برگزیده های پرشین تولز

بررسی و تحلیل بیت کوین، ارزهای رمزپایه و سیستم بلاک چین

نظر شما در مورد گذشته،حال و آینده ی بازار کریپتو کارنسی

• مثبت

• منفی

• خنثی ( نظری ندارم )

Results are only viewable after voting.

javadth

کاربر فعال پرشین تولز، همکار بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
15,987
zcash خیلی پیشرفتش خوب بوده

heartless

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام، دوستان دو عدد والت سخت افزاری لدجر نانو اس کاملا نو و در بسته بندی باز نشده موجوده،خودم به تازگی از فرانسه خریدم، ورژن فریم وورک اونا 1.2 از کارخانه می باشد. اگه کسی میخواد لطفا پیغام بده.
سلام، من میخواستم اگه دارید هنوز

dss

Registered User
لایک‌ها
198
هر بالایی پایینی هم داره. دام کجا بود. بعضی وقتها بازار اصلاح لازم داره همیشه که دایم بالا نمیره

8030

Registered User
لایک‌ها
465
هر بالایی پایینی هم داره. دام کجا بود. بعضی وقتها بازار اصلاح لازم داره همیشه که دایم بالا نمیره

این دیگه از اصلاح هم گذشته یواش یواش داره کچل میشه.
این افت قیمت بیشتر ماینرها رو نقره داغ کرد ماه پیش با یه rx480 در عرض دو ماه نیم میشد پول خودش رو در اورد الان باید حداقل 7 ماه بگذره بدون در نظر گرفتن پول برق و احتمال خرابی قطعات شاید بشه پولش رو دراورد تازه من قیمت کارت رو ثابت فرض کردم الان که دیگه قیمت کارت کشیده بالا که دیگه شده قوز بالای قوز.

8030

Registered User
لایک‌ها
465
بر اساس تجربم و همچنین قیمتها تو کف الان 3 روز هست باقی مونده با تغییرات جزئی الان بنظرم وقت خرید هست.
فقط طرف ارزهای الکترونیکی نرید که تازه قیمتشون رشد زیاد داشته مثل bytecoin و antshares
بیت کوین و اتریوم و اتر کلاسیک و زد کش و لایت کوین گزینهای خوبی هستن.
دوستانی هم که تو کار تحلیل چارت و تکنیکال هستن خوشحال میشیم نظرشون رو بشنویم.

سعی کنید نگه دارید تا قیمت بیت کوین بره بالای 2850 و همچنین اتریوم بره بالای 350 بعد بفروشید .میتونید بیشتر نگه دارید و سود بیشتری کنید ولی ریسکش بالاست.

pooya87

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
335
بیت کوین و اتریوم و اتر کلاسیک و زد کش و لایت کوین گزینهای خوبی هستن.
بیت‌کوین: اگه تونستین توی dip بخرین، خوبه.
اتریوم: من از 100 متریش هم رد نمیشم در حال حاضر
اتر کلاسیک: بد نیست ولی حبابیه
زدکش: نمیدونم
لایت‌کوین: من نصف سرمایم الان توشه :) Arise Chickun...

8030

Registered User
لایک‌ها
465
نمیدونم دلیل بدبینیت به اتریوم چیه؟:)
اکثر سرمایه گذارهای گردن کلفت اینده خوبی براش پیشبینی میکنن در صورتی که یک سری از مشکلات پلتفرم بهبود پیدا کنه.

pooya87

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
335
نمیدونم دلیل بدبینیت به اتریوم چیه؟:)
اکثر سرمایه گذارهای گردن کلفت اینده خوبی براش پیشبینی میکنن در صورتی که یک سری از مشکلات پلتفرم بهبود پیدا کنه.
این نظر شخصی منه بیشتر. دلیلش هم اینه که من ترجیح میدم وقتی توی Altcoinها سرمایه‌گذاری میکنم اونا توی حباب نباشن تا بتونم حداقل 100٪ و حداکثر 1000٪ سود کنم نه اینکه وارد یه حباب بشم و همش ترس اینو داشته باشم که نکنه بترکه و تنها سوی هم که بهم میده حداکثر 10٪ باشه! این یک.

دو اینکه همونطور که من بارها اینجا گفتم تنها دلیل بالا رفتن قیمت اتر وجود ICOهای فراوون روی اونه. اینطوریه که برای اینکه توی این ICOها سرمایه‌گذاری کنی باید اتر بخری برای همین قیمت به صورت مصنوعی میره بالا. وقتی سرمایه‌گذاری کردی تو اوی ICO token رو میفروشی نه اتر پس قیمت اتر فرقی نمیکنه ولی اون توکن چرا.
حالا مشکل اینجاست که هر کدوم از سازندگان این ICOها الان هزاران اتر دارن. چند روز پیش 1 دونه 500000 تایی دیگه درست شد! و وقتی که وقتش برسه (مثلا وقتی از escrow بیان بیرون) این ها به فروش میرسن. هر کدوم اگه 40٪ هم بفروشن ایجاد یه فشار سنگین روی قیمت میکنه و باعث افت اون میشه.
حالا مشکل دوم خودشو نشون میده. و اونم panic sell هست. یعنی وقتی هر که میبینه قیمت 10٪ افتاد روز بعد یه 10٪ دیگه افتاد همه شروع میکنن به فروش و این مثل بهمن بیشتر و سنگین‌تر میشه.

در پایان باید بگم من کلا از اتر خوشم نمیاد :)
چون خیلی کوین مذخرفیه. شبکش کلی ایراد داره، فی بالایی داره، تراکنش‌ها دو هفته گیر کرده بودن و ناپدید میشدن، کاملاً centralized هست، امکان Hard fork کردن زیادی داره، با Difficulty bombی هم که کار گذاشتن توی ماههای اول به زودی mining با GPU از بین میره وقتی difficulty به شدت رفت بالا و رفتن روی PoS و خیلی چیزای دیگه.
پلتفرمش هم مذخرفه. اتر قرار بود یه پلتفرم برای Smart Conctractها باشه ولی این کار رو به شدت ضعیف و بد انجام میده، هزینه ساخت یه پروژه جدید، هزینه gas، و خیلی چیزای دیگه این کار رو سخت و بی‌صرفه می‌کنه مگه اینکه بخوای ICOی اسکم بسازی و پول ازش دربیاری. اگه پلتفرم‌های دیگه برای Smart COntract رو چک کنین میبینن چقدر تفاوت دارن و چقدر بهتر هستن. علاوه بر همه اینها وقتی RSK بیاد و روی بیت‌کوین و لایت‌کوین کار کنه و نسبتا هم مجانی تموم بشه دیگه کسی سراغ اتر نمیره.

در باره "سرمایه گذارهای گردن کلفت" هم باید بگم این بیشتر تبلیغاته که گروه تبلیغاتیشون توی اینترنت انجام میدن. خیلی‌هاش دروغ و خیلی‌هاش بزرگ شدن.

8030

Registered User
لایک‌ها
465
این نظر شخصی منه بیشتر. دلیلش هم اینه که من ترجیح میدم وقتی توی Altcoinها سرمایه‌گذاری میکنم اونا توی حباب نباشن تا بتونم حداقل 100٪ و حداکثر 1000٪ سود کنم نه اینکه وارد یه حباب بشم و همش ترس اینو داشته باشم که نکنه بترکه و تنها سوی هم که بهم میده حداکثر 10٪ باشه! این یک.

دو اینکه همونطور که من بارها اینجا گفتم تنها دلیل بالا رفتن قیمت اتر وجود ICOهای فراوون روی اونه. اینطوریه که برای اینکه توی این ICOها سرمایه‌گذاری کنی باید اتر بخری برای همین قیمت به صورت مصنوعی میره بالا. وقتی سرمایه‌گذاری کردی تو اوی ICO token رو میفروشی نه اتر پس قیمت اتر فرقی نمیکنه ولی اون توکن چرا.
حالا مشکل اینجاست که هر کدوم از سازندگان این ICOها الان هزاران اتر دارن. چند روز پیش 1 دونه 500000 تایی دیگه درست شد! و وقتی که وقتش برسه (مثلا وقتی از escrow بیان بیرون) این ها به فروش میرسن. هر کدوم اگه 40٪ هم بفروشن ایجاد یه فشار سنگین روی قیمت میکنه و باعث افت اون میشه.
حالا مشکل دوم خودشو نشون میده. و اونم panic sell هست. یعنی وقتی هر که میبینه قیمت 10٪ افتاد روز بعد یه 10٪ دیگه افتاد همه شروع میکنن به فروش و این مثل بهمن بیشتر و سنگین‌تر میشه.

در پایان باید بگم من کلا از اتر خوشم نمیاد :)
چون خیلی کوین مذخرفیه. شبکش کلی ایراد داره، فی بالایی داره، تراکنش‌ها دو هفته گیر کرده بودن و ناپدید میشدن، کاملاً centralized هست، امکان Hard fork کردن زیادی داره، با Difficulty bombی هم که کار گذاشتن توی ماههای اول به زودی mining با GPU از بین میره وقتی difficulty به شدت رفت بالا و رفتن روی PoS و خیلی چیزای دیگه.
پلتفرمش هم مذخرفه. اتر قرار بود یه پلتفرم برای Smart Conctractها باشه ولی این کار رو به شدت ضعیف و بد انجام میده، هزینه ساخت یه پروژه جدید، هزینه gas، و خیلی چیزای دیگه این کار رو سخت و بی‌صرفه می‌کنه مگه اینکه بخوای ICOی اسکم بسازی و پول ازش دربیاری. اگه پلتفرم‌های دیگه برای Smart COntract رو چک کنین میبینن چقدر تفاوت دارن و چقدر بهتر هستن. علاوه بر همه اینها وقتی RSK بیاد و روی بیت‌کوین و لایت‌کوین کار کنه و نسبتا هم مجانی تموم بشه دیگه کسی سراغ اتر نمیره.

در باره "سرمایه گذارهای گردن کلفت" هم باید بگم این بیشتر تبلیغاته که گروه تبلیغاتیشون توی اینترنت انجام میدن. خیلی‌هاش دروغ و خیلی‌هاش بزرگ شدن.

اینکه دیگه اتریوم سود 100 درصد نمیده کاملا درسته.ولی خیلیا رو همون 10 درصد هر چند روز یا روزانه سود میکنن.
برا سودهای 100 تا 1000 درصد کسی رو کوینهای قدیمی سرمایه گذاری نمیکنه.البته کلا این چند ماه اخیر سرمایه گذارها خیلی خوش شانس بودن مخصوصا لایتکوین که با Tether مقایسش میکردن یه مدت!!
مسئله بعدی در مورد اتریوم با یک سری نظرات موافقم ولی در مورد فی تراکنش و شبکه اصلا موافق نیستم با توجه به تجربهایی که داشتم بدترین شبکه از نظر زمان انتقال و فی مال بیت کوین هست چون شما برای انتقال مثلا 0.014 بیت کوین حداقل باید 0.001 بیت کوین فی بدی که شانس بیاری در عرض یک ساعت کارت راه بی افته .خود همین مقدار بیت کوین معادل 1 دلار تا یک و نیم دلار هست در صورتی که اتریوم خیلی کمتر از این مقدار فی برای تراکنش نیاز داره و تراکنش بیشتر از 20 دقیقه تا حالا برای من طول نکشیده.
حالا کلا شما از اتریوم خوشت نمیاد بحثش جداست!!;)

