• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

همه چیز در مورد مرورگر فایرفاکس

PTS

Registered User
لایک‌ها
17
نسخه 14 برای من هنگ میکنه چیکارش کنم؟

Another Day

Registered User
لایک‌ها
1,238
من از وقتی 2 گیگ رم اضافه کردم و شدم 4 تا الان با کلی پلاگین هنگ نکرده خوشبختانه.

Flash Stop یا No Flash رو نصب کنید کلی از هنگ کردن جلوگیری میکنه.

• Like
Reactions: HoP

HoP

همکار بازنشسته
لایک‌ها
2,422
بچه ها نسخه جدید نیومده ؟

طبق برنامه قرار هست سه روز دیگه یعنی 28 آگوست ریلیز بشه.البته معمولا اول میاد روی ftp موزیلا، بعد از یک روز یا دوز سایت اصلی به روز رسانی میشه و توی صفحه ی اول هم قرار میگیره.
این هم ftp موزیلا:

kia777

Registered User
لایک‌ها
5
خود فایرفاکس تا جایی که من میدونم گزینه ای برای ،اجرای خودکار همراه با بالا اومدن ویندوز، نداره.شما احتمالا فایرفاکس رو توی فولدر Startup قرار دادید و واسه همین فایرفاکس خودکار اجرا میشه.
تو منوی استارت، Startup رو چک کنید.

این هم توضیحات موزیلا در اینمورد که موارد مختلف رو ذکر کرده:

سلام دوست عزيز...

نه تو استارت آپ نيست ولي احتمال اين كه ويروس هم داشته باشم رو ندارم !! آخه ويندوز رو به خاطر همين موضوع عوض كردم و كلا هارد رو فرمت كردم ولي بعد نصب فاير فاكس مجددا اين مشكل بوجود اومد !! Nod32 كه چيزي نشون نميده !!

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام kia777 عزيز
1.gif

سلام دوست عزيز...
نه تو استارت آپ نيست ولي احتمال اين كه ويروس هم داشته باشم رو ندارم !! آخه ويندوز رو به خاطر همين موضوع عوض كردم و كلا هارد رو فرمت كردم ولي بعد نصب فاير فاكس مجددا اين مشكل بوجود اومد !! Nod32 كه چيزي نشون نميده !!
. خب شما يك لطفي بفرماييد به پست اول اين تاپيك http://forum.persiantools.com/t172763.html رفته و چهار مرحله آنجارا انجام دهيد و لينك دنلود دو فايل گزارش را در همان تاپيك برايم قرار دهيد تا سيستم شما را چك كنم...

موفق باشيد.
67.gif

خداحافظ
IgImAx
91/06/05
26.gif
103.gif

kia777

Registered User
لایک‌ها
5
سلام kia777 عزيز
1.gif

. خب شما يك لطفي بفرماييد به پست اول اين تاپيك http://forum.persiantools.com/t172763.html رفته و چهار مرحله آنجارا انجام دهيد و لينك دنلود دو فايل گزارش را در همان تاپيك برايم قرار دهيد تا سيستم شما را چك كنم...

موفق باشيد.
67.gif

خداحافظ
IgImAx
91/06/05
26.gif
103.gif

انجام شد...............

Hamid2day

مدیر ارشد بازنشسته
لایک‌ها
20,170
خوب راه کار بر طرف کردنو من توی این متن شما پیدا نکردم.
منم با ورژن 15 مشکل هنگ کردن داشتم.یعنی محیط برنامه هی به اصطلاح فریز میشد و گاهی وقتا برای بازکدن Tab جدید فقط کلید میانبر Ctrl+T کار میکرد :دی
خوب البته اون نسخه هنوز بتا هستش.فعلا این نسخه ی nightly زیاد هنگ کردن نداشته اما بعضی از منوها زیاد به کلیک پاسخگو نیستن.یعنی کلیک میکنی هیچ اتفاقی نمیفته.:D
واضح ترین! تغییری که توی این نسخه هستش،عوض شدن شکل و شمایل پنجره ی دانلود هستش.اینطوری شده:

CSd.png

روی فایل که کلیک بکنی فایل اجرا میشه.روی اون ذره بین! که کلیک بکنی فولدر دانلود رو نشون میده و روی Show all download که کلیک بکنی این پنجره (Library) نشون داده میشه.

