• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

وضعیت سرویس adsl در تبریز

worldpt

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام

دوستان وقتي سرويس محدوديت حجمي داره اگر دانلود نكنيم ولي روزانه مدت زيادي آنلاين باشيم شارژ كم ميشه ؟

يعني ميشه با سرويسي كه محدوديت حجمي داره و مثلا شارژ 3 ماهه با محدوديت حجمي GB 10 و دانلودي كمتر از 10 گيگا بايت در آن سه ماه هميشه آنلاين بود؟ يا هر ميزان كه وصل باشيم حتي اگر دانلود هم نكنيم از حجم مربوطه كاسته ميشه ؟

با تشكر

worldpt

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دوست عزيز
وقتي شما کانکت ميشي هر چه قدر سند و ريسيو داشته باشي از اکانتتون کم ميشه. دانلود نکني چت بکني فرقي نمي کنه هر دو تا اکانت مصرف مي کنن. ولي 10 گيگابايت رقم کمي براي کاربران آماتور نيست که هيچ خيلي هم زياده. نترس. فعلا براي ماه اول يه 128 با 2 گيگابايت بگير اگه راضي بودي تمديد مي کني اگر هم نه که هيچ

سلام

ممنون از راهنمايي شما. سوالي كه در ذهنم هست اينه كه به عنوان مثال اگر روزي حداقل 10 ساعت وصل باشم و 40 مگابايت هم دانلود كنم تقريبا چقدر كم ميشه؟ البته دوست دارم بيشتر دانلود كنم ولي ميخوام عيار دستم بياد. خوب براي يك ماه روزانه 40 مگابايت دانلود ميشه بالاي 1 گيگابايت فقط براي دانلود.آنموقع اگر روزانه 10 ساعت اتصال رو هم در نظر بگيريم چه اتفاقي ميافته؟

متشكرم

atropat

Registered User
لایک‌ها
2
سلام

ممنون از راهنمايي شما. سوالي كه در ذهنم هست اينه كه به عنوان مثال اگر روزي حداقل 10 ساعت وصل باشم و 40 مگابايت هم دانلود كنم تقريبا چقدر كم ميشه؟ البته دوست دارم بيشتر دانلود كنم ولي ميخوام عيار دستم بياد. خوب براي يك ماه روزانه 40 مگابايت دانلود ميشه بالاي 1 گيگابايت فقط براي دانلود.آنموقع اگر روزانه 10 ساعت اتصال رو هم در نظر بگيريم چه اتفاقي ميافته؟

متشكرم

هیچ محدودیتی در زمان اتصال وجود نداره، فقط میزان دانلود و آپلود مطرحه برای مثال اگه شما یه اکانت سه ماهه با 10 گیگ بگیرین ، میتونین تمام این سه ماه رو بطور شبانه روزی آنلاین باشین، زمانی اکانت شما تموم میشه که یا 10 گیگ دانلود یا اپلود کرده باشین و یا مدت سه ماهه شما تموم شده باش.

برای موردی که نوشتین روزانه 40 مگ میشه : 40 مگ3XماهXروز 30 مساوی 3.6 گیگابایت که 6.4 گیگابایت ازاکاتتون باقیمیمونه و به عبارتی میسوزه.

با یه تقسیم ساده مقدار حجم مصرفی روزانه براییه اکانت 10 گیگ سه ماهه بصورت زیر خواهد بود
10000MB/120 = 83MB

شما میتونین در روز 83 مگ دانلود داشته باشین!

worldpt

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
هیچ محدودیتی در زمان اتصال وجود نداره، فقط میزان دانلود و آپلود مطرحه برای مثال اگه شما یه اکانت سه ماهه با 10 گیگ بگیرین ، میتونین تمام این سه ماه رو بطور شبانه روزی آنلاین باشین، زمانی اکانت شما تموم میشه که یا 10 گیگ دانلود یا اپلود کرده باشین و یا مدت سه ماهه شما تموم شده باش.

برای موردی که نوشتین روزانه 40 مگ میشه : 40 مگ3XماهXروز 30 مساوی 3.6 گیگابایت که 6.4 گیگابایت ازاکاتتون باقیمیمونه و به عبارتی میسوزه.

با یه تقسیم ساده مقدار حجم مصرفی روزانه براییه اکانت 10 گیگ سه ماهه بصورت زیر خواهد بود
10000MB/120 = 83MB

شما میتونین در روز 83 مگ دانلود داشته باشین!

سلام
اين 120 از کجا اومده ؟ اگه منظورتون سه ماه باشه ميشه 90 روز
اون موقع 10000 مگابايت / 90 روز ميشه 111 مگابايت براي هر روز :blink:

سلام دوستان

با تشكر از راهنمايي هاي شما.در اين تقسيمي كه انجام شده كه خوب 120 ميشه 4 ماه و 90 ميشه 3 ماه اتصال به اينترنت و وبگردي محاسبه نشده و فقط دانلود آپلود در نظر گرفته شده.منظور اينه كه روزي 10 ساعت هم وبگردي كني اونقدر كم از حجم كم ميشه كه ميشه ناديده گرفت و اين روزانه 100 مگابايت دانلود رو در نظر داشت؟ درست فهميدم؟

atropat

Registered User
لایک‌ها
2
ببخشید ، اشتباه تایپی بود همونطور که گفتین این 10000/90 بود که با احتساب وبگردی میمونه 100 مگ .

Electronics Art

کاربر فعال برق و الکترونیک
کاربر فعال
لایک‌ها
18
سلام دوستان

آقا هیچ راهی نداره ما این هزینه 10.000 تومن راه اندازی اولیه رو ندیم ؟؟؟

ارزون ترین مودم ADSL که ترجیحاً با صبانت هم سازگار باشه چی پیشنهاد می دید ؟ (البته کیفیتش هم خوب بشاه)

ممنون

Electronics Art

کاربر فعال
لایک‌ها
18
راستی کسی از دوستان از مرکز شهید قاضی هستش که صبانت گرفته باشه ؟!

وضعیت چطوره ؟

hadi_S

Registered User
لایک‌ها
6
سلام بچه ها
کسی از ماکس نت تا حالا گرفته یا نه ؟

من از ماکس نت 128 دارم و خیلی هم راضیم ، اصلا قطعی تا الان نداشتم حتی یک مورد شش ماهی هستش که ازش استفاده میکنم خیلی خوبه

Electronics Art

کاربر فعال
لایک‌ها
18
سلام بچه ها
کسی از ماکس نت تا حالا گرفته یا نه ؟

من از ماکس نت 128 دارم و خیلی هم راضیم ، اصلا قطعی تا الان نداشتم حتی یک مورد شش ماهی هستش که ازش استفاده میکنم خیلی خوبه

سلام

از کدوم مرکز مخابراتی هستی. ؟

متوسط سرعت دانلودتون چقدره ؟

ماکس نت هم شبانه رایگان داره مثل صبانت ؟

ممنون

meisam317

Registered User
لایک‌ها
78
ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴
سلام منده گلدیم منیده اینادین دا نو ولار

سلام منم امدم منم بازی بدین چی میشه

00110

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0

Electronics Art

کاربر فعال
لایک‌ها
18
همشهریان تبریزی نجه سیز ؟!؟

جایی تو تبریز سراغ دارید که مودم ADSL دست دو با قیمت مناسب پیدا بشه ؟

ممنون

00110

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
همشهریان تبریزی نجه سیز ؟!؟

جایی تو تبریز سراغ دارید که مودم ADSL دست دو با قیمت مناسب پیدا بشه ؟

ممنون
به به سلام همشهری ... :happy:

عزیز معمولا الان دیگه مودم رو همراه با سرویس میدن و بیشتره جاها اینجوریه ، دلیلشونم اینه که سرویس ما با مودم های دیگه نمی خونه ... حالا راست و درست شو خدا میداند ...

