• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

پرینتر و اسکنر

TakDVD

Registered User
لایک‌ها
2
من يك hpd5063 خريدم (از بازار رضا و قيمت 68 هزارتومان) مي خواستم بدونم اين چه جوري روي سي دي چاپ مي كنه ! مستقيم روي خود سي دي چاپ مي كنه يا ليبل كاغذي ؟! آخه روي خودش چند تا ليبل كاغذي است و توضيحي از اينكه مستقيم روي خود سي دي ها بزنه توضيحي نداده ! هد خراب نمب شه اگه روي خود سي دي بخواد بزنه ؟ :lol: و خلاصه چجورياس ؟؟؟

pirmard

Registered User
لایک‌ها
5
من يك hpd5063 خريدم (از بازار رضا و قيمت 68 هزارتومان) مي خواستم بدونم اين چه جوري روي سي دي چاپ مي كنه ! مستقيم روي خود سي دي چاپ مي كنه يا ليبل كاغذي ؟! آخه روي خودش چند تا ليبل كاغذي است و توضيحي از اينكه مستقيم روي خود سي دي ها بزنه توضيحي نداده ! هد خراب نمب شه اگه روي خود سي دي بخواد بزنه ؟ :lol: و خلاصه چجورياس ؟؟؟

اینا که رو سی دی چاپ می کنن به درد نمی خوره
رو سی دی دست خیس بکشی پاک میشه .
ناخن بکشی پاک میشه

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25
یه پرینتر لیزری سیاه سفید میخوام . قیمت حدود 200 . اگر اسکنر هم داشته باشه روش که بهتر . ولی کیفیتش برام خیلی مهمه . شما چی پیشنهاد میکنین؟
در میان انبوه دخمه ها نشستم و دیدم چنان است که پنداری همه آنهایی که دردل دخمه ها خفته اند برادران منند. (علی شریعتی)

hp 1005
printer+scanner+copy

sepehr79

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
من میخواستم بدونم که گیت شارژ پرینترPhotosmart D7363 موجود هست ؟از کجا میشه تهیه کرد.
با تشکر

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25
سلام
من میخواستم بدونم که گیت شارژ پرینترPhotosmart D7363 موجود هست ؟از کجا میشه تهیه کرد.
با تشکر
آقا هادي (actrox) متخصص چاپگرهاي جوهرافشان هست. ولي اينطور كه ميگن واسه همه مارك ها كيت شارژ گير مياد.

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25
مرسی خیلی قشنگه . ولی من شنیدم canon خوش کیفیت تره درسته ؟
كنن بعد از اچ پي بهترين هست.
در مقايسه اين مدل اچ پي با مدل مشابه كنن، سرعت كنن بيشتر هست اما اچ پي سيني كاغذ روباز داره كه گذاشتن و برداشتن كاغذها رو راحت تر مي كنه.
مي توني تو سايت RayanSaba.com مقايسه كني.

actros

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
3,474
سلام
با تشکر

جواد جون لطف دارن
2lxe53l.gif

یه سر به پاساژ ایران بزن (خ ولیعصر بالاتر از طالقانی)
از راهروی پائین که وارد میشی چند تا نغازه پرینتر فروشی هست.
چند تا هم طبقه بلاش هست.;)
برو انشا.. که پیدا کنی:lol:

مرسی خیلی قشنگه . ولی من شنیدم canon خوش کیفیت تره درسته ؟

اشتباه شنیدی. تو کیفیت و به قول معروف سگ جونی فقط اچ پی;)

سلام دوستان
چند تا مشکل فنی داشتم ممنون میشم جواب بدین
1)من یه اسکن g3010 گرفتم موقع کار یه کم صدا میکنه (موقع رفت وبرگشت هدش) چون من تا حالا از نزدیک با اسکنر کار نکردم میخواستم بدونم عادیه؟؟
2)صفحه ی اسکنررو با چی باید تمیز کنم (رد انگشتام روش مونده:))
3)زمانی که میخواد برا اسکن آماده بشه خیلی زیاده ،مثلا 20 ثانیه کارشه آماده بشه ولی تو 10 ثانیه اسکن میکنه(10 ثانیه هدش میاد تا آخر ولی شروع اسکن 20 ثانیه طول میکشه)مفهوم بود:D
4)یه سوالم در مورد پرینتر 1020 داشتم ،وقتی مثلا میزنیم 50 صفحه پرینت کنه بعد منصرف میشیم چجوری
میتونیم وسط کار کنسلش کنیم ؟؟؟وچجوری میتونم شفافیت رو تنظیم کنم (کمرنگ یا پر رنگیشو)

:blush:ThanX A loT

کامی جون من جوابت رو همون اولش دادم ولی گویا در اخرین لحظات ثبت نشده.حال دوباره میگم:
1- کاملا عادیه;)
2- اگه رد انگشته مهم نیشت تو اسکن نمیفته ولی کوچکترین گرد و خاک تو اسکن میفته مخصوصا تو رزولوشن های بالا. سعی کن یه کاور براش جور کنی.
3- اینهم عادیه چون لامپش داره گرم میشه.;)
4- در مورد قطع کردن یه راه حل ساده و نا جوانمردانه وجود داره کلید 0-1 رو بزنی رو 0 :lol: یا کابل USB رو بکشی:D

sepehr79

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
جواد جون لطف دارن
2lxe53l.gif

یه سر به پاساژ ایران بزن (خ ولیعصر بالاتر از طالقانی)
از راهروی پائین که وارد میشی چند تا نغازه پرینتر فروشی هست.
چند تا هم طبقه بلاش هست.;)
برو انشا.. که پیدا کنی:lol:

خیلی ممنون از شما وهمچنین آقا جواد از راهنمایی ها و تجربیات شما عزیزان نهایت استفاده رو میبرم.
راستش با توجه به پیشنهاد جناب actros نسبت به خرید پرینتر 5163 برای مصارف خونگی من تو سایت ایران اچ پی این مدل رو پیدا نکردم ولی دو مدل D7363---D7163 مورد توجه من قرار گرفت که فرق آنچنانی با توجه به تفاوت قیمت 30هزار تومنی با هم نداشتند .
دلیل اون سوال من هم برای این بود که باتوجه به اینکه این مدل پرینتر ها 6 تا کارتریج دارن وقیمت هر کارتریج هم حداقل 20 هزار تومن هست آیا میتونم خودم گیت شارژ این مدل ها رو تهیه کنم وشارژکنم که با راهنمایی شما این مشکل حل شد.
حالا سوال من اینجاست که کدوم یک از این مدل ها رو انتخاب کنم و آیا با اختلاف قیمت 30 هزار تومن ارزش داره من D7363 بخرم یا نه.
از توجه و لطفتون بینهایت سپاسگزارم.

X-MAX

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
من دیروز پرینتر اچ پی مدل 9650 رو خریدم که تا سایز +A3 چاپ می کنه و من برای چاپ نقشه می خوام از اون استفاده کنم . این پرینتر کمی قدیمی است ( مدل 2003) ولی با توجه به دقت چاپ و قیمت اون و اینکه دارای کیت شارژ است برای من بهترین انتخاب بود . به هر حال وقتی که پرینتر رو از تو جعبه در آوردم متوجه برچسبی شدم که در پشت دستگاه چسبیده بود و بر روی آن عبارت ReManufactured (به معنی دوباره سازی شده) چاپ شده بود . همچنین وقتی دقت کردم دیدم قبلاً زیر برچسب اصلی پشت دستگاه که بر روی آن مدل و شماره سریال چاپ شده برچسب دیگری بوده و نوشته های آن از زیر پیداست . این پرینتر ساخت سنگاپور می باشد . من هنوز چسب های پلمب دستگاه را باز نکرده ام . می خواستم بدانم آیا کسی از وضعیت این مدل پرینترها اطلاعی دارد یا نه و اگر ایرادی در این وضعیت وجود دارد آن را به فروشنده برگردانم .

actros

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
3,474
خیلی ممنون از شما وهمچنین آقا جواد از راهنمایی ها و تجربیات شما عزیزان نهایت استفاده رو میبرم.
راستش با توجه به پیشنهاد جناب actros نسبت به خرید پرینتر 5163 برای مصارف خونگی من تو سایت ایران اچ پی این مدل رو پیدا نکردم ولی دو مدل D7363---D7163 مورد توجه من قرار گرفت که فرق آنچنانی با توجه به تفاوت قیمت 30هزار تومنی با هم نداشتند .
دلیل اون سوال من هم برای این بود که باتوجه به اینکه این مدل پرینتر ها 6 تا کارتریج دارن وقیمت هر کارتریج هم حداقل 20 هزار تومن هست آیا میتونم خودم گیت شارژ این مدل ها رو تهیه کنم وشارژکنم که با راهنمایی شما این مشکل حل شد.
حالا سوال من اینجاست که کدوم یک از این مدل ها رو انتخاب کنم و آیا با اختلاف قیمت 30 هزار تومن ارزش داره من D7363 بخرم یا نه.
از توجه و لطفتون بینهایت سپاسگزارم.

یکی از بچه ها تو همین سایت 5163 رو 65 خریده بود (اگه اشتیباه نکرده باشم )
حالا یه مساله تعیین کننده هست:
باید از مغازه دار بپرسی از این مدلهلیی که گفتی ( 5163 -7163 یا هر مدلی که مد نظرته ) کدومشون کیت شارژشون در دسترسه؟
اگه 5163 کیت شارژش بودش 5163 بگیر.
اگه 5163 کیت شارزش نبود و مال 7163 بود 7163 رو بگیر .
از لحاظ کیفیتی فرقی ندارند. 7163 کمی سرعتش بیشتره;)

vahid_persian

کاربر فعال مالتی مدیا
کاربر فعال
لایک‌ها
0
كنن بعد از اچ پي بهترين هست.
در مقايسه اين مدل اچ پي با مدل مشابه كنن، سرعت كنن بيشتر هست اما اچ پي سيني كاغذ روباز داره كه گذاشتن و برداشتن كاغذها رو راحت تر مي كنه.
مي توني تو سايت RayanSaba.com مقايسه كني.

مرسی جواد جان . یه سوال هم در مورد کارتریجاشون دارم . هر کارتریج چند صفحه متن میزنه ؟ چند بار میشه شارجشون کرد ؟ متشکر

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25
مرسی جواد جان . یه سوال هم در مورد کارتریجاشون دارم . هر کارتریج چند صفحه متن میزنه ؟ چند بار میشه شارجشون کرد ؟ متشکر
ظرفيت كارتريج همه ليزري هاي معمولي تقريباً يكسان هست.
اگه متن خالي بخواي چاپ كني حدود 2000 صفحه. ولي چون بعضي وقت ها عكس هم چاپ مي كنيم، حدود 1500 صفحه براي هر بار شارژ كارتريج حساب كن. اگه گزينه EconoMode (حالت اقتصادي) رو فعال كني نوشته ها رو كمرنگ تر كرده و 40% به اعداد بالا اضافه ميشه.

تعداد دفعات شارژ هم محدديت نداره. فقط معمولاً بعد از هر 3-4 بار كه شارژ مي كنيم نياز به تعويض درام هست كه 14 تومن قيمتشه. هزينه هر بار شارژ حدود 10 تومنه.

