برگزیده های پرشین تولز

پاتوق عطربازها؛معتبرترین و مطمئن ترین مرجع و فروشگاه اینترنتی عطر و اسانس ایران برمبنای صداقت و تخصص

elmvile

Registered User
لایک‌ها
41
درود و وقت خوش؛
امروز کامنتی منفی دریافت کردم برای موندگاری بلک ارکید!!
میدونم که الان هر عطرباز که هیچ؛ هر کسی که یک بار در عمرش بلک ارکید رو تست کرده باشه؛ با خوندن این جمله کلی تفریح کرده!
نویسنده کامنت که حدود یک ماه قبل اونو خریده همون لحظه ای که عطر رو دریافت کرد برام نوشت بو و پخش و موندگاری سری قبل رو نداره! ازش پرسیدم سلامتی شامه برقراره؟! (کرونا و از دست رفتن بویایی؟) استیکر خنده و تشکر فرستاد و امروز بعد یک ماه نوشته واقعا از عطر ناراضیه بوش فقط برای همون لحظه است!!
بلک ارکید جزو عطرهای گرم و شیرینه و سنگین ترین پخش و موندگاری رو داره.راحت چند روز روی لباس می مونه و چه بسا بعد از شستن لباس هم ردی از بوش روی لباس بمونه (اگه با غلظت بالا اسپری کنید)
عطر بلک ارکید پاتوق با رایحه ی گلی به همه کسانی که پخش و موندگاری بالا می خوان با شباهت 100 درصد به اصل اورجینالش ؛ توصیه میشه.
سلام آقا رضای عزیز
منم تعجب کردم از این کامنت اتفاقا آخرین سفارشم به شما بلک ارکید هم بود که کاملا راضی کننده هست گرچه برای من رو رقیق‌تر هم زدی، طبق سفارش خودم، به جرات میتونم بگم صبح که اسپری میشه رو لباس فردا صبح بوش روی همون لباس قشنگ حس میشه
به امید سفارش مجدد از شما

babak59

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
18
سلام‌خدمت دوستان،
اخرین عطری که گرفتم‌از اقا رضا ۱۸۷۲ بود‌
توصیفشو‌که به بهترین نحو‌دوستان انجام‌دادن
بطور کلی بوی اولیه مرکبات، بوی‌ سبز و خنک و‌تلخ
در ادامه یاس و وتیور میشنوم‌ازش، موندگاری و‌پخش بوش خیلی خوبه بعد از شستشو‌ باز هم به مشام‌میرسه.

بنظرم‌ رتبه بندی جدید اینطوری میشه
۱.نامبر‌وان
۲.روکوکو
۳.بای کیلین
۴. گری‌وتیور
۵. ۱۸۷۲
۶. الکساندریا
۷.سکرت پارتی
۸.براکن و‌فیرو
۹.لایتون
هرچند که من ۴ تای اولو همه رو‌در یک‌سطح دوس دارم، ولی این چنتا رو‌هر‌بار‌میزنم‌روحم شاد میشه،

babak59

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
18
نامبروان پاتوق‌رو‌نداشتم ولی با توصیفاتی که شنیدم همون ارجینالشه و‌قطعا نظر هر عطر باز سختگیری رو‌ بشدت جلب میکنه

