برگزیده های پرشین تولز

پاتوق عطربازها؛معتبرترین و مطمئن ترین مرجع و فروشگاه اینترنتی عطر و اسانس ایران برمبنای صداقت و تخصص

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
تست اسپری همزمان لکسس با عطرهای خنک و تلخ بسیار پیشنهاد میشه. میدونم بلوشنل و اونتوس و گری ویتور دم دستت هست! یه روز ترکیب اونتوس( نسخه اول پاتوق )و ایکس اس جزو چند عطر اول اینجا بود و خودمم شدیدا دوست داشتم.

فرستاده شده از GT-N8000ِ من با Tapatalk

hossein.hosseini

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
27
درود و روز خوش،
بلک ایکس اس لکسس برای من شیرینی آناناس ( به وضوح ) داره و تلخی پوست پرتغال. همه دوستان اتفاق نظر دارن در خصوص آناناس. کنجکاوم بدونم دوست دیگه ای هست هلو و توت فرنگی حس کنه در لکسس؟ اسانس لکسس اختلاف چندانی با بلک ایکس اس نداره. خیلی شبیهن.
من توی فضای بسته بین چند نفر اسپری کردم تو هوا یه نفر اناناس و بقیه بوی هلو و پرتقال و توت و حتی یه نفر موز تشخیص داد
جالب اینه که به هیچ وجه تلخی نمیگیرم از این عطر ظاهرا شامه من در مقابل بعضی تلخی ها بی احساسه چون توی اونتوس هم به هیچ وجه تلخی نمیگیرم که شما گفتید تلخه

hossein.hosseini

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
27
تست اسپری همزمان لکسس با عطرهای خنک و تلخ بسیار پیشنهاد میشه. میدونم بلوشنل و اونتوس و گری ویتور دم دستت هست! یه روز ترکیب اونتوس( نسخه اول پاتوق )و ایکس اس جزو چند عطر اول اینجا بود و خودمم شدیدا دوست داشتم.
دیروز به همراه وتیور و امروز با اونتوس و دوباره با بلو شنل تست کردم
برای شامه من رایحه همشون در مقابل بلک ایکس مغلوب هستن و لکسس اجازه عرض اندام به هیچکدومشون نمیده

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
من توی فضای بسته ( بلک ایکس اس لکسس) رو بین چند نفر اسپری کردم تو هوا یه نفر اناناس و بقیه بوی هلو و پرتقال و توت و حتی یه نفر موز تشخیص داد
جالب اینه که به هیچ وجه تلخی نمیگیرم از این عطر ظاهرا شامه من در مقابل بعضی تلخی ها بی احساسه چون توی اونتوس هم به هیچ وجه تلخی نمیگیرم که شما گفتید تلخه
من اینو اینجوری می فهمم که:
برای هر کدوم از افراد ذکر شده خاطره مربوط به اون میوه ای که اسمشو گفتن بازنواخت شده. یعنی مثلا فرد اول این بو رو با برچسب آناناس در حافظه بویاییش داره. نفر دوم با هلو و ...
از اونجایی که اونتوس تلختره تا لکسس؛ وقتی شما تلخی اونتوس رو متوجه نمیشین؛ بدیهیه که تلخی لکسس رو اصلا نچشین. براتون پورش دیزاین تلخ بود یا ملس (ترکیب ترش و شیرین؟)
افراد مختلف؛ متفاوت از هم بوها رو درک می کنن. یادمه یه بار دوستی نوشت توباکو وانیل براش بسیار شوره و تعبیر "بمب نمک" رو به کار برد. آن قدر عجیب بود این تجربه که بهرام نوشت رضا نمک ریخته بودی در توباکو ایشون؟!
توباکو به خصوص ساعتی بعد از اسپری زمانی که فقط وانیلش می مونه یک شیرینی خیلی ملایم داره. برخی دوستان در نت ابتداییش فلفل رو هم گزارش کردن به خصوص اگه توباکوشون غلیظ بوده. من بارها نوشتم که شامه ام قادر به درک فلفل در اندازه کم نیست. حتما باید خیلی باشه تا بفهمم فلفل داره. توی غذا هم باید خیلی تند باشه تا بفهمم فلفل ریختن!

hossein.hosseini

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
27
براتون پورش دیزاین تلخ بود یا ملس (ترکیب ترش و شیرین؟)
سلام
با توجه به اینکه حساسیت شامه من کمتر از خیلی از دوستان پاتوق هست و همینطور با توجه به اینکه تسترهای کاغذی اولی که برام فرستاده بودید میزان رایحه کمی ازش استشمام میشد (به جز توسکان و بلک ایکس) تنها چیزی که الان در مورد پورش دیزاین یادم میاد اینه که هیچی تلخی برام نداشت و یا همون ملس که شما گفتید تعبیر درستیه
(تسترهای سفارش آخر خیلی خوب بود.)

ya30n

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,471
سلام عزيز
ادكلني توو مايه هاي بلك افغان ميخوام
فقط بووش سردرد نياره
و اينكه پخش بوش هم نسبت به بلك افغان بيشتر باشه ...

منطقه گرم و خشك هستيم
قيمت خود بلك افغانم بگين ببينم چقد تفاوت داره با اينجا تشكر

( بيشتر دنبال يه عطر خاص - جنگلي و وحشي هستم )

Last edited:

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
درود و وقت خوش!
یکی از بخشهای جالب کارم؛ اتفاقات به یاد موندنیه که برام می افته. مثلا این که برخی مواقع از من عطرهای عجیب و غریبی خواسته میشه! یکی از دوستان عطری با نام بابل می خواست. گفتم تا حالا چنین اسمی نشنیدم. مطمئنی وجود داره؟
فکر می کنین پاسخش چی بود؟ آدامس بابل تری دنت! مصر بود که برو این آدامس رو بخور و ببین عطری شبیهش داریم یا نه!
یکی دیگه عطر با طعم ذغال اخته می خواست!
گاهی مواقع با افراد عجیب و غریبی برخورد می کنم. مثلا یه بار فردی اسم و فامیلش رو بهم داد و گفت تو اینترنت سرچ کن با من آشنا بشی! من دکترای (یک رشته فنی) از سوئد و آمریکا دارم ... در سوابق و رزومه کاریش هیچ نشانی از عطربازی و عطرسازی نبود؛ کلی هم وقت منو گرفت و نهایتا به نظرم اومد هدفش اینه که به من روشهای موفق شدن رو درس بده (!) چون علیرغم رشته و مدرکی که ادعاش رو می کرد شغلش رو مدرس موفقیت و شیوه ده برابر شدن درآمد در یکسال معرفی کرده بود. (یکی نیست به این شیادان بگه به فرض که روشی وجود داشته باشه تو یک سال درآمد رو ده برابر کنه کسی بدونه اونو به بقیه آموزش نمیده!)
یه بار دیگه فردی بعد کلی گفت و گو سفارش سنگینی داد! قیمت محاسبه و اعلام شد؛ طرف گفت من سرطان دارم (!) و برام خوب نیست از خونه خارج شم. عطرها رو بفرست بعدا پول رو یه جوری می رسونم دستت!
گفتم از طریق اینترنت می تونین واریز کنین یا از کسی بخواین براتون کارت به کارت کنه. گفت باشه؛ واریز می کنم خبر میدم ... هنوز رفته که خبر بده! بهش نگفتم مرد حسابی! یه سرطانی بدحال که داره شیمی درمانی میشه - و اصلا نباید با مواد معطر سر و کار داشته باشه - این همه عطر می خواد چیکار؟!
خلاصه ماجراها داریم!

Farid54

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
14
سلام
به نظر من اگه راهی برای تست عطرهای پاتوق وجود داشت خیلی خوب بود .چون روی نظر بقیه دوستان نمیشه تصمیم به خرید گرفت سلیقه آدما به هم فرق میکنه.به عنوان مثال خود من روی پیشنهاد های بقیه دوستان عطری رو سفارش دادم(اون موقع حداقل خرید ۵۰ گرم بود)الان یه گوشه افتاده و اصلا ازش خوشم نیومده!و بیخود هزینه کردم!اگه امکان ارسال تست چند عطر برای خریدارن وجود داشت هم امکان تصمیم گیری بهتر برای خریدار وجود داشت هم میزان فروش پاتوق بیشتر میشد.

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
یکی دیگه از ماجراها هم اینه که چند وقت یه بار لازم میشه این پست رو نقل قول کنم!
درود!
شاید از این پس پاتوق برای دوستانی مناسب تر باشه که قبلا عطرهایی رو تست کردن و حالا دنبال خرید چند گرم (5 گرم مثلا) نیستند.
سلام به همگی
امروز از جلوی یه عطر فروشی رد میشدم به خانمم گفتم بیا ببینیم چی داره.اونتوس و ویاج هرمس رو تست کردیم فروشنده هم خیلی از کاراش تعریف و تمجید می کرد!
سرتون رو درد نیارم همین رو بگم وقتی از فروشگاه اومدیم بیرون کلی خندیدیم!واقعا اسانسهای پاتوق با جای دیگه قابل مقایسه نیستن!
خصوصا این گری وتیور پاتوق آخر منو دیوونه میکنه !!!پخشه بوی بسیار عالی و موندگاری خیلی خوب!
دوستانی که بر اساس خنکی / گرمی و تلخی / شیرینی یک رایحه قادر به انتخاب نیستن؛ گزینه مناسب شون مصرف عطرهاییه که قبلا بردن و دوست داشتن.

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
درود و روز خوش؛
امروز عزیزی برام کامنت گذاشت که در تام فورد ماندارینو تندی و ادویه جات حس می کنه! قبل این که با قاطعیت این مطلبو رد کنم رفتم سراغ کامنتهای آرش و بهرام ببینم اونا در این مورد چی نوشتن:
ماندارینو همونطور که رضا جان گفت نسخه اپدیت و بهتر از نرولی هست. حداقلش نت خالص از بهارنارنج نیست و روایح دیگه هم باهاش هست. ماندارینو برای نرولی حکم ایتالین رو داره برای وتیور. کلا تام فورد عادت داره هر کاری رو که دیس می کنه بعد از مدتی دوباره ورژن جدیدتر از همون رایحه رو میسازه و میده به بازار.

من نرولی رو بیشتر میپسندم، چون تازگی و طراوت بهارنارنج رو داره. ماندارینو بوی آشنایی برام داره و خاص نیست و بنظرم تا حدودی هم توی رایحه اش اغراق شده. من توی این رده بو، سیلور مانتن کرید رو بیشتر دوست دارم.

دیشب بیرون از خونه و توی فضای باز ماندارینو استفاده کرده بودم. اول حواسم به این نکته نبود و همش حس می کردم یه رایحه دلپذیر توی هوای شهر هست. بعد که توجه کردم متوجه شدم از ماندارینو هست.
دو موضوع هست که دوست داشتم با دوستان در میون بزارم
اول اینکه این اتفاق باعث شد بیشتر به این نکته توجه کنم شرایط چقدر می تونه به بهتر شنیده شدن رایحه کمک کنه. و اینکه بعضی از عطرها توصیه شده در شب یا روز یا فضای باز و بسته استفاده بشن روی باز خورد بهتر گرفتن از عطر موثر هست.

