• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

پرینتر و اسکنر

saeed_hoseiny

Registered User
لایک‌ها
559
با سلام به همه دوستان
من در اینجا لازم دونستم بابت مشکلاتی که برای خودم و بعضی از مشتریهام پیش اومد این پست رو بدم تا دوستان این مشکلات رو تجربه نکنن .
در گذشته به قطعات بیشتر میشد اعتماد کرد حتی به فروشنده ها . ولی فعلا همه چیز تغییر کرده . دوستان چند وقتیه که پرینترهای پر فروش مثل 1018 و 1020 HP و یه سری دیگه از این مدلها رو باز میکنن و کارتریجهای غیر اورجینال توش میزارن و یه مقدار ارزونتر میفروشن .البته این مسئله در قدیم هم مرسوم بود ولی کمتر از الان بود. البته در بعضی مواقع کارتنهاشونو هم عوض میکنن و کارتن خاکی یا کارت آبی سفید هستش که جفتشون غیر اورجینال هستن . البته اینو بگم که بهتون میگن گارانتیه الماسه اینم درسته ولی خود پرینتر گارانتیه الماسه و کارتریج کاملا غیر اورجیناله .
کارتریجها ی غیر اورجینال هم دو دسته هستن :
1 - کارتریجهایی که توی ایران مجددا پر میشن که بدترین نوعشه
2 - کارتریجهای غیر اورجینالی که وارد میشه که روی این بیشتر میشه حساب کرد
دوستان من فقط خواستم اینو بگم که خیلی مراقب باشید و گول قیمت ارزون رو نخورید البته در اینجا اساتیدی هستن که استاد ما هستن و کاملا از این مسائل واقفا

آرزوی موفقیت برای همه دارم

Majid_4553

کاربر برنزی تالار فوتبال - فروشنده معتبر
کاربر فعال
لایک‌ها
653
ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴

actros

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
3,474
با سلام به همه دوستان
من در اینجا لازم دونستم بابت مشکلاتی که برای خودم و بعضی از مشتریهام پیش اومد این پست رو بدم تا دوستان این مشکلات رو تجربه نکنن .
در گذشته به قطعات بیشتر میشد اعتماد کرد حتی به فروشنده ها . ولی فعلا همه چیز تغییر کرده . دوستان چند وقتیه که پرینترهای پر فروش مثل 1018 و 1020 HP و یه سری دیگه از این مدلها رو باز میکنن و کارتریجهای غیر اورجینال توش میزارن و یه مقدار ارزونتر میفروشن .البته این مسئله در قدیم هم مرسوم بود ولی کمتر از الان بود. البته در بعضی مواقع کارتنهاشونو هم عوض میکنن و کارتن خاکی یا کارت آبی سفید هستش که جفتشون غیر اورجینال هستن . البته اینو بگم که بهتون میگن گارانتیه الماسه اینم درسته ولی خود پرینتر گارانتیه الماسه و کارتریج کاملا غیر اورجیناