برگزیده های پرشین تولز

مسابقه انتخاب عکس اعضاء پی تی (قوانین در پست اول)

bitcomet

کاربر فعال عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
7,820
تبریک میگم اولین برد alone عزیز رو و امیدوارم این بردها همچنان ادامه داشه باشه..:)
شایان ذکره که این هفته چندمین باریه که یکی از دوستان اولین بردشون رو در مسابقه به دست میارند! من اگه جای نفر اول تاپیک بودم الان از خجالت آب شده بودم (البته نفر دوم نه ها! فقط نفر اول)! وحید، جون من الان که این پست رو می بینی عرق شرم روی صورتت نقش نبسته؟ این هم یه تصویر از چهره وحید:
0127fs4555773[1]_113713923615137079.gif
فایده دیگه اش اینه که شانس برنده شدن نفر اول تاپیک از این چیزی که هست هم کمتر میشه!
zpegddriu5hj9pb8k8kr.gif
به قول سید بزرگوار.. این بردهایی که دوستان جویای نام واسش هفته ها زحمت می کشن برای ما خاطره است lol.. لاکن باید راه را برای جوانان باز کنیم
kx6dj7ppp4msqx6h1pekrrr.gif

mirij861

همکار بازنشسته
لایک‌ها
3,354
تبریک به کاربر Allone !
باز خوبه آخر نشدم :D

من که دوربین حرفه ای ندارم و عکاسی حرفه ای بلد نیستم چیکار کنم !:(

mahi58

مدیر انجمن عکس و عکاسی
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
11,275
من که دوربین حرفه ای ندارم و عکاسی حرفه ای بلد نیستم چیکار کنم !:(
به نظر من حتما شرکت کنید، ولی یکی از عکس هایی که به نظر خودتون از بقیه جالب تر و حرفه ای تره بگذارید. لزومی نداره حتما با دوربین حرفه ای باشه، عکس دوربین معمولی (یا حتی اگر اون رو هم نداشتید عکس موبایل) هم خوبه.

فقط به احتمال زیاد از اون مسابقه هایی میشه که بچه ها توش معیارهای متفاوتی برای امتیازدهی خواهند داشت. ممکنه بعضی ها به میزان حرفه ای بودن عکس نمره بدن، بعضی ها به موضوع و ابتکاری بودن عکس، و...

باید سعی کنیم عکسی رو انتخاب کنیم که به سلیقه های مختلف بخوره. :)

∑!sЂ

Registered User
لایک‌ها
376
به نظرم نوع لنز و دوربین رو هم بچه ها بنویسن
که تو رای بچه ها تاثیر بذاره
مثلا از دوربین موبایل انتظار 6 دی رو نداشته باشن بچه ها

Sent from my Z Ultra C6802 using Tapatalk 4.4

hossein137

مدیر انجمن عکس و عکاسی
مدیر انجمن
لایک‌ها
10,757
درود
خوب این سری ترغیب شدم واقعا" که شرکت کنم.
من شخصا" از ژانر پرتره خیلی بیشتر خوشم میاد و اگر بخوام بهترین عکس هام رو بذارم بدون شک از پرتره هاست.منتها چون ممکنه بچه ها تو این ژانر زیاد خوششون نیاد بهتر دیدم لنداسکیپ بذارم
این عکسو تو سفر شیرازی که چند ماه پیش داشتم گرفتم.موقع برگشت به طرف اصفهان و وقتی حدود 50 کیلومتر از شهر دور شده بودیم.در کنار این درختا یه جاده ی دراز بود که هر دو طرفش رو درخت ها پر کرده بود ولی متاسفانه چون باد می اومد عکس هاش زیاد خوب نشد.

0IMG_0235_36147139248037530796.jpg

و اما در مورد خود موضوع و در کل عکاسی
شاید باورتون نشه که دوربین و لنزی که این عکس رو گرفته زیر 1 تومن پولشه.
یه دوربین 1000D کنون و یه لنز آنالوگ 200MM با فوکوس دستی.البته یه سه پایه هم نیاز بوده که خوب همیشه مهم نیست.برای همین یه ذهنیت ایجاد شده که عکس های خوب رو دوربین های خوب میگیره.من الان چند سالی میشه کار عکاسی میکنم.اقرار میکنم که آماتورم هنوز و حتی همین اسم عکاس هم زیادیه برام.منتها تا جایی که یادم میاد همیشه وسایل بهتر دلیل بر بهتر بودن عکس نبوده.ممکن بود اگه به جای این بدنه 1DX با یه لنز 70-200 F2.8 isii سری L هم داشتم باز نتیجه ی کار تو این سایز فرقی نداشت.یا حتی اگه یه دوربین 10d داشتم که 6مگاپیکسل یشتر نیست.البته قبول دارم که همیشه این حرف درست نیست ولی اکثر اوقات ما رو فقط جو تجهیزات میگیره و نمیتونیم به درستی ازش استفاده کنیم.
ممکنه هیچ کدوم از شماها یه لنز تله رو مثل همین آنالوگ برای عکاسی طبیعت نبرید ولی با این کار ممکنه یه کادر خاص رو از دست بدید.مثل همین کادر که اگه با لنز واید گرفته میشد به هیچ وجه خوب نمیشد.
تو ژانر خیابانی و مستند هم همیشه نیاز به داشتن دوربین نیست و حتی بعضی اوقات میشه با یه صحنه ی خاص و داشتن یه گوشی یه عکس خیلی خوب گرفت.
تجهیزات مهمه ولی نه همیشه.مهم پشتکار شماست.

mirij861

همکار بازنشسته
لایک‌ها
3,354
خب من که نه دوربین دارم نه حرفه ای ام ! اما عکس و عکاسی رو واقعا دوست دارم ! با توجه به صحبتهای @mahi58 جان یه عکس میذارم ! این عکسو عید امسال از شکوفه های یه درخت گرفتم !
با دوربین 3.2 مگاپیکسل گوشی سامسونگ مدل Galaxy Gio گرفته شده ! برای دیدن سایز اصلی روی عکس کلیک کنید !

