برگزیده های پرشین تولز

فراري از سربازي | معاف از سربازي | آش خور . كدام يك؟

hamidra

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
37
من ک تا الان کلی هزینه کردم برا معافیت پزشکی. هنوزم هیچی معلوم نیست:(

aliandre

Registered User
لایک‌ها
737
سلام پایه خدمتی تیر ۹۴ هستم، پلیس دیپلماتیک، تهران، استوار دوم ( لیسانس )
کسی از استان مرکزی بود، باهاش جابجا میزنم
0939
167
4670
.............‌..
جابجایی
جا‌به‌جایی
جا به جای
سربازی
انتقالی
اراک
تهران
خدمت
نیروانتظامی
نیرو انتظامی
نیروی انتظامی
ناجا
پاوا

midco

فروشنده معتبر
فروشنده معتبر
لایک‌ها
43
این سربازی هم عجب کابوسیه :))
یعنی خدایی بزرگترین سد جلوی خیلی از جوانانه

Brahms

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
31
سلام
کسی اطلاعات موثق در مورد نحوه بر خورد با سربازان فراری داره ؟ هر کسی یه چیزی میگه . یکی میگه میبرن زندان - یکی 6 ساله فرار کرده و تا به حال یه بار نیومدن سراغش و ...

TheMohammad

Registered User
لایک‌ها
18
سلام
کسی اطلاعات موثق در مورد نحوه بر خورد با سربازان فراری داره ؟ هر کسی یه چیزی میگه . یکی میگه میبرن زندان - یکی 6 ساله فرار کرده و تا به حال یه بار نیومدن سراغش و ...
کلا تا کارت به جاهایی مثل کلانتری بازنشه کسی باهات کاری نداره
غایب با سرباز فراری فرق میکنه وضعیتش
اگر کسی غایب باشه و بگیرنش میفرستنش میره خدمت و اضافه خدمت باید بکشه
فراری رو اگر بگیرند معرفی میشه به دادگاه، چون جرم مرتکب شده، یا باید جریمه اش رو بده یا باید بره زندان (حشمتیه!)
اگر کسی از یگان خدمتیش فرار کنه بعد از تقریبا 60 روز نامه میزنند به دژبان مرکز (در تهران و قم) یا نیروی انتظامی استان برای دستگیری، اینها یکی دوبار مراجعه می کنند به در خونه، اگر طرف رو رویت کردند که میبرنش اگر نه که هیچی، یه گزارش مینویسند که فلانی در محل نبود و پرونده بسته میشه تا طرف خودش رو بره معرفی کنه

عملا اگر نخوای خدمت کنی کسی نمیتونه مجبورت کنه!

mohsen25

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,112
سلام

سلام
بستگی داره، اینجوری نیست که یهو بیان دنبالت بگیرن، ولی بستگی به شهر محل سکونت هم داره بعضی جاها ممکنه بیان دنبالت ولی خیلی از شهرها نمیان چون **** وظیفه تحویل کلانتری میده یه سری اطلاعات رو و کلانتری باید بیاد دنبالت که معمولا نمیان.
اگه بگیرن هم باز بستگی داره از اضافه خدمت میتونه باشه تا بازداشت و جریمه نقدی.

HRP32

Registered User
لایک‌ها
709
کلا تا کارت به جاهایی مثل کلانتری بازنشه کسی باهات کاری نداره
غایب با سرباز فراری فرق میکنه وضعیتش
اگر کسی غایب باشه و بگیرنش میفرستنش میره خدمت و اضافه خدمت باید بکشه
فراری رو اگر بگیرند معرفی میشه به دادگاه، چون جرم مرتکب شده، یا باید جریمه اش رو بده یا باید بره زندان (حشمتیه!)
اگر کسی از یگان خدمتیش فرار کنه بعد از تقریبا 60 روز نامه میزنند به دژبان مرکز (در تهران و قم) یا نیروی انتظامی استان برای دستگیری، اینها یکی دوبار مراجعه می کنند به در خونه، اگر طرف رو رویت کردند که میبرنش اگر نه که هیچی، یه گزارش مینویسند که فلانی در محل نبود و پرونده بسته میشه تا طرف خودش رو بره معرفی کنه

عملا اگر نخوای خدمت کنی کسی نمیتونه مجبورت کنه!

