برگزیده های پرشین تولز

پرسش و پاسخ های عمومی مربوط به ویندوز فون...

gone girl

Registered User
لایک‌ها
2,129
سلام دوستان.
لومیا 620 داشتم
دکمه های کناریش ابتدا اون ورق نازک یکیش افتاد گم شد بعد مهندسی کردم درستش کنم سه تا دکمه کناریش (پاور و ولوم) از کار افتاده
پریویو ویندوز 10 هم روش نصب بود
ریستور فکتوری کردم سیستم عاملش هم ترکیده ینی غیر قابل استفاده شده حالا سافت ریست هم نمیتونم بکنم چون دکمه نداره :))
اولن اینکه دکمه هاش درست میشه؟ قیمتش چجوریه؟
دومن اینکه چرا ریکاوری تول ارور چک نتورک میده؟
ممنون میشم جواب بدید
سلام دکمه ها قابل درست شدن هستن قیمتشم حدودا 40-50تومنی خرج داره...
یهو گوشیتو بگیر هارد ریست کن یا اینکه ی رام ی کشور دیگه نصب کن یا همون رام فعلیتو اپدیت کن
نیاز نداره از دکمه های ولوم اینا استفاده کنی
دابل تپتو فعال کن بعلاوه برنامه ایی برای قفل کردن صفحه نمایش با تاچ بگیر از استور. اسم دقیقش یادم نیست سرچ کنی پیداش میکنی

ehsanservat

Registered User
لایک‌ها
2,509
من رفته بودم از تاج تهران یه 540 lumia بخرم فروشنده گفت در قبال یجستر هیچ مسئولیتی نداریم

این ماجرا ریجستر چیه که جدیدن دوباره راه افتاده
مثل داستان ریجستر که قدیم بود دوباره میخوان راه بندازن؟
رفتم گوشی بلک بری بخرم فروشنده گفت در قبال ریجستر هیچ مسعولیتی ندارم
ماجرا ریجستر الکیه یا واقعیه؟
یعنی به لومیایی که ما میخوایم بخریم هم تعلق میگره بخاطر همین فروشنده گفت؟

حتی سایت تاج تهران میری اینو مینویسه
http://tajtehran.com/

حتی فروشگاه گرون فروش ساری تک هم یهو قیمت هاشو آورد پایین
https://sari-tech.com/product-category/mobile/

یکی امروز بهم گفت ریجستر شروع شه قراره از گوشیا غیر قانونی 200 هزار بگیرن ریجسترشون کنن

Last edited:

gone girl

Registered User
لایک‌ها
2,129
من رفته بودم از تاج موبایل یه lumia بخرم فروشنده گفت در قبال یجستر هیچ مسئولیتی نداریم

این ماجرا ریجستر چیه که جدیدن دوباره راه افتاده
مثل داستان ریجستر که قدیم بود دوباره میخوان راه بندازن؟
رفتم گوشی بلک بری بخرم فروشنده گفت در قبال ریجستر هیچ مسعولیتی ندارم
ماجرا ریجستر الکیه یا واقعیه؟
یعنی به لومیایی که ما میخوایم بخریم هم تعلق میگره بخاطر همین فروشنده گفت؟

یکی امروز بهم گفت ریجستر شروع شه قراره از گوشیا غیر قانونی 200 هزار بگیرن ریجسترشون کنن
هرچی به نفع دولت باشه سریع اجرا میشه
البته این قضیه ریجستری سال پیش هم مطرح شد که به دلایلی مختلفی انجام نشد
این طرح به احتمال زیاد انجام بشه از ماه بعد فک کنم
فیمتا ممکنه اول بالا بکشه ولی مطمئنا قیمتا دوباره عادی میشه
اینم مث بقیه چیزار راه دور زدنشو پیدا میکنن
هر اتفاقی بیفته ی عده خاص براشون خوب تموم میشه
.......

ehsanservat

Registered User
لایک‌ها
2,509
هرچی به نفع دولت باشه سریع اجرا میشه
البته این قضیه ریجستری سال پیش هم مطرح شد که به دلایلی مختلفی انجام نشد
این طرح به احتمال زیاد انجام بشه از ماه بعد فک کنم
فیمتا ممکنه اول بالا بکشه ولی مطمئنا قیمتا دوباره عادی میشه
اینم مث بقیه چیزار راه دور زدنشو پیدا میکنن
هر اتفاقی بیفته ی عده خاص براشون خوب تموم میشه
.......

الان قیمتا که دیدم غیر از بلک بری که رفت بالا برای همه لومیا ها ت سایت ها مختلف دیدم قیمت ها کشیده پایین
مثلا همین فروشگاه ساری تک ( گرون فروش ) , که فقط تو کار مایکروسافته
قیمت ها رو آورده پایین یهویی

پس گوشی لومیا فعلا نخرم؟

gone girl

Registered User
لایک‌ها
2,129
الان قیمتا که دیدم غیر از بلک بری که رفت بالا برای همه لومیا ها ت سایت ها مختلف دیدم قیمت ها کشیده پایین
مثلا همین فروشگاه ساری تک , که فقط تو کار مایکروسافته
قیمت ها رو آورده پایین یهویی

پس گوشی لومیا فعلا نخرم؟
لومیا ها دیگه از این پایینتر نمیاد
ساری تک گرونتر از بقیه جاها میده شما ی سر به
جریس-کیو-بانه کالا بزن
کلا تو ی ماه گوشیا افت قیمت داشتن
مثلا جی فایو پرچم دار الجی یک ماه پیش 1770 بود الان 1650 شده
بنظرم الان گوشی بخری ضرر نمیکنی

ehsanservat

Registered User
لایک‌ها
2,509
لومیا ها دیگه از این پایینتر نمیاد
ساری تک گرونتر از بقیه جاها میده شما ی سر به
جریس-کیو-بانه کالا بزن
کلا تو ی ماه گوشیا افت قیمت داشتن
مثلا جی فایو پرچم دار الجی یک ماه پیش 1770 بود الان 1650 شده
بنظرم الان گوشی بخری ضرر نمیکنی

مهم پایینتر اومدن قیمت نیست , مهم اینه گوشی خریدم فردا به مشکل نخورم
آره همونطور که گفتم ساری تک گرون فروشه , با این حال اونم کشید پایین
این قضیه ریجستر کامل توضیح بده پس برام

gone girl

Registered User
لایک‌ها
2,129
مهم پایینتر اومدن قیمت نیست , مهم اینه گوشی خریدم فردا به مشکل نخورم
آره همونطور که گفتم ساری تک گرون فروشه , با این حال اونم کشید پایین
این قضیه ریجستر کامل توضیح بده پس برام
ببین الان شما گوشی بخری و سیمکارت بندازی روش و تماس بگیری حداقل 7,8ثانیه گوشی ریجستر میشه و مشکلی پیش نمیاد این تا زمانی کاربرد داره ک طرح ریجستر اجرا نشه
الان شما فردا گوشی بخری و تماس برقرار کنی ریجستره و مشکلی نداره
دولت نمیتونه ک 100 میلیون گوشی قاچاقو غیرفعال کنه
این طرح فقط برای گوشیهایی ک در اینده وارد کشور میشند مورد استفاده قرار میگیره

ehsanservat

Registered User
لایک‌ها
2,509
ببین الان شما گوشی بخری و سیمکارت بندازی روش و تماس بگیری حداقل 7,8ثانیه گوشی ریجستر میشه و مشکلی پیش نمیاد این تا زمانی کاربرد داره ک طرح ریجستر اجرا نشه
الان شما فردا گوشی بخری و تماس برقرار کنی ریجستره و مشکلی نداره
دولت نمیتونه ک 100 میلیون گوشی قاچاقو غیرفعال کنه
این طرح فقط برای گوشیهایی ک در اینده وارد کشور میشند مورد استفاده قرار میگیره

مطمعنی چیزی نمیشه اگه بخرم؟ بخاطر اون 200 هزار گرفتن هر کاری حاظرن بکننا

gone girl

Registered User
لایک‌ها
2,129
مطمعنی چیزی نمیشه اگه بخرم؟ بخاطر اون 200 هزار گرفتن هر کاری حاظرن بکننا
والا من پریروز با یکی از دوستام رفتم گوشی واسش خریدیم
زیاد ب حرف فروشنده ها اعتماد نکن چرت میگن:rolleyes:

h_kh_1367

Registered User
لایک‌ها
82
سلام دوستان.
لومیا 620 داشتم
دکمه های کناریش ابتدا اون ورق نازک یکیش افتاد گم شد بعد مهندسی کردم درستش کنم سه تا دکمه کناریش (پاور و ولوم) از کار افتاده
پریویو ویندوز 10 هم روش نصب بود
ریستور فکتوری کردم سیستم عاملش هم ترکیده ینی غیر قابل استفاده شده حالا سافت ریست هم نمیتونم بکنم چون دکمه نداره :))
اولن اینکه دکمه هاش درست میشه؟ قیمتش چجوریه؟
دومن اینکه چرا ریکاوری تول ارور چک نتورک میده؟
ممنون میشم جواب بدید

سلام
لوازمش هست و میشه تعمیرش کرد ، قیمتش هم نهایتا 120-130 ت ممکنه در بیاد ، البته باید از تعمیر کار لومیا کار بخوای و بپرسی (اگه بخوای آشنا دارم)

سیستم عاملش هم بهتره ویندوز 10 رو بیخیال بشی و از همون ویندوز فون 8.1 استفاده کنی . (ویندوز 10 فقط رو گوشی های پشتیبانی شده شدیدا توصیه میشه)

با نرم افزار Windows Device Recovery Tool به ویندوز فون 8.1 برگرد ، برای استفاده از این نرم افزار باید به اینترنت وصل باشی (بدون *.v.*.p.*.n.* و ...!)

ehsanservat

Registered User
لایک‌ها
2,509
یکی از دوستام lumia 630 داشت واقعا عالی بود

دوستم لومیا 630 داشت دیدم داره بازی مدرن کمبات 5 رو این گوشی بازی میکنه , خدا وکیلی خیلی خوب و راحت با کیفیت اجرا میکرد
بهش گفتم بده گوشیتو ببینم , دیدم نه داغی کرده و ...... , تازه براش sms میومد نه تیکی نه چیزی
بهش گفتم رمش 1 گیگه؟ گفت نه 512 مگه
واقعا شوکه شدم همچین گوشی داشت اینو اجرا میکرد خوب واقعا عالیه سیستم عامل

ممنون از همگی
من که آخرش نفهمیدم چی بلاخره ویندوز 10 موبایل خوبه یا بده
تو فروم ها ویندوز فونی میری بعضی ها فحش .... کشیدن بعضی ها گفتن عالیه
البته مصرف بیشتر باتری و عدم پایداری رو همه گفتن

فارغ از همه اینا امروز گوشی اندرویدمو فروختم , سفارش دادم برام lumia 540 پشت نارنجی آوردن
اولین تجربه ام سیستم سریعیه اما خیلی سخته هنوز بهش عادت نکردم
صفحه اصلی بلوک بلوکه که دسترسیو آسون کرده - منو هاش خطیه لیست برنامه ها خطیه
باید کار کنم بهش عادت کنم اصلا ببینم چی به چی هست امکاناتش و تنظیماتش چجوریه :D

امروز حسابی باهاش کار کردم خیلی هم باحاله ( طبیعیتن چون تجربه اولم از ویندوز فون بود برام گنگ و ناشناخته بود که رفع شد) , من با ویندوز موبایل هم کار کردم ویندوز موبایل 5 و 6 و 6.5
این ویندوز فون که خیلی بهتر و راحتر از اونه
البته ویندوز فون خیلی بهتره از ویندوز موبایله

خوب من کار کردم باتریش خالی شه وقتی خاموش شد گذاشتم 8 ساعت شارژ شه , باتریشم خوب نگه میداره :D

گوشی صفحه اش 5 اینچه , کیفیت صفحه نمایشش خیلی خوبه
خوش دسته - طرح و رنگش خیلی خوبه - دوربینش قابل قبوله - سیستم روون و عالی داره
اشتباه کردم تا الان گوشی ویندوز فونی نخریده بودم
بنظرم اینترنت خط تو گوشیا lumia خیلی سریعتره
برای من که راضی کننده بود