Electronics Art

کاربر فعال
لایک‌ها
18
علیکم السلام ...

خوب من میخواستم مودم با پورت انترنت بگیرم که ظاهراً کم کمش 40 ، 50 تومن هستش (شایدم بالاتر)

shahinSssS

Registered User
لایک‌ها
66
سلام دوستان
من 3 ماه از صبا نت استفاده مي كنم
46000 هزار تومان ميدم براي 10 گيگ
اتفاقي رفتم سايت صبا نت رو ديدم واسه تعرفه شهرستانها نوشته بود 18 گيگ و 45000 هزار تومان
من كاري به مبلغ ندارم نسبت به مقدار حجمي كه شركتي كه ازش اينترنت خريدم الكاپرداز (تبريز)صبا نت مشكوك شدم
زنگ زدم تهران با اون طرفي كه صحبت كردم به من و مون افتاد بعد گفت اونا مال 6 ماه هست در صورتي كه اول گفت اگه يك ماه بخريد همون مقدار حجمه
از ديگر دوستان كه صبا دارند در شهرهاي ديگه اونها هم چك كنند ببيند براي آنها هم 10 گيگ .مثل من زنگ بزنند اعتراض كنند چون با يك وب گردي معمولي 10 گيگ تو 15 روز تموم مي كنم در عرض اين 3 ما تا حالا 3 بار شارژ كردم حسابم رو
اينم لينك تعرفه ها:
http://www.sabanet.ir/sevice.asp
8fy3qeb.jpg

far_985

Registered User
لایک‌ها
0
سلام به دوستان عزیز همشهری

آقا من یه سوال دارم
آدم وقتی این تاپیک و یا حتی تاپیک های دیگه رو مطالعه میکنه ، به یه چند راهی میرسه حتی دو راهی هم نیست :

الان 4 مورد که ارزش صحبت کردن رو دارن ، سایت هاشون رو نگاه میکردم ( قیمتهاشونو ) :

1- الکا ( قیمت )

2- همارا ( قیمت )

3- شاتل ( قیمت )

4- ماکس نت ( قیمت )

من که اینارو نگاه کردم ، قیمت 256 ماکس نت با محدود 5 GB در ماه نظرمو جلب کرد ( 5 گیگ برام کافیه چون بیشتر برای وبگردی و بعضا دانلود میخوام ) 18800 در ماه بود . اما تعریف شاتل رو هم خیلی شنیدم که قیمت 128 خانگی اون هم بد نیست . همارا رو شنیدم سرویسش تعریف چندانی نداره و الکا هم که گرونتره نسبت به همه اینها

خوب از دوستان خواهش میکنم منو راهنمایی کنن که اگه تا حالا از ماکس نت استفاده کردند و یا از کیفیت اون اطلاع دارن ، میدونن که سرویسش خوبه یا نه ؟ و ارزش خرید داره یا نه ؟
و آیا شاتل یا همارا یا الکا از این ماکس نت بهتره یا نه ؟

ممنون میشم اگه راهنمایی بکنید

ضمنا مودم TP-Link بهتره ( 48000 تومن ) یا SMC که 52000 تومنه ؟ یا قیمتها رو گرون گفتن ؟

مرسی

behroozkeyvan

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
خوبه اینجا یه توضیحات کوچولو بدم...

الان سرویس دهنده های نسبتا خوب منتهی میشن به این سه تا:
همارا
شاتل
مکس نت
صبانت

این ترتیب بدلیل کیفیت چیده شدن..

و اما توضیحات:

من حدود یک سال صبا نت هم داشتم و استفاده هم کردم..مشکل بزرگ صبانت اینه که محدودیت حجمی داره ولی پهنای باندش را تا 512 باز گذاشته..یعنی چی؟یعنی اینکه شما زودتر از موعد مقرر مصرف می کنی و بعد باید کلی پول شارژ بدی...پس به صرفه نیست...مگه اینکه دوباره تمدید اشتراک مجدد کنی..خلاصه در تمامی موارد فوق بدهکاری...
نکته دیگه اش اینکه من نمی دونم چرا در صبانت که مثلا خیر سرش باید از تهران خط مشی بگیره بصورتی کاملا خودسرانه یه سری از سایتها را فیل تر کرده که تو اون یکی گروه از سرویس دهنده ها فیل تر نیست...
من هم با مسئول شرکتش رفیقم و هم مسئول پشتیبانیش...اگه برای کسی از دوستان لازم شد بمن تو پیغام خصوصی ندا بده تا شماره تلفن هاشونو با اسامی دقیق بدم..

تنها وجه مثبت این شرکت این بود که مودم های فوق العاده ارزون ولی نسبتا با کیفیت که کاملا مناسب اوضاع و احوال مخابرات ما هم هستش داره که حدود 30 تومان آب می خوره و اسمش هم HUAWEI MX 800 T هستش...
اگه یه بار هم ببرین پیش مسئول پشتیبانی فنیش که آخرین درایور اونو واستون نصب کنه که دیگه خیلی راحت ترین..چون تو درایور پیش فرضش من گاهی قطعی از خود مودم داشتم...البته فقط گاهی...ولی خوب روی داونلودهای پیوسته اذیتتون می کنه...پس باید آپگرید بشه..روی خود سایت و یا هیچ جای دیگه درایور ندیدم..مواظب درایور های تقلبی روی سایتهای روسی هم باشین...وقتی نصب می کنین گاهی فلاش مودم می پره..بلایی که سر من هم اومد..ولی خوب بخیر گذشت..

یکی از دوستام مکس نت داره...موقع اولین دوره با تخفیف افتتاحیه مکس نت ..من برای دوستم و به اتفاق دوستم واسش سرویس گرفتیم...تا حالا که ازش راضیه...قطعی نداره ولی گاهی روی مسائلی نظیر PING یک کم مشکل زا میشه که خودتون می دونید چیه...از طرفی میزان فیل تر اون از مورد بالایی خیلی کمتره..اخیرا کار شما رو راحت کردن..و می تونید آن لاین با کارتهای شتاب پرداخت کنید...روی هم رفته میشه گفت شسته رفته تر از بقیه است و خوب تاحالا دوستم بجز اتفاقات معمول که برای همه می افته چیز خاصی گزارش نکرده..البته اینم در نظر داشته باشین که اگه مثلا سرویس ماهیانه داشتین و پولو سر وقت پرداخت نکردین همون آن بدون اطلاع قبلی اکانتتون بسته میشه و ظرف چند روز هم پورتتون بسته و واگذار میشه...

در مورد شاتل.....اگه از خیر احوالات مسئول بی حوصله اش که با زنش دعوا داره بگذریم...یکی از مناسب ترین سرویس دهنده هاست...مهدی ویروس که مدیر بخش برنامه نویسی هستش از این سرویس استفاده می کنه می تونین ازش خوب بپرسین...من زیاد تو نخ و بخیه اش نیستم...ایشون می تونه راهنمایی کنه..منتها چون پروژه های چند ده میلیون تومانی واسه شرکتها می نویسه مشکل بهتون جواب بده..ضمن اینکه بشدت کم حرف و محافظه کار هم هست..شماره موبیلشو دارم..اگه نتونستین از اینجا تماس بگیرین تو پیغام خصوصی ندا بدین واستون بگم...پسر خیلی خوبیه ها..منتها زیادی بوی پول به دماغش خورده..همین!!!

و اما در مورد همارا...

