برگزیده های پرشین تولز

فراري از سربازي | معاف از سربازي | آش خور . كدام يك؟

last_samurai

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلام
می خواستم هر کی اطلاعی داره درباره ی وضعیت من لطف کنه بگه
من 22 سالمه و الان ترم 9 کارشناسی هستم و فرزند آخر خونه
پدر و مادرم هر دو توی یه تصادف چند ماه پیش فوت کردن...
الان فقط من و خواهرم که از خودم بزرگ تره تو خونه هستیم و یه خواهر و برادر بزرگتر هم دارم که هر دو ازدواج کردن
راهی وجود داره؟

Ali_Solo

Registered User
لایک‌ها
3
سلام درباره معافیت پزشکی سوالی داشتم .
من برای زخم معده و مشکل خونریزی ام که داشتم اقدام برای معافی کردم البته بعد از دو سال تاخیر
رفتم و بیمارستان ناجا برای اندیسکوپی نوشت چند زخم در معده و اعثنی عشر بودفکر کنم 7 تا دکتر ضمیمه کرد و فرداش برای تاید دومین دکتر مراجعه کردم که اونم تایید کرد که زخم معده و خونریزی از ناحیه معده و اعثنی عشر دارد .بعد گفتند برو 45 روز دیگه مراجعه کن به وظیفه عمومی استان رفتم معاونت یه برگه استعلام اخرین وضیعت مشمول خواستند که اونم الان اماده کردم به اعضای مدارک دیگر باید بعد از 15 برم
سوالم اینه که من متولد 62 گیر ندند که این چند وقت کجا بودی
به نظرتون معاف میشم بلاخره ؟؟؟؟

کاری به زمان اقدام کردن شما ندارند

احتمال خیلی زیاد معاف خواهید شد

سلام دوستان
من معافیت کفالت دارم ولی اموزشی رو باید برم .
مدرکم هم دیپلم و شماره چشمام 6.25 هست.
می شه کاری کرد اموزشی رو نرم با توجه به شماره چشمام.
اگر بشه نرم اموزشی رو معافیت پزشکی نمیشه؟؟؟
در ضمن نامه اعزامم هم اومده تاریخ 18/2/87
ممنوم

برای این کار شما باید برای معافیت پزشکی اقدام میکردی هر چند که با این نمره چشم معاف نمیشید
به هر حال 2 ماه آموزشی چیزی نیست و برای شما که قراره بعد از این 2 ماه کارت تو دستاتون باشه خیلی لذت بخشه.زیاد هم سخت نمیگیرند.احتمالش هم زیاد هست که **** باشید

اگر معاف از رزم بشم تو کارت می زنن؟
بله نوشته میشه

با سلام
می خواستم هر کی اطلاعی داره درباره ی وضعیت من لطف کنه بگه
من 22 سالمه و الان ترم 9 کارشناسی هستم و فرزند آخر خونه
پدر و مادرم هر دو توی یه تصادف چند ماه پیش فوت کردن...
الان فقط من و خواهرم که از خودم بزرگ تره تو خونه هستیم و یه خواهر و برادر بزرگتر هم دارم که هر دو ازدواج کردن
راهی وجود داره؟

با وجود اینکه یک برادر دیگه هم دارید درصد اینکه معاف بشید خیلی کمه
اما حتما به **** وظیفه مراجعه و در این باره سوال کنید

gheymeh

Registered User
لایک‌ها
67
[IMG]http://khatati.com/draw.aspx?st=54221[/IMG]
با تشکر از ali_mojarad که جواب دوستان رو دادند ولی اونهایی که معاف از رزم هستند توی کارت پایان خدمت کلمه معاف از رزمی نوشته نمی شه بلکه تو برگه اعزام به خدمت نوشته می شه ..

researcher

Registered User
لایک‌ها
1
با تشکر از ali_mojarad که جواب دوستان رو دادند ولی اونهایی که معاف از رزم هستند توی کارت پایان خدمت کلمه معاف از رزمی نوشته نمی شه بلکه تو برگه اعزام به خدمت نوشته می شه ..

ممنون میخواستم همینو بپرسم که جوابشو دادید

mehran_f1

Registered User
لایک‌ها
0
سلام بچه ها ، از دوستان کسی ممکنه منو تو این وضعیت کمک کنه ؟ :

من دیپلممو بعد از پشت سر گذاشتنه یه سری مشکلات گرفتم ،
با اینکه تمامه واحدامو گذرونده بودم مجبور شدم تو یه دبیرستان بزرگسالان ثبت نام کنم بعد از اونجا دیپلم بگیرم !

