برگزیده های پرشین تولز

همراه اول (اخبار،بحث درباره خدمات،حل مشکلات و ...)

hadi*nazary

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
لطفا بگید این همراه اول چیست چون الان چند روزه که تلویزیون هم تبلیغ همراه اول را میکند
و لطفا بگید اگر کسی یک گوشی را از خارج از کشور وارد ایران بکنید آیا با همین سیم کارتهای مخابرات کار مکند
مثلا اگر از امریکا بیاورد
ممنون

با سلام
همراه اول نام تجاری شرکت ارتباطات سیار می باشد که مجری طرح و توسعه ی شبکه تلفن همراه در ایران است و هم اکنون در کل کشور حدود 5/18 میلیون مشترک دارد و تحت نظر مجموعه ی مخابرات ایران در حال فعالیت می باشد .

- از ابتدای خرداد ماه 1386 ، مشترکین در صورت وارد کردن گوشی از هر یک از کشورهای خارجی دیگر نیازی به رجیستر کردن آن در شبکه ندارند و تنها با گذاشتن سیم کارت در گوشی ، سیم کارت شما فعال شده و اطلاعات توسط سیم کارت و تلفن به شبکه ارسال می شود و سیم کارت شما در شبکه شناسایی می گردد.

با سپاس

hadi*nazary

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
از نظر تعرفه که الان همه جای دنیا تعرفش ارزونتره!
بجای افزایش تعرفه راههای دیگری مثل خدمات ارزش افزوده هست!

و اینکه چرا سیستم بیلینگ شما ثانیه ای نیست!؟
در حال حاضر هر 6 ثانیه 1 پالس محسوب میشه و اگر کسی 7 ثانیه حرف بزنه هزینه 2 پالس کامل براش منظور میشه ، همینجوری رقم قابل توجهی نیست ولی وقتی در تمام مشترکان ضرب بشه رقم هنگفتی میشه!

با سلام
همانطور که مطلع هستید از لحاظ تعرفه به خصوص در تلفن همراه و ثابت از بسیاری کشورها پایین هستیم .
و همانطور هم که گفتم حرکت وزارت خانه و مجموعه مخابرات به سمت افزودن سرویس های ارزش افزوده به سیستم های مخابراتی است نه افزایش تعرفه !!!! چون مشلماً اگر سرویس خوبی از طرف ما ارائه شود مشترکان آن افزایش خواهند یافت و در نتیجه آن هزینه های مصرف شده به مخابرات باز می گردد .

در مورد سیستم بیلینگ باید عرض نمایم که هم اکنون در تلفن همراه سیستم ثانیه ای محاسبه می شود و در تلفن ثابت هم همین امر است ولی در تلفن ثابت بر اساس پالس شبکه ، هر چند ثانیه را در مجموعه ی تعرفه قرار می دهیم ولی در تلفن همراه سیستم محاسبات ما ، ثانیه ای می باشد .

NEONAZ

Registered User
لایک‌ها
8
جناب نظری پ ام من رسید؟

web_doost

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
با سلام

مشترکین گرامی

سرویس GPRS همراه اول ، از آبان ماه راه اندازی خواهد گردید .
دلیل تأخیر این امر ، تأخیر در مناقصه و فعالیت های پیمانکاری بوده است .
مسلماً عضویت و راه اندازی شبکه GPRS برای 2 میلیون مشترک ایرانسل با 5/18 میلیون مشترک شبکه همراه اول قطعاً تفاوت دارد و به خاطر همین تفاوت ها و به کار گیری از ابزار و سیستم های بروز تر است که این امر را کمی دشوار می نماید .
ان شاءا... در آبان ماه شاهد راه اندازی این سرویس خواهیم بود .

