• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

همه چیز در مورد مرورگر فایرفاکس

iGeek

Registered User
لایک‌ها
122
صبر کنید جناب igimax بیاد ایشون جواب تون رو میده. چون به هر حال از فایرفاکس استفاده میکنن و به جزئیاتش آشناترن
icon12.png

Abbath

کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
27,705
صبر کنید جناب igimax بیاد ایشون جواب تون رو میده. چون به هر حال از فایرفاکس استفاده میکنن و به جزئیاتش آشناترن
icon12.png

حقیقتش انقدر با فایرفاکس کار کردم،دیگه نمیتونم با اوپرا کار کنم،میخواستم به اپرا شیفت کنم که متاسفانه نشد;)

xboy2008

Registered User
لایک‌ها
179
حقیقتش انقدر با فایرفاکس کار کردم،دیگه نمیتونم با اوپرا کار کنم،میخواستم به اپرا شیفت کنم که متاسفانه نشد;)

طی نکات جالبی که تو این مقاله هست: How to Solve High Memory And High Cpu Issue in Firefox? (پیشنهاد میکنم همه بخونن)

برای غیرفعال کردنش این پایین رو بخون(که فکر نمیکنم نیاز به ترجمه باشه:)):

Pugin-container.exe issues

A new exe called Plugin-container.exe has been introduced in the version 3.6.4. This process is used for handling plugin-requests using the browser

:Many people complain that Plugin-container.exe is using high-cpu. If that is the problem, then you can use the following method to disable it

Open Firefox, type ‘about:config’ without quotes in the address bar, press enter. You will get a warning, just continue.

:'Change the values of following entries to ‘False

dom.ipc.plugins.enabled
dom.ipc.plugins.enabled.npctrl.dll
dom.ipc.plugins.enabled.npqtplugin.dll
dom.ipc.plugins.enabled.npswf32.dll
dom.ipc.plugins.enabled.nptest.dll

('To change the value of an entry, right click the entry and click ‘Toggle)

Restart Firefox for the changes to take effect​

Abbath

کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
27,705

طی نکات جالبی که تو این مقاله هست: How to Solve High Memory And High Cpu Issue in Firefox? (پیشنهاد میکنم همه بخونن)

برای غیرفعال کردنش این پایین رو بخون(که فکر نمیکنم نیاز به ترجمه باشه:)):

Pugin-container.exe issues

A new exe called Plugin-container.exe has been introduced in the version 3.6.4. This process is used for handling plugin-requests using the browser

:Many people complain that Plugin-container.exe is using high-cpu. If that is the problem, then you can use the following method to disable it

Open Firefox, type ‘about:config’ without quotes in the address bar, press enter. You will get a warning, just continue.

:'Change the values of following entries to ‘False

dom.ipc.plugins.enabled
dom.ipc.plugins.enabled.npctrl.dll
dom.ipc.plugins.enabled.npqtplugin.dll
dom.ipc.plugins.enabled.npswf32.dll
dom.ipc.plugins.enabled.nptest.dll

('To change the value of an entry, right click the entry and click ‘Toggle)

Restart Firefox for the changes to take effect​

ممنون مرد....

این کارم کردم اما این دفعه خود فایر فاکس مادر سی پی یو رو .....

الان این افزونه flashblock رو نصبیدم راحت شدم،هر فایل فلشی که میخوام اجرا کنم میزنم روش و play میکنم

xboy2008

Registered User
لایک‌ها
179
ممنون مرد....

این کارم کردم اما این دفعه خود فایر فاکس مادر سی پی یو رو .....

الان این افزونه flashblock رو نصبیدم راحت شدم،هر فایل فلشی که میخوام اجرا کنم میزنم روش و play میکنم

خواهش میکنم، وظیفست(حداقل به عنوان یه فایرفاکسی :))
افزونه فلش بلاک یکی از بهترین راه هاست برای کم کردن استفاده از سی پی یو، ولی خب موقع پخش فیلم از یوتیوب و دیدن فایل های پی دی اف استفاده سی پی یو میره بالا که نمیشه کاری کرد!

Abbath

کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
27,705
خواهش میکنم، وظیفست(حداقل به عنوان یه فایرفاکسی :))
افزونه فلش بلاک یکی از بهترین راه هاست برای کم کردن استفاده از سی پی یو، ولی خب موقع پخش فیلم از یوتیوب و دیدن فایل های پی دی اف استفاده سی پی یو میره بالا که نمیشه کاری کرد!

هوووم،اصلا حواسم به امضات نبود :)

حالا هر 2 روزی یه بار میخوام یه کلیپی ببینم،بره بالا دادا،مساله ای نی....

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام دوستان عزيز
1.gif

. از دوستان خواهش مي‌كنم وقتي كسي سوالي مي‌پرسد، نفرماييد صبر كن تا igimax بياد!! به دو دليل: اول كه اينجا كلي از دوستان آگاه‌تر از من هستند و دوم قرار نيست كه من همه چيز را بدانم يا اصلن شايد كارهاي شخصي اصلن اجازه بهم ندهد كه به اينجا بيام!؟ و ديگران ممكنه با اون جمله شما پاسخ ندهند!!! پس ممنون از توجه همه شما عزيزان ...

. موفق باشيد.
67.gif

خداحافظ
IgImAx
91/02/24
26.gif
103.gif

iGeek

Registered User
لایک‌ها
122
با سلام

چشم. از این به بعد میگیم صبر کنید جناب خرزو خان یا کاربران بن شده تشریف بیارن و پاسخ بدن

بنده هم به 2 دلیل این حرف رو زدم: اولا اینکه منتظر جوابشون بودند و وقتی دیدم کسی نیست تا جواب بده گفتم تا اگر موردشون فوری هست خودشون برای شما پیغام بگذارند تا شاید مشکل شون حل شد و ثانیا اینکه حرف من دلیل بر پاسخ یا عدم پاسخ دیگران نیست همونطوری که دیدیم شما پاسخ ندادید و دوست دیگری اومدن و جواب دادن

medil0ne

Registered User
لایک‌ها
75
سلام به همه‌ی دوستان پی تی.
امیدوارم حال همگی خوب باشه...

چند تا مشکل هست که چند وقته درگیرشم،خواستم ببینم شما براش راه حلی دارید یا نه.ممنون

۱-در مورد موزیلا:
مشکل با تب‌ها:گاهی اوقات موزلا تب‌ها رو نمی‌بنده.یعنی هر چی کلوز می‌:نم یا کلا هیچ‌کاری نمی‌کنه و یا می‌بنده و یه تب سفید جایگزین می‌کنه.گاهی اوقات هم تب‌ها رو مثلا اجازه می‌ده که تا ۴ تای آخر ببندم.اما باید ۴ تا باز باشه.حالا ۴ تا اگه یکیش هم پیج لود شده باشه توش،باید سه تای دیگه سفید باز باشه.نمی‌زاره ببندم.این مشکل مال چیه و چی به چیه کلا؟

مشکل با هنگ بودن:کلا چند وقتی هست موزیلا هنگه هنگم هست.یعنی تب‌ها که زیاد بشه که حتما خراب‌کاری می‌کنه.هر چی هم کیچ پاک می‌کنه و هیتوری پاک می‌کنم بازم فایده نداره.نمی‌دونم چشه.فقط یه نکته هست که اد آن‌هام تعدادش به نسبه زیاده و شاید از اون‌ها باشه.هرچند که بیشترش رو دیزیبل کردم.اما باز هم وضعیت همونه.موزیلام ورژن آخر،۱۲ هستش.

عکس اد آن‌ها رو هم میزارم که چک کنید اگر مال اون‌هاست:

مشکل با ارور:یک مشکل دیگه هم این‌که یک وقتهایی ،مخصوصا وقتی روی لینک دانلود کلیک می‌کنم،موزیلا یه عالمه وامیسته و آخر سر که آی دی ام پنجره‌ی دانلود رو بالا میاره،این ارور هم تو موزیلا میاد.
من همیشه استوپ اسکریپت می‌زنم.کلا این ماله چیه؟

مشکل با مدیا فایر تو موزیلا:وقتی بدون پرو وکسی مدیا فایر رو باز میکنم این شکلی میاد و با این که فیلتر نیست،اما عملا کاری نمیشه کرد.مشکل از بالاهاس!؟

Last edited:

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام medil0ne عزيز
1.gif

. كلن نسخه 12 يكجورايي مشكلاتي داره! ولي بعضياش قابل حله !
مشکل با تب‌ها:
. براي من بندرت در نسخه 12 همچين مشكلي پيش مياد اما فقط وقتي روي x خود تب كليك مي‌كنم بسته نميشه ولي ديگه تب جديد باز نمي‌كنه براي اينكه ببندمش روي x كه توسط پلاگين Tabmix Plus بالا سمت راست همه تب‌ها اضافه كردم را مي‌زنم و آن تب بسته ميشه. عكس صفحه فايرفاكسم چند صفحه قبل هست توي اون مي‌توانيد اون X جديد را ببينيد.

مشکل با هنگ بودن:
. باز هم اگر به عكساي پلاگين‌هاي من نگاه كنيد من بيشتر از شما پلاگين دارم ولي FF من هنگ نمي‌كنه!! دو تا پلاگين خودتان را پاك يا Disable كنيد مخصوصن يكيش IDM و دومي شايد Kasper هم مشكل ساز باشه ولي در مورد IDM مطمعنم و براي حل مشكل دنلود هم در ادامه عرض كرده‌ام.

مشکل با ارور:
. پلاگين Flashgot را بگيريد تا اين پلاگين صفحه انتخاب دنلود منيجر را براي شما بياره. با اين پلاگين ميشه انتخاب كرد كه از IDM يا هر برنامه منيجر نصب شده در ويندوز يا DownThemAll يا خود FF يا برنامه Associated با آن دنلود نمود.

مشکل با مدیا فایر تو موزیلا:
. دست به گيرندت نزن!!! در همه بروزر‌ها اينطوريه (همه بروزر‌هاي من يهني Chrome و Dragon وFF) ولي با چيز-پي-ان يا هراكسي درست مياد. مشكل از شبكه بين راه خودمونه!!!!

