برگزیده های پرشین تولز

پاتوق عطربازها؛معتبرترین و مطمئن ترین مرجع و فروشگاه اینترنتی عطر و اسانس ایران برمبنای صداقت و تخصص

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
درود و وقت خوش؛
با سرد شدن هوا؛ یکی از عطرهایی که مجدد تقاضا براش بالا رفته اینترلود آمواجه. پیشنهاد اسپری هم زمان اینترلود و گری وتیور تام فورد و استقبال عالی دوستان از اون؛ هنوز هم مطرح ترین گزینه ی روی میز (!) عطربازهاست. نظرات متعددی رو دوستان در این مورد نوشتن که در این لینک گردآوری شده. اینم نظر یکی دیگه از دوستان که همین امروز در تلگرام دستم رسید و براتون می گذارم تو پاتوق.
interlood.jpg

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
درود و وقت خوش؛
همون طور که عزیزان مطلع هستن ماههاست که جز دو مورد؛ امتیاز بازارچه به کسی ندادم و این نبوده مگر بخاطر بی اعتباری سیستم امتیاز دهی. امروز یکی از دوستان تمایل داشت برای دریافت امتیاز؛ در متن مربوطه براش نوشتم:
متاسفانه سیستم امتیاز دهی سایت با دخل و تصرف های نابجا به نفع برخی فروشنده ها؛ (حذف امتیازها و کامنتهای منفی و ...) کاملا مخدوش و غیر قابل اعتماده. در این آشفته بازار بی اعتمادی؛ یافتن فرد مورد اعتماد؛ ارزشی بس فراتر از رد و بدل کردن یک عدد به عنوان امتیاز داره.
سپاس از اعتمادتون به پاتوق عطربازها

hadi181s

Registered User
لایک‌ها
52
سلام
منم به جمع عشق عطر و ادکلن اضافه کنید
یه پیشنهاد داشتم
اگه شرایط حداقل خرید روی یه اسانس رو بردارید و به جاش رو جمع خرید اضافه کنید بهتر نیست ؟ باعث میشه فروشتون بیشتر بشه
مثلا به جای 30 گرم از یه اسانس 30 گرم از کل اسانسا
چون بعضیا هم هستن مثل من دوس دارن خیلی از عطرارو امتحان کنن و داشته باشن
اگه شرایطتون اجازه میده سه مدل اسانس از هر کدوم 10 سیسی میخواستم خرید کنم
ممنون
و جدا از این بحث یه سوال دیگه
تقریبا ده سال پیش یه ادکلنی اومده بود به اسم تالیوم thallium
البته رنگ زردش
خیلی خنک و جذاب بود
مثل اون هیچ عطری تا الان ندیدم
به طوریکه 4 تا 4 تا میخریدم
ظرف یکی دو سال کلا این برند نابود شد و وارد ایران نیومد
خیلی ماندگاری و خط بوی خوبی داشت
اگه میشناسیدش و شبیه به اون رو دارید اسمش رو بگید
بازم ممنون

Last edited:

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
سلام
منم به جمع عشق عطر و ادکلن اضافه کنید
یه پیشنهاد داشتم
اگه شرایط حداقل خرید روی یه اسانس رو بردارید و به جاش رو جمع خرید اضافه کنید بهتر نیست ؟ باعث میشه فروشتون بیشتر بشه
درود مجدد؛
سلام دوست عزیز
برای اولین بار میخواستم ازتون خرید کنم ایشالا که مث بقیه دوستان مشتری دائمتون بشم.
دوتا رایحه میخواستم
توسکان لدر تام فورد و بلو شنل
منو دوستم میخوام دوتا رو نصف کنیم امکانش هست شما دوتا رو نصف کنین برامون تو دوتا اسپری جدا یعنی اگه مثلا 30 میل حداقل مقدار سفارش هستش دوتا 15 میل توسکان لدر و دوتا 15 میل شنل بلو
اینم یه راه حل برای اون بخش از دوستانی که سی گرم براشون زیاده! برای عطربازها که دوش می گیرن با عطر و متوسط مصرف روزانه شون 4 گرمه؛ سی گرم اسانس با مثلا سی گرم فیکس (غلظت 50 درصد) میشه 60 گرم؛ مصرف 15 روزشونه. یعنی دو هفته از حدود 50 هفته در سال.
دوستانی هستن که در هر بار خریدشون چند صد گرم از یک یا چند عطر تهیه می کنن و اون بخشی از وقتم که اختصاص به عطر داره رو کامل پر می کنن.

