• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

پرینتر و اسکنر

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25

atropat

Registered User
لایک‌ها
2
آقا جواد عزیز

مشخصه که اطلاعات خوبی در زمینه پرینتر ها دارید من بعد از مدتی بررسی در انتخاب بین R270 & IP4300 مردد موندم.
یه زمانی من R220 استفاده کردم اما یه مشکلی که بود مسئله خشک شدن جوهر بود ، انطور که دوستان میکن کنون این مشکل رو کمتر داره و البته اینه واقعا رزلوشن خیلی بهتری هم نسبت به اپسون داره
دو تا سئوال داشتم:

- آیا این پرینتر IP4300 توی تنظیماتش حالتی داره که برای چاپ متن فقط از رنگ مشکلی استفاده کنه؟ اپسون این امکان رو داشت یادم هست یکی از دوستام یک مدل ارزون قیمت کنون داشت که برای چاپ تکست ها هم از همه رنگها استفاده میکرد. و مجبور بود حتی برای چاپ متن کاتریج های رنگی شو هم عوض کنه

- در مورد لوازم مصرفی کدوم به صرفه تر هست ؟

و با توجه به اینکه من چاپگر رو هم برای چاپ عکس و کارهای گرافیکی با کیفیت بالا و هم برای چاپ تکست لازم دارم ، اگه مدل دیگه ای رو هم مناسب بدونین لطفا راهنمایی کنین.

با تشکر

elnaz85

Registered User
لایک‌ها
1
اخیرا" سایت پرداخت اعلام کرده که باید پرینتر لیزری تهیه کرده و خودتان فاکتورها رو پرینت کنید من تا بحال پرینتر نداشتم و نمی دونم چه مدلی بخرم دوستان اگه میشه بگن چه مارک و مدلی که سگ جون باشه و برای این کار مناسب باشه. البته برای عکس رنگی خودم هم می خوام باهاش پرینت کنم قیمتش هم مناسب باشه.

prsiangame

Registered User
لایک‌ها
24
سلام
اقا پرینتر من موقع نصب این ارور می ده .باید برم کابل عوض کنم؟hp1020
4uwx5x4.jpg

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25
آقا جواد عزیز

مشخصه که اطلاعات خوبی در زمینه پرینتر ها دارید من بعد از مدتی بررسی در انتخاب بین R270 & IP4300 مردد موندم.
یه زمانی من R220 استفاده کردم اما یه مشکلی که بود مسئله خشک شدن جوهر بود ، انطور که دوستان میکن کنون این مشکل رو کمتر داره و البته اینه واقعا رزلوشن خیلی بهتری هم نسبت به اپسون داره
دو تا سئوال داشتم:

- آیا این پرینتر IP4300 توی تنظیماتش حالتی داره که برای چاپ متن فقط از رنگ مشکلی استفاده کنه؟ اپسون این امکان رو داشت یادم هست یکی از دوستام یک مدل ارزون قیمت کنون داشت که برای چاپ تکست ها هم از همه رنگها استفاده میکرد. و مجبور بود حتی برای چاپ متن کاتریج های رنگی شو هم عوض کنه

و با توجه به اینکه من چاپگر رو هم برای چاپ عکس و کارهای گرافیکی با کیفیت بالا و هم برای چاپ تکست لازم دارم ، اگه مدل دیگه ای رو هم مناسب بدونین لطفا راهنمایی کنین.

با تشکر
به نظر من ip4300 گزينه خوبي هست. تا اونجا كه مي دونم مشكل خشك شدن هد در تمام چاپگرهاي جوهرافشان وجود داره. اما در كنن و اچ پي كمتر از اپسون هست. معمولاً براي نياز مشابه شما پيشنهاد مي كنم بين اون مدل و اچ پي 5063 يكي رو برداريد.

درباره جوهر مشكي هم اطمينان 100% ندارم، اما با اطمينان بالاي 90% ميگم كه اين امكان در تمام جوهرافشان هاي جديد وجود داره.

اخیرا" سایت پرداخت اعلام کرده که باید پرینتر لیزری تهیه کرده و خودتان فاکتورها رو پرینت کنید من تا بحال پرینتر نداشتم و نمی دونم چه مدلی بخرم دوستان اگه میشه بگن چه مارک و مدلی که سگ جون باشه و برای این کار مناسب باشه. البته برای عکس رنگی خودم هم می خوام باهاش پرینت کنم قیمتش هم مناسب باشه.

