• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

همه چیز در مورد مرورگر فایرفاکس

face

Registered User
لایک‌ها
15
آخ گفتی
این فایر مارو نمود
من به پلاگین فلش مشکوکم چون عجیب حافظه رو میگیره
فردا وایسا پاکش میکنم 10 رو نصب میکنم
فلش پلیرم هم 11 هست نمیدونم چشه
هر چیزی قدیمیش خوبه هر چی جدیدتر بدتر

Maz!ar

Registered User
لایک‌ها
38
ینفر یعنی نیست بگه
شما از برنامه proxyfier. استفاده کن، تمام
Fierغلط املایی نیست ، همینع

عمو مایکل

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
107
رفیق نیاز نی به کسی پول بدی ... آخرین ورژن این فایر فاکو بریز بعدشم پلاگیناشو به آخرین نسخه ارتقا بده ... مثل همین فلش پلیر و امثالهم ... برای تنظیم پروکسی هم برنامه فاکسی پراکسی برنامه خوبیه ...

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام دوستان عزيز
1.gif

. پلاگين‌هاي درون FF من اين‌ها هست و شكل فايرفاكسم را كلن عوض نموده:

MyFF.gif
تصوير

. در تصوير فوق شما آيكن و نام پلاگين‌ها را مشاهده مي‌كنيد اما اونهايي كه آيكنشون را نميبينيد و نصب هستند عبارتند از:
Add-on Compatibility Reporter
Download Statusbar
FEBE
Mozilla Archive Format (=save or open web pages as MHT file)‎
Organize Status Bar
Show Picture

. دقيقن به همان نامي كه در تصوير نوشته‌ام يا در بالا ذكر كرده‌ام اگر در Firefox extensions جستجو نماييد آنها را خواهيد يافت. اگر هم در مورد كارايي ياي نحوه تنظيم هر پلاگين سوالي بود بفرماييد تا پاسخ دهم.

موفق باشيد.
67.gif

خداحافظ
IgImAx
90/11/20
26.gif
103.gif

HAM!D

کاربر فعال vBulletin
لایک‌ها
734
سلام دوستان عزيز
1.gif

. پلاگين‌هاي درون FF من اين‌ها هست و شكل فايرفاكسم را كلن عوض نموده:

مشاهده پیوست 108098
تصوير

. در تصوير فوق شما آيكن و نام پلاگين‌ها را مشاهده مي‌كنيد اما اونهايي كه آيكنشون را نميبينيد و نصب هستند عبارتند از:
Add-on Compatibility Reporter
Download Statusbar
FEBE
Mozilla Archive Format (=save or open web pages as MHT file)‎
Organize Status Bar
Show Picture

. دقيقن به همان نامي كه در تصوير نوشته‌ام يا در بالا ذكر كرده‌ام اگر در Firefox extensions جستجو نماييد آنها را خواهيد يافت. اگر هم در مورد كارايي ياي نحوه تنظيم هر پلاگين سوالي بود بفرماييد تا پاسخ دهم.

موفق باشيد.
67.gif

خداحافظ
IgImAx
90/11/20
26.gif
103.gif

درود
استاد قسمت تب ها با اَدآن tabmix plus اون شکل شده ؟ جالبه.

اون اَدآن converter چیو کانورت میکنه ؟

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام دوستان عزيز
1.gif

Bella_aster جان:
. قابل نداره!
4.gif

HAM!D جان:
. آره اون تب‌ها توسط TabMixplus از قسمت Options\Display\Tab Bar و بعد گزينه When Tab dont fit width را روي Multi-Row گذاشتم و عدد 5 رديف را برايش تنظيم كردم. البته كلي تنظيم ديگه هم توش انجام ميدهم مثا بالا بردن تعداد Undo-Close Tab ها و Single Firefox Window و ....

