• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

فخر فروشان پی تی!

مترجم

Registered User
لایک‌ها
930

الکل سفید هم نمونه اصطلاحا صنعتی داره و آزمایشگاهی چه اتیلن و چه ایزوپروپیل
آزمایشگاهی ها خلوص بی نظیر ولی یا لیتر بالا می فروشند و یا به یک آشنا در آزمایشگاه نیازه
البته من در دوران کرونا با این خلوص آشنا شدم و به جز کوکا زیرو و دلستر بهنوش هیچ خلافی ندارم.:whistle:

سنگ‌کلیه رو شکست دادم.

چند وقت پیش زمانی که تنها بودم دردی از ناحیه کمر شروع شد و من فکر کردم باد زده ولی در عرض یکساعت به قدری شدید شد که روی زمین ولو شده بودم و حتی امکان نشستن نداشتم، بدبختی قضیه این بود که تنها بودم و تنها چیزی که به دادم رسید قطره سنکل بود چرا که مادرم سنگ-شکن انجام داده بود و اضافه مانده بود....
در اون 24 ساعت جدا از اینکه هر 3 ساعت دو تا استامینوفون می خوردم و اندازه 100 فروند شتر مایعات مصرف کردم ....مرگ به چشمم دیدم:cry:، دو تا سنگ بعد از 24 ساعت دفع شد، جالب این بود که من هیچ علائمی قبلش نداشتم، بعدا یک خانمی بهم گفت که تنها دردی که با درد زایمان برابری می کنه همین دفع سنگ کلیه است !

Last edited:

epsi1on

Registered User
لایک‌ها
2,616
بعدا یک خانمی بهم گفت که تنها دردی که با درد زایمان برابری می کنه همین دفع سنگ کلیه است !
خوب طبیعتا خانم‌ها که نمیتونن مثل آقایون درد دفع سنگ کلیه رو تجربه کنن. پس هیچ کسی نیست که هردوش رو تجربه کرده باشه... :)
چطوری ایشون به این نتیجه رسیده بوده که این دوتا درد برابر هستن؟

Lucky Guy

Registered User
لایک‌ها
5,094
الکل سفید هم نمونه اصطلاحا صنعتی داره و آزمایشگاهی چه اتیلن و چه ایزوپروپیل
آزمایشگاهی ها خلوص بی نظیر ولی یا لیتر بالا می فروشند و یا به یک آشنا در آزمایشگاه نیازه
البته من در دوران کرونا با این خلوص آشنا شدم و به جز کوکا زیرو و دلستر بهنوش هیچ خلافی ندارم.:whistle:

چند وقت پیش زمانی که تنها بودم دردی از ناحیه کمر شروع شد و من فکر کردم باد زده ولی در عرض یکساعت به قدری شدید شد که روی زمین ولو شده بودم و حتی امکان نشستن نداشتم، بدبختی قضیه این بود که تنها بودم و تنها چیزی که به دادم رسید قطره سنکل بود چرا که مادرم سنگ-شکن انجام داده بود و اضافه مانده بود....
در اون 24 ساعت جدا از اینکه هر 3 ساعت دو تا استامینوفون می خوردم و اندازه 100 فروند شتر مایعات مصرف کردم ....مرگ به چشمم دیدم:cry:، دو تا سنگ بعد از 24 ساعت دفع شد، جالب این بود که من هیچ علائمی قبلش نداشتم، بعدا یک خانمی بهم گفت که تنها دردی که با درد زایمان برابری می کنه همین دفع سنگ کلیه است !

این‌جور وقتا یه اسنپ بگیر به اورژانس. من اولین باری که سنگ داشتم، رفتم اورژانس و مورفین زدن بهم. دردش خوابید، انگار دوباره متولد شده بودم. دارو می‌دن مجاری رو شل می‌کنه و سنگ راحت دفع می‌شه.
از اولین درد تا دفعش، برای من ۱۰ روز طول کشید. چهار پنج بار رفتم اورژانس. نیمه‌های شب خیس عرق و درد بیدار می‌شدم.

خوب طبیعتا خانم‌ها که نمیتونن مثل آقایون درد دفع سنگ کلیه رو تجربه کنن. پس هیچ کسی نیست که هردوش رو تجربه کرده باشه... :)
چطوری ایشون به این نتیجه رسیده بوده که این دوتا درد برابر هستن؟
چرا خانم‌ها مثل آقایون سنگ نمی‌گیرن؟ 🤔😂
کلیه همون کلیه‌ست دیگه.
خدا نصیبت نکنه. فقط دردش نیست. وقتی حس همزمان دفع و سوزش از جلو و عقب بهت دست بده و دسشوئی هم نتونی خودتو خالی کنی، عذاب جهنم رو لمس می‌کنی. 😫

مترجم

Registered User
لایک‌ها
930
خوب طبیعتا خانم‌ها که نمیتونن مثل آقایون درد دفع سنگ کلیه رو تجربه کنن

یه فیلیپینی میزنم بهت ها، این خانمه چهارسال بعد از زایمان سنگ کلیه میگیره، هر دو رو تجربه کرده، علتش هم گویا قرص و مکمل های کلسیوم بوده که مصرف می کرده

میگم اصلا نمیتونستم بشینم چه برسه پاشم برم سوار اسنپ بشم! عین سوسمار افتاده بودم کف زمین ! ما ژنتیکی گویا کلیه سنگ ساز داریم و البته یک برهه ای آب معدنی کارخانه ای زیاد مصرف می کردیم که بدلیل نگهدارنده های که میزنن باعث تشدید سنگ کلیه میشن! هیچ علایمی نداشتم ورزش هم زیاد می کردم ....

parviz_r

کاربر فعال بخش کار و سرمایه
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
18,050
ضدعقونی اندام داخلی چیه؟

قدیما ناف نوزاد باهاش ضدعفونی میکردن
الکل سفید خوراکی

اتانول خوراکی یا الکل سفید چیست ؟
اتانول مایعی فرار ، قابل اشتعال و بی رنگ است که دارای بوی مشخصی است و ماده موثره در نوشیدنی های الکلی می باشد. اتانول به طور طبیعی با تخمیر قندها توسط مخمرها یا از طریق فرآیندهای پتروشیمی مانند هیدراتاسیون اتیلن تولید می شود.

Webmoney-XCH

کاربر برتر سال 1399
کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
12,576
قدیما ناف نوزاد باهاش ضدعفونی میکردن
الکل سفید خوراکی

اتانول خوراکی یا الکل سفید چیست ؟
اتانول مایعی فرار ، قابل اشتعال و بی رنگ است که دارای بوی مشخصی است و ماده موثره در نوشیدنی های الکلی می باشد. اتانول به طور طبیعی با تخمیر قندها توسط مخمرها یا از طریق فرآیندهای پتروشیمی مانند هیدراتاسیون اتیلن تولید می شود.

الکل طبی و بیمارستانی و تزریقات و کلا هر چیزی که به مردم عادی فروخته میشه، اتانول خالص نیست. همیشه حداقل حدود 4 درصد متانول داره که سمیه. هر دو الکل اتانول و متانول هم بی رنگ هستن، بنابراین بی رنگ بودن نشونه سمی نبودن نیست. اون چیزی که به الکل های صنعتی اضافه میشه تا رنگی بشن، در اکثر مواقع یک ماده رنگی معمولیه و تاثیری در سمی بودن و نبودن الکل نداره. اون متانول موجود در ترکیبه که خطرناکه.

