برگزیده های پرشین تولز

پاتوق عطربازها؛معتبرترین و مطمئن ترین مرجع و فروشگاه اینترنتی عطر و اسانس ایران برمبنای صداقت و تخصص

ghalandar66

Registered User
لایک‌ها
1,128
ادامه تست بلک افغان:
رایحه خطی داره ولی منو اذیت نمیکنه. یه ذره ملایم تر شده و بوش به سمت نت دوم تام فورد نویر نزدیک شده (مشک زباد) ولی هنوز تغییر نت محسوسی رو ندیدم.
غلظت 50درصد خیلی عالی برای من جواب داده و بعد از 24 ساعت هنوز ماندگاری خوبی داره. با این غلظت دارای گرمای متعادلیه و در فصول غیر تابستان به نظرم احتیاجی به خنک کردن نداره.

بعد از تست توسکان در کنار توباکو میخوام بلک افغان در کنار توسکان و همچنین در کنار توباکو رو هم تست کنم، شاید جواب خوبی گرفتم. :)limited-edition.jpg

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
مسلما اگه رایحه غالبش چرم و زعفرون هست دیگه اسپرت محسوب نمیشه. اون بوی البالو هم در اسپایس بخاطر تنباکو به شمام میرسه و در کارهای دیگه مثل سی کی وان شوک هم نمایان میشه
اگه این کاری که دستت هست ترکیبی از چرم و زعفران و نت های اسپایسی هست باید جالب باشه چون همیشه دوست داشتم ترکیب توباکو و توسکان رو داشته باشم ولی فقط نت اول توباکو باشه و وانیل نباشه. یه مقداری ازش برای من هم نگه دار.
تو 21 کاری که داری تست می کنی دیگه کاری شبیه هی وود هست؟
اگه دوستان دیگه هم مایل به داشتنش باشن؛ میتونم جزو عطرهای لیست قرارش بدم. احتمالا کم نیستن کسانی که مثل من؛ به رایحه؛ و سپس پخش و موندگاری اهمیت میدن و با اسم عطر کاری ندارن.
اما یک عطر تلخ و خنک بسیار شیک و مجلسی دستمه؛ که همین الان در کنار هی وود و گری وتیور رو دستم زدم و اساسی کیفم کوکه! عطر از سنخ چوب و جنگل و میوه و ... است و اسپری همزمانش رو با اینا +کرید اونتوس بسیار توصیه می کنم. (اسم این عطر که ساخته ی من نیست(!) عطر مجلسی میگذاریم)

ادامه تست بلک افغان:
رایحه خطی داره ولی منو اذیت نمیکنه. یه ذره ملایم تر شده و بوش به سمت نت دوم تام فورد نویر نزدیک شده (مشک زباد) ولی هنوز تغییر نت محسوسی رو ندیدم.
غلظت 50درصد خیلی عالی برای من جواب داده و بعد از 24 ساعت هنوز ماندگاری خوبی داره. با این غلظت دارای گرمای متعادلیه و در فصول غیر تابستان به نظرم احتیاجی به خنک کردن نداره.
بعد از تست توسکان در کنار توباکو میخوام بلک افغان در کنار توسکان و همچنین در کنار توباکو رو هم تست کنم، شاید جواب خوبی گرفتم. :)مشاهده پیوست 839683
بلک افغان همینه و تغییر نمی کنه بهرام جان! اپیک آمواج یا بلو ایس رو در کنارش اسپری کن تا احساس جدیدی رو تجربه کنی ...

