• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

همه چیز در مورد مرورگر فایرفاکس

xboy2008

Registered User
لایک‌ها
179

من نميفهمم اينهمه مموري حداقل 2 گيگ تا 8 گيگ!!!!
ديگه 500 يا بيشتر مگي كه فايرفاكس ميخوره ديگه چقده مگه؟زياده جدا" ؟

میانگین 150 مگابایت خودش + 30 مگابایت پلاگین کانتینر رم خیلیه برا ما که رم 1 گیگ داریم! 100 مگابایت بالاتر بره سیستم کلهم هنگ میکنه! :wacko:
تازه هنگ های خودش هم بماند :rolleyes:

jahan hamed

کاربر فعال تاریخ و گردشگری
کاربر فعال
لایک‌ها
808
میانگین 150 مگابایت خودش + 30 مگابایت پلاگین کانتینر رم خیلیه برا ما که رم 1 گیگ داریم! 100 مگابایت بالاتر بره سیستم کلهم هنگ میکنه! :wacko:
تازه هنگ های خودش هم بماند :rolleyes:

به نظرتون اپدیت کنیم یا نه؟؟؟؟این همه ایاردی که شما میگیرید ازش میترسم بنصبم خوب نباشه مجبور شم پاکش کنم

xboy2008

Registered User
لایک‌ها
179
به نظرتون اپدیت کنیم یا نه؟؟؟؟این همه ایاردی که شما میگیرید ازش میترسم بنصبم خوب نباشه مجبور شم پاکش کنم

دانلود کن اصلا شک نکن
ولی خب یه ایرادایی هم باید داشته باشه دیگه نداشته باشه که نمیشه :D
در هر حال با توجه سرعتش میشه از هر چیز دیگه چشم پوشی کرد :)

مخصوصا اگه ویندوزت رو سبک نگه داری مشکل خاصی پیش نمیاد

HoP

همکار بازنشسته
لایک‌ها
2,422

صد درصد
من ورژن 13.0Beta 2 رو نصب کردم عالی شده.یعنی اگه همینطوری پیش بره ورژن 13 جزو بهترین ورژنهای فایرفاکس خواهد شد.

erfanyazdani

Registered User
لایک‌ها
7
اقا دلیل دیر بالا اومدن فایرفاکس چیه ؟! من الان 12 رو نصب کردم . ولی بعضی اوقات بعد از 20-30 ثانیه میاد !!!

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام erfanyazdani عزيز
1.gif

. قبلن در پستي در همين تاپيك يك نكته را عرض كرده بودم، FF از نسخه 8 يا 9 به بعد، گزينه‌اي به Tools\Options\General Tab\Startup Frame خود اضافه نموده كه در زير مي‌توانيد مشاهده نماييد:

5-5-2012 2-48-10 AM.gif
تصوير 1

. اگر شما گزينه 1 را همانند تصوير انتخاب نماييد گزينه 2 فعال شده و مي‌توان آن را انتخاب نمود. اين براي كساني مثل من كه هميشه حداقل چندين تب باز را در بروزر دارند عالي هست. اين توانايي در هيچ بروزر ديگري نيست و با وجود اين توانايي سرعت بار شدن اوليه هيچ يك با چندين تب باز به FF نميرسه. البته اگر كسي دوست نداره كه Session قبلي را ضبط و در دفعه بعدي بار كنه اين گزينه بدرد او نمي‌خورد و در چنين حالتي همچنان Chrome و Opera در بار شدن اوليه از FF سريعترند.

. اما من هم اكنون 6 تب در 4 رديف باز شده در FF خودم دارم و با توجه به اين گزينه خيلي خيلي زودتر از 2/3 همين تب‌ها در Chrome ‎ ‎‏ بروزر FF من باز مي‌شود. (شايد زير 20 ثانيه!) پروسسور من جديد نيست و حافظه سيستم من هم 2GB هست و ويندوزم هم 7 هست!

. نكته بعدي ميزان حافظه مصرفي هست:

5-5-2012 2-56-37 AM.gif
تصوير 2

. همانطور كه ملاحظه مي‌كنيد با توجه به 6x4=24 تب باز فقط حدود 250MB از حافظه فيزيكي و تقريبن همين ميزان از حافظه مجازي (swap File سابق يا همان Pagefile) استفاده شده است. اگر شما براي chrome يك همچين تستي را بزنيد خواهيد ديد كه اون هم كم مصرف نيست! ولي هنر آن در مديريت خوب حافظه هست كه اون هم به دليل جديدتر بودن و استفاده از روش جديدتر و متفاوتتري نسبت به FF هست. (امروز داشتم كتاب آموزش برنامه نويسي Android را مطالعه مي‌كردم ديدم تقريبن 80~90% برنامه‌هاي Android بر پايه java آن هم به شكل مستقيم هستند شايد در نوشتن كد Chome هم بخش عظيميش از java استفاده شده باشد!؟؟!)

. نكته بعدي اين هست كه ممكنه بعضي از دوستان كه كندي زيادتري مي‌بينند يا حافظه زيادي از دست مي‌دهند!! به علت بعضي از extensionها و Pluginهاشون باشه!؟ من در زير تصوير بخش extension ها و Pluginها را قرار مي‌دهم تا Enable و Disable ها را مشاهده نمايند. با اينكه تعداد آنها زياد است ولي من با توجه به اون گزينه تصوير 1 و اون همه تب زياد هيچ كندي ديگري از نسخه 9 به بعد مشاهده نمي‌كنم!!

اول extension ها:

5-5-2012 3-09-18 AM.gif
تصوير 3

. حالا plugin ها:

5-5-2012 3-17-54 AM.gif
تصوير 4

. همانطور كه قبلن هم عرض كردم اگر كسي پلاگين IDM داره حتمن Disable اش كنه كه خيلي مضخرفه و هميشه يه باگي به FF داده! و به جاش از Flashgot استفاده كنه و بعدش به كمك اين extension مي‌تونه دانلود‌ها را به IDM بفرسته يا ...

موفق باشيد.
67.gif

خداحافظ
IgImAx
91/02/16
26.gif
103.gif

Hamid2day

مدیر ارشد بازنشسته
لایک‌ها
20,170
نمای اولیه نسخه 12 مثه کروم شده یعنی پیشنمای 6 سایت را برای انتخاب نشون میده که این عالی هست

iGeek

Registered User
لایک‌ها
122
با قسمتی که بولد کردم شدیدا موافقم.لامصب هرچی Cancel میزنی اصن فایده نداره.آدم دلش میخواد بگه این دکمه ی غلط کردمش کجاست :لوووول

عکس لو رفته از ورژن های آینده Comodo Dragon!

i325842_5-5-2012.png

:دی

arashlolos

Registered User
لایک‌ها
16
آقاي igimax

1)شما با رم 2 گيگ چجوري سون نصب كردين؟؟!!!!!!!!!!!!!!كند نيست؟كم نمياره؟
من كه باز رفتم سراغ اكس پي.مجبور شدم
رمم 2 هستش و مخم 2.91 دوهسته اي amd
گرافيكمم آن برد

2) منم idm ام تو فايرفاكس غيرفعاله.پس مشكلي ايجاد نميكنه؟؟؟؟ گزينه حذف نداره!

3)كاش يكم پلاگيناتو توضيح ميدادي چين اونا...حداقل مفيداشو

iGeek

Registered User
لایک‌ها
122
با رم 2 گیگ که 7 به خوبی کار میکنه ولی ویستا یکم اذیت داره. تازه اگر رمتون DDR 3 باشه که خیلی بهتر اجرا میکنه

مشکل شما برای کند بودن توی 7 از رم نیست بیشتر بر میگرده به گرافیک که آنبورده! چون وقتی کارت گرافیک هست خود 7 بخشی از پردازش و حافظه رو واگذار میکنه به کارت گرافیک و فضای بیشتری در اختیار رم هست و در نتیجه نرم افزارها بهتر اجرا میشن.

توصیه میکنم اگر میخواهید از 7 استفاده کنید حتما یک کارت گرافیک تهیه کنید و یا از مرورگرهای سبک تری مثل IE 9 و کروم استفاده کنید

arashlolos

Registered User
لایک‌ها
16
با رم 2 گیگ که 7 به خوبی کار میکنه ولی ویستا یکم اذیت داره. تازه اگر رمتون DDR 3 باشه که خیلی بهتر اجرا میکنه

مشکل شما برای کند بودن توی 7 از رم نیست بیشتر بر میگرده به گرافیک که آنبورده! چون وقتی کارت گرافیک هست خود 7 بخشی از پردازش و حافظه رو واگذار میکنه به کارت گرافیک و فضای بیشتری در اختیار رم هست و در نتیجه نرم افزارها بهتر اجرا میشن.

