• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

علی دایی اسطوره فوتبال ایران و آسیا

mori.54

همکار بازنشسته
لایک‌ها
4,675
سلام مرتضي جان

ممنون از اينكه به نوشته برادر كوچك خود توجه كرديد و براي تكميل تر شدن مطلب وقت گذاشتيد .
اين براي من دستاورد بزرگي است كه نمي توان بر آن قيمت نهاد . :)
مطلبي را هم كه از اين دوست خوب و فهميده مان لينك داده بوديد ديدم و مقداري از آنرا هم خواندم . save كردم تا در وقت مناسب كامل بخوانم و بهره ها ببرم .

خواهش می کنم عزیز جون! (من با همه ی دوستانی که احساس خودمانی بودن می کنم می گویم عزیز جون!)
باور کنید من نسبت به این موضوع بسیار حساس بوده ام و به خصوص در ایام جام جهانی بسیار ناراحت بودم (باز هم می گویم نه برای فردیت علی دایی...!) برای همین بود که دوست داشتم مجالی پیدا شود تا مجددا یادی از یکی از قهرمانان ملی مان که مورد بی مهری های فراوان واقع شده بکنیم...

بايد عرض كنم كه من اصلا شكوه اي از هيچكس ندارم . من با شخص خاصي معامله نكرده ام كه امروز از آن معامله خود را مغبون بدانم . ثمره اين مدت فعاليت من در اين فروم ( جدا از اينكه توانسته ام مفيد باشم يا نه ) گرد آوردن حلقه اي از دوستان خوب ( مانند شما ) است كه ثروتي بي پايان براي من محسوب مي شود و اين حلقه آنچنان مستحكم مي باشد كه هيچ گزندي بر آن نيست . آنچنان پايدار است كه هيچ طوفاني هم نمي تواند پايه هاي آنرا بلرزاند .

برای من هم جای بسی خوشوقتی است که در این فورم با شما دوست ادیب و فرهیخته آشنا شده ام و از همین روست که عرض کردم دیگر مراجعه ی به سایت های تالار گفتگو (البته من بیشترین زمان را تا کنون در همین فورم سپری کرده ام) را هدر دادن وقت نمی دانم.

اينها همه درد دل دوستان من هستند كه شايد به دليل حجب و حياي زياد قادر به بيانش نيستند . البته منكر روزهاي سخت نيستم . نمي داني در آن روزهايي كه غائله آذربايجان به پا خواسته بود من 1 شب تا صبح در فروم بودم و دشمني هاي بيمورد كاربران را با هم اديت مي كردم و بر احوال خودمان مي گريستم . از اينكه مي ديدم چطور همشهري هاي ( تبريزي ) ساده انگار من در دام افتاده اند و چطور اموال خودشان را در خيابان آتش مي زنند ، مي سوختم . از اينكه چطور يك انسان پايتخت نشين به خود اجازه مي دهد به دليل تفاوت در زبان به برادر آذربايجاني خود توهين كند اندوهگين مي گشتم . اما همه آنروزهاي تلخ را شيريني اين حلقه دوستان از خاطرم زدوده است .
[/QUOTE]

بله، طبیعی است که حق دارند گاهی ناراحت و دلخور بشوند. خود من به عنوان یک کاربر معمولی گاهی از خواندن برخی نوشته ها اندوه و تاسف بسیار خورده ام و فقط توانسته ام به خودم بقبولانم که اینجا هم نمایی از یک جامعه است و همه نوع آدم در آن هستند (البته منهای دزد و پدر سوخته و شارلاتان و ... که در جامعه ی واقعی وجود دارد ولی فکر می کنم - یا امیدورام!- در این جامعه ی مجازی اصلا وجود نداشته باشد! حتما هم همینطور است!)
پس باید آراء و عقاید مختلف را پذیرفت و به زندگی در همین جامعه ادامه داد.

زهی سعادت بابت خویشتن داری و متانتی که به خرج می دهید.
پایدار باشی بهروز عزیز!

liyapeng

کاربر فعال تاریخ
لایک‌ها
259
سايپا امروز هم گل كاشت و صباباتري رو 2 به 1 شكست داد . بابا دايي دمت گرم .

bmoqimi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
آره بابا دایی کولاک کرده تازه به وضوح تو کاره مربی گریش هم موفق یعنی تیم رو هوا نیست مربی داره!

DariushAgah

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
دایی نشون داد که از مربیهایی که زیر دستشون کار کرده کار یاد گرفته . کاش دایی قبل از جام جهانی میرفت دنبال مربیگری. حداقل الان میشد ازش متنفر نبود.

DariushAgah

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
برا چی متنفر باشی ازش؟منظورتون رو نمیفهم؟:blink:

واقعا ؟! درصد زیادی از فوتبالدوستان ایرانی همین احساس رو دارند .هر کس به دلیلی. برای من دلیل اصلیش هم اینه که رکوردهای شخصی و موفقیتهای شخصیشو را بر کشور و تیم ملی ترجیح دادند.

bmoqimi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
. برای من دلیل اصلیش هم اینه که رکوردهای شخصی و موفقیتهای شخصیشو را بر کشور و تیم ملی ترجیح دادند.

ببین شما نمیتونی منکر تاثیر روانی وجود دایی برا یه تیم بشی برا همین برانکوی محافظ کار بشدت از بیرون کشیدن دایی می ترسید وگرنه دایی اونقدرها نفوذ نداشت و اونقدر فهم داشت که وقتی خوب بازی نمیکنه به زور خودش رو تو زمین نگه نداره!

DariushAgah

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
ببین شما نمیتونی منکر تاثیر روانی وجود دایی برا یه تیم بشی برا همین برانکوی محافظ کار بشدت از بیرون کشیدن دایی می ترسید وگرنه دایی اونقدرها نفوذ نداشت و اونقدر فهم داشت که وقتی خوب بازی نمیکنه به زور خودش رو تو زمین نگه نداره!

دیگه برای من فرقی نمیکنه برای خود دایی بد شد. الان چطور دایی هر جا میره یک عده زیادی فحشش میدن ولی در مورد خداداد عزیزی جریان کاملا برعکسه

liyapeng

کاربر فعال تاریخ
لایک‌ها
259
اون هايي كه دهن بين مطبوعاتن به دايي فحش ميدن . جالبه كه تا زماني كه دايي تو تيم ملي بود همه مي گفتند دايي نميزاره امسال عنايتي و ........ به حقشون برسن . حالا كه دايي نيست مي بينيم اين مهاجمان چقدر براي تيم گل زدند . همون صد رحمت به دايي .

bmoqimi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
اون هايي كه دهن بين مطبوعاتن به دايي فحش ميدن . جالبه كه تا زماني كه دايي تو تيم ملي بود همه مي گفتند دايي نميزاره امسال عنايتي و ........ به حقشون برسن . حالا كه دايي نيست مي بينيم اين مهاجمان چقدر براي تيم گل زدند . همون صد رحمت به دايي .

آره حتی خود عنایتی هم گفته بود من اگه انداره دایی بازی کنم حتما اینقدر گل میزنم!
در مورد فحش هم بگم ایرانی ها عادت دارن هرکار همه میکنن تکرار کنن اینو بدون که نصف کسایی که فحش میدن اصلا نمیدونن ماجرا چیه اما فقط فحش میدن!

الان که دهن امسال عنایتی بسته شده چون دایی آقای گل بود الان هم که نیست یه خارجی آقای گل و خبری از این مهاجم های پر فروغ نیست!

DariushAgah

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
خوشبختانه پرونده بازی دایی در تیم ملی بسته شده و از این بابت نگرانی ای نیست. فقط مونده یکنفر که با این آمار میتونست محبوبترین باشه ولی حتی محبوبیت نسبی هم نداره.

bmoqimi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
خوشبختانه پرونده بازی دایی در تیم ملی بسته شده و از این بابت نگرانی ای نیست. فقط مونده یکنفر که با این آمار میتونست محبوبترین باشه ولی حتی محبوبیت نسبی هم نداره.

منظورتون رو نفهمیدم گه دایی رو میگین که بین اونایی که فهم فوتبال دارن هنوز محبوب اما من در کل نمی فهمم شما کی رو میگین!l

liyapeng

کاربر فعال تاریخ
لایک‌ها
259
منظورتون رو نفهمیدم گه دایی رو میگین که بین اونایی که فهم فوتبال دارن هنوز محبوب اما من در کل نمی فهمم شما کی رو میگین!l

كاملا تاييد ميشه .

BlAsCo

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0

سلام
joytears.gif

.................

نوار موفقیتهای سایپا مثل انتقادات بی رحمانه ای که از دایی و شاگردهاش میشه ، قطع نشدنی به نظر میرسه ...

همه میدونیم جبهه ضد دایی دوباره فعال شده تا نذاره سایپا به عنوان قهرمانی دست پیدا کنه... منتقدان دایی در صورت قهرمانی سایپا در لیگ مجبور به اتخاذ سکوت خواهند شد. پس بهترین راه براشون اینه که نگذارن شاگردان دایی به عنوان قهرمانی دست پیدا کنن. البته با وجود همه این حرفها هنوز هم سرنوشت دست خود سایپایی هاست و اگه فوتبال همیشگی خودشونو بازی کنن هیچ کسی نمیتونه مانع از قهرمانی این تیم بشه
greedy.gif

البته منتقدان همیشه منتقد این رشد روز افزون و بازی شناور تیم دایی رو نمیپسندن ولی چیزی که به قول گالیله نمیشه "نفی اش کرد " حقیقتیست که مردم پذیرفتن...

حالا اگه بعضیها (مثل دوست عزیزمون جناب آگاه نمیخوان این واقعیتها رو بپذیرن به خودشون مربوطه!)
124fs474093.gif

.................

grin.gif

جای تعجب نداره که منتقدان دایی این موفقیتها رو نمیبینن و به هر بهانه ای و در هر فرصتی تلاش میکنن تا نیشی به این تیم(سایپا) بزنن و در پایان حرفهاشون برای اینکه قافیه رو نبازن برای تیمی که شخصیت مربیش رو خرد کردن آرزوی موفقیت میکنن!
yeahright.gif

متاسفانه جامعه فوتبال (ورزش) از تفکرات و عملکرد این قشر کم آسیب ندیده
weetniet001.gif

خب این ابهام برای ما مطرحه که وقتی این آقایون جلوی چشم میلیونها ایرانی اینگونه پراکنده – بی محتوا و آشفته حرف میزنند...اونوقت حق د اریم از خودمون بپرسیم این دوستان خوب ما در خلوت که ناچار به صحبت کردن با لفظ قلم نیستند چی میگن؟
joytears.gif

اوج این هنرنمایی هم به درگیریهای تلویزیونی ( کمیته شکست قبل
128fs852062.gif
و بعد از جام جهانی) مربوط میشه... وقتی هزاران هزار ببینده نوجوان پای تلویزیون میشینن تا درس جوانمردی – مروت و ... یاد بگیرن اونایی که باید الگوی این جوانان باشند معمولا جانب انصاف رو رعایت نمیکنن ...پرخاشگری رو ترویج و به حرمت شکنی تن میدن. این بد آموزیها میتونه در آینده ای نه چندان دور شیرازه این ورزش رو از هم بپاشه
coffee(1).gif

.................
79.gif

موفقیت سایپا اگر با قهرمانی امسال
champ001.gif
در لیگ به پایان برسه هیچ ربطی به ساختار فوتبال و سیستماتیک بودن نداره...سایپا توجه مطبوعات و طرفداران پرشمار رو به دنبال نداره و برخلاف اکثرباشگاهها از بازیکنان تراز اول و سرشناس چندانی بهره مند نیست...این تیم به گواه نتایجی که به دست آورده تیم موفقیه و بخش اعظم موففیتهای این تیم به دایی بر میگرده...

حضور مقتدرانه در صدر جدول ...آقای گلی در لیگ ...خیلی چیزها رو ثابت میکنه
128fs850383.gif

اینکه سایپا میتونه هر حریفی رو با روش خاص خودش شکست یده و پشت هیچ سدی متوقف نشه نشوندهنده اقتدار تاکتیکی تیم دایی هستش کما اینکه اگه قرار باشه تحت هر شرایطی از دایی و تیمش انتقاد بشه میشه این اقتدار رو اصلا ندید!!!!!!!!!!!!!!!
128fs851475.gif

pedramakaay

کاربر فعال ورزش
کاربر فعال
لایک‌ها
10
زنده باد علی دایی:) بازم گل کاشت.کمتر کسی تو دنیا می تونه 3 بار پشت سر هم پنالتی رو گل کنه اما دایی با نبوغ خاصی که در زدن ضربه پنالتی داره این کارو کرد:happy:
این اولرم نامرد با 2 بار هتریکی که کرد دایی رو در جدول گلزنان گرفت اما جوجه رو آخر پاییز می شمارن;)
اونایی که فحش می دن و یا ناسزا می گن و یا مثلا یکی مثل عزیزی رو که بزرگترین افتخارش گل به استرالیا آنهم روی پاس گل فوق العاده دایی هستش؟! رو با سرور دایی مقایسه میکنن بذارین به کارشون ادامه بدن.اونا تفکرشون و درکشون از فوتبال و نابغه فوتبال کشورشون در همین حده.پس تعجبی نکنید و سعی هم نکنید افکار اونها رو درست کنید;)

DariushAgah

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5

کاملا مخالفم . برای اونهایی که فهم فوتبال ندارند و حس وطن دوستی هم درونشون مرده بله دایی هنوز محبوبه. اینکه حرف من رو متوجه نمیشید هم عجیب نیست دفعه بعد ساده تر مینویسم.

bmoqimi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
کاملا مخالفم . برای اونهایی که فهم فوتبال ندارند .......

