برگزیده های پرشین تولز

پاتوق عطربازها؛معتبرترین و مطمئن ترین مرجع و فروشگاه اینترنتی عطر و اسانس ایران برمبنای صداقت و تخصص

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
عصری به وحید واتساپ دادم گفتم مجدد بره فروشگاه روژا در میرداماد ببینه نامبروان آوردن که اودکلن اورجینالش رو تست کنه و برای منم بیاره چک کنم؟ قرار بود در تیرماه بیارن اصلشو. قیمتش شده بالای 11 میلیون و حسابی کنجکاوم ببینم چقدر اسانس پاتوق شبیه اصلشه.
امیدوارم مجدد موجود شه اسانسش. هر کی تست نکرد از دستش رفت!
مشاهده پیوست 1185654

فعلا پا به پای اونتوس؛ ویاج هرمس و بلو مجیک پیشتازن در لیست پرفروشهای پاتوق. اولی خنک و تلخ؛ دومی خنک و شیرین. سوای رایحه و قدرت هر دو؛ دلیل پیشتازیشون اینه که عطر فصل هستن و برای هوای گرم عالین. قیمت شون هم در مقایسه با اونتوس با جیب تعداد بیشتری می خونه.
شخصا بین بلومجیک و ویاج؛ به خصوص برای ساعات روز؛ سلیقه ی شخصیم میره سمت بلومجیک. هر چند که مدتهاست به نحو عجیبی کراش کردم روی سکرت پارتی و کمی اونتوس هم ریختم توش و هر جا میرم اینو میزنم.
چرا اونتوس اضافه کردم به سکرت پارتی؟ بخاطر این که سکرت بوی دود اونتوس رو به خودش بگیره. یه عطر شدید خنک و تلخ و دودی!
دوستان اینو خوندن نگن واسه ما ترکیبی بساز! شما برای خودتون اسپری همزمان کنید به جای ترکیب. سه پاف سکرت بزنید یه پاف اونتوس. در دو نقطه ی مختلف لباس. دیوانه کننده است. هر کی هر دو عطر رو داره حتما امتحان کنه.
درود و وقت خوش؛
این پست ممکن بود به علت آخر صفحه واقع شدن کمتر دیده شه مجدد نقل قول کردم تا حتما خونده شه و اضافه می کنم که امروز وحید گفت میره دنبال تست اودکلن اورجینال نامبر وان کلایو کریستین ؛ امیدوارم موفق شه و برای منم بیاره.

baziforush

Registered User
لایک‌ها
77
سلام و وقت بخیر
خیلی تاپیکتون بلند بالا هستش و وقت خوندن نیست!
قیمت عطرهاتون رو لطف می کنید برام ارسال کنید تا انشاالله مزاحمتون شم مجدد ( قبلا خرید کردم و مدتی نبودم پی تی )

Hakhaamanesh

Registered User
لایک‌ها
31
درود.
خوب خوب خوب..
بنده در خوزستان ساکن و در عسلویه شاغل هستم..
همونطور که مستحضرید خوشبختانه هر دو جغرافیای ذکر شده در بالا بودن دما و رطوبت با دوزخ رقابت سنگینی دارن..
لذا متخصصین و اساتید گرامی بهم عطری رو معرفی کنید که بتونه از پس این میزان رطوبت(حدود %80-90%) و اون دما (حدود 45-55 درجه) بر بیاد و مولکولهای خودش رو از لابلای مولکولهای آب که توی هوا به حالت نیمه اشباع هستن به بینی اطرافیان برسونه و من رو سربلند کنه!
ترجیحم عطرهای خنک هست..

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
کارولینا هررنا 212 دارید؟
سلام و وقت بخیر
خیلی تاپیکتون بلند بالا هستش و وقت خوندن نیست!
قیمت عطرهاتون رو لطف می کنید برام ارسال کنید تا انشاالله مزاحمتون شم مجدد ( قبلا خرید کردم و مدتی نبودم پی تی )
درود.
خوب خوب خوب..
بنده در خوزستان ساکن و در عسلویه شاغل هستم..
همونطور که مستحضرید خوشبختانه هر دو جغرافیای ذکر شده در بالا بودن دما و رطوبت با دوزخ رقابت سنگینی دارن..
لذا متخصصین و اساتید گرامی بهم عطری رو معرفی کنید که بتونه از پس این میزان رطوبت(حدود %80-90%) و اون دما (حدود 45-55 درجه) بر بیاد و مولکولهای خودش رو از لابلای مولکولهای آب که توی هوا به حالت نیمه اشباع هستن به بینی اطرافیان برسونه و من رو سربلند کنه!
ترجیحم عطرهای خنک هست..
درود و وقت خوش؛
استعلام موجودی و قیمت عطر مورد نظر فقط تلگرام یا واتساپ. شماره ام در امضام هست. مسیجها رو اونجا زودتر می بینم و جواب میدم.
آقا ایمان؛ دوستی میتونه پاسخ شما رو بده که در اون هوا زندگی کنه. مثل یوسف در دزفول. احتمالا هم پاسخش گری وتیور تام فورده که شما بهش لقب "مقدس" دادی.
دوستان توجه کنن!
به علت افزایش تقریبا دو برابری قیمت دلار ( حواله دلار امروز 18 تیر 99 شده تقریبا 23 هزار تومن) ؛ حداقل خرید از هر عطر به 10 گرم کاهش یافت.
عطربازای پاتوق که اصلا در قید حداقل خرید نیستن و هر چقدر و هر چند تا عطر نیاز دارن می خرن؛ این 10 گرم برای اونایی مناسبه که عطرباز نیستن یا محدودیت بودجه دارن و شناخت شون از عطری که میخوان بخرن کافی نیست و ... نهایتا عطر اولی ها.

بنیامین و حسین 1376

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
20
سلام و وقت بخیر خدمت همه دوستان

سومین سفارش بنده از آقای هادی عزیز در چند هفته گذشته هم رسید.
این بار با دو سورپرایز فوق العاده !!!
مفتخرم جدید ترین عطر های پاتوق رو در همین جا اعلام کنم خدمتتون
فیرو کازاموراتی و روکوکو کلایو کریستین !!!
عطر اولی برای خنک و تلخ پسندها واقعا دوست داشتنیه ؛ عطری نعنایی خییییییییلیییییی شیک !!!
من این عطر رو به خنک و تلخ و پسندها اکیدا توصیه می کنم .
روکوکو رو دوست دارم به تعبیر خود آقای هادی توضیح بدم واستون ؛ فرض کنید تو یه مغازه آجیل فروشی هستین ، مشغول خوردن کرم کاراملتونید که بوی گردو و فندق و پسته و بادام به شامه تون می خوره !!! همزمان یه وانت پر از دارچین هم جلوی در آجیل فروشی توقف می کنه و رایحه آرامش بخش دارچین هم به موارد ذکر شده ، اضافه میشه !!!
این عطر هم شیرینه هم تلخ !!!
در پایان یه رایحه شیک وانیلی به شامه میخوره که من خیلی پسندیدمش ...
واقعا برند کلایو کریستین ستودنی است !!!
به پیشنهاد آقای هادی عزیز چند روزی هست که سکرت پارتی رو با اونتوس میزنم !!! خیلی فضاییه ... غیر قابل وصفه ... سکرت عطر عجیبیه خیلی بهش اعتیاد پیدا کردم ...
این روزها انواع و اقسام عطر رو تجربه می کنم ، اما حقیقتا سکرت پارتی و اونتوس ، و فیرو کازاموراتی ، به همراه دو تا شاهکار کلایو کریستین ( روکوکو ؛ نامبروان ) تجربه کاملا متفاوت و سحر انگیزی بوده ؛
دنیای عجیبی از روایح مختلف رو این روزها استشمام می کنم از شیرین و خنک بلو مجیک گرفته ، از خنکی و تلخی سکرت پارتی و ویاج هرمس بگذریم ، به رایحه عجیب و غریب گرم و تلخ کلایو کریستین نامبروان می رسیم. هر کدومشون تو رده کارهای مخصوص خودشون ، واقعا شاهکارن !!!

مرسی آقای هادی عزیز

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
درود و وقت خوش؛
فرصتی شد دو تا عطر جدید پاتوق رو خدمت تون معرفی کنم. هر چند که بنیامین در پست قبلی لو داد!
روکوکو کلایو کریستین:
عطر با نت تلخ دارچین شروع میشه. دمایی نسبتا معتدل. شما احتمالا یاد ایتالین سایپرس تام فورد می افتین. اما زمان زیادی طول نمی کشه. ماجرا چیه؟ شما مغازه آجیل فروشی دارین پر از گردو و فندق. مست لذت بردن از خوردن کرم کاراملتون هستین که نسیمی ملایم از جلوی در مغازه تون که یه وانت حامل دارچین که بارش در حال رد شدن می ریزه زمین؛ بوش رو به شامه تون می رسونه. کرم کارامل هم تموم میشه و براتون وانیل میاد تا قفسه های خالی رو پر کنید. دمای عطر به سمت گرمی ملایمی تغییر می کنه و شیرینی لطیفی به شامه تون می خوره. دوربین روی قفسه ی وانیل متوقف میشه و تصویر فید میشه!
فیرو کازاموراتی زرجف (سرژوف):
عطر با تلخی و خنکی بیشتری شروع میشه نسبت به روکوکو. در نت اولیه ادویه جاتی هست که برخی کارهای آمواج رو تو ذهن تون زنده می کنه. در کنار کمی مرکبات. اما زمان زیادی نمی گذره که یک نعناع خیلی خوش رایحه ظاهر میشه و فضای عطر رو عوض می کنه.

بسیار مایلم با تاکید مجدد اشاره کنم به آمواج براکن .
براکن از برند آمواج. عطری با دمای معتدل؛ که گاهی میره به سمت گرمی؛ گاهی ازش حس خنکی دریافت می کنید. با طعم کاملا تلخ. عطری سبز که تم گیاهی؛چوبی داره و مهر آمواج هم طبیعیه که روش خورده. اگه کرید وایکینگ و آمواج جرنی رو دوست داشتین؛ عاشق این میشین. از نو ؛ نت پچولی رو با این عطر تجربه کنید. یک پچولی معتدل در کنار کمی ادویه ی آمواجی و ردی از میخک. بسیار شیک و کاملا مردونه برای یک تیپ اصلاح کرده و با کت شلوار و کراوات.
با فاصله از همه عطرهایی که تا حالا از برند آمواج در پاتوق تست کردین؛ این عطر رتبه ی اول رو به خودش اختصاص میده. پخش خوب و موندگاری بالا در کنار رایحه محشر و کیفیت عالی عطر؛ هیچ تردیدی رو برای عطربازها باقی نمیگذاره.
نت انتهایی براکن رو تا حد جنون دوست دارم. پچولی کنار میخک و دارچین و مشک عطری رو ساخته که کرید وایکینگ صد سال به گرد پاش هم نمیرسه. در بین عطربازان پاتوق؛ آقای علوی کرید وایکینگ رو خیلی دوست داره و مجدد در همین سفارش اخیرش که تو همین هفته دستش میرسه هم هست؛ همراه با آمواج براکن . دکتر بابک هم در سفارشش در کنار تست 10 عطر دیگه؛ امکان تست هر دوی اینها رو داره . مشتاقم ببینم هر دو چطور مقایسه میکنن وایکینگ و براکن رو.
پی نوشت:
همه ی عطربازهای پاتوق میدونن که نت اول مورد علاقه ی من در عطر پچولی است. دوم؛ وتیور.

بنیامین و حسین 1376

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
20
نت انتهایی براکن رو تا حد جنون دوست دارم. پچولی کنار میخک و دارچین و مشک عطری رو ساخته که کرید وایکینگ صد سال به گرد پاش هم نمیرسه
سلام و وقت بخیر
آره حقیقتا بدون اغراق نت نهایی براکن ، اند عطره !
قبلا در مورد براکن نوشتم تو کامنت های قبلیم .
دارچین و مشک و پچولی و میخک فلفلی مانندش عجب رایحه محشری می سازه تو نت نهایی !!!
این عطر برای تلخ پسندها ، یه شاهکار فراموش نشدنیه ...
کرید وایکینگ هم که سرگذشت وایکینگ ها رو روایت می کنه و عطر خوبیه ؛ ولی براکن برای من یه چیز دیگه است ...

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
راستی؛ بلو مجیک رو از 6 سال پیش یادتونه؟ مجدد موجود شده این عطر بسیار خوش رایحه خنک و شیرین! شرکت وارد کننده اش قیمتشو هشت برابر سال 93 گذاشته. دلار تقریبا 5 برابر شده. چرا عطرش شده 8 برابر؟ چون پول این قدر بی ارزش شده و قیمت حدود 17 تومن دلار (قیمت دیروز 22 اردیبهشت) ظاهرا مصنوعی است و بنا به گفته برخی اقتصاد دانها قیمت واقعی دلار حدود 23 یا 24 تومنه.
امروز 26 تیر سال 99 حواله دلار به 24550 تومن رسید و متاسفانه معلوم نیست این افزایش قیمت جایی قراره متوقف شه یا نه؟ چرا این پست رو نقل قول کردم؟ حرفش بود امروز با آقای علوی که گفتم برآورد من دلار 24 بود (دو ماه پیش تو پاتوق نوشتم) و از الان هر چی بیشتر شه معلومه پیش بینی من زاویه داشته با واقعیت قابل وقوع.
آمواج براکن به جد میتونه جایگاه بهترین عطر پاتوق ( به انتخاب دوستان؛ کیلیان) رو به چالش بکشه. از نظر شخص بنده بهترین عطر پاتوق اینه. عطرهایی مثل اونتوس و سکرت پارتی دم دست ترین گزینه های همه پسندن ؛ اما برای یک عطرباز که تعداد زیادی عطر رو در این همه سال تست کرده؛ براکن ؛ انتخابی پسندیده تره که حتی نامش خیلی آشنا نیست اما با رایحه اش نه تنها سریع میشه اخت شد بلکه چنان دلبری می کنه که آدم نه یک دل که صد دل عاشقش میشه. من عاشقشم!

babak59

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
18
سلام و‌عرض ادب خدمت همه دوستان، اقا رضای گل، مجموعه ای که امروز بدستم رسیدی گلچینی از عطرهای قدیم و ۳ عطر جدید بود، انتخابهای قدیمی من الکساندریا وتیور لالیک و‌بولگاری بود که بعد از خریدن حدود ۳۰ عطر به این گلچین رسیدم، البته که انتخاب اول و‌دومم از کل عطرها بای کیلین و لایتون بود که هنوز دارم ازشون، ولی موضوع اصلی سه تفنگدار جدیده که برلی رقابت با بای کیلین و لایتون تکرار نشدنی اومدن، این ۳ اعجوبه، فیرو براکن و‌روکوکو هستن، که هر ۳ نظرمو‌بشدت جلب کرده و‌روزهای دیگه جایگاهشون مشخص میشه، ولی مستعد رتبه اول تا سوم‌هستند قطعا، و جزو ۵ عطر انتخابی من از بین ۳۰ تا عطری که تابحال خریدم،

arshiixx

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
35
سلام عطر تو مایه های دیور ساوج با پخش بو بالا و ماندگاری خوب چی پیشنهاد میدید ؟

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
انتخابهای قدیمی من الکساندریا وتیور لالیک و‌بولگاری بود که بعد از خریدن حدود ۳۰ عطر به این گلچین رسیدم، البته که انتخاب اول و‌دومم از کل عطرها بای کیلین و لایتون بود که هنوز دارم ازشون، ولی موضوع اصلی سه تفنگدار جدیده که برای رقابت با بای کیلین و لایتون تکرار نشدنی اومدن، این ۳ اعجوبه، فیرو ؛ براکن ؛ روکوکو هستن، که هر ۳ نظرمو‌بشدت جلب کرده و‌روزهای دیگه جایگاهشون مشخص میشه، ولی مستعد رتبه اول تا سوم‌هستند قطعا، و جزو ۵ عطر انتخابی من از بین ۳۰ تا عطری که تابحال خریدم،
آمواج براکن به جد میتونه جایگاه بهترین عطر پاتوق ( به انتخاب دوستان؛ کیلیان) رو به چالش بکشه. از نظر شخص بنده بهترین عطر پاتوق اینه.
درود و وقت خوش!
خیلی هم خوب! منتظریم دکتر.
سلام عطر تو مایه های دیور ساوج با پخش بو بالا و ماندگاری خوب چی پیشنهاد میدید ؟
بهترین عطر خنک و تلخ به لحاظ پخش و موندگاری تام فورد گری وتیوره. برای پرسشهای دیگه از تلگرام و واتساپ استفاده بفرمایید. شماره تلفن در امضام هست.

H4med-LN

Registered User
لایک‌ها
121
سلام و درود
از سالهای قبل این تاپیک رو دیده بودم و آشنایی سطحی با آقای هادی عزیز داشتم. چند روز قبل چشمم افتاد به تاپیک و با خوندن پستهای قدیم و جدید تصمیم به خرید گرفتم و بهشون پیام دادم و طبق صحبتی که کردیم و راهنمایی بسیار عالی که کردن تام فورد گری وتیور رو برای ترکیب با ادکلن تستر اونتوس بهم پیشنهاد دادن.روز وقتی رسیدم خونه جعبه پستی رو باز کرده بودن و فقط یک پاف جهت تست زده بودن کل خونه رو بوی خوش گری ویتور برداشته بود و حتی بعدا که بردم گذاشتمش توی اتاقم موقع خواب بوی خوشش رو توی فضای اتاق حس میکردم.
در مورد عطر گری وتیور آقای هادی همین بس که بیشتری موندگاری و پخش بو رو بین تمام عطر و ادکلنهایی که تابحال تست کردم داشته! واقعا کیفیت محشری داره! و جالبتر اینکه وقتی رسیده بودم خونه و مهمون هم داشتیم همه خواستارش بودن.
یک قضیه جالب اینکه آقای هادی تستر عطر اونتوس و سکرت پارتی رو روی کاغذ و دستمال کاغذی برام فرستاده بودن همراه مرسوله. تست قبلی از سکرت پارتی نداشتم ولی در مورد اونتوس:
الان خودم تستر اونتوس رو دارم که مدتی پیش خریده بودمش و ادکلن اورجینال اونتوس رو هم که برای یکی از دوستان بود بو و تست کردم و یک سری ادکلن های شرکتی با بوهای مشابه به اونتوس از ادکلن های ترکیه ای و ایرانی و غیره مثل ایفل یا فراگرانس و ... .
اول اینکه این ادکلنهای شرکتی که بوی مشابه اونتوس رو تولید میکنن در وهله اول تقریبا بوی اونتوس رو میدن ولی کمی که دقت میکنیم به یه بوها و رایحه های کاملا متفاوت و دور از اونتوس میرسیم . دوم اینه کمترین کیفیت ادکلن ها مال ترکیه س بنظرم! طی مسافرتی که داشتم و چنتا ادکلن از نوع شرکتی مارکهای ایفل و ... آوردم به شدت بی کیفیت بودن . نه ماندگاری نه پخش بود نه هیچی!واقعا رو سیاه شدیم جلوی خانواده. سایر شرکت ها هم شاید کمی بهتر نسبت به برندهای ترکیه ای.
وقتی عطر اونتوس آقای هادی رو تست کردم دقیقا همون بویی که از تستر شنیده بودم رو متوجهش شدم! واقعا مو نمیزد. چندین بار ادکلن خودم و تستی که آقای هادی فرستادن رو بو کردم و هربار به نظرم همین بود!عطرها و ادکلنهای شرکتی زیادی از برندهای مختلف برای اونتوس تست و استفاده کردم ولی بیشترین تطابق رو از اونتوس ایشون دیدم. از نظر پخش بو هم مطمئنم به همون اندازه تستری هست که من دارم و حتی شاید بیشتر. اونتوس اورجینال واقعا بوی عجیب و جالب و دلنشینی داره و دقیقا همون بوییه که از اونتوس آقای هادی شنیدم.

از آقای هادی عزیز تشکر میکنم که عطرهای با کیفیت فوق العاده بالا رو کار میکنن خیالمون راحته از چیزی که به دستمون میرسه. یک حرفه ایِ اینکاره.

Last edited:

