• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

علی دایی اسطوره فوتبال ایران و آسیا

DariushAgah

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
footbale-ahmadinezhadi.jpg

DariushAgah

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
چه عجب منطق مهم شد! مگر نظر کسی برای شما مهمه!؟ مطبوعات که دری وری میگن . تماشا چیا که آدم نیستند . خداداد هم که هیچی بارش نیست. قلعه نویی هم از همه بدتر و ..... مگر جز این حرفی دارید؟

این کاریکاتور ها رو هم گذاشتم که یادتون بیاد مردم با چه التماسی از مسئولین میخواستند که دایی کنار گذاشته بشه و نشد. ضمنا همین کاراکاتور ها رو اگر یادتون بیاد محبوبت دایی رو هم باید بفهمید.

یاشار

Registered User
لایک‌ها
3
این تاپیک داره از نظم خودش خارج میشه. جناب داریوش این کاریکاتورهای کُمدی چه ربطی به بحث جدی ما داشت؟
لطفاً در راستای تاپیک پست بزنید

angryvolcan

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
فکر میکنم داریوش عزیز تسلیم شده و دیگر حرفی با دلیل برای گفتن ندارند و به همین دلیل با توهین و کاریکاتور
پایه های بسته شدن تاپیک را فراهم میکنند .

DariushAgah

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
اگر به دایی فکر میکردید از اینکه تعداد بازیهای ملی و گلهای ملیش داره زیاد میشه خوشحال میشدید و در پوست خودتون نمیگنجیدید چنانچه میبینیم. ولی اونهایی که به ایران و موفقیت ملی فکر میکردند و با غرور و احساسشون در جام جهانی بازی شد هرگز امثال دایی و دادکان را نخواهند بخشید.
1814.jpg

ایران ما را رها کنید. ایران وسیله ای برای رسیدن شماها به موفقیتهای شخصی نیست.
متاسفم

angryvolcan

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
اگر به دایی فکر میکردید از اینکه تعداد بازیهای ملی و گلهای ملیش داره زیاد میشه خوشحال میشدید و در پوست خودتون نمیگنجیدید چنانچه میبینیم. ولی اونهایی که به ایران و موفقیت ملی فکر میکردند و با غرور و احساسشون در جام جهانی بازی شد هرگز امثال دایی و دادکان را نخواهند بخشید.
1814.jpg

متاسفم

خودشون به شما گفتند از دایی شاکی هستیم؟
به من گفتند از بی غیرتی بعضی ها مثل علی کریمی که برای پیاده روی عصرگاهی امده بودند و اینکه دروازه بان بلد نیست شوت بزنه و سوتی های چند نفر دیگه گله مندیم .

angryvolcan

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
1814.jpg

متاسفم

خودشون به شما گفتند از دایی شاکی هستند؟

pedramakaay

کاربر فعال ورزش
کاربر فعال
لایک‌ها
10
در دوم فروردین ماه سال 1348 در شهر اردبیل چشم به جهان گشود و هنگامی که 19 سال داشت فوتبال را به طور جدی و حرفه ای آغاز کرد.دایی امروز معرف فوتبال ایران و آسیا در جهان است.استقامت و پشتکار فراوانش در راه فوتبال موجب شد نشان شجاعت را از دست ریاست جمهور دریافت کند.حضور در 4 دوره رقابت های جام باشگاههای اروپا و حضور در فینال معتبر جام باشگاههای اروپا در سال 1999 به همراه بایرن مونیخ و گلزنی به تیم های صاحب نامی همچون چلسی و میلان در جام باشگاههای اروپا به سال 2000 به همراه تیم هرتابرلین او را از سایر بازیکنان ایران و آسیا متمایز می کند.در رده باشگاهی علی دایی فوتبال را از تیم استقلال اردبیل آغاز کرد و پس از حضور در تیمهای تاکسیرانی تهران و تجارت و پیروزی در سال 1996 به السعد قطر و سپس در فصل 1997-1998 به تیم آرمینیا بیله فلد آلمان پیوست.اوج درخشش دایی مربوط به حضورش در ترکیب تیم فوتبال قدرتمند بایرن مونیخ آلمان در فصل 1998-1999 و ادامه موفقیتهایش در فصل 1999-2000 در تیم هرتا برلین آلمان بود.دایی سابقه بیش از 100 بازی در بوندس لیگا و 19 گل زده دارد.دایی در سال 2002 پس از حضور چند ساله در فوتبال آلمان به الشباب امارات رفت و در سال 1382 به ایران بازگشت و به تیم پیروزی تهران پیوست.حضور او در این تیم بیش از یک سال نبود و پس از یک فصل به صبا باطری و سپس به عنوان بازیکن-مربی به تیم سایپا تهران رفت.در رده ملی علی دایی در شانزدهم خرداد سال 1372 به تیم ملی ایران دعوت شد و نخستین بازی ملی خود را مقابل پاکستان برگزار کرد.حاصل حضور 12 ساله علی دایی در 133 بازی به همراه تیم ملی ایران زدن بیش از 102 گل ملی و شکسن رکورد پوشکاش افسانه ای-حضور در جام جهانی 1998 فرانسه و 2006 آلمان- 2 بار قهرمانی در بازیهای آسیایی به سال 1998 بانکوک و 2002 بوسان-2 مقام سومی در جام ملتهای آسیا به سالهای 1996 امارات و 2004 چین بوده است.علی دایی در سال 1994 به عنوان بهترین بازیکن آسیا انتخاب شد و هم اکنون با تیم سایپا صدر نشین لیگ برتر فوتبال ایران است.دایی با 37 سال سن یکی از اسطوره ها و نوابغ مسلم فوتبال ایران و آسیا در عرصه فوتبال است.زنده باد علی دایی.........

liyapeng

کاربر فعال تاریخ
لایک‌ها
259
جناب آقاي داريوش خان واقعا جاي بسي شرمسياريست و به نوعي من براي شما متاسفم كه چشم روي حقايق بسته ايد و دلتان را خوش كرده ايد به همين كاريكاتور ها . يادتان رفته است كه آدمهاي سودجو ( ايراني و غير ايراني نداره همه يه كرباسند ) حتي براي پيامبر ما هم كاريكاتور كشيدند . در واقع آنها نيتي شوم و پليد از اين كار داشتند كه نتيجه آن را هم ديدند ..............
نتيجه اين كاريكاتور ها هم روزي همين خواهد بود .

ديگر حرف هاي شما ارزشي براي ما ندارد زيرا بدون هيچ مدرك و استدلال درستي صحبت مي كنيد در حالي كه دوستان و بنده اين همه مدرك و استدلال در شايستگي علي دايي ارائه كرديم . لطف كنيد اگر چيزي براي گفتن نداريد بي خودي نه به كسي اهانت كنيد و نه بحث را ادامه دهيد . من ديگه تقريبا به اين نتيجه رسيده ام كه شما كاملا با علي دايي نه از بعد جام جهاني بلكه حتي از سال ها قبل تر با او مشكل داشته ايد و ظاهرا اصلا نمي خواهيد سر به تنش باشد .

به قول معروف شما در اين موضوع سنگ هستيد و نرود ميخ آهنين در سنگ .............

liyapeng

کاربر فعال تاریخ
لایک‌ها
259
دوستان موافق و منتقد لطف كنند و ديگر به پست هايي كه بدون استدلال از طرف به اصطلاح منتقدين زده مي شود توجه نكنند و تنها جواب كساني را بدهند و با كساني بحث كنند كه واقعا چيزي براي گفتن دارند كه منتقد واقعي آنها هستند . آنهايي كه صحبت هايشان بر اساس واقعيت بيان مي شود و اثبات شده است . نه چيزي كه هيچ سندييتي ندارد . يكي از دلايل اين امر هم جلوگيري از بسته شدن تاپيك هست .

با تشكر

pedramakaay

کاربر فعال ورزش
کاربر فعال
لایک‌ها
10
دوستان موافق و منتقد لطف كنند و ديگر به پست هايي كه بدون استدلال از طرف به اصطلاح منتقدين زده مي شود توجه نكنند و تنها جواب كساني را بدهند و با كساني بحث كنند كه واقعا چيزي براي گفتن دارند كه منتقد واقعي آنها هستند . آنهايي كه صحبت هايشان بر اساس واقعيت بيان مي شود و اثبات شده است . نه چيزي كه هيچ سندييتي ندارد . يكي از دلايل اين امر هم جلوگيري از بسته شدن تاپيك هست .

