• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

وضعیت سرویس adsl در تبریز

mynobar

Registered User
لایک‌ها
2
از این بدتر شرایط بد برخی از مناطق مخابراتی جهان سومی شهرمان هست ، به عنوان نمونه ما در منطقه شهید قندی هستیم و اینجا هم به خاطر تجهیزات قدیمی که هنوز هم دارند استفاده میکنند و ترمیم یا ارتقاء نداده اند ، افت سرعت محسوسی مشاهده میشود . :(

mehrzadjalali

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
از این بدتر شرایط بد برخی از مناطق مخابراتی جهان سومی شهرمان هست ، به عنوان نمونه ما در منطقه شهید قندی هستیم و اینجا هم به خاطر تجهیزات قدیمی که هنوز هم دارند استفاده میکنند و ترمیم یا ارتقاء نداده اند ، افت سرعت محسوسی مشاهده میشود . :(

دقیقا همینطوره منم از آشنا هام اون منطقه هستن اوضاع تلفناشون افتضاه چندین بار هم با مرکز تماس گرفتیم خط و تست کردن ولی مشگل حل نشده تازه من گفتم اینجا مودم با 14و یا 23 و اینطوری وصل میشه من سیم کشی داخل و چک کردم مشکلی نیست گفتن میدونین چیکار کنین، شما یه اینترنت پر سرعت بگیرین مشکلتون حل بشه:lol: ، حالا من نمیدونم خط تلفنی که نویز روش هست و صدای قارو قورشو من از گوشی میشنوم چطور میخواد سیگنال adsl رو انتقال بده :wacko: یه فکری به حال این مرکز بکنن خیلی خوب میشه اونم مرکزی هست که وسط شهر هست.

حالا بعد این تاپیک انتقادی مخابرات هم مثل همارا سیستم ( که به علت انتقاد از سرویسش تو این تاپیک سرویسمونو قطع کرد http://forum.persiantools.com/t72151.html ) خط تلفنمونم قطع نکنن خوبه :lol:

mynobar

Registered User
لایک‌ها
2
البته در این میان ISP ها بی تقصیر هستند ، مقصر اصلی ، خود مخابرات هست .

مثلا دوست من از همارا سرویس گرفته و منطقه مخابراتیشون هم یاغچیان هست و خیلی هم راضیه و اصلا افت سرعت نداره .

mehrzadjalali

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
بالاخره ؟ سرعت کم شده يا نه ؟ مهرزاد جان ؟ چه خبر ؟ هنوز الکا يا نه ؟

من که فعلا از الکا راضی هستم تو این مدت اصلا قطعی نداشتم و فقط بعضی مواقع خیلی به ندرت سرعت یه خورده کم میشه مثلا ساعت 13 - 15 بعضی از روزها ( پنج شنبه ها) اونم طبیعی هست البته از 20 پاینتر نیومده بقیه اوقات همیشه سرعتم خوبه

الکا هم موقع قرارداد قرار دار 128 یا 64 یا 256 می بنده یعنی این سرعت رو تضمین میکنه اگه پهنای باند اضافی بود یوزر میتونه سرعت بالا دانلود داشته باشه مثل همارا سیستم نمیاد تبلیغ 128 نا محدود بکنه سرعتش 64 هم نشه :lol:

شبانه هم همیشه سرعتم خوب مشگلی ندارم همیشه بین 45 تا 55 بسته به دانلود هام میره

mehrzadjalali

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
البته در این میان ISP ها بی تقصیر هستند ، مقصر اصلی ، خود مخابرات هست .

مثلا دوست من از همارا سرویس گرفته و منطقه مخابراتیشون هم یاغچیان هست و خیلی هم راضیه و اصلا افت سرعت نداره .