BSd.png

-------
اوه Address Bar رو یادم رفت :دی
بنظر من که خیلی عالی کار میکنه.(نسخه های قبلی که اینطوری نبود؟؟ :دی)

13457339291.png

HoP

همکار بازنشسته
لایک‌ها
2,422
خوب راه کار بر طرف کردنو من توی این متن شما پیدا نکردم.

:D
گفتم ک منم با نسخه ی 15 مشکل داشتم.راهکار هم به ذهنم نمیرسه غیر از صبرکردن برای نسخه ی نهایی.
البته ساخت یه پروفایل جدید هم توصیه میشه شاید مشکل هنگ کردن بخاطر داغون!! شدن پروفایل Default باشه.یه پروفایل جدید بسازید ببینید تاثیر داره یا نه.
توی این صفحات اخیر در مورد ساخت پروفایل توضیح داده شده و یکی دوتا از دوستان هم با ساخت پروفایل جدید مشکلشون حل شده.این پست رو یه نگاه بندازید

//

در مورد ورژن 17 باید بگم تقربیا هر روز 3-4 مگ آپدیت میخواد که یخورده عذاب آوره :D

25th Hour

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
12
الان من 15 نهایی رو گرفتم نصب کردم.
ویندوزم 64 بیته، قبلش Nightly و Waterfox نصب کردم و امتحان کردم، خداوکیلی 15 با این که 32 بیتیه از این دوتا 64 بیتی نرم تره!
Nightly 17 که مزخرف بود یه دفعه چند تا تب باز میشد هنگ میکرد و باید end task میکردم + مواردی که HoP عزیز فرمودند مثل آپدیت های همیشگی بی دلیل، فقط تنها مزیتش طراحی جدید Downloader ـش بود که اون مهم نیست!.
Waterfox هم واقعاً چیز خیلی متفاوتی از نظر سزعت نبود و حداقل من به شخصه باهاش حال نکردم.
ولی 15 تا الان سرعتش از همه بهتره. :)

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام دوستان عزيز
1.gif

. در نسخه 15 متوجه يك تغيير كه برام خيلي مهم بود شدم. گزينه don't load tabs until selected كه قبلن در Options\General بود به Options\Tabs منتقل شده و همواره قابل انتخاب كردن هست اما قبلن فقط در صورتي كه از Recovery خود FF استفاده مي‌كرديد اين توانايي روشن مي‌شد و براي Extensionهاي با توانايي Recovery اين توانايي خاموش بود. من هم كه از قديم Tab Mix Plus داشتم و دارم.

. وقتي اين تغيير را ديدم خوشحال شدم و رفتم Recovery همين افزونه را روشن كردم و FF را با 23 تب بستم و باز اجراش كردم. اما متاسفانه اين گزينه همچنان براي اين افزونه جواب نداد با اينكه فعال بود و انتخاب هم شده بود! به همين دليل هم زمان لود FF خيلي زياد شد و هم آماده به كار شدن هم با تاخير زياد روبرو شد! حافظه مصرفي در چنين حالتي هم به 900MB رسيد (= ~450MB در حافظه اصلي و ~450MB در حافظه مجازي)

. اما وقتي Recovery خود FF را دوباره فعال كردم با همان تعداد تب اينبار بسيار سريعتر باز شد و فقط ~350M (يعني حدود 150MB براي هر حافظه) مصرف داشت.

. حالا نميدانم اين يك ضعف در اون افزونه هست يا همچنان ضعف خود FF هست! حدس من اينه كه مشكل از خود FF هست!؟

. دوستان: در كل شما اين گزينه don't load tabs until selected از Options\Tabs را اگر به شكل پيش فرض روشن نيست را روشن كنيد تا در صورت داشتن تب‌هاي زياد در لود بعدي به سرعت FF بالا بياد و حداقل حافظه را مصرف كند! شايد اين تنها گزينه فوق‌العاده هست كه از نسخه 9 يا 10 به بعد اضافه شد و باعث شد در بار شدن بروزر با تب‌هاي زياد از بقيه بروزر‌ها خيلي خيلي بهتر بشه! ولي تا قبل از نسخه 14 اين گزينه به شكل پيشفرض خاموش بود!!! و در نسخه 15 هم نمي‌دانم!؟ چون به شكل Upgrade نصب كردمش!

موفق باشيد.
67.gif

خداحافظ

IgImAx
91/06/08
26.gif
103.gif

Last edited:

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام دوستان عزيز
1.gif

WBGP12Banner.png
. آخرين تست در سايت Tom's براي يافتن سريعترين Internet Browser با بقيه تست‌هايش يك فرق اساسي داشته! اون هم اينكه همه بروزر‌ها را در دو سيستم عامل ويندوز و مكينتاش (هكينتاش شده!) تست كرده تا سريعترين بروزر را براي هر سيستم عامل معرفي كند!
بخوانيد و لذت ببريد:

موفق باشيد.
67.gif

خداحافظ

IgImAx
91/06/24
26.gif
103.gif

barangostar

Registered User
لایک‌ها
64
غیر از تنظیمات آپشن فایرفاکس نرم افزار و یا افزونه ای هست که سریع و صد در صد هیستوری و کش و کوکی رو پاک کنه ؟

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام barangostar عزيز
1.gif

لينك اين پست وارد تاپيك فهرست شد.

غیر از تنظیمات آپشن فایرفاکس نرم افزار و یا افزونه ای هست که سریع و صد در صد هیستوری و کش و کوکی رو پاک کنه ؟
. شما به سه روش مي‌توانيد رد پاي وب گردي خودتان را در سيستمي پاك نماييد:

با استفاده از Utilities:
. برنامه كه مي‌توانيد از CCleaner Free edition استفاده كنيد. اين برنامه به غير از توانايي حذف همه داده‌هاي Web browser هاي مختلف داراي توانايي Wipe Free Space هم است كه ديگه كسي نتونه داده پاك شده را بازيافت بكند! اينجا هم يك برنامه ديگه را معرفي كرده بود: How to Clear All Traces of Your Internet Activity ولي برنامه CCleaner كارش عاليه مخصوصن كه داراي گزينه Wipe Free Space هم هست.

با استفاده از توانايي Private Browsing دروني خود Browser:
براي اينكار دو راه داريد:
راه اول:
. اما بدون استفاده از برنامه فوق يا هر افزونه ديگري! در خود FF ميشه از منوي اصلي گزينه Start Private Browsing و در Chrome گزينه New incognito Window را انتخاب كرد. اين دو حالت در اين دو بروزر داراي توانايي‌هاي زير مي‌باشند(توضيح خود بروزر پس از وارد شدن به اين مد):

. در فايرفاكس:

Private Browsing

Firefox won't remember any history for this session.‎

In a Private Browsing session, Firefox won't keep any browser history, search history, download history, web form history, cookies, or temporary internet files. However, files you download and bookmarks you make will be kept.‎

To stop Private Browsing, select Firefox > Stop Private Browsing, or close Firefox.‎

While this computer won't have a record of your browsing history, your internet service provider or employer can still track the pages you visit.‎

Learn More: http://support.mozilla.org/1/firefox/16.0.1/WINNT/en-US/private-browsing‎

. در كروم:

You've gone incognito. Pages you view in this window won't appear in your browser history or search history, and they won't leave other traces, like cookies, on your computer after you close all open incognito windows. Any files you download or bookmarks you create will be preserved, however. ‎

Going incognito doesn't affect the behavior of other people, servers, or software. Be wary of:‎
  • Websites that collect or share information about you‎
  • Internet service providers or employers that track the pages you visit‎
  • Malicious software that tracks your keystrokes in exchange for free smileys‎
  • Surveillance by secret agents‎
  • People standing behind you‎
Learn more about incognito browsing.
Because Google Chrome does not control how extensions handle your personal data, all extensions have been disabled for incognito windows. You can reenable them individually in the extensions manager.‎

راه دوم:
. وارد Options برنامه شويد و از فريم History گزينه Firefox Will:‎ را روي حالت: Never remember قرار دهيد تا هيچ داده‌اي را ذخيره (Save) نكند يا آن را روي custom قرار دهيد و هر آنچه را كه دوست داريد ذخيره شود يا نشود را يكي يكي انتخاب نماييد.