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
درود و وقت خوش؛
دیروز با بابک عزیز مقایسه ی تطبیقی داشتیم بین نامبر وان پاتوق و نامبر وان اورجینال! نتیجه و شباهت حیرت انگیز بود. هر دو عطر (نسخه ی پاتوق و نسخه ی اورجینال) ؛ با نت میوه ای ترش و شیرین با رایحه ای نسبتا گرم شروع میشن. زمان زیادی نمی گذره که زنبق و یاس خود نمایی می کنن و عجیب این که هم دمای عطر میره سمت خنکی و از گرماش کاسته میشه هم طعمش میره به سمت تلخی. ( با ظهور وتیور). در نت انتهایی؛ یک بالانس محشر داریم از وتیور و یاس و وانیل. بابک پخش اودکلن اورجینالش رو 8 ساعت ذکر می کنه اما نسخه ی پاتوق رو من به دستمال کاغذی زدم الان بیشتر از 48 ساعته که بوش به شامه ام می خوره. موندگاریشم که نگم دیگه!
نت نهایی نامبر وان وحشتناک دلبری می کنه و من اصلا از بوییدنش سیر نمیشم. اگه 1872 رو مناسب مردان بالای 35 می دونستم نامبر وان رو حتی نوجوانها هم می تونن بزنن و لذت ببرن. نامبر وان مناسب هر دو جنس در هر سن و سالی است. حتی پیرمردها و پیرزنها. چه شیرین دوستها چه تلخ دوست ها! چه گرم دوست ها چه خنک دوست ها.
نامبر وان؛ عطر اول ما عطربازها است.
بنظرم‌ رتبه بندی جدید اینطوری میشه
۱.نامبر‌ وان
۲.روکوکو
۳.بای کیلین
۴. گری‌وتیور
۵. ۱۸۷۲
۶. الکساندریا
۷.سکرت پارتی
۸.براکن و‌فیرو
۹.لایتون

نامبروان پاتوق‌ رو‌نداشتم ولی با توصیفاتی که شنیدم همون ارجینالشه و‌ قطعا نظر هر عطر باز سختگیری رو‌ بشدت جلب میکنه

درود و وقت خوش؛

اتفاقی که در پاتوق عطربازها افتاده اینه که دوستان پس از تجربه عطرهای برند کرید و تام فورد و شنل و دیور و ناسوماتو ... در اوایل و اواسط دهه 90؛ به مرور زمان گرایش پیدا کردن به عطرهای بسیار گرون قیمت برند کلایو کریستین و کیلین.
خود من هم در این تجربه شریک بودم و واقعا نامبر وان و 1872 کلایو کریستین کشف باشکوهی بود برام.
دوستانی که صبح ظهر عصر شب و حتی گاهی نیمه شب (بدون اغراق عرض می کنم!) از دور و نزدیک تلفن منو از اینترنت پیدا می کنن و دنبال عطر ترکیبی می گردن یا می پرسن چه عطرهایی رو هم زمان استفاده کنیم؛ عطر مریم بسیار رقیق شده ی پاتوق رو در کنار نامبروان و یا 1872 استفاده کنید. در دو نقطه ی مختلف لباس اسپری شه و مریم حداکثر دو پاف. رایحه ی غالب باید عطر اصلی تون باشه. نه عطر مکمل. (مریم مکمله در این استفاده همزمان).
یک نکته ی بدیهی بارها تکرار شده اینه که من و یا سایر دوستان در پاتوق؛ هر ترکیبی رو پیشنهاد میدیم فقط داریم از عطرهای نسخه ی پاتوق حرف میزنیم. شخصا دیدم برخی عطرفروش های عطر نشناس دروغ گو؛ عطر حرم می فروشن و به خریدار بینوا میگن نامبر وان کلایو کریستینه!
عطر از هر جا خریدین؛ به اسمش توجه نکنید؛ عطر باید حاوی نت های اصلی اودکلن اورجینال باشه. مشخصات این نتها در اینترنت به راحتی قابل دست یابیه. رفقا می دونن که من تعداد اودکلنهای اورجینالی که تست کردم زیاد نیست و همونا رو هم خود عطربازای پاتوق برام فرستادن یا آوردن. یا بعد این که من عطری رو از بین دهها نمونه ی مشابه انتخاب کردم؛ رفقایی که اودکلن اورجینالشو داشتن اعلام کردن که فلان عطر نسخه ی پاتوق بسیار شبیه نسخه ی اورجینالشه.

saeid.kh

مدیر پاتوق
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
5,966
درود و عرض ادب :)
نظر خودم و اطرافیان از بوی نامبر وان...
بسیار بوی نرم، آرام، سنگین و با وقاری هست.
از اون عطرهاییه که هم میتونید برای جلسات رسمی استفاده کنید و تمامی حاضرین در جلسه رو درگیر این بو کنید.
و هم برای اتاق خواب دو نفره فوق العادس.
بیشتر از این توضیح نمیدم ;)
با تشکر ویژه از جناب هادی عزیز که همواره لطف و محبتشون شامل حال من میشه.