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
درود و وقت خوش!
اصلا شک ندارم که بیش از نیمی از کسانی که دنبال ترکیب عطرها با همدیگن؛ از کمبود اعتماد به نفس و وسواس رنج می برن! از طرفی با نادیده گرفتن فاکتورهای خیلی مهمتر از بوی عطر ؛ در جلب توجه دیگران؛ موضوع رو میخوان به اتکای عطرشون جمع کنن؛ از طرفی با وسواس شدید فکر می کنن بوی هیچ عطری قادر نیست اونا رو این قدر جذاب نشون بده که نزد مخاطب خاصشون؛ خاص کنه!! چی به ذهنشون میرسه؟ ترکیب چند تا عطر و ساخت عطری جادویی (!) برای دلبری! دانش و قدرت شامه و مهارتشون چقدره؟ در این حد که فکر می کنن مثلا عطر تافی چاکلت خنکه و ترش (شدیدا گرمه و شیرین)؛ یا بلومجیک گرمه و شور ( کاملا خنکه و شیرین)! اگه پول دار باشن و عطر خوب زیر دستشون باشه که کلی خرابکاری می کنن و محصولی درست میکنن که مستقیم جاش تو چاه فاضلابه! بعد یهو یادشون میفته به من پیام بدن و فرمول ترکیب بخوان!!
و اما بی پولها! اخیرا نمونه ای ازشون باهام تماس گرفت و گفت که برندها فقط یک "نام" هستن و نه "کرید" رو قبول دارم نه "شنل" نه "دیور" و نه حتی "ناسوماتو"! عطر فقط عطرای ارزون (!) حتی اسانسهای تولید ایران. ازم راهنمایی خواست برای انتخاب و معرفی عطر. خیلی صریح گفتم من و باقی عطربازان پاتوق به برندها اهمیت می دیم و دغدغه مون تست عطرهای مختلف برندهای مطرحه. نام یک عطر خیلی چیپ رو برد و گفت برخلاف نظر من عطرباز؛ یک بار که اون عطر رو در مجلسی زده بوده یک نفر اسم عطرشو پرسیده!! بعد که دید من تمایلی به ادامه گفتگو و فروش عطر بهش رو ندارم و البته پاسخهام کاملا مودبانه بود؛ از تو اینترنت عکس یک اودکلن از برند کازاموراتی رو فرستاد و گفت با این که عطرباز نیستم اما برخلاف خیلی از عطربازها؛ این برند رو میشناسم و این بهترین اودکلن جهانه که خیلی هم موندگاری داره ( و نمی دونست که ملاک و معیار بهترین اودکلن بودن موندگاری نیست!) ... و سریعا منو بلاک کرد !
صبر نکرد بهش بگم برخی عطربازای پاتوق؛ اورجینال اسمهای خیلی شاخ و گرون برندهای اسم و رسم دار رو داشتن و بخوان عکس بفرستن از اینترنت نمی گردن پیدا کنن؛ از داخل خونه ی خودشون عکس می گیرن میفرستن!
بگذریم!

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
درود و وقت خوش!
گاهی پیش میاد نظر منو در خصوص عطرهایی می پرسن که در پاتوق به هر دلیلی نیستن و اصرار می کنن نظرتو حتما بگو!
من نمیدونم نظر من چه اهمیت یا خاصیتی داره دونستنش! اما تعجبم از وقتیه که اگه اون عطر رو تست کرده باشم و بشناسم و اونو عطر بی ارزشی بدونم و بوش رو زننده ارزیابی بکنم و این نظر رو به اون فردی که با اصرار خواسته نظرمو بدونه بگم؛ آماج حملاتش قرار بگیرم!
جهت اطلاع این پرسشگرها همیشه هم آقا نیستن. گاهی خانم اند و توقع دارن در تجلیل از عطری که هیچ ربطی به من نداره حرف بزنم!
شما قضاوت کنید! بوی زننده و تهوع آوری که به اسم عطر سنجد فروخته میشه و من مطمئنم عطربازای پاتوق حتی اگه به رایگان دستشون برسه مستقیم روانه ی فاضلاب میکنن رو من چی باید در موردش بگم؟! کسی که عطر سنجد میزنه کلاس اجتماعی و فرهنگی و طبقاتیش با کسی که کلایو کریستین میزنه یکی است؟! اگه کسی توان خرید نامبر وان 21 میلیون تومنی رو داشته باشه؛ ورسوز میزنه؟

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
و اما بی پولها! اخیرا نمونه ای ازشون باهام تماس گرفت و گفت که برندها فقط یک "نام" هستن و نه "کرید" رو قبول دارم نه "شنل" نه "دیور" و نه حتی "ناسوماتو"! عطر فقط عطرای ارزون (!) حتی اسانسهای تولید ایران.
درود و وقت خوش!
امروز تولید کننده محترم و مودبی باهام تماس گرفت و در خصوص اسپری تولیدیش دو کمک خواست: بالانس کردن نت های عطر و افزایش موندگاریش. با پیک موتوری برام فرستاد تا این محصول تولید شده در آزمایشگاه رو بررسی کنم و راهکارهای احتمالی رو ارائه کنم. تصریح کرد که تخصص یا آشنایی با این مقوله نداره و فقط بازار فروش گسترده داره و برای همین (؟) می خواد محصول تولید خودش رو عرضه کنه (اسانس ایرانی)؛ و این محصول با راهنمایی یک فارغ التحصیل رشته شیمی درست شده. اسپری 60 میلی که گفت قیمتش هنوز نهایی نشده اما 150 هزارتومنه حدودا.
واقعا شگفت زده شدم!
صرف نظر از رایحه که چیزی در حد یک قطره عرق نعناع بسیار رقیق شده بود؛ میزان موندگاریش در حد شمارش با ثانیه بود
! بی هیچ اغراق عرض می کنم.
هر کدوم از دوستان پاتوق که مایل به تست حضوری این محصول هستن تشریف بیارن؛ با مخفی نگهداشتن اطلاعات تماس سازنده که روی محصول قید شده؛ مشت نمونه ی خروار ؛ این محصول کاملا ایرانی رو تجربه کنن. به ویژه اون آقا که برندها رو یک نام می دونست و ... منو بلاک کرد!
نکته ی مهم اینکه تولیدکننده گفت که ماده ی نگهدارنده گلایکول رو هم برای افزایش موندگاری اضافه کرده !