ما هم نگفتیم isp ها مقصرن نویز روی خط تلفن ربطی به isp ها نداره مقصر مخابرات هست ولی گفتیم اگه فکری به حال این مراکز که تجهیزاتشون قدیمی هست بکنن خیلی خوب میشه الان هم که دارن خصوصی سازی میکنن :eek:

mynobar

Registered User
لایک‌ها
2
اگه الکا یه کمی پهنای باندش رو بالا ببره خیلی خوب میشه .
آخه پهنای باندی که الان میده خیلی کمه .

pooya007

Registered User
لایک‌ها
13
اینترنت با حجم دانلود نامحدود 64 کدوم شرکت میده؟

pooya007

Registered User
لایک‌ها
13
راسته که میگن از اول شهریور ISP ها قیمت رو میارن پایین؟

pooya007

Registered User
لایک‌ها
13
دوستانی که جدیدا" از همارا استفاده میکنند راضی هستن(میدونم که حوالی عید ناراضی زیاد داشت)
من تصمیم گرفتم از این شرکت adsl بگیرم چون حجم دانلود نامحدوده و قیمتهاش مناسبه

mynobar

Registered User
لایک‌ها
2
پویا جان ، همارا بدجوری قات زده و بهتره ازش سرویس نگیری .

من هم فعلا با آشوبگر ۲ موافق هستم ؛
اولین گزینه ، صبانت هست ،
به احتمال قوی من خودم از صبانت خواهم گرفت .

shahinSssS

Registered User
لایک‌ها
66
سلام من 2 هفته اي ميشه از همرا 64 خريدم اولش خوب بود سرعت رو 64 يا 60 كيلوبايت بر ثانيه ميزد براي دويتم هم خريدم ولي براي اون 6 يا 7 ميزد.زنگ زدم همارا كه چرا ماله دوستم اينجوري گفت چك كنم.ديد پورت من 512 بازه مال من رو هم كرد 64 سوالم اينه مگه تبليغ نمي كنند 10 برابر دايل آپ.
مال الكا پورتش پرسيدم گفت 256 آيا درسته؟

در كشور ما تفاوت چندانی میان سرویس DIAL UP و ADSL از نظر سرعت وجود ندارد. دكتر علی‌‏اكبر جلالی, استاد دانشگاه علم و صنعت و كارشناس فناوری اطلاعات, درگفت و گو با خبرنگار ایلنا, یكی از دلایل عدم استقبال مردم از اینترنت پرسرعت در كشور را نبود واقعی این سرویس در كشور عنوان كرد و گفت: اگرچه بحث ADSL در كشور تحت عنوان اینترنت پرسرعت مطرح شده؛ اما سرعت این سرویس آن‌‏قدر پایین است كه تفاوت چندانی بین استفاده از DIAL UP و ADSL دیده نمی‌‏شود.

وی، افزود: در حالی كه در كشورهای توسعه یافته تا سال 2006 میلادی خطوط با پهنای باند 200 كیلوبیت بر ثانیه را پرسرعت می‌‏نامیدند و از سال 2007 به بعد پهنای باند 5/1 مگابیت بر ثانیه را اینترنت پرسرعت می‌‏گویند؛ این در حالی است كه در كشور ما خطوط ADSL را به زحمت 64 كیلوبیت بر ثانیه و در بعضی موارد با تقاضای مشتری 128 كیلوبیت بر ثانیه و به ندرت 256 كیلوبیت بر ثانیه با هزینه‌‏های بالاتری به مشتریان ارائه می‌‏كنند.
http://www.ictir.net/page/adsl-and-dial-up-speed-iran/

mehjam

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
دوستان من يه سرويس 128 براي منطقه مخابراتي شهيد رجائي ميخواستم (آبرسان)
به نظرتون سراغ كدوم شركتها برم؟
پيشنهاد لايزر رو كردن
نظرتون چيه؟ شركتهاي بهتر از اون داريم؟

majid_hz67

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
اول سلام خدمت همه دوستان وعزيزان پي تي :D
مفتخرم تو تايپيكي به اين باحالي :rolleyes: با آدمايي باحالتر :happy: تونستم يه پست عاجزانه بزنم :blush:

خب سوال من قراره كه يه adsl 128 براي خونمون بگيرم يه تحقيقاتيم كردم. تازگيا فهميدم شركت لايزر (laser) تو تبريز سرويس ميده ليست قيمتهاشم ديدم كه هم محدود داره و هم نامحدود فقط از كيفيتش خبر ندارم از يه كافي نت كه نماينده لايزر بود پرسيدم گفت سرعتش خيلي خوبه و گفت كه خودش شاتل داره ولي ميخواد شاتل پس بده و لايزر بگيره
اگه كسي از وضعيت لايزر خبر داره لطف كنه و همرو آگاه كنه خيلي ممنون :wacko:

pooya007

Registered User
لایک‌ها
13
اول سلام خدمت همه دوستان وعزيزان پي تي :D
مفتخرم تو تايپيكي به اين باحالي :rolleyes: با آدمايي باحالتر :happy: تونستم يه پست عاجزانه بزنم :blush:

خب سوال من قراره كه يه adsl 128 براي خونمون بگيرم يه تحقيقاتيم كردم. تازگيا فهميدم شركت لايزر (laser) تو تبريز سرويس ميده ليست قيمتهاشم ديدم كه هم محدود داره و هم نامحدود فقط از كيفيتش خبر ندارم از يه كافي نت كه نماينده لايزر بود پرسيدم گفت سرعتش خيلي خوبه و گفت كه خودش شاتل داره ولي ميخواد شاتل پس بده و لايزر بگيره
اگه كسي از وضعيت لايزر خبر داره لطف كنه و همرو آگاه كنه خيلي ممنون :wacko:
سایت یا لیست قیمتهاش رو داری؟

majid_hz67

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
راستش سايت ندارم ولي يه پرينت از قيمتهاش دارم كه تا فردا ظهر ميزارم

majid_hz67

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سايت لايزر و گير آوردم ولي انگار فقط محدوداشو نوشته :blink: www.laser.ir

worldpt

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام دوستان

براي منطقه وليعصر ADSL 128 كدوم شركت رو پيشنهاد مي كنيد؟

با تشكر

atropat

Registered User
لایک‌ها
2
من حدود یه سال و نیمه صبانت 512kb دارم ، در کل راضیم ، قیمتش هم خیلی مناسبه برای دوره سه ماهه 32 تومن میدم، البته محدودیت پنج گیگابایتی داره. میتونین از سایتشون آدرس نماینده و تعرفه هاشون رو ببینین www.sabanet.ir

این تاپیک رو دیدم دچار نوستالژی شدم. یادش بخیر اون زمونها اینجا یه تاپیک اختصاصی آذری ها داشتیم، خیلی ها فعال بودن و ADSL دار شدن، ولی متاسفانه تو این فروم اتفاقاتی افتاد که اکثر دوستان ترجیح دادن دیگه پست نزنن....

worldpt

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من حدود یه سال و نیمه صبانت 512kb دارم ، در کل راضیم ، قیمتش هم خیلی مناسبه برای دوره سه ماهه 32 تومن میدم، البته محدودیت پنج گیگابایتی داره. میتونین از سایتشون آدرس نماینده و تعرفه هاشون رو ببینین www.sabanet.ir

این تاپیک رو دیدم دچار نوستالژی شدم. یادش بخیر اون زمونها اینجا یه تاپیک اختصاصی آذری ها داشتیم، خیلی ها فعال بودن و ADSL دار شدن، ولی متاسفانه تو این فروم اتفاقاتی افتاد که اکثر دوستان ترجیح دادن دیگه پست نزنن....

با سلام و تشكر

من به اين سايت رفتم ولي قسمت مربوط به سفارش آنلاين چرا بخش نوع سرويس همش تهران نوشته شده ؟ چه بايد كرد؟ در اين لينك : http://sabanet.ir/form.asp

بالا