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
درود و وقت خوش.
به تازگی در یکی از فروشگاههای معروف تهران،یک اودوپرفیوم شرکتی از لالیک مشکی دیدم به قیمت ۳۲۰۰ ( میلیون)! این در حالیه که دیجی کالا اورجینالشو گذاشته حدود ۶۰۰ تومن و باقی فروشگاهها هم قیمتهای دیگه. بسته بندی و ظرف خوشگل در جلب توجه مشتری موثره، اما اختلاف قیمت بین ۵ تا ۶ برابر نسبت به اصل اورجینال، توجیهی برای خرید می گذاره؟!
جالب اینکه فروشنده اش اصرار می کرد اصل اورجیناله و ما اجازه نداریم غیر اورجینال بفروشیم!! موقعی ساکت شد از دروغگویی که خودم رو معرفی کردم و دید زده به کاهدون!Screenshot_۲۰۲۱۰۶۲۶-۱۴۵۸۰۰_Chrome.jpgلالیک.jpg

احتمالا جز اون فروشنده ی ناشی، هر کس که دنبال خرید لالیک باشه ظرف اورجینالشو میشناسه.

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
درود و وقت خوش!
من فکر میکردم بدیهیه که برای عطرباز شدن باید با عطرها ارتباط گرفت و روایح مختلف رو آزمود و سنجید. مشت نمونه ی خروار پیامی رو ببینید که به اشتباه تصور میکنه باید با امثال من آشنا شه!!
مدتهاست به محض دریافت چنین پیامها یا تماسهای تلفنی با مضمون مشابه، درجا بلاک می کنم.بی تعارف! همچنین اگه کسی تماس بگیره و خواهان فرمولی برای ترکیب عطرهاش بشه.حساب حلقه عطربازان پاتوق جدا از افراد گمنامیه که من حتی نمیدونم چه عطری و با چه کیفیتی و از کجا خریدن! برام هم مهم نیست.
۲۰۲۱۰۷۰۳_۱۲۴۷۲۰.jpg

مطابق فیدبکی که از دوستان گرفتم، به اتفاق نامبر وان کلایو کریستین رو عطر مناسبی برای قرارهای دونفره به ویژه در هنگام استراحت (!) دونستن. عطری ملایم و موقر برای لحظه های لطیف نزدیک شدن به هم و مورد پسند هر دو جنس در هر سن و سال.
به غیر این، در سایر موارد پیشنهاد استفاده همزمانش رو میدم با رقیق شده ی گری وتیور پاتوق. خود نامبر وان، وتیور داره و دقیقا وتیورش از جنس وتیور پاتوقه. حالا اگه وتیور پاتوق رو باهاش همزمان در نقطه دیگری از لباس اسپری کنیم، وتیور نامبروان تقویت میشه و بسیار شامه نواز. حواستون به بالانس رایحه نهایی باشه. قدرت وتیور قطعا بیشتر از نامبروانه و بی احتیاطی کنید در مصرفش، له میشه نامبر وان!

akhevi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
19
سلام سفارش بنده که شامل گری وتیور و نامبروان بود دیروز به دستم رسید و واقعا لذت بردم خیلی باکیفیت و خوش رایحه بودن ، ممنون از آقای هادی عزیز

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
درود و وقت خوش؛
از فردا شنبه 26 تیر عطر نامبر وان کلایو کریستین نسخه ی پاتوق آماده توزیع همگانی می باشد. همکاران محترم در شهرستانها حداقل خریدشان قوطی های یک کیلویی است (قیمت همکار).
روکوکو از کلایو کریستین همچنان موجود نیست.
1872 کلایو رو هم امکان سفارش دارن دوستان ( فقط غیر همکار؛ چون موجودی در حد ارایه به همکاران نیست)

