برگزیده های پرشین تولز

gheysar.

همکار بخش خودرو و رانندگی
همکار انجمن
لایک‌ها
4,490
دوستان یه سوال داشتم من سنسور اکسیژن پایین ماشینم سوخته یا نمیدونم مشکل داره از باتری ساز ماشین سوال پرسیدم گفت الان گرون شده بجاش میتونی داخل باک پر یه لیتر الکل سوپر 20000 یا 2000 بریزم کسی تجربه داره؟
الان مصرف سوختتون زیاد شده ؟
ماشین ریپ میزنه ؟

Sent from my SM-A507FN using Tapatalk

arrow2014

Registered User
لایک‌ها
736
الان مصرف سوختتون زیاد شده ؟
ماشین ریپ میزنه ؟

Sent from my SM-A507FN using Tapatalk
بله مصرف زیاد شده شاید بگم صدی نه تا ده تا میسوزونه
ریپ زدن ماشین شاید بگم از سال دوم خرید ماشین دارم تا الان تمامی فیلترا عوض کردم سوزنا شستم وایر عوض کردم شمع ها عوض کردم تو دیاگ هم چیزی نشون نمیده ولی هر روز خدا وقتی ماشین سرده ریپ میزنه تو دنده یک

gheysar.

همکار انجمن
لایک‌ها
4,490
بله مصرف زیاد شده شاید بگم صدی نه تا ده تا میسوزونه
ریپ زدن ماشین شاید بگم از سال دوم خرید ماشین دارم تا الان تمامی فیلترا عوض کردم سوزنا شستم وایر عوض کردم شمع ها عوض کردم تو دیاگ هم چیزی نشون نمیده ولی هر روز خدا وقتی ماشین سرده ریپ میزنه تو دنده یک
الکل ریختن تو باک راه حل نیست.
سنسور اکسیژنو عوض کنید یا ببرید تنظیم موتور کلا حذفش کنه از ecu (درواقع یک عدد ثابت میزاره تو ایسیو و ایسیو رو گول میزنن)

Hamid2day

مدیر ارشد
مدیر انجمن
مدیر ارشد
لایک‌ها
20,078
بنزین سوپر و معمولی قاطی زد اثری داره روی موتور یا نه ؟

Fifa2018

Registered User
لایک‌ها
4,256
ماشین پارس دوگانه ۹۶
موتور بد کار میکنه رو گاز و بنزین (کمی لرزش و ریپ میزنه)
شمعا عوض کردم برطرف نشد
؟؟؟؟؟

gheysar.

همکار انجمن
لایک‌ها
4,490
ماشین پارس دوگانه ۹۶
موتور بد کار میکنه رو گاز و بنزین (کمی لرزش و ریپ میزنه)
شمعا عوض کردم برطرف نشد
؟؟؟؟؟
کارهایی که مکانیک یا تنظیم موتورتون باید انجام بده تا عیب پیدا بشه و بعد رفع بشه:
دستگاه دیاگ بزارید.(سنسور اکسیژن و... چک بشه)گاها پیش میاد
کمپرس از سیلندر ها بگیرید(سوپاپ ها نسوخته باشن) زیاد پیش میاد
واشرسرسیلندر(کم کردن آب)زیاد پیش میاد
تست کویل و جرقه(کم پیش میاد)
بررسی سوزن انژکتور ها(کم پیش میاد)

نتیجه را با ما به اشتراک بگذارید.

Fifa2018

Registered User
لایک‌ها
4,256
کارهایی که مکانیک یا تنظیم موتورتون باید انجام بده تا عیب پیدا بشه و بعد رفع بشه:
دستگاه دیاگ بزارید.(سنسور اکسیژن و... چک بشه)گاها پیش میاد
کمپرس از سیلندر ها بگیرید(سوپاپ ها نسوخته باشن) زیاد پیش میاد
واشرسرسیلندر(کم کردن آب)زیاد پیش میاد
تست کویل و جرقه(کم پیش میاد)
بررسی سوزن انژکتور ها(کم پیش میاد)

نتیجه را با ما به اشتراک بگذارید.
اب اصلا کم نمیکنه
سوزن انژکتورم نیس چون روگاز هم همینطوره
شمعا تازه عوض شده