مخدومی مهندس

Registered User
لایک‌ها
485
با درودی دیگر بار؛
جناب مخدومی؛ پگاسوس مارلی عطری مردانه است. (البته من به زنانه مردانه قائل نیستم؛ برای آنها که در دنیای عطر خط کشی می کنن گفتم)

مطمئن هستی که اسپرینگ بیشتر از دلارنتا موندگاری داره؟! دوباره تست کن. آرش شما هر دو رو داشتی. نه؟ تجربه شما چیه؟

آقا جمله ای که نوشتین؛ خواننده به شبهه می افته آیا من قبلا کرید گران تری داشتم و الان ارزانترش رو آوردم؟ آقای مخدومی داره از کرید گرمی 8800 تومنی یکی از همکاران انجمن حرف می زنه؛ قبلا اون کرید رو خرید داشته. مبلغ رو درست نوشتم؟گرمی 8800 بود دیگه؟
باسلام ، امشب از دوره برگشتم ، آقارضا @دل آهنگ ، در تست الیافی اسپرینگ بهتر از دلارتنا درخشید گرچه در شیکی کار دلارتنا یک ریز رایحه ها در نت هاش داشت که ظریف بودند
اما در مورذ کرید اونتوس ، دوستان اگر سرچ کنند در غیر این تایپیک ، قیمتهایی برای هر گرم اسانس اوون مطرح شده که به راحتی حداقل 5 برابر قیمتی هست که آقا رضا برای این اسانس گذاشتن ، تلخی و شیکی و تقریبا آدامسی لیمویی این اونتوس آقا رضا زیباتر است ، تلخی کار دل رو نمیزنه و بوی آدامسیش خیلی قوی نیست که کا رو از اسپرت بودن در بیاره ، لطیف لطیف تلخی کار رو همراهی میکنه
راستش آکوا دی جیو دوام موندگاریش از دلارتنا و اسپرینگ و بلو آیس و پشن خیلی کمتر بود ، پشن الان که بالای 30 ساعت از تستش میگذره و همچنین آزارو کروم لجند هم 30 ساعت از تستش میگذره ، نفسهای آخرشوون رو زدند ، و این یعنی یک رکود واقعا عالی برای این دو تا کار
جوبیلیشن حدود 8 ساعت و وان میلیون اینتنس کمی بیشتر حدود 9 ساعت دوام موندگاری داشتند ، رفلکشن و گلد امواژ هم خیلی عالی درخشیدند و موندگاری خوبی رو ثبت کردند فقط اپیک امواژ در امواژها و جوبیلیشن. مانور ماندگاری کمتر از 10 ساعت رو ثبت کردند ،
کرید هیمالالیا رو بالای 16 ساعت تست گرفتم و این یعنی معرکه گرچه بابوش کنار نیومدم و هموونی هست که در مورد ادکلنش نقد زدند غلبه بوهای صابونی ،البته خانومها پسند کردند
آقایان یک نکته ::: از گری وتیور آقارضا غافل نشید این گرید وتیور با این شادابی و سرزندگی و پخش و دوام بسیاربسیار عالی ، بعید میدوونم جایی گیر بیارید و البته بااین قیمت ، واقعا محاله نمونه اش رو گیر آورد ، راحت توون کنم تست چند قطره خالص اینکار بالای سه روز ، موندگاری و پخش رو داره ، همپای توسکان لدر قهرمان و حتی بیشتر از اوون پخش و موندگاری ازش گرفتم
توسکان لدر هم که عزیز کرده بنده است رو قبلا گفتم کاری سنگین و گیرا و تاپ و زعفران خالص و چرم تازه برش خورده ، بخور وکندر درش بازیرکی میگیرید و پخش و موندگاری بالای 24 ساعت راحت راحت ، بدون شک اعلام میکنم پولتوون رو با خریداین اسانس قبل خرید ادکلنش پس انداز کنید براحتی با این اسانس عالی ادکلنش رو انگار دارید استفاده میکنید ،با اسانسی که ازش از آقا رضا گرفتم اوون هم باقیمتی انصافا عالی ، نظر جدی دارم و اوونم اینه یکبار تستش کنید دیوونه شیکی و تاپی و سرزنده گیش میشید ، اگرم تووی سایر تایپیکها سرچ کنید و قیمت بگیرید راحت 3 برابر قیمتی که آقا رضا گذاشتن برای اینکار ، دیگران راحت راحت اوون 3 برابر قیمت اینجا رو ، بهتوون اعلام میکنند ، و اما آیا واقعا به این شیکی هست کارشوون یا از این اسانس ، به مراتب پایین تر هست کار و کیفیت کارشوون ، توسکان لدر این تایپیک یک خاص خاص و ممتاز و واقعا بینظیر از حیث قیمت است تجربه کنید راحت متوجه میشوید
آقا رضا بلو آیس خیلی برام زیبا درخشید نت ابتدا و انتهاش باهم برابر شروع و پایان یافت و اوون هم چای سبز خنک شده ، فرشی و تازگی کار مورد پسندم شد موندگاریش هم قابل قبوله راحت 6 ساعت با پخش ، در تست بنده که بصورت الیافی بود درخشید و بااین قیمت یعنی در نوع خودش نمونه ارجینال