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
از فردا شنبه 26 تیر عطر نامبر وان کلایو کریستین نسخه ی پاتوق آماده توزیع همگانی می باشد. همکاران محترم در شهرستانها حداقل خریدشان قوطی های یک کیلویی است (قیمت همکار).
روکوکو از کلایو کریستین همچنان موجود نیست.
1872 کلایو رو هم امکان سفارش دارن دوستان ( فقط غیر همکار؛ چون موجودی در حد ارایه به همکاران نیست)
درود و وقت خوش؛
سه خبر کوتاه برای عطربازان پاتوق؛
1 - فروش نامبر وان کلایو کریستین (نسخه پاتوق) رکورد عجیب غریب زد! بعد کرید اونتوس که عطر اول پاتوق بوده در فروش در این 7-8 سال؛ نامبر وان ظرف مدت کوتاهی دوم شد! حدس خودم اینه که بسیار گرون قیمت بودن اودکلنش هر کسی رو ترغیب میکنه حتما نامبر وان رو تست کنه. دستمون که به اودکلنش نمیرسه! اما خود عطر توجه جلب میکنه. بویی نیست که روی لباس هر کس باشه و در عین حال به شدت همه پسنده.

2 - دو عطر جدید داره پاتوق. اول عطر لاو این وایت کرید.
Capture.PNG

دوستان میدونن که چند ساله پشن موجود نیست. وقتی لاو این وایت رو بو کردم؛ سیب و هلوی در نت اولش ؛ آنا پشن رو آورد در ذهنم و البته لطیفتر و بویی شسته رفته تر از پشن. در ادامه عطر تبدیل میشه به یک ترکیب عالی گلی میوه ای . من ؛ بین سوسپیرو ارباپورا و لاو این وایت قطعا به دومی رای میدم. حتما نوستالوژی پشن که دیگه نیست در این رای نقش داره.

3 - و اما عطر دوم : ملکول 02

هر چی ملکول تا حالا دیدین فراموش کنید دوستان ملکول باز
. این عطر بسیار خنک و شادی بخش با رایحه ای آشنا و خوراکی در نت اولش؛ با اختلاف زیاد از هر ملکولیه که تا حالا دیدم. چه در تمیزی رایحه چه در پخش و موندگاری. اطمینان 100 درصد دارم پیر و جوان؛ زن و مرد و حتی کودکان عاشق این بو میشن. عطری که کسی سیر نمیشه از بوییدنش.

diordior

مدیر بازارچه صوتی وتصویری*فروشنده معتبر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
1,432

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
عطر دوم : ملکول 02
هر چی ملکول تا حالا دیدین فراموش کنید دوستان ملکول باز
. این عطر بسیار خنک و شادی بخش با رایحه ای آشنا و خوراکی در نت اولش؛ با اختلاف زیاد از هر ملکولیه که تا حالا دیدم. چه در تمیزی رایحه چه در پخش و موندگاری. اطمینان 100 درصد دارم پیر و جوان؛ زن و مرد و حتی کودکان عاشق این بو میشن. عطری که کسی سیر نمیشه از بوییدنش.
دوستان متعددی در تلگرام و واتساپ توضیح خواستن در مورد رایحه ملکول.
فرض کنید دیر هنگام به یک تالار عروسی وارد می شوید قبل شام. در عین این که سالن غرق نور و شادی و هیجان و موزیک و رقصه؛ شمار قابل توجهی از مهمونا دارن خیار و پرتقال و کیوی می خورن و بوی میوه ها با بوی اودکلنهاشون قاطی شده. در پشت صحنه در آشپزخونه هم دارن هویج خورد میکنن برای سالاد.
چه رایحه ای به شامه تون می خوره؟ میوه های اودکلنی. این عطر خنک و ملسه. توصیف بهتر از این عطر فکر نکنم ممکن باشه.