. موفق باشيد.
67.gif

خداحافظ
IgImAx
91/02/27
26.gif
103.gif

hossein4494

Registered User
لایک‌ها
12
دوستان من میخوام از bookmarks ها و history ها و کلا اطلاعاتی که تو فایر فاکسم ذخیره شده یه بک آپ بگیرم
از وقتی که نسخه 3 این برنامه اومده بود من رو کامپیوتر داشتمش تا الان که نسخه 13 اومده
حالا میخواستم یه بک آپ ازشون بگیرم که فایر فاکسو حذف و دوباره نصبش کنم(جدیدا یه سری آپشن های جدید(با نصب نرم افزارای دیگه)بهش اضافه شده که بدجوری رو مخمه)
اگه ممکنه کمکم کنید

xboy2008

Registered User
لایک‌ها
179
دوستان من میخوام از bookmarks ها و history ها و کلا اطلاعاتی که تو فایر فاکسم ذخیره شده یه بک آپ بگیرم
از وقتی که نسخه 3 این برنامه اومده بود من رو کامپیوتر داشتمش تا الان که نسخه 13 اومده
حالا میخواستم یه بک آپ ازشون بگیرم که فایر فاکسو حذف و دوباره نصبش کنم(جدیدا یه سری آپشن های جدید(با نصب نرم افزارای دیگه)بهش اضافه شده که بدجوری رو مخمه)
اگه ممکنه کمکم کنید

بهترین کار استفاده از افزونه FEBE هست؛
من شما رو ارجاع میدم به پست igimax عزیز در این مورد: http://forum.persiantools.com/t148476.html#post2652841

hossein4494

Registered User
لایک‌ها
12
بهترین کار استفاده از افزونه FEBE هست؛
من شما رو ارجاع میدم به پست igimax عزیز در این مورد: http://forum.persiantools.com/t148476.html#post2652841

خیلی ممنونم از شما و همینطور کاربر igimax

فقط من افزونه febe-6.3.2-fx رو به آدرس:
C:\Documents and Settings\hossein\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles\8bbcvb8l.default
انتقال دادم ولی بعد ریستارت سیستم،در تب tools افزونه febe رو نمیبینم
مشکل کجاست؟

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام hossein4494 عزيز
1.gif

. با تشكر از xboy2008 عزيز، شما بايد آخرين نسخه اين پلاگين (يا هر پلاگين ديگري‌ را) را از سايت خود Extensionهاي Firefox و از اين آدرس دنلود نماييد:

. لينك فوق لينك صفحه دنلود پلاگين FEBE است.

موفق باشيد.
67.gif

خداحافظ
IgImAx
91/03/06
26.gif
103.gif

RAR

Registered User
لایک‌ها
43
سلام بر اساتید گرامی

من زیاد آشنایی ندارم با فایر فاکس
الان 3 سالی میشه از نسخه 3.6 استفاده میکنم
امروز اپدیتش کردم به نسخه 12
الان میخواستم بدونم چطور میتونم پروسس بار که نسخه قدیمی بود رو اینجا هم بتونم ببینم
موقعی که سایت در حال لود شدن هست و منظورم
یه عکسم گرفتم که واضح تر باشه سوالم
ابنم عکسه
qqqqqqqqq.jpg

83415098014478539024.jpg

اگه راهنمایی کنید ممنون میشم

xboy2008

Registered User
لایک‌ها
179
سلام بر اساتید گرامی

من زیاد آشنایی ندارم با فایر فاکس
الان 3 سالی میشه از نسخه 3.6 استفاده میکنم
امروز اپدیتش کردم به نسخه 12
الان میخواستم بدونم چطور میتونم پروسس بار که نسخه قدیمی بود رو اینجا هم بتونم ببینم
موقعی که سایت در حال لود شدن هست و منظورم
یه عکسم گرفتم که واضح تر باشه سوالم
ابنم عکسه
مشاهده پیوست 152819

83415098014478539024.jpg

اگه راهنمایی کنید ممنون میشم

بفرمایید: https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/progressmeter/
*البته این پروگرس بار از اون پروگرس باری که شما گذاشتی قدیمی تره :)

5-29-2012 7-26-57 PM.jpg

• Like
Reactions: RAR

ali_nioton

Registered User
لایک‌ها
156
با اینکه پاپ آپ ها بلاک شده یه پنجره که طبلیقات مختلف نشون میده دائم گوشه همه

صفحه ها باز میشه تاپیک زیر رو ببینید

http://forum.persiantools.com/t265600.html

چند روزیه همین پنجره گوشه گوگل کروم هم ظاهر شده ؟

چه کنم ؟ کجا دنبال راه چاره بگردم

چیز عجیبی که وجود داره تو سورس صفحه ها که نگاه میکنم اینگار این پنجره قسمتی از سورس صفحه هاس

درواقع این پنجره با برچسب DIV داخل سورس صفحه ها اضافه میشه؟؟؟!!!!!

بالا