میمونه کمپرس از سیلندرها .... اینو توضیح بدین لطفا

balabala

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,745
جهت نخوابیدن باتری ماشین تو این روزا که زیاد بیرون نمیبریم چه پیشنهادی داری؟ آیا استارت زدن و درجا کار کردن ماشین بدون حرکت موجب شارژ میشه یا حتما ماشین باید در حرکت باشه؟

Fifa2018

Registered User
لایک‌ها
4,256
جهت نخوابیدن باتری ماشین تو این روزا که زیاد بیرون نمیبریم چه پیشنهادی داری؟ آیا استارت زدن و درجا کار کردن ماشین بدون حرکت موجب شارژ میشه یا حتما ماشین باید در حرکت باشه؟
اره کفایت میکنه
اما اگه بیشتر از ۴ روز با ماشین کار ندارید بست باتریو جدا کنید اصولی تره

bhrouz

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
88
عرض سلام ، کسی از دوستان در رابطه با ضبط و پخش هیوندایی اکسنت کرمان موتور اطلاعاتی داره ( بلوتوث پخش خودرو )

Saeid123

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
با سلام خدمت استاد قیصر عزیز و تشکر بابت پاسخ‌های خوب و کارگشای شما

بنده مدتی قبل و بر اساس بودجه کارمندیم بین چند گزینۀ موجود، سرانجام یک سورن مدل 89 با موتور XU7 و کارکرد 170هزار کیلومتر خریدم. ماشین بسیار تمیز و بدون خط و خش و همچنین موتوریش هم در وضعیت خوبی قرار داره (آب و روغن کم نمیکنه). دست یه آقای دکتر (پیرمرد) بوده و خیلی وسواسی ازش نگهداری کرده.
قبل از هر چیز باید عرض کنم بر اساس اینکه اکثر استفاده من در جاده هست، واسه همین از تعمیرکارانی که بعد از بازدید ماشین بهم بگن «حالا باهاش کار کن تا زمانی که خراب بشه» فراری هستم!
مثلا همین اواخر، سیم کلاچ به صدا افتاده بود و بردم پیش مکانیک و گفت بذار هنوز کار میکنه. هروقت پاره شد عوض میکنی!
خب عزیز من! حتماً باید تو ماموریت شهرستان ...(نزدیک مرز افغانستان) سیم کلاچم پاره بشه؟
(همینطور برای تسمه تایم و بلبرینگ چرخ و ... که زودتر از موعد تعویض میکنم تا وسط بیابون کار دستم نده)
بگذریم.

سوال اول) با توجه به اینکه این ماشین تابحال سرسیلندرش باز نشده و واشر عوض نکرده یکی از دوستان بهم گفت بهتره قبل از اینکه واشر بزنه ببری واشرشو برات عوض کنن (به عبارت دیگه نوعی پیشگیری)
راستش فکرم خیلی مشغول شده. به نظر شما برای این کار اقدام کنم؟ یا اینکه صبر کنم تا یه جای ناجور (وسط بیابون) منو بذاره؟!!
یه مکانیک هم بهم گفت بهتره الان عوض کنی، از اونطرف شیش هفت تا مکانیک دیگه گفتن نه. دستش نزن
خلاصه موندم که بهترین کار چیه

سوال دوم) با توجه به خرابی وضع کیفیت قطعات خودرو که جنس تقلبی بازار رو تسخیر کرده، طبیعتاً بعد از تعویض واشر باید منتظر سوختن دوباره باشیم!
در این مورد مدتی قبل یه سایت پیدا کردم به اسم «فناوران خودرو خاورمیانه» که شرکت دانش بنیان هست و اختراع جالبی کرده (سرچ کنین سایتش میاد)
واشر سرسیلندرو عوض میکنه به همراه یک صفحه (پلیت) که بوشهای سیلندر رو داخلش قرار میده (و از حالت بوش تر خارجش میکنه) و اون ماشین دیگه هیچوقت نه واشر میزنه و نه با پاره شدن تایم سوپاپ کج میکنه!!! اولش برای خودمم باورکردنی نبود و فکر کردم خالی میبنده! تا اینکه دیدم این کارها رو زیر نظر بیمه (با پوشش خسارت 7 میلیونی) انجام میده و مشتریانش هم خیلی راضین.
به نظر شما میتونه درست باشه ادعاشون؟
چون اگه چنین ادعایی واقعاً درست باشه کمک بزرگی به XU7سوارهایی مثل ماست که بودجه کافی برای خرید ماشین درست درمون ندارن.

