برگزیده های پرشین تولز

پاتوق عطربازها؛معتبرترین و مطمئن ترین مرجع و فروشگاه اینترنتی عطر و اسانس ایران برمبنای صداقت و تخصص

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
اگه تست شون خوب باشه کی به پاتوق اضافه میشن؟
درود و وقت همگی بخیر؛
آرش جان؛ هنوز نیومده. هر موقع اومد گالووی مارلی رو حتما میارم. اون دو تا رو هم باید تست کنم.

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
درود و وقت همگی بخیر؛
آرش جان؛ هنوز نیومده. هر موقع اومد گالووی مارلی رو حتما میارم. اون دو تا رو هم باید تست کنم.
منظورم اینه که الان موجود هستند یا جزو کارهایی هست که در صورت تایید سمپل، باید تازه به شرکت سفارش ساخت بدن

Sent from my iPad using Tapatalk

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
منظورم اینه که الان موجود هستند یا جزو کارهایی هست که در صورت تایید سمپل، باید تازه به شرکت سفارش ساخت بدن
نه؛ موجودن الان. سفارشش رو قبلا دادن و تو راهه.

SH@HR@M

Registered User
لایک‌ها
534
با درود مجدد خدمت دوستان و عرض خسته نباشید؛
لیست جدیدترین عطرهای پاتوق خدمت تون اعلام میشه.
93 - ویاج هرمس
Voyage d`Hermes Hermes for women and men
سر لیست همه از نظر پسند شخصی و علاقه ی خودم عطری است از هرمس به نام ویاج.
nd.7916.jpg

در توصیفش همین یک جمله رو بگم که وقتی بوش کردم گفتم تا آخر عمرم فقط همینو باید بزنم! کلاس تام فورد رو اضافه کنید به شکوه کرید؛ میشه ویاج هرمس.

94 - اورنج هرمس Aroma d`Orange Verte Hermes
با اختلاف قابل توجه از هر عطر دیگه ای که تا حالا بوی پرتقال ازش استشمام کردین! چقدر فرش و چقدر طبیعی!
nd.4657.jpg

95 - تام فورد ماندارینو Mandarino di Amalfi Tom Ford
احتمالا علاقمندان نرولی پورتوفینو بعد استشمام این عطر؛ نرولی رو فراموش می کنن! نرولی پیش این؛ حرفی برای گفتن نداره. تام فورد سه سال بعد از نرولی؛ اینو به بازار داده و از اونجایی که حتی شیشه اودکلن هم شبیه نرولیه ؛ به نظر من همین پیام رو القا می کنه: به نسخه ی 2014 نرولی؛ خوش آمد بگین!

nd.25481.jpg

96 - تام فورد ساحارا نویر
لینک رو چک بفرمایید!

97 - الهوم لانویت ایوسنت لورن La Nuit de l`Homme Yves Saint Laurent
شبیه ترین اسانسی که به اصل اودکلنش تا به حال دیدم! رایحه ای بسیار دوست داشتنی و آرامش بخش؛ ترکیبی از لوندر و هل و ...
nd.5521.jpg

98 - بلک ایکس اس لکسس
Black XS L'Excès

paco-rabanne-black-xs-lexcs-pour-homme-edt-100ml-33-floz.jpg

طعم خوش آناناس ... یک عطر میوه ای بسیار با کلاس!

99 - آلور هوم ادیشن بلانچ
nd.2653.jpg

نسخه بهتر الور اسپرت (نظر شخصی)

100 - کرید وتیور Original Vetiver Creed

o.468.jpg

وتیور به روایت کرید!

101 - لاوی است بل لانکوم La Vie Est Belle Lancome
nd.14982.jpg

چرا این اسانس رو آوردم؟ دوستانی که از ابتدای تاسیس پاتوق همراه من بودن؛ تافی چاکلت رو به یاد دارن. دقیقا شکلات تافی بود. متاسفانه اسانس تافی چاکلت (توسط سازنده یا وارد کننده؟!) تغییر رایحه داد و من دیگه نمیارم. این اسانس در نت اول بوی خوش شکلات رو براتون تداعی می کنه منتهی خیلی با شکوه و اودکلنی. الان حدود سی ساعت بعد یک بوی خوشی ازش دارم که توش وانیل رو میتونم تشخیص بدم فقط. در یک کلام "عالی" از نظر من. فقط اگه منحصرا تلخ پسندین؛ به دردتون نمی خوره. در غیر این صورت برای رفتن به فضا آماده بشین و ترتیبی اتخاذ کنین که برگردین زمین!
پی نوشت مهم:
چند بلو شنل و کرید اونتوس جدید رو تست کردم در چند هفته ی اخیر. به اطلاع همه دوستان می رسونم که بلوشنل و کرید اونتوس پاتوق عوض شد. اولین نفری که کرید جدید رو تست می کنه حسین عزیزه در سفارش ششمش @shmp30 و اولین نفری که بلوشنل جدید رو تست می کنه سعید جان هست با آیدی @sata108
عطرهای جدیدی هم چنان در راهن! در پستهای بعدی از تست چندین رایحه جدید براتون می نویسم که دو تاش مورد توجه آرشه.
پاتوق عطربازها؛ این روزها بیش از همیشه؛ یک پاتوق زنده و فعال و پر جنب و جوشه که اعضای اون واقعا حضور هم رو حس می کنن. همه در کنار هم؛ لحظاتی خوش و معطر رو سپری می کنیم.
تا باد؛ چنین باد!
سلام و عرض ادب و احترام

از دوستان کسی اورنج هرمس رو خریده نظرش رو بنویسه
آقا رضا شما هم نظرتون رو بنویسید

بخصوص پخش بو و ماندگاری

ممنونم

Last edited:

مخدومی مهندس

Registered User
لایک‌ها
485
باسلام واحترام
آقایان پیشنهاد میدم این چند کار پاتووق رو از دست ندید
مون بلان ایندی ویژوال
اگزیریوس جیوانچی
ویاج هرمس
کرید اونتووس
هرود د مارلی
از ما گفتن
پخش و ماندگاری و رایحه دلبرا رو توأم باهم دارند

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
بنام خدا
سلام بر رفقا
سفارش ششم را از 4 اسانس مختلف گذاشتم .
دیور هوم اینتنس برای 10 نفر از همکارهام به همراه 3 اسانس جدید پاتوق.
و چه می کنه این دیور هوم اینتنس! احتمالا ( با توجه به حضور ویاج هرمس در این سفارش) سری بعد همه همکاراتون ویاج هرمس رو سفارش میدن. پیش پیش یک کیلو برای شرکت شما بگذارم کنار!

ghalandar66

Registered User
لایک‌ها
1,128
درود و شب خوش بر دوستان عطرباز؛

تست دوم "اورنج هرمس" (غلظت 50 درصد):
اصولا بعضی از برندها معروف به کار کردن بر روی یک نت هستند. و بصورت تخصصی بر روی یک نت خاص در اکثرا عطرهاشون تاکید میکنند. مثلا برند "مونتاله" معروف به کار کردن بر رو "عود" است و اکثر عطرهای این برند هم از این قائده مستثنی نیستند. در همین راستا نیز برند "هرمس" را باید متخصص در زمینه "نت مرکبات" دانست. اسانس اورنج هرمس هم از این قائده مستثنی نیست.
در لحظه اول اسپری این عطر، بوی تازه و شادابی از گریپ فروت به مشام میرسه. بقدری بوی گریپ فروت تازه در نت اول این عطر شفاف و تمیزه که من تلخی و ترشی گریپ فروت تازه رو ناخودآگاه در دهانم حس کردم. بعد از حدود نیم ساعت بقیه نتها نیز به مرور اضافه میشوند. و خانواده مرکبات رو کامل میکنند. من به شخصه پرتقال و لیمو رو در نت بعدی حس کردم. همین روند تلخی و کمی ترشی تا پایان رایحه ادامه پیدا میکنه. تقریبا از لحاظ نت یه عطر خطی به حساب میاد ولی مثل سایر کارهای هرمس کیفیت نت مرکبات عالی و منحصر بفرده. من به شخصه این چینش نت و بو رو در عطر دیگه ای تجربه نکردم و بنظرم خیلی خاصه.
از نظر پخش و ماندگاری هم در حد یک عطر خنک، خوب و قابل قبوله. من این عطر رو به دوستداران روایح مرکباتی و تلخ پیشنهاد میکنم. مخصوصا برای من که از عطرهای تلخ خوشم میاد، تجربه خوب و نو به حساب میامد.:)
الان یه نقل قول جالبی رو در سایت "هرمس" راجع به این عطر خوندم که شاید خالی از لطف نباشه نقلش:

“Eau d’Orange Verte is the scent of the Little Prince in all of us.”

Jean-Claude Ellena

Last edited:

SH@HR@M

Registered User
لایک‌ها
534
درود و شب خوش بر دوستان عطرباز؛

تست دوم "اورنج هرمس" (غلظت 50 درصد):
اصولا بعضی از برندها معروف به کار کردن بر روی یک نت هستند. و بصورت تخصصی بر روی یک نت خاص در اکثرا عطرهاشون تاکید میکنند. مثلا برند "مونتاله" معروف به کار کردن بر رو "عود" است و اکثر عطرهای این برند هم از این قائده مستثنی نیستند. در همین راستا نیز برند "هرمس" را باید متخصص در زمینه "نت مرکبات" دانست. اسانس اورنج هرمس هم از این قائده مستثنی نیست.
در لحظه اول اسپری این عطر، بوی تازه و شادابی از گریپ فروت به مشام میرسه. بقدری بوی گریپ فروت تازه در نت اول این عطر شفاف و تمیزه که من تلخی و ترشی گریپ فروت تازه رو ناخودآگاه در دهانم حس کردم. بعد از حدود نیم ساعت بقیه نتها نیز به مرور اضافه میشوند. و خانواده مرکبات رو کامل میکنند. من به شخصه پرتقال و لیمو رو در نت بعدی حس کردم. همین روند تلخی و کمی ترشی تا پایان رایحه ادامه پیدا میکنه. تقریبا از لحاظ نت یه عطر خطی به حساب میاد ولی مثل سایر کارهای هرمس کیفیت نت مرکبات عالی و منحصر بفرده. من به شخصه این چینش نت و بو رو در عطر دیگه ای تجربه نکردم و بنظرم خیلی خاصه.
از نظر پخش و ماندگاری هم در حد یک عطر خنک، خوب و قابل قبوله. من این عطر رو به دوستداران روایح مرکباتی و تلخ پیشنهاد میکنم. مخصوصا برای من که از عطرهای تلخ خوشم میاد، تجربه خوب و نو به حساب میامد.:)
سلام مجدد

بهرام خان ممنون از ریویوی خوبت
من از وقتی آکوا دی پارما آرانچا گرفتم خیلی خوشم اومده دائم بوش کنم اما موندگاریش خیلی کمه
با این حساب این میتونه جایگزین خوبی باشه

فقط پخش بو و ماندگاریش چطوره؟ مثلا چند ساعت؟
چون آرانچا همون پرتقال به زبان ایتالیایی موندگاریش خیلی کمه