Last edited:

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
nd.6363.jpg

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
درود و وقت خوش!
دوستان لطفا توجه کنین که روال ارسال روزهای یک شنبه و 4 شنبه هر هفته است. برای همین؛ سفارشهاتون رو نهایتا تا ظهر شنبه و سه شنبه قطعی کنین.کم پیش میاد بتونم هفته ای 3 بار برم پست.
ممنون !

big_bob

Registered User
لایک‌ها
757
سلام خدمت دوستان
من تا حالا 2-3 بار از پاتوق خرید داشتم هر بار هم راضی تر از قبل
همه عطرایی که گرفتم یه ذره مجلسی و سنگین هستن
مثل توباکو یا اینترلود
یه عطر اسپرت تر میخواستم برا جوون 22-23 ساله با تیپ اسپرت که همه جا بزنه!
پیشاپیش ممنون از راهنمایی

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
سلام خدمت دوستان
من تا حالا 2-3 بار از پاتوق خرید داشتم هر بار هم راضی تر از قبل
همه عطرایی که گرفتم یه ذره مجلسی و سنگین هستن
مثل توباکو یا اینترلود
یه عطر اسپرت تر میخواستم برا جوون 22-23 ساله با تیپ اسپرت که همه جا بزنه!
پیشاپیش ممنون از راهنمایی
درود و وقت خوش؛
واژه اسپرت که برای عطر به کار برده میشه کلیه عطرهای گرم؛ به ویژه گرم و تلخ از انتخاب خارج میشن. بین عطرهای خنک؛ملایم ترین شون آکوا دی جیو است که پاتوق در حال حاضر فقط اسانس نسخه اودکلن رنگ مشکی شو داره. از اون قوی تر میشه ویاج هرمس؛بلوشنل؛کرید اونتوس ...
اگه به نت های آبی و دریایی علاقه مندین؛ گزینه مناسب دی جیو است. اگه عطر با تم چوبی / گیاهی می خواین؛ ویاج.
بلوشنل و اونتوس رو هم که حتما می شناسین!

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
"نباید به دیگران به دروغ بگوییم اودکلن فلان را زده ایم؛ باید بدانیم و بگوییم اسانسش را زده ایم".
یک بار شخصی اصرار بسیاری داشت که عطری را از من منحصرا در ظرف اودکلنش بگیرد. پرسیدم چرا ظرفش این قدر مهم است؟ گفت چون می خواهم همراهم این طرف آن طرف ببرم کسی پرسید بگویم این را زده ام و اینم ظرفش! منم خیلی صریح بهش گفتم برو پول بده یک میلیون تومن اودکلنش رو بخر و با خودت این طرف آن طرف ببر و پزش را بده!
درود و وقت خوش؛
امروز دوستی که برای بار اول اقدام به خرید عطر کرده بود باهام تماس گرفت و می خواست بدونه که چرا اسانس در ظرف اودکلن اورجینال تحویلش نشده!!
نمیدونم اساسا چرا این توقع و در واقع توهم تو ذهنش اومده بود که باید اسانس در ظرف اصلیش ارسال بشه! از نظر من این اسمش دروغ و فریب و کلاهبرداریه.
من به این که اسانس میزنم و پول اودکلن نمیدم افتخار می کنم و باهاش راحتم.

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
درود و وقت خوش؛
امروز به علت آلودگی شدید هوا خونه نشین شدم! تاریخ مراجعه بعدیم به پست میره برای دوشنبه. یک شنبه هفته دیگه تعطیله.

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
Screenshot_۲۰۱۶-۱۰-۱۲-۱۰-۴۸-۱۲.jpg
اگه متن این گفت و گوی تلگرامی منو خوندین؛ یه بار دیگه هم بخونید. با دقت بیشتر!