با استفاده از Extension:
. اما براي كمك گرفتن از افزونه در فايرفاكس:
1) https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/clear-cache-button/ : اين افزونه يك آيكن اضافه مي‌كنه به فايرفاكس كه به مجرد كليك برروي آن همه كش پاك ميشه.

2) Objection : اين افزونه توسط خود موزيلا نوشته شده براي پاك كردن كوكي‌هاي فلش. اين افزونه را حتمن لازمه نصب كنيد حتا اگر افزونه بالايي را نصب كرده باشيد.

آدرس‌هاي مفيد:
. در اين آدرس‌ها هم موارد خوبي نوشته شده است:

موفق باشيد.
67.gif

خداحافظ

IgImAx
91/07/24
26.gif
103.gif

Last edited:

داش علی

کاربر فعال گرافیک
کاربر فعال
لایک‌ها
942
شاید این آموزش قدیمی باشه . اما فکر کنم نیاز باشه // به نقل از وبلاگ ایران گت//

فعال کردن Save Tabs هنگام خروج از فایرفاکس قابل استفاده در تمامی ورژن های 4 به بعد فایرفاکس
save-tabs-ff4.0.gif

حتما متوجه شده اید که هنگام خروج از فایرفاکس دیگر سوالی تحت عنوان ذخیره کردن تب های باز از شما پرسیده نمی شود و فقط از شما می خواهد تا اجازه خروج را صادر نمایید.
اگر دوست دارید تا قابلیت Save Tabs را مانند گذشته فعال کنید پس با ما همراه شوید.

برای انجام این کار مراحل زیر را طی نمایید :1- در یک تب جدید عبارت About:Config را وارد نمایید تا بخش تنظیمات وردپرس باز شود.2- در فیلد Filter عبارت browser.showQuitWarning وارد نمایید.
3- بر روی آن راست کلیک کرده و گزینه Toggle را انتخاب نمایید تا مقدار آن به True تغییر پیدا کند.

browser.show_.gif

حال هنگام خروج از فایرفاکس از شما سوالی تحت عنوان آیا می خواید تب های باز ذخیره گردد سوال می شود

nasimparsi

Registered User
لایک‌ها
124
با درود

دوستان من توی برخی از تارنما (سایت) ها که می رم این پیام روی فایرفاکس میاد. در چنین زمانی باید چکار کنیم که دیگه چنین پیامی نیاد؟

252831b9fce7.jpg

با سپاس

Hamid2day

مدیر ارشد بازنشسته
لایک‌ها
20,170
بچه ها چن روزه مرورگر من خطای آپدیت پلاگین جاوا را میگیره
آپدیت هم می کنم باز همون ه
مشکل چیه؟
نسخه 17

HoP

همکار بازنشسته
لایک‌ها
2,422
@ nasimparsi
این پیغام به این دلیل میاد که یه لینک توی اون صفحه هست مربوط به سایت های فیلترشده.
مثلا یه ویدیو توی صفحه هست که از Youtube هست و چون Youtube فیلتر هست طبیعتا نمیتونه لود کنه و اخطار میده.

پ.ن: شما افزونه ی NoScript روی فایرفاکس دارید؟؟ چون فکر کنم NoScript هستش که اینطوری اخطار میده.

nasimparsi

Registered User
لایک‌ها
124
@ nasimparsi
این پیغام به این دلیل میاد که یه لینک توی اون صفحه هست مربوط به سایت های فیلترشده.
مثلا یه ویدیو توی صفحه هست که از Youtube هست و چون Youtube فیلتر هست طبیعتا نمیتونه لود کنه و اخطار میده.

پ.ن: شما افزونه ی NoScript روی فایرفاکس دارید؟؟ چون فکر کنم NoScript هستش که اینطوری اخطار میده.

درود بر شما

بله NoScript روی فایرفاکس هست. چگونه می شه این دشواری رو حل کرد؟

بالا