• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

وضعیت سرویس adsl در تبریز

Mehdi

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
49
من از این الکا کاملا راضی هستم .
اگه بخایی بخری برو از ونک بخر . از جایی دیگه نه . و الکا شما رو محدود به سرعت نمیکنه . اگه پهنای اضافی داشته باشه به شما میده .
من 128 خریدم و حالا باید ماکسیمم با 16 دانلود کنم . ولی حالا دارم با 43 تا48 دانلود میکنم .
خوب شما فرق میکنی :D
شما خودت اونجا کار میکنی , طبیعی هست که سرعتت بهتر باشه :D
--

mehrzadjalali

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام greenappel

من اونطور که خودتونم خبر دارین مسئلم با همارا به هم خورد و سرویسم رو وصل نکرد حالا ببینم یا شکایتش میکنم یا هم ولش میکنم به امان خدا.

میخواستم ببینم این اقا مهدی میگه شما تو الکا هستین درست هست اگه اینطور هست واقعا محدودیت سرعت نداره و یکی مسئله هم اینکه من تو مرکز آزادی هستم این شرکت تو این مرکز مثل همارا مشکل که نداره.

البته من تصمیمم اینه که یا از الکا بگیرم یا از شاتل با توجه به تعریف هایی که شنیدم

ولی اینو بگم ها آقای اوردی خوانی میگفتن همه میرن از الکا میگیرن بعد پشیمون میشن میان از ما میگیرن واسه همین من گفتم اگه از همارا بد تر باشه وای به حالمون میشه ها

البته من بیشتر واسه شبانش میگیرم من الان که سرویسم رو همارا قطع کرده از سوپر انلاین شبانه 1 ماهه گرفتم از سرعت دایا آپش راضیم البته به جز این 3 روز آخر نمیدونم چی شده سرعت یه خورده پایین اومده مخصوصا تو وب گردی دانلودا نسبتا خوبه

اگه اطلاع دارین راهنمایی کنین

Mehdi

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
49
سلام greenappel

من اونطور که خودتونم خبر دارین مسئلم با همارا به هم خورد و سرویسم رو وصل نکرد حالا ببینم یا شکایتش میکنم یا هم ولش میکنم به امان خدا.

میخواستم ببینم این اقا مهدی میگه شما تو الکا هستین درست هست اگه اینطور هست واقعا محدودیت سرعت نداره و یکی مسئله هم اینکه من تو مرکز آزادی هستم این شرکت تو این مرکز مثل همارا مشکل که نداره.

البته من تصمیمم اینه که یا از الکا بگیرم یا از شاتل با توجه به تعریف هایی که شنیدم

ولی اینو بگم ها آقای اوردی خوانی میگفتن همه میرن از الکا میگیرن بعد پشیمون میشن میان از ما میگیرن واسه همین من گفتم اگه از همارا بد تر باشه وای به حالمون میشه ها

البته من بیشتر واسه شبانش میگیرم من الان که سرویسم رو همارا قطع کرده از سوپر انلاین شبانه 1 ماهه گرفتم از سرعت دایا آپش راضیم البته به جز این 3 روز آخر نمیدونم چی شده سرعت یه خورده پایین اومده مخصوصا تو وب گردی دانلودا نسبتا خوبه

اگه شما یه جای مطمئن میخوای که بعدا پشیمون نشی برو از شاتل بگیر ,من بیشتر از یه سال میشه که دارم و تاحالا یه دقیقه هم احساس پشیمونی نکردم, یکی دوتا از دوستام هم دارن همشون هم راضی هستن , فقط نمیدونم به آزادی میخوره یا نه , باید از خودشون بپرسی;)

Mehdi

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
49
اره گرونه , محدوديت هم داره , ولي برا يکي مثل من که احتياج دارم هروقت خواستم بدون مشکل به اينترنت وصل بشم , بهترين هست !

mehrzadjalali

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
اگه کسی از وضعیت سرویس های شبانه الکاپرداز یا همان صبا نت خبر داره که دانلودها عموما با چه سرعتی میاد لطفا خبربده یعنی رو 50 و اینا میاد یا نه

Mehdi

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
49
اگه اساتید لطف کنن پاسخ اون سوال های من رو هم بدن دیگه این تاپیک کامل میشه و اونایی که میخوان adsl بگیررن تکلیفشون مشخص میشه
مرسی
الکا    : یک ماه 24000 تومن با 4گیگ پهنای باند !
شاتل : یک ماه 27000 تومن با 10 گیگ پهنای باند !!

خوب اینطوری که گفتی , الکا که گرونتر از شاتل در میاد :wacko:

دور همارا رو هم که با این اوضاع باید کلا خط کشید !!
--
در مورد شاتل چون من این درد پهنای باند اضافی رو کشیدم , قبلنا هر گیگ اضافی 8 تومن بود و یه بار برا من کلی جریمه اضافه پهنای باند اومد و خیلی زیاد بود , ولی الان 2-3 ماهی میشه , که 3000 تومن کردن , به نظرم قیمت خیلی مناسبی هستش !!
در مورد افت سرعت , من تو این یه سال به جرات میگم اصلا افت سرعت نداشتم !

--
اگه شاتل محدودیت حجم نداشت , بهترین بود :D البته خوب همین پهنای باند کلی برا خود این شرکت ها آب میخوره !

greenapple

Registered User
لایک‌ها
21
خوب شما فرق میکنی :D
شما خودت اونجا کار میکنی , طبیعی هست که سرعتت بهتر باشه :D
--

کدوم .پسر خوبی گفته من اونجا کار میکنم ؟؟/ :blink: :blink: :blink:

دوست من کارمند ائنجاست تمام . اونم تو بخش پروژه که حتی دفترش با دفتر فروش adsl یه چند خیابونی فاصله داره

greenapple

Registered User
لایک‌ها
21
شاتل هم از دوستای منه و واسه محل کارم شاتل خریدم اونم خوبه ولی یه کم گرونه .
من تو 3 جا وسه دوستام شاتل معرفی کردم و هر سه تاشم کانلا راضی هستند .
الکا هم از نظر قیمت خوبه . واسه خونه و دفتر کار دوستام الکا معرفی کردم . اون هم راضیه.
به نظر من تو تبریز حالا فقط شاتل و صبانت (الکا) خوبه وسلام.
من با هر 2 تاش کار میکم و کلی راضی ام.

greenapple

Registered User
لایک‌ها
21
بنا بر اخبار معتبر :شرکت لایزر از تهران آماده ارائه adsl در تبریز میشود.

Mehdi

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
49
کدوم .پسر خوبی گفته من اونجا کار میکنم ؟؟/ :blink: :blink: :blink:

دوست من کارمند ائنجاست تمام . اونم تو بخش پروژه که حتی دفترش با دفتر فروش adsl یه چند خیابونی فاصله داره
خودت گفتی فکر میکنم:D (تقریبا یه سال پیش)
یادت رفته؟:D

greenapple

Registered User
لایک‌ها
21
سلام greenappel

و به خدا من کارمند الکا نیستم.

به نظر من شاتل و الکا تو تبریز خوبه ولی شاتل یه کم خوبتره . دور همارا و مکس نت و ... خط بکش .

greenapple

Registered User
لایک‌ها
21
منم تو کار کامپیوتر نیستم و فقط کارای خودم و شرکت رو انجام میدم .
به اینترنت خیلی علاقه دارم . و واسه هیچ یک از کارای کامپیوتریم تا حالا پولی نگرفتم جز یهبار راه اندازی یه isp چند تا هم دوست دارم که تو این کارن . بیشتر کارامو با اونا انجام میدم .
دوستام لطف دارن و کاراشونو با من مشاوره میکنن .
ضمنا تو شرکت دوستم توپولوژی شبکه رو بعضی وقتا مشکلشونو حل میکنم . و طراحی میکنم .