Error73

Registered User
لایک‌ها
3,504
سلام دوستان
اینم عکس این هفته من هر چند یه عکس معمولیه ولی دیگه چه باید کرد:oops: نه فرصتش رو دارم و نه هنرش رو ولی خیلی دوست دارم هنر عکاسی رو هر چند اندک ولی یاد بگیرم و عکس های بهتری بگیرم...به عکس و عکاسی علاقه دارم ولی هیچ وقت دنبالشو نگرفتم چون نمیتونستم:)
این عکس هم با دوربین گوشی گرفته شده که 5 مگ هست. اگه عکس موردی داشت بگین حذفش کنم.اخه عکس بهتر نداشتم:) درضمن موضوع باحالیه و باعث شد بعد مدتی توی عکس های گذشته یه دوری بزنم و بعضی خاطرات رو برام زنده کرد.
این عکس تقریبا برای 7 8 ماه پیشه.مکانش هم کوه های آب و برق مشهد:)
IMG_20130618_073615.jpg

محمود جان اگه عکس بالا مشکل داشت و اینا...;) این پایینی رو به عنوان عکس مسابقه بزار:)

اینم عکس هم با دوربین 5 مگ گرفته شده ولی مدل گوشی فرق میکرده.این عکس منظره ای از ارتکن هست حدود 80 کیلومتر از مشهد فاصله داره و نزدیک شهرستان کلات هست.(پیشنهاد میکنم یه سر برید بعد از این کوه ها به منظره ای میرسید که از نظر من بهشته:) من که خیلی حال کردم وقتی اون صحنه رو دیدم)
حدودا برای یک سال و اندی پیش هست...
2013-04-11 11.12.32.jpg

ho3in_shiraz

Registered User
لایک‌ها
699
من خیلی عکس دارم اما حوصلم نشد بگردم پیداشون کنم
فقط همینو دیدم فعلا عکس جوب آب تو باغ شهرداری حمیدیا یزد
فقط اینو میدونم که آخر میشم :دی آخه این چه عکسیه که من گذاشتم
e24344_08122009448.jpg

mahi58

مدیر انجمن عکس و عکاسی
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
11,275
بین عکس هایی که گرفتم اگر بخوام یکی رو به عنوان یه تصویر نیمچه حرفه ای که خودم دوست دارم انتخاب کنم احتمالا باید این باشه:

0Gol%202_24843139265801845220.jpg

bitcomet

کاربر فعال عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
7,820
خوب حالا که همه با عکس طبیعت شرکت کردن من هم با اولین عکس مفهومی که تا به حال گرفتم شرکت میکنم و البته کلا به این سبک علاقه بیشتری دارم تا لنداسکیپ
ایده این عکس هم با رفتن سراغ عکسها و لوازم قدیمی به ذهنم رسید
سوژه عکس: پدربزرگم
دوربین: کامپکت lx5
گذر زمان
ttt6.jpg

کنون جی 1 ایکس داداشم
14 مگ
محض اطلاع باید بگم شخصی عکس شما رو به نام خودش ثبت کرده!
فقط نمی دونم چطور تونسه عکس شما رو در سال 2008 در سایت زیر آپلود کنه!
http://www.panoramio.com/photo/9599225
در صورتی که شما گفتین با دوربین g1x گرفتین دوربینی که محصول سال 2012 هستش!
در صورت شیلترینگ.. تصویر سایت رو در اسپویلر گذاشتم

2_17_2014_8_56_01_PM.jpg

[/quote]

kyle

مدیر بورس و بانکداری
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,201
عکس قدیمیه که با دوربین sp800uz المپیاکوس گرفته بودم که خدایش بیامرزه
الان sony 20v دارم;)
خودم که خیلی خوشم اووومده ...:p
اسمشو گذاشتم
شکار لحظه
GnFc.jpg

mehrashkan

Registered User
لایک‌ها
2,340
انتخاب یه عکس بین اینهمه عکسام کار سختیه
عکسای آدم مثه بچه های آدم هستن نمیشه بینشون انتخاب کرد :دی
ولی فعلا آرشیو دم دستمو نگاه کردم و نرسیدم عکسای بکاپ گرفته شده رو سرچ کنم اونجا عکسای معماری و لنداسکیپ بیشتر دارم و دم دستم فقط عکسای سفرم هستن
دوست داشتم یکی از عکسای غروبی که گرفتمو بذارم که متاسفانه فعلا پیداش نکردم
اینو با دوربین رفیقم گرفتم و دوربین خودم نبود
سونی H5
shutter 1/500 sec
ISO 125
focal length 70mm
حجم فایل اصلی 2.6 مگ

کاشان- خانه طباطبایی - زمان انتظار 20 دقیقه

DSC07336.JPG

mahi58

مدیر انجمن عکس و عکاسی
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
11,275
عجیجان، امروز سه شنبه و آخرین مهلت برای قرار دادن عکس در تاپیک مسابقه هستش. فراموش نشه یک وقت. :)

بالا