X-MAX

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
من دیروز پرینتر اچ پی مدل 9650 رو خریدم که تا سایز +A3 چاپ می کنه و من برای چاپ نقشه می خوام از اون استفاده کنم . این پرینتر کمی قدیمی است ( مدل 2003) ولی با توجه به دقت چاپ و قیمت اون و اینکه دارای کیت شارژ است برای من بهترین انتخاب بود . به هر حال وقتی که پرینتر رو از تو جعبه در آوردم متوجه برچسبی شدم که در پشت دستگاه چسبیده بود و بر روی آن عبارت ReManufactured (به معنی دوباره سازی شده) چاپ شده بود . همچنین وقتی دقت کردم دیدم قبلاً زیر برچسب اصلی پشت دستگاه که بر روی آن مدل و شماره سریال چاپ شده برچسب دیگری بوده و نوشته های آن از زیر پیداست . این پرینتر ساخت سنگاپور می باشد . من هنوز چسب های پلمب دستگاه را باز نکرده ام . می خواستم بدانم آیا کسی از وضعیت این مدل پرینترها اطلاعی دارد یا نه و اگر ایرادی در این وضعیت وجود دارد آن را به فروشنده برگردانم .

کسی تا به حال با این مورد برخورد نکرده ؟

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25
من برخورد نكردم و نمي دونم كه چي هست. ولي اگه دستگاه به نظر نو مياد و مشكل خاصي نداره به نظرم بهتره نگران اين موضوع نشي. احتمالاً دستگاه شما 1 سال هم گارانتي داره كه در صورت بروز هر مشكلي تو اين مدت مي توني بري برطرف كني. اگه ميخواي خيالت راحت بشه يه تماس با فروشنده بگير و ازش سوال كن.

X-MAX

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
متاسفانه مشکل همینجاست ، چون فروشنده می گوید برای این مدل هیچ گارانتی وجود ندارد ، برای اینکه این محصول تولید سال 2004 می باشد . متاسفانه با این قیمت (235000 تومان) مدل دیگری وجود ندارد که دقت چاپ این دستگاه را داشته باشد . برای چاپ +A3 فقط مدل 1280 و K850 موجود بود که اولی دارای DPI پایین تر و دومی باقیمت تقریبا دو برابر پرینتر 9650 به فروش می رسد .

vahid_persian

کاربر فعال مالتی مدیا
کاربر فعال
لایک‌ها
0
ظرفيت كارتريج همه ليزري هاي معمولي تقريباً يكسان هست.
اگه متن خالي بخواي چاپ كني حدود 2000 صفحه. ولي چون بعضي وقت ها عكس هم چاپ مي كنيم، حدود 1500 صفحه براي هر بار شارژ كارتريج حساب كن. اگه گزينه EconoMode (حالت اقتصادي) رو فعال كني نوشته ها رو كمرنگ تر كرده و 40% به اعداد بالا اضافه ميشه.

تعداد دفعات شارژ هم محدديت نداره. فقط معمولاً بعد از هر 3-4 بار كه شارژ مي كنيم نياز به تعويض درام هست كه 14 تومن قيمتشه. هزينه هر بار شارژ حدود 10 تومنه.

مرسی از توضیحات کاملت . راسی قضیه color چیه که جولوش زده yes ؟ من سیاه سفید میخواستما

sarabayat83

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
در اين قسمت هر گونه سوالي در مورد خريد اين دو قطعه (پرينتر و اسكنر ) داريد مطرح كنيد.
با تشكر :)

سلام
من بدنبال یک پرینتر قدیمی ام که بو وسیله یک روبات ساده کار میکرده.این روبات ماژیک های رنگ را برمیداشته و از این طریق طرح رو به کاغذ منتقل میکرده. اگر اطلاعاتی از این پرینتر دارید و یا حتی مارک اونو میدونید خواهش میکنم راهنماییم کنید. و اینکه از کجا میتونم تهیه کنم . ممنونم .....:)

3tareh

Registered User
لایک‌ها
2
من می خوام یه سه کاره بگیرم که قیمتش بین 100 تا 150 تومن باشه.کیفیتش خوب باشه.مصرفمم برای کارای معمولی و عکسه.دوستان چی پیشنهاد می کنن؟

بالا