مرکز روابط عمومی شرکت مخابرات ایران : 09990 ***

درباره تعرفه GPRS اطلاعی ندارین ؟
تعرفه ایرانسل که اصلا مناسب نیست ؛ امیدوارم شما تعرفه رو پایین تر از ایرانسل تعیین کنید .

mehrdad201

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
17,805
تعرفه ایرانسل که افتضاحه

وقتی میبینمش یاد اون سرویسهای اینترنت کیلوبایتی می افتم. (8-10 سال پیش)

فقط به درد تکست چت یاهو میخورد. (اینوایرونمنت و وویس و سند فایل رو دیسیبل می کردیم) فقط چت خالـــــــی

amin007110

کاربر فعال نرم افزار
کاربر فعال
لایک‌ها
37
تعرفه ایرانسل که افتضاحه

وقتی میبینمش یاد اون سرویسهای اینترنت کیلوبایتی می افتم. (8-10 سال پیش)

فقط به درد تکست چت یاهو میخورد. (اینوایرونمنت و وویس و سند فایل رو دیسیبل می کردیم) فقط چت خالـــــــی
در برخی از کشورهای عربی حوزه خليج فارس، تعرفه از اينم بيشتره. البته بعضی از اونا HCSD يا 3G هم فکر کنم ارائه بدن.

Don Bandini

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
جدیدا با ورود جمعیت میلیونی سیمکارت های اعتباری و با توجه به اینکه شبکه ارائه دهنده خدمات، همون شبکه 912 هست، شاهد شلوغی شدید خطوط هستیم. من واقعا در یک ماهه اخیر با مشکل مواجهم. هم در مورد sms و هم در مورد تماس. sms رو چند بار باید بفرستم تا sent بشه، و برای تماس گرفتن هم شاید 2-3 بار باید تلاش کنم تا نتیجه بگیرم! این مشکل رو من در خیلی مناطق تهران دیدم. با توجه به اینکه منزل ما واقع در شهرری هست، در ایامی که مراسمی برگزار میشه و زائران زیادی به این منطقه زیارتی هجوم میارن، تلفن همراه من رسما هیچ کاری نمیکنه!
شرکت ارتباطات سیار چه راه حلی برای این کار داره؟ اصلا از همچین مشکلاتی با خبره؟ شاید با اضافه کردن آنتن، مشکل تا حدودی حل بشه... نمیدونم چطوریه، ولی به نظر میرسه ظرفیتها برای جواب دادن به این همه کاربر یک مقدار کمه!
ممنون میشم یه توضیحی بدید.

Don Bandini

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
5 تا سوال دیگه:

1- چند ماه پیش گفتن که میشه ودیعه تلفن همراه رو تبدیل به سهام کنیم یا حتی از شرکت ارتباطات سیار پس بگیریم! خط من سال 75 ثبت نام شده. میخوام بدونم ودیعش چقدره؟ 1.200.000 تومن؟ اینو رو الان میتونم پس بگیرم؟

2- یه مشکل عجیب (و تا قسمتی مسخره!): قبلا برای فرستادن sms به خارج از کشور (مثلا امارات) باید حتما +971 استفاده میکردم و اگر 00971 میزدم، یا نمیفرستاد، یا Failed میشد. اما توی این یک ساله اخیر فقط باید به 00971 بفرستم. و عجیبه که به +971 فرستاده نمیشه!! با این وضعیت همیشه برای جواب دادن به sms یا فرستادنش، باید شماره رو ویرایش کنم و 2 تا صفر بذارم جلوش! تازه چند تا از دوستام که ایران اومده بودن فکر میکردن که نمیشه از ایران sms فرستاد. تا وقتی که من بهشون گفتم که باید 2صفر بذارن و مشکلشون حل شد. حالا اگه یکی مثل من راهنماییشون نکنه، بنده خداها باید چکار کنن؟
21.gif

3- مدتی پیش میخواستم ببینم هزینه تماس با ایتالیا چقدره... زنگ زدم 09990 و سوالم رو پرسیدم. خانومه گفت گوشی رو نگه دارید... بعد از 30 ثانیه قطع کرد! دوباره گرفتم یه خانومه دیگه برداشت گفت گوشی... بعد از 30 ثانیه برداشت گفت نمیدونیم! ممنون از تماستون!
186.gif

4- نمیدونم با قبرس رومینگ دارید یا نه. از نظر تماس هیچ مشکلی ندارم. اما sms به قبرس فرستاده میشه ولی دریافت نمیشه. البته لازم به ذکره که قبلا فرستاده هم نمیشد!
164.gif
... میخوام بدونم تغییراتی داره انجام میشه؟

5- سرویس Delivery Report مجانیه؟ اگه مجانی نیست بگید هزینش چقدره.