بازهم ممنون از بزرگواری شما
موفق باشید

gheysar.

همکار انجمن
لایک‌ها
4,490
با سلام خدمت استاد قیصر عزیز و تشکر بابت پاسخ‌های خوب و کارگشای شما

بنده مدتی قبل و بر اساس بودجه کارمندیم بین چند گزینۀ موجود، سرانجام یک سورن مدل 89 با موتور XU7 و کارکرد 170هزار کیلومتر خریدم. ماشین بسیار تمیز و بدون خط و خش و همچنین موتوریش هم در وضعیت خوبی قرار داره (آب و روغن کم نمیکنه). دست یه آقای دکتر (پیرمرد) بوده و خیلی وسواسی ازش نگهداری کرده.
قبل از هر چیز باید عرض کنم بر اساس اینکه اکثر استفاده من در جاده هست، واسه همین از تعمیرکارانی که بعد از بازدید ماشین بهم بگن «حالا باهاش کار کن تا زمانی که خراب بشه» فراری هستم!
مثلا همین اواخر، سیم کلاچ به صدا افتاده بود و بردم پیش مکانیک و گفت بذار هنوز کار میکنه. هروقت پاره شد عوض میکنی!
خب عزیز من! حتماً باید تو ماموریت شهرستان ...(نزدیک مرز افغانستان) سیم کلاچم پاره بشه؟
(همینطور برای تسمه تایم و بلبرینگ چرخ و ... که زودتر از موعد تعویض میکنم تا وسط بیابون کار دستم نده)
بگذریم.

سوال اول) با توجه به اینکه این ماشین تابحال سرسیلندرش باز نشده و واشر عوض نکرده یکی از دوستان بهم گفت بهتره قبل از اینکه واشر بزنه ببری واشرشو برات عوض کنن (به عبارت دیگه نوعی پیشگیری)
راستش فکرم خیلی مشغول شده. به نظر شما برای این کار اقدام کنم؟ یا اینکه صبر کنم تا یه جای ناجور (وسط بیابون) منو بذاره؟!!
یه مکانیک هم بهم گفت بهتره الان عوض کنی، از اونطرف شیش هفت تا مکانیک دیگه گفتن نه. دستش نزن
خلاصه موندم که بهترین کار چیه

سوال دوم) با توجه به خرابی وضع کیفیت قطعات خودرو که جنس تقلبی بازار رو تسخیر کرده، طبیعتاً بعد از تعویض واشر باید منتظر سوختن دوباره باشیم!
در این مورد مدتی قبل یه سایت پیدا کردم به اسم «فناوران خودرو خاورمیانه» که شرکت دانش بنیان هست و اختراع جالبی کرده (سرچ کنین سایتش میاد)
واشر سرسیلندرو عوض میکنه به همراه یک صفحه (پلیت) که بوشهای سیلندر رو داخلش قرار میده (و از حالت بوش تر خارجش میکنه) و اون ماشین دیگه هیچوقت نه واشر میزنه و نه با پاره شدن تایم سوپاپ کج میکنه!!! اولش برای خودمم باورکردنی نبود و فکر کردم خالی میبنده! تا اینکه دیدم این کارها رو زیر نظر بیمه (با پوشش خسارت 7 میلیونی) انجام میده و مشتریانش هم خیلی راضین.
به نظر شما میتونه درست باشه ادعاشون؟
چون اگه چنین ادعایی واقعاً درست باشه کمک بزرگی به XU7سوارهایی مثل ماست که بودجه کافی برای خرید ماشین درست درمون ندارن.

بازهم ممنون از بزرگواری شما
موفق باشید
سلام و عرض وقت بخیر خدمت شما.
لپ کلامتون که البته من برداشت کردم: یه داستان خیلی هوشنمندانه فکرمیکنم نوشتید(مرز افغانستان و وسط بیابون موندن و...) که نهایتا مخاطب به این نتیجه میرسه هرکی پژو داره قبل از اینکه واشر ماشینش خراب بشه و تو بیابون و سر مرز افغانستان گیربیافته بره واشر عوض کنه و درحین همین عوض کردن واشر سرسیلندر اون قطعه ای رو هم که خیلی بولد کرده بودید رو بخره و بندازه رو ماشین;)

