• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

پرینتر و اسکنر

pejman_it

Registered User
لایک‌ها
0
سلام،

من یه اسکنر لازم دارم که بتونه کلیشه های رادیوگرافی رو اسکن کنه (Transparency Scanner)
اگه اطلاعاتی دارید، لطفا راهنمایی کنید چه مدلی هست که بتونه تا اندازه 8" * 10" (200*250 mm) را اسکن کنه؟

ممنون

سلام،

هیچ کس نبود منو راهنمایی کنه؟!:(

ممنون

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25
مجدداً يادآوري مي كنم، كساني كه نياز حتمي به رنگ ندارند بهتره سياه و سفيد ليزري بگيرند كه هم هزينه چاپش تقريباً نصف جوهرافشان هست و هم مشكل خشك شدن جوهر در صورت عدم استفاده طولاني مدت رو نداره.

تا سقف 80 هزارتومان چه پیرینتری خوبه ؟ جوهرشام ارزون باشه... یا شارژش ارزون در بیاد.

فكر كنم بين hp 5150 و Canon 3300 و اپسون c70 يكي رو انتخاب كني خوب باشه. اما اگه ليزري (تك رنگ) ميخوايد hp 1020 با قيمت 115 تومن.

نوشته ای از pejman_it
سلام،

من یه اسکنر لازم دارم که بتونه کلیشه های رادیوگرافی رو اسکن کنه (Transparency Scanner)
اگه اطلاعاتی دارید، لطفا راهنمایی کنید چه مدلی هست که بتونه تا اندازه 8" * 10" (200*250 mm) را اسکن کنه؟

سلام
من يه اسكنر Canon CanoScan 4400f دارم كه 105 هزار تومان خريدم. نگاتيو عكاسي هم اسكن مي كنه. اما تا حالا عكس راديوگرافي رو باهاش تست نكرده بودم. روي جعبه اش نوشته كه رزلوشنش 4600*9800 نقطه در اينچ هست اما حالا كه دارم استفاده مي كنم حداكثر رزلوشن 600*600 dpi هست كه نميدونم چرا اينجوريه. ولي يه عكس راديوگرافي رو با بالاترين كيفيت (600 dpi) برات اسكن كردم، ببين كيفيتش چطوره. فقط ممكنه يه كم معطل شي تا عكسه لود بشه.
http://imgplace.com/directory/dir3271/1180129700_3603.jpg
اين عكس تقريباً 12*30 سانتيمتر (4*11 اينچ) بود و اسكن اون 74 ثانيه طول كشيد.

اگه كيفيت اين عكس، خوب بود ميتوني بين Hp g3010 و Canon 4400f و hp 4370 يكي رو انتخاب كني و بخري.

با سلام
میشه با 200000 تومان یه پرینتر+اسکنر بخرم
یه چیزه به نسبت خوب
لطفا راهنمایی کنید؟
ممنونم

بله. سه كاره هاي خوبي ميتونيد بخريد. بسته به اين كه ليزري يا جوهرافشان بخوايد مدل هاي ليزري سامسونگ 4200 و جوهرافشان اچ پي 5183 رو توصيه مي كنم. قيمت و مشخصات كامل تر رو از سايت:
www.rayansaba.com
قسمت Printers بگيريد. اگه پيدا نكرديد لينك بدم.

اگر ترجيح بديد به جاي سه كاره، يه اسكنر و پرينتر مجزا هم بگيريد با همين بودجه ميتونيد، ولي اگه براي مصارف معمولي ميخوايد، فكر كنم همون سه كاره ها بهتر باشه. چون امكان كپي بدون نياز به PC رو هم دارند.

bestthings

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
بله. سه كاره هاي خوبي ميتونيد بخريد. بسته به اين كه ليزري يا جوهرافشان بخوايد مدل هاي ليزري سامسونگ 4200 و جوهرافشان اچ پي 5183 رو توصيه مي كنم. قيمت و مشخصات كامل تر رو از سايت:
www.rayansaba.com
قسمت Printers بگيريد. اگه پيدا نكرديد لينك بدم.

اگر ترجيح بديد به جاي سه كاره، يه اسكنر و پرينتر مجزا هم بگيريد با همين بودجه ميتونيد، ولي اگه براي مصارف معمولي ميخوايد، فكر كنم همون سه كاره ها بهتر باشه. چون امكان كپي بدون نياز به PC رو هم دارند.[/QUOTE]

ممنون از جوابتون
من میخوام بیشتر با هاش کاور فیلم و همچنین پرینت متنن پرینت و اسکن کنم
مرسی

farshid14

Registered User
لایک‌ها
110
اگر مي خواهيد از 100 بالاتر نره، بايد ليزري سامسونگ بگيريد. ليزري هاي سامسونگ هم، هر چند مثل اچ پي ها از عهده كار سنگين بر نمي آيند، اما براي مصارف خانگي معمولي چاپگرهاي خوبي بوده و مشخصاتي كاملاً مشابه اچ پي دارند. يكي از اقوام خود ما، يك دستگاه ليزري 4 كاره سامسونگ (پرينتر+اسكنر+فكس+كپي) داره كه كاملاً ازش راضي هستيم و هيچ مشكلي هم تو اين 5 ماه كه خريديمش نداشتيم.

این مدلی که میگید کیفیت چاپ عکسش ( روی کاغذ فتوگلاسه ) چطوره ؟ لیزریه با قیمت 100000 تومن ؟! اگه براتون امکان داره مدلش رو هم بفرمایید .
من یه دستگاه 3 کاره برای مصرف خانگی ( مصرف خیلی کم خانگی ) در حدود قیمت 80000 تا 130000 تومن میخوام که کیفیت چاپ عکسش خوب باشه . تو این حدود قیمت دستگاه مناسبی وجود داره ؟
تو سایت قیمت دات کام canon pixma mp160 رو با قیمت 78000 تا 80500 تومن میده . نظرتون درباره این دستگاه چیه ؟
یه سوال دیگه هم داشتم :blush: کیفیت چاپ عکس دستگاه های سه کاره چه قدر با کیفیت چاپ عکس پرینترهای مخصوص چاپ عکس ( در همین حدود قیمت ) مثل دستگاه samsung spp 2020 با قیمت 110000 تومن فرق میکنه ؟
ببخشید یه کم طولانی شد ! ممنون میشم راهنمایی بفرمایید .

babak 17

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
بهترین پرینتر چند کاره برای مصرف خانگی چی معرفی می کنید؟
زیر 150 تومان چی؟

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25
این مدلی که میگید کیفیت چاپ عکسش ( روی کاغذ فتوگلاسه ) چطوره ؟ لیزریه با قیمت 100000 تومن ؟! اگه براتون امکان داره مدلش رو هم بفرمایید .
من یه دستگاه 3 کاره برای مصرف خانگی ( مصرف خیلی کم خانگی ) در حدود قیمت 80000 تا 130000 تومن میخوام که کیفیت چاپ عکسش خوب باشه . تو این حدود قیمت دستگاه مناسبی وجود داره ؟
تو سایت قیمت دات کام canon pixma mp160 رو با قیمت 78000 تا 80500 تومن میده . نظرتون درباره این دستگاه چیه ؟
یه سوال دیگه هم داشتم کیفیت چاپ عکس دستگاه های سه کاره چه قدر با کیفیت چاپ عکس پرینترهای مخصوص چاپ عکس ( در همین حدود قیمت ) مثل دستگاه samsung spp 2020 با قیمت 110000 تومن فرق میکنه ؟
ببخشید یه کم طولانی شد ! ممنون میشم راهنمایی بفرمایید .

دوست عزيز
اون 4 كاره كه گفتم (مدل 4216f) قيمتش 280 تومن هست و قيمت 100 تومن مال پرينترهاي ليزري تك كاره سياه و سفيد هست. اين دستگاه ها كيفيت چاپ عكسشون خوبه، اما عكس سياه و سفيد. مزيتشون نسبت به مدل هاي رنگي جوهرافشان، قدرت انجام كارهاي نسبتاً سنگين، خشك نشدن جوهر در صورت عدم استفاده طولاني مدت و هزينه پايينتر چاپ است. (هزينهتقريبي چاپ هر برگ متن معمولي با ليزري 11 تومان جوهر+6 تومان كاغذ/ با جوهرافشان 33 تومان جوهر+6 تومان كاغذ هست و هزينه چاپ هر عكس رنگي A4 با جوهر افشان تقريباً 535 تومان جوهر+15 تومان كاغذ گلاسه است)

در مورد خريد دستگاه هاي سه كاره، من مدل هاي كنن و اچ پي رو توصيه مي كنم. فكر مي كنم براي نياز و بودجه شما hp 3183 يا hp 4183 خوب باشه.
(قيمت رو از سايت rayansaba بگيريد)