شما هم بهتره بين ليزري سياه و سفيد اچ پي 1020 يا جوهرافشان هاي رنگي كه الآن گفتم يكي رو انتخاب كنيد.
قيمت همه شون هم حدود 115 تومن هست.
http://www.rayansaba.com/index.php?categoryID=101

نمي دونم منظورتون از فاكتورهاي سايت پرداخت دقيقاً چيه. اما مجبور نيستيد فاكتورها رو حتماً پرينت بگيريد. مي تونيد اونها رو به راحتي Save كنيد.

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25
سلام
اقا پرینتر من موقع نصب این ارور می ده .باید برم کابل عوض کنم؟hp1020
4uwx5x4.jpg
دقيقاً!
مال من هم چند روز اول همين مشكل رو داشت. همه چيز رو هم امتحان كردم. تعويض ويندوز، پورت هاي USB مختلف، تنظيمات Setup و... . ولي بالاخره با تعويض كابل يو اس بي برطرف شد.

MY COMI

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
درود
اين مدل 1005 اسكنر تخت نداره فكر نمي كنم به كارتون بياد.
اگه ميخواي طرف سامسونگ نري، برو طرف كنن. (پست 1177 رو ببين)

ضمناً هر كس سليقه اي داره. خودم چون پول يكجا نداشتم، اول يه پرينتر اچ پي 1020 و بعد هم اسكنر كنن 4400 خريدم. ولي به همه كساني كه هر دو رو با هم نياز دارند توصيه مي كنم چندكاره بگيرند. چون قابليت كپي بي نياز از PC رو هم داره در حالي كه اسكنر و پرينتر مجزا، بدون PC نمي تونند كپي كنند. اما در خريد چندكاره احتياط كنيد و هميشه بهترين مدل رو بگريد تا پشيمون نشيد.

hi
1005 که اسکنرش تخته:rolleyes:
http://www.iranhp.ir/shp/item/detail.aspx?c=178&lang=Fa

atropat

Registered User
لایک‌ها
2
به نظر من ip4300 گزينه خوبي هست. تا اونجا كه مي دونم مشكل خشك شدن هد در تمام چاپگرهاي جوهرافشان وجود داره. اما در كنن و اچ پي كمتر از اپسون هست. معمولاً براي نياز مشابه شما پيشنهاد مي كنم بين اون مدل و اچ پي 5063 يكي رو برداريد.

درباره جوهر مشكي هم اطمينان 100% ندارم، اما با اطمينان بالاي 90% ميگم كه اين امكان در تمام جوهرافشان هاي جديد وجود داره.

خیلی ممنون ، در مورد هزینه جوهر مصرفی اطلاعاتی دارید که کدوم به صرفه تر هست ؟

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25
از روي عكس و با توجه به قيمت حدس زدم كه تخت نباشه. ولي ظاهراً حق با شماست و اسكنر تخت هم داره.
حالا كه اينجوري شد، به نظرم اين مدل اچ پي مقدم بر مدل هاي موجود كنن و سامسونگ هست.
http://h10010.www1.hp.com/wwpc/sg/e...90429-1090429-12489374-12489404-76862353.html

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25
حدس مي زنم به طور تقريبي هزينه هر ست جوهر اين مدل هاي كنن و اچ پي، حدود 5*13000 باشه كه با هر ست ميشه تقريباً 5*450 برگ متن معمولي چاپ كرد. اما اطلاع دقيق ندارم. با يه پرس و جوي ساده ميشه جواب رو فهميد. ممنون ميشم اگه شما فهميديد به من هم بگيد.

actros

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
3,474
ممنون actors جان
حالا در کل (با توجه به این که کار من زیاد نیست و جدا گرفتن پرینتر و اسکنر هم مشکلات خودش رو داره) آیا
hp m1005 MFP رو پیشنهاد میکنید یا نه؟؟؟

javad2000 خان هم اگر نظرشون رو بدن خیلی ممنون میشم

thanq

اگه پرینت رنگی برات اهمیت نداره همین مدل رو بگیر.

آقا جواد عزیز

دو تا سئوال داشتم:

با تشکر

من خودم به تازگی R270 گرفتم البته تانکشم گرفتم. خودشو 138 تومن و تانکشو 106 تومن.
اگه برای R270 تانک نگیری هزینه کارتریجات سر به فلک میکشه.
6 تا کارتریج داره هر کدوم 4500 جمعا 27 تومن. که مطمئنا 50 برگ A4 هم جواب نمیده.;)
اپسون مصرف جوهر وحشتناکی داره. با کیفیت Text هم که می ذاری برگ پرینت گرفته شده خیس جوهره:wacko:

پیشنهاد من به شما:
1- R270 یا بگیر ولی تانکشم بگیر.( یا اگهIP4300 تانک میخوره رو اونم می تونی فکر کنی) R270 سرعت خیلی خوبی داره و برای کارهای سنگین مناسبه.
2- HP بگیری چون هم کیفیت بهتری داره ( نظر منه ) هم مصرف کمتری داره ( طبق بر اورد من یک پنجم اپسون)
چون HP اکثرا 4 تا کارتریج داره و قابل شارژن. 4 تا جوهر 200 میل میگیری تا عمر داری استفاده میکنی 200 میلش 5 تومنه. ولی اپسون 6 تا رنگ داره هر 100 میلش 4500 تومنه ( تازه اگه تانک بگیری و بتونی شارژ کنی )
من خودم با 5150 پورتره میزدم که نشون هر عکاسی میدادم انگشت به دهن می موند:lol:.( البته با خرید کارتریج عکس که کمی کیفیت عکس رو بهتر میکنه )

در کل HP لوازم مصرفی ارزونتری داره ( در صورت خرید کیت هواگیری و شارژ کردن دیگر هیچ نیازی به خرید کارتریج ندارید )
رو مساله خشک شدن جوهر هم حساس نشو 15 روز یه پرینت بگیری حله ( مال من بهد از 3 ماه اینجوری شد 10
دقیقه گذاشتمش تو آبجوش درست شد:happy: )

HP 1020 بگیر شارزشم ارزونه.

طیق گفته های بالا HP کمتره;)

مسلماً سامسونگ به پاي اچ پي نمي رسه. اما با توجه به اختلاف قيمت قابل توجه چندكاره هاي سامسونگ با اچ پي، هنوز هم براي مصارف معمول خونگي و شركتي، مدل هاي سامسونگ و براي مغازه ها و شركت هاي بزرگتر مدل هاي اچ پي رو توصيه مي كنم. البته اين وسط كيفيت چندكاره هاي كنن رو هم نبايد ناديده گرفت

به نظر شما بهتر نیست آدم این هزینه اضافی (که اندکی بیش نیست ) رو بپذیره و خیال خودشو راحت کنه/:lol:

atropat

Registered User
لایک‌ها
2
اگه پرینت رنگی برات اهمیت نداره همین مدل رو بگیر.

من خودم به تازگی R270 گرفتم البته تانکشم گرفتم. خودشو 138 تومن و تانکشو 106 تومن.
اگه برای R270 تانک نگیری هزینه کارتریجات سر به فلک میکشه.
6 تا کارتریج داره هر کدوم 4500 جمعا 27 تومن. که مطمئنا 50 برگ A4 هم جواب نمیده.;)
اپسون مصرف جوهر وحشتناکی داره. با کیفیت Text هم که می ذاری برگ پرینت گرفته شده خیس جوهره:wacko:

پیشنهاد من به شما:
1- R270 یا بگیر ولی تانکشم بگیر.( یا اگهIP4300 تانک میخوره رو اونم می تونی فکر کنی) R270 سرعت خیلی خوبی داره و برای کارهای سنگین مناسبه.
2- HP بگیری چون هم کیفیت بهتری داره ( نظر منه ) هم مصرف کمتری داره ( طبق بر اورد من یک پنجم اپسون)
چون HP اکثرا 4 تا کارتریج داره و قابل شارژن. 4 تا جوهر 200 میل میگیری تا عمر داری استفاده میکنی 200 میلش 5 تومنه. ولی اپسون 6 تا رنگ داره هر 100 میلش 4500 تومنه ( تازه اگه تانک بگیری و بتونی شارژ کنی )
من خودم با 5150 پورتره میزدم که نشون هر عکاسی میدادم انگشت به دهن می موند:lol:.( البته با خرید کارتریج عکس که کمی کیفیت عکس رو بهتر میکنه )

در کل HP لوازم مصرفی ارزونتری داره ( در صورت خرید کیت هواگیری و شارژ کردن دیگر هیچ نیازی به خرید کارتریج ندارید )
رو مساله خشک شدن جوهر هم حساس نشو 15 روز یه پرینت بگیری حله ( مال من بهد از 3 ماه اینجوری شد 10
دقیقه گذاشتمش تو آبجوش درست شد:happy: )

از راهنماییتون خیلی ممنون

فکر میکنم باید روی HP فکر کنم

MDK

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
کسی سامسونگ لیزری تک کاره داره