ممنون از لطفتون.
راستی اینم بگم که تمام صفحات تاپیک رو خوندم تا حتی الامکان سوالام تکراری نباشه.
256.gif

Don Bandini

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
هزینه ها اونطور که میگید اصلا ارزون نیست! شما از همون سال 73 گرون فروش بودید. مثالی روی قبض خودم:

آبونمان: 12600
شهری: 103285
بین شهری: 26978
جابجایی: 3564
هزینه کد54: 10000
مالیات: 19600

هزینه کل: 176027 (توضیح: پیام کوتاه و خارج از کشور رو محاسبه نکردم)
کارکرد: 282 دقیقه

با تقسیم عدد هزینه کل به دقایق کارکرد این نتیجه حاصل شد: 624.2 ریال

این نشون میده که دقیقه ای 45 تومن فقط یه شعاره. چون کلی هزینه دیگه هم هست...
میدونم که ایرانسل و تالیا هم این هزینه ها رو دارن. اما فکر میکنم هزینه های جنبی ارتباطات سیار خیلی بالاتره.

حالا قرار نیست این هزینه ها کم بشه؟ مثلا اون مالیات و عوارض 6% مضحک!
308.gif
(میدونم که از ماه آینده هزینه نمایشگر حذف میشه)

hadi*nazary

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
درباره تعرفه GPRS اطلاعی ندارین ؟
تعرفه ایرانسل که اصلا مناسب نیست ؛ امیدوارم شما تعرفه رو پایین تر از ایرانسل تعیین کنید .

با سلام

انشاءا... بتوانیم در تنظیم تعرفه ها به طور خوبی عمل نماییم .
هنوز تعرفه ها تنظیم نشده است . شرمنده

hadi*nazary

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
5 تا سوال دیگه:

1- چند ماه پیش گفتن که میشه ودیعه تلفن همراه رو تبدیل به سهام کنیم یا حتی از شرکت ارتباطات سیار پس بگیریم! خط من سال 75 ثبت نام شده. میخوام بدونم ودیعش چقدره؟ 1.200.000 تومن؟ اینو رو الان میتونم پس بگیرم؟

2- یه مشکل عجیب (و تا قسمتی مسخره!): قبلا برای فرستادن sms به خارج از کشور (مثلا امارات) باید حتما +971 استفاده میکردم و اگر 00971 میزدم، یا نمیفرستاد، یا Failed میشد. اما توی این یک ساله اخیر فقط باید به 00971 بفرستم. و عجیبه که به +971 فرستاده نمیشه!! با این وضعیت همیشه برای جواب دادن به sms یا فرستادنش، باید شماره رو ویرایش کنم و 2 تا صفر بذارم جلوش! تازه چند تا از دوستام که ایران اومده بودن فکر میکردن که نمیشه از ایران sms فرستاد. تا وقتی که من بهشون گفتم که باید 2صفر بذارن و مشکلشون حل شد. حالا اگه یکی مثل من راهنماییشون نکنه، بنده خداها باید چکار کنن؟
21.gif

3- مدتی پیش میخواستم ببینم هزینه تماس با ایتالیا چقدره... زنگ زدم 09990 و سوالم رو پرسیدم. خانومه گفت گوشی رو نگه دارید... بعد از 30 ثانیه قطع کرد! دوباره گرفتم یه خانومه دیگه برداشت گفت گوشی... بعد از 30 ثانیه برداشت گفت نمیدونیم! ممنون از تماستون!
186.gif

4- نمیدونم با قبرس رومینگ دارید یا نه. از نظر تماس هیچ مشکلی ندارم. اما sms به قبرس فرستاده میشه ولی دریافت نمیشه. البته لازم به ذکره که قبلا فرستاده هم نمیشد!
164.gif
... میخوام بدونم تغییراتی داره انجام میشه؟

5- سرویس Delivery Report مجانیه؟ اگه مجانی نیست بگید هزینش چقدره.

ممنون از لطفتون.
راستی اینم بگم که تمام صفحات تاپیک رو خوندم تا حتی الامکان سوالام تکراری نباشه.
256.gif

با سلام و عرض ادب
بسیار خرسندیم که هم صحبت با شما هستیم .
سوال های شما رو با دقت مورد بررسی قرار دادم و جواب هایی را برای آنها در نظر گرفته ایم ، ان شاءا... پاسخ شما را به طور کامل داده باشیم .
- پاسخ سوال 1 ) همانطور هم که شما مطلع هستید ، ودایع تمامی مشترکین در حال تبدیل شده به سهام هستند . ولی مشکلی که وجود دارد اینست که آیا ودایع برای تمام مشترکان یکسان در نظر گرفته شود ؟ یا اینکه با توجه به سال ثبت نامی باشد ؟ و مسئله دیگر این است که حتماً باید شرکت مخابرات ایران روند خصوصی سازی را اعمال نماید تا از نظر قانونی تبدیل ودایع مشترکین به سهم ، منع قانونی نداشته باشد .
هر چند قرار بود نتایج مذاکرات با مقامات مسئول در شهریور ماه اعلام شود ، ولی به دلایلی این کار به آبان ماه به تعویق افتاد .
- پاسخ سوال 2 ) الان حدود 1 تا 2 ماهی هست که این مشکل برطرف شده است و دیگر نیازی به وارد کردن +97 یا 0097 نیست - شما چه +97 . چه 0097 را وارد نمایید ، نرم افزار ارسال پیام کوتاه در ارتباطات سیار ، هر دو را یکی در نظر می گیرد . و شما در نامه های دریافتی خود با زدن دکمه Reply دیگر نیازی به تغییر کد اول ندارید .
هر چند زمانی که +97 باشد تا 0097 ، سیستم زودتر کار تطبیق را انجام خواهد داد ولی در کل زیاد تفاوتی ندارند .

- پاسخ سوال 3 ) از اینکه این گزارش را دادید ممنون هستیم . این مسئله را در رابطه با پاسخگویی اپراتور ها بررسی خواهیم کرد . ولی همینک اطلاعات رومینگ و ... در اختیار اپراتور ها قرار دارد و امیدوارم به مشکلی برنخورید . هر چند اگر در مورد تعرفه ها سوالی داشتید با ما از طریق [email protected] یا 09124402538 در ارتباط باشید .

- پاسخ سوال 4 ) در قسمت رومینگ ، به دلیل تغییراتی در باند فرکانسی چند اپراتور و تغییرات مربوط به سیستم رومینگ ، این مشکل دیده میشود . امیدواریم که زودتر برطرف شود . و حق با شماست .

- پاسخ سوال 5 ) بله ، سرویس Report پیام کوتاه ، مجانی ( رایگان ) می باشد .

vbigdeli

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
دوست عزیز می تونید به صورت خلاصه بفرمایید که فرق نسل 2.5 و 2.75 در چه مواردی هست؟ و اینکه بالاخره همراه اول علاقه ای به ارتقاء به نسل های بهتر مثل 2.75 دارد یا خیر.

با تشکر :)

balabala

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,745
با سلام

انشاءا... بتوانیم در تنظیم تعرفه ها به طور خوبی عمل نماییم .
هنوز تعرفه ها تنظیم نشده است . شرمنده
عذر میخوام. میتونم بپرسم شما دقیقا چه مسئولیتی رو توی شرکت همراه اول دارید؟

hadi*nazary

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
جدیدا با ورود جمعیت میلیونی سیمکارت های اعتباری و با توجه به اینکه شبکه ارائه دهنده خدمات، همون شبکه 912 هست، شاهد شلوغی شدید خطوط هستیم. من واقعا در یک ماهه اخیر با مشکل مواجهم. هم در مورد sms و هم در مورد تماس. sms رو چند بار باید بفرستم تا sent بشه، و برای تماس گرفتن هم شاید 2-3 بار باید تلاش کنم تا نتیجه بگیرم! این مشکل رو من در خیلی مناطق تهران دیدم. با توجه به اینکه منزل ما واقع در شهرری هست، در ایامی که مراسمی برگزار میشه و زائران زیادی به این منطقه زیارتی هجوم میارن، تلفن همراه من رسما هیچ کاری نمیکنه!
شرکت ارتباطات سیار چه راه حلی برای این کار داره؟ اصلا از همچین مشکلاتی با خبره؟ شاید با اضافه کردن آنتن، مشکل تا حدودی حل بشه... نمیدونم چطوریه، ولی به نظر میرسه ظرفیتها برای جواب دادن به این همه کاربر یک مقدار کمه!
ممنون میشم یه توضیحی بدید.