دوم در مورد نرولی و ماندارینو.
نرولی خیلی کار خوبی و با کیفیتی است و واقعا رایحه دلنشین و دوست داشتنی داره ولی دو عیب هم داره اول اینکه شیک و مجلسی نیست چه نیازی هست ادم توی یه مجلس رسمی بوی با کیفیت بهارنارنج بده!
و دوم اینکه به شامه افراد عادی بوی بهارنارنج مثل بوی شامپو استشمام میشه. افراد عادی اون بو و رایحه ای که بینی ما بخاطر تست زیاد عطر متوجه میشه رو نمی گیرند و معمولا از عطر یه برداشت کلی خوشبو و بدبو دارند. فقط می گن چه عطر خوشبویی ولی وقتی ازشون می پرسی بوی چی میده یا یه جواب کلی میدن یا اصلا هیچی نمیگن. متاسفانه نرولی هم به بینی خیلی ها یه بوی تمیزی و صابونی میده(بنا بر تجربه برخی از دوستان). ولی ماندارینو برای ما عطردوستان شاید به لطافت نرولی نباشه ولی رایحه شیک و مجلسی تری نسبت به اون داره و بهتر میشه تو محیط ازش به تنهایی استفاده کرد. بخاطر همین هست که معمولا خودمون هم نرولی رو با کارهای دیگه ترکیب می کنیم.

درود و روز خوش بر دوستان عطرباز؛
راستش آرش جان منم با نظر شما کاملا موافقم. بنظرم همانطورکه چندین بوی متفاوت از مرکبات و لیمو رو در اسانسهای مختلف داریم، برای بهارنارنج هم همینگونه است. من ماندارینو و نرولی رو هر کدوم رو جداگانه دوست دارم و نمیتونم بین این دوتا یکی رو انتخاب کنم. مثلا من شفافیت و لطافت بهارنارنجی که در نرولی هست رو در هیچ عطر دیگه ای تجربه نکردم. در کنار اینها ماندگاری و پخش خوب نرولی رو هم باید در نظر گرفت. من چند روز پیش دو پاف نرولی به جانمازم زدم، هنوز وقتی بازش میکنم بوی نرولی بخوبی حس میشه و لذت بخشه.
فکر می کنم این دوست مون چون در سفارشش بلوشنل؛کوکوشنل؛دیورساوج؛کریداونتوس؛هرود مارلی و عطری نزدیک به توسکان لدر داشته؛ همه رو با هم بو کرده و تندی و ادویه جات از اونجا در شامه اش مونده. چون اولین تجربه اسانسش هم بوده و تا به حال فقط اودکلن مصرف می کرده؛ شامه اش برای بوی غلیظ اسانس (نسبت به اودو تویلت) آمادگی نداشته.
کس دیگری از دوستان نظر متفاوتی نسبت به ماندارینو داره بنویسه لطفا.

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
درود و وقت خوش!
عزیزانی که کاپیتان بلک سفارش میدن لطفا مشخص کنن قهوه ای شو میخوان یا زرد رو؟ به طور پیشفرض کاپیتان بلک زرد ارسال میشه مگر این که در سفارش قید شه قهوه ای!
با هر دو میشه توباکو وانیل و قهوه رو استفاده کرد؛ پیشنهاد من زرده. خیلی بوش شیک تره تا قهوه ای. نسخه کمیابی هم هست و برای خیلی ها شناخته شده نیست.

FBI_20

کاربر بخش دانلود نرم افزار
کاربر فعال
لایک‌ها
2,992
سلام
لیست قیمت

dansoy

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
سلام دوست عزیز من تستر اصل بلک افغانو و لالیک بلک اصل میخواستم و همینطور چند نوع اسانس درجه یک میشه یه لیست قیمت بدین؟

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
درود و شب خوش؛
چون سه روز آخر هفته تعطیله؛ یک ارسال امروز داشتم؛ارسال بعدی این هفته رو دوشنبه انجام میدم. خیلی از شهرستانها 24 ساعته میرسه میخوام قبل تعطیلات عطر دوستان دستشون باشه.
راستی کسی از دوستان اودکلن باز میدونه لالیک بلک اصل چنده؟ از دو نفر قیمت عجیب غریب شنیدم برای اودکلن اصلش.شنیدم قیمت صد تومنیش برای های کپیشه.

ghalandar66

Registered User
لایک‌ها
1,128
درود و شب خوش؛
چون سه روز آخر هفته تعطیله؛ یک ارسال امروز داشتم؛ارسال بعدی این هفته رو دوشنبه انجام میدم. خیلی از شهرستانها 24 ساعته میرسه میخوام قبل تعطیلات عطر دوستان دستشون باشه.
راستی کسی از دوستان اودکلن باز میدونه لالیک بلک اصل چنده؟ از دو نفر قیمت عجیب غریب شنیدم برای اودکلن اصلش.شنیدم قیمت صد تومنیش برای های کپیشه.
درود و شب خوش بر دوستان عطرباز
اگر لالیک انکر نویر منظورتونه نهایتا تا 120 هم میفروشن ولی بالاتر دیگه الکیه. معمولا کارهای شرکتی اگر گیربیاد با این بگیر و ببند جنسای قاچاق احتمالا بالاتر هم بره.
شما چند قیمت داشتی؟

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
اگر لالیک انکر نویر منظورتونه نهایتا تا 120 هم میفروشن ولی بالاتر دیگه الکیه. معمولا کارهای شرکتی اگر گیربیاد با این بگیر و ببند جنسای قاچاق احتمالا بالاتر هم بره.
شما چند قیمت داشتی؟
درود و روز خوش؛
دو نفر که یکی شون همکاره (!)؛ گفتن لالیک اصل حدود 600 تومنه و این لالیکهای ارزون کپیه. چون تو هیچ سایت فروش اودکلنی چنین قیمتی رو تا حالا براش ندیدم؛ بدیهیه که این حرفو رد کردم. گذشته از این؛ پرداخت چنین رقمی برای چنین عطری مطلقا معقول نیست.
شخصا سلیقه ام از بوهای چرمی و دودی و عودی فاصله گرفته و بیش از همیشه به سمت بوی گل و میوه کشیده میشم. البته هم چنان خنک و تلخ اولویت اولمه.
عطر جدید چیزی تست کردین رفقا؟
@arash59b که فکر کنم تا حالا احتمالا 200 تا عطر و اودکلن بیشتر تست کرده!

ghalandar66

Registered User
لایک‌ها
1,128
درود و روز خوش؛
دو نفر که یکی شون همکاره (!)؛ گفتن لالیک اصل حدود 600 تومنه و این لالیکهای ارزون کپیه. چون تو هیچ سایت فروش اودکلنی چنین قیمتی رو تا حالا براش ندیدم؛ بدیهیه که این حرفو رد کردم. گذشته از این؛ پرداخت چنین رقمی برای چنین عطری مطلقا معقول نیست.
شخصا سلیقه ام از بوهای چرمی و دودی و عودی فاصله گرفته و بیش از همیشه به سمت بوی گل و میوه کشیده میشم. البته هم چنان خنک و تلخ اولویت اولمه.
عطر جدید چیزی تست کردین رفقا؟
@arash59b که فکر کنم تا حالا احتمالا 200 تا عطر و اودکلن بیشتر تست کرده!
درود بر دوستان عطرباز
رضاجان کسی که چنین حرفی زده یا توهم زده بوده یا کیسه گنده ای برای جماعت بی خبر از عطر و اودکلن دوخته بوده. چون خود شما بهتر از من میدونی که ارزونی و گرونی اودکلن اول از همه به قیمت توزیع که برند مورد نظر تعیین میکنه بستگی داره و این قیمت هم معمولا برای نماینگی های رسمی خودشون هست. قیمتی که در فروشگاهها و فری شاپها ارائه میشه عموما از قیمت خود سایت یا نمایندگی برند هم کمتره. البته احتمال داره که این دوست محترم مدلهای خاصی از برند لالیک (و نه لالیک انکر نویر) رو مد نظرش بوده که اونها بله تا 600 و 700 هزارتومان هم قیمتش هست.
در بین اودکلنهای چرمی اتفاقا یه کار عالی جدیدا تست کردم از برند اکوا دی پرما که فوق العاده بود. کارهای گلی هم که معمولا در برند امواج کارهای خوبی رو میشه پیدا کرد بخصوص در لاین اپوس!

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
احتمال داره که این دوست محترم مدلهای خاصی از برند لالیک (و نه لالیک انکر نویر) رو مد نظرش بوده که اونها بله تا 600 و 700 هزارتومان هم قیمتش هست.
درود و روز خوش؛
بهرام جان من یه مدل لالیک رو دیده بودم که ظرفش کلیه شیر داشت و سه میلیون تومن قیمتش بود. هر چقدر گشتم پیداش کنم بهت نشون بدم نشد! اسم کامل اودکلن هم تو ذهنم نبود.
یه مدل هرود مارلی دستم رسید که نت ابتداییش شیرین تر از هرود پاتوق بود. نت انتهاییش یه وانیل معرکه. بد نبود می دونستم که اودکلن هرود نت ابتداییش چقدر شیرین یا تلخه.
گالوی مارلی رو هم مدتها پیش تست کردم. منو یاد ملکول میندازه.خنک تره البته.

ghalandar66

Registered User
لایک‌ها
1,128
درود و روز خوش؛
بهرام جان من یه مدل لالیک رو دیده بودم که ظرفش کلیه شیر داشت و سه میلیون تومن قیمتش بود. هر چقدر گشتم پیداش کنم بهت نشون بدم نشد! اسم کامل اودکلن هم تو ذهنم نبود.
یه مدل هرود مارلی دستم رسید که نت ابتداییش شیرین تر از هرود پاتوق بود. نت انتهاییش یه وانیل معرکه. بد نبود می دونستم که اودکلن هرود نت ابتداییش چقدر شیرین یا تلخه.
گالوی مارلی رو هم مدتها پیش تست کردم. منو یاد ملکول میندازه.خنک تره البته.
رضا جان منظورت اگر Lalique Pour Homme Lalique for men باشه که به لالیک کله شیر معروفه قیمتش حدود صد و خورده ای بیشتر نیست. منظور من سری Noir Premier Collection بود که قیمتشون حدود 500 تا 600 هزار تومان هم میفروشند. این سری هم به علت اینکه به مناسبت اتفاقات مختلف برند لالیک ساخته شده قیمت بالایی داره. ولی در کل عطرهای برند لالیک جزو اودکلن های با کیفیت در عین حال زیبا و با قیمت پایین هستند.
در مورد مارلی هم باید بگم که زیاد مورد پسند من قرار نگرفت، من به شخصه اسانس هرود پاتوق رو بیشتر از اودکلنش دوست دارم. در کل برند مارلی یه جورایی از اودکلنهای معروف برندهای دیگه الهام میگیره و کارهای خاص و یونیکی نداره.
اودکلن مولکول منظورت مولکول 1 هست؟

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
رضا جان منظورت اگر Lalique Pour Homme Lalique for men باشه که به لالیک کله شیر معروفه قیمتش حدود صد و خورده ای بیشتر نیست.
درود و شب خوش؛
بله. همینو در یکی از سایتهای اودکلن فروش دیدم سه میلیون! کاملا مطمئنم رقم رو درست یادمه! کنجکاو شدم ببینم براش چه ریویوهایی نوشتن رفتم فرگرانتیکا. بگذریم! سایته رو پیدا نکردم.
در مورد مارلی هم باید بگم که زیاد مورد پسند من قرار نگرفت، من به شخصه اسانس هرود پاتوق رو بیشتر از اودکلنش دوست دارم. در کل برند مارلی یه جورایی از اودکلنهای معروف برندهای دیگه الهام میگیره و کارهای خاص و یونیکی نداره.
حالا اودکلنش در نت ابتدایی شیرین بود یا تلخ؟ نت انتهاییش وانیل بود؟
مولکول منظورت مولکول 1 هست؟
نه. ملکول 2 منظورمه.
دیروز از اوپوس نوشتی. شماره چندشو تست کردی؟ هنوز اسانسش (جهت فروش) دستم نرسیده.

بالا