و اگر بخواهی یک مقایسه ای با اگزریوس جیوانچی داشته باشی چطور؟

بازم ممنون

ghalandar66

Registered User
لایک‌ها
1,128
تست سوم "کرید وتیور" (غلظت 50 درصد):
با شنیدن نام وتیور از این عطر ناخودآگاه ذهنها به سمت "گری وتیور" تام فورد میره. ولی این عطر از نظر کلاس رایحه کلا با گری وتیور متفاوته که فکر کنم به علت متفاوت بودن مکان کشت وتیور این عطر با تام فورد میتونه باشه.
در لحظه اول اسپری، بوی خنک، گس و تلخ جنگلی و گیاهی به مشام میرسه. بقدری این بو تازه و شاداب بود که من ناخودآگاه خودمو میون یک جنگل سرسبز حس کردم. کیفیت نتهای این عطر بسیار عالیه. از نظر fresh بودن کمتر عطری فکر کنم به پاش برسه. مخصوصا که بوی گیاهی خاص، عالی و خنکی داره. بعد از نت اولیه یه بوی صابونی لطیفی هم به رایحه اضافه میشه که باعث میشه حس تمیزی و شادابی عطر چندین برابر بشه. بنظرم تا حدودی این عطر مابین دسته اسپرت و رسمی قرار بگیره، برعکس گری وتیور تام فورد که کاملا رسمی بود.
از نظر پخش و ماندگاری در بین عطرهای خنک خیلی خوب بود و بنظرم در حد گرین آیریش و سیلور مانتن ظاهر شد.
دوستانی که عطرهای کرید رو تجربه کردن به وضوح امضای کرید رو در این عطر میتونن ببینن. بنظرم کار خاص و جدیدی بود که میشه به دوستداران روایح جنگلی و خنک پیشنهاد کرد.

ghalandar66

Registered User
لایک‌ها
1,128
سلام مجدد

بهرام خان ممنون از ریویوی خوبت
من از وقتی آکوا دی پارما آرانچا گرفتم خیلی خوشم اومده دائم بوش کنم اما موندگاریش خیلی کمه
با این حساب این میتونه جایگزین خوبی باشه

فقط پخش بو و ماندگاریش چطوره؟ مثلا چند ساعت؟
چون آرانچا همون پرتقال به زبان ایتالیایی موندگاریش خیلی کمه

و اگر بخواهی یک مقایسه ای با اگزریوس جیوانچی داشته باشی چطور؟

بازم ممنون

درود بر شما شهرام جان و ممنون از لطفت؛
راستش ماندگاری و پخش خوبی در مقایسه با عطرهای خنک داره. ولی بنظرم اگزریوس یکی از استثناهای عطرهای خنک محسوب میشه. مخصوصا اسانس پاتوقش که پخش و ماندگاری فوق العاده داره. من خودم اون عطری که فرمودین رو تست نکردم(اکوا دی پارما... ) ولی اورنج رو بیشتر از جهت تلخی خاص رایحه اش پسندیدم و بنظرم از این منظر خیلی خاص و قابل قبوله. ولی در مورد ماندگاری و پخش، چون این عطر خنکیه انتظار زیادی نباید ازش داشت. برای من در حد 6-7 ساعت و یک پاف قابل قبول بود.
بنظرم کارهای هرمس درسته که اکثرا مرکباتی هستن(حداقل اونهایی که من تست کردم) ولی از نظر رایحه هر کدوم رایحه خاص و منحصر به فردی رو دارن.

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
با درود بسیار خدمت همگی دوستان عطربازم؛ روز همگی به خوشی و شادی؛ اسامی 29 سمپلی که هفته پیش در اختیارم قرار گرفت به شرح ذیل اعلام می شود. بدیهیه که تست روایح جدید زمان می بره و با بهرام عزیز کاملا موافقم که روزی یک عطر رو باید تست کرد.
بهرام جان ریویو های دیشبت خیلی مفید و خوندنی بودن. ممنون.
list1.gif
list2.gif

yasmax

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
30
3 عطر بلک افغانو - اپیک امواژ - تام فورد ایتالین سایپرس به سلامت به دستم رسید .
ممنون از اقا رضا
بوی ایتالین سایپرس بسیار قویه و خیلی سنگین
بلک افغانو هم عالی
امواژ رو که من ادکلن اصلش رو بو کردم میتونم راحت بگم خیلی شبیه اصلش هست .حالا باید موندگاریش رو هم ببینم چقدره که داخل همینجا اعلام میککنم.

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
3 عطر بلک افغانو - اپیک امواژ - تام فورد ایتالین سایپرس به سلامت به دستم رسید .
ممنون از اقا رضا
بوی ایتالین سایپرس بسیار قویه و خیلی سنگین
ایتالین سایپرس ایشون حدودا 50 درصد لایت شده.
بلک افغانو هم عالی
امواژ رو که من ادکلن اصلش رو بو کردم میتونم راحت بگم خیلی شبیه اصلش هست .حالا باید موندگاریش رو هم ببینم چقدره که داخل همینجا اعلام میکنم.
به لطف محمد (سعادتمندی) عزیز اودکلن اورجینال اپیک آمواژ رو بنده هم تست کردم و شباهت خیلی زیاده به اسانس پاتوق ( این شباهت به هر حال یک امتیاز مثبته) و به قول ایشون موندگاری اودکلنهای اپیک و جوبیلیشن آمواژ بالا نیست (علیرغم قیمت بالا!)

ghalandar66

Registered User
لایک‌ها
1,128
درود و روز خوش بر دوستان عطرباز؛
ممنون از لطفت رضا جان.

تست چهارم؛ لاوی است بل لانکوم La Vie Est Belle Lancome (غلظت 50 درصد):
توصیف این عطر در لحظه اول اسپری فقط یه چیزه، شیرین شیرین شیرین شیرین شیرین! این عطر در رده کارهای گلی میوه ای قرار میگیره که بنظرم کفه میوه ای کمی سنگینتره. من بوی شیرینی انگور یا شیره انگور رو ازش حس کردم. توی نتهاش از گلابی هم نام برده که در عطر قابل استشمامه. در کنار این بوهای میوه ای گلها هم حضور دارند ولی نه بصورت تلخ بلکه به صورت شیرین. چیزی مشابه مربای گل سرخ! راستش این عطر بوی دلپذیر و جذابی داره ولی با تم فوق العاده شیرین.
از نظر ماندگاری و پخش هم خیلی خوبه و این عطر گرم برای روزهای سرد میتونه گزینه مناسبی باشه، با توجه به اینکه این عطر یک عطر مجلسی و رسمی هم میتونه محسوب بشه. از لحاظ شباهت به اودکلن هم چون قبلا اودکلن رو تست داشتم میتونم بگم که شباهت زیادی داره. من به شخصه جنسیت برای اودکلن و عطر قائل نیستم ولی شیرینی این عطر شاید زیاد باشه و خیلی از آقایون برای خودشون نپسندن. در عین حال دیدم که رایحه این عطر در بین خانومها خیلی طرفدار داره.

SH@HR@M

Registered User
لایک‌ها
534
سلام و عرض ادب و احترام

ممنون بهرام خان از ریویوهاتون

شما کارهای جدید رو مثل کرید جدید و بلک ایکس اس و تام فورد ساحارا نویر رو هم گرفتید؟

من جای آقا رضا بودم تمامی کارهام رو براتون میفرستادم تا ریویو همه کارها رو زحمتشو بکشید:general705:

mdra

Registered User
لایک‌ها
20
سلام
15 گرم عطر الور اسپرت به آقا رضا سفارش دادم
با این که سوالای زیادی پرسیدم ولی ایشون با صبر و حوصله جواب دادند
ازشون تشکر میکنم
به محض اینکه عطر به دستم برسه نظرم رو اعلام میکنم

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
دوستان عزیزی که تازه به پاتوق ملحق میشن ؛ ضمن عرض خوش آمد از طرف خودم و دیگر پاتوق نشینان؛ محبت کنن پست شماره یک رو کامل مطالعه کنن. لیست عطرها (شامل لینکها در معرفی روایح در صورت وجود) + لینک های قبل لیست
محمد عزیز @mdra پ خ رو چک کن. سایر دوستانی که نرسیدم امروز سفارشهاشون رو آماده کنم فردا براشون پیام میدم.

بالا