• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

همه چیز در مورد مرورگر فایرفاکس

patteerr

Registered User
لایک‌ها
3,140
من طرفدار فايرفاكسم ولي نسخه 9.1 اش خرابه و در قسمت ياهو ميل چت گفتگو ها رو باز نميكنه و پي انم ها رو نميگيره .

نمي دونم چرا فايرفاكس نمي تونه مثل كروم اشه . من خيلي طرفدارشم ولي ..... استارتاپ داغون ، وسط هنگ ميكنه ، صفحات رو نسبت به كروم دير باز ميكنه و هزار مشكل ديگه . كاشكي درست كنن ايناشو . من همه اينارو به خودشونم گفتم گفتن اينا دليل مشخصي نداره و نمي دونيم چرا ايجوري ميشه .

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام دوستان عزيز
1.gif

. آها! خوب شد يادم آورديد كه نسخه 9.0.1 آمده! چون يك نكته مفيد بعد از اين همه سال بهش اضافه نموده كه سرعت و زمان لود اوليه FF را با چندين تب باز درونش را بهبود خيلي خيلي زيادي بخشيده! كه البته به قول دوستمون شايد بهتره كمي مثل كروم باشه ولي خوب در اين زمينه خود كروم هم با باز بودن چندين تب در ابتداي بار شدن كند هست.

. حقه جديد FF در Option تب Generals و گزينه Don't load tabs until select هست! اين گزينه براي كسايي مثل من كه چندين تب باز و Save شده دارند عاليه! من كه در Tab Mix Plus گزينه Multi Row Tab را روشن كرده‌ام و تا 5 رديف در آن تنظيم نمودم و ميانگين تب‌هاي باز و Save شده Session قبليم ممكنه حدود 14 تا باشند، با وجود اين گزينه زمان لود FF به 1/10 و در حالاتي بهتر هم كاهش يافته!

موفق باشيد.
67.gif

خداحافظ
IgImAx
90/10/06
26.gif
103.gif

Bella_aster

مدیران قدیمی
لایک‌ها
2,615
سلام Bella_aster جان
1.gif

. منظورتون از صفحه پيوندها چيه!؟ يعني Bookmark ؟ يا ...؟ انگليسيشو بنويسيد لطفن!!

. ولي در كل ايني كه مي فرماييد يك Popup هست و الزامي هم نداره كه Popup ها حتمن دكمه‌هاي Max و Min داشته باشن يا نه!!! كلن در بين خيل پلاگينظهاي مفيد براي FF حداقل بايد 3 تا پلاگين زير را داشته باشيد:

1) اوليش كه حتمن بايد داشته باشيدش و اصلن هم در سرعت لود اوليه FF تاثيري نداره، Tab Mix Plus هست. در option اين برنامه خيلي تنظيمات هست كه بايد هر كاربري بر اساس نياز خودش تنظيم كنه و فقط با نصبش اونها خود به خود فعال نمي‌شوند!! اما اوني كه به كار شما مياد، بايد به Option اين پلاگين برويد و در تب Links تيك گزينه Enable Single Window Mode را قرار دهيد. خود همين تب، گزينه ديگه‌اي داره كه همه Popup هاي مختلف را در يك Tab باز مي‌كنه و اون گزينه و اين گزينه كه الان روشن كرديد ديگه همه چيز را مجبور به باز شدن در يك صفحه مي‌كند و چون در يك صفحه هستند از اين به بعد popup Blocker دروني خود FF بهتر تشخيص ميدهد و عمل مي‌كند.

2) پلاگين فوق العاده بعدي كه ايمني 100% را براي شما به ارمغان مياره و اصلن هم سرعت لود خود FF را نمي‌گيرد و تازه سرعت لود صفحات را هم براساس داشتن script را بالاتر مي بره!، NoScript هست. كار باهاش ساده هست ولي بايد بدونيد كه از اين به بعد همه نوع Script درون هر سايتي را بلاك مي‌كنه و بايد دستي يكي يكي سايت‌هايي را كه ميشناسيد درون اين پلاگين Allow كنيد. كه اين كار ساده هست ولي خوب ايمنيش به كار اضافش مي ارزه!!! در ضمن به خوبي جلوي نمايش صفحه مخصوص ضد فيلترينگ ISP ها را مي‌گيره و به خصوص آسياتك كه شما هم در آن عضويد... هم چنين جلو همه نوع Popup اي كه بر اساس Script كار كنه را هم به خوبي و 100% مي گيره ....

3) آخرين پلاگين كه مربوط به حل مشكل شماست، Adblock Plus اين پلاگين بر اساس نسخه FF ممكنه چند ثانيه‌اي را بر زمان لود اوليه FF اضافه كنه ولي كارش در درون خود FF محشره!

. شايد Flashblock هم براتون مناسب باشه، من اين را هم دارم تا جلوي نمايش فايل Flash يك صفحه را بگيره و الكي از ترافيكم استفاده نشه! بعد اگر خواستم كليپ درون فلش را ببينم اونوقت روش كليك ميظكنم و تازه دنلودش شروع ميشه!

. ببينيد مشكل شما با كداميك حل ميشه و نتيجه را خبر دهيد .... ممنون....

موفق باشيد.
67.gif

خداحافظ
IgImAx
90/10/06
26.gif
103.gif

صفحه ی peyvandha.ir که برای فیلتر بودن یه سایت میاد...

این سه تا رو نصب می کنم... ممنون...

HAM!D

کاربر فعال vBulletin
لایک‌ها
734
نه من که نمیرم، اون میاد :دی

نه دیگه در اون حد هم نیستم که فرق پاپ آپ رو با یه پیج اضافی نفهمم! :دی

منم همین فکرو کردم ولی با وی پی نون هم همین صفحه ی پیوندها باز میشه ، اصلا لینک به صفحه ی پیوندهاست یعنی، بدون اینکه از جایی بره به پیوندها یه سره میره اونجا !

بعد پاپ آپ فول اسکرین باز نمیشه، یعنی جای ماکسیمم کردن داره، ولی اینی که باز میشه فول ماکزیمم هست !

خلاصه نکنین اینکارا رو
10291IMM3zggb5i.gif

اهان حالیم شد :دی

میگم مینا شاید اون سایت مشکل داره ، ادرسش رو داری ؟ یا اینکه رو اکثر سایتها صفحه پیوندها باز میشه ؟

اینجور که میگی Pop up نیست پس حتما مشکل ریدایرکت شدن هست که برمیگرده به همون سایت ، یعنی مشکل اون سایت هست که یه چیزی روش آپلود شده و چون فیلتر هست نمیتونه لود کنه بنابراین ریدایرکت میشه به پیوندها..

سوال تخصصی جواب میدم خسته میشم
1-20070210065344.gif
:دی

Bella_aster

مدیران قدیمی
لایک‌ها
2,615
خلاصه نکنین اینکارا رو
10291IMM3zggb5i.gif

اهان حالیم شد :دی

میگم مینا شاید اون سایت مشکل داره ، ادرسش رو داری ؟ یا اینکه رو اکثر سایتها صفحه پیوندها باز میشه ؟

اینجور که میگی Pop up نیست پس حتما مشکل ریدایرکت شدن هست که برمیگرده به همون سایت ، یعنی مشکل اون سایت هست که یه چیزی روش آپلود شده و چون فیلتر هست نمیتونه لود کنه بنابراین ریدایرکت میشه به پیوندها..

سوال تخصصی جواب میدم خسته میشم
1-20070210065344.gif
:دی

الان به راه راست هدایت شدم :دی

به صورت اتفاقی باز میشه... من هنوز نتونستم بفهمم رو چه صفحه ای این اتفاق می افته...

انقدر هم تخصصی جواب میدی که مخاطبت هم خسته میشه :دی

ممنون ...

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام Bella_aster جان
1.gif

. خوب نتيجه تست چي بود؟! شما اگر اون پلاگين 1 و نهايتن 1 و 2 را نصب كنيد مشكلتان 100% حل ميشه؟! آيا تست كرديد؟! كار خاصي نداره‌ ها!؟ منتظر اعلام نتيجه هستم.....

موفق باشيد.
67.gif

خداحافظ
IgImAx
90/10/07
26.gif
103.gif

>-->O

همکار بازنشسته
لایک‌ها
468
همان طور که می دانید هر کاربر برای برقراری ارتباط با کامپیوتر نیاز به دستگاه‌های ورودی دارد و دستگاه‌های ورودی امروزه بیشتر شامل ماوس و کیبورد می‌شوند. البته اکثر کاربران حرفه‌ای ترجیح می‌دهند حدالامکان از کلید‌های میانبر (ShortCut) برای انجام کارهای کامپیوتری خود استفاده کنند تا زمان کمتری را برای رسیدن به هدف خود صرف کنند.

برای انجام یک عمل خاص در هر نرم افزار معمولا 2 روش وجود دارد؛ یکی روش اصلی که طی کردن مسیری در نوار ابزار نرم افزار، برای رسیدن به آن عمل خاص می باشد و دیگری استفاده از 2 یا چند کلید ترکیبی در کیبورد برای رسیدن به همان مقصود می باشد. مسلما روش دوم سریع تر و بهینه تر می باشد بنابراین تصمیم گرفتیم تا کلیه کلیدهای میانبر و کاربردی مرورگر محبوب فایرفاکس را برای شما در پی سی ترفند جمع آوری کنیم تا هنگام کار با این مرورگر قوی بتوانید سریع تر و حرفه ای تر از کامپیوتر خود بهره ببرید.

توجه: در این ترفند برای استفاده از کلیدهای میانبر باید عملیات را از راست به چپ انجام دهید؛ به عنوان مثال عبارت «کنترل + A» به معنی این است که کلید Ctrl روی صفحه‌کلید را نگاه دارید و سپس کلید A را بزنید.

لیست کلیدهای میانبر به ترتیب حروف انگلیسی:

کنترل + A: تمام متن داخل صفحه را انتخاب می‌کند
کنترل + B: نوار کناری بوک‌مارک‌ها را باز می‌کند
کنترل + C: متن انتخاب‌شده را کپی می‌کند
کنترل + D: صفحه کنونی را بوکمارک می‌کند
کنترل + F: نوار پایینی را برای جستجوی یک عبارت در صفحه باز می‌کند
کنترل + G: متن بیشتری را میان همان صفحه جستجو می‌کند
کنترل + H: نوارکناری تاریخچه صفحات وبی را باز می‌کند
کنترل + I: نوار کناری بوکمارت‌ها را باز می‌کند
کنترل + J: پنجره دانلود‌ها را باز می‌کند
کنترل + K: نشانگر را به جعبه جستجو می‌برد و آماده نوشتن ‌برای جستجو میان موتورهای جستجو می‌شود
کنترل + L: نشانگر را به به جعبه بالایی URL می‌برد تا شما بتوانید یک نشانی اینترنتی جدید وارد کنید
کنترل + M: برنامه یا سرویس‌دهنده پست‌الکترونیکی شما را باز می‌کند
کنترل + N: یک پنجره جدید فایرفاکس باز می‌کند
کنترل + O: یک پرونده (فایل) را از حافظه کامپیوتر باز می‌کند
کنترل + P: صفحه کنونی را چاپ (پرینت) می‌کند
کنترل + R: صفحه کنونی را بازخوانی (Refresh) می‌کند
کنترل + S: صفحه کنونی را بر روی حافظه کامپیوتر شما ذخیره می‌کند
کنترل + T: یک زبانه (Tab) جدید باز می‌کند
کنترل + U: منبع و کد صفحه کنونی را نمایش می‌دهد
کنترل + V: قسمت کپی‌شده را می‌چسباند (Paste می‌کند)
کنترل + W: زبانه (Tab) یا پنجره کنونی فایرفاکس را می‌بنند (اگر بیشتر از یک زبانه باز باشید، زبانه کنونی را خواهد بست)
کنترل + X: متن انتخاب شده را می‌برد (Cut می‌کند)
کنترل + Z: آخرین کار انجام شده را به حالت قبل از انجام آن کار بر می‌گرداند (Undo می‌کند)
کنترل + Tab: زبانه ها (Tab) را تعویض می کند
کنترل + T + Shift: آخرین زبانه (Tab) بسته شده را باز می کند
کلید Space Bar : صفحه را به پایین می آورد
کلید Shift+Space Bar : صفحه را به بالا می آورد