Sins

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
17
اسپری همزمان اینترلود و گری وتیور رو نسبتاً پسندیدم؛ اما اینترلود (40%) حتی لایتش هم سنگین و شلوغ هست! توی یک ویال 5 میلی لیتری 3.75 میلی لیتر گری وتیور 60% رو با 1.25 میلی لیتر اینترلود 40% مخلوط کردم. دیدم بد نیست تفاوت اسپری همزمان و این مخلوط عجیب رو بنویسم...
در اسپری همزمان و بر روی یه نقطه از لباس رایحه به شدت تلخ میشه اولش. یعنی جوری تلخ میشه که با استشمامش ته گلو طعم شربت اکسپکتورانت رو میشه حس کرد! با گذشت زمانی نزدیک به 2 ساعت، این طعم تلخ کمتر میشه و رایحه شروع به شیرین شدن می کنه. اما بوی غالب، بوی اینترلود هست. بوی شلوغ و در همی هست و گرچه خاصه، پسند نشد. بوی دارویی بسیار غالبی داره. (سه پاف گری وتیور؛ یک پاف اینترلود).
در اسپری همزمان در دو نقطه متفاوت از لباس، رایحه مثل الاکلنگ بازی میکنه. گاهی موجی از گری وتیور میاد، گاهی اینترلود. این داستان تا آخر هم ادامه داره. جالبه و عجیب؛ ولی باز هم اونطوری که باید، حس خوبی رو ازش نگرفتم. با همون میزان پاف.
در ترکیب این دو عطر اما؛ بالاخره چیزی رو که مدنظر داشتم گرفتم. با رایحه ای نسبتاً فرش شروع میشه. شاید 90% طراوت گری وتیور رو در همون دقایق ابتدایی دریافت کنید. بعدش زنجیروار نوت رایحه تا آخر زمان موندگاری تغییر میکنه.
طی این 8 ساعت پخش بو، شما دقیقا سه آکورد مختلف رو از هرم بویایی ازش میگیرید: طراوت گری وتیور تا 1 ساعت اول. معجونی از گری وتیور با طعمی شیرین تر از گری وتیور تا 3 ساعت بعد، و در نهایت شیرینی خامه مانند و بسیار بسیار لطیف و دلنوازی از باقی مانده اینترلود تا جایی که شامه بو رو درک کنه (سه روز روی لباس با بوییدن از فاصله یک آرنج؛ 4 ساعت روی پوست با پخش بو با فاصله یک بازو مربوط به آکورد آخر فقط). در حین انتقال فاز، آکوردهای دلنوازی از رایحه ی آمیخته ی جنگلی تازه + دود و کندر رو میشه استشمام کرد. به قول خارجی ها: You can't go wrong with this!

پخش بو: 8 ساعت
ماندگاری: 3 روز روی لباس؛ 12 ساعت روی پوست
شخصیت: رسمی و جدی
فصل مورد استفاده: چهارفصل
طعم رایحه: خنک-شیرین-اندکی تلخ (غالب خنک-شیرین).
دمای رایحه: معتدل

با تشکر از جناب هادی بخاطر این شکل کیفیت رایحه... بی نظیر.

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
درود و وقت خوش؛
در اسپری همزمان در دو نقطه متفاوت از لباس، رایحه مثل الاکلنگ بازی میکنه. گاهی موجی از گری وتیور میاد، گاهی اینترلود. این داستان تا آخر هم ادامه داره. جالبه و عجیب
سلیقه و انتخاب شخصی من این شیوه استفاده هم زمان از گری وتیور و اینترلوده.
امروز یکی از همکارها رو دیدم بهم گفت سلطان قاطی کرید اونتوس می کنه برای موندگاری بیشتر کرید. گفتم سلطان نمی خوره به کرید! بلک ایکس اس بریز.
مدتهاست عطر ترکیبی در اختیار دوستان قرار نمیدم چون خرده فروشی زیر سی گرم ندارم ( و البته هر روز و هنوز به تعداد قابل توجهی از دوستان که مقادیر کمتر می خوان پاسخ منفی میدم و همون طور که قبلا نوشتم اون بخشی از وقتم رو که به عطر اختصاص دادم - شغل اصلیم نخ فروشیه - با سفارشهای دوستانی که مقادیر بیشتر می خوان کاملا پر هستش و واقعا توان بیشتر از این ندارم) و برای حجم بالای عطر؛ ترکیب رو به عهده خود دوستان می گذارم و البته بهشون یادآور میشم که روش استفاده و اسپری هم زمان ( در نقاط متفاوت لباس) رو ترجیحا استفاده کنن چون ترکیب دو یا چند عطر؛ فرآیند بازگشت ناپذیریه و به خصوص اگه با دقت و تخصص انجام نشه؛ ممکنه به یک فاجعه بویایی(!) منتهی بشه. قبلا هم نمونه اش رو تو پاتوق داشتیم . برخی صدها گرم عطر رو به باد دادن در اثر انجام ترکیب های حساب نشده.
یه عطری که قابلیت خوبی برای ترکیب با عطرهای خنک داره آزارو بلکه. هم تو پخش تاثیر خوبی داره هم تو موندگاری. به خصوص برای این فصل که عطرهای خنک قدرت مند ظاهر نمیشن. منتهی مقدار بلک باید خیلی کم باشه. آزارو عطر قدرتمندیه و خیلی ساده می تونه عطر اولیه تون رو نابود کنه.