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25
به نظر شما بهتر نیست آدم این هزینه اضافی (که اندکی بیش نیست ) رو بپذیره و خیال خودشو راحت کنه/

حالا كه مدل اچ پي 1005 رو ديدم در مورد سه كاره ها نظرم عوض شد و با شما موافقم. اما در مورد چهاركاره ها، اختلاف قيمت زياده. يعني مدل 5055 اچ پي (440 تومن) و 4521 سامسونگ (295 تومن) مشخصات تقريباً مشابهي دارند. تنها تفاوتشون اينه كه اچ پي كارهاي سنگين (حداكثر ماهي 7000 برگ) رو هم انجام ميده اما سامسونگ براي مصارف معمولي هست (حداكثر ماهي 3000 برگ). بين اينها كاربر خونگي كدوم رو انتخاب كنه بهتره؟ چهاركاره ارزون تري هم بين اچ پي ها سراغ ندارم كه اسكنر تخت داشته باشه.

ضمناً actros عزيز راهنمايي تون در مورد چاپگرهاي جوهرافشان خيلي كارساز بود. من اطلاعاتي در اين زمينه داشتم اما نه اينقدر دقيق.
ممنون

MY COMI

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
شرمنده که دوباره میپرسم آخه آشناییت زیادی با پرینتر ندارم
این hp 1005 رو کسی باش کار کرده ،قابل شارژ هست (آخه در مقایسه با بقیه یه کم مشکوک میزنه)
یه جوری نباشه که فردا بگیرم 4 تا مشکل توش در بیاد
از دوستانی که واردن خواهش میکنم یه نگاهی به مشخصاتش بزنن حد اقل از 4200 پایین تر نباشه:happy:

THANQ

actros

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
3,474

چرا سوالت رو همین جا نپرسیدی ؟
ولی من همین جا جوابشو میدم.
بهتر بود میگفتی برای چه کاری میخای تا بهتر توضیح بدم:)
چقدر حاضری براش خرج کنی؟
اسکنر حرفه ای به اسکنرهای رولی میگن که برگه ها رو ردیف بهش میدی مثل پرینتر اسکن میکنه میده بیرون ( اون هم باسرعت زیاد )و خبری از سیستم تخت نیست. ( فکر نکنم به در شما بخوره;) ) قیمتشونم از 600 به بالا.
ولی اگه اسکنر خوب میخای HP حرف نداره :lol: همه مدلهاش ( الا 2600 ) قابلیت اسکن نگاتیو رو دارن و کیفیتهاشونم حتی در ارزان ترین نمونه هم عالیه. قیمت بیشتر سرعت بیشتر رو میاره و مسلما ارزونترینشونم
فراتر از انتظار عمل میکنه;) عمق رنگ همه اسکنرهای تخت 48 بیته که واقعا عالیه ( در سه کاره ها 36 بیته )
من خودم 2 سال پیش 3690 گرفتم 90 تومن تا حالا نزدیک 1000 برگ باهاش اسکن کردم بیش از 100 حلقه نگاتیو هم باهاش اسکن کردم ( نمی دونی اسکن نگاتیوهای قدیمی که عکساشونو نداری چه حالی میده :lol:)
اگه شما یه خودکار ( یا هر جسم 3 بعد دیگه ) رو رو صفحه اش بذاری و اسکن کنی تصویر اسکن شده طوریه که فکر می کنی خودکار به مانیتور چسبیده ( کاملا 3 بعدی ).
من برای یه اسکن خوب و بی نقص dpi رو رو 300 میذارم ( حجم اسکن A4 نزدیک 5 مگ میشه. برای 200 dpi نزدیک 1.5 مگ ) و این مقدار تا 9600 قاابل افزایشه .من خودم تاحالا بیشتر از 1200 نگذاشتم چون بیشتر از اون نیاز مند سیستم بسیار قوی می باشد.( هم برای اسکن و هم برای اجرای یه Jpeg به حجم 100 مگ:wacko: )
در کل من HP رو پیشنهاد میکنم ( چون باهاش کار کردم ) . در ضمن اسکنرهاش خیلی هم خوشگل اند:happy:
ولی اصلا طرف مارکهای مزخرفی مثل ژنیوس نرو که افتضاحه
265.gif

سلام
این hp 1005 رو کسی باش کار کرده ،قابل شارژ هست (آخه در مقایسه با بقیه یه کم مشکوک میزنه)
از دوستانی که واردن خواهش میکنم یه نگاهی به مشخصاتش بزنن حد اقل از 4200 پایین تر نباشه:happy:

THANQ

HP همه مدهاش بلا استثنا قابل شارژه;)
الان پریننتر لیزری HP 110 تومنه و یه اسکنر هم 80 تومن. پس 200 تومن برای مدل پیشنهادی شما قیمت مناسبیه:lol: ( بیش از حد ارزون نیست )

ضمناً actros عزيز راهنمايي تون در مورد چاپگرهاي جوهرافشان خيلي كارساز بود. من اطلاعاتي در اين زمينه داشتم اما نه اينقدر دقيق.