ما که خودمون نمیتونیم فهم فوتبالمون رو قضاوت کنیم اما با استفاده از نتیجه گیری ریاضی در این مورد به یه چیزایی میرسیم!

حس وطن دوستی هم درونشون مرده بله دایی هنوز محبوبه.

به وطن دوستی دیگه ربطی نداره چون الان دایی نه تنها ضرری برای فوتبال ایران نداره بلکه تازه ملت دارن به وجود همچین نابغه ای پی میبرن که در آینده به نفعشون میشه!

اینکه حرف من رو متوجه نمیشید هم عجیب نیست دفعه بعد ساده تر مینویسم.

من جدا ازتون ممنونم که وسط یک بحث دوستانه توهین کردین!
از کوزه همان برون تراود که دروست!
------------------------------------------------------------------------
خوب برگردیم سر بحثمون و اینکه چقدر قشنگ و با استدلال جناب Rewind به همه ابهامات پاسخ دادن,من میگم خیلی مهم نیست که دایی بتونه تیمش رو قهرمان لیگ کنه یا نه چون بالاخره اندکی تجربه و شانس هم در قهرمانی موثر که اگر دایی نداشته باشه چیزی از ارزشهاش کم نمیشه!
سالهاست که سایپا اون هفته های ابتدایی فصل رو صدرنشین اما به مرور به مقام 7 هم راضی میشه اما دایی همونطور که همیشه نشون داد در مقابل فشارها و توهین ها مثل سنگ میمونه روش تاثیر برعکس هم میزاره و هر روز با اشتیاق بیشتری کار میکنه!
-----------------------------------------------------------------
اون پنالتی ها رو هم من تو نود دیدم واقعا این آدم اعتماد به نفس پولادینی داره!

DariushAgah

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
ما که خودمون نمیتونیم فهم فوتبالمون رو قضاوت کنیم اما با استفاده از نتیجه گیری ریاضی در این مورد به یه چیزایی میرسیم!

به وطن دوستی دیگه ربطی نداره چون الان دایی نه تنها ضرری برای فوتبال ایران نداره بلکه تازه ملت دارن به وجود همچین نابغه ای پی میبرن که در آینده به نفعشون میشه!

من جدا ازتون ممنونم که وسط یک بحث دوستانه توهین کردین!
از کوزه همان برون تراود که دروست!
------------------------------------------------------------------------
خوب برگردیم سر بحثمون و اینکه چقدر قشنگ و با استدلال جناب Rewind به همه ابهامات پاسخ دادن,من میگم خیلی مهم نیست که دایی بتونه تیمش رو قهرمان لیگ کنه یا نه چون بالاخره اندکی تجربه و شانس هم در قهرمانی موثر که اگر دایی نداشته باشه چیزی از ارزشهاش کم نمیشه!
سالهاست که سایپا اون هفته های ابتدایی فصل رو صدرنشین اما به مرور به مقام 7 هم راضی میشه اما دایی همونطور که همیشه نشون داد در مقابل فشارها و توهین ها مثل سنگ میمونه روش تاثیر برعکس هم میزاره و هر روز با اشتیاق بیشتری کار میکنه!
-----------------------------------------------------------------
اون پنالتی ها رو هم من تو نود دیدم واقعا این آدم اعتماد به نفس پولادینی داره!

بله الان دایی خوشبختانه خطری نداره ولی اگر دادکان بود ....
ضمنا ذوالقفار نسب هم قبلا با سایپا همین نتایج رو میگرفت ولی اینهمه ذوق نداشت. طرفداری یا مخالفت با دایی هم ربطی به شعور فوتبال نداره بیخود برای خودتون نوشابه باز نکنید.

BlAsCo

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
طرفداری یا مخالفت با دایی هم ربطی به شعور فوتبال نداره .
برای اونهایی که فهم فوتبال ندارند - و حس وطن دوستی هم درونشون مرده - بله دایی هنوز محبوبه

122fs3908434.gif

اینکه حرف من رو متوجه نمیشید هم عجیب نیست دفعه بعد ساده تر مینویسم...
249.gif

بالا