پی نوشت:
دوستانی که جدید وارد پاتوق میشن؛ لطفا جهت استعلام موجودی یا قیمت یا سفارش فقط واتساپ و تلگرام و سیگنال بدن. شماره تماس در امضام هست. در پاتوق ما فقط تجربه هامون رو از عطرها می نویسیم. ممنونم از رعایت قانون پاتوق.

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
درود و وقت خوش؛
کوکو شنل و تغ هرمس پاتوق عوض شده. نسخه جدید با اختلاف قابل توجه از نسخه ی قبلی پخش بوی بیشتر و ماندگاری بالاتر داره. حقیقتا سورپرایز شدم از نتیجه تست این دو عطر.
کماکان دست بالا رو نامبروان کلایو کریستین داره در فروش و حتی عطر شناخته شده ای مثل ملکول 2 زیر نامبر وانه.
دوستان مکرر پیش میاد که از من میخوان بین چند عطر براشون انتخاب کنم. کار راحتی نیست وقتی اسم عطرهای بزرگی مثل نامبر وان و ملکول و ... در میونه.
فعلا با ملکول پاتوق دوران ماه عسل رو دارم سپری میکنم! و بهش لقب "محشر لعنتی" یا همون فا__کینگ فبیولس رو دادم که این اسم متعلق به عطریه از برند تام فورد. بوش هیچ ربطی به ملکول نداره فا__کینگ. فقط اسم اون رو دارم به عنوان لقب ملکول پاتوق استفاده میکنم!

secondashil

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
22
سلام
روزهای تابستون استفاده همزمان دو عطر پاتوق "تام فورد گری وتیور و اونتوس " خیلی فیدبک خوب داره از اطرافیان ... گاها برای تغییر سکرت پارتی یا ساواج رو استفاده میکنم ، تا اینکه منم مثل خیلی دیگه از دوستان مشتاق استفاده از مولکول و نامبر وان پاتوق شدم . باید بگم که واقعا چنان ابهت و زیبایی تو این دو عطر جدید ارائه شده که داشتن تاپ 5 از پاتوق عملا برام غیر ممکنه . مولکول ما عطر نیش و در عین حال همه پسند هستش که تو همون لحظه پاف اول اتمسفر اطراف تون رو مورد تهاجم وحشیانه ای قرار میده ... خیلی هم بی رحمه "دقت کنید در عین همه پسند بودن " .
با توصیف دوستان از نامبر وان منتظر سورپرایز بودم ، اما سورپرایز اصلی بعد از گذشتن یه ساعت اتفاق افتاد جایی که روح و جسم شما دیگه یه جا نیست . این عطر شما رو در غایت زیبایی و در منتها الیه فر و شکوه به دیگران معرفی میکنه و تامااااااام . نت انتهایی نامبر وان خود خود خود زیباییییییست که بسیار بسیار موندگار و پخش عالی داره .
TOP 5
1- نامبر وان
2- اونتوس
3- مولکول
4- کیلین
5- گری وتیور

eshqali

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
سلام
روزهای تابستون استفاده همزمان دو عطر پاتوق "تام فورد گری وتیور و اونتوس " خیلی فیدبک خوب داره از اطرافیان ... گاها برای تغییر سکرت پارتی یا ساواج رو استفاده میکنم ، تا اینکه منم مثل خیلی دیگه از دوستان مشتاق استفاده از مولکول و نامبر وان پاتوق شدم . باید بگم که واقعا چنان ابهت و زیبایی تو این دو عطر جدید ارائه شده که داشتن تاپ 5 از پاتوق عملا برام غیر ممکنه . مولکول ما عطر نیش و در عین حال همه پسند هستش که تو همون لحظه پاف اول اتمسفر اطراف تون رو مورد تهاجم وحشیانه ای قرار میده ... خیلی هم بی رحمه "دقت کنید در عین همه پسند بودن " .
با توصیف دوستان از نامبر وان منتظر سورپرایز بودم ، اما سورپرایز اصلی بعد از گذشتن یه ساعت اتفاق افتاد جایی که روح و جسم شما دیگه یه جا نیست . این عطر شما رو در غایت زیبایی و در منتها الیه فر و شکوه به دیگران معرفی میکنه و تامااااااام . نت انتهایی نامبر وان خود خود خود زیباییییییست که بسیار بسیار موندگار و پخش عالی داره .
TOP 5
1- نامبر وان
2- اونتوس
3- مولکول
4- کیلین
5- گری وتیور

