• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

پرینتر و اسکنر

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25
hp scanjet G3010 خوبه؟؟ ارزون تر که نگاتیو هم اسکن کنه پیدا نکردم:(
در ضمن اگه قسمت دوم سوالمم جواب بدین خیلی ممنون میشم:happy: ( کابل پرینتر با اسکنر یکیه؟؟)
بله. تعويض كابل اسكنر با پرينتر امكان پذير هست. هر دو شون يه نوع هستند.
2400 اسكن نگاتيو نداره.

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25
سلام:)

من قصد دارم یه اسکنر بخرم بیشتر جهت اسکن کتاب با کیفیت مناسب. شما چه مارکی رو پیشنهاد میدین؟
البته قبلش یه سئوال:
به نظر شما امکانش هست که با اسکنر یه کتاب با حجم زیاد مثلا 500 یا 600 صفحه ای رو اسکن کرد؟ منظورم اینه که اصلا میشه که یه کتاب قطوری رو با اون حجمش گذاشت تو اسکنر واسه اسکن؟
از لحاظ اسكن كتاب خيالت راحت باشه. حتي اگه درب اسكنر باز بمونه باز هم اسكن انجام ميشه. اما اگه بخواي تمام صفحات كتاب رو اسكن كني، با اسكنرهاي معمولي خيلي طول مي كشه.

بهتره شما هم بسته به اين كه نيازي به اسكن نگاتيو داشته باشي يا نه و اين كه ميخواي كار سنگين انجام بدي يا كار خونگي، يكي از اسكنرهاي كنن يا اچ پي رو از سايت rayansaba.com انتخاب كني. دقت اسكن بالاي 600 dpi خوب هست. اگه ميخواستي كار سنگين انجام بدي، بهتره مدل هاي بالاي 100 تومن رو انتخاب كني.

lj_banamak

Registered User
لایک‌ها
2
يه سوال در مورد چاپگرهاي جوهرافشان دارم:
شما كه جوهرافشان داريد وقتي يه متن (مثلاً) 10 برگي رو باهاش پرينت مي كنيد آيا كاغذهايي كه از چاپگر بيرون ميان و روي هم مي افتند به همديگه رنگ پس نمي دهند؟

من تو سایت خود HP رفتم تو ادرس و لیست چاپگر های لیزری تک کاره اسمی از 1080 ندیدم !

http://www.shopping.hp.com/webapp/s...ow=1&a1=Function&v1=Print&catLevel=2#bcAnchor

ضمنا قابلیت مقایسه هم داره ها .. خیلی راحت میتونید چک باکس ها رو انتخاب کنید و مقایسه کنید ..

---

اسکنر دانشجویی معرفی کنید لطفا ...

فکر می کنم منظور دوستمون از hp 1080 همون 1008 هست .

zarei175

Registered User
لایک‌ها
0
از لحاظ اسكن كتاب خيالت راحت باشه. حتي اگه درب اسكنر باز بمونه باز هم اسكن انجام ميشه. اما اگه بخواي تمام صفحات كتاب رو اسكن كني، با اسكنرهاي معمولي خيلي طول مي كشه.

بهتره شما هم بسته به اين كه نيازي به اسكن نگاتيو داشته باشي يا نه و اين كه ميخواي كار سنگين انجام بدي يا كار خونگي، يكي از اسكنرهاي كنن يا اچ پي رو از سايت rayansaba.com انتخاب كني. دقت اسكن بالاي 600 dpi خوب هست. اگه ميخواستي كار سنگين انجام بدي، بهتره مدل هاي بالاي 100 تومن رو انتخاب كني.

جواد جان! من نیازی به اسکن نگاتیو ندارم بیشتر جهت اسکن کتاب میخوامش و شاید نیاز باشه که کتاب های زیادی و با حجم زیاد رو باهاش اسکن کنم و در نتیجه باید توانایی انجام کارهای سنگین رو داشته باشه به نظر شما دقیقا یچه مارکی رو انتخاب کنم؟ خواهش میکنم مارک دقیقش رو بگید!!

