• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

پرینتر و اسکنر

actros

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
3,474
4خیلی ممنون. به نظر شما Lide 25 بهتره یا HP 2400 ؟

راستی برای اسکن فیلم و نگاتیو با قیمت حدود 60 چیزی هست؟4فکر کنم فقط ژنیوس باشه که خریدش به هیچ وجه توصیه نمیشه
265.gif

اگه20 تومن بذاری رو بودجت میتونی با 80 تومن HP 3800 بگیری.
اسکن نگاتیو خیلی قابلیت خوبیه و ارزش 20 تومن رو داره
301.gif
( به نظر من البته )
بین Lide 25 و 2400 فکر نکنم فرق زیادی باشه ولی 2400 به نظر سگ جونتر میاد. ( ولی Lide 25 کمجاتر وشیکتره )
انتخاب با خودته. راستی Lide25 برقشو از طریق همون USB تامین میکنه ولی 2400 آداپتور جدا داره
18.gif

با تشکر از شما میشه چند تا مدل خوب هم بگین؟
کیفیت عکس چاپ شده در هر نوع جوهرافشان و لیزری چجوریه؟

پرینترهای رنگی لیزری از 260 تومن شروع میشه وهزینه هربار شارژشون 60 درصد قیمت خود پرینتر درمیاد:wacko:
لذا خریدشون به صرفه نیست. در ثانی این پرینترها نمی تونن روی کاغذهای عکس چاپ کنن ( حرارت هیتر ژلاتین این نوع کاغذها رو آب میکنه )
در نتیجه دور لیزری یه خط رمز بکش.
276.gif

ولی در این که کیفیت لیزری از جوهر افشان بهتره شکی نیست.
برای انتخاب پرینتر به این سایت سر بزن.
http://www.iranhp.ir
هم راهنمایی داره هم قیمت و هم شکل و مشخصات انواع مدلها.:cool:
هر کدوم رو که می پسندی بردار ( ظاهر و قیمت );)
ولی حتما یه بسته کاغذ عکس هم بگیر چون کاغذ های معمئلی برای عکس اصلا جواب نمیدن:happy:

mantisa78

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
در اين قسمت هر گونه سوالي در مورد خريد اين دو قطعه (پرينتر و اسكنر ) داريد مطرح كنيد.
با تشكر :)

منم سوال کرده بودم چرا یهش جواب نداده بودین اصلا چرا اسم من نیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:mad:؟

actros

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
3,474

davood3d

Registered User
لایک‌ها
49
اگه20 تومن بذاری رو بودجت میتونی با 80 تومن HP 3800 بگیری.
اسکن نگاتیو خیلی قابلیت خوبیه و ارزش 20 تومن رو داره
301.gif
( به نظر من البته )
بین Lide 25 و 2400 فکر نکنم فرق زیادی باشه ولی 2400 به نظر سگ جونتر میاد. ( ولی Lide 25 کمجاتر وشیکتره )
انتخاب با خودته. راستی Lide25 برقشو از طریق همون USB تامین میکنه ولی 2400 آداپتور جدا داره
18.gif

متشکر از توضیحات. من مدل Genius HR6X رو دیدم که هر چند 600dpi ولی قابلیت نگاتیو رو داره و قیمت مناسبی (50 تومن) رو هم داره. این مدل رو چطور می بینید؟ راستی واقعا نگاتیو و فیلم های دوربین عکاسی قدیمی که دیگه از رده خارج شدن ارزش داره اسکنر معتبر و دارای رزولوشن بالاتر Canon Lide 25 رو فدا کنیم به جاش Genius بگیریم؟ البته با Genius 1200XE با 600dpi اسکن کردم که تصویر خوبی داشت ولی اسکن حدود 3 دقیقه طول کشید! اما کلا 600dpi برای من کافیه.

بهناز

Registered User
لایک‌ها
4
لطفا یکی به سوال قبلیم جواب بده.
یه سوال دیگه این اصطلاحات به چه معنی هستش؟
All-in-one - Laserjet - Inkjet - Photo - Dot Matrix

farshad1986

Registered User
لایک‌ها
10
با درود
چاپگر A4 لیزری ارزون ولی خوب چی پیشنهاد میکنید؟
چاپگر A3 لیزری و جوهر افشان برای دوستم میخوام .قیمتشون چقدره؟

actros

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
3,474
متشکر از توضیحات. من مدل Genius HR6X رو دیدم که هر چند 600dpi ولی قابلیت نگاتیو رو داره و قیمت مناسبی (50 تومن) رو هم داره. این مدل رو چطور می بینید؟ راستی واقعا نگاتیو و فیلم های دوربین عکاسی قدیمی که دیگه از رده خارج شدن ارزش داره اسکنر معتبر و دارای رزولوشن بالاتر Canon Lide 25 رو فدا کنیم به جاش Genius بگیریم؟ البته با Genius 1200XE با 600dpi اسکن کردم که تصویر خوبی داشت ولی اسکن حدود 3 دقیقه طول کشید! اما کلا 600dpi برای من کافیه.

داود جون من که گفتم ژنیوس مزخرفه.
143fs666211.gif

شما یه بار اسکن کردی دیدی خوبه ولی من ژنیوس هایی رو دیدم که بعد از یکماه استفاده خطهای سیاهی تو اسکنشون پدیدار میشد. وبه مرور زمان این خطها بیشتر میشدن. ویه مورد دیگه هم که بعد از روشن کردن فقط یه بار اسکن میکرد.
4g4eq9w.gif

اگه نظر من رو خواستی میگم ژنیوس نگیر.
dash1.gif

اسکن نگاتیو هم بستگی به خودت داره اگه نگاتیوهای زیادی برای اسکن کردن داری خیلی به درد میخوره وای اگه فقط با دوربین دیجیتال کار مکینی به کارت نمیاد.
و اگه بی خیال نگاتیو شدی با توجه به راهنمایی پست قبلم Lide25 یا 2400 رو انتخاب کن;)

یه سر به وب سایته میزدی ضرر نداشت;)
Dot matrix= پرینترهای سوزنی ( عین فونت ماشین حساب )
Photo Printer یعنی پرنتر مخصوص چاپ عکس که کیفیت وقیمتش بالاتر از مدلهای معمولیه. HP این نوع مدلهاشو
با اسم Photosmart مشخص کرده که از همون اول دارای کارتریج 6 رنگ هستند. ( برخی از پرنترهای معمولی هم قابلیت نصب کارتریج عکس رو دارند. کاتریج عکش جای کاتریج سیاه میشینه ودارای رنگ های مشکی - آبی کمرنک وقرمز کمرنگه )
Inkjet = لقب پرینترهای جوهر افشان اچ پی بیده.
Laserjet = لقب پرینترهای لیزری اچ پی.
All in one = به دستگاههای سه کاره ( پرنت اسکن کپی ) و 4 کاره ( پرینت اسکن کپی فاکس ) گفته میشود.

در کل 5063 مدل خوبیه با قیمت 85 تومن ولی اگه ارزونتر میخای 5743 یا مدلهایی تو اون رنج قیمت جواب کار شما رو میدن.
فکر کنم دیگه جای سوالی نمونده باشه:lol:

با درود
چاپگر A4 لیزری ارزون ولی خوب چی پیشنهاد میکنید؟
چاپگر A3 لیزری و جوهر افشان برای دوستم میخوام .قیمتشون چقدره؟

اگه رنگی مد نظرته HP 2600 با قیمت 265 تومن.
اگه لیزری سیاه میخای HP 1018 ارزونترینشونه با قیمت 108 تومن که خیلی هم خوب جواب میده.
A3 لیزری میره رو 800 -900 تومن. جوهر افشان هم از 230 تومن داره تا 800 تومن.
به این وبسایت ها یه سر بزن :
iranhp.ir
HP.com

بهناز

Registered User
لایک‌ها
4
با تشکر از جواب شما نظرتون در مورد C4183 چیه برای چاپ عکس چطورن؟چند تا کارتریچ داره؟در مرود تعویض کارتریچ میشه یکم توضیح بدین؟در چه حالتی خوب و در چه حالتی بد است؟
با تشکر

actros

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
3,474
با تشکر از جواب شما نظرتون در مورد C4183 چیه برای چاپ عکس چطورن؟چند تا کارتریچ داره؟در مرود تعویض کارتریچ میشه یکم توضیح بدین؟در چه حالتی خوب و در چه حالتی بد است؟
با تشکر

وقتی جوهر کارتریج شما تموم میشه شما 2 کار میتونید بکنید:
1- عوضشون کنید که حدود 40 تومن خرج داره.
2- شارژشون کنید. حالا یا باید خودتون شارژ کنید ( نیازمند خرید جوهر و کیت شارژ و یه کم دقت و جوهری شدن انگشتان ) یا اینکه بدید بیرون براتون شارژ کنن. ( که با توجه به میزان مصرف شما این بهترین راه ممکنه )

در مورد 4183 باید بگم من تا حالا با 3 کاره نداشتم. یکی میگه خوبه یکی میگه بده.
ولی برای شما که استفاده کمی داری مناسبه.
حالا این C4183 چنده؟
من بودم بی خیال اسکن میشدم.
اگه خواستی سراغ پرینتر تنها برای این مدلها خوبن:
5063 =80
4263 =67
4163 =60
دیگه گفتنیا رو گفتم.

آقا جواد در مورد چندکاره ها اطلاعات بیشتری دارن. اگه ایشون هم نظر بدن روشنتر میشوین

Mobtakerin

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
نظرتون در مورد C4183 چیه ؟ چند تا کارتریچ داره؟
با تشکر
:) سلام. اي بدك نيست! اسكنرش به OCR مجهزه. دو تا كارتريج همراهش داره. يكي سياه و سفيد و يكي Tri Color (رنگي). مي تونيد كارتريج مخصوص عكس هم به طور جداگانه برايش تهيه كنيد تا عكس هاي چاپ شده كيفيت بهتري داشته باشند. :)

Mobtakerin

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
:) سلام. از وقتي سه كاره C4183 خريدم نتونستم برگه مورد نظرم را كه كاور قالب سي دي است با اندازه دلخواهم پرينت بگيرم. اگر A4 انتخاب كنم كه برگه من به طور اتوماتيك بزرگ پرينت گرفته مي شه تا هم اندازه با A4 باشه. اگر A5 انتخاب كنم كوچكتر از اندازه مورد نظر من مي شه! ابعاد برگه اي هم كه مي خواهم پرينت بگيرم بر حسب پيكسله. اما با اين حال آن ها را به اينچ و ميلي متر هم تبديل كردم ولي پرينتر اين اندازه هاي تبديل شده را قبول نمي كنه. از دوستاني كه در اين زمينه واردند درخواست كمك دارم. :)

بهناز

Registered User
لایک‌ها
4
با تشکر از شما دوست عزیز چجوری كارتريج مخصوص عكس هم به طور جداگانه برايش تهيه كنم تا عكس هاي چاپ شده كيفيت بهتري داشته باشند.یعنی این یه دونه رو بدم سه تا دیگه تک رنگ بگیرم؟مگه میشه؟قیمتشون چنده؟

lj_banamak

Registered User
لایک‌ها
2

تا اونجایی که اطلاعات دارم :
dot matrix به سیستم پرینتر های سوزنی گفته میشه که برای کار های خانگی تقریباً غیر قابل مصرف هست.
photo به پرینتر های جوهر افشان رنگی گفته می شود که با تعداد کاتریج بالاتر قابلیت چاپ عکس با کیفیت بالا دارا هستند.
inkjet به پرینتر های جوهر افشان در کل inkjet گفته می شود.
laserjet همونطور که از اسمش مشخص هست به پرینتر های که قابلیت چاپ لیزری ( پودر ) رو دارند گفته می شود.
All-in-one به دستگاه هایی گفته می شود که چند کاره هستند این دستگاه ها معمولاً کار پرینت - زیراکس - اسکن و در بعضی موارد ، فکس را نیز انجام می دهند.

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25
:) سلام. از وقتي سه كاره C4183 خريدم نتونستم برگه مورد نظرم را كه كاور قالب سي دي است با اندازه دلخواهم پرينت بگيرم. اگر A4 انتخاب كنم كه برگه من به طور اتوماتيك بزرگ پرينت گرفته مي شه تا هم اندازه با A4 باشه. اگر A5 انتخاب كنم كوچكتر از اندازه مورد نظر من مي شه! ابعاد برگه اي هم كه مي خواهم پرينت بگيرم بر حسب پيكسله. اما با اين حال آن ها را به اينچ و ميلي متر هم تبديل كردم ولي پرينتر اين اندازه هاي تبديل شده را قبول نمي كنه. از دوستاني كه در اين زمينه واردند درخواست كمك دارم. :)
سلام مبتكرين
منظور شما اينه كه مرتب سايز كاغذهايي كه ميخواي روي اونها پرينت كني تغيير مي كنه و تغيير تنظيمات پرينتر بسته به تغيير ابعاد كاغذها سخت هست يا اين كه سايز كاغذها هميشه ثابته و فقط مشكل براي fit كردن عكس بر روي كاغذ مورد نظر داري؟
تا اونجا كه مي دونم سايز كاغذ پرينتر رو نميشه روي هر عدد دلخواه تنظيم كرد اما ميشه كاري كنيم كه چاپگر، عكس ها رو موقع پرينت، بسته به سايز كاغذ Scale نكنه. اگه اينجوري بشه مشكلت حل ميشه؟

Mobtakerin

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
چه جوری كارتريج مخصوص عكس هم به طور جداگانه برايش تهيه كنم تا عكس هاي چاپ شده كيفيت بهتري داشته باشند؟ یعنی این یه دونه رو بدم سه تا دیگه تک رنگ بگیرم؟ مگه میشه؟ قیمتشون چنده؟

:) سلام. قابلي نداشت. نه نيازي به تعويض كارتريج ها به اين شكل نيست. شما بايد موقعي كه مي خواهيد عكس پرينت بگيريد كارتريج Tricolor را درآورده و از كارتريج مخصوص عكس استفاده كنيد تا به كيفيت بهتري دست پيدا كنيد.

در مورد قيمت ها: همراه خود پرينتر دو كارتريج عرضه مي شود: 98 Black و 93 Tri color كه هزينه آنها روي خود پرينتر حساب شده است. اما اگر تمام شد و بخواهيد جداگانه بخريد بابت هركدام بين 25 تا 30 هزار تومان (تقريبي) بايد بپردازيد. براي اين پرينتر مي توانيد از سه نوع كارتريج ديگر نيز استفاده كنيد: 95 Tri color و 99 Photo و 100 Gray كه مثلا قيمت اين آخري 27 هزار تومان است.

Mobtakerin

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام مبتكرين
منظور شما اينه كه مرتب سايز كاغذهايي كه ميخواي روي اونها پرينت كني تغيير مي كنه و تغيير تنظيمات پرينتر بسته به تغيير ابعاد كاغذها سخت هست يا اين كه سايز كاغذها هميشه ثابته و فقط مشكل براي fit كردن عكس بر روي كاغذ مورد نظر داري؟
ميشه كاري كنيم كه چاپگر، عكس ها رو موقع پرينت، بسته به سايز كاغذ Scale نكنه. اگه اينجوري بشه :p:pمشكلت حل ميشه؟
:) سلام آقا جواد! حالتون چطوره؟ :)
:wacko: نه! اينجوري هم بشه مشكل من حل نمي شه. در واقع، مشكل من همون Fit كردن تصوير و متن پرينتي است.
كمي سرتون را درد بيارم؟ :wacko:
مشكل من همون fit كردن بود، وگرنه سايز كاغذهام يكسانه. يعني از آنجا كه مي خوام كاور قالب سي دي پرينت بگيرم مجبورم از كاغذ A4 استفاده كنم و حاشيه هايش را قيچي كنم. در مورد Scale نكردن هم بايد بگويم كه اتفاقا تنظيمات پيشفرض پرينتر بر همين مبناست و من آن را تغيير ندادم (به شكل زير توجه فرماييد) ولي با اين حال مشكل همچنان پابرجا بود.

54ohngj.jpg

مشكل من اين بوده كه دستور پرينت را كه مي دادم خود پرينتر اندازه كاور را بزرگ مي كرد و تمام صفحه، پرينت مي گرفت! سايز كاغذ را هم كه A5 تعيين مي كردم، كوچك تر از آن چيزي مي شد كه مي خواستم. جالب اينجاست كه گزينه custom نيز براي تعيين اندازه كاغذ وجود دارد اما اجازه اعمال سايز دلخواه را نمي دهد. (اين به اين خاطر است كه پرينتر فقط اندازه كاغذهاي خاصي را پشتيباني مي كند) بنابراين به نظر مي رسد گزينه Custom كاربرد خاصي نداشته باشد؟! .... اما دست نگه داريد! اين پايان ماجرا نيست!

:p
مشكل من به شرح زير حل شد

سايت اچ پي پشتيباني آنلاين داره (چه سايت فارسي آن در ايران و چه انگليسي). اين پشتيباني آنلاين، به صورت چت بين كاربر و يكي از اپراتورهاي اچ پي انجام مي گيرد. ديشب به صرافت افتادم ببينم مي شود OCR پرينترم را آپديت كرد يا نه. به بخش دانلود اچ پي سر زدم ولي نشانه اي از ارتقا براي نرم افزار بازشناسي متن نبود. تصميم گرفتم از پشتيباني آنلاين آنها كمك بگيرم. آقايي به نام ادوين (Edwin) به كمك آمد و چت ما به زبان انگليسي آغاز شد. از او پرسيدم: مي تونم OCR پرينترم را ارتقا بدهم؟ پرسيد: از برنامه OCR جداگانه اي استفاده مي كنيد؟ گفتم: نه، همين OCR كه همراه پرينتر عرضه شده را نصب كرده ام. گفت بايد در مركز اطلاعاتي اش جستجويي بكنه و مهلت خواست كه بهش دادم. بعد يكي دو دقيقه گفت: نه، بسته به روزرساني اي براي اين نرم افزار ارائه نشده است. به او يادآور شدم كه پرينتر را تازه خريدم و انتظار داشتم آخرين نسخه OCR روي آن نصب بوده باشد. ولي به هر حال از پاسخ شما متشكرم. گفت: خواهش مي كنم. كمك ديگري از من ساخته است؟

به ذهنم رسيد در مورد مشكلي كه در امر پرينت با اندازه دلخواه داشتم از او سؤال كنم: بله، اگه زحمتي نيست! با خوشرويي (تا حالا خوشرويي آنلاين ديدين؟) جواب داد: ابدا، ادامه بديد. گفتم: مشكلم اينه كه نمي تونم كاور قالب سي دي هايم را با اندازه دلخواهم پرينت بگيرم. ادوين، پله پله من را راهنمايي كرد تا به همان بخش Custom رسيديم. از من خواست اندازه دلخواهم را وارد كنم و OK را بزنم. گفتم: اندازه دلخواهم را وارد مي كنم ولي دكمه OK غير فعاله! با كمي تأخير جواب داد: اين به اين معني است كه پرينتر شما چنين اندازه اي را پشتيباني نمي كنه. گفتم: پس اگر ممكنه يك اندازه پيش فرض كه مناسب كاور قالب سي دي باشد به من معرفي كنيد. گفت: بگذار يك راه ديگر را امتحان كنيم. بعد از من خواست يكي از برنامه هايي را كه همراه پرينتر عرضه شده باز كنم ( HP Photo Smart Essential). بعد من را به گزينه Print رهنمون كرد كه در آنجا گزينه هايي براي تعيين اندازه كاغذ وجود داشت. اندازه دلخواهم را وارد كردم و اين بار گزينه اي تحت عنوان OK وجود نداشت كه فعال باشد يا غير فعال. فقط يك عكس و يك نوشته بود كه مي گفت اندازه اي كه تعيين كرده اي توصيه نمي شود. (عكس و نوشته در پي خواهند آمد). خلاصه، دكمه پرينت را زدم و پرينت در همان اندازه اي گرفته شد كه من مي خواستم. بسيار خوشحال شدم و از ادوين هم تشكر كردم. او با حوصله (حوصله آنلاين را كه تجربه كردين؟) به تشكر من پاسخ داد و گفت اگر مشكل ديگري دارم مي توانم مطرح كنم...

61oh55d.jpg

4pe8xzl.jpg

63bjk80.jpg

بله دوستان! نزديك دو ساعت چت آنلاين به زبان انگليسي آن هم با اينترنت دايل آپ لازم بود تا اين مشكل رفع شود!

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25
:wacko: نه! اينجوري هم بشه مشكل من حل نمي شه. در واقع، مشكل من همون Fit كردن تصوير و متن پرينتي است.
كمي سرتون را درد بيارم؟ :wacko:
مشكل من همون fit كردن بود، وگرنه سايز كاغذهام يكسانه. يعني از آنجا كه مي خوام كاور قالب سي دي پرينت بگيرم مجبورم از كاغذ A4 استفاده كنم و حاشيه هايش را قيچي كنم. در مورد Scale نكردن هم بايد بگويم كه اتفاقا تنظيمات پيشفرض پرينتر بر همين مبناست و من آن را تغيير ندادم (به شكل زير توجه فرماييد) ولي با اين حال مشكل همچنان پابرجا بود.

54ohngj.jpg

مشكل من اين بوده كه دستور پرينت را كه مي دادم خود پرينتر اندازه كاور را بزرگ مي كرد و تمام صفحه، پرينت مي گرفت! سايز كاغذ را هم كه A5 تعيين مي كردم، كوچك تر از آن چيزي مي شد كه مي خواستم. جالب اينجاست كه گزينه custom نيز براي تعيين اندازه كاغذ وجود دارد اما اجازه اعمال سايز دلخواه را نمي دهد. (اين به اين خاطر است كه پرينتر فقط اندازه كاغذهاي خاصي را پشتيباني مي كند) بنابراين به نظر مي رسد گزينه Custom كاربرد خاصي نداشته باشد؟! .... اما دست نگه داريد! اين پايان ماجرا نيست!

مشكل من به شرح زير حل شد

سايت اچ پي پشتيباني آنلاين داره (چه سايت فارسي آن در ايران و چه انگليسي). اين پشتيباني آنلاين، به صورت چت بين كاربر و يكي از اپراتورهاي اچ پي انجام مي گيرد. ديشب به صرافت افتادم ببينم مي شود OCR پرينترم را آپديت كرد يا نه. به بخش دانلود اچ پي سر زدم ولي نشانه اي از ارتقا براي نرم افزار بازشناسي متن نبود. تصميم گرفتم از پشتيباني آنلاين آنها كمك بگيرم. آقايي به نام ادوين (Edwin) به كمك آمد و چت ما به زبان انگليسي آغاز شد. از او پرسيدم: مي تونم OCR پرينترم را ارتقا بدهم؟ پرسيد: از برنامه OCR جداگانه اي استفاده مي كنيد؟ گفتم: نه، همين OCR كه همراه پرينتر عرضه شده را نصب كرده ام. گفت بايد در مركز اطلاعاتي اش جستجويي بكنه و مهلت خواست كه بهش دادم. بعد يكي دو دقيقه گفت: نه، بسته به روزرساني اي براي اين نرم افزار ارائه نشده است. به او يادآور شدم كه پرينتر را تازه خريدم و انتظار داشتم آخرين نسخه OCR روي آن نصب بوده باشد. ولي به هر حال از پاسخ شما متشكرم. گفت: خواهش مي كنم. كمك ديگري از من ساخته است؟

به ذهنم رسيد در مورد مشكلي كه در امر پرينت با اندازه دلخواه داشتم از او سؤال كنم: بله، اگه زحمتي نيست! با خوشرويي (تا حالا خوشرويي آنلاين ديدين؟) جواب داد: ابدا، ادامه بديد. گفتم: مشكلم اينه كه نمي تونم كاور قالب سي دي هايم را با اندازه دلخواهم پرينت بگيرم. ادوين، پله پله من را راهنمايي كرد تا به همان بخش Custom رسيديم. از من خواست اندازه دلخواهم را وارد كنم و OK را بزنم. گفتم: اندازه دلخواهم را وارد مي كنم ولي دكمه OK غير فعاله! با كمي تأخير جواب داد: اين به اين معني است كه پرينتر شما چنين اندازه اي را پشتيباني نمي كنه. گفتم: پس اگر ممكنه يك اندازه پيش فرض كه مناسب كاور قالب سي دي باشد به من معرفي كنيد. گفت: بگذار يك راه ديگر را امتحان كنيم. بعد از من خواست يكي از برنامه هايي را كه همراه پرينتر عرضه شده باز كنم ( HP Photo Smart Essential). بعد من را به گزينه Print رهنمون كرد كه در آنجا گزينه هايي براي تعيين اندازه كاغذ وجود داشت. اندازه دلخواهم را وارد كردم و اين بار گزينه اي تحت عنوان OK وجود نداشت كه فعال باشد يا غير فعال. فقط يك عكس و يك نوشته بود كه مي گفت اندازه اي كه تعيين كرده اي توصيه نمي شود. (عكس و نوشته در پي خواهند آمد). خلاصه، دكمه پرينت را زدم و پرينت در همان اندازه اي گرفته شد كه من مي خواستم. بسيار خوشحال شدم و از ادوين هم تشكر كردم. او با حوصله (حوصله آنلاين را كه تجربه كردين؟) به تشكر من پاسخ داد و گفت اگر مشكل ديگري دارم مي توانم مطرح كنم...

61oh55d.jpg

4pe8xzl.jpg

63bjk80.jpg

بله دوستان! نزديك دو ساعت چت آنلاين به زبان انگليسي آن هم با اينترنت دايل آپ لازم بود تا اين مشكل رفع شود!
خوب شد.
دستت درد نكنه كه با اين حوصله ماجرا رو تعريف كردي. حالا كه شما c4183 خريدي ميشه خواهش كنم هر وقت فرصت كردي يه Review هم در مورد مزايا و معايب اون بنويسي تا بچه هايي كه علاقمند به خريد اين مدل هستند از تجربه شما استفاده كنند؟
مثلاً خيلي ها از من مي پرسند:
ما چندكاره بگيريم يا تك كاره؟ ليزري يا جوهرافشان؟

من به عنوان كسي كه هميشه با ليزري كار كرده و راضي بوده ليزري رو بيشتر توصيه مي كنم. ميخوام بدونم نظر شما در اين باره چيه؟

خيلي ممنون

MY COMI

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام دوستان
همون جوری که گفته بودم دیروز رفتم یه دونه hp 1005 بگیرم که:
رفتم نمایندگی hp گفت که موتور این 1005 ها خیلی ضعیف هست و اصلا به درد نمی خوره و حتی به درد کار خونگی هم نمی خوره (البته خودش نداشت و می گفت دگه نمیارن و هر کی هم داره از قبل داره )
رفتم یه جای دیگه که محصولات hp رو میاورد ولی نمایندگی اصلی نبود میگفت این 1005 ها موتور هاش مشکلی نداره و هم مدل با 1018 هاست و خلاصه کلی تعریفش کرد و گفت که از 3 4 ماه پیش آورده و دو تا دیگه بیشتر نمونده

بالاخره ما موندیم این وسط از دوستان اگر کسی میتونه یه تحقیقی بکنه ببنیم کدوم راست میگن:(

thanQ

actros

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
3,474

به ذهنم رسيد در مورد مشكلي كه در امر پرينت با اندازه دلخواه داشتم از او سؤال كنم: بله، اگه زحمتي نيست! با خوشرويي (تا حالا خوشرويي آنلاين ديدين؟) جواب داد: ابدا، ادامه بديد. گفتم: مشكلم اينه كه نمي تونم كاور قالب سي دي هايم را با اندازه دلخواهم پرينت بگيرم. ادوين، پله پله من را راهنمايي كرد تا به همان بخش Custom رسيديم. از من خواست اندازه دلخواهم را وارد كنم و OK را بزنم. گفتم: اندازه دلخواهم را وارد مي كنم ولي دكمه OK غير فعاله! با كمي تأخير جواب داد: اين به اين معني است كه پرينتر شما چنين اندازه اي را پشتيباني نمي كنه. گفتم: پس اگر ممكنه يك اندازه پيش فرض كه مناسب كاور قالب سي دي باشد به من معرفي كنيد. گفت: بگذار يك راه ديگر را امتحان كنيم. بعد از من خواست يكي از برنامه هايي را كه همراه پرينتر عرضه شده باز كنم ( HP Photo Smart Essential). بعد من را به گزينه Print رهنمون كرد كه در آنجا گزينه هايي براي تعيين اندازه كاغذ وجود داشت. اندازه دلخواهم را وارد كردم و اين بار گزينه اي تحت عنوان OK وجود نداشت كه فعال باشد يا غير فعال. فقط يك عكس و يك نوشته بود كه مي گفت اندازه اي كه تعيين كرده اي توصيه نمي شود. (عكس و نوشته در پي خواهند آمد). خلاصه، دكمه پرينت را زدم و پرينت در همان اندازه اي گرفته شد كه من مي خواستم. بسيار خوشحال شدم و از ادوين هم تشكر كردم. او با حوصله (حوصله آنلاين را كه تجربه كردين؟) به تشكر من پاسخ داد و گفت اگر مشكل

این رو من خواستم بگم گفتم شاید خودتون میدونید. اخه دقیقا کنار اندازه ی کاغذهای استاندارد گذاشته:lol:
من یه مشکل عجیب دارم میخام باهاش بچتم شاید تونستم حلش کنم:happy:
آیدیش چیه؟ همیشه انه؟:blink:

سلام دوستان
همون جوری که گفته بودم دیروز رفتم یه دونه hp 1005 بگیرم که:
رفتم نمایندگی hp گفت که موتور این 1005 ها خیلی ضعیف هست و اصلا به درد نمی خوره و حتی به درد کار خونگی هم نمی خوره (البته خودش نداشت و می گفت دگه نمیارن و هر کی هم داره از قبل داره )
رفتم یه جای دیگه که محصولات hp رو میاورد ولی نمایندگی اصلی نبود میگفت این 1005 ها موتور هاش مشکلی نداره و هم مدل با 1018 هاست و خلاصه کلی تعریفش کرد و گفت که از 3 4 ماه پیش آورده و دو تا دیگه بیشتر نمونده

بالاخره ما موندیم این وسط از دوستان اگر کسی میتونه یه تحقیقی بکنه ببنیم کدوم راست میگن:(

thanQ

والا چی بگم رو حرف این فروشنده ها اصلا حساب نکن.
برای اینکه مطمئن بش به فرومهای خارجی سربزن .
یه سری به Cne.com یا Pcmag.com بزن شاید تونستی یه ریویو از 1005 پیدا کنی.
یا اصلا یه کار بهتر تو گوگل سرچ کن hp1005 بعد مطالبش رو بخون.

حالا چه اسرارس بر لیزری سیاه سفید داری؟:blink: می تونی سه کاره رنگی جوهر افشان بگیری.;)
بیشتر از این چیزی به نظرم نمیاد:p

lj_banamak

Registered User
لایک‌ها
2
این رو من خواستم بگم گفتم شاید خودتون میدونید. اخه دقیقا کنار اندازه ی کاغذهای استاندارد گذاشته:lol:

حالا چه اسرارس بر لیزری سیاه سفید داری؟:blink: می تونی سه کاره رنگی جوهر افشان بگیری.;)
بیشتر از این چیزی به نظرم نمیاد:p

به نظرمن همون لیزری سیاه و سفید خیلی خوبه من خودم قبل ازعید یه 1020 لیزری گرفتم خیلی ازش راضی هستم . قبلاً هم که یه سه کاره جوهر افشان اچ پی داشتم فکر کنم 1310 بود درست یادم نمیاد . خوب کار نمی داد . خلاصه جوهرافضان به درد سرش نمی ارزه :cool: لیزری برای چاپ به صرفه تره و میشه کارهای سنگین انجام داد.

بالا