• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

همه چیز در مورد مرورگر فایرفاکس

medil0ne

Registered User
لایک‌ها
75
نه آقا.تولبار بابیلون ندارم.یه اد آنم بود که مال اسپلینگ بود،از بابیلون.اونم دیزیبل کردم ولی پاک نکردم.
هیچ تولبار دیگه‌ای هم ندارم.

فقط یک اد‌آنی دارم به اسم add this که برای اشتراک گذاریه.این اد آنه تولبارم داره،اما من استفاده نمی‌کنم.یعنی تیکشو برداشتم.

این عکس اد‌آن‌های منه با وضعیتشون

http://upload.iranvij.ir/image_tir91/13421340281.png

xboy2008

Registered User
لایک‌ها
179
نه آقا.تولبار بابیلون ندارم.یه اد آنم بود که مال اسپلینگ بود،از بابیلون.اونم دیزیبل کردم ولی پاک نکردم.
هیچ تولبار دیگه‌ای هم ندارم.

فقط یک اد‌آنی دارم به اسم add this که برای اشتراک گذاریه.این اد آنه تولبارم داره،اما من استفاده نمی‌کنم.یعنی تیکشو برداشتم.

این عکس اد‌آن‌های منه با وضعیتشون

http://upload.iranvij.ir/image_tir91/13421340281.png

خب این مشکل 99% توسط تولبار و افزونه (به طور کل Extensionها) و تم ها ایجاد میشه
اول از همه کلا بابیلون رو ریمو کن... در ضمن این افزونه های فیسبوقی هم ممکنه مشکل داشته باشن!
- طبق گفته های اینجا، مشکل ممکنه از تولبار باشه که اگر مشکل از تولبار باشه قابله رفعِ به راحتی
- طبق گفته های اینجا، مشکل به طور کلی میتونه از Extensions, تم ها، و یا استفاده از Hardware Acceleration باشه که این هم قابله رفعه

پس اگر نوشته های بالا رو بخونی مشکل شما 99% حله! در مورد اون 1% هم اگه حل نشد پیشنهاد می کنم کلا همه ی تم ها و افزونه ها(به غیر از چند تا معروف مثل فایرباگ) رو پاک کنی کلا دوباره بریز فایرفاکس رو یا بتا جدید رو دانلود کن(Firefox 14 Beta 12) اینو بریز

medil0ne

Registered User
لایک‌ها
75
خب این مشکل 99% توسط تولبار و افزونه (به طور کل Extensionها) و تم ها ایجاد میشه
اول از همه کلا بابیلون رو ریمو کن... در ضمن این افزونه های فیسبوقی هم ممکنه مشکل داشته باشن!
- طبق گفته های اینجا، مشکل ممکنه از تولبار باشه که اگر مشکل از تولبار باشه قابله رفعِ به راحتی
- طبق گفته های اینجا، مشکل به طور کلی میتونه از Extensions, تم ها، و یا استفاده از Hardware Acceleration باشه که این هم قابله رفعه

پس اگر نوشته های بالا رو بخونی مشکل شما 99% حله! در مورد اون 1% هم اگه حل نشد پیشنهاد می کنم کلا همه ی تم ها و افزونه ها(به غیر از چند تا معروف مثل فایرباگ) رو پاک کنی کلا دوباره بریز فایرفاکس رو یا بتا جدید رو دانلود کن(Firefox 14 Beta 12) اینو بریز

مرسی آقا.ببینیم با این کارا ردیف میشه یا نه.
دمتون گرم

Bella_aster

مدیران قدیمی
لایک‌ها
2,615
از لپ تاپ استفاده میکنید؟؟
این مشکل معمولا بخاطر TouchPad لپ تاپ ایجاد میشه.من مشکلی شبیه به این داشتم.موقعی که متنی رو تایپ میکردم کرسر یدفه میپرید یه سطر دیگه.بعد یه Patch از سایت سونی گرفتم درست شد.

اگه از لپ تاپ استفاده نمیکنید افزونه NoScript رو نصب کنید.این افزونه جلوی اجرای هر نوع اسکریپتی رو میگیره.به این دلیل میگم نصبش کنید چون ممکنه بخاطر یه اسکریپت این مشکل ایجاد بشه.

در آخر از افزونه های جایگزین نوار جستجو استفاده کنید.ببینید اون افزونه ها هم با چنین مشکلی مواجه میشن یا نه.
موفق باشید
noscript رو نصب کردم مشکل حل نشد...

find all رو نصب کردم درست شد !
یه پروفایل جدید بسازید و ببینید بازم این مشکل وجود داره یا نه.حواستون باشه پروفایل اصلی رو پاک نکنید.

در حالت Safe Mode هم میتونید فایرفاکس رو اجرا کنید تا ببینید مشکل وجود داره یا نه.
1 - موقعی که میخواید فایرفاکس رو اجرا کنید کلید Shift رو نگه دارید
2 - یا اینکه توی Run تایپ کنید
firefox.exe -safe-mode
پروفایل جدید درست کردم درست شد... اما من همیشه بعد نصب firefox کل فولدری که مربوط بهش هست تو appdata / roaming رو کپی می کنم سر جاش... دیگه وقتی ویندوز عوض می کنم بعد از نصب فایرفاکس هیچی دست نمیخوره... history و bookmark ها و password ها...

الانم باز همین کارو کردم... دوباره مشکل برگشت...!

الان یعنی مجبورم همه ی اینا رو جداگانه export و import کنم ؟

HoP

همکار بازنشسته
لایک‌ها
2,422
noscript رو نصب کردم مشکل حل نشد...

find all رو نصب کردم درست شد !

خوب خدا رو شکر.این مشکل حل شد :دی

پروفایل جدید درست کردم درست شد... اما من همیشه بعد نصب firefox کل فولدری که مربوط بهش هست تو appdata / roaming رو کپی می کنم سر جاش... دیگه وقتی ویندوز عوض می کنم بعد از نصب فایرفاکس هیچی دست نمیخوره... history و bookmark ها و password ها...

الانم باز همین کارو کردم... دوباره مشکل برگشت...!

الان یعنی مجبورم همه ی اینا رو جداگانه export و import کنم ؟

شما میتونید اطلاعات پروفایل قبلی رو به پروفایل جدیدتون اضافه کنید.کار سختی نست.اینجا خود موزیلا روش کار رو توضیح داده:
توی صفحه گفته، اول با برنامه هایی مثل FEBE و MozBackup از اطلاعاتتون بکاپ بگیرید.اطلاعات پروفایل اصلی
همچنین توصیه کرده موقع اضافه کردن اطلاعات به پروفایل جدید،فقط اطلاعات ضروری مثل bookmarks, passwords,cookies رو به پروفایل جدید اضافه کنید.
و Extensions, themes و تنظیمات مرورگر و خلاصه چیزهایی که باعث اختلال در پروفایل جدید میشن رو بی خیال بشید.
تنها کاری که میکنید اینه که یه سری فایل رو از یه فولدر به فولدر دیگه کپی میکنید.

پ.ن:کلا استفاده از FEBE و MozBackup برای بکاپ گیری از اطلاعاتتون توی فایرفاکس شدیدا توصیه میشه.
البته این روش بالا احتیاجی به این برنامه ها نداره و فقط محض اطمینان باید قبل از انجام کار از اطلاعاتتون بکاپ بگیرید.

پ.ن: جناب igimax هم قبلا در مورد FEBE توضیح داده.
موفق باشید.

D.X

Registered User
لایک‌ها
4,002
الان جدیدترین ورژن فایرفاکس چنده ؟

HoP

همکار بازنشسته
لایک‌ها
2,422

HoP

همکار بازنشسته
لایک‌ها
2,422

xboy2008

Registered User
لایک‌ها
179
فی الواقع
BKc.png

همین که کروم اول نیست جای بسی شادمانیست.
واقعا این ورژن های جدید فایرفاکس پیشرفت خیلی خوبی داشتند.

بلی همینطور است

لـــــــــــاکن شوما هم از اپرا بکش بیرون و به پیروانِ راستینِ فایرفاکس بپیوند

hkhafan

Registered User
لایک‌ها
1,341
بنده گیر یه addon هستم و گرنه خیلی وقت پیش ( بعد از ورژن 3 ) ولش میکردم! :rolleyes:

HoP

همکار بازنشسته
لایک‌ها
2,422

erfanyazdani

Registered User
لایک‌ها
7
ورژن 14.0.1 منشر شد.

لیست تغییرات ورژن 14.0.1

اینکه چرا ورژن 14 نداشتیم و یه راست رفتیم 14.0.1 رو اینجا بخونید:

دوست عزیز ورژن 14.0.1 خوبه یا روی همین ورژن 13 بمونیم ؟! یه توضیحی بده لطفا :)

HoP

همکار بازنشسته
لایک‌ها
2,422
دوست عزیز ورژن 14.0.1 خوبه یا روی همین ورژن 13 بمونیم ؟! یه توضیحی بده لطفا :)

من خودم هنوز از 13.0.1 استفاده میکنم.توی این دو روز فرصت نکردم تستش کنم.هرچند بعید میدونم این نسخه رو نصب کنم و احتمالا یه راست برم سراغ 15بتا.دلیل خاصی نداره :)
من تا الان بازخورد منفی در مورد این نسخه 14.0.1 ندیدم.تنها تغییری که خیلی ها رو ناراحت کرده،حذف favicon از نسخه ی 14.0.1 هستش.بنا به دلایل امنیتی
favicon هم این ایکون کوچیکی هستش که گوشه ی Address Bar میبینید.البته هنوز روی Tabها نشون داده میشه.همچنین در مورد سایت های بوکمارک شده هم favicon نشون داده میشه
wPc.png

ansarinejad

Registered User
لایک‌ها
21
نمیشه گفت دارم بی تعصب میگم ولی فقط فایرفاکس
اوا اد اینا ش به قول دوستمون ما رو اسیر خودش کرده

بالا