Venom

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
3,914
آقا ما بعد عمری از Firefox 5 به 9 مهاجرت کردیم ولی این IDM توی سایت هایی مثل Youtube کار نمیکنه و نمیشه ویدئوها رو دانلود کرد. چه باید کرد ؟!

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام Venom عزيز
1.gif

. شما در نسخه‌هاي جديد FF و نسخه‌هاي بعدي كه خواهد آمد!، مي‌توانيد به كمك اين پلاگين https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/add-on-compatibility-reporter/?src=api مي‌توانيد تمامي پلاگين‌هاي ديگه كه غير فعال هستند را فعال نمود (مثل Google Toolbar و ... ) ولي يك پيشنهاد من هم از همون قديم فقط از پلاگين Flashgot استفاده مي‌كنم كه هم هر چيزي كه قراره دنلود بشه سوال ميكنه كه با برنامه‌هاي مديريت دنلود باشه يا خود بروزر يا برنامه مرتبط با آن و هم چنين براي دنلود هر فايل فيلم(فلش) يا عكس از توي يك پيج عاليه.....

موفق باشيد.
67.gif

خداحافظ
IgImAx
90/11/05
26.gif
103.gif

Venom

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
3,914
سلام Venom عزيز
1.gif

. شما در نسخه‌هاي جديد FF و نسخه‌هاي بعدي كه خواهد آمد!، مي‌توانيد به كمك اين پلاگين https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/add-on-compatibility-reporter/?src=api مي‌توانيد تمامي پلاگين‌هاي ديگه كه غير فعال هستند را فعال نمود (مثل Google Toolbar و ... ) ولي يك پيشنهاد من هم از همون قديم فقط از پلاگين Flashgot استفاده مي‌كنم كه هم هر چيزي كه قراره دنلود بشه سوال ميكنه كه با برنامه‌هاي مديريت دنلود باشه يا خود بروزر يا برنامه مرتبط با آن و هم چنين براي دنلود هر فايل فيلم(فلش) يا عكس از توي يك پيج عاليه.....

موفق باشيد.
67.gif

خداحافظ
IgImAx
90/11/05
26.gif
103.gif
تشکر فراوان از شما ! عجب راه جالبی بود ! :دی

HAM!D

کاربر فعال vBulletin
لایک‌ها
734
آقا ما بعد عمری از Firefox 5 به 9 مهاجرت کردیم ولی این IDM توی سایت هایی مثل Youtube کار نمیکنه و نمیشه ویدئوها رو دانلود کرد. چه باید کرد ؟!