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
درود بر همه دوستان عطرباز؛ صبح آدینه تون بخیر
تصادفا متوجه شدم اگه کلمه پاتوق عطر رو در گوگل بنویسم؛ سه گزینه برای سرچ بهم پیشنهاد میده که هر سه تاش به همینجا ختم میشه."پاتوق عطربازها"؛"پاتوق عطربازان"و "پاتوق عطر یاد یار". معلومه که این سه عبارت زیاد در گوگل سرچ شدن و برای همین گوگل پیشنهاد میده. امتحان کنین!
atr.gif

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
گزیده نظر عطربازان در خصوص پگاسوس مارلی!
سلام خدمت شما و دیگر دوستان!
بابک @bghgtc جان رو حضوری دیدم و عطرها تقدیمش شد.
پگاسوس مارلی زده بود ایشون. اودکلن اورجینالش رو که بالای 500 تومنه! با افتخار اعلام می کنم که به تایید خود ایشون پگاسوسی که تقدیم شون کردم شباهت قابل توجهی به اودکلن اصلی داشت!
در یک ظرف اسانسی از پگاسوس داشتن که برای من آورده بودن ببینم (تشکر بابت این لطف) و هر دو هم نظر بودیم که کمترین ربطی به پگاسوس نداشت!
دوستان می دونین این کدوم پگاسوسه؟! همون پگاسوس معروف...!
درود بر دوستان عطرباز؛
هر عطری رو تست میکنم یه قسمت از احساس منو با خودش میبره. امشب پگاسوس رو تست کردم، مدهوش شدم. انصافا خیلی عالیه. بوی وانیل و بادومش محشره... از همون اول که زدم. اینقدر این عطرها عالی هستن که فکر میکنم تا الان پیف پاف میزدم."
کیفیت خوب، سطح سلیقه آدم رو بالا میبره، دیگه به هر عطری رضایت نمیدی.
پخش و ماندگاری فوق العاده بالایی داره. بعد از 24 ساعت هنوز پخش خوبی داره!

****★*******★*********★
باسلام. دقیقا در تست پگاسوس مارلی به نکاتی اشاره کردید که بنده هم در تست بهش رسیدم کار خیلی شیرینی فانتزی داره پخش و موندگاریش وحشتناک بالا هست ، از تووی حال تسترش رو بردم تووی اتاق ، واقعا قوی و بسیار گرمه ، فکر کنم اگه حداقل 30 درصد لایت نشه تا 30 ساعت هم استقامت کنه، وانیل و بادوم و یه سری نتهای دیگه که از قدرت شیرینی کار سمتش نرفتم ، باید کمی تلخ بشه یابا یه کاردیگه همزمان استفاده بشه ، من خیلی سمت کارهای شیرین نمیرم ولی به هر کسی که شیکی بادوام و وانیل و بادام رو میپسنده و میخواد با یک پاف تا سه روز لذت از شرینی و شیکی ببره. حتماحتما میگویم پگاسوس مارلی ، نت پردازی توأمان و بدون معطلی در اینکار عجیبه!!!!

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
Armani Eau d Aromes
بعد از اسپری رایحه ترنج و لیمو که تلخی زیادی نداره به مشام میرسه بعد از دقایقی وتیور هم بهمش اضافه میشه وباز هم فضا رو فرش تر و شاداب تر می کنه مقدار وتیور اینقدر زیاد هست که به راحتی میشه تشخیص اش داد. (استفاده روی پوست سریعتر شما رو به وتیور میرسونه )مثل اینکه تو کارهای قدیمی تر ماندارین (نارنگی) نت اولیه رو تشکیل میداده ولی من چنین بوی ازش نگرفتم. رایحه تا انتها خطی می مونه و تغییر خاصی نداره. پخش بو هم 4-5 ساعت هست. کار خاصی نیست ولی نسبت به کارهای دیگه مرکباتی که لیمو دارند برتری داره

M7 Oud Absolu Yves Saint Laurent
همونطور که انتظار میره کاری ساخته شده بر پایه عود هست که بلافاصله بعداز اسپری خودش رو نشون میده. همراه با عود بوی صمغ و پچولی هست به مشام میرسه که بعد از دقایقی رایحه شون قوی تر شده و با عود برابری می کنه فضای کار تند و گرم و اسپایسی هست
کار خوبی هست و می تونه دوستداران عود رو راضی کنه ولی اسانس های رضا جان اسانس های بر پایه عود اینقدر شبیه این کار هست که برای بچه های پاتوق خریدش رو ضروری نمی بینم (نظر شخصی)
همنطور که رضا هم میدونه نه من و نه خانواده علاقه ای به عود نداریم (بلافاصله بعد از اسپری صداهای اعتراض امیز از اقصانقاط خانه بگوش رسید اینم از بدی همنشینی با هموطن های عرب زبان هست که شورش رو در اوردن)

Gucci Pour Homme II
رایحه اصلی عطر بوی چای بهمراه دارچین هست که بعد از مدتی برگ بنفشه هم بهش اضافه میشه
ماندگاری و پخش بو خیلی کمی داره و اصلا شخص رو راضی نمی کنه. از رایحه اش اصلا خوشم نیومد ترکیب رایحه چای و دارچین اصلا شبیه دمنوش چای دارچین که خیلی دوستش دارم نیست بیشتر شبیه اینه که توی چای تون بجای شکر ، نمک ریخته باشید و بعد از خوردن اولین قلوپ شوکه شده باشید دقیقا همون مزه رو میده!

ghalandar66

Registered User
لایک‌ها
1,128
درود بر دوستان عطرباز؛

کرید امپریال:
وقتی عطری از برند سلطنتی کرید باشه و اسم امپریال رو هم داشته باشه، با این تفاسیر سطح انتظارات دو برابر میشه. دقیقا چند لحظه بعد از اسپری کردن شوک بهتون وارد میشه، چون بوی گرین آیریش لایت شده و کمی بوی مرکباتی به مشامتون میرسه. طوری که من فکر کردم آقا رضا اشتباها به جای امپریال، گرین آیریش رو گذاشته! پخش بو در حد دو ساعت بد نیست و موندگاری هم برای من ماکزیمم 6 ساعت بود. (البته با غلظت 50 درصد)
در کل رایحه خیلی لایت و خوبی داره. تم کلی همانند گرین آیریش با مرکبات اضافه شده داره. چیزی که جالب توجه بود اینه که علیرغم اسم و رسم این عطر و اینکه 10 سال بعد از گرین آیریش معرفی شده ولی پخش و ماندگاری خیلی ضعیفتر و رایحه ای خیلی سبکتر داره!

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
Narciso Rodriguez for Him
نت ها و مواد سازنده این عطر زیاد نیست ولی باز بایک رایحه خاص و منحصربفرد طرف هستیم برای من که تازگی داشت و تا الان استشمامش نکرده بودم. عطر با رایحه پچولی و برگ بنفشه شروع میشه ولی ترکیبشون یه بوی خاص میده که نمیشه خوب توصیفش کرد
بوش یه حالت کثیفی رو القا می کنه مثل اینکه برید کنار مرداب کوچک که گیاهان و خزه ها، چندین ماه توی اب راکد اون مونده باشند (+ پره بچه قورباغه) یه تم شوری هم همراهیش می کنه. کرید امپریال (که بهرام چند پست قبل بهش اشاره کرد) بعد از اسپری یه مقدار کمی شبیه رایجه نارسیس هست من از امپریال تو چنددقیقه اول همین نت شور و کمی کثیف رو می گیرم. (شدتش خیلی کمتره)
بعد از مدتی (یک ساعت) از قدرت این روایح کمتر شده و مشک هم بهشون اضافه میشه و باعث میشه کمی شیرینی به کار اضافه بشه. ولی همچنان تا پایان کار روایح اولیه همراه با مشک حضورشون رو حفظ می کنند. تو این مدت اون بوی کثیف کمی کمتر شده ولی همجنان هست کنارش هم یه بوی خاکی هم بصورت رفت و برگشتی وجود داره از این نظر کار کمی شبیه نت خاکی دیور هوم اینتنس میشه.
کار عجیبیه بعضی وقت ها می گم ارزشش رو نداره ولی بعد از مدتی دوباره می رم بوش می کنم. تا وقتی که بوش زیر بینی ام هست بهش نق می زنم ولی وقتی نیستش دوباره هوس می کنم برم سراغش. ماندگاری و پخشش خوبه هر چند میگن این کار هم جدیدا خراب شده
ول بنظرم اگه ادم داشته باشتش و گاهی بره سراغش بد نباشه.

مخدومی مهندس

Registered User
لایک‌ها
485
باسلام ؛آقا @arash59b ، یک سوأل دارم ازتوون ، آل هوم آیدل گرلن
رو در رایحه اگر تست کردید میتوونید بگید رایحه اش چه سمتی است ؟ به کدوم کار بیشتر شباهت داره ؟ دوستان دیگه هم اگر نظری دارند استفاده میکنیم اگر اطلاع بدهند. تشکر

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
باسلام ؛آقا @arash59b ، یک سوأل دارم ازتوون ، آل هوم آیدل گرلن
رو در رایحه اگر تست کردید میتوونید بگید رایحه اش چه سمتی است ؟ به کدوم کار بیشتر شباهت داره ؟ دوستان دیگه هم اگر نظری دارند استفاده میکنیم اگر اطلاع بدهند. تشکر
سلام مهندس
متاسفانه تستی روی این کار نداشتم

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
من یک سمپل از نارسیسو رودریگز دارم که همین الان رفتم زدم به دستم ببینم چقدر با توصیف شما از اودکلنش می خونه! فعلا که با پچولی شروع شده (بوش شبیه سمپلیه که از تام فورد وایت پچولی دارم!) حس خوبی بهش دارم؛ اصلا منو یاد مرداب و قورباغه نمیندازه. رایحه خنک هم نیست. کرید امپریال خنکه.
آقای مخدومی؛ من قبلا در پاتوق نوشتم ال هوم ایدل گرلن (برنده جایزه بهترین عطر سال 2014 از انجمن عطر فرانسه) بوش تو چه مایه ایه. نت اولش تلخی بادوم داره که بعدا شیرینی دانه تونکا هم میاد توش.

Last edited:

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
سلام و درود
اولین خریدم از شما هستش
15 گرم اسپایس لدر
15 گرم بلو شنل
10 گرم فیکسر
دو عدد ظرف اسپری 10 میل
قیمت رو برام پ خ کنید
با درود به همه دوستان؛ امیدوارم هفته ای سرشار از شادی و نشاط رو برای خودتون بسازین و برای این کار؛ رایحه های محبوب تون هم به کارتون بیاد!
آقا مجتبی اولین خریدار اسپایس بمب هستن و هم چنین اولین کسی که چند عطر جدید پاتوق رو تست می کنن: هی وود کرم؛ ال هوم آیدل گرلن و آن عطر شیک و خنک/تلخ مجلسی!
دیور هوم اینتنسم تموم شده و با این که هم خودم از قبلیه راضیم هم عاشقانش ;) (آرش و ...)؛ میخوام ببینم بهترشم هست؟

Last edited:

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
دیور هوم اینتنسم تموم شده و با این که هم خودم از قبلیه راضیم هم عاشقانش ;) (آرش و ...)؛ میخوام ببینم بهترشم هست؟
انشالله که باشه
اگه نبود از همین که می تونید تهیه کنید؟
الان سر کار دارم بوش می کنم البته در کنار تغ

Saul

Registered User
لایک‌ها
3,864
با درود به همه دوستان؛ امیدوارم هفته ای سرشار از شادی و نشاط رو برای خودتون بسازین و برای این کار؛ رایحه های محبوب تون هم به کارتون بیاد!
آقا مجتبی اولین خریدار اسپایس بمب هستن و هم چنین اولین کسی که چند عطر جدید پاتوق رو تست می کنن: هی وود کرم؛ ال هوم آیدل گرلن و آن عطر شیک و خنک/تلخ مجلسی!

تشکر می کنم از شما
بی صبرانه منتظرم تا بدستم برسه :general601::general601:

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
انشالله که باشه
اگه نبود از همین که می تونید تهیه کنید؟
الان سر کار دارم بوش می کنم البته در کنار تغ
خیالت تخت. امکان نداره بگذارم بدون دیور هوم اینتنس بمونی! به خصوص بعد تجربه اودکلن اورجینالش که دیدی در عمل حرفی برای گفتن نداره و هیچ جوره نمی صرفه. از شما چه پنهون؛ دارم به آب و آتیش میزنم یک دیور هوم اینتنس خاص (!) رو بیارم. امکانی برای تست قبل خرید ندارم؛ ولی این قدر به سازنده اش اعتماد دارم که ندید پول بدم براش! تکلیفش در شهریور روشن میشه. عشاق دیور هوم چند هفته صبر کنن فعلا!
تشکر می کنم از شما
بی صبرانه منتظرم تا بدستم برسه :general601::general601:
صبح به خودم اسپایس و بلو شنل زده بودم. پایین پیراهن؛ اسپایس؛ سمت یقه؛ بلو شنل. تو اداره ی نسبتا بزرگ پست؛ یکی از اون ته خودشو رسوند به من گفت آقا اسم عطرتون چیه! بهش گفتم ساخت خودمه؛ (اسپری هم زمان بلو شنل و اسپایس بمب؛ بلو بیشتر از اسپایس) عجیب این دو بو برای هم ساخته شدن.
راستی آرش دیشب به بالشم؛ اسپایس زده بودم؛ قبل خواب متوجه شدم شامه ام بوی توباکو حس می کنه؛ دیدم درست میگی که تنباکوی اسپایس بی شباهت به تنباکوی توباکو وانیل نیست.

ghalandar66

Registered User
لایک‌ها
1,128
درود بر عاشقان عطر؛

آقا رضا با این اوصاف یه کم اسپایس برای منم بذار کنار که سفارش بعد حتما تستش کنم. راستش بدجور منو هوایی کردی!؛-)

کافی نیل رو تست کردم:
از لحاظ پخش و موندگاری عالی بود. با اینکه توی ظرف رولی ریخته بودی و به گردن و مچ دستم مالیدم ولی پخش عالی داشت. بازخورد خوبی هم از اطرافیان گرفتم. نت تنباکوی اولش رو دوس داشتم و ای کاش تنباکوش رو خیلی غلیظ تر میکردی. (من هرچی تنباکو غلیظ تر باشه بیشتر میپسندم) توی نت بعدی قهوه و یک کم وانیل ظاهر شد که واقعیتش من بوی قهوه برام زیاد جذاب نیست. توی نت آخر هم من بوی بلک افغان و وانیل به شامه ام خورد، حالا اینکه توی فرمول هست یا نه نمیدونم. در کل کار شیک و همه پسندیه. مخصوصا اگر از بوی قهوه هم لذت ببری که دیگه برات معرکه است.
به شخصه بوی تنباکوی توباکو رو خیلی میپسندم، ای کاش اسانسی بود که فقط نت تنباکوی توباکو رو به صورت خیلی غلیظ داشت.