کار اصلی خودم هم هیچ ربطی به کامپیوتر نداره ( تولید کالای پزشکی ) . چون اعتقادی ندارم که کامپوتر واسه من یه کار اساسیه.

mehrzadjalali

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
بله Mehdi جان حق با شماس
برای اینکه بحث کامل کنیم میشه بگین دلیل شما برا خط کشیدن دور همارا چیه ؟

:D

من توضیحات در مورد اینکه چرا دور همارا را رو خط بکشین رو تو این تاپیک نوشتم اگه حوصله کردین یه نگاهی بندازین

http://forum.persiantools.com/t72151.html

همارا فقط واسه اینکه بگی خط ADSL وصل کردم خوبه :D یا اگه فقط منظورتون چت باشه به دردتون میخوره 128 همارا حداکثر با 8 اگه هم یه موقع اشتباه کنه با 9 میتونی دانلود کنی اونم تازه از RAPIDSHEARE و اینجور جاها که قابلیت رسوم RESUME ندارن نمیتونی دانلود کنی چون قطعی های طولانی داره وسط دانلود یعنی اعصاب خوردکنی کامل باز اگه باور ندارین قیمتش پایین هست بگیرین یه تستی بکنین ولی من 4 جا یکی مال خودم بود 2 جا هم تو مرکز ولی عصر 1 جا هم مرکز دیگه :p تست کردم همین بود و الان هم همارا سرویس منو قطع کرد جون اومدم و تو این تاپیک این موضوع رو بیان کردم. شما هم اگه یه روز از همارا گرفین یه دفه نیاین وضعیتش رو تو تاپیکا بگین که ......

mehrzadjalali

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
منم تو کار کامپیوتر نیستم و فقط کارای خودم و شرکت رو انجام میدم .
به اینترنت خیلی علاقه دارم . و واسه هیچ یک از کارای کامپیوتریم تا حالا پولی نگرفتم جز یهبار راه اندازی یه isp چند تا هم دوست دارم که تو این کارن . بیشتر کارامو با اونا انجام میدم .
دوستام لطف دارن و کاراشونو با من مشاوره میکنن .
ضمنا تو شرکت دوستم توپولوژی شبکه رو بعضی وقتا مشکلشونو حل میکنم . و طراحی میکنم .

کار اصلی خودم هم هیچ ربطی به کامپیوتر نداره ( تولید کالای پزشکی ) . چون اعتقادی ندارم که کامپوتر واسه من یه کار اساسیه.

من از روی پست اقا مهدی گفتم شما تو الکا هستین منظوری نداشتم فقط خواستم ببینم اگه اونجا هستین خودتون وضعیت رو بگین حالا میگیرم یه نسنی میکنم البته واسه کسی که شبانشرو نخواد شاتل هم خوبه یعنی با هم فرقی چندانی ندارن.

Mehdi

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
49
بله Mehdi جان حق با شماس
با توجه به تعریف هایی که از شاتل میشه حالا فرض کنیم ترافیکش هم یکی باشه 3 تومن ارزشش رو داره که بری از شاتل بگیری چه برسه که ترافیک شاتل 10 گیگه :rolleyes:
برای اینکه بحث کامل کنیم میشه بگین دلیل شما برا خط کشیدن دور همارا چیه ؟

اگه میشه خودت هم یه آمار کامل از شاتل بدی که مثلا از کی مشترک شدی چند ماهه گرفتی چقدر میدی و چند بار اتفاق افتاده سرویس مشکل داشته باشه و برخورد اونا با شما چجوریه ؟:D
من تقریبا 16 ماهی میشه دارم , تاحالا فقط یه بار مشکل برام پیش اومد که نتونستم به اینترنت وصل بشم , زنگ زدم گفتن , سوکتت حتما در اومده از پشت مودم , یه نگاه بکن , منم دیدم اره مشکل از سوکت هست :D

قطعی برام پیش اومده , ولی از 10-15 دقیقه بیشتر طول نکشیده و تو این یه سال فکر کنم 2-3 بار بیشتر اتفاق نیفتاده !
در کل اگه میتونید با پهنای باندش کنار بیاید , شاتل خیلی خوب هست !
سرعت من هم 128 هست که از 16 kb پایینتر نیومده تاحالا :D

mehrzadjalali

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
مرسی Mehdi جان :D
با این اوصاف همارا اشغاله نه :hmm: آخه حداقل هفته ای به بار قطعی داره و بهانه های مختلفی براش میارن
تازه اگه از شانس بدت یه روز تعطیل خطت قطع بشه یا به قول خودشون پورتت هنگ کنه کسی تو شرکت نیس که کاری برات کنه
واقعا که . . :(

همه چیز حل شد :D فقط موند دو تا مساله :

سوال :مزیت adsl2+ نسبت به adsl معمولی چیه و چه تفاوتی با هم دارن

لطفا از دوستانی که الکا دارن بیان و مثل mehdi یه توضیح کامل در مورد سرویس اسمی قیمت و متوسط سرعت و مهمتر از اون وضعیت سرویس شبانه ی رایگان الکا صحبت کنن:)

در مورد ADSL+ , ADSL از نظر کاربر این تفاوت رو داره که در مواقعی که به هر دلیلی نویز رو خط می افته و یا مثلا تلفن زنگ میزنه یا پشت خط و از این موارد موذم سرعتش پائین میاد. در این موقع بعد اینکه نویز رفع شد یا گوشی رو قطع کردین تو مودمهای ADSL+ مودم بطور خودکار سزعت رو به حالت اول برمیگردونه (یعنی مودم همیشه خط رو تست میکنه و تو حداکثر کارائی کار میکنه ولی تو ADSL معمولی این اتفاق نمی افته یعنی اگه سرعتت اومد پائین باید دیسکانکت بکنی و دوباره کانکت بکنی تا سرعتت کاملا درست بشه )

اگه از این مورد منظورتون اینه که مودم چی بخرین به نظر من مودمی بگیر که ADSL+ رو پشتیبانی بکنه. البته اگه واسه یک ساعت دو ساعت میخوای استفاده کنی زیاد واسط فرقی نمیکنه ولی اگه کامپیوترت از صبح تا شب روشن هست و همیشه ON هستی ADSL+ به صلاحت هست.

Mehdi

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
49
در مورد ADSL+ , ADSL از نظر کاربر این تفاوت رو داره که در مواقعی که به هر دلیلی نویز رو خط می افته و یا مثلا تلفن زنگ میزنه یا پشت خط و از این موارد موذم سرعتش پائین میاد. در این موقع بعد اینکه نویز رفع شد یا گوشی رو قطع کردین تو مودمهای ADSL+ مودم بطور خودکار سزعت رو به حالت اول برمیگردونه (یعنی مودم همیشه خط رو تست میکنه و تو حداکثر کارائی کار میکنه ولی تو ADSL معمولی این اتفاق نمی افته یعنی اگه سرعتت اومد پائین باید دیسکانکت بکنی و دوباره کانکت بکنی تا سرعتت کاملا درست بشه )

اگه از این مورد منظورتون اینه که مودم چی بخرین به نظر من مودمی بگیر که ADSL+ رو پشتیبانی بکنه. البته اگه واسه یک ساعت دو ساعت میخوای استفاده کنی زیاد واسط فرقی نمیکنه ولی اگه کامپیوترت از صبح تا شب روشن هست و همیشه ON هستی ADSL+ به صلاحت هست.
adsl+ وقتی به اینترنت وصل هستی و همزمان با تلفن حرف میزنی , هیچ تفاوتی با زمانی که با تلفن حرف نمیزنی نداره :D سرعت هم کم نمیشه اصلا !
ولی تو adsl با تلفن حرف بزنی همزمان , اینترنت قطع میشه :D

mynobar

Registered User
لایک‌ها
2
adsl+ وقتی به اینترنت وصل هستی و همزمان با تلفن حرف میزنی , هیچ تفاوتی با زمانی که با تلفن حرف نمیزنی نداره :D سرعت هم کم نمیشه اصلا !
ولی تو adsl با تلفن حرف بزنی همزمان , اینترنت قطع میشه :D

یعنی در +ADSL2 به اسپلیتر هم نیازی نیست ؟

بالا