برگزیده های پرشین تولز

نظرات انتقادات و پيشنهادات بخش عکاسی

mahi58

مدیر انجمن عکس و عکاسی
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
11,272
با توجه به نظر موافق اکثر دوستان با این پیشنهاد موافقت میشه. از این به بعد حجم مجاز عکس در بخش عکس و عکاسی 600 کیلوبایته.

تاپیک قوانین رو ویرایش می کنم.

تشکر از مدیر ارشد انجمن حمید عزیز بابت پیگیری شون.

tm.fard

کاربرفعال عکس و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
440
با توجه به نظر موافق اکثر دوستان با این پیشنهاد موافقت میشه. از این به بعد حجم مجاز عکس در بخش عکس و عکاسی 600 کیلوبایته.

تاپیک قوانین رو ویرایش می کنم.

تشکر از مدیر ارشد انجمن حمید عزیز بابت پیگیری شون.
تشکر از شما و اقا حمید عریز بابت لطفی که کردید
و امیدوارم با تغییر قانون 600 کیلوبایت شاهد رونق و شکوفایی بخش عکاسی باشیم

sanja

Registered User
لایک‌ها
265
دوست عزیز لطف کنید هر کس بی کیفیتی رو اینجا نذارید

اینجا معمولا تصاویری رو می ذارن که ارزش فنی و زیبایی شناختی و هنری داشته باشه

یه مقدار به تصاویری که دیگران گذاشتن دقت کنید تا منظورم رو متوجه بشید.

mahi58

مدیر انجمن عکس و عکاسی
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
11,272
این تاپیک محلی هستش برای به اشتراک گذاشتن عکس های شما که با دوربین عکاسی گرفته شدند، و بحث و تبادل نظر در خصوص اون عکس ها.

این عکس ها از سطوح مختلف مهارت هستند و بنده شخصا از اکثر عکس هایی که گذاشته میشه لذت می برم، و تا زمانی که عکسی برخلاف قوانین بخش نباشه هم هیچ منعی در گذاشتنش نمی بینم.

خواهش می کنم اگر کسی از دوستان یکی از عکس ها رو نمی پسنده یا به نظرش حرفه ای نمیاد خیلی ساده و راحت ردش کنه و بره سراغ بعدی، نه این که اعتراض کنه که چرا عکسی رو گذاشتی که "به نظر من" جالب نیست و " با سلیقه من" جور در نمیاد. ممنون از همگی. :)

mahi58

مدیر انجمن عکس و عکاسی
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
11,272
اولاینکه چرا حذف؟؟ چرا نوشته بنده رو حذف کردید؟ هزاری هم که اشتباه باشد به کسی توهین نکردم که شما زرتی حذف کردید
شما خودتون میگید که اینجا جای بحث و تبادل نظره بعد دیدگاه بنده رو درباره تصاویری که گذاشته شده حذف می کنید؟ من دستور ندادم توصیه کردم!
منم داشتم بحث و تبادل نظر می کردم!
کاربر عزیزی تصاویری گذاشته که نه تنها از نظر بنده بلکه از نظر هر کس دیگه هیچ نکته خاصی درش نیست و از نظر من دارای ارزش فنی و زیبایی شناختی نیست چون کاملا ناشیانه و مبتدیانه و بدون هیچ تنظیم خاصی گرفته شده(این اسمش بحث و تبادل نظر نیست؟ خود اون فرد می تونست به من اعتراض کنه تا در راستای بحث و تبادل نظر جوابشون رو بدم)
اینجا قراره عکس هایی گذاشته بشه که ارزش هنری و دیداری داشته باشه یا اینکه آپلود سنتر عمومیه؟
یعنی مهم نیست عکس آخر ما چی باشه هر چی بود آپلود کنیم؟
اینکه به یک کاربر درباره عکس هاش که از سطح نازل فنی و زیبایی شناختی برخورداره تذکر بدیم تا پیشرفت کنه بهتره یا اینکه طرف که یه زنبور دستش بگیره و عکسش رو اینجا منتشر می کنه رو به حال خودش رها کنیم؟

شما که دلسوز این کاربر عزیز هستید چرا به عنوان مدیر به ایشون نمی گید iso چیه تا همچین عکسی نندازه؟

https://forum.persiantools.com/threads/آخرین-عکسی-که-گرفتم-نسخه-تصاویر-دوربین.11223/page-614#post-12187122
دوست عزیز، شما با کاربر دیگه بحث و تبادل نظر نکردید! عکس ایشون رو بی کیفیت و بی ارزش خطاب کردید و به ایشون امر کردید که چنین عکس هایی اینجا نگذارند! اولا که مگه جایگاه شما به عنوان کاربر بخش ایجاب می کنه که به کاربران دیگه دستور بدید چی بگذارند و چی نگذارند؟ شما در صورتی که موردی از تخلف رو دیدید باید گزارش بدید که بررسی بشه و اگر خلاف قوانین بود برخورد بشه، دوما هم که اصلا باید بدونید چی قانونیه و چی نیست! اگر قرار بود عکس های این تاپیک شرایط خاصی داشته باشند یا باید توسط مدیران و همکاران بخش تذکر داده می شد یا باید استارتر تاپیک در پست اول می نوشتند! قانونی مگه شکسته شده که شما سرخود اعتراض می کنید و حکم صادر می کنید؟

شما می فرمایید عکسی گذاشته شده که نه تنها از نظر من، بلکه از نظر "هر کس دیگری" چنین است و چنان است؟ مگر شما "هر کس دیگری" هستید یا وکالتی از جانب دیگران دارید که از زبان اونها صحبت می کنید؟

لطفا مرتبه بعد که خواستید "تذکر بدید" یا "بحث و تبادل نظر کنید" مراقب کلمات استفاده شده و لحن صحبت تون باشید. این طرز برخورد با یک فرد علاقمند به هنر نه تنها باعث پیشرفتش نمیشه، بلکه فقط دلخوری و کدورت ایجاد می کنه.

ممنون.

----------------------------------------
این پست ها بعدا به تاپیک "پیشنهادات و انتقادات بخش عکاسی" منتقل خواهند شد.

mahi58

مدیر انجمن عکس و عکاسی
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
11,272
با سلام.

بحثی مطرح شده در خصوص کیفیت پست ها و عکس های قرار داده شده در تاپیک "آخرین عکسی که گرفتم - نسخه تصاویر دوربین". از بچه های فعال و علاقمند به اون تاپیک خواهش می کنم اگر نظری در این خصوص دارند بنویسند.

خصوصا اگر پیشنهاد یا انتقادی "از نظر مدیریتی" می تونید بگید، مثلا قانون خاصی در خصوص کیفیت عکس ها، که البته حتما قابل اجرایی کردن و نظارت کردن باشه گذاشته بشه یا همچین کاری ذکر بفرمایید.

پست های اون تاپیک رو هم منتقل کردم اینجا، که در بالا می تونید ببینید.
emoji115.png

ممنون.

rez7

Registered User
لایک‌ها
597
من خواهش میکنم یه فکری برای حداکثر ابعاد و حجم ارسالی عکس ها بکنید
ابعاد 750* 480 با حجم 500 کیلیو حداکثر مجاز عکس ها بکنید.

skyeagle

کاربر فعال سخت افزار و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
611
اقا محمود عزیز ممنون بابت پیگیری هات:general601:
امیدوارم موجبات رشد کیفی و کمی تاپیک فراهم بشه و به روزهای اوج گذشته برگرده

skyeagle

کاربر فعال
لایک‌ها
611
دوست عزیز لطف کنید هر کس بی کیفیتی رو اینجا نذارید

اینجا معمولا تصاویری رو می ذارن که ارزش فنی و زیبایی شناختی و هنری داشته باشه

یه مقدار به تصاویری که دیگران گذاشتن دقت کنید تا منظورم رو متوجه بشید.
کاملا با نظرت موافقم
البته گفتن این حرف به این معنی نیست که من نوعی خیلی کارم درسته و بقیه در حد ما نیستن اصلا
شاید با بازی با کلمات بشه مفهوم رو بهتر منتقل کرد
در گذشته هم من به یک نفر تذکر دادم که اصلا این عکسی که گذاشتی چی رو میخواد نشون بده یادم میاد از یک پمپ بنزین عکس گرفته بود فکر کنم حتی با موبایل بود حتی میشد حدس زد دستش خورده به موبایل عکس افتاده در این حد داغون بود
گفتم نه کادر بندی داره نه موضوعی درش هست هیچی نداره
تازه در شرایط و زمانی بود که چند تا از کاربرای خیلی قوی و حرفه ای تو تاپیک فعال بودند، من شخصا روم نمیشد عکس بذارم
یکی از دلایلش واقعا شاید این باشه که بچه های کار بلد کمتر فعالیت میکنن

tm.fard

کاربرفعال عکس و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
440
با وجود شبکه های اجتماعی اکثرا جذب این محیط شدن و حتی در سایتهای تخصصی عکاسی حضور کمرنگی دارند تعداد اندکی هم که هستند کم لطفی میکنند چراغ خاموش
بله این مشکل وجود داره شات بی هدف اونم در تعداد زیاد که نه جنبه زیبایی دارد نه کادر بندی نه نور سنجی و و و
اما باید در نظر بگیریبم عنوان تاپیک جوری هست که هر شخصی فکر میکنه باید اخرین عکس و اپلود کنه!
به نظرم اموزش بدید بهتره حداقلهای عکس چیه اموزش که باشه همه با هم رشد میکنیم
اردتمند علی

Last edited:

skyeagle

کاربر فعال
لایک‌ها
611
با وجود شبکه های اجتماعی اکثرا جذب این محیط شدن و حتی در سایتهای تخصصی عکاسی حضور کمرنگی دارند تعداد اندکی هم که هستند کم لطفی میکنند چراغ خاموش
بله این مشکل وجود داره شات بی هدف اونم در تعداد زیاد که نه جنبه زیبایی دارد نه کادر بندی نه نور سنجی و و و
اما باید در نظر بگیریبم عنوان تاپیک جوری هست که هر شخصی فکر میکنه باید اخرین عکس و اپلود کنه!
به نظرم اموزش بدید بهتره حداقلهای عکس چیه اموزش که باشه همه با هم رشد میکنیم
اردتمند علی
علی آقا سلام ارادتمندم
کاملا درسته
شماکه خودت استادی ماشاله
بنظرم نقد عکسها رو در دستور کار قرار بدیم و یه قانون گذاشته بشه که در هر پستی 1 عکس گذاشته بشه و دوستان نظر بدن چه از لحاظ فنی که اساتیدی مثل خودت هستی و چه از نظر سلیقه و....
اینجوری هر کسی عکس بذاره میدونه که بی تفاوت از کنارش رد نمشن و نقد میشه و میشه امیدوار باشیم دیگه از اون دست عکسها کمتر دیده بشه

Business plan

کاربر فعال کسب درآمد از اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
13,996
درسته که فروم خیلی خلوت شده ولی الان شده یه بایگانی قدیمی که عکس های قدیمی لود نمیشن!! اگر همینجا پیوست میکردن دائمی میشد ولی...
لطفا یه فکر به حال این هم بکنید که یه عکس بعدا حذف نشه درسته که جای دیگه آپلود کنن بعدا ممکنه حذف بشه ولی اینجا خوب نیست که تعداد بیشماری عکس باز نشه الان وارد هر صفحه قدیمی که بشیم بیشتر عکس ها باز نمیشه و شبیه اسپم دونی شده، مدیران محترم لطفا برای این مورد هم یه تدبیر کنید!
درضمن از انتقاد پذیریتون هم ممنون، قبلا پیشنهاد دادم حجم عکس از 400 به 600 کیلوبایت تغیر کنه که با نظرات سایر دوستان انجام شد

tm.fard

کاربرفعال عکس و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
440
شما لطف داری به بنده. اما واقعیت اینه از اماتور هم پایین تر هستم :eek:و امیدوارم بنده هم با نظرات سازنده دوستانی مثل شما رشد کنیم
نقد عکس بسیار پسندیدس اما از اون مهم تر ادبیات نقد مهمه که باعث پیشرفت بشه نه دلخوری
اگر بین عکسها و نقد ها بصورت خیلی کوتاه قوانین ترکیبندی و عنوان کنیم هم خوبه قانون زمان طلایی و نقاط طلایی و یک سوم ساده ترین و کارامد ترین قوانین
ارادتمند علی

mahi58

مدیر انجمن عکس و عکاسی
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
11,272
با توجه به برآیند نظرات و پیشنهادات دوستان گرامی، قوانین زیر به پست اول تاپیک آخرین عکس گرفته شده با دوربین اضافه میشن:

- این تاپیک محلی برای گذاشتن تصاویریه که با دوربین عکاسی گرفتید. اینجا می تونید هم عکس های خودتون رو بگذارید تا بقیه دوستان در موردشون نظر بدند، هم عکس های دیگران رو ببینید و راجع به اونها نظر بدید.

- با توجه به نظر اکثریت اعضای حاضر در گروه، از دوستان خواهشمندیم که تصاویری رو در گروه قرار بدند که از لحاظ موضوع یا از نظر فنی در سطح بالاتری نسبت به تصاویر عادی هستند، و یا تصاویری که دوست دارند به نقد بگذارند و مشکلات شون رو برطرف کنند.