سیلور مانتن کرید رو هم تست کردم:
رایحه اش صابونی و بسیار شبیه نت اول نرولی بود. نرولی بعد از یه ساعت وارد نت دوم بهار نارنج میشه که واقعا شاهکاریست برای خودش! ولی در اینجا من یک بوی خطی صابونی رو تا الان حدود 19 ساعت دارم حس میکنم و تغییر نت محسوسی رو ندیدم. پخش و ماندگاری خوبی داره ولی به نظرم خیلی خطی و صابونیه. فکر کنم آقا آرش (اصلاح میکنم، آقا مهدی) بودن که سخنی با این مضمون گفته بودن که من یکی از عطرهای تام فورد رو با کل خاندان کرید عوض نمیکنم. اتفاقا تا الان منم همین نظر رو دارم. به نظرم عطرهای کرید در حد خودشون خوب هستن ولی ظرافت و کیفیت و از همه مهمتر بازی با نتها رو در حد عطرهای تام فورد اصلا ندارن.

Last edited:

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
کافی نیل رو تست کردم:
از لحاظ پخش و موندگاری عالی بود. با اینکه توی ظرف رولی ریخته بودی و به گردن و مچ دستم مالیدم ولی پخش عالی داشت. بازخورد خوبی هم از اطرافیان گرفتم. نت تنباکوی اولش رو دوس داشتم و ای کاش تنباکوش رو خیلی غلیظ تر میکردی. (من هرچی تنباکو غلیظ تر باشه بیشتر میپسندم) توی نت بعدی قهوه و یک کم وانیل ظاهر شد که واقعیتش من بوی قهوه برام زیاد جذاب نیست. توی نت آخر هم من بوی بلک افغان و وانیل به شامه ام خورد، حالا اینکه توی فرمول هست یا نه نمیدونم. در کل کار شیک و همه پسندیه. مخصوصا اگر از بوی قهوه هم لذت ببری که دیگه برات معرکه است.
به شخصه بوی تنباکوی توباکو رو خیلی میپسندم، ای کاش اسانسی بود که فقط نت تنباکوی توباکو رو به صورت خیلی غلیظ داشت.
کافی نیل چیزای دیگه هم داشت! این نسخه با کافی نیل وحید و آرش یکی نیست. چون برای فروش ساخته نشده و حاصل عطربازیهای شخصیمه؛ هر دفعه چیزهایی رو بهش اضافه می کنم ببینم چی در میاد از توش! در حالت کلی کافی نیل عبارتست از قهوه و تنباکو و وانیل. اما این که دست شما هست کارتیر پاشا و دیور هوم اینتنس هم داره+....
سیلور مانتن کرید رو هم تست کردم:
رایحه اش صابونی و بسیار شبیه نت اول نرولی بود. نرولی بعد از یه ساعت وارد نت دوم بهار نارنج میشه که واقعا شاهکاریست برای خودش! ولی در اینجا من یک بوی خطی صابونی رو تا الان حدود 19 ساعت دارم حس میکنم و تغییر نت محسوسی رو ندیدم. پخش و ماندگاری خوبی داره ولی به نظرم خیلی خطی و صابونیه. فکر کنم آقا آرش بودن که سخنی با این مضمون گفته بودن که من یکی از عطرهای تام فورد رو با کل خاندان کرید عوض نمیکنم. اتفاقا تا الان منم همین نظر رو دارم. به نظرم عطرهای کرید در حد خودشون خوب هستن ولی ظرافت و کیفیت و از همه مهمتر بازی با نتها رو در حد عطرهای تام فورد اصلا ندارن.
بابک @bghgtc اودکلن سیلور مونتن کرید رو دیده و منتظر میشم نظرشو در مورد اسانس سیلور مونتن من خودش بیاد بنویسه. به خودم گفته نظرشو. منتهی ترجیح میدم به قلم خودش بخونین.
اون جمله رو مهدی @Mahdispn گفته بود و فکر کنم توسکان لدر منظورش بود.
اسپایس +بلو شنل جدیدترین مست کننده ی شامه ی منه!

بالا