سلام
بستگی داره، اینجوری نیست که یهو بیان دنبالت بگیرن، ولی بستگی به شهر محل سکونت هم داره بعضی جاها ممکنه بیان دنبالت ولی خیلی از شهرها نمیان چون **** وظیفه تحویل کلانتری میده یه سری اطلاعات رو و کلانتری باید بیاد دنبالت که معمولا نمیان.
اگه بگیرن هم باز بستگی داره از اضافه خدمت میتونه باشه تا بازداشت و جریمه نقدی.

سلام خدمت دوستان.
منم بعد فارغ التحصیلی به احتمال زیاد غایب می شم کسی خبر داره اگر بعدا بخوام برم چقدر اضافی می خورم یعنی مثلا به ازای هر سال غیبت چند روز اضافه می خورم یا اینکه اصلا اینطوری نیست و هر چقدر دلشون بخواد میزنن؟

Alexiss

Registered User
لایک‌ها
29
سلام خدمت دوستان.
منم بعد فارغ التحصیلی به احتمال زیاد غایب می شم کسی خبر داره اگر بعدا بخوام برم چقدر اضافی می خورم یعنی مثلا به ازای هر سال غیبت چند روز اضافه می خورم یا اینکه اصلا اینطوری نیست و هر چقدر دلشون بخواد میزنن؟
اگر مشمولی از یک روز تا سه ماه غیبت داشته باشد سه ماه اضافه خدمت و اگر تا یک سال غیبت داشته باشد 6 ماه اضافه خدمت خواهد داشت. افرادی که بالاتر از یکسال غیبت داشته باشند علاوه بر 6 ماه اضافه خدمت به مراجع قضایی نیز معرفی می‌شوند.

Doctor Splinter

Registered User
لایک‌ها
703
واقعا پوستم کنده شد تا 19 ماه خدمتم تموم شد انگار 10 سال سرباز بودم!
خیلی بد گذشت ولی آخر گذشت :p
اوایل خدمت به جرات روزی 19 ساعت کار می کردم :general208:
اواخر خدمت هم به جرات روزی 19 ساعت الاف بودم :general304:

Mahdi.HR

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام متولد 76.6من دفترچه رو پست کردم 19 اسفند اعزامم ولی به خاطر کنکور نمیخوام برم اگه نرم, کارشناسی یا ارشد قبول شم میتونم دانشگاه برم یا نه؟

Sent from my Xperia SP using Tapatalk

Doctor Splinter

Registered User
لایک‌ها
703
سلام متولد 76.6من دفترچه رو پست کردم 19 اسفند اعزامم ولی به خاطر کنکور نمیخوام برم اگه نرم, کارشناسی یا ارشد قبول شم میتونم دانشگاه برم یا نه؟

شما باید در روز مقرر سر خدمت حاضر باشی!
هم برای کنکور به شما مرخصی میدن هم در صورت قبولی در هر مرحله ای از خدمت ترخیص خواهید شد...

sanja

Registered User
لایک‌ها
265

دوست عزیز فقط اگر دانشگاه خوب و رشته خوب قبول شدی خدمت رو ول کن وگر نه همون خدمت رو ادامه بده درس رو بعدش پیگیری کن.

sanja

Registered User
لایک‌ها
265
خدمت منم تازه تموم شده دوستان
واقعا بیشتر از دو سال از عمرم تلف شد
خدا شاهده این مدت خدمت و در واقع خفت هیچ دستاوردی برای من نداشت
فقط و فقط به خاطر کارت پایان خدمت رفتم

فقط توصیه می کنم پیش از دانشگاه خدمت برید همین.

789456123

Registered User
لایک‌ها
334
واقعا کسایی که به کارت احتیاج دارن باید برن خدمت وگرنه هیچ ایده ای نداره.
کسی خبر از طرح مجلس گواهینامه بدون خدمت داره که چی شده؟