توصیه میکنم اگر میخواهید از 7 استفاده کنید حتما یک کارت گرافیک تهیه کنید و یا از مرورگرهای سبک تری مثل IE 9 و کروم استفاده کنید

رمم ddr2 هستش.تازه اگه بخوام رم بخرم ddr3 كه نميخوره:(
چرا واگذار نميكنه به همون رم آن برد.
تازه 250 مگ رمم رو باز خودم دادم به گرافيك!!!!!!
رمم الان 1750 مگه!
مرورگر كه فايرفاكس زندگيمه.
كارت گرافيكم كه هزار مدله و گرونه.
ممنون از پاسختون

iGeek

Registered User
لایک‌ها
122
گرافیک های آنبورد فقط برای کار راه انداختنه ولی برای استفاده دائم خوب نیستن! Memory رو که از رم میگیره به جای GPU هم از CPU استفاده میکنه که موارد مشابه اش توی کارت گرافیک خیلی قوی ترن

توصیه میکنم اگر مین بوردتون ساپورت میکنه یک گرافیک HD 5450 بگیرین که هم قیمتش پایینه و هم برای کارهای متوسط مناسبه

خواهش میکنم
53.gif

پ.ن: دیگه کم کم داره اینجا میشه بخش سخت افزار! :دی

Fearless

کاربر فعال سینما
کاربر فعال
لایک‌ها
39
فایرفاکس 11 رو سیستمم نصب کردم. اون بالا زیر نوار آدرس، هروقت وارد سایتی میشم نوشته:
Additional plugins are required to display all the media on this page

بعد در انتها این هست: Install Missing Plugins

که وقتی دکمه این نوشته رو می زنم وارد بخش نصب نرم افزار فلش پلیر میشه. نرم افزار رو نصب کردم و حتی قبلش هم فلش پلیر رو داشتم. دوباره آنیستال کردم و بعد نصب اما بازم این نوشته زیر نوار آدرس ظاهر میشه. چطوری میتونم از این خلاص بشم که دیگه نیاد؟

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام Fearless عزيز
1.gif

. شما بايد Adobe flash Player را دنلود كنيد كه چند صفحه قبل روش دنلود و آدرس سايت مربوطه را گذاشتيم.

. موفق باشيد.
67.gif

خداحافظ
IgImAx
91/02/22
26.gif
103.gif

Fearless

کاربر فعال سینما
کاربر فعال
لایک‌ها
39
فلش پلیر رو دانلود کردم و بعد نصبش کردم اما همچنان اون پیغام در فایرفاکس ظاهر میشه.

iGeek

Registered User
لایک‌ها
122
با سلام

3 نوع فلش پلیر موجوده. شما احتمالا نسخه دیگه ای رو نصب کردید. باید حتما نسخه مخصوص فایرفاکس رو دانلود کنید:

Adobe Flash Player for Windows

Adobe Flash Player for Firefox Netscape Safari Opera

Adobe Flash Player for Internet Explorer AOL

از لینک زیر میتونید نسخه فایرفاکس رو دانلود کنید:

مشاهده فایل های فلش توسط Adobe Flash Player 11.2.202.235 Final

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام Fearless عزيز
1.gif

فلش پلیر رو دانلود کردم و بعد نصبش کردم اما همچنان اون پیغام در فایرفاکس ظاهر میشه.
. شما براي IE يا None-IE گرفتيد؟! بايد براي None-IE از سايت filehippo دنلود كنيد.

. موفق باشيد.
67.gif

خداحافظ
IgImAx
91/02/22
26.gif
103.gif

Fearless

کاربر فعال سینما
کاربر فعال
لایک‌ها
39
سلام Fearless عزيز
1.gif

. شما براي IE يا None-IE گرفتيد؟! بايد براي None-IE از سايت filehippo دنلود كنيد.

. موفق باشيد.
67.gif

خداحافظ
IgImAx
91/02/22
26.gif
103.gif
سلام igimax جان.
bg4.gif

مشکلم رفع شد. طبق راهنمایی خودتون تو پست اول، رفتم به دو صفحه قبل و متوجه شدم که فلش پلیر مخصوص فایرفاکس با اکسپلورر متفاوت ه. بعد رفتم تو سایت filehippo معروف و نسخه None-IE رو دانلود کردم. الانم عین آب خوردن مشکلم حل شد. البته همیشه آب خوردن دم دست آدم نیست و باید برای رسیدن بهش زحمت کشید. که شما با سخاوت خودتون این لیوان آب یخ که بهتره بگم دلستر لیمویی تگری رو در اختیار بنده گذاشتید. مرسی، دمتون گرم!!
53.gif
53.gif
53.gif
53.gif

Abbath

کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
27,705
درود....

آقا من با این plugin-container.exe چی کار کنم؟:questionm

مایید من رو :weird: