برگزیده های پرشین تولز

پاتوق عطربازها؛معتبرترین و مطمئن ترین مرجع و فروشگاه اینترنتی عطر و اسانس ایران برمبنای صداقت و تخصص

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
آرش جان چند مدل عود داریم در عطرها؟ صندل کدوم نته؟ اسانسهای طبیعی از رایحه های اصلی آمریکایین؟ 10 درصد اسانسه بقیه اش چیه؟ چه جوری داری ازشون استفاده می کنی ....
سلام رضاجان
عود هم مثل وتیور بستگی به کشور کشت کننده و نوع گیاه اش رایجه های متفاوتی داره. من اسم اون عودی که قشر عرب جامعه زیاد استفاده می کنند و رایحه سنگین و دودی و بخورمانندی داره رو گذاشتم عودعربی
اگه منظورت صندل موجود در عود وود هست همون نت اخری میشه که در پس زمینه عود قرار داره و شما دوست اش دارید یه بوی چوبی تقریبا شیرین٬ ******* و لطیف داره
بقیه اسانس با فیکساتورهای طبیعی رقیق شدن من فقط دو میل ازش گیرم اومده و از مبدا شون خبر ندارم
روی بلاتر تست می کنم . بعضا روی پوست هم میزنم

Last edited:

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
سلام....
چی کار کنیم لک نشه لباس؟؟؟؟
اسپری رو حداقل از فاصله ۲۰ سانتی انجام بده و اتومایزر رو هم محکم و سریع فشار بده
البته بستگی به غلضت اسانس شما هم داره اگه اسانس خالص استفاده می کنید کاری نمیشه کرد مگر اینکه روی پوست اسپری کنید

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
سلام به همه دوستان و آغازین روز هفته بر همه بخیر و شادی؛
سفارش رو همینجا بدین ؛قبلش خوندن پست اول و لینکهاش توصیه میشه
فیکساتور موجب راحتی اسپری و پودر شدن عطر روی لباس و لک نشدنش میشه و اگه عطر خطی نباشه نتهاشو باز می کنه. توضیحات مفصلش در پست یک اومده.
دوستان لطفا بیشتر به توصیه های ارائه شده توجه کنن. ممنون.
آرش جان؛ همون طور که نوشتی من نت انتهایی عود وود (که شما میگی چوب صندله) خیلی دوست دارم.
این تک نتهایی که دستت رسیده رو میتونی ترکیب کنی یه عطر بسازی باهاش؟ البته مقدارش کمه ولی شاید بتونی چیزی ازش در بیاری. وتیور به تنهایی چقدر شبیه گری وتیوره؟ لطفا تک تکشون رو که تست کردی بنویس در کدوم اسانس میشه معادلش رو راحت تر پیدا کرد.

memi

Registered User
لایک‌ها
37
با سلام اولین سفارش بنده هم ثبت شد.
ممنون و به امید مشتری شدن

m.a.najimi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
43
سلام...
امروز توسکان لدر رد تست کردم بوش رو دوس داشتم .....
از نزیک اسپری کردم برای همین یکم لباسم لک شد....
در کل شیش یا هفت بار هم رو لباس و هم رو پوستم اسپری کردم اما پخش و ماندگاری منوسطی داشت...الان که شیش ساعت میگذره فقط خودم میتونم بوش رو حس کنم ولی اطرافیان قادر به حس بو نیستند....

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
سلام...
در کل شیش یا هفت بار هم رو لباس و هم رو پوستم اسپری کردم اما پخش و ماندگاری منوسطی داشت...الان که شیش ساعت میگذره فقط خودم میتونم بوش رو حس کنم ولی اطرافیان قادر به حس بو نیستند....
عزیز پخش و موندگاری توسکان لدر رو با کدوم عطر مقایسه می کنی؟ به شامه ی شما چند ساعت پخش و موندگاری داشت؟ (5 گرم اسانس + 2.5 گرم فیکساتور = غلظت 66 درصد)
تجربه دوستان دیگه از این عطر در این لینک.

ghalandar66

Registered User
لایک‌ها
1,128
سلام...
درود و شب خوش بر دوستان عطرباز؛
واقعا عجیب ترین چیزی که تو زمینه عطر میتونستم بشنوم رو از زبان شما شنیدم. راستش اصلا درکش برای من مشکله. من با یه پاف توسکان از یه صبح تا شب رو سر میکنم. اونم با غلظت 50 درصد و نه 70 درصد شما! پخش و ماندگاری توسکان فوق عالیه! شاید 5 تا عطر رو نشه گیر آورد که بتونن باهاش رقابت کنن. میتونم بپرسم عطرهای قبلیتون که از پخش و ماندگاریش راضی بودین چیا بودن؟

ghalandar66

Registered User
لایک‌ها
1,128
سفارش ششم خدمت رضاجان داده شد:
رالف لورن بلو
فراری بلک
کریستال ورساچه نویر
وان میلیون اینتنس
س... کسی من 212
رچاز من بای رچاز
ایسی میاکه بلو
گوچی راش
دِ وان
دانهیل
کارتیر پاشا
بلو مجیک
مونت بلانک ایندیویژوال

m.a.najimi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
43
سلام
امشب کرید آونتوس رو تست کردم
تا الان راضی بودم پخش و ماندگاری عالی. ...
در خصوص توسکان:
همون طور ک گفتم امروز صبح تستش کردم ،واسه دو سه ساعت اول خوب بود طرفای ساعت 2 ینی شیش ساعت بعد از اسپری،همکارم ک لکه کوچولو رو پیرهنم تست کرده بود رو دید و ماجرا رو جویا شد ...
وقتی گفتم مال اسانسه باید حتما خیلی نزدک میشد تا بو رو حس کنه ...
من با بلک ارکید مقایسه کردم ،بلک ارکید رو ک استفاده میکنم تقریبا همه متوجه میشن چ ادکلنی زدم

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
درود و شب همگی پاتوق نشینان خوش؛
امشب به اورکتم بلک ارکید زدم و بعد دلارنتا. برادرزاده ام که اومد تو اتاقم ازش پرسیدم چی زدم به نظرت؟ بلک ارکید رو تشخیص داد اما با این که دلارنتا رو می شناخت متوجهش نشد. وقتی گفتم اون یکیش دلارنتاست گفت بوی غالب بلک ارکیده اما خنکی دلارنتا رو گرفته و تبدیل شده به بلک ارکید خنک. به دوستانی که هم بلک ارکید رو دارن هم دلارنتا رو؛ اسپری همزمانش رو بر دو سوی لباس توصیه می کنم. شخصا چون خنک پسندم دلارنتا رو بیشتر می زنم. نت انتهایی دلارنتا هم از اون نتهاییه که نمیشه ازش راحت گذشت.

SH@HR@M

Registered User
لایک‌ها
534
درود و شب خوش بر دوستان عطرباز؛
واقعا عجیب ترین چیزی که تو زمینه عطر میتونستم بشنوم رو از زبان شما شنیدم. راستش اصلا درکش برای من مشکله. من با یه پاف توسکان از یه صبح تا شب رو سر میکنم. اونم با غلظت 50 درصد و نه 70 درصد شما! پخش و ماندگاری توسکان فوق عالیه! شاید 5 تا عطر رو نشه گیر آورد که بتونن باهاش رقابت کنن. میتونم بپرسم عطرهای قبلیتون که از پخش و ماندگاریش راضی بودین چیا بودن؟

سلام و عرض ادب و احترام

بهرام جان حساسیت بینیها با هم فرق میکنه
اونجوری که شما نتها رو توضیح میدید بنده ده سال دیگه هم به امروز شما نمیرسم

پس قاعدتا این اختلاف رو مد نظر بگیرید

توسکان لدر من عالی با پخش بوی خوب اما ماندگاری بسیار کوتاه

حالا اگر این اشتباه بویایی من باشه هیچ ارتباطی به کم بودن کیفیت اسانس نداره

اولین بار که بلک افگانو رو بو کردم یکساعت بعد هنوز بوی بلک افگانو حس میکردم

شبیه داستانی که رضا جان راجع به ساحارا نویر گفتن

منم عطر خونم کم شده منتظرم آقا رضا شیشه های قشنگ بیاره تا با اسانسها درخواست چهارم رو خدمتشون ارسال کنم

امروز به این نتیجه رسیدم تو برندهایی که همگی میشناسیم امروز ارادت خاصی به آکوا دی پارما حس کردم
قیمتها متاسفانه تو حجم 150 بالای 800 بود که اینو اونطرف ارزونتر میشه تهیه کرد

راستی بهرام جان راجع به ساحارا نویر هم ریویوو نوشتی؟

من هنوزم چشمم دنبال اورنج هرمسه یعنی میشه شبیه آرانچای آکوا دی پارما باشه:)

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
با درود و احترام به نظر آقا شهرام و آقا محمد؛
نظر بنده هم مشابه نظر اکثریت دوستان که در لینک گزیده نظرات در خصوص توسکان اومده؛ اینه که توسکان جزو 3 عطر اول پاتوقه و مطلقا توسکانی بهتر از این وجود نداره و همون طوری که مجید عزیز نوشته این همون توسکان حدودا گرمی 10 هزار تومنی برخی همکاراست! (ایشون دو بار بابت این توسکان پول داده! یک بار از من و یک بار از همکاری دیگه؛ در پروفایل بازارچه اش هم ثبته میشه دید).

Doctor Splinter

Registered User
لایک‌ها
703
سلام سالار!
اول اینو بگم که تخصصی در زمینه عطر و ادکلن ندارم و فقط یه چیزایی شنیدم و اطلاعات پراکنده و ناقصی دارم.
من یه یه رایحه گرم میخوام که ملایم باشه و تلخ و ماندگاری بالا!
قیمت هم متعادل باشه زیاد نمیخوام هزینه کنم.
البته اگه مورد خاصی سراغ دارید که ارزش پیشنهاد دادن رو داره فارغ از نوعش،استقبال می کنم از پیشنهاد شما.
دوست دارم از تجربه شما استفاده کنم.

Last edited:

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
من یه یه رایحه گرم میخوام که ملایم باشه و تلخ و ماندگاری بالا!
درود بر شما؛
اسپایس بمب؛ ایتالین سایپرس؛توسکان لدر ؛ بلک افغان ؛ اینترلود آمواج ؛ ساحارا نویر؛ الهوم آیدل گرلن و عود وود گزینه های قابل بررسی شما هستن. در لیست عطرها پست شماره یک اطلاعات مربوطه رو از گزیده نظرات دوستان در خصوص این عطرها می تونین دریافت کنین. پیشنهاد اول من به شما سایپرسه (دما ملایم) .بقیه عطرها درجاتی از شیرینی رو با تلخی همراه دارن.
اگزریوس جیوانچی هم هست. سوال بیشتری داشتین پ خ بدین لطفا.

Last edited:

smaghoreshi

Registered User
لایک‌ها
536
دوستان عزیزم سلام ، شبتون بخیر و آرامی
خیلی دلم میخواد حس الآن خودم رو باهاتون به اشتراک بگذارم. شاید خودش یک انشاء بشه . لطفا نمره ندید که رفوزه میشم.
لطفا به دقت مطالعه بفرمائید بنده رو از نقطه نظرات و تجربیات صادقانه تون ، بی نصیب نگذارید.
این روزها نمونه های زیادی از برند های مختلف نیش ، رو تست کرده ام و حسابی گیج و منگ شده ام. نمیتونم نمره ای برای تستشون به خودم بدم ، چون حسابی به تشخیصم شک کرده ام. حسی که مدت زیادی است که آزارم میده. و منشاء اون هم ناتوانی من در درک و فهم کامل رایحه هاست. یک زمانی برام فقط این مسئله مهم بود که عطر رو از روی برندش و همچنین فقط از روی خوش بویی و ماندگاری و پخش بوی اون انتخاب کنم و در همین حد از این مسئله خوشحال و مسرور بودم. الآن علاوه بر این مورد ، یک چیز دیگه هم احساس میکنم که نیاز دارم. به این نیاز دارم که فورا تشخیص بدم که در تست اولیه یک عطر بفهمم که از چه رایحه های مجزایی تشکیل شده. این من رو از خودم دلخور میکنه که نمیتونم یک عطر رو تست کنم و بدون دانستن قبلی اجزاء اون ، فقط با بو کردن بفهمم اجزاء متشکله اون چی هست. بارها این کار را کرده ام ، یعنی یک عطری رو انتخاب کردم و نمیدونستم که نوتهای عطر چی هست و بعد از بو کردن اون به مرور شروع کردم به نوشتن و یادداشت کردن نوتهاش ، فقط از طریق بو کردن. بعد که این کار را کردم ، آمدم این نوشته خودم را با نوتهایی که اون عطر رو تشکیل میده و در سایتها معرفی شده ( مثلا از فرگرنتیکا یا عطر خانه ) رو مقایسه کردم. اکثرا بیشتر نوتها را اشتباه نوشته بودم و معنی اش این است که حافظه بویایی ام اصلا خوب نیست.
البته نتها و بوهایی مثل یاس – رز – گل مریم - عود – توتون – نعنا – وانیل - هلو – نتهای سبز – پرتقال و نارنج – مرکبات – چوب – دارچین و ... خیلی نوتهای دیگه که بوهاشون اظهر من الشمس هستند ، منظورم نیست. اینها رو که همه ، حتی بچه ها هم تشخیص میدن.
منظورم نتهایی مثل چرم – صندل – گردو – سرو – سدر – یلانگ یلانگ – گالبانوم – آب – نمک – قند – بنزوئین – روغن سیپرول – ریشه زنبق – مر – رام – رزماری - چوب کشمیر – گل همیشه بهار – بخور– پاپریکا – گلسنگ – خزه بلوط - گالبانوم و ... و خیلی نتهای دیگه که هیچ کدوم از ماها هیچ وقت مستقیما با اون سر و کار نداشته ایم ( بر خلاف مثلا گل یاس که همه مون دیدیم و مستقیما بوش کردیم ) اینها فهم و تشخیصشون برام خیلی دردسر ساز شده. یکی از دلیلاش اینه که مثلا چرم در هر عطری یه جوریه و یک بوی خاص همون عطر رو میده و مثل یاس همه جا یک بو نداره. یا مثلا حتی عود هم همینطوره . لذا یاد گرفتن بوی چرم خیلی سخت میشه . تا حالا کدوم از ماها بوی قند یا سرو یا روغن سیپرول را مستقیما بو کردیم و با اون آشنا شدیم ؟ ماها به تدریج که هر چه بیشتر عطرهای مختلفی رو بو میکنیم و به سایتها برای نتهای اون عطر مراجعه میکنیم ، با مقایسه اون نتی که بو کردیم و دیدن نام اون نت در رایحه های اون عطر ، کم کم یاد میگیریم که مثلا آب بوش چطوریه یا مثلا صندل بوش چطوریه. در غیر اینصورت من که تا حالا خزه بلوط رو بو نکرده ام چطوری میتونم بوی اون رو بلد باشم و به خاطر بسپارم ؟
برگردم سر مشکلی که در بالا گفتم و دارم . بنده هنوز با نتهای معروف و ساده ای مثل فلفل – زعفران – شمعدانی – هل – گشنیز – زیره و ... و خیلی نتهای دیگه که بطور روزمره یا با اونها سر وکار داریم یا بارها و بارها در خانه و یا جاهای دیگه با اون برخورد کرده ایم ، مشکل دارم و در عطر ها نمیتونم اونها رو درست تشخیص بدم. مثلا بطور مجزا اگر چشمم رو ببندم و یک نفر زعفران مقابل بینی ام بگیره ، کاملا متوجه میشم که این زعفران است ، ولی در عطرها نمیتونم اون رو تفکیک کنم و تشخیص بدم. مثلا زیره همینطور یا فلفل همینطور و ...
بگذارید اینطوری بگم که توقعم این است که بدون دانستن یا خواندن قبلی نتهای یک عطر ، فقط با بو کردن تشخیص بدم که اون عطر از چه نتهایی تشکیل شده.
با بعضی از دوستانم که صحبت میکنم مثلا میگن :
"فلان عطر ، نت گل همیشه بهار در نت سومش ، معرکه است "
یا میگن :
" نت جوز هندی در نت میانی در فلان عطر اگر با نت مثلا گلسنگ بیشتر خودشون رو نشون میدادن ، این عطر جزو بهترینها بود "
خوب ببینید ، این دوستان از قبل میدانند که فلان عطر چه نتهایی داره و بر سر نتهای موجود در اون عطر بحث میکنند . در صورتی که اگر نمیدانستند که از چه نتهایی تشکیل شده ، عمرا اگر میتونستند مثلا نت چوب کشمیر رو در فلا عطر تشخیص بدهند.
حالا چرا اینها رو میگم ؟
چون همونطور که قبلا نوشتم ، تازگی ها فقط "خوشبو بودن و پخش و موندگاری عطرها " قانع و اشباعم نمیکنه ، باتری مو شارژ نمیکنه. انگار یه چیزی این وسط کم دارم. مثل اینه که یک سفر تفریحی رفته باشم و در اونجا چیزهای بسیار قشنگ و خوب و عالی و متنوع دیده باشم ، و وقتی که از سفر برگردم و بخوام برای دوستام تعریف بکنم ( چون وصف العیش = نصف العیش است ) و اونها از من بپرسند که چطور بود ؟ فقط پاسخ بدم : خیلی خوب بود .
این که نشد . باید بگم مثلا فلان جا رفتم و فلان چیز رو دیدم و فلان چیز خوب بود یانه و خلاصه جزئیات رو باید بازگو کنم. جریان نتهای عطر هم برای من الآن اینطوری شده.
این روزها از این بابت در قبض و رنجم. بقول معروف :

گفتم از عشق فروغی رسدم ، از شب شد ................. تیره تر ، روزم ، از این شمع که روشن کردم

سپاسگزارم

Last edited:

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
درود و شب بر همه دوستانم خوش؛
آقا؛ من با احساس نیازی که شما می کنی و مایه آزار شما شده راحت نیستم. دانشجوی عطرسازی که نیستیم تا به ما درسی داده باشند و یاد نگرفته باشیم! لابد در مدارس عطرسازی؛ مواد اولیه را یک به یک (حالا چه طبیعیش چه مصنوعیش) عرضه می کنند و سپس می خواهند تا بازشناسیم. الان به نظر بنده هیچ چیز در وهله اول مهمتر از لذت بردن از بوی خوش نیست. خود من گاهی قبل از تست اسانسهای جدید میرم جزییات مربوط به اودکلنش رو می خونم ببینم تلاش کردن چه نتی رو در اسانس بازسازی کنن. یا بعدش میرم سر وقت سایت هایی مثل فرگرانتیکا. اما همه اینها فرع بر لذت بردنمه. من نیاز دارم با یک رایحه مست بشم و باهاش خاطره بسازم یا عمق خاطراتمو افزون کنم. گاهی برای این کار در حین شنیدن آهنگ مورد علاقم عطری رو بو می کنم تا بعدا هر یک دیگری رو برام تداعی کنه.
اگه مشغول تحصیل در یک مدرسه عطرسازی بودم شاید قضیه فرق می کرد و این قدر تفننی نگاه نمی کردم!

smaghoreshi

Registered User
لایک‌ها
536
درود و شب بر همه دوستانم خوش؛
آقا؛ من با احساس نیازی که شما می کنی و مایه آزار شما شده راحت نیستم. دانشجوی عطرسازی که نیستیم تا به ما درسی داده باشند و یاد نگرفته باشیم! لابد در مدارس عطرسازی؛ مواد اولیه را یک به یک (حالا چه طبیعیش چه مصنوعیش) عرضه می کنند و سپس می خواهند تا بازشناسیم. الان به نظر بنده هیچ چیز در وهله اول مهمتر از لذت بردن از بوی خوش نیست. خود من گاهی قبل از تست اسانسهای جدید میرم جزییات مربوط به اودکلنش رو می خونم ببینم تلاش کردن چه نتی رو در اسانس بازسازی کنن. یا بعدش میرم سر وقت سایت هایی مثل فرگرانتیکا. اما همه اینها فرع بر لذت بردنمه. من نیاز دارم با یک رایحه مست بشم و باهاش خاطره بسازم یا عمق خاطراتمو افزون کنم. گاهی برای این کار در حین شنیدن آهنگ مورد علاقم عطری رو بو می کنم تا بعدا هر یک دیگری رو برام تداعی کنه.
اگه مشغول تحصیل در یک مدرسه عطرسازی بودم شاید قضیه فرق می کرد و این قدر تفننی نگاه نمی کردم!
با سلام مجدد
اتفاقا بنده هم با این احساسم راحت نیستم و نمیتونم باهاش کنار بیام . همچنین کاملا صحیح میفرمایی و در این مدارس و همچنین در عطرخانه عطاران عطر ساز ، چیزی است به نام آکورد عطاری که شاید مشتمل بر ده ها اسانس و عطر خالص باشه و با دانش ترکیب این رایحه ها ، به عطری با رایحه ای جدید دست پیدا میکنند. ضمن تایید نظر شما ماها در کلاس آموزشی شرکت نداریم ولی خوب این توقعی است که از خودم دارم چون معتقدم : ( به خودم میگم ) علم هر آنچه بیشتر خوانی - چون عمل در تو نیست نادانی
البته که لذت از رایحه ها در وهله اول است و شکی نیست و آنچه ماها رو به هم نزدیک میکنه نیز همین است. بنده هم در فرع این لذت بردن ، با این احساس سختگیرانه مواجه شده ام.

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
سیدجان چه میکنی که درد مشترکی داریم
جدیدا جوری شده که حتی نتهای عطرهایی رو که دوست دارم فراموش میکنم
الان فرصت تایپ نیست انشاله س فرصت نظرم رو میگم
همگی پیرشدیم دیگه.
رضا جان لینک ترانه غمگین و جانسوز بزار جمیع پاتوق به فیض برسیم

بالا