از کجا میدونید از سال 89 تاحالا واشر عوض نشده؟
از سوراخای واشرسرسیلندر که زیر هوزینگ آب هست؟ ممکنه سرسیلندر کامل تعویض باشه و واشر استاندارد روی ماشین باشه.
---------
اون سایته هم که بولد کردی و تبلیغ کردی : من تاحالا از نزدیک ندیدم کسی ببنده رو ماشینی و اطلاعی از این اخترع که حتی به عقل مهندسای فرانسوی پژو هم نرسیده بود ندارم.
-------------
در مورد سیم کلاچ هم :شاید مکانیک شما رو پیچونده.بعضی کارها هستن اجرت پایینی دارن و لاکارشدن زیاد و اصلا ارزش نداره آدم وقت بزاره براشون.من جمله همین سیم کلاچ 405 که اگر کائوچویی کلاچ از جاش در بیاد دمار مکانیکو درمیاره.پس در این مواقع پیچوندن مشتری بهتره:p

و اما نظر شخصی من: هیچ اعتقادی به اون قطعه ای که معرفی کردید ندارم و اگر کسی از دوستانم هم بخواد ببنده بهش توصیه میکنم نبنده!

Saeid123

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
ممنون از پاسخ سریع شما
سلام و عرض وقت بخیر خدمت شما.
لپ کلامتون که البته من برداشت کردم: یه داستان خیلی هوشنمندانه فکرمیکنم نوشتید(مرز افغانستان و وسط بیابون موندن و...) که نهایتا مخاطب به این نتیجه میرسه هرکی پژو داره قبل از اینکه واشر ماشینش خراب بشه و تو بیابون و سر مرز افغانستان گیربیافته بره واشر عوض کنه و درحین همین عوض کردن واشر سرسیلندر اون قطعه ای رو هم که خیلی بولد کرده بودید رو بخره و بندازه رو ماشین;)

از کجا میدونید از سال 89 تاحالا واشر عوض نشده؟
از سوراخای واشرسرسیلندر که زیر هوزینگ آب هست؟ ممکنه سرسیلندر کامل تعویض باشه و واشر استاندارد روی ماشین باشه.
---------
اون سایته هم که بولد کردی و تبلیغ کردی : من تاحالا از نزدیک ندیدم کسی ببنده رو ماشینی و اطلاعی از این اخترع که حتی به عقل مهندسای فرانسوی پژو هم نرسیده بود ندارم.
-------------
در مورد سیم کلاچ هم :شاید مکانیک شما رو پیچونده.بعضی کارها هستن اجرت پایینی دارن و لاکارشدن زیاد و اصلا ارزش نداره آدم وقت بزاره براشون.من جمله همین سیم کلاچ 405 که اگر کائوچویی کلاچ از جاش در بیاد دمار مکانیکو درمیاره.پس در این مواقع پیچوندن مشتری بهتره:p

و اما نظر شخصی من: هیچ اعتقادی به اون قطعه ای که معرفی کردید ندارم و اگر کسی از دوستانم هم بخواد ببنده بهش توصیه میکنم نبنده!

Saeid123

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
ممنون از پاسخ سریع شما
راستش اول یه خورده جا خوردم از فرمایشتون! ولی وقتی به سوال خودم دقت کردم بهتون حق دادم :)

نه. درواقع شغل من طوری هست که ماهیانه حداقل 2 بار به خراسان جنوبی و شهرهای بیرجند و اسدیه(نزدیک مرز) سفر دارم و ماشینای قبلی دوبار تو همون جاده‌ها منو گذاشت و داستان شد.
ترس زیادی از داستان واشر XU7 دارم و این، اولین تجربه من از این موتور منحصربفرد(!) هست. متاسفانه بودجه کافی نبود تا دنبال یه ماشین با قلب تپندۀ پدرومادردارتری باشم.

اسم اون سایت رو عمداً خدمتتون عرض کردم تا شاید فرصتی بشه و با دید تخصصی برین سراغش. چون بهرحال شما فنی هستین و من و امثال من خیلی هنر کنیم مواقع بیکاری درب کاپوت رو باز کنیم و چندتا سیخ بزنیم و بعد هم به مکانیک زنگ بزنیم که بیا مثل همیشه خراب کردم!!;) (تجربه خودمو گفتم. جسارت به دوستان نشه)

والا بخدا من نه میشناسمشون و نه یک قرون قراره بره تو جیب من
از نظر خودم ادعاشون مشکوک میزنه. به قول خودمونیا خیلی گُنده اومدن.
از طرفی نحوه تبلیغات و اطلاع‌رسانیشون بسیار ابتدایی و کودکانه هست.
از همه مهمتر اینکه آخرین تبلیغاشون مال یکسال پیشه و بعد از اون چیزی ندیدم! (مورد آخری واقعاً مشکوکه)
فقط تنها چیزی که باعث شد کمی جدیتر بهش فکر کنم گارانتی بیمه بود (البته از یک بیمه بی نام و نشان)
حتی به فکرم رسید برم به آدرس نماینده ای که در شهر ما معرفی کرده تا ببینم جریانشون چیه. اما دیدم خب طبیعیه که اونم تبلیغ کار خودشو میکنه! و منم اونقدر فنی نیستم که بتونم مچش رو بگیرم

خلاصه بین دوراهی مونده بودم که گفتم بیام سراغ اساتیدی مثل شما تا نظرتون رو بدونم که با توجه به پاسختون مطمئن شدم خبری نیست و ادعاشون دروغه و درنهایت بهتره بیشتر مراقب ماشینم باشم. خداروشکر هیچ علامتی از ورم لوله‌های رادیات و کم کردن آب و روغن و ... نیست.

الحمدلله چیزی که زیاده شرکتهای دانش بنیان در کشورمونه! حتی یادمه یکیشون ادعای تولید روغن موتوری رو داشت که توتال و شل رو میذاشت تو جیبش!
آخرشم گندش دراومد که بازیافتی و بی کیفیته!!!

در مورد واشر سرسیلندر ماشین خودم:
موقع خرید، مکانیک بردم بالای سر ماشین که گفت سرسیلندر باز نشده.
بعد از اون یک مکانیک دیگه بدون اینکه نگاه کنه(!) گفت نخیر محاله. حتماً باز شده.
نفر سوم چراغ انداخت و با دقت موتورو نگاه کرد و گفت نه باز نشده تا حالا !
(راستش نمیدونم از کجا متوجه میشن)

بازم ممنون از وقتی که گذاشتین و راهنمایی کردین.
سلامت و پایدار باشید

s.erfan.a

Registered User
لایک‌ها
24
سلام وقتتون بخیر
405 مدل 94دوگانه . تقریبا هر وقت که دارم راه میوفتم به طرز وحشتناکی کل اتاق ماشین شروع میکنه به لرزیدن دوبار بردم برای تعمیر کمتر سده ولی برطرف نه

gheysar.

همکار انجمن
لایک‌ها
4,490
سلام وقتتون بخیر
405 مدل 94دوگانه . تقریبا هر وقت که دارم راه میوفتم به طرز وحشتناکی کل اتاق ماشین شروع میکنه به لرزیدن دوبار بردم برای تعمیر کمتر سده ولی برطرف نه
دیسک و صفحه کلاچ.
دیسک و صفحه کلاچ قبلا عوض کردین؟

mohsentotti

Registered User
لایک‌ها
1,144
عرض سلام ، کسی از دوستان در رابطه با ضبط و پخش هیوندایی اکسنت کرمان موتور اطلاعاتی داره ( بلوتوث پخش خودرو )

درود
دوست عزیز من تا حالا با بلوتوثش کار نکردم ولی همراه خودرو یک سی دی هست که دفترچه راهنمای تقریبا کاملی داخلش موجوده. اگر مشکلتون هنوز حل نشده بفرمائید شاید بتونم کمک کنم.

bhrouz

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
88
درود
دوست عزیز من تا حالا با بلوتوثش کار نکردم ولی همراه خودرو یک سی دی هست که دفترچه راهنمای تقریبا کاملی داخلش موجوده. اگر مشکلتون هنوز حل نشده بفرمائید شاید بتونم کمک کنم.
ممنون ، راستش برای معرفی دو تا گوشی تلفن به دستگاه مشکل دارم ، اولین موبایلی رو که بهش معرفی میکنم ، گزینه ای برای اد کردن گوشی دوم نداره ، نمایندگی هم نتونست کمک کنه.
نمیدونم دستگاه فقط یه موبایل رو ساپورت میکنه یا راه حل دیگه ای داره؟
تشکر از شما

بالا