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
درود و وقت خوش؛
دوستان لطفا توجه کنین که روال ارسال روزهای یک شنبه و 4 شنبه هر هفته است. برای همین؛ سفارشهاتون رو نهایتا تا ظهر شنبه و سه شنبه قطعی کنین.کم پیش میاد بتونم هفته ای 3 بار برم پست.
ممنون !
امروز متوجه شدم باید در این پست می نوشتم که قطعی شدن سفارش یعنی واریز وجه! یکی از دوستان 5 شنبه قیمت گرفت و بعد این که فهمید به مناسبت تعطیلی دیروز یک شنبه؛ دوشنبه (امروز) به پست مراجعه می کنم ؛ گفت یک شنبه وجه رو واریز می کنم. دیروز بهش یادآور شدم که فردا صبح اول وقت میرم پست و خواستم بدونم که وضعیت سفارشش به چه شکله. جوابی نداد.باقی سفارشها رو بردم تحویل دادم؛ بعد این که از پست برگشتم تلگرامم رو چک کردم دیدم واریز داشته و خواسته همین امروز براش ارسال کنم ...!
از هر چه بگذریم سخن دوست خوش تر است...
این روزها دو عطر ترکیبی رو اسپری هم زمان می کنم. هنوز برای مصرف خودم کمی تافی چاکلت دارم که یه قطره توش قهوه می ریزم تا بهم حس رد شدن از کنار یک کارگاه شیرینی پزی در حال پخت شیرینی رو بده. تو هوای سرد خیلی می چسبه! عطر ترکیبی دوم الهوم گرلنه که یه قطره توش آزارو بلک ریختم برای تلخ تر شدنش. این کار شیرینی دونه تونکا رو کم می کنه و تلخی بادام بیشتر حس میشه. ترکیب شکلات و قهوه و بادام ... با پخش بالا و موندگاری عالی همونه که تو هوای سرد لازم دارم.
دارم سرمایه گذاری رو قنادی رو بررسی می کنم. احیانا کسی از دوستان قناد حرفه ای سراغ نداره که نیاز به سرمایه داشته باشه؟ بیاد برای من کار کنه. اگه کسی سراغ داره پ خ بده لطفا. شیرینی پزی هم یکی از رویاهای نیمه تمام کودکی مه!

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
درود و وقت خوش؛
متاسفانه به دلیل وضعیت آب و هوا و یخبندان و ... برخی مرسوله های ارسال شده در روز چهارشنبه هفته پیش با تاخیر به دست دوستان رسید یا ندرتا هنوز نرسیده که امیدوارم حداکثر تا فردا برسه. از همشون پوزش می خوام؛ به هر حال اینم سهم ما بود از حوادث بسیار تلخ چند روز اخیر.

miladdn13

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
سلام
دوستان عطری با رایحه تنباکو میشناسید؟
اقا رضا عطر توباکو عود تام فورد رو دارید یا جایی دیدید
و در آخر از اسپری همزمان بلک افغان و اینترلود غافل نشید،تو این روزا و شبای زمستون

ghalandar66

Registered User
لایک‌ها
1,128
سلام
دوستان عطری با رایحه تنباکو میشناسید؟
اقا رضا عطر توباکو عود تام فورد رو دارید یا جایی دیدید
و در آخر از اسپری همزمان بلک افغان و اینترلود غافل نشید،تو این روزا و شبای زمستون
درود بر دوستان عطرباز
بوی تنباکو معمولا در عطرها دو جور حس میشه، یکی تنباکوی خشک و تیز مثل توباکو وانیل تام فورد و یکی هم تنباکوی خیس و به اصطلاح خودمونی، کاپتان بلک که یجورایی بوی آلبالو هم ممکنه ازش حس بشه، مثل هرود مارلی و اسپایس بمب.

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
درود و وقت خوش؛
در هفته ای که گذشت دو روز تعطیل سبب شده برخی دوستان مرسوله های ارسال شده در روز یک شنبه را هنوز دریافت نکرده باشند. به ویژه کسانی که در مرکز استان نبوده اند. پیشنهاد می کنم برای پیگیری با پست محلی شان تماس بگیرند. از کد پیگیری که همان یکشنبه خدمت شان اعلام شده استفاده کنند.

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
درود بر دوستان عطرباز
بوی تنباکو معمولا در عطرها دو جور حس میشه، یکی تنباکوی خشک و تیز مثل توباکو وانیل تام فورد و یکی هم تنباکوی خیس و به اصطلاح خودمونی، کاپتان بلک که یجورایی بوی آلبالو هم ممکنه ازش حس بشه، مثل هرود مارلی و اسپایس بمب.
درود و وقت خوش؛
از امروز؛ هرود مارلی پاتوق عوض شده و با توجه به این که هم تنباکو داره هم وانیل؛ هم بسیار پر طرفدارتر و عامه پسندتر از توباکو وانیله؛ دیگه توباکو کار نمی کنم و بجاش هرود رو پیشنهاد میدم.
دوستان عطرباز پاتوق یادشون هست که زمانی توباکو عطر امضای من بوده و حتما هرود برتری داره که ترجیح میدم اینو به دوستان معرفی کنم.

بالا