. اون Converter براي تبديل واحد اندازه گيري‌ها طول/وزن/دما و تبديل Timezoneو پول و .. هست. ميتونيد فقط با انتخاب يك عدد از صفحه و راست كليك برروي اون تبديل شده آن را ببينيد (مثلن 12 اينچ به سانتيميتر) يا اينكه بهش بگي صفحه را دوباره ريفرش كنه و همه اعداد را به اوني كه شما تنظيم نموديد توي صفحه تغيير بده. توضيح بيشتر: https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/converter/?src=search

موفق باشيد.
67.gif

خداحافظ
IgImAx
90/11/20
26.gif
103.gif

sasan7khat

Registered User
لایک‌ها
28
ها یه چند وقتی اینجا سوتو کور بود !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

بگذریم دوستان اگه ما نخواهیم بک آپ بگیریم میشه نسخه پرتابل رو جای گذین کرد چون در هین بک آپ گیری به علت هوشیاری بالا ما همه کوکی ها و آدرسامون پریدن

این نسخه پرتابل رو میشه کذینه خوبی برای داشتن کوکی و آدرس ها کرد ؟

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام sasan7khat عزيز
1.gif

این نسخه پرتابل رو میشه کذینه خوبی برای داشتن کوکی و آدرس ها کرد ؟
. بد فكري نيست! ولي خوب وقتي من با پلاگين FEBE هفته اي يكبار از همه‌ چي FF بكاپ مي‌گيرم، در هر زمان كه خودم يا كسي به بعضي از اون چيز‌هاي بكاپ گرفته نياز داشته باشند؛ فقط كافي كه براشون send كنم و به شكل دستي يا باز به كمك FeBE دوباره اونهارا 3 سوته بازيافت كنند! به همين سادگي و خوشمزگي و تميزي. حالا! توي همون لينكي كه اونجا بهتون دادم توضيهش هست.

موفق باشيد.
67.gif

خداحافظ
IgImAx
90/11/24
26.gif
103.gif

rasool15

Registered User
لایک‌ها
263
بنده اون روز یه فلش پلیر واسه فایرفاکس دانلود کردم و بعد از نصب هر بار بعد از روشن و خاموش کردن کامپیوتر home page رو به آدرس سایتی که ازش دانلود کردم تغییر میده که کلافم کرده آیا راهی هست واسه حل این موضوع؟

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام rasool15 عزيز
1.gif

بنده اون روز یه فلش پلیر واسه فایرفاکس دانلود کردم و بعد از نصب هر بار بعد از روشن و خاموش کردن کامپیوتر home page رو به آدرس سایتی که ازش دانلود کردم تغییر میده که کلافم کرده آیا راهی هست واسه حل این موضوع؟
. خب اگر Adobe Flash Player را گرفته‌ايد كه مشكل از اون نخواهد بود ولي اگر چيز ديگري گرفتيد خب آن را پاك كنيد و فقط همون برنامه را بگيريد. در ضمن از لحاظ ايمني هم فقط و فقط بايد همون Adobe را بگيريد كه تازه همان هم كلي خبر حفره ايمني براش هست و ديگه استفاده از نوع ديگه خيلي خطرناكه!!!

موفق باشيد.
67.gif

خداحافظ
IgImAx
90/12/04
26.gif
103.gif

rasool15

Registered User
لایک‌ها
263
سلام rasool15 عزيز
1.gif

. خب اگر Adobe Flash Player را گرفته‌ايد كه مشكل از اون نخواهد بود ولي اگر چيز ديگري گرفتيد خب آن را پاك كنيد و فقط همون برنامه را بگيريد. در ضمن از لحاظ ايمني هم فقط و فقط بايد همون Adobe را بگيريد كه تازه همان هم كلي خبر حفره ايمني براش هست و ديگه استفاده از نوع ديگه خيلي خطرناكه!!!

موفق باشيد.
67.gif

خداحافظ
IgImAx
90/12/04
26.gif
103.gif

سلام
ممنون از جواب ، فکر کنم فلش نصب نشده باشه و یه چیز دیگه نصب شده که تو لیست برنامه ها نیست که حذف کنم. ببینم چی میشه.