rightahead

Registered User
لایک‌ها
167
اینکه دیگه اتریوم سود 100 درصد نمیده کاملا درسته.ولی خیلیا رو همون 10 درصد هر چند روز یا روزانه سود میکنن.
برا سودهای 100 تا 1000 درصد کسی رو کوینهای قدیمی سرمایه گذاری نمیکنه.البته کلا این چند ماه اخیر سرمایه گذارها خیلی خوش شانس بودن مخصوصا لایتکوین که با Tether مقایسش میکردن یه مدت!!
مسئله بعدی در مورد اتریوم با یک سری نظرات موافقم ولی در مورد فی تراکنش و شبکه اصلا موافق نیستم با توجه به تجربهایی که داشتم بدترین شبکه از نظر زمان انتقال و فی مال بیت کوین هست چون شما برای انتقال مثلا 0.014 بیت کوین حداقل باید 0.001 بیت کوین فی بدی که شانس بیاری در عرض یک ساعت کارت راه بی افته .خود همین مقدار بیت کوین معادل 1 دلار تا یک و نیم دلار هست در صورتی که اتریوم خیلی کمتر از این مقدار فی برای تراکنش نیاز داره و تراکنش بیشتر از 20 دقیقه تا حالا برای من طول نکشیده.
حالا کلا شما از اتریوم خوشت نمیاد بحثش جداست!!;)

منم راجع به بیت شاکی ام، ولی ناگفته نماند من دیروز 1 بیت منتقل کردم، 0.001 کارمزدش شد، و طی 2 دقیقه و نیم 6 کانفرم خورد.
ایشالا سر قضیه سگویت و فورک و اینا اوکی شه همه چی.

8030

Registered User
لایک‌ها
465
منم راجع به بیت شاکی ام، ولی ناگفته نماند من دیروز 1 بیت منتقل کردم، 0.001 کارمزدش شد، و طی 2 دقیقه و نیم 6 کانفرم خورد.
ایشالا سر قضیه سگویت و فورک و اینا اوکی شه همه چی.
تاریخ دقیقش کی هست؟

pooya87

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
335
بحث اینجاست که وقتی وارد حباب میشه و یا کلا وقتی که یه کوین به شدت پامپ میشه، دیگه جای زیادی برای رشد نداره. همون‌طور که میبینیم الان داره به شدت دست و پا میزنه.
بحث سر ریسک همون 10٪ هست
ربط زیادی به قدیمی یا جدید بودن نداره.
XRP یکی از قدیمی‌ترین و آشغالترین کوینهاست که 5148٪ رشد کرد چند وقت پیش.
مسئله بعدی در مورد اتریوم با یک سری نظرات موافقم ولی در مورد فی تراکنش و شبکه اصلا موافق نیستم
شما تا وقتی از wallet اتر استفاده نکنی متوجه این فی نمیشی.
نرخ متوسط فی چند وقت پیش به 2.593 دلار رسید:
EaCKMJq.jpg

این از شبکه: https://www.cryptocoinsnews.com/ethereum-congested-time-start-looking-ico-platforms/

چون شما برای انتقال مثلا 0.014 بیت کوین حداقل باید 0.001 بیت کوین فی بدی که شانس بیاری در عرض یک ساعت کارت راه بی افته
فی فقط مربوط به سایز به بایت هست نه مقدار بیت‌کوینی که میفرستین.
در ضمن اگه tx داشتین گیر کرده بود و کانفیرم نمیشد به علت فی پایین یه پ خ به من بده اینجا تا با احتمال 99٪ برات کمتر از 1 ساعت کانفیرم کنم!
a4vU9kz.jpg

javadth

کاربر فعال پرشین تولز، همکار بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
15,987
بهتره یه گروه تلگرام بزنیم برای هماهنگی

Captive

کاربر قدیمی پرشین تولز* مدیر بخش ارز دیجیتال
مدیر انجمن
لایک‌ها
16,660

8030

Registered User
لایک‌ها
465
بحث اینجاست که وقتی وارد حباب میشه و یا کلا وقتی که یه کوین به شدت پامپ میشه، دیگه جای زیادی برای رشد نداره. همون‌طور که میبینیم الان داره به شدت دست و پا میزنه.
بحث سر ریسک همون 10٪ هست

ربط زیادی به قدیمی یا جدید بودن نداره.
XRP یکی از قدیمی‌ترین و آشغالترین کوینهاست که 5148٪ رشد کرد چند وقت پیش.