راستی! اندازه کتاب هایی رو هم که میخوام اسکن کنم در حد ابعاد فیزیک هالیدی هست یعنی هر صفحش به اندازه برگ A4 هست پس وقتی بازش میکنی میشه به اندازه دو تا A4 . با این اندازه مشکلی نیست دیگه، نه؟؟؟

از راهنماییهای شما هم بسیار سپاسگزارم:blush:

mohsenz65

Registered User
لایک‌ها
1
zarei175 عزیز
با این روش که می خواین هر صفحه رو دستی اسکن کنین خیلی طول میکشه و طاقت فرساست
بهترین روش اینه که از اسکنری با کاغذ کش خودکار استفاده کنید نه نوع خوابیده.
می تونید صفحات کتاب رو باز کنید و اسکن کنید
این بهترین روش هست
البته بعد می تونید کتاب رو صحافی کنید مجدد

Mohammadirani@

Registered User
لایک‌ها
10

من قصد دارم یه اسکنر بخرم بیشتر جهت اسکن کتاب با کیفیت مناسب. شما چه مارکی رو پیشنهاد میدین؟
البته قبلش یه سئوال:
به نظر شما امکانش هست که با اسکنر یه کتاب با حجم زیاد مثلا 500 یا 600 صفحه ای رو اسکن کرد؟ منظورم اینه که اصلا میشه که یه کتاب قطوری رو با اون حجمش گذاشت تو اسکنر واسه اسکن؟
اره میشه اما زمان بره ... یه سری اسکنر های ساده و ارزون درب بازشوشون قابلیت افزایش ارتفاع داره به این صورت که به اندازه قطر کتاب میاد بالا بعد بسته میشه ... مثل مدل های Canon lide 25

zarei175

Registered User
لایک‌ها
0
zarei175 عزیز
با این روش که می خواین هر صفحه رو دستی اسکن کنین خیلی طول میکشه و طاقت فرساست
بهترین روش اینه که از اسکنری با کاغذ کش خودکار استفاده کنید نه نوع خوابیده.
می تونید صفحات کتاب رو باز کنید و اسکن کنید
این بهترین روش هست
البته بعد می تونید کتاب رو صحافی کنید مجدد

آره محسن جان! کاملا درست میگین اما اونطور که من اطلاع دارم این اسکنرهای کاغذکش خودکار قیمتشون خیلی بالاست بعد تازه من همه اون کتابهایی رو که میخوام اسکن کنم امانتی هست یعنی از کتابخونه میگیرم بنابراین اجازه برگ برگ کردنشون رو ندارم!

اره میشه اما زمان بره ... یه سری اسکنر های ساده و ارزون درب بازشوشون قابلیت افزایش ارتفاع داره به این صورت که به اندازه قطر کتاب میاد بالا بعد بسته میشه ... مثل مدل های Canon lide 25

محمد جان! من مارک hp g3010 مد نظرم هست چون میگن هم جدیدتر هست و هم سرعت اسکنش خوبه! نظرت در مورد این مارک چیه؟ اون قابلیتی که گفتی تو این وجود داره؟

راستی! کسی میدونه این hp g3010 یه صفحه متن A4 رو دقیقا در چند ثانیه اسکن میکنه؟

Mohammadirani@

Registered User
لایک‌ها
10
آره محسن جان! کاملا درست میگین اما اونطور که من اطلاع دارم این اسکنرهای کاغذکش خودکار قیمتشون خیلی بالاست بعد تازه من همه اون کتابهایی رو که میخوام اسکن کنم امانتی هست یعنی از کتابخونه میگیرم بنابراین اجازه برگ برگ کردنشون رو ندارم!

محمد جان! من مارک hp g3010 مد نظرم هست چون میگن هم جدیدتر هست و هم سرعت اسکنش خوبه! نظرت در مورد این مارک چیه؟ اون قابلیتی که گفتی تو این وجود داره؟

راستی! کسی میدونه این hp g3010 یه صفحه متن A4 رو دقیقا در چند ثانیه اسکن میکنه؟
والله اطلاع زیادی ندارم اما مشخصات اسکنر مد نظر شما اینجا هست . والله من چیزی ندیدم ...

اما این چیزی که من اشاره کردم تو عکس زیر قابل مشاهده هست .. البته چیز خاصی هم نیست ..

06-canoscan-2.jpg

موفق باشید .

mohsenz65

Registered User
لایک‌ها
1
دوست عزیز zarei175
قیمتشون 120000-140000 تومان هست
اگر بعدا صحافی کنید کتاب ها رو که مشکلی نداره.

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25
دوست عزیز zarei175
قیمتشون 120000-140000 تومان هست
اگر بعدا صحافی کنید کتاب ها رو که مشکلی نداره.
من كه تا حالا اسكنر كاغذكش نديدم كه قيمت زير 250 تومن داشته باشه.
به نظرم همون g3010 خوبه.

ضمناً گفته باشم كه حداكثر سايز اين اسكنرها A4 هست و نميشه مثلاً كتاب فيزيك هاليدي هر دو صفحه مجاور رو همزمان اسكن كنيم. هميشه در آن واحد فقط يكي از صفحه ها داخل اسكنر جا ميشه.

ضمناً نمي دونم A4 رو تو چند ثانيه اسكن مي كنه اما بستگي به كيفيت اسكن داره. اگه يه متن سياه و سفيد رو بخوايد اسكن كنيد حدوداً 18 ثانيه. ولي اگه حساب وقت تلف شده رو هم بكنيم مي بينيم كه جز در موارد ضروري، اصلاً نمي صرفه بالاي سر دستگاه وايستيم و كتاب اسكن كنيم. چون خيلي طول مي كشه و براي هر صفحه هم بايد هر بار دو سه تا كليك بكني. مثل دستگاه كپي نيست كه تند و تند كپي كنه و شما فقط صفحه عوض كني.

Mohammadirani@

Registered User
لایک‌ها
10
من كه تا حالا اسكنر كاغذكش نديدم كه قيمت زير 250 تومن داشته باشه.
به نظرم همون g3010 خوبه.

ضمناً گفته باشم كه حداكثر سايز اين اسكنرها A4 هست و نميشه مثلاً كتاب فيزيك هاليدي هر دو صفحه مجاور رو همزمان اسكن كنيم. هميشه در آن واحد فقط يكي از صفحه ها داخل اسكنر جا ميشه.

ضمناً نمي دونم A4 رو تو چند ثانيه اسكن مي كنه اما بستگي به كيفيت اسكن داره. اگه يه متن سياه و سفيد رو بخوايد اسكن كنيد حدوداً 18 ثانيه. ولي اگه حساب وقت تلف شده رو هم بكنيم مي بينيم كه جز در موارد ضروري، اصلاً نمي صرفه بالاي سر دستگاه وايستيم و كتاب اسكن كنيم. چون خيلي طول مي كشه و براي هر صفحه هم بايد هر بار دو سه تا كليك بكني. مثل دستگاه كپي نيست كه تند و تند كپي كنه و شما فقط صفحه عوض كني.
برای اسکن مداوم بودن تغییر تنیظیمات اسکنر Canon یه نرم افزار داره که کارش همینه روی خود اسکنر هم کلید ها و تکنه های تعبیه شده که نیازی نیست فرد اسکن کننده بین کامیپوتر و اسکنر جابه جا بشه و کلیک کنه فقط کاغذ یا کتاب رو میگزارید بعد یک کلید روی اسکنر فشار میدید .. فایل عکس بدون واسطه توی یک فولدر ذخیره میشه .. البته قابلیت پرینت خودکار هم داره ...

prsiangame

Registered User
لایک‌ها
24
یه پرینتر رنگی جوهر افشان تو مایه های 150 تومن می خوام برای چاپ کاور نرم افزار چی پیشنهاد می کنید در ضمن قیمت چاپ کاور با پرینتر چند در میاد.چون من الان دارم بیرون برای هر کپی رنگی 200 تومن می دم.

maral55

Registered User
لایک‌ها
0
با سلام يك پرينتر ليزري سياه سفيد ميخوام كه اسكنر هم داشته باشه. قيمتش هم بيشتر از 150 هزار تومان نباشه ، مدلي رو پيشنهاد ميكنيد؟

sepehr79

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلام
لطفا" نظرتون رو در مورد پرینتر CANON IP 6700 بفرمایید و آیا برای کاهای خانگی تو این رنج قیمت گزینه مناسب دیگری هم هست.
با تشکر

sepehr79

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلام
لطفا" نظرتون رو در مورد پرینتر CANON IP 6700 بفرمایید و آیا برای کارهای خانگی تو این رنج قیمت گزینه مناسب دیگری هم هست.
با تشکر

actros

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
3,474
سلام
یعنی کیفیت عکس رنگی این دو مدل( HP K550----- HP 1280 )با مدل 5163 که شما فرمودید برابر؟
اگر اینطوره پس تفاوت قیمت زیاد بین آنها برای چه ویژگی هاشون وآیا با توجه به هزینه شارژ کارتریج اگر من برای کارهای خونگی HP K550 یا HP 1280 بگیرم اشتباه کردم؟
با تشکر

بیخیال 1280 شو A3 کاغذاش گرونه.
198.gif
به کارت هم نمیاد
یه نکته رو باید بهش توجه کنی پرینترهای جوهر افشان کیفیتشون وابستگی عجیبی به نوع کاغذ دارن.
میشه گفت رو کاغذ عکس حتی ارزونترین پرینتر هم نتیجه خیلی خوبی میده.
حالا ممکنه بپرسی مثلا K550 چرا 190 تومنه؟ :blink:
جوابش اینه که این پرینترها برای چاپ عکس و کارهای حرفه ای ساخته شده اند.سرعت این پرینترها خیلی بالاست. برای هر رنگ هم کارتریج مجزا در نظر گرفته شده. و از همه مهمتر بافر بالایی دارند.
چاپ یه PSD به حجم 200 مگ اونهم در بهترین کیفیت با پرینترهای معمولی کار مشکلیه( اگه نگیم غیر ممکن).ولی پرینترهای حرفه ای براحتی این کار رو انجام میدن.
در کل تفاوتشون تو این جور موارده.(کیفیتشون هم بالاخره در بهترین سطحه)
برای کارهای خونگی همون 5163 بگیر خیالت راحت;)

hp scanjet G3010 خوبه؟؟ ارزون تر که نگاتیو هم اسکن کنه پیدا نکردم:(
در ضمن اگه قسمت دوم سوالمم جواب بدین خیلی ممنون میشم:happy: ( کابل پرینتر با اسکنر یکیه؟؟)

عالیه;)

تو رنج 50 تومن چه پرینتری رنگی بگیرم خوبه برای استفاده شخصی که هم با کیفیت باشه هم با امکانات نسبت به این قیمت ضمنا کاتریجش هم قیمتش خوب باشه و در دسترس باشه؟

HP مدل 4163 حدودا 60 تومنه.
2360 = 43
2460 = 47
4160 = 39
همشون هم شارژ میشن.جوهاشونم یکیه;) کارتریجشونم در دسترسه.:lol:

البته قبلش یه سئوال:

کاریست بس مشکل. مگر اینکه کتابو ورق ورق کنی و یه اسکنر کاغذ خور هم بگیری که یه تومن برات آب میخوره:wacko:
البته کنن که دوستان عکسشو گذاشته بودن ایده جالبی داره.من تا حالا باهاش کار نکردم.

یه پرینتر رنگی جوهر افشان تو مایه های 150 تومن می خوام برای چاپ کاور نرم افزار چی پیشنهاد می کنید در ضمن قیمت چاپ کاور با پرینتر چند در میاد.چون من الان دارم بیرون برای هر کپی رنگی 200 تومن می دم.

برای چاپ کاور فقط باید به اپسون فکر کنی.:)
R270 خیلی خوبه .من ماه پیش 137 گرفتم. البته برای کار شما خرید کارتریج به صرفه نیست.دو راه داری:
1- 90 تومن بدی تانک بگیری(100 میل هم جوهر توش داره و راحت 500 تا A4 تمام رنگی رو پرینت میگیره.) شارژشم به راحتی توسط یک عدد قیف انجام میشه;) هر 100 میل جوهرش 3500 قیمتشه ( برای خرید به پاساژ ایران طبقه آخر فروشگاه اپسون مراجعه کن خودش برات نصب میکنه )
2- کارتریج قابل شارژ بگیری. این کارتریجها مثل کارتریجهای معمولی هستند ولی بالاشون سوراخ داره که می تونی شارژشون کنی.( قیمتشونو ندارم ولی مسلما از تانک ارزونتره)
من خرید تانک رو توصیه میکنم. بگیری میفهمی چه نعمتیه:lol:
با خرید تانک فکر کنم هزینه هزینه هر برگ A4 زیر 50 تومن بشه:p