HoP

همکار بازنشسته
لایک‌ها
2,422

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام دوستان عزيز
1.gif

. اگر شما هم مثل من در كنار Firefox،‏ Chrome باز هم هستيد، (حالا يا گاهي به دليل سرعت بالاي باز نمود صفحه‌ها يا ايمني استفاده از محصولات خود Google) به همه استفاده از بروزر Comodo Dragon را پيشنهاد مي‌كنم. خود كمپاني Comodo كه نياز به معرفي نداره! كمپانيي كه در زمينه ايمني شبكه ديگه كم كم تنها صداي برتر شده يا داره ميشه! و اين بروز دقيقن همان Chrome هست اما! اول ايمن تر دوم ايمن تر سوم سرعت بار شدن بيشتر و كم مصرفتر در حافظه و استفاده از DNS ايمن خود Comodo و چك نمودن Certification‌هاي سايت‌هاي مختلف براي اطمينان از اصل بودن و دست كاري نشده بودن آنها (مثل هك شدن گوگل توسط هكرهاي ...) و Scan مجاني يك سايت براي يافتن بد افزار قبل از گشودن آن و داشتن توانايي تنظيم Proxy فقط براي بروزر (خاك بر سر گوگل! كه اين توانايي مهم را نگذاشته و بايد از تنظيمات ويندوز استفاده كنه!!!!!) و ........

HoP جان:
به نقل از Firefox new v11 :
Firefox can now migrate your bookmarks, history, and cookies from Google Chrome
. آه! خدا خيرش بده!؟ چند روز پيش روي سيستم شاگردم اومدم همين كار را براش بكنم نميشد! اما بر عكس را براش هفته پيش انجام داده بودم! حالم گرفت! اما حالا بهش خبر مي دهم....

موفق باشيد.
67.gif

خداحافظ
IgImAx
90/12/24
26.gif
103.gif

Nicotine

Registered User
لایک‌ها
1
سلام دوستان
دو روز هست یک مشکل با فایرفاکس و گوگل فارسی پیدا کردم. وقتی در گوگل فارسی جستجو میکنم نتایج رو به صورت وسط چین مثل این عکس که براتون قرار دادم نشون میده. اما وقتی جاوااسکریپت رو غیر فعال میکنم و دوباره فعال میکنم برای مدتی درست شده و بعد بازهم به همین صورت وسط چین شده برمیگرده. فایرفاکس رو کلا پاک کردم دوباره نصب کردم اما بعد مدتی دوباره همین شد. اگه امکانش هست لطفا برای رفع این مشکل راهنمایی کنید.

Last edited:

HoP

همکار بازنشسته
لایک‌ها
2,422
سلام دوستان
دو روز هست یک مشکل با فایرفاکس و گوگل فارسی پیدا کردم. وقتی در گوگل فارسی جستجو میکنم نتایج رو به صورت وسط چین مثل این عکس که براتون قرار دادم نشون میده. اما وقتی جاوااسکریپت رو غیر فعال میکنم و دوباره فعال میکنم برای مدتی درست شده و بعد بازهم به همین صورت وسط چین شده برمیگرده. فایرفاکس رو کلا پاک کردم دوباره نصب کردم اما بعد مدتی دوباره همین شد. اگه امکانش هست لطفا برای رفع این مشکل راهنمایی کنید.

این مطلب جالبه:
[h=1]You're Not Alone[/h]

Nicotine

Registered User
لایک‌ها
1
مرسی از توجه و پاسختون HoP عزیز.
از قرار آنچه که در لینک شما خواندم و متوجه شدم منشا این مشکل کاملا مشخص نیست. بهرحال کل کوکی ها رو پاک کردم و فعلا حل شده اما از اونجا که قبلا کل browser را پاک کرده بودم و بعد مدتی دوباره مشکل برگشت ممکنه دوباره برگرده که امیدوارم اینطوری نشه دیگه.
باز هم ممنون. :happy:

• Like
Reactions: HoP

arashlolos

Registered User
لایک‌ها
16
سلام دوستان
من ميخوام ويندوزمو(XP) عوض كنم.ضمن اينكه شايد بخوام درايوي كه فايرفاكس توش نصبه رو فرمت كنم.
چجوري ميتونم نشانك هاي ذخيره شدمو بعد از نصب فايرفاكس جديد(بعد از نصب ويندوز و فايرفاكس جديد) به برنامه جديد منتقل كنم؟؟؟
يعني چجوري ميتونم بكاپ بگيرم؟خيلي نشانك هام مهمه.و ترتيبشونم نميخوام بهم بخوره

بالا