اتانول واقعی دو نوع داریم که فقط استفاده صنعتی دارند. یکی اتانول 95.5 درصد که 4.5 درصد بقیه آب خالصه. یکی هم اتانول 99.5 درصد که 0.5 درصد باقیمونده آبه. که اینا مصرف طبی خارجی ندارند. به عنوان حلال پایه در صنعت داروسازی و صنایع شیمیایی استفاده میشن و به مردم هم فروخته نمیشن

epsi1on

Registered User
لایک‌ها
2,616
یه فیلیپینی میزنم بهت ها، این خانمه چهارسال بعد از زایمان سنگ کلیه میگیره، هر دو رو تجربه کرده، علتش هم گویا قرص و مکمل های کلسیوم بوده که مصرف می کرده
ببخشید دیگه مخه مثل سابق کار نمیکنه...

خدا نصیبت نکنه. فقط دردش نیست. وقتی حس همزمان دفع و سوزش از جلو و عقب بهت دست بده و دسشوئی هم نتونی خودتو خالی کنی، عذاب جهنم رو لمس می‌کنی.
نظرم عوض شد

tiyam 01

Registered User
لایک‌ها
7,730
دعوتنامه 24امین دوره مسابقه کارتون (کاریکاتور) یومیوری شیمبون. سال 81، اون موقع دبیرستان بودم.
نوشتن توی 29امین دوره در سال 1387 جشنواره یومیوری به کار خودش پایان داد.

cartoon.jpg

k

Last edited:

sys_co2

Registered User
لایک‌ها
4,834

nima_00989166

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
16,491
دستگاه سرخکن هواپز گرفتم..
بدون نیاز به روغن برات سرخ میکنه :x

فایل های ضمیمه

• 20230707_134739.jpg
    20230707_134739.jpg
    272.4 KB · نمایش ها: 50

nima_00989166

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
16,491

NightHawk

Registered User
لایک‌ها
10,770
سیب زمینی..
مرغ
بادمجان..
قارچ..
ماهی..
کباب شامی..
کتلت..
کلا هرچیزی که بخوای سرخ کنی دیگه..
بدون نیاز به ذره یی روغن :)
مرغ میپزی مزه مرغ سرخ کرده میده یا مرغ اب پز شده که اب مرغ داره؟ سیبزمینیش مثل سیب زمینی بیرون خوشمزه و پف کرده درمیاد؟

tiyam 01

Registered User
لایک‌ها
7,730
دستگاه سرخکن هواپز گرفتم..
بدون نیاز به روغن برات سرخ میکنه :x
سرخ کردن یعنی توی روغن پخته شه. اینا برشته می کنن.. حالا بگیم با روغن خود ماده قضایی، مثلا مرغ خودش روغن داره یه چیزی. اما دیب دمینی و بادمجون که روغن ندارن.
حالا دیب دمینی و بادمجون مزه سرخ کرده شون رو میده یا نه
بعضی هواپزها هستن مقداری روغن هم استفاده میشه

nima_00989166

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
16,491
مرغ میپزی مزه مرغ سرخ کرده میده یا مرغ اب پز شده که اب مرغ داره؟ سیبزمینیش مثل سیب زمینی بیرون خوشمزه و پف کرده درمیاد؟
مرغ سرخ کرده...و برشته شده..
سیب زمینی هم همینطور..
مثل رستوران های بیرون..
سرخ کردن یعنی توی روغن پخته شه. اینا برشته می کنن.. حالا بگیم با روغن خود ماده قضایی، مثلا مرغ خودش روغن داره یه چیزی. اما دیب دمینی و بادمجون که روغن ندارن.
حالا دیب دمینی و بادمجون مزه سرخ کرده شون رو میده یا نه
بعضی هواپزها هستن مقداری روغن هم استفاده میشه
برشته میکنه..
ولی معمولا قبل از گذاشتن ماده غذایی ، برای کمی طعم و لذیذ شدنش روش کمی روغن به دلخواه زده میشه..
برای سیب زمینی من با روغن پاش کمی ریخنم..
(مثل آب پاش توی آرایشگاه..ولی توش روغن ریختم)

برای مرغ هم میشه بجای روغن پاش از چرب کردنش با قلمو یا زدن آرد سوخاری استفاده کرد..
کلیپ آموزش هر غذایی باهاش توی یوتیوب و آپارات هست..

بالا