ورژن جدید Idm رو نصب کنید درست میشه : لینک

red%20rose.gif

alex23

Registered User
لایک‌ها
0
با سلام من یه مشکل با موزیلا دارم اونم اینکه با هر بار روشن کردن سیستم و باز کردن موزیلا صفحه نصب add on موزیلا بالا میاد و فلاشگت و یه اد ان دیگه هم هست نصب میکنمش وریست میشه و تا وقتی سیستمو ریست نکردم درسته ولی با ریست سیستم دوباره همون صفحه نصب میاد و... موزیلا ورژن9.01 میباشد

یه سوال دیگه چجوری میتونم همه صفحات مشاهده شده تو موزیلا رو بصورت اف داشته باشم البته گزینه رممبر هیستوریم فعاله

majid1366

Registered User
لایک‌ها
707
سلام
دوستان گل من از سیستم جدید سا ک س برای عبور استفاده میکنم یک 25 روزی میشه اما تو این چند روز اخیر به مشکل برخوردم و مرور گر من که موزیلا
همیشه خودکار بسته میشه و این خطا یا پیغام میده
با این پیغام مرور گر بسته میشه
16811785707724012588.jpg

من اصلا با تنظیمات پر وکسی دست نزدم حتی الان که خود مرور گر رفته رو این تنظیمات من روی گزینه اول NOPROX Y که میزارم دوباره این خطا هستش
دو سه نصب و حذف کردم مرورگر و ورزن ها مختلف ریختم حتی این داستان کم و پیش برای ie هم پیش می یاد
06500294508875354057.jpg

اگر کسی کمکم کنه این مشکل حل شه حاضرم یک پول هم بدم چون اصلا حوصله ندارم ویندوز پاک کنم دوباره نصب کنم
درضمن دوستان من هم از همین سا کس استفاده میکنند و مشکلی ندارند
با تشکر

COLDPLAY™

Registered User
لایک‌ها
5
چی شده همه به خاطر کمک میخوان پول بدن:D

من الان هم ساکس دارم و هم از فایرفاکس استفاده میکنم ولی این مشکل رو ندارم
شاید اشکال از فایر فاکست باشه
نسخه بتا نیست احیانا؟

alireza20102010

Registered User
لایک‌ها
15
شما موزیلارو کلا یکبار پاک کن بعد ورژن 10 نصب کن .... (جهت اطلاع : با خود مرورگر آپ نکن به 10 .... من یبار آپ کردم مشکلی داشتم مثل شما .... )

majid1366

Registered User
لایک‌ها
707
چی شده همه به خاطر کمک میخوان پول بدن:D

من الان هم ساکس دارم و هم از فایرفاکس استفاده میکنم ولی این مشکل رو ندارم
شاید اشکال از فایر فاکست باشه
نسخه بتا نیست احیانا؟

سه روز به سختی دارم تو سایت ها میچرخم دیگه اصلا حوصله نصب ویندوز ندارم به هر کسی که میشناختم گفتم هر کار که میدونستم و پیشنهاد کردند انجام دادم
اون هم مثل من و شما دارند از ساکس استفاده میکنند درضمن اینترنت من هم مثل دوستام از یک ای اس پیه
نسخه 10 و بتا هم نیست چندین نسخه استفاده کردم
اگر درست شد که چه خوب نشد دیگه پله اخر نصب مجدد ویندوز

alireza20102010

Registered User
لایک‌ها
15
سه روز به سختی دارم تو سایت ها میچرخم دیگه اصلا حوصله نصب ویندوز ندارم به هر کسی که میشناختم گفتم هر کار که میدونستم و پیشنهاد کردند انجام دادم
اون هم مثل من و شما دارند از ساکس استفاده میکنند درضمن اینترنت من هم مثل دوستام از یک ای اس پیه
نسخه 10 و بتا هم نیست چندین نسخه استفاده کردم
اگر درست شد که چه خوب نشد دیگه پله اخر نصب مجدد ویندوز

کی گفته 10 بتاس ؟

فاینال هست ....

Mehraɴ

Registered User
لایک‌ها
40
نسخه ی فلش مرورگر رو هم یه آپدیتی کن حتمآ

WISE

Registered User
لایک‌ها