با تشكر

منم موافقم و حتما این کار رو می کنم ................

mori.54

همکار بازنشسته
لایک‌ها
4,675
alidaei.JPG

دایی هیچ‌گاه محبوب نبوده است چرا که در عمرش نه از کسی باج خواسته و نه به کسی باج داده است.bazgasht.net

چند وقتی بود فرصت نمی کردم به فورم سر بزنم؛ در این چند صفحه مطالب جالبی رو از دوستان در مورد علی دایی خوندم و بسیاری از نوشته ها تونستند حق مطلب رو در مورد علی دایی ادا کنند. اما این جمله ای که از این نوشته ی طولانی انتخاب کردم تقریبا نشان دهنده ی همه ی همه چیز در مورد علت عدم محبوبیت دایی - به زعم جناب آگاه و همفکرانی مانند ایشان- است:

دایی هرگز اهل باج دادن نبوده!

ورزشدوستان ما کاملا متاثر از نوشته های مطبوعات هستند. این مطبوعاتی ها کی هستند؟ اصلا این تعداد روزنامه ی ورزشی در این وسعت تیراژ یعنی چه؟ شما خوب می دانید که روزنامه و اصولا ژورنالیسم کارش حاشیه پردازی است و از کاه کوه ساختن و سر صدا به راه انداختن. ضمنا چاپ کردن روزنامه ورزشی و پر کردن صفحات روزنامه و راضی نگه داشتن مخاطبین که به این آسانی ها نیست.این وسط علی دایی همیشه بهترین سوژه بوده! چرا از او ننویسند؟ اما از او بد می گویند چون کسی نبوده که ذره ای محل به این مطبوعاتی ها و روزنامه نگاران نازل اندیش بگذارد! او در تمام دوران بازی اش همین رویه را داشته و هنوز هم دارد. در نتیجه در تمام این سال ها او کار خودش را می کرد و هر روز آتش خشم این روزنامه نگاران شعله ور تر می شد. اینها به هر نحوی سعی می کردند او را ضایع کنند و همه کاسه کوزه های شکست ها و ناکامی ها را به گردن او بیاندازند. همه می گفتند او باعث نیامدن هاشمیان به تیم ملی بوده، او بوده که سبب خط خوردن ایمان مبعلی از تیم ملی شده بود و اصلا او پول می داده که تمام مربیان تیم ملی از زمان مایلی کهن به بعد او را فیکس تیم ملی کنند...! و و و ...!!!! اما هیچ کس نمی گوید با کدام مدرک این حرف ها را می زنید؟؟! اگر راست می گویید یک بار مدرک رو کنید ببنیم داستان چطوری است؟ چرا حتی یک نفر از همین مطبوعات خوش خط و خال و دلسوز فوتبال! نتوانست مدرک رو کند که دایی باند مافیایی دارد و خودش را به تیم ملی تحمیل می کند. اینها فقط یک تهمتی را علم کردند و بعد با آب و تاب بارها آن را تکرار کردند و به اشکال و زبان ها ی مختلف به خورد مردم خوش باور ما دادند. بعد از چند وقت هم همه باورشان شد که این تهمت ها درست است و دایی مسبب همه ی این خراب کاریها بوده است! در نتیجه دلیل همین به قول شما عدم محبوبیت همین است. به قول یکی از دوستان که خیلی خوب گفته بود، فکر می کنید اینهایی که می روند ورزشگاه ها و انواع و اقسام فحش ها را نثا دایی می کنند کی هستند؟ در چه سطح فکری از جامعه قرار دارند؟ اینها یک مشت جوان پر شور هستند که مثلا می بینند حرف دلشان را فلان روزنامه زده و خیال می کنند حق با بوده پس به خود اجازه می دهند که به دایی بی احترامی کنند! ضمنا به چه دلیل اهانت این تعداد از تماشاچی های معلوم الحال را به کل جامعه تسری می دهید و می گویید دایی منفور بین مردم است؟؟ مگر نماد جامعه ی ما این تماشاچی ها هستند؟! نمونه ی بارزش همین محیط فورم. پس چرا در همین محیط مجازی - که کاربران آن اغلب محصل یا دانشجو و یا تحصیل کرده هستند- این همه از دایی حمایت می کنند؟ چرا اینها مثل آن تماشاچی ها اهانت نمی کنند؟ این چه طرز نتیجه گیری است که شما می کنید؟!
کاریکاتورهایی هم که به دفعات استفاده کردید در همان راستای فرهنگ لمپنیسمی بود که مطبوعات دنبال می کردند و تخریبی که همگی متحد شده بودند از علی دایی بکنند و الا واقعیت چیز دیگری است. هیچ وقت تیتر یکی از همین روزنامه ها بعد از بازی با مکزیک و اعلام خبر کمر درد دایی و عدم حضورش در مقابل پرتقال را یادم نمی رود. اسم روزنامه اش را هم می گویم: روزنامه البرز ورزشی با فونت بسیار درشت (مثلا 70) تیتر زده بود: " وجدان علی دایی به کمرش زد!" وقتی این تیتر را دیدم عرق شرم به پیشانی ام نشست و واقعا تاسف خوردم که چه افرادی دارند در کشور مثلا کار فرهنگی می کنند و به قول خودشان اطلاع رسانی می کنند! من فقط می خواهم این را بگویم که چطور است که قشر تحصیلکرده و فهمیده ی ما اسیر این مطبوعات نمی شود (نمونه اش نوشته های فراون دوستان همین فورم که قبلا هم یادآور شده بودم) اما چون یک عده در ورزشگاه ها فحش می دهند باید حکم کنیم طرف حقش بوده که فحشش می دهند و او هرگز محبوب نیست؟!...

ضمنا این را هم اضافه کنم که زیاد به همین علی کریمی یا حتی مهدوی کیا خوشبین نباشید، کافی است این دو بازیکن هم چند بار توپ های ساده ای را خراب کنند و کیفیت بازی شان پایین بیاید و از طرفی مطبوعات شریف و دلسوزمان! هم کمر همت ببندند که این دو را حذف و از دور خارج کنند، خواهید دید که همان داستان دایی در مورد این ها هم پیش می آید و یک عده تماشاچی زور باور اسیر جو و موج منفی روزنامه ها می شوند و این دو قهرمان را که بارها برایشان افتخار آفریده بودند هو می کنند! دیر یا زود مشابه این اتفاقات خواهد افتاد و این جریان به هیچ وجه منحصر در علی دایی نمی شود. این است گوشی از فرهنگ مردم ما این گونه دمدمی مزاج هستند و زود گذشته ها را فراموش می کنند.

اما من واقعا به شخصه احترام زیادی برای علی دایی قایل بوده و هستم، قبلا هم به دفعات گفته ام. من مجذوب غیرت و قدرت روحی او هستم که چطور با همه ی این افتراها و ناسزاها باز هم توانسته به کار خودش ادامه بدهد و هرگز خم به ابرو نیاورد و بازهم در مسیر موفقیت گام بدارد! حقیقتا این سطح از جسارت و میل به خواستن را یا ندیده ام یا کمتر دیده ام. بارها در مصاحبه هایش خوانده بودم که از قول او نوشته بودند هر چه بیشتر از من انتقاد می کنند من روحیه ام بیشتر می شود تا شایستگی هایم را ثبات کنم و می گفت زمان همه چیز را نشان خواهد داد و اکنون در عرصه ی مربی گری هم دارد همین مسیر را طی می کند و شایستگی هایش را نشان می دهد و در آینده نزدیک اتفاقات دیگری هم خواهد افتاد! ...

در آخر این را هم اضافه کنم: بنده خودم که آذری نیستم هیچ، هیچ یک از ایل و تبار ما و خانواده ی ما هم ترک نیستند!!! بنده اصالتا شیرازی هستم! (قابل توجه جناب داریوش که تصور می کند می شود با زدن برچسب آذزی بودن به حامیان علی دایی همه چیز را ماستمالی و توجیه کرد! خیر قربان، این طور نیست...!)

از شما خواهش می کنم به جای استفاده از چند کاریکاتور تمسخر آمیز و چند جمله ی تکراری پس مانده ی روزنامه نگاران، پاسخ مستدل و درست بدهید و دست کم کاربران این فورم را قانع کنید که حق با شماست تا اگر واقعا توانستید این کار را بکنید و قانع شدیم ما هم به علی دایی فحش بدهیم!