H4med-LN

Registered User
لایک‌ها
121
اول که تبریک میگم احسان جان..مبارکت باشه. به سلامتی استفاده کنی.
یکی از ویژگیهای ویندوز همین نیاز به سخت افزار پایینش هست که متمایزش میکنه.
در عرض چند روز بهش عادت میکنی و باهاش حال میکنی.. حس خاص بودن داره.
ویندوز 10 رو هم میتونی نصب کنی و تجربه کنی.. به نظر من بدت نمیاد. البته شاید الان که برات گنگه متوجه نشی, یه مدت استفاده کن بعد آپدیت کن به 10 تا لذت ببری و اینکه دستت بیاد کلا. از همین الانم آپ کنی بازم خوبه, بستگی به خودت داره.
حتما یه مموری 32 گیگ و یا بالاتر با سرعت خوب براش بگیر. سعی کن تا میتونی روی حافظه داخلی چیزی نباشه. یه تعداد از نرم افزارها اجازه نصب روی کارت حافظه رو نمیدن و حتما باید روی حافظه داخلی نصب بشن. سعی کن فقط اونها باشن. بقیه موارد رو بریز روی مموری کارت.
نرم افزارهای کاربردی و ضروری رو هم اگر خواستی بگو برات میفرستم لیستشو.

ehsanservat

Registered User
لایک‌ها
2,509
اول که تبریک میگم احسان جان..مبارکت باشه. به سلامتی استفاده کنی.
یکی از ویژگیهای ویندوز همین نیاز به سخت افزار پایینش هست که متمایزش میکنه.
در عرض چند روز بهش عادت میکنی و باهاش حال میکنی.. حس خاص بودن داره.
ویندوز 10 رو هم میتونی نصب کنی و تجربه کنی.. به نظر من بدت نمیاد. البته شاید الان که برات گنگه متوجه نشی, یه مدت استفاده کن بعد آپدیت کن به 10 تا لذت ببری و اینکه دستت بیاد کلا. از همین الانم آپ کنی بازم خوبه, بستگی به خودت داره.
حتما یه مموری 32 گیگ و یا بالاتر با سرعت خوب براش بگیر. سعی کن تا میتونی روی حافظه داخلی چیزی نباشه. یه تعداد از نرم افزارها اجازه نصب روی کارت حافظه رو نمیدن و حتما باید روی حافظه داخلی نصب بشن. سعی کن فقط اونها باشن. بقیه موارد رو بریز روی مموری کارت.
نرم افزارهای کاربردی و ضروری رو هم اگر خواستی بگو برات میفرستم لیستشو.

مرسی داداش :general307:
درسته , البته از ضعف سیستم عامل و یا سیستم نیستا , از بهینه و صحیح بودن طراحی و برنامه نویسی سیستم عامله ویندوز فونه
اندروید بر بستر جاواه ( جاوا منسوخ شده قدیمی ) بخاطر همین هر چی سخت افزار افزایش پیدا میکنه بازم کلی ضعف داره , اما چیزی رو که من تو ویندوز فون دیدم متفاوته کلا
دارم کم کم عادت میکنم البته یاد میگیرم تا عادت کردن چون کلا با اندرود متفاوته

ویندوز 10 که همش میگن بیلد این اومد اون اومد من سر در نمیارم , بعد اینکه چند نفری بهم گفتن خود میاکروسافت ساخت lumia گذاشته کنار داره روی سرفیس کار میکنه تو چرا میخوای بخری مگه خری
اما من خریدم :p
ویندوز 10 تا جایی که شنیدم مشکل داره
1- مصرف بیشتر باتری نسبت به ویندوز 8.1
2- ناپایداری داره
3- هنگ کردن ها و کرش ها
و ......

بخاطر همین بیخیال ویندوز 10 موبایل شدم

من سریع از چیزا دیجیتال سر در میارم - اگرم سر در نیارم حتی تو نت پر آموزش فارسی و انگلیسی هست
مموری 8 گیگ انداختم کلاس 10 :p:D

یه برنامه بود یادم رفت otg ساپورت به ویندوز 8 اضافه میکرد - بقیشو میدونم چی میخوام دانلود کنم مثل تلگرام و ..............

h_kh_1367

Registered User
لایک‌ها
82
ویندوز 10 تا جایی که شنیدم مشکل داره
1- مصرف بیشتر باتری نسبت به ویندوز 8.1
2- ناپایداری داره
3- هنگ کردن ها و کرش ها
و ......

دوست عزیز

اون چیزی که شما از ویندوز 10 شنیدی اراجیفی هست که یک عده از کاربرا که هنوز کار عادی با ویندوز 10 رو بلد نیستن اونوقت میرن عضو پروژه اینسایدر میشن و بیلد های پیش نمایش فنی رو میگیرن بعد میان تو انجمن ها به عنوان "مشکل ویندوز 10" مینویسن !!
نسخه های عمومی ویندوز 10 هیچ کدوم از مشکلاتی که شما نوشتی رو نداره ، تاز امکاناتی داره که اصلا نمیشه بیخیالش شد !!
توصیه میکنم حتما نرم افزار Upgrade Advisor رو نصب کنید و نسخه نهایی ویندوز 10 رو دانلود و نصب کنید .
ضمن اینکه طی یکی دو هفته آینده بروزرسانی سالگرد ویندوز 10 منتشر میشه و امکانات بسیار عالی رو به همراه میاره .

موفق باشید .

H4med-LN

Registered User
لایک‌ها
121
ضمن تایید صحبتهای h_kh_1367 عزیز..
متاسفانه کسی به توضیحات و تذکرها و توصیه های مایکروسافت توجه نمیکنه, مثلا میگه بیلدهایی که برای حلقه های اینسایدر ارائه میشه دارای مشکلاتی هست. لطفا فقط کسانی که میتونن باهاش کنار بیان و استفاده کنن عضو این حلقه ها بشن. اما در حقیقت کسی توجه نمیکنه و کاربرای عادی و آماتور ناراضی میشن. یه عده هم بلد نبودن خودشون رو میندازن گردن ویندوز !! شخصا برام پیش اومد حدود دو سه سال پیش مغازه دار میگفت امکان نصب برنامه روی ویندوزفون وجود نداره, با کلی ادعا و اعتماد به نفس کامل !!
بیلد همون آپدیت هست. چون هر آپدیت شماره بیلد خاصی داره با اسم بیلد ذکرش میکنن تو سایتها و ...
مصرف باتری بیشتر هست, اما نه اونقدری که میگن. حتی در بعضی بیلدها خیلی بهتر از ویندوزفون 8.1 هم بود!
شما میتونید عضو حلقه های اینسایدر نشید و به صورت عادی دریافت کنید بیلد رو. تا رفع باگ شده ترین آپدیتها رو دریافت کنید.
اون نرم افزاری هم که اشاره کردید, otg اضافه میکرد در حقیقت اینکارو نمیکنه(یعنی از تکنولوژی otg استفاده نمیکنه) و فقط یک نرم افزاری هست که بصورت خاصی گوشی فقط قادر به خوندن یک برند خاصی از فلش مموری میشه(توی توضیحات نرم افزار قید شده که از otg استفاده نمیشه). اسم برندش هم Ninko هست. لینک نرم افزار:
https://www.microsoft.com/en-us/store/p/ninko-wp/9wzdncrdg98s
که البته من نتونستم فلش مموری با این برند پیدا کنم.
شما اگر از ویندوز 10 موبایل استفاده کنید ویندوزفون 8.1 براتون خیلی پیش پا افتاده و مبتدی به نظر میاد.

ehsanservat

Registered User
لایک‌ها
2,509
متاسفانه کسی به توضیحات و تذکرها و توصیه های مایکروسافت توجه نمیکنه, مثلا میگه بیلدهایی که برای حلقه های اینسایدر ارائه میشه دارای مشکلاتی هست. لطفا فقط کسانی که میتونن باهاش کنار بیان و استفاده کنن عضو این حلقه ها بشن. اما در حقیقت کسی توجه نمیکنه و کاربرای عادی و آماتور ناراضی میشن. یه عده هم بلد نبودن خودشون رو میندازن گردن ویندوز !! شخصا برام پیش اومد حدود دو سه سال پیش مغازه دار میگفت امکان نصب برنامه روی ویندوزفون وجود نداره, با کلی ادعا و اعتماد به نفس کامل !!
بیلد همون آپدیت هست. چون هر آپدیت شماره بیلد خاصی داره با اسم بیلد ذکرش میکنن تو سایتها و ...
مصرف باتری بیشتر هست, اما نه اونقدری که میگن. حتی در بعضی بیلدها خیلی بهتر از ویندوزفون 8.1 هم بود!
شما میتونید عضو حلقه های اینسایدر نشید و به صورت عادی دریافت کنید بیلد رو. تا رفع باگ شده ترین آپدیتها رو دریافت کنید.
اون نرم افزاری هم که اشاره کردید, otg اضافه میکرد در حقیقت اینکارو نمیکنه(یعنی از تکنولوژی otg استفاده نمیکنه) و فقط یک نرم افزاری هست که بصورت خاصی گوشی فقط قادر به خوندن یک برند خاصی از فلش مموری میشه(توی توضیحات نرم افزار قید شده که از otg استفاده نمیشه). اسم برندش هم Ninko هست. لینک نرم افزار:
شما اگر از ویندوز 10 موبایل استفاده کنید ویندوزفون 8.1 براتون خیلی پیش پا افتاده و مبتدی به نظر میاد.

حالا بزار 2 روز با ویندوز 8.1 ام کار کنم یاد بگیرم اصلا چی به چی هست تا بعد :D
همینم که من میبینم برای زیادی راضیی کننده اس

ehsanservat

Registered User
لایک‌ها
2,509

یکی از فامیلا میخواد گوشی اندرویدی بخره به من گفت یه چیز ارزون قیمت زیر 200 هزار میخوام
بنظرتون ارزش داره بهش بگم lumia 435 بخره؟ شاید نتونه باهاش کنار بیاد
بعد اینکه سختافزار این گوشی برای آدیت به ویندوز 10 خیلی ضعیف نیست؟ چون ویندوز 10 رسمی براش معرفی شده ولی خوب مثلا سی پیوش 2 هسته ایه به مشکل نمیخوره

h_kh_1367

Registered User
لایک‌ها
82
یکی از فامیلا میخواد گوشی اندرویدی بخره به من گفت یه چیز ارزون قیمت زیر 200 هزار میخوام
بعد اینکه سختافزار این گوشی برای آدیت به ویندوز 10 خیلی ضعیف نیست؟ چون ویندوز 10 رسمی براش معرفی شده ولی خوب مثلا سی پیوش 2 هسته ایه به مشکل نمیخوره

لومیا 435 رو من تائید نمی کنم .
همون پول رو یک مقدار بزاره روش (270-280 ت) لومیا 540 بگیره بهتره .

ehsanservat

Registered User
لایک‌ها
2,509
لومیا 435 رو من تائید نمی کنم .
همون پول رو یک مقدار بزاره روش (270-280 ت) لومیا 540 بگیره بهتره .

اصلا حتی نمیدونه اندروید چی هست فقط میخواد اندروید بگیره ارزون , تا بگه ما هم گوشی جدید داریم
بودجه اشم حداکثر تا 200 هزاره - حداقل گوشیا مایکروسافت بهتر از گوشیا glx ه که

H4med-LN

Registered User
لایک‌ها
121
خیلیا(اکثرا کاربرای عادی) نمیتونن با ویندوز کنار بیان! چون مثل اندروید دست همه نیست و در برخورد باهاش چون آشنایی قبلی ندارن مثل اندروید واکنش جالبی نشون نمیدن. شاید تو با ویندوز ذوق میکنی اما خیلی از اطرافیانت بهش به عنوان یه گوشی سخت و غیر کاربردی نگاه کنن!!
هرچیزی در حد مبلغی که گفتید بخره باید ازش به همون اندازه انتظار داشته باشه.به نظر منم بهتره بودجه رو بیشتر کنه و مدل بهتری.

(ویندوز 10 روی خیلی مدلا سواره, همون ویندوز 10 موبایلی که روی لومیا 540 نصب میشه روی 950 هم نصب میشه. ولی کیفیت و سرعت و یک سری امکانات تفاوتها رو بوجود میارن)
شما الان میتونی روی یه کامپیوتر با سخت افزار 10 سال پیش ویندوز 7 نصب کنی. و روی یه کامپیوتر امروزی هم نصب کنی. اما تفاوتاشون !!

بالا