من بعد از صبانت مدتها دنبال یک سرویس دهنده گشتم..الان یک سالی هم هست که همارا دارم...سرویس مناسب با پشتیبانی خوب...البته نسبت قیمت ها یک کم بنظر بالا می یاد ولی قابل تحمل هستش....اون موقع که مخابرات سرویس بالای 128 برای کاربران رایانه را ممنوع کرده بود من 256 گرفته بودم از اونجا....الان نمی دونم بازم این بخشنامه به قوت خودش باقیه یا ورچیدن؟!
گاهی قطعی داره ولی خیلی کم....البته چند روز پیش حدود 12 ساعت کلا تعطیل بودش که بدلیل اشکال سویچینگ مخابراتی روی دستگاه های همارا بود...
دوتا از دوستام هم همارا دارن و در مناطق مختلف تبریز هم هستن..این کار یه مزیتهایی هم داره که تو جمع بندی نهایی خواهم گفت...
مسئول فروش و مسئول پشتیبانی و مسئول شبکه همارا هرسه تاشون از دوستان سابق دوره دبیرستان من هستند..درنتیجه بازم خواهم گفت که چرا این مطالب مهم بشمار میان...

جمع بندی نهایی:

1-روی سرویس adsl 2+ و یا adsl معمولی که گاهی دیدم مثلا روی مکس نت تفاوت قیمت ایجاد می کنه اصلا حساس نباشین....همش در حد تئوری است..در عمل با این کیفیت خطوط مواصلاتی مخابراتی و با این زیرساخت ها هیچ فایده ای واستون نداره..پس پول بیخود حرومش نکنین...اینو من گفتم چون دیدم توفات این دو تا را با هم...

2-مودم اگه Paradyne باشه یا همینی که من دارم بازم واسه شما توفیر چندانی نمی کنه....یادتون باشه که قضیه سر اینه که الان تو ایران داشتن نوکیا 1100 از نظر کارایی و نه البته امکانات با N95 8GIG هیچ فرقی نداره...اونایی که دنبال فرقش هستند انگاری خیلی حال و حوصله مو از ماست کشیدن دارن!!!یعنی performance هردوتاشون تو ایران یکیه....گرچه من اولی را ترجیح میدم چون اینجا زندگی می کنم!!

3-روابط عمومی بالا خیلی موثره..یادتون میاد که من هرجا رفتم یه چند تا شماره گرفتم و کارم هم زودی راه افتاده...خیلی خشک و جدی برخورد نکنین...یک کم زبان باز باشین واستون خوبه..از این تهرانی های حراف یاد بگیرین که با پنبه سر می برن و وقتی بهشون احتیاج دارین غیب میشن و وقتی باهاتون کار دارن زنگ می زنن و می گن الان تو فکرت بودم!!!یک کم با این تهرانی های محترم حشر و نشر کنین خیلی چیزا یاد می گیرین....
سمبل کردن و با حرف تتمه همه چی را بستن و با زبان بازی از زیر بار مسئولیت شانه خالی کردن را یاد بگیرین..وگرنه تو تهران اگه راه برین می فهمن پلاک شهرستان هستین!!!البته ناگفته نماند که همشون اینجوری نیست ها!!!نه بابا!!99.99999 در صدشون فوق العاده هستن و فقط 0.00001 درصدشون اینجورین....ولی نمی دونم چرا سروکار من با همین میزان ppb/ppm می افته!!!

خلاصه الان من چون این چند تا رفیق را دارم خیلی کارم راحت تره..

4-یادتون باشه که کیفیت خطوط همشون خرابن و سرمنشا این خرابی هم خود مخابراته...چون وقتی احمق هایی مثل من و شما با طیب خاطر واسه چت با دوست دخترامون میریم adsl 512k می گیریمو یا واسه دیدن لذت بخش فیلم های +18 خوب طبیعیه که خیلی هم کولی وار راضی هستیم از وضع موجود..مخابرات که خدا بده برکت!!