موفق باشید
(با عرض پوزش به خاطر طولانی شدن این پست.)

clickrast

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
تا اونجایی که من خبر دارم تیم ملی من و شما قبل از علی دایی توو رده بندی فیفا هیچی نبود با حضور اوون در همین جام جهانی قبلی ایران به رده 17 رسید و متاسفانه بعد از خروجش داره سیر نزولی رو طی می کنه.
:devil:

DariushAgah

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
تا اونجایی که من خبر دارم تیم ملی من و شما قبل از علی دایی توو رده بندی فیفا هیچی نبود با حضور اوون در همین جام جهانی قبلی ایران به رده 17 رسید و متاسفانه بعد از خروجش داره سیر نزولی رو طی می کنه.
:devil:

خیر! ایران هیچوقت تهی از جوانان با استعداد نبوده است. این علی دایی بوده که قبل از ورود به تیم ملی هیچ نبوده و بعدش به همه جا رسیده. علی دایی حتی یک گل جهانی برای تیم ملی ما ندارد یکی از دلایل اصلی بازیهای بد ایران در جام جهانی همین علی دایی بود.

وجدان علی دایی به کمرش نزد! کدام وجدان!؟!؟! مجبورش کردند روی نیمکت بنشیند ولی جرائت نکردند بگویند که چون بازی بلد نیست! به هر حال مافیا هنوز خطرناک بود.
خوشبختانه علی دایی توسط قلعه نوعی کنار گذاشته شد و گرنه همچنان در تیم ملی راه میرفت و جای یک بازیکن دیگرا را اشغال میکرد.

angryvolcan

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
نوشته از darush agah....علی دایی حتی یک گل جهانی برای تیم ملی ما ندارد

انعكاس صد گله شدن على دايى در رسانه هاى جهان

شادى و جشن در ايران

اينترنشنال هرالد تريبون
«... شادى و جشن، هر دوى اين واژه ها چهارشنبه شب در ايران حضور داشت، جايى كه على دايى چهار گل از هفت گل تيمش در بازى با لائوس را به ثمر رساند و به همين دليل اولين بازيكنى شد كه بيش از صد گل ملى به ثمر رسانده است. او در حال حاضر در ۱۳۲ بازى ملى ۱۰۲ گل به ثمر رسانده است و از آنجايى كه او ۳۵ ساله است و در آسيا ميان تيم ها از لحاظ قدرت تفاوت هاى زيادى وجود دارد مى توانيم منتظر زدن گل هاى بيشترى از او پيش از به پايان رسيدن دوران حضورش در تيم ملى ايران باشيم.»

رويترز

على دايى به اولين بازيكن فوتبال جهان بدل شد كه توانسته است بيش از صد گل ملى به ثمر برساند. دايى با به ثمر رساندن چهار گل به مرز ۱۰۲ گل ملى رسيد كه او را بالاتر از فرانتس پوشكاش و پله قرار داد.

برليز زايتونگ
على دايى كاپيتان تيم ملى ايران به اولين بازيكن تاريخ فوتبال جهان بدل شد كه توانست از مرز صد گل ملى بگذرد. دايى سى و پنج ساله موفق شد نام خود را در تاريخ ثبت كند. او حالا دو اسطوره فوتبال جهان فرانتس پوشكاش (با ۸۴ گل ملى) و پله (با ۷۷ گل ملى) را پشت سر خود دارد. دايى در فاصله سال هاى ۱۹۹۷ تا ۲۰۰۲ در سه باشگاه آلمانى آرمينيا بيله فلد، بايرن مونيخ و هرتابرلين بازى كرده است.

آسوشيتد پرس
چهار گل على دايى در بازى با لائوس باعث شد كه دايى با ۱۰۲ گل زده از عدد تاريخى صد بگذرد. دايى گل هاى خود در اين بازى را در دقايق ۷ و ۲۰ و ۲۸ و ۵۸ به ثمر رساند. بيش از سى هزار تماشاگر در زير باران اين بازى را در استاديوم آزادى تهران تماشا كردند.