از دست من برای نجات این محصول هیچ کاری برنمیاد. فقط به چند نکته اشاره کنم.
تولید یک کالا تخصص می خواد.
تولید یک کالا تکنولوژی می خواد.
صرفا جهت مقایسه؛ کاغذ تستری که 70 روز پیش در 21 خرداد در عطر کلایو کریستین پاتوق زدم هنوز رایحه دلنواز وانیل رو در نت نهایی عطر به روی خودش داره! بدون این که ماده ی نگهدارنده به عطر اضافه کرده باشم.

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
درود و وقت خوش!
چند نکته کوتاه:
اون اسپری پست قبلی واقعا عرق نعناع بود و آب مقطر! سازنده کلاه سرمایه گذار رو برداشته بود و درست مثل خیاطی که ادعا می کرد لباسی فاخر بر تن پادشاه دوخته (همان که هیچ کس نمی توانست ببیند!) ؛ ظرفی از آب تحویل ایشان داده بود و گفته بود عطری ساختم که هر کس استعمال کند خوابی آسوده همچون بچه ها پیدا می کند و این را شعار تبلیغاتی اش کرده بود مندرج بر روی اسپری!! بینوا سفارش دهنده! موکد توصیه کردم تا ریال آخر ؛ خسارت کامل بگیرد. او از بستگان یکی از عطربازان پاتوق بود که به همین واسطه از من کمک می خواست برای محصولش.
نکته دوم:
می دونستید برخی دوستان هنگام سفارش تاکید می کنند که برای همون روز عطر رو لازم دارن؛ بعد دریافت (در همون روز و با پیک موتوری) وقتی سوال می کنم و خواهان نظرشون میشم میگن خونه نیستیم! ماموریت یا مسافرتیم ... و تا سفارش بعدی شون برنمی گردن از ماموریت یا مسافرت!! و من فقط وقتی سفارش بعدی شون رو چند ماه بعد دریافت می کنم متوجه میشم که سفارش قبلیشون رو دوست داشتن!
یه روزی همین دوستان وقت میگذاشتن برای راهنمایی بقیه در پاتوق کامنت می نوشتن. الان حوصله ی گفتن نظرشون رو به خود من هم ندارن و البته همیشه عذرخواهی می کنن که ببخشید! گرفتاریم! همین؛ یک نشانه است از کم اهمیت شدن "دیگری" برای ما. به نحو عجیبی فراگیر شده در جامعه.
نکته سوم:
در روز پزشک امسال که برای تک تک دوستان پزشک پاتوق؛ پیام تبریک شخصی فرستادم؛ متوجه شدم برخی از آنها به کرونا مبتلا شده بودن و هفته ها درگیر بودن. دکتر توکلی و ایزدی که عمر دوباره بهشون داده شد و به دنیا برگشتن! جالب این که دوستان پزشکی که بهم مسیج میدن برای خرید ؛ همگی در ابتدا جویا میشن ببینن خطر کرونا نزدیک من و خانواده ام شده بوده یا نه! این روزها مهمترین سوال در مناسبات فردی همینه به گمانم.

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
درود و وقت خوش؛
امروز داشتم دانهیل آبی رو با لایت بلو ی مردانه تطبیق میدادم متوجه شدم اگه این دو رو ترکیب کنم؛ رز مخفی در لایت بلو؛ آشکار میشه و بخاطر این که هر دو خنک و تلخ هستن (دانهیل خنک تره البته)؛ ما شاهد نت رز خنک و تلخ هستیم. این نت در کدوم عطر پاتوق بود که خیلی طرفدار داشت شش هفت سال پیش؟ بله. بلو آیس . فقط امکان شبیه سازی نت ابتدایی لیمو و چای رو نداریم. بلو آیس در نت ابتدایی؛ چای معطری داشت که بسیار به شامه خوش می اومد و نهایتا میشد رز خنک و تلخ.
برای تلخی بیشتر حاصل ترکیب دانهیل آبی و لایت بلو؛ کمی سکرت پارتی اضافه کنید. طرفداران عطرهای خنک و تلخ بسیار دوست خواهند داشت این ترکیب رو.
بدیهیه که به دوستان مبتدی پیشنهاد ترکیب نمیدم و اونا بهتره اسپری همزمان بکنن برای کنترل نتیجه ترکیب. همچنین بدیهیه که من در مورد نسخه ی پاتوق عطرها دارم حرف میزنم و اون همکاران محترمی که بهم میگن چرا نتیجه ی ترکیب ما ؛ شبیه توصیف شما نیست؛ دلیلش اینه که نسخه ی متفاوتی رو دارن ترکیب می کنن. یکی از دهها نسخه از هر عطری که در مارکت ایرانی موجوده .

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
درود و وقت خوش!
تا حالا دیدین برای پخش بوی عطری از توصیف عجیب غریب استفاده کنم؟ برای اولین بار و برای عطر جدید پاتوق می خوام این کار رو بکنم!
گرم و شیرین و مناسب هوای سرد شبهای پاییز و روزهای زمستون؛ عطر با ترکیبی از رایحه دل انگیز عسل و بوی تنباکو به همراه شامه نوازی دارچین شروع میشه. با گذشت زمان ؛ عسل و سپس تا حدی تنباکو جای خودشون رو به مشک و وانیل میدن و دارچین سلطان بلامنازع میشه. از شیرینی کار کاسته میشه و تلخی تنباکو بیشتر حس میشه. به خصوص با قدرت گرفتن بیشتر دارچین. در پایان کار احساس می کردم عطر ؛ بادام هم داره. بادام به شامه ام می خورد.
نکته ای که برام جالب بود یادآوری خاطره ی یکی از بهترین عطرهای پاتوق؛ میستری توباکو؛ در لحظه اول استشمام عطر بود. یادتون هست که میستری؛ بارش پشت نداشت و فقط یک مقطع زمانی در دسترس دوستان قرار گرفت.
برترین ویژگی این عطر؛ از نظر من پخش عجیب غریبشه!! من حتما اینو با غلظت یک سوم اسانس دو سوم فیکس استفاده می کنم.حتی در هوای سرد.
عطر اوجان از برند مارلی؛ با رایحه ای ایرانی پسند؛ پخش عالی و موندگاری خیلی خوب؛ تقدیم دوستان:
ojan.PNG

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
درود و وقت خوش!
دوستان امروز 5 شنبه سوم مهر 99 قیمت حواله دلار به 29 هزار تومن رسیده و فعالین بازار نمیتونن برآورد کنن تا کجا قراره ریال سقوط کنه.برای بهتر متوجه شدن وضعیت؛ همین بس که قیمت سکه از سال 76 تا الان؛ طی 23 سال 350 برابر شده! وضعیت وحشتناک اقتصادی به کنار؛ کرونا به واسطه گردهمایی های چند هفته پیش که علیرغم هشدار موکد پزشکان برگزار شد؛ اوجی تازه گرفته و فاجعه در کمینه. هیچ وقت این قدر وضعیت سیاه نبوده. حتی در دوران جنگ ایران و عراق .
من به زودی با بازنشستگی؛ تهران رو ترک می کنم و به ویلای خود در حوالی شهریار میرم و بعد از اون فقط ارسال با پست برام ممکنه و امکان ارسال عطر با پیک موتوری رو ندارم. دوستانی که دو ساعت مونده به یک قرار یا مهمونی متوجه میشن عطر ندارن لطفا دقت کنن!
با پست اونجا هماهنگی های لازم شده و منتظرم سر سال مستاجرم برسه و منزلم رو خالی کنه تا بتونم اسباب بکشم.
راستی؛ نت نهایی اوجان مارلی که در پست قبل معرفی کردم بسیار شبیه نت نهایی سایکدلیک جووی هست. ترکیب خوردنی و دوست داشتنی از دارچین و وانیل و کمی فلفل با شیرینی ملایم و لطیف. پخش اوجان بیشتر از پخش سایکدلیکه. پچولی هم نداره. برخی دوستان با حجم بالای پچولی در نت ابتدایی سایکدلیک اوکی نبودن. من شخصا بعد وتیور؛ عاشق پچولی ام.
پی نوشت: سایکدلیک همچنان موجود نیست.

بالا