sanja

Registered User
لایک‌ها
265
بنظرم اگر ساختار سربازی اصلاح شه زمانش کم شه و کلن بهینه سازی بشه , اصلا چیز بدی نیست .
کافیه یه کاری رو به جووون یاد بدن ... مجموع سختی های نظامی گری و نظم خشک و دوری از خانواده و زندگی جمعی و یاد گرفتن یک فن میتونه یه پسر رو وارد دنیای مسئولیت پذیری کنه
و مهم تر از اون اعتماد بنفس واقعی و موندگار ایجاد کنه .بدست اوردن توانایی زندگی توی شرایط سخت هم فراموش نکنیم . خیلی از خدمت رفته ها , بعد از دوران خدمت وقتی یه جای سخت گیر میکنن , باا خودشون میکن این که چیزی نیست ... من دوسال سختی کشیدم ... و نظم و (تحقیر و بطالت) و کشتی گرفتن با آدمای نفهمو تجربه کردم .
من چون خدمت میکنم دلیل نمیشه که کورکورانه دفاع کنم ولی به چشم دیدم که خیلی از جوونا نیاز دارن به اینکه یکی هلشون بده توی دنیای واقعی . که نظم و ادب و کنترل اعصاب و مامانی نبودن و یاد بگیرن .که انجام دادن کارای خودشونو یاد بگیرن .
واقعا مورد دیدم طرف میخواد بره حموم تو سن 20 سالگی هنوز ننش باید حولشو بده دستش . وقتی غذای سربازیو خوردی قدر غذای خونه رو میفهمی . وقتی دوسال مثل یه کارگر بی حقوق و بی هدف کار کردی میفهمی بابات 20 سال 30 سال چی کشیده هر روز و هر روز .
ولی الانم پاسپورت به تنهایی تمام زحمت خدمت رو توجیه میکنه . استخدام های دولتی و خیلی جاهای معتبر خصوصی هم کارت رو میخوان .(بدون پارتی)
دو سال رو ضرب در 500 هزار نیروی وظیفه کنید ببینید چقدر می شود آن وقت بر اساس فرمول های (هزینه - فایده) فایده ی آن را حساب کنید می شود 1000000 سال (یک میلیون سال)
یعنی برای اینکه جوان ایرانی قدر کتلت و کوفته ننه جون رو بدونه باید 1000000 میلیون سال از عمرش هدر بده؟
چند درصد از این 500 هزار نفر مشکل حمام رفتن دارندکه با خدمت حل شود؟
چند درصد از این 500 هزار نفر در خدمت یک فن یاد می گیرند؟(صادق باشید چرندیات خود نظامی ها را تکرار نکنید)
مگر ****، محل آموزش فنی حرفه ای است؟ آنها تازه دنبال این هستند که ببینند چه کسی چه چیزی بلد است تا از او سوء استفاده و بهره کشی کنند!
1000000 سال از عمر جوان ایرانی این قدر بی ارزش است که باید برای فهمیدن موارد پیش پا افتاده ای که گفتی، مثل یک کارگر آن هم بدون حقوق (مثل دوران فراعنه!) و بی هدف!!!(احتمالا مثل خر عصاری که دور خود می چرخد!) کار کند تا تازه (نه اینکه چیزی یاد بگیرد!) قدر کار کردن پدرش را بداند؟!!!
آبروی هر چی مرد است برده ای با این تفکرات
البته تقصیر تو هم نیست اینقدر در گوشمان خوانده اند که امثال شما باورتان شده

sanja

Registered User
لایک‌ها
265
شما باید یاد بگیری متن رو دقیق , و با آرامش بخونی . اینو متاسفانه توی خدمت یاد نمیدن بلکه باید توی دوران تحصیلت یاد میگرفتی که ظاهرا اهمال کردی . ( معنی اهمال رو هم میدونم باید توی فرهنگ لغت بگردی... بازم به دلیل اهمال احتمالی توی دوران تحصیل!) فقط دعا میکنم لیسانس به بالا نباشی چون واقعا عمرتو هدر دادی ! پس یه درس کوچولو از من داشته باش راجب کلمه اگر . (به معنی هرگاه . چنانچه . بشرطی که)
ابتدای متن اشاره کردم که
اگر ساختار سربازی اصلاح شه زمانش کم شه و کلن بهینه سازی بشه , اصلا چیز بدی نیست .
معنیش رو برات میشکافم . یعنی الان چیز بدی هست .
..................
گرامی این
اگر شامل باقی متن هم میشه . اون فن یاد گرفتن چیزیه که الان نیست . و من گفتم اگر وجود داشته باشه میتونه به نتایجی که در ادامه متن اومده منتهی بشه .
................
واقعا متن رو انقد سرسری خوندی که ...دیگه دوس ندارم متنی بنویسم تا سرسری بخونیش حرومش کنی / ولی چه کنم که ناچارم !
.
فقط یه مثال کوچیک بزنم از نفع خدمت . خلاصه بگم خدمت باعث شده شما عمرتو برای تحصیل بیشتر هدر ندی ! . شما سالها درس خوندی و هنوز نمیتونی یک پاراگراف رو درست متوجه بشی .
من حدس میزنم اگر به جای تحصیل میرفتی کارگری الان یه جزایری یا زنجانی ای بودی برا خودت . هنوزم دیر نیست . وقت طلاست .
..................
مورد آخر اینکه خدمت واقعا چیز خوبی نیست . ولی خوبی هایی ام داره که توی متن گفتم . قضیه رو باید کامل نگاه کنی . لطفا با نوشتن یه جواب دوباره وقت منو خودتو هدر نده . ممنون .