منبع.http://www.iran-varzeshi.com/1383/830830/html/footbal3.htm#s24228

bmoqimi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
خیر! ایران هیچوقت تهی از جوانان با استعداد نبوده است. این علی دایی بوده که قبل از ورود به تیم ملی هیچ نبوده و بعدش به همه جا رسیده. علی دایی حتی یک گل جهانی برای تیم ملی ما ندارد یکی از دلایل اصلی بازیهای بد ایران در جام جهانی همین علی دایی بود.

فک نکنم بتونیم دلیل اصلی پیشرفت دایی رو به خاطر حضورش در تیم ملی بدونیم بلکه حضور در تیم ملی یک انگیزه مضاعفی بوده تا دایی با جدیت بیشتری تمرین کنه.گل نزدن دایی در جامهای جهانی هم به دای بر نمیگرده مثلا از شما میپرسم ایران تو این جهانی اخیر در کل چندتا حمله کرد و دایی چند بار در فاصله ای نزدیک تر از 30 متری با دروازه توپ بهش رسید که گل نکرد!؟وقتی یه تیمی در چرخوندن توپ تو زمین مشکل داره ابدا نباید این رو گردن یک بازیکن انداخت!

وجدان علی دایی به کمرش نزد! کدام وجدان!؟!؟! مجبورش کردند روی نیمکت بنشیند ولی جرائت نکردند بگویند که چون بازی بلد نیست! به هر حال مافیا هنوز خطرناک بود.
خوشبختانه علی دایی توسط قلعه نوعی کنار گذاشته شد و گرنه همچنان در تیم ملی راه میرفت و جای یک بازیکن دیگرا را اشغال میکرد.

شما خودت رو بزار جای دایی که وسط جام جهانی مربی بهت میگه برو تو بازی و تعویضت هم نمیکنه شما چیکار میکنی؟
خودت بلند میشی از بازی میای بیرون یا مثلا خودت رو به مصدومیت میزنی؟نه آقا جون تا آخرین توانت برا تیم زحمت میکشی و سعی میکنی اگه خوب نمیتونی بازی کنی تیم رو مدیریت کنی!
الان هم ما اینجا به این موضوع اعتقاد نداریم که دایی باید تو تیم ملی بازی کنه چون با تمام اراده و توان دایی اون دیگه نمیتونه مثل قبل بازی کنه و وقتی پای منطق در میون باشه ما هم حرفی برای طرفداری بیخودی نداریم!

DariushAgah

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
نوشته از darush agah....علی دایی حتی یک گل جهانی برای تیم ملی ما ندارد

انعكاس صد گله شدن على دايى در رسانه هاى جهان

شادى و جشن در ايران

اينترنشنال هرالد تريبون
«... شادى و جشن، هر دوى اين واژه ها چهارشنبه شب در ايران حضور داشت، جايى كه على دايى چهار گل از هفت گل تيمش در بازى با لائوس را به ثمر رساند و به همين دليل اولين بازيكنى شد كه بيش از صد گل ملى به ثمر رسانده است. او در حال حاضر در ۱۳۲ بازى ملى ۱۰۲ گل به ثمر رسانده است و از آنجايى كه او ۳۵ ساله است و در آسيا ميان تيم ها از لحاظ قدرت تفاوت هاى زيادى وجود دارد مى توانيم منتظر زدن گل هاى بيشترى از او پيش از به پايان رسيدن دوران حضورش در تيم ملى ايران باشيم.»

رويترز

على دايى به اولين بازيكن فوتبال جهان بدل شد كه توانسته است بيش از صد گل ملى به ثمر برساند. دايى با به ثمر رساندن چهار گل به مرز ۱۰۲ گل ملى رسيد كه او را بالاتر از فرانتس پوشكاش و پله قرار داد.

برليز زايتونگ
على دايى كاپيتان تيم ملى ايران به اولين بازيكن تاريخ فوتبال جهان بدل شد كه توانست از مرز صد گل ملى بگذرد. دايى سى و پنج ساله موفق شد نام خود را در تاريخ ثبت كند. او حالا دو اسطوره فوتبال جهان فرانتس پوشكاش (با ۸۴ گل ملى) و پله (با ۷۷ گل ملى) را پشت سر خود دارد. دايى در فاصله سال هاى ۱۹۹۷ تا ۲۰۰۲ در سه باشگاه آلمانى آرمينيا بيله فلد، بايرن مونيخ و هرتابرلين بازى كرده است.