در ضمن دنبال چندكاره خيلي ارزون هم نباشيد چون چند كاره هاي ارزون قيمت معمولاً دچار خرابي زودرس ميشن.
در مورد مدل هاي كنن و سامسونگ كه معرفي كرديد، اگه لينك ميداديد مشخصاتشون رو ميخوندم خدمتتون ميگفتم كه چه تفاوتي با هم دارند اما در كل:

كيفيت چاپ عكس ربطي به اين كه اون دستگاه چند كاره يا تك كاره باشه نداره. بلكه به رزلوشن و تعداد رنگ چاپگر وابسته هست. حداقل رزلوشن مناسب براي چاپ عكس، 1200*1200 dpi و حداقل تعداد كارتريج دستگاه بايد 1 كارتريج مشكي + سه كارتريج رنگي (و يا يك كارتريج سه رنگ) باشد.

پرینتر چند کاره

--------------------------------------------------------------------------------

بهترین پرینتر چند کاره برای مصرف خانگی چی معرفی می کنید؟
زیر 150 تومان چی؟

بهترين مدل هايي كه براي مصرف خونگي ميشناسم سه كاره hp 5183 (تقريباً 205 تومن) و چهاركاره Hp 6183 (تقريباً 305 تومن) هست. اگه زير 150 تومن بخوايد مدل اچ پي 4183 با قيمت 145 تومن هست.

البته اگه ليزري بخوايد (تك رنگ) مدل سه كاره سامسونگ 4200 (180 تومن) و چهاركاره سامسونگ 4521 (305 تومن) رو معرفي مي كنم.

farshid14

Registered User
لایک‌ها
110
دوست عزيز
اون 4 كاره كه گفتم (مدل 4216f) قيمتش 280 تومن هست و قيمت 100 تومن مال پرينترهاي ليزري تك كاره سياه و سفيد هست. اين دستگاه ها كيفيت چاپ عكسشون خوبه، اما عكس سياه و سفيد. مزيتشون نسبت به مدل هاي رنگي جوهرافشان، قدرت انجام كارهاي نسبتاً سنگين، خشك نشدن جوهر در صورت عدم استفاده طولاني مدت و هزينه پايينتر چاپ است. (هزينهتقريبي چاپ هر برگ متن معمولي با ليزري 11 تومان جوهر+6 تومان كاغذ/ با جوهرافشان 33 تومان جوهر+6 تومان كاغذ هست و هزينه چاپ هر عكس رنگي A4 با جوهر افشان تقريباً 535 تومان جوهر+15 تومان كاغذ گلاسه است)

...

خیلی ممنون از توضیحاتتون .

brad pitt

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلام

یه سوال داشتم :

تو سایت rayansaba.com دو مورد دیدم دوتاش شامل پرینت +اسکن +کپی +فاکس خواستم ببینم خوبه برای خریدن و برای استفاده ی خانگی هم هست :

HP - Officejet 5610
قیمت :145000 تومان

و

HP - 4355 (پرینت اسکن فاکس کپی )
قیمت :125000 تومان

babak 17

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دوست عزيز

در مورد خريد دستگاه هاي سه كاره، من مدل هاي كنن و اچ پي رو توصيه مي كنم. فكر مي كنم براي نياز و بودجه شما hp 3183 يا hp 4183 خوب باشه.
(قيمت رو از سايت rayansaba بگيريد)

در ضمن دنبال چندكاره خيلي ارزون هم نباشيد چون چند كاره هاي ارزون قيمت معمولاً دچار خرابي زودرس ميشن.
در مورد مدل هاي كنن و سامسونگ كه معرفي كرديد، اگه لينك ميداديد مشخصاتشون رو ميخوندم خدمتتون ميگفتم كه چه تفاوتي با هم دارند اما در كل:

كيفيت چاپ عكس ربطي به اين كه اون دستگاه چند كاره يا تك كاره باشه نداره. بلكه به رزلوشن و تعداد رنگ چاپگر وابسته هست. حداقل رزلوشن مناسب براي چاپ عكس، 1200*1200 dpi و حداقل تعداد كارتريج دستگاه بايد 1 كارتريج مشكي + سه كارتريج رنگي (و يا يك كارتريج سه رنگ) باشد.

بهترين مدل هايي كه براي مصرف خونگي ميشناسم سه كاره hp 5183 (تقريباً 205 تومن) و چهاركاره Hp 6183 (تقريباً 305 تومن) هست. اگه زير 150 تومن بخوايد مدل اچ پي 4183 با قيمت 145 تومن هست.

البته اگه ليزري بخوايد (تك رنگ) مدل سه كاره سامسونگ 4200 (180 تومن) و چهاركاره سامسونگ 4521 (305 تومن) رو معرفي مي كنم.
به چه دلیلی 5183 از 4183 گرونتره؟
و اینکه کدوم از اینایی که معرفی کردید (سه کاره ها) کیفیت پرینتش از همه بالاتره؟
ممنون می شم اگه راهنماییم کنید

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25
با سلام

یه سوال داشتم :

تو سایت rayansaba.com دو مورد دیدم دوتاش شامل پرینت +اسکن +کپی +فاکس خواستم ببینم خوبه برای خریدن و برای استفاده ی خانگی هم هست :

HP - Officejet 5610
قیمت :145000 تومان

و

HP - 4355 (پرینت اسکن فاکس کپی )
قیمت :125000 تومان

توليد كنندگان پرينتر، معمولاً عددي را به عنوان Monthly Duty Cycle (توان چاپ ماهيانه) براي دستگاه ها اعلام مي كنند كه نشان دهنده قدرت چاپگر براي انجام كارهاي سنگين است. كمترين آن 1000 برگ در ماه است. هر چند اين تعداد پرينت، خيلي بيشتر از نياز ماهيانه اكثر كاربران خانگي است، اما مدل هايي كه MDC بالاتري دارند، آمار خرابي احتماليشان كمتر است. بنا بر اين توصيه مي كنم از مدل هايي با MDC بالاتر از 2000 استفاده كنيد. به خصوص در مورد دستگاه هاي چندكاره كه به دليل پيچيدگي بيشتر، احتمال خرابيشان بالاتر است. اگر به مشخصات دو مدلي كه معرفي كرديد نگاه كنيم:
http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/...91&lc=en&cc=us&dlc=en&product=1138373&lang=en
http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/...91&lc=en&cc=us&dlc=en&product=1138373&lang=en

خواهيم ديد اين عدد براي 4355 حدود 1000 و براي 5610 حدود 1500 برگ است. در نتيجه توصيه مي كنم سراغ مدل هاي بالاتر برويد. اما با اين وجود، مشورت با افراد مجرب تر در اين زمينه خالي از ضرر خواهد بود. ضمناً يادآوري كنم كه مدل 4355 فقط اسكنر ADF دارد. يعني قابليت كپي اشياء سه بعدي چون كتاب و مجله را نخواهد داشت.

به چه دلیلی 5183 از 4183 گرونتره؟
و اینکه کدوم از اینایی که معرفی کردید (سه کاره ها) کیفیت پرینتش از همه بالاتره؟
ممنون می شم اگه راهنماییم کنید

دو تفاوت عمده بين اون دو مدل ميدونم:

1- مخازن جوهر 5183 بزرگتر بوده و قابليت چاپ تعداد برگ بيشتري را با هر بار شارژ دارد. يعني 5183 حدود 2000 برگ و 4183 حدود 650 برگ (متن معمولي) چاپ مي كند تا همه جوهرهايش تمام شود.

2- كارتريج هاي رنگي 5183 از هم مجزا هستند ولي در 4183 سه تا از رنگ ها به هم چسبيده اند. يعني وقتي يك رنگ تمام شد (اگر شارژ كردن كارتريج را بلد نباشيم) بايد هر سه رنگ را (در مدل 4183) تعويض كنيم.

babak 17

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
حالا سامسونگ 4200 بهتره یاHP5183 ؟(از لحاظ پرینت و خدمات و ...)
نظرتون راجع به اپسون 4900 یا 5900چیه؟(بهتر از اون مدلای بالایی هست یا نه؟)

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25
حالا سامسونگ 4200 بهتره یاHP5183 ؟(از لحاظ پرینت و خدمات و ...)
نظرتون راجع به اپسون 4900 یا 5900چیه؟(بهتر از اون مدلای بالایی هست یا نه؟)

4200 و 5183 از دو كلاس متفاوت هستند كه نميشه با هم مقايسه شون كرد. بسته به اين كه شما ليزري بخوايد يا جوهرافشان هر دوشون خوب هستند. همونطور كه گفتم، اگه مصرفتون زياد هست، اگه ميخوايد گهگاه متن هاي طولاني مثل پايان نامه هاي دانشجويي رو چاپ كنيد و... ليزري بگيريد كه هزينه چاپ كمتري داره. اما اگه اكثر متن هاتون بيشتر از چند صفحه نيستند و روزانه چند برگ بيشتر نمي خواهيد پرينت كنيد، جوهرافشان بگيريد كه رنگي هم باشه.

در مورد مدل هاي اپسون كه گفتيد، نميتونم اظهار نظر دقيقي بكنم. مشخصاتشون رو ديدم، نكته منفي خاصي در مشخصاتشون ديده نمي شد و همه امكانات لازم رو داشتند. فقط اشاره اي به Monthly Duty Cycle آنها نشده بود. اگه عدد MDC اين دو مدل بيش از 2000 باشه ميشه بهشون اطمينان كرد در غير اين صورت نه!

babak 17

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
پرینترو برای مصرف کم خونگی می خوام
و هزینه ی جوهر و ایناش مسئله ای نیست
فقط کیفیت پرینت رنگیش مخصوصا روی گلاسه برام مهمه
حالا سامسونگ 4200یا hp5183؟

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25
پرینترو برای مصرف کم خونگی می خوام
و هزینه ی جوهر و ایناش مسئله ای نیست
فقط کیفیت پرینت رنگیش مخصوصا روی گلاسه برام مهمه
حالا سامسونگ 4200یا hp5183؟

بين اين دو مدل، فقط Hp 5183 قابليت چاپ عكس رنگي رو داره. كيفيتش هم خوب هست. امكان چاپ روي گلاسه هم داره. سامسونگ سياه و سفيد هست و كيفيت چاپ عكسش بد نيست، اما فكر نمي كنم عكس سياه و سفيد براتون كافي باشه.

hollywoodland

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلام خدمت دوستان عزیز

لطفا حتما کمک کنید

یه پرینتر و اسکنر میخوام که کارم بیشتر باهاش پرینت برای کاور فیلم حدود روزانه 400-500 تاست

قیمتش هم حداکثر 1 ملیون باشه ولی چیزه خوبی باشه و کیفیت وضوح عالی

اگه کپی و فاکس هم باشه دیگه بهتر

حتما کمک کنید

ممنونم

babak 17

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
آقا ببخشید من انقدر سوال پیچ می کنم
امیدوارم این آخرین سوال من تو این بخش باشه
بهترین دستگاه چند کاره که کیفیت پرینت رنگیش از همه بالاتر باشه بین اینا کدومه؟
به نظر شما کدومشون برای مصرف کم خونگی که خرجشون هم کم باشه مناسبه؟
اگه میشه این پرینتر ها رو به ترتیب کیفیت محصول اولویت بندی کنید
ممنون از همگی
1.CANON MP 510
2.EPSON - CX-5900
3.EPSON - CX-4900
4.HP - Photosmart C4183
5.HP - Photosmart C5183
6.CANON PIXMA iP 6220
7.CANON Inkjet S750
8.Epson RX425
و این که میگن چاپ بر روی CDمنظور چیه؟(عکس روی CDچاپ می کنه یا رایت می کنه؟)

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25
با سلام خدمت دوستان عزیز

لطفا حتما کمک کنید

یه پرینتر و اسکنر میخوام که کارم بیشتر باهاش پرینت برای کاور فیلم حدود روزانه 400-500 تاست

قیمتش هم حداکثر 1 ملیون باشه ولی چیزه خوبی باشه و کیفیت وضوح عالی

اگه کپی و فاکس هم باشه دیگه بهتر

حتما کمک کنید

ممنونم

سلام
هيچ چاپگر يا چندكاره جوهرافشاني نيست كه از عهده اين حجم چاپ بر بياد. فقط ليزري ها مي تونند از اينجور كارهاي سنگين بكنند. مثلاً hp 2820 يا Hp 2840. البته كيفيت چاپ عكس ليزري ها مثل جوهرافشان ها نيست ولي فكر مي كنم براي اين مصرف بالا، ناچاريد يكي از سه راه زير رو انتخاب كنيد:
1- خريد يك چندكاره ليزري رنگي
2- خريد 1 چندكاره+4 چاپگر (تك كاره) جوهرافشان.
3- سپردن سفارشات به چاپخانه

(در هر دو حالت 1و 2 هزينه شما زير 1 ميليون خواهد بود)
در ضمن من نمي دونم كاور فيلم مورد نظر شما از چه جنس و با چه ضخامتي درست ميشه، اما اگه از جنسي غير از كاغذ (يا مقوا يا طلق) باشه يا اينكه بيش از حد ضخيم باشه (ضخيم تر از مقواي معمولي) نميشه با چاپگر روش چاپ كرد.

آقا ببخشید من انقدر سوال پیچ می کنم
امیدوارم این آخرین سوال من تو این بخش باشه
بهترین دستگاه چند کاره که کیفیت پرینت رنگیش از همه بالاتر باشه بین اینا کدومه؟
به نظر شما کدومشون برای مصرف کم خونگی که خرجشون هم کم باشه مناسبه؟
اگه میشه این پرینتر ها رو به ترتیب کیفیت محصول اولویت بندی کنید
ممنون از همگی
1.CANON MP 510
2.EPSON - CX-5900
3.EPSON - CX-4900
4.HP - Photosmart C4183
5.HP - Photosmart C5183
6.CANON PIXMA iP 6220
7.CANON Inkjet S750
8.Epson RX425
و این که میگن چاپ بر روی CDمنظور چیه؟(عکس روی CDچاپ می کنه یا رایت می کنه؟)

خواهش مي كنم بابك جان
فقط شما اين همه گزينه دادي لااقل لينكشونو هم ميدادي كه بتونم مشخصات تك تك رو بخونم. من كه مشخصات همه شونو حفظ نيستم كه.

به نظر من بين گزينه هاي بالا، اول hp 5183 هست. اما اگه گزينه دوم و سوم خواستي، لينك بده. مدل Canon ip 6220 هم چاپگر خوبيه ولي فكر مي كنم تك كاره باشه نه چندكاره. مدل Mp 510 هم اشكالش اينه كه تعداد كارتريج هاش فقط 1 مشكي+3 رنگي هست كه هر چند بد نيست، اما اگه 1 مشكي+4 رنگي بود بهتر بود.

اين كه ميگن قابليت چاپ روي سي دي، منظور چاپ عكس روي خود سي دي هست. اما رايت سي دي هيچ ربطي به چاپگر ندارد و فقط از عهده سي دي رايتر بر مي آيد.

babak 17

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ممکنه دو مدل کانن510 رو با hp5183برام مقایسشون کنی؟
یعنی بگی مزایای کدوم از چه لحاظ بهتره و مضراتشونو بگی؟
از لحاظ مصرف کارتریج و جوهر و قیمت چطور هستن؟
و اینکه آیا کیفیت پرینت hp با کانن چقدر فرق می کنه؟
ممنون

babak 17

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ای بابا کسی نمی خواد جواب منو بده؟؟؟

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25
ممکنه دو مدل کانن510 رو با hp5183برام مقایسشون کنی؟
یعنی بگی مزایای کدوم از چه لحاظ بهتره و مضراتشونو بگی؟
از لحاظ مصرف کارتریج و جوهر و قیمت چطور هستن؟
و اینکه آیا کیفیت پرینت hp با کانن چقدر فرق می کنه؟
ممنون

سلام.
من بررسي كردم. اين دو مدل:
http://www.rayansaba.com/index.php?productID=1151
http://www.canon.co.uk/For_Home/Pro...ultifunctionals/PIXMA_MP510/index.asp?specs=1

هر دو، چندكاره هاي خوبي هستند و از لحاظ همه معيارهاي لازم در حد مطلوبند. فقط 5183 يه كم بهتره. چون:
1- تعداد كارتريج هاي رنگي اون 2 تا بيشتر از 510 هست كه اين موضوع، قدرت تفكيك رنگ رو يه كم بهتر مي كنه. اما با اين وجود 510 هم كيفيت چاپ عكس خوبي داره.

2- دقت اسكنر 5183 معادل 2400*4800 هست در حالي كه 510 معادل 1200*2400 هست. هر چند اولي دقت بالاتري داره، اما دومي هم خيلي خوبه. يعني اسكنرهاي با دقت بالاتر از 1200*1200 خوب هستند.

از لحاظ هزينه جوهر و شارژ، تقريباً در يك حد هستند. ست كامل كارتريج ها در هر دو مدل، حدود 50 تومن قيمت داره (البته قيمت دقيق رو ندارم) كه باهاش ميشه تقريباً 2000 برگ متن معمولي يا 140 برگ عكس رنگي a4 چاپ كرد.

هر دو مدل، داراي امكان اسكن، پرينت و كپي رنگي با سرعت و كيفيت مناسب هستند. نمايشگر lcd رنگي، امكان چاپ مستقيم از حافظه انواع دوربين هاي ديجيتال، دو سيني كاغذ، كپي بدون نياز به كامپيوتر و... از ديگر امكانات آنهاست.

بالا