با سلام

بله ، این امر به خصوص در شهر تهران محسوس است . با توجه به واگذاری های اخیر ، شبکه کمی دارای بار ترافیکی شده است .
لازم بذکر است که به دلیل عدم همکاری شهرداری تهران با شرکت ارتباطات سیار ، شبکه ی ما در مرداد و شهریور ماه نتواسنته است تعداد سایت BTS کافی را وارد مدار کند !! به همین دلیل و اجتناب ناپذیر بودن واگذاری ها با توجه به ثبت نام متقاضیان ، به خصوص در حوزه ی سیم کارت های اعتباری ، شبکه مجبور شده است که از فضای پشتیبان ارتباطت سیار و از باند فرکانسی ذخیره استفاده نماید که این امر موجب اختلال در سیم کارت های اعتباری شده است . ولی در سیم کارت های دائمی قضیه متفاوت است و مشکل زیادی در این زمینه نداریم .
- در مورد اینکه در ایام تعطیلات به دلیل مسافرت های شهری یا بین شهری ما در اماکن تفریحی و زیارتی به انبوه مشترک مواجه هستیم و ظرفیت سایت های ما هم حمدود است به همین دلیل شغولی در خط رخ می دهد ولی از ابتدای اسفند 85 ، با انجام کارهای تحقیقاتی در نقاط مشهد مقدس ، قم ، شیراز ، استانهای شمال کشور و استان خوزستان ، تمهیدات ویژه ای در نظر گرفته شده است و سایت های BTS سیار در ایام تعطیلات نوروزی مشغول به کار بودند که این امر در تابستان 86 هم اجرا شده است .
در مورد مشکل شما ، حتماً عدم آنتن دهی و شغولی شبکه را گزارش خواهیم نمود .
با تشکر

hadi*nazary

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دوست عزیز می تونید به صورت خلاصه بفرمایید که فرق نسل 2.5 و 2.75 در چه مواردی هست؟ و اینکه بالاخره همراه اول علاقه ای به ارتقاء به نسل های بهتر مثل 2.75 دارد یا خیر.

با تشکر :)

با سلام

تفاوت این دو نسل را اگر اجازه بدهید ، مطلبی در این خصوص هست که می توانیم برایتان ارسال نماییم ( در صورت تمایل ) *
اما در خصوص ارتقای شبکه و بکارگیری این مجموعه ها باید عرض کنم که شبکه در حال حاضر مشغول به ارتقای شبکه برای واگذاری سرویس های GPRS و MMS دارد . و امیداورم هستیم در آبان ماه شاهد ارائه ی سرویس GPRS باشیم .
ولی به طبع استفاده از این قابلیت ها نیاز به ایجاد زیر ساخت مناسب دارد .
قرار است اپراتور سوم بخشی از این وظایف را انجام دهد .

hadi*nazary

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
عذر میخوام. میتونم بپرسم شما دقیقا چه مسئولیتی رو توی شرکت همراه اول دارید؟

با سلام

ما به عنوان اولین سیستم پاسخگویی الکترونیکی در حال فعالیت هستیم که پاسخگوی شما مشترکین هستیم و ارتباط متقابل با مجموعه شرکت ارتباطات سیار داریم .
و سعی داریم اطلاعات و اخبار و مصوبه های شرکت ارتباطات سیار را بدون هیچ حاشیه و با همکاری این مجموعه و زودتر در اختیار شما قرار دهیم .
- لازم به ذکر است تمامی مطالب این پست ها با تأیید مسئولین مربوطه در اختیار شما قرار می گیرد . -
(( این مجموعه با همکاری شرکت ارتباطات سیار در حال فعالیت می باشد ))

erroring

Registered User
لایک‌ها
2
من يه سوال داشتم. با توجه به اينكه دايورت (Divert) فقط يه تبادل نرم افزاري به نظر ميرسه چرا هزينه اي در برداره؟؟ البته ممكنه من تصور غلطي در مورد دايورت داشته باشم. اگه مي خواهيد بحث تفاوت قيمت رو درپيش بكشيد دايورت روي تلفن ثابت رو فرض كنيد كه در هر حالتي ارزان تر از موبايل هستش. با تشكر.