( چون مدارکه دروسه مهارتی رو که تو یه آموزشگاه آزاد گرفته بودمو تحویل نداده بودم ! )

الان که برای سربازی اقدام کردم تو برگه ی وضعیت تحصیلی برام زدن ترک تحصیل !!!!

خب حالا سواله من اینه که وقتی این برگه رو همراه با دیپلمم بفرستم منو دیپلم حساب میکنن یا زیر دیپلم :(

چقدر تو سربازیم تاثیر داره ؟

7seas

Registered User
لایک‌ها
1
سلام بچه ها ، از دوستان کسی ممکنه منو تو این وضعیت کمک کنه ؟ :

من دیپلممو بعد از پشت سر گذاشتنه یه سری مشکلات گرفتم ،
با اینکه تمامه واحدامو گذرونده بودم مجبور شدم تو یه دبیرستان بزرگسالان ثبت نام کنم بعد از اونجا دیپلم بگیرم !

( چون مدارکه دروسه مهارتی رو که تو یه آموزشگاه آزاد گرفته بودمو تحویل نداده بودم ! )

الان که برای سربازی اقدام کردم تو برگه ی وضعیت تحصیلی برام زدن ترک تحصیل !!!!

خب حالا سواله من اینه که وقتی این برگه رو همراه با دیپلمم بفرستم منو دیپلم حساب میکنن یا زیر دیپلم :(

چقدر تو سربازیم تاثیر داره ؟
فرق نمی کنه.
برو دنبالش درستش کن. برای اینده ات می گم:lol:

ّafn.gig

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
با سلام. دو پرسش جهت معافیت کفالت و پزشکی دارم.

1) من به دلیل لکنت زبان شدید جهت معافیت پزشکی اقدام کردم و علی رغم نظر مساعد پزشکان (جهت معافیت دائم من) کمیسیون من را معاف از رزم تشخیص داد. چگونه می‌توان به نظر کمیسیون پزشکی اعتراض و درخواست تشکیل مجدد کمسیون کرد؟

2) بنده تنها فرزند ذکور پدرم هستم و سن پدرم به 59 سال تمام رسیده. پدرم قادر به کار کردن نیست و شاغل نیست (ولی نیازمند مراقبت هم نیست) و عملا تنها تامین کننده مخارج خانواده من هستم. می‌خوام درخواست معافیت کفالت کنم ولی مشکلی که دارم غیبت است. بعد از تشکیل جلسه کمیسیون پزشکی دوباره برگ اعظام به خدمت جدیدی برای من آمد که در آن علاوه بر معافیت از رزم، 90 روز اضافه خدمت هم درج شده بود. همچنین در زمان رسیدگی شرایط کفالت را نداشتم و اخیرا این شرایط را کسب کردم (سن پدرم به 59 رسیده). حال با توجه به این که بنده تامین کننده مخارج خانواده و تنها نان آور خانه هستم معافیت کفالت به بنده تعلق خواهد گرفت یا نه؟ هرچند من اگر سرباز هم شناخته شم تا 10 سال آینده نمیتونم برم. امیدوارم عدالت دولت احمدی نژاد شامل حال من هم بشه. اینم بگم که من دانشگاه آزاد رشته برق قبول شده بودم و با شغلی که داشتم به راحتی از پس شهریم بر میومدم و اگه ثبت نام کرده بودم الان با توجه به سن پدرم به راحتی معاف کفالت میشدم ولی با وجود این که دلم میخواست درس بخونم نتونستم برم دانشگاه - به همون دلیلی که گفتم - و کارم رو ادامه دادم)

یکی از دوستان گفت اگر به مسئول معافیت حوزه بگویی تامین کننده مخارج خانواده هستی معاف خواهی شد البته دوره آموزش را خواهی رفت نظر شما چیه؟

7seas

Registered User
لایک‌ها
1
با سلام. دو پرسش جهت معافیت کفالت و پزشکی دارم.