شما تا وقتی از wallet اتر استفاده نکنی متوجه این فی نمیشی.
نرخ متوسط فی چند وقت پیش به 2.593 دلار رسید:
EaCKMJq.jpg

این از شبکه: https://www.cryptocoinsnews.com/ethereum-congested-time-start-looking-ico-platforms/

فی فقط مربوط به سایز به بایت هست نه مقدار بیت‌کوینی که میفرستین.
در ضمن اگه tx داشتین گیر کرده بود و کانفیرم نمیشد به علت فی پایین یه پ خ به من بده اینجا تا با احتمال 99٪ برات کمتر از 1 ساعت کانفیرم کنم!
a4vU9kz.jpg

برادر من خودم اطلاع دارم فی فقط مربوط به سایز به بایت هست نه مقدار بیت‌کوین. منظور حرف من اینه((دیشب این مبلغ رو انتقال دادم)) برای انتقال 0.5427 اتر معادل 150 دلار مقدار فی 0.00052 اتر معادل 0.14 دلار هست .با کیف پول exodus(سندش هم هست)
https://etherscan.io/tx/0x3166d9eed745eda83258928b7c1a9e0f9be7930d46656172167d7e5906304799
ولی برای انتقال 0.05873942 بیت کوین معادل 150 دلار مقدار فی برابر با 0.001بیت کوین معادل 2.533 دلار شده!!!
ادرس
https://www.blocktrail.com/BTC/address/18tb6N4W6cR8bCGHB6gQnFjf5iiG5ajCwJ

امیدوارم منظور حرفم رو گرفته باشی.فرق کارمزد انتقال معادل 150دلار پول با بیت کوین و اتریوم.

مورد بعدی من گفتم کوین قدیمی منظورم اتریوم و xrp هم جزو قدیمی حساب میشن اون زمان که xrp هنوز منفجر نشده بود اتریوم هم 10 دلار بود .کلا قیمت xrp با اختلاف یک ماه و نیم تا دو ماه جهشش شروع شد .کلا تو زمستان یه جهش بزرگی تو قیمت اکثر کوینها مخصوصا 5 تای تاپ جدول اتفاق افتاد.
اون زمان قبل از زمستان چه اتر چه xrp میخریدی و بعد از زمستان میفروختی(با اندکی اختلاف زمان) سودش حدودی یکی بود .

shahabshahab

Registered User
لایک‌ها
164
من هر موقع زدم اررور داده !!
از اونجایی که محدودیت ساعتی برای ثبت تراکنش گذاشته، باید در ساعات مختلف شانستون رو امتحان کنین!
برای خودم کل روز طول کشید تا بالاخره ثبت شد و تراکنش انجام شد.

mrs1390

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
51
لایت کوین تا چقدر امکان افزایش قیمت داره به نظرتون؟
چه موقع خوبه بکشیم بیرون سرمایه را؟

pooya87

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
335
لایت کوین تا چقدر امکان افزایش قیمت داره به نظرتون؟
چه موقع خوبه بکشیم بیرون سرمایه را؟
یکم سخته گفتنش. و این چیزی رو که میگم فقط به عنوان یه احتمال بدونین نه چیزی که روش بخواین حتماً‌ سرمایه‌گذاری کنین.

من معتقدم با کارهایی که تیم لایت‌کوین داره انجام میده به زودی خیلی چیزهایی خوبی ازش میبینم و به همین خاطر هم قیمتش به شدت بالا خواهد رفت. برای همین هر قیمتی که زیر 0.02 بیت‌کوین خریده باشین سوده.
تا چقدر رو ممکنه تا 0.3 هم بالا بره. جاش هم هست.
وقتی Segwit رو اضافه کرد همین‌طور داره پیشرفت میکنه. وقتی LN هم راه بیافته و Atomic Swap برای اضافه بشه تمام جاهایی که تا حالا بیت‌کوین میگرفتن حالا میتونین با لایت‌کوین پرداخت کنین. و این کم چیزی نیست.Untitled.jpg
من فعلا دارم اینو تماشا میکنم ببینم کجا میره.
خودم هم روی 0.015 خریدم یه ذره روی 0.021 فروختم بقیه رو هم روی 0.022 گذاشتم فعلا تا ببینم چی میشه.

توی این نمودار هم هر وقت بیاد زیر اور خط پایینی میخرم دوباره.

بالا