منن خط اول را خواندم اما متاسفانه تابع شرطی اگر شما تنها شامل همان خط اول و چیزی جدای از مابقی نوشته تان می شد!(طبق نوشته تان چون من قدرت خواندن ذهن شما را ندارم) و من هم خط اولتان را کلا جدا گرفتم و اصلا شامل باقی متن نمی شد!
چرا؟ یک بار دیگر نوشته خودتان را دقیق و با آرامش بخوانید و ببینید کجا آن تابع شرطی اگر را می توان به مابقی نوشته حمل کرد؟!
اما بگذار این اهمال کار بی سواد برایت روشن کند:
« به دست اوردن توانایی زندگی توی شرایط سخت هم فراموش نکنیم . خیلی از خدمت رفته ها , بعد از دوران خدمت وقتی یه جای سخت گیر میکنن , باا خودشون میکن این که چیزی نیست ... من دوسال سختی کشیدم ... و نظم و (تحقیر و بطالت) و کشتی گرفتن با آدمای نفهمو تجربه کردم »
و یا
«وقتی دوسال مثل یه کارگر بی حقوق و بی هدف کار کردی میفهمی بابات 20 سال 30 سال چی کشیده هر روز و هر روز»
می بینید که این اگر شما نمی تواند به باقی نوشته تان سرایت کند و به هر صورت چنان است که گویی از 2 ساله بودن خدمت دفاع کرده اید!

شما یک خط بدون بیان مصادیق گفته اید سربازی باید اصلاح شود! و نگفته اید چه چیزی باید اصلاح شود! جالب است ممنون!
اما در چندین خط بعد از آن، همان چیز هایی که صدای بنده را درآورده و به نظر همه مردان خردمند، از ظلم ها و ستم های سربازی و آفات آن است تمام قد دفاع کرده اید! شما از کار مفت و مجانی و حتی بدون هدف چرخیدن حمایت کرده اید و من را به خط اولی که در آن از اصلاح سربازی سخن گفته اید ارجاع می دهید! حتی در این نوشته تان هم مظالم سربازی را منافع آن می دانید!
دوست عزیز! لیسانس من آنقدر ها هم که گمان می کنید کشکی نیست ، این را نوشتم که بدانید استدلال کردن را نه در دانشگاه که پیش از آن خوب آموخته ام و می توانم تناقضات یک متن را پیدا کنم!
با تمام ناروایی هایی که به بنده روا داشتید، من نه با شما و نه هیچ مرد دیگری دشمنی ندارم.
مشکل من با آن تفکرات منحوسی است که از خدمت کنونی دنبال نفع برای جوانان است! آن هم آن منافعی که شما برشمردید مثل 2 سال کار مجانی(یا هر چقدر دیگر)

به هر صورت دنبال اثبات خودم نیستم
نتیجه گیزی اینکه: شما نیز خدمت را ظلم و نیازمند اصلاح می دانید/تمام
موفق باشید

تسلا

Registered User
لایک‌ها
943
سربازی خریدنی هست یا نه؟ تا چه زمانی میتونی درست رو طول بدی تا سربازی نری برای لیسانس؟ دانشگاه میتونه بیرونت کنه بگه برو سربازی؟

789456123

Registered User
لایک‌ها
334
هر چی مدرکت بالاتر بره برای خرید سربازی باید پول بیشتری بدی.
اره خریدنی هست .
کسایی که 8 سال غیبت دارن.
شما از طرف دانشگاه میرید اداره پلیس +10 از اونجا طبق رشته شما و مدت ترمتون بهتون معافی تحصیلی میدن که تا زمانی که دانشگاه هستین غیبت نمیخورید

بالا