کوچیک شما هادی هستم و خو شحال میشم دیگران از تجربیات اندکم استفاده کنن:D

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25
سلام

THANQ
با اين مدل كار نكردم اما مشخصاتش به نظر خوب مي رسيد. نسبت به 4200 هم كمبودي نديدم. فقط سرعت چاپ يه كم پايينه ولي قابل قبول هست.

monjamed

كاربر فعال سریال تلویزیونی
کاربر فعال
لایک‌ها
2
چرا سوالت رو همین جا نپرسیدی ؟
ولی من همین جا جوابشو میدم.
بهتر بود میگفتی برای چه کاری میخای تا بهتر توضیح بدم:)
چقدر حاضری براش خرج کنی؟
اسکنر حرفه ای به اسکنرهای رولی میگن که برگه ها رو ردیف بهش میدی مثل پرینتر اسکن میکنه میده بیرون ( اون هم باسرعت زیاد )و خبری از سیستم تخت نیست. ( فکر نکنم به در شما بخوره;) ) قیمتشونم از 600 به بالا.
ولی اگه اسکنر خوب میخای HP حرف نداره :lol: همه مدلهاش ( الا 2600 ) قابلیت اسکن نگاتیو رو دارن و کیفیتهاشونم حتی در ارزان ترین نمونه هم عالیه. قیمت بیشتر سرعت بیشتر رو میاره و مسلما ارزونترینشونم
فراتر از انتظار عمل میکنه;) عمق رنگ همه اسکنرهای تخت 48 بیته که واقعا عالیه ( در سه کاره ها 36 بیته )
من خودم 2 سال پیش 3690 گرفتم 90 تومن تا حالا نزدیک 1000 برگ باهاش اسکن کردم بیش از 100 حلقه نگاتیو هم باهاش اسکن کردم ( نمی دونی اسکن نگاتیوهای قدیمی که عکساشونو نداری چه حالی میده :lol:)
اگه شما یه خودکار ( یا هر جسم 3 بعد دیگه ) رو رو صفحه اش بذاری و اسکن کنی تصویر اسکن شده طوریه که فکر می کنی خودکار به مانیتور چسبیده ( کاملا 3 بعدی ).
من برای یه اسکن خوب و بی نقص dpi رو رو 300 میذارم ( حجم اسکن A4 نزدیک 5 مگ میشه. برای 200 dpi نزدیک 1.5 مگ ) و این مقدار تا 9600 قاابل افزایشه .من خودم تاحالا بیشتر از 1200 نگذاشتم چون بیشتر از اون نیاز مند سیستم بسیار قوی می باشد.( هم برای اسکن و هم برای اجرای یه Jpeg به حجم 100 مگ:wacko: )
در کل من HP رو پیشنهاد میکنم ( چون باهاش کار کردم ) . در ضمن اسکنرهاش خیلی هم خوشگل اند:happy:
ولی اصلا طرف مارکهای مزخرفی مثل ژنیوس نرو که افتضاحه
265.gif

HP همه مدهاش بلا استثنا قابل شارژه;)
الان پریننتر لیزری HP 110 تومنه و یه اسکنر هم 80 تومن. پس 200 تومن برای مدل پیشنهادی شما قیمت مناسبیه:lol: ( بیش از حد ارزون نیست )

کوچیک شما هادی هستم و خو شحال میشم دیگران از تجربیات اندکم استفاده کنن:D
ممنون از توجه‌ت...
ولي من از اين اسكنرهاي حرفه اي كه براي كارهاي دقيق عكاسي و چاپ كتاب استفاده مي‌شه مي‌خوام.
قيمت‌ش هم مهم نيست.
مطمئن نيستم ولي اگه اشتباه نكنم برند جنيوس اصلا تو اين رده مطرح نيست...
hp هم جزء گردن كلفت‌ها شايد نباشه...

MY COMI

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ممنون از آقا هادی و جواد خان:happy:
انشالا تا آخر هفته میگیرم و یه فید بک میزارم برا بقیه دوستان;)

بالا