سلام
منظور از کیلین کدوم عطره؟

eshqali

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
من مدت‌هاست که دنبال عطر خوب می‌گشتم. توی شهر خودمون یعنی همدان فقط یک عطر پیدا کردم که کیفیت بالایی داشت. چند تا دیگه هم هستن که با عطرای پاتوق فاصله زیادی دارن و بقیه هم که مشخصا فاصلشون با عطرای آقا رضا خیلی زیاده.
در این مورد مطلب بیشتری هم می‌تونم بنویسم ولی فعلا در همین حد کفایت می‌کنم. بار اول که از آقا رضا عطر گرفتم و ایشون گری‌وتیور رو معرفی کردن تازه متوجه شدم عطر یعنی چی! البته من حرفه‌ای نیستم و خودم رو آماتور (اگر بشه!) می‌دونم یعنی علاقه‌مند به عطر.

و البته تشکر می‌کنم از خوش‌برخوردی آقا رضا. من هر ماه مقدار کمی عطر از ایشون می‌گیرم و ایشون هم با برخورد خوبشون و هم با راهنمایی‌هاشون من رو شرمنده خودشون می‌کنن.

secondashil

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
22
من مدت‌هاست که دنبال عطر خوب می‌گشتم. توی شهر خودمون یعنی همدان فقط یک عطر پیدا کردم که کیفیت بالایی داشت. چند تا دیگه هم هستن که با عطرای پاتوق فاصله زیادی دارن و بقیه هم که مشخصا فاصلشون با عطرای آقا رضا خیلی زیاده.
در این مورد مطلب بیشتری هم می‌تونم بنویسم ولی فعلا در همین حد کفایت می‌کنم. بار اول که از آقا رضا عطر گرفتم و ایشون گری‌وتیور رو معرفی کردن تازه متوجه شدم عطر یعنی چی! البته من حرفه‌ای نیستم و خودم رو آماتور (اگر بشه!) می‌دونم یعنی علاقه‌مند به عطر.

و البته تشکر می‌کنم از خوش‌برخوردی آقا رضا. من هر ماه مقدار کمی عطر از ایشون می‌گیرم و ایشون هم با برخورد خوبشون و هم با راهنمایی‌هاشون من رو شرمنده خودشون می‌کنن.
با اجازه آقا رضای عزیز
دوست عزیز ، پاتوق دو عطر از برند کیلین داره که یکیشون مردانه هست و یکیشون برای خانم هاست که دومی متاسفانه فعلا موجود نیست .
در مورد کیلین مردانه باید بگم در هوای خنک انتخاب اول من هست که کاکائوی تلخ و تنباکو شاخصه اونه . در مورد دومی هم خود من به شدت دوستش دارم و همین که موجود نیست خودش گویای همه چیز میتونه باشه با رایحه ای مثال زدنی که گل رز هم شاخصه این عطر.
امیدوارم توضیحاتم کمکت کرده باشه ، در کل در کیفیت این دو عطر ابدا به خودت شک راه نده خیالت راحت راحت.

eefe

Registered User
لایک‌ها
284
درود و عرض ادب
من اولین باره تو این تاپیک مزاحمتون میشم. سعی کردم بخونم پست ها رو
برای خودم و خانومم یک عطر میخواستم برای خرید اول (قاعدتاً حجم کم در ابتدا)
سلیقه خودم :
1-دی اند جی د وان لبتلئور که واقعاً عاشق بوش هستم ولی خب موندگاری خوبی نداره متاسفانه. ولی انتخاب اولم تو روزهای گرمه
2- وان میلیون
3- اپیوم پور هوم
4- ورساچه اروس مردانه
5-شنل آلور
6- بلو د شنل
7- آرامیس900 :)
8-ایسی میاییکی ل نوئیت