hadi*nazary

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من يه سوال داشتم. با توجه به اينكه دايورت (Divert) فقط يه تبادل نرم افزاري به نظر ميرسه چرا هزينه اي در برداره؟؟ البته ممكنه من تصور غلطي در مورد دايورت داشته باشم. اگه مي خواهيد بحث تفاوت قيمت رو درپيش بكشيد دايورت روي تلفن ثابت رو فرض كنيد كه در هر حالتي ارزان تر از موبايل هستش. با تشكر.

خود عمل دایورت هزینه بر نیست ولی از زمان فعال شده آن و برقراری تماس با شما هزینه بر است . که خدمتتان عرض خواهم نمود . از 8 صبح تا 21 هر دقیقه 447 ریال و از 21 تا 8 صبح روز بعد هر دقیقه 358 ریال می باشد .

مرکز پاسخگوی ما : 09990

Don Bandini

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
- پاسخ سوال 1 ) همانطور هم که شما مطلع هستید ، ودایع تمامی مشترکین در حال تبدیل شده به سهام هستند . ولی مشکلی که وجود دارد اینست که آیا ودایع برای تمام مشترکان یکسان در نظر گرفته شود ؟ یا اینکه با توجه به سال ثبت نامی باشد ؟ و مسئله دیگر این است که حتماً باید شرکت مخابرات ایران روند خصوصی سازی را اعمال نماید تا از نظر قانونی تبدیل ودایع مشترکین به سهم ، منع قانونی نداشته باشد.

خب مسلما عادلانه نیست که ودایع یکسان در نظر گرفته بشه. بالاخره باید یک تفاوتی بین اونی باشه که سالها پیش چند میلیون خرج یک سیمکارت موبایل کرده، و کسی که جدیدا با هزینه ای اندک سیمکارت گرفته!
اون موقع ارزش پول هم متفاوت با الان بود. پیکان صفر رو میشد با 2.500.000 خرید، و خونه هم متری 200 تومن بود نهایتا!! ولی با این حال خط موبایل 2 میلیون پولش بود!
امیدوارم همه این موارد در نظر گرفته بشه.

ضمن اینکه میخواستم بدونم شما در چه حد میتونید این مسائل رو انتقال بدید؟ آیا مساله حضور شما در اینجا و اون نشانی ایمیل ریپورت واقعا مساله ای جدیه؟ یا اینکه مثل بقیه سازمانها، یک دل خوش کنک برای ملته؟ آیا به موضوعات مطرح شده در اینجا واقعا رسیدگی میشه؟ یا اینکه شما فقط گزارش میدید و رسیدگیش به مرور زمان سپرده میشه؟
ببخشید که انقدر بی پرده صحبت میکنم.

- پاسخ سوال 2 ) الان حدود 1 تا 2 ماهی هست که این مشکل برطرف شده است و دیگر نیازی به وارد کردن +97 یا 0097 نیست - شما چه +97 . چه 0097 را وارد نمایید ، نرم افزار ارسال پیام کوتاه در ارتباطات سیار ، هر دو را یکی در نظر می گیرد . و شما در نامه های دریافتی خود با زدن دکمه Reply دیگر نیازی به تغییر کد اول ندارید .
هر چند زمانی که +97 باشد تا 0097 ، سیستم زودتر کار تطبیق را انجام خواهد داد ولی در کل زیاد تفاوتی ندارند .
این مشکل کماکان وجود داره و قرار دادن + جواب نمیده. امتحان کردم... برای قبرس و ایتالیا و امارات که نشد!

سپاسگذارم

بالا