آسوشيتد پرس
چهار گل على دايى در بازى با لائوس باعث شد كه دايى با ۱۰۲ گل زده از عدد تاريخى صد بگذرد. دايى گل هاى خود در اين بازى را در دقايق ۷ و ۲۰ و ۲۸ و ۵۸ به ثمر رساند. بيش از سى هزار تماشاگر در زير باران اين بازى را در استاديوم آزادى تهران تماشا كردند.

منبع.http://www.iran-varzeshi.com/1383/830830/html/footbal3.htm#s24228

خدا مالدیو و لائوس را نگهدارد! گلهای فینال و نیمه نهایی جام جهانی پله و پوشکاش در سطح بسیار بالاتری از گلهای دایی در مرحله پیش مقدماتی جام جهانی هستند. چه بخواهید چه نخواهید علی دایی در مهمترین تورنمنت فوتبال جهان یعنی جام جهانی هیچ گل زده ای ندارد با وجود اینکه تیم ملی در جام جهانی اخیر هیچ هدفی جز اینکه به دایی یک گل جهانی برسد نداشت.

Mahiar0

کاربر افتخاری سئو و معرفی سایتها
لایک‌ها
1,210
برام جالبه توي اين تاپيك درمورد علي دايي اين همه بد گفته شده (منظور توهين)نميدانم چرا اين تاپيك بسته نشده؟
خوب يكم ملاحظه هم دركل بشه خوبه

bmoqimi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
خدا مالدیو و لائوس را نگهدارد! گلهای فینال و نیمه نهایی جام جهانی پله و پوشکاش در سطح بسیار بالاتری از گلهای دایی در مرحله پیش مقدماتی جام جهانی هستند. چه بخواهید چه نخواهید علی دایی در مهمترین تورنمنت فوتبال جهان یعنی جام جهانی هیچ گل زده ای ندارد با وجود اینکه تیم ملی در جام جهانی اخیر هیچ هدفی جز اینکه به دایی یک گل جهانی برسد نداشت.

دو تا نسبت میتونن بدون اینکه مثل هم باشند برابر باشند یعنی اگر دایی از ایران به مالدیو گل میزنه پله از برزیل به رومانی گل میزنه! یعنی در کل فرقی نمیکنه!

هیچ مربی تو دنیا حاضر نیست سابقه مربی گریش رو خراب کنه که یک بازیکن گل بزنه چون کل ثروت دایی به واحد پول اونا چیزی نمیشه که بخواد رشوه بده!

liyapeng

کاربر فعال تاریخ
لایک‌ها
259
از تمامي دوستان خواهش دارم به هيچ عنوان نظرات اهانت آميزي كه زده ميشه رو جواب ندهند و تنها با كساني بحث كنند كه چيزي براي گفتن دارند .

نتيجه گيري از اين تاپيك تا اين لحظه نشان دهنده اين است كه تعداد كساني كه علي دايي در نظرشان منفور نيست بسيار بسيار بالاتر از آن عده اي هست كه او را منفور توصيف مي كنند . نكته جالب ديگر اين است كه دوستان موافق ايشان همه با مدرك و دليل گفته هاي خود را بيان مي كنند ولي آن تعداد اندك مخالف تنها با بيان شايعات و استناد به حرف هاي مخالفان دايي و پاسخ ندادن درست به پست هاي زده شده توسط موافقين بر روي عقيده خود پافشاري مي كنند ..............

-----------------------------

از تمامي دوستان موافق و مخالف كه تازه به جمع ما مي پيوندند اكيدا توصيه مي شود كه تاپيك را از صفحه ي اول به صورت كامل مطالعه نمايند تا از زدن دفاعيات و اعتراضات تكراري خودداري شود . همچنين دوستاني كه نظر مي دهند حتما بر اساس مدارك مستدل و اثبات شده باشد .

شديدا درخواست مي كنم به هيچ عنوان به يكديگر اهانت نكنيد . بنده خود اگر تا اين لحظه صحبتي كرده ام كه باعث آزرده دلي كسي شده است عذرخواهي مي كنم .

بالا