5-در مورد فیل تر..فیل تر تهرانی ها از تبریزی ها سبک تره..یعنی اینجا خود مخابرات یه فهرست داده که خود isp ها اعمال کنن...شاهدش؟!مثلا اینجا نمی تونین تو ی سایت mynet در ترکیه برین ولی تو تهران میشه رفت!!!
اگرم زبان دیگه بجز انگلیسی و فارسی بلدین می تونین از امکانات سایر سایتها در زمینه +18 بخوبی استفاده ببرین با همین امکان مخابرات!!!مثلا مکزیکی و پرتغالی..خود من که نسبتا به آلمانی و فرانسه تسلط دارم از این بابت خیلی راحت ترم!!
یه چند وقت پیش پارتیشن هارد اگسترنالم پریده بود..می خواستم ببینم تو گوگل چیزی پیدا میشه؟رفتم تایپیدم:
partition که دیدم فیل تره!!!تا حالا هم نفهمیدم چه ارتباط منطقی بین س ک س و سیاست و این کلمه هست؟چه نبوغ عظیمی پشت سر این بابایی که این کلمه رو وارد کرده تو لیست نهفته رو هنوز نکشفیدم والله..!!کمک!!یکی منو روشن کنه..

6-مراکز مخابراتی خیلی مهمن....بهترین مرکز که تمامی امکانات همه isp ها از اونجاست و تامین میشه مرکز رحیمیان هستش در ششگلان تبریز..اگه تو اون منطقه هستین که باید خوش خوشانتون بشه...
بدترین مرکز هم من توش باشم همین مرکز رجایی آبرسان هستش...یعنی قطعی توش زیاده..

پس همیشه از پست هاتون یک بکاپ داشته باشین...بخصوص اگه مثل من عادت دارین که ساعتها خزعبلاتی از این دست که اینجا نوشتم بتایپین...وگرنه می بینین که پرید و این علم شما که می تونست خیلی را به نوبل برسونه به همین دلیل در قفسه سینتون موند و جهان از نعمت شما محروم بشه..مثل برخی دست نوشته های نیوتون که هیچ وقت معلوم نشد چی شد..اگه پیدا میشد احتمالا من در یک گالاکسی دیگه داشتم این پست رو می فرستادم!!

7-محدودیت حجمی فقط تله پوله...قبول دارم که قیمت ها به نسبت تهران گرانتره...چون از اونجا سرویس می گیرین و مسافت حساب میشه(سیستم من در آوردی مخابرات خودمون)ولی نامحدود بگیرین..

ببینین خیالتون رو راحت کنم..اگه فقط مثل اون خانم دکتر ماهی یه بار میاین ایمیل ها رو چک کنین و یا با gf تون(خانم ها باید ببخشن...bf تون!!)بچتین و دل بدین و قلوه بگیرین و بساط امشبتون مهیا بشه..خوب از همون محدوده حجمی استفاده کنین...ولی اگه مثل من حرفه ای وبگرد هستین و گاهی میرین تو یوتیوب و گاهی میرین فیلم یک ساعته سیا C.I.A در مورد اتفاقاتی که قراره همین ماه تو ایران اتفاق بیفته رو (یاد اون فیلمی که یارو روزنامه ورزشی فردا رو امروز بدستش می رسید و چون تمامی شرط بندی ها نتیجه اش معلوم میشد کلی پولدار شده بود!!)در یک برنامه یک ساعته در گوگل ویدئو ببینین..دیگه اون موقع حجم واستون نمی صرفه..چه برسه به تورنت فایلهای +18 و غیر اون....پس به این نکته هم حواستون باشه...

8-بقیه اش یادم رفت!!آها...فیل تر به اندازه کافی واستون دردسر داره...الان وضع همارا و مکس از این نظر بهتره...یعنی وقتی SEND می کنین..یه چند سالی طول می کشه که بره دور بزنه و بیاد سرجاش!!!پس از جایی بگیرین که اگه فوروم باز هستین و مطلب زیاد بلغور می کنین یهو نره به جایی مطالبتون که عرب نی انداخت!!

9-از خیر وای مکس و وایرلس هم فعلا بگذرین که مفت هم نمی ارزن!!این ADSL فعلی هم حتی روی 512 درست مثل دیال آپ 128 در کشورهای بهتر از ماست!!!فراموش نشه...

10-همین!!

بالا