- از بحث در مورد عکس های دیگران و نقد عملکرد کاربران دیگه استقبال میشه، ولی لطفا لحن مناسب رعایت بشه و فراموش نشه که هدف ارتقای مهارت عکاسی طرف مقابل هستش.

- اگر کسی از دوستان احساس کرد عکس کاربر دیگه ای بیش از حد عادی هستش یا موضوع یا مهارت کافی برای قرار گرفتن در این تاپیک نداره، لطفا به طور مؤدبانه و بدون شکستن کرامت کاربر دیگه این مسأله رو توی نقدی که از تصویرش می کنه بگذاره. فراموش نکنید عکسی که از نظر شما خاص نیست ممکنه از نظر شخص دیگه ای نکات جالبی داشته باشه.

- با توجه به این که تصاویر دوربین های عکاسی ذاتا حجیم هستند تأکید میشه که از گذاشتن عکس های بالای 600 کیلوبایت در تاپیک پرهیز کنید.

- پیشنهاد میشه اطلاعات اولیه عکس تون رو در پست بگذارید. البته این موضوع اجباری نیست و مسلما کاربر دیگه می تونه Exif عکس شما رو ببینه، ولی این طور راحت تره و کاربران استفاده بیشتری از تصویر شما می کنند.

- این قوانین در هر زمانی در صورت نیاز قابل تغییر هستند.

mahi58

مدیر انجمن عکس و عکاسی
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
11,272
من خواهش میکنم یه فکری برای حداکثر ابعاد و حجم ارسالی عکس ها بکنید
ابعاد 750* 480 با حجم 500 کیلیو حداکثر مجاز عکس ها بکنید.

این مورد به تازگی بررسی و اصلاح شده. بحث های صفحه قبل و پست اول همین صفحه رو بخونید.
درسته که فروم خیلی خلوت شده ولی الان شده یه بایگانی قدیمی که عکس های قدیمی لود نمیشن!! اگر همینجا پیوست میکردن دائمی میشد ولی...
لطفا یه فکر به حال این هم بکنید که یه عکس بعدا حذف نشه درسته که جای دیگه آپلود کنن بعدا ممکنه حذف بشه ولی اینجا خوب نیست که تعداد بیشماری عکس باز نشه الان وارد هر صفحه قدیمی که بشیم بیشتر عکس ها باز نمیشه و شبیه اسپم دونی شده، مدیران محترم لطفا برای این مورد هم یه تدبیر کنید!
درضمن از انتقاد پذیریتون هم ممنون، قبلا پیشنهاد دادم حجم عکس از 400 به 600 کیلوبایت تغیر کنه که با نظرات سایر دوستان انجام شد
متأسفانه نام کاربری ایشون بن شده، ولی مشکلی که مطرح کردند صحیحه و این مسأله قبلا هم توسط دوستان زیادی عنوان شده.

یه مقدار البته بحث فنی داره، و این که کاربر رو مجبور کرد که باید عکسش رو همین جا پیوست کنه، وگرنه پستش پاک میشه هم جالب نیست.

امکان فنی قضیه و گزینه های موجود رو بررسی می کنیم.

sanja

Registered User
لایک‌ها
265
پیشنهاد: سامانه امتیاز دهی برای عکس ها

درود
بخش آخرین تصاویر(دوربین) رو افراد بسیاری دوستش دارند
و همه می دونیم حتی اگر عکسی هم اینجا آپلود نکنیم باز سر می زنیم تا تصاویر دوستان دیگر رو ببینیم
بنده حتی شده که پست های دوستان دیگر رو که برای ماه ها و سال های پیشه چندین بار ببینم چون از دیدنشون واقعا لذت می برم
اما با توجه به رکود این بخش به ویژه با رونق سامانه های اجتماعی همگانی و غیر تخصصی مانند اینستاگرام
باز هم دویت نداریم که این انجمن خاک بخوره
برای همین، بنده چند پیشنهاد دارم برای ایجاد جنب و جوش بیشتر در اعضای کهنه کار و تازه کار
در این باره بنده پیشنهاد می کنم امکان فنی برای انجمن عکاسی فراهم بشه تا کاربر ها بتونند به صورت ویژه به کار عکاس ها نمره بدند
به این روش یک سامانه ارزش سنجی درست میشه که هر فرد می تونه عکس های خودش رو در اون ترازو وزن کنه
برتری:
برتری و مزیتی که از برای این روش درست میشه این هست که:
1- چون ارزش یابی برپایه ی عدد و نمره هست، از برای لحن و گویش کاربر ها دلخوری کمتری پیش میاد.
2- چون سامانه ارزش یابی می تونه برای هر دستواره(پارامتر-عامل) نمره ی جدایی داشته باشه، هم ارزیاب ها، هم ارزیابی شونده می تونند بفهمند که نقاط ضعف و قوتشون کجاست.
3- چون برون‌داد و نتیجه این روش یک عدد هست ارزیابی شونده می تونه برای جلب نظر بازدید کننده ها تلاشش رو بیشتر کنه و در پایان، برون‌داد و نتیجه کار و تلاشش رو به خوبی ببینه