سلیقه خانومم:
1- میلیون لیدی
2- ورساچه اروس زنونه
3- مانیفستو

اینها رو بیان کردم که نت های سلیقه ای دستتون بیاد. البته من خودم با تجربه جدید اوکی ام. با این توصیفات چی پیشنهاد میدید؟ (دوستان هم اگر نظری دارن ممنون میشم بیان کنن)

eshqali

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
سلام خدمت دوستان
حدود یک ماه پیش از آقا رضا به پیشنهاد خودشون نامبر وان رو گرفتم. این عطر خیلی بازخورد داشته و به همین دلیل هم من سفارش دادم. ابتدا که رسید و اسپری کردم بوش برام زننده بود. سردرد گرفتم و البته نظرم رو هم به آقا رضا گفتم. البته بعدا فهمیدم که علت سردرد من یک دلیل پزشکی داره. وقتی به آقا رضا بازخورد دادم ایشون گفت که باید رقیق کنی. گفتنی هست که همون ابتدا هم پخش بو و ماندگاریش به شکل عجیبی بالا بود. حتا من عطرو وقتی جابجا کردم هنوز بوش پیچیده بود و تا چند روز بوش از جایی که عطرو گذاشته بودم می‌اومد. البته شامه من برخی رایحه‌ها رو حتا اگر کم هم باشن حس می‌کنه.
خلاصه اینکه به پیشنهاد آقا رضا عطرو رقیق کردم و نتیجه شگفت‌آور بود! امروز ساعت حدود ۱۰ ۱۱ صبح دو پاف اسپری کردم و تا ۵ صبح بو رو از حدود ۲ متری (کمی کم‌تر) حس می‌کردم. بعد از اون بوی عطر به سمت تلخی رفت و البته کمرنگ‌تر هم شد ولی همین الان هم پخش خوبی داره و بوی وتیور در کنار یاس و وانیل بسیار برای من لذت‌بخشه. طوری که هر جا می‌رم پیراهن رو هم می‌برم تا از بوش استفاده کنم. جدا از این عطر لذت بردم و روزم رو ساخت.
در مورد توباکو وانیل هم همین بود. این عطر به شدت به سلیقه من غلیظ بود. جوری که تا ۳۰ درصد رقیقش کردم و دیدم که خیلی شبیه یکی از عطرایی هست که خیلی قبل‌تر استشمام کرده بودم (شاید هم خودشه خب خیلی گذشته!) و چقدر هم از این عطر لذت بردم. البته چون هنوز بوش گرمه مقداری سردرد می‌گیرم که مرتبط با خود من هست. جالبه که این عطرو هم ابتدا خوشم نیومده بود.
من اونتوس و گری‌وتیور و نامبر وان رو روی لباس دیگه‌ای هم تست کردم ولی واقعا پرفورمنس نداشت! تعجب کردم واقعا و فکر کردم چون عطرو رقیق کردم اینطوری شد. روی لباس دیگه‌ای تست کردم و عجیب و غریب جواب داد نامبر وان. همینو به آقا رضا گفتم که به نظرم نامبر وان خود بهاره. نت اولش اردیبهشت و نت نهاییش خرداده!
ماندگاری نامبر وان و توباکو وانیل هم واقعا بالاست. از جایی به بعد دیگه پخشش خیلی کم می‌شه ولی بوش روی لباس چند روز می‌مونه.
یک تجربه جالب هم با گری وتیور دارم (برای من حال و هوای پاییزی داره این عطر!) که روی پیراهن اسپری کردم و بعد از چندین ساعت با لباس زیریش داشتم می‌چرخیدم که بهم گفتن چقدر عطر می‌زنی! یعنی از اونجا هم داشت خودش رو نشون می‌داد!
هنوزم می‌گم عجب چیز حقیه این نامبر وان. دم آقا رضا گرم با عطرای عالی‌ای که داره.

بالا