1) من به دلیل لکنت زبان شدید جهت معافیت پزشکی اقدام کردم و علی رغم نظر مساعد پزشکان (جهت معافیت دائم من) کمیسیون من را معاف از رزم تشخیص داد. چگونه می‌توان به نظر کمیسیون پزشکی اعتراض و درخواست تشکیل مجدد کمسیون کرد؟

2) بنده تنها فرزند ذکور پدرم هستم و سن پدرم به 59 سال تمام رسیده. پدرم قادر به کار کردن نیست و شاغل نیست (ولی نیازمند مراقبت هم نیست) و عملا تنها تامین کننده مخارج خانواده من هستم. می‌خوام درخواست معافیت کفالت کنم ولی مشکلی که دارم غیبت است. بعد از تشکیل جلسه کمیسیون پزشکی دوباره برگ اعظام به خدمت جدیدی برای من آمد که در آن علاوه بر معافیت از رزم، 90 روز اضافه خدمت هم درج شده بود. همچنین در زمان رسیدگی شرایط کفالت را نداشتم و اخیرا این شرایط را کسب کردم (سن پدرم به 59 رسیده). حال با توجه به این که بنده تامین کننده مخارج خانواده و تنها نان آور خانه هستم معافیت کفالت به بنده تعلق خواهد گرفت یا نه؟ هرچند من اگر سرباز هم شناخته شم تا 10 سال آینده نمیتونم برم. امیدوارم عدالت دولت احمدی نژاد شامل حال من هم بشه. اینم بگم که من دانشگاه آزاد رشته برق قبول شده بودم و با شغلی که داشتم به راحتی از پس شهریم بر میومدم و اگه ثبت نام کرده بودم الان با توجه به سن پدرم به راحتی معاف کفالت میشدم ولی با وجود این که دلم میخواست درس بخونم نتونستم برم دانشگاه - به همون دلیلی که گفتم - و کارم رو ادامه دادم)

یکی از دوستان گفت اگر به مسئول معافیت حوزه بگویی تامین کننده مخارج خانواده هستی معاف خواهی شد البته دوره آموزش را خواهی رفت نظر شما چیه؟

یه زنگ به **** وظیفه بزن یا برو مرکز استان دقیق بپرس.ولی به نظر من چون اضافه خوردی بعید میدونم موفق شی مگر اینکه$$$.اگه رفته بودی خدمت در حین خدمت میتونستی با درخواست کفالت بقیه اش رو معاف شی:blink:

ّafn.gig

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
یه زنگ به **** وظیفه بزن یا برو مرکز استان دقیق بپرس.ولی به نظر من چون اضافه خوردی بعید میدونم موفق شی مگر اینکه$$$.اگه رفته بودی خدمت در حین خدمت میتونستی با درخواست کفالت بقیه اش رو معاف شی:blink:

چند تا مشکل هست.

اول: من چند ماهه که شرایط کفالت رو بدست آوردم و چند ساله که غیبت دارم. بنابراین اگه میرفتم خدمت، دوسالم که خدمت میکردم بازم سن پدرم نمیرسید.

دوم: منظور شما رو درست نفهمیدم. آیا منظورت این بود که میرفتم خدمت بعد میگفتم که تامین کننده مخارج خونه هستم تا معافی الکی بدن؟ آخه وقتی اون موقع شرایط کفالت رو نداشتم چه جور معافی میتونستم بگیرم؟
یکی رو میشناختم که میگفت اگه برگه تعیین محل بگیری (یعنی روز اعزام خودت رو معرفی کنی) اونوقت هیچ شانسی برای معافیت کفالت نداری و اگه نری غایب حساب نمیشی بلکه فراری حساب میشی و شرایتت خیلی پیچیده میشه. میگفت اگه خودتو معرفی نکنی میتونی تو کمیسیون بگی این چند سالی که غایب بودی داشتی مخارج خونه رو میدادی (که همین هم بود) و سه ماه آموزشی و به خاطر قیبت سه ماه یا شش ماه (یا هر مقداری که اضافه خوردی) هم خدمت میکنی و بقیش رو معافی. البته ممکنه این مقدار اضافه شامل عفو ***** یا هر عفو دیگه ای هم بشه. میگفت اگه شامل هیچ عفو عمومی هم نشی میتونی یه نامه بنویسی و شرایطت رو بگی ممکنه اضافت رو ببخشن. بعدش هم میگفت یه مقدار هم ممکنه جریمه نقدی بشی که باید بریزی به حساب خرانه داری فیشو بدی تا کارتت صادر بشه. خلاصه این یارو این جوری میگفت. نظر شما چیه؟ کس دیگری از دوستان نظری نداره؟

سوم: منظورتون از $$$ چی بود؟ شما آشنایی دارید؟ من اینقدر شرایطم بده که $$$ رو همه جوره حاضرم.

ّafn.gig

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
راستی یادم رفت بگم. **** وظیفه معمولا تلفن هارو جواب نمیده. حتی حضوری هم درست جوابتو نمیدن. یعنی نباید جواب بدن. یاد گرفتن که جواب ندن.