قالب و ریختار:
این کار می تونه در قالب و ریختار هر عکس به تنهایی باشه مانند اینکه در یک پست ده عکس داشته باشیم و برای هر عکس یک فرم ارزشیابی جای‌گذاری شده باشه و یا فقط برای هر عکس و یک پست باشه

همه این پیشنهاد ها بر می گرده به اینکه آیا مدیران ارجمند امکان و توانایی انجام چنین کاری رو از نظر فنی داشته باشند.
این با سیاست های جذب کاربر سایت هم همخوانی داره

در زیر، یک نمونه از چیزی که می تونه باشه رو گذاشتم
(متاسفانه نتونستم توی خود پرشین تولز آپلودش کنم این خطا رو میده
There was a problem uploading your file، برای این مشکل باید چه کنم؟)
emtiaz.png

و به این موارد محدود نیست و دوستان می تونن بازم پیشنهاد بدند.
در پایان هم مانند بازارچه که فرد امتیاز داره می شه برای کاربر امتیاز یا جایگاه درست کرد.

Business plan

کاربر فعال کسب درآمد از اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
13,996

skyeagle

کاربر فعال
لایک‌ها
611
پیشنهاد: سامانه امتیاز دهی برای عکس ها

و به این موارد محدود نیست و دوستان می تونن بازم پیشنهاد بدند.
در پایان هم مانند بازارچه که فرد امتیاز داره می شه برای کاربر امتیاز یا جایگاه درست کرد.
باسلام
ببخشید بخاطر جلوگیری از تکرار مطلب بخش اصلیش رو حذف کردم
پیشنهاد خیلی خوبیه اگر مدیران بپذیرند
یه نظر هم داشتم برای امتیازها اگر 0 تا 10 باشه شاید بهتر باشه
همچنین به موارد و گزینه ها میشه انتخاب سوژه رو هم اضافه کرد
در کل پیشنهاد خلاقانه ای هست امیدوارم مورد قبول قرار بگیره

netmsm

Registered User
لایک‌ها
1,999
به نظر نمیرسه که واسه حرفه ای ها چندان خوشایند باشه که آماتورها و تازه واردهایی مثه من و عصن به طور کلی بازدیدکننده هایی که اطلاعات کافی از جوانب هنری این کار ندارن، نسبت به عکس هاشون نظری از جایگاه یک داور/ارزیاب بهشون بدن!
اگه پای کاهش درآمدها رو وسط نکشیم که چقدر اوقات فراغت رو کم رنگ کرده که بچه ها حتی حوصله نمیکنن یه سرکی تو تاپیک ها بزنن، من فکر میکنم روابط دوستانه ای که بچه های قدیمی تر اینجا با هم داشتن - که تو پست های قدیمی اینو میشه دید - عامل اصلی رونق تاپیک ها بود (بگذریم از کیفیت برتر کارهاشون).
بهرحال، بد نیست اگه عمیق تر بهش فکر بشه که آیا عملی شدن و اجرای چنین پیشنهادی، باعث ترغیب بچه ها به فعالیت بیشتر میشه یا نه؟ از منظر خودم که بهش فکر میکنم (گرچه واسم خوشاینده و استقبال میکنم اما) حس نمیکنم که جذبم کنه یا ترغیبم کنه. شاید باید منتظر نتایج و بازخوردهاش بعد از پیاده سازی بود تا بشه درک درستی از تاثیرگذاریش بدست آورد ^_^

mahi58

مدیر انجمن عکس و عکاسی
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
11,272
دو نفر از بچه های خوب بخش عکس و عکاسی به عنوان کاربران فعال جدید بخش معرفی شدند:

- آقا علی عزیز (tm-fard).
27168143287778342895_s187[1].gif

- آقا مجید دوست داشتنی و محبوب (skyeagle که دومین کاربری فعال شون است).
42015503312811309373.gif

به این عزیزان تبریک میگم و از فعالیت مفیدشون توی بخش و کمک شون به بچه های دیگه تشکر می کنم.

بالا