prsiangame

Registered User
لایک‌ها
24
بیخیال 1280 شو A3 کاغذاش گرونه.
198.gif
به کارت هم نمیاد
یه نکته رو باید بهش توجه کنی پرینترهای جوهر افشان کیفیتشون وابستگی عجیبی به نوع کاغذ دارن.
میشه گفت رو کاغذ عکس حتی ارزونترین پرینتر هم نتیجه خیلی خوبی میده.
حالا ممکنه بپرسی مثلا K550 چرا 190 تومنه؟ :blink:
جوابش اینه که این پرینترها برای چاپ عکس و کارهای حرفه ای ساخته شده اند.سرعت این پرینترها خیلی بالاست. برای هر رنگ هم کارتریج مجزا در نظر گرفته شده. و از همه مهمتر بافر بالایی دارند.
چاپ یه PSD به حجم 200 مگ اونهم در بهترین کیفیت با پرینترهای معمولی کار مشکلیه( اگه نگیم غیر ممکن).ولی پرینترهای حرفه ای براحتی این کار رو انجام میدن.
در کل تفاوتشون تو این جور موارده.(کیفیتشون هم بالاخره در بهترین سطحه)
برای کارهای خونگی همون 5163 بگیر خیالت راحت;)

عالیه;)

HP مدل 4163 حدودا 60 تومنه.
2360 = 43
2460 = 47
4160 = 39
همشون هم شارژ میشن.جوهاشونم یکیه;) کارتریجشونم در دسترسه.:lol:

کاریست بس مشکل. مگر اینکه کتابو ورق ورق کنی و یه اسکنر کاغذ خور هم بگیری که یه تومن برات آب میخوره:wacko:
البته کنن که دوستان عکسشو گذاشته بودن ایده جالبی داره.من تا حالا باهاش کار نکردم.

برای چاپ کاور فقط باید به اپسون فکر کنی.:)
R270 خیلی خوبه .من ماه پیش 137 گرفتم. البته برای کار شما خرید کارتریج به صرفه نیست.دو راه داری:
1- 90 تومن بدی تانک بگیری(100 میل هم جوهر توش داره و راحت 500 تا A4 تمام رنگی رو پرینت میگیره.) شارژشم به راحتی توسط یک عدد قیف انجام میشه;) هر 100 میل جوهرش 3500 قیمتشه ( برای خرید به پاساژ ایران طبقه آخر فروشگاه اپسون مراجعه کن خودش برات نصب میکنه )
2- کارتریج قابل شارژ بگیری. این کارتریجها مثل کارتریجهای معمولی هستند ولی بالاشون سوراخ داره که می تونی شارژشون کنی.( قیمتشونو ندارم ولی مسلما از تانک ارزونتره)
من خرید تانک رو توصیه میکنم. بگیری میفهمی چه نعمتیه:lol:
با خرید تانک فکر کنم هزینه هزینه هر برگ A4 زیر 50 تومن بشه:p

دستت درد نکنه ممنون .یعنی 137 پول خود پرینتر 90 تومن پول تانک درسته؟ منظورت پاساژ ایران زمین هست همونکه پایین میدان ولیعصره طبقه سوم؟

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25
برای اسکن مداوم بودن تغییر تنیظیمات اسکنر Canon یه نرم افزار داره که کارش همینه روی خود اسکنر هم کلید ها و تکنه های تعبیه شده که نیازی نیست فرد اسکن کننده بین کامیپوتر و اسکنر جابه جا بشه و کلیک کنه فقط کاغذ یا کتاب رو میگزارید بعد یک کلید روی اسکنر فشار میدید .. فایل عکس بدون واسطه توی یک فولدر ذخیره میشه .. البته قابلیت پرینت خودکار هم داره ...
ببخشيد، اسم نرم افزار رو هم مي دونيد چي هست؟

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25
با سلام يك پرينتر ليزري سياه سفيد ميخوام كه اسكنر هم داشته باشه. قيمتش هم بيشتر از 150 هزار تومان نباشه ، مدلي رو پيشنهاد ميكنيد؟
اگه سه كاره ليزري ميخواي، حداقل 180 بايد بدي.
با اين قيمت، فقط مي توني اسكنر و پرينتر مجزا بگيري. مثلاً مدل هاي معمولي اچ پي و كنن خوب هست. مثلاً پرينتر اچ پي 1020 با اسكنر Canon Linde 20 .

برو سايت rayansaba خودت ببين.

بالا