مثلا اگه تک پسر باشی پدرت هم بالای 70 سال باشه و غیبت هم نداشته باشی، اگه خودت واسه کفالت اقدام نکنی اینا ککشون هم نمیگزه و دوتا بشکن میندازن و میفرستنت خدمت. (سرباز، یک نیروی کار ارزان و همیشه در دسترس بوده و هست).

یعنی هرکی بفهمه معاف میشه، معافیشو میگیره و اگه نفهمه میره خدمت و اگه شانس بیاره ممکنه بعد از ده یازده ماه بفهمه معاف میشده و اونوقت اقدام کنه. این آقایون هم خیلی دلشون از اینترنت پره. معافیتهای پزشکی که اومد رو سایت پلیس یکباره درخاست معافیت ها چند برابر شد و برای همین بود که یک مدتی آیین نامه رو از روی سایت برداشته بودن (نمیدونم الان هست یانه).

---------------------------------

دوستان چه طوری میشه به نظر کمیسیون پزشکی اعتراض کرد؟

ali1515

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
من 18/2/87 اعزامم.کد مرکز آموزشیم 23 هستش.کسی می دونه مال کجاست؟
ممنون

7seas

Registered User
لایک‌ها
1
سلام
من 18/2/87 اعزامم.کد مرکز آموزشیم 23 هستش.کسی می دونه مال کجاست؟
ممنون

من که چیزی پیدا نکردم.بهتر زنگ بزنی خودت **** وظیفه.یه چیزی به هم بباف تا برای کمک بهت کدو بهت بگن.:blink:البته اگر هم شهرستان میشینی .معمولاً **** وظیفه شهرتون این کد رو حضوری بهت میگن

†$H@ki®@†

Registered User
لایک‌ها
4
وقتي من دفترچه سربازي رو پست كنم بعدش چه اتفاقي ميافته؟

لطفا دقيق توضيح بديد كه چه چيزي بدستم خواهد رسيد و چقدر طول مي كشه برسه ...

seymour

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
84

اتفاقی که میفته اینه که یکی دو هفته بعد اگه مدارکت ناقص باشه ، واسه ات نامه میاد که کاملش کنی ... و بعدش باز هم یه مدتی طول می کشه (در مقیاس چند هفته) تا یه نامه بیاد که توش یه ورق سبزه و نوشته که اعزامت کیه ... و بعدش میره تا هفته قبل از اعزام که یه نامه دیگه میاد با یه ورق سفید (اگه اشتباه نکنم) و توش نوشته که خودت رو باید کی و کجا معرفی کنی و قراره کجا بیفتی ...

7seas

Registered User
لایک‌ها
1

بعد شما میشنید تو خونه یا مرید سر یه کاری یا میدوید دنبال امریه تا یه دفترچه که چه عرض کنم یه برگ سیز رنگ بیاد در خونه تون که توش نوشته تاریخ اعزام شما کی هست.بعد دوباره همین روش رو ادامه می دهید در این حین یا شما میرید تاریخ اعزام رو عقب میاندازید یا ادامه می دهید تا 10روز،یک هفته قبل از تاریخ اعزام که برگ سفیدA4 میاد در خونه تون که نوشته شما کجا باید برید آموزشی وباین ترتیب ارگان شما هم معلوم میشه بعد از چند روز ساک و کیفتون رو کوله می کنید مرید محل اعزام و به این ترتیب دوران خدمت به این مرزوبوم را آغاز می کنید:cool:

oldarash

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
:)با عرض سلام , کسی خبری از شرایط جدید معافیت جد و جده نداره؟

Ali_Solo

Registered User
لایک‌ها
3
شما دفترچه بگیر شرایط رو در اون ببین

Rammstein

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
56
سلام بچه ها
من ليسانسم و شهريور ماه اعزامم
به دليل مشغله هاي كاري كه دارم خيلي مهمه كه تو شهر خودم (شيراز) بيفتم
كسي هست كه تو **** شيراز آشنا داشته باشه؟

aydin_j

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
این لینک آیین نامه پزشکی http://www.irteb.com/nezamvazife/
اما یه سوال از بچه ها دارم کسی از روند معافی قلب یا فتق خبر داره؟
اگه داره یه توضیح کامل بده که مثلا چند تفر اکو میکنند یا برای فتق چتد نفر سونو می کنند

aydin_j

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
بچه های تهرانی که دنبال شماره حساب برای ریختن 2640 تومان معافیت پزشکی هستند

2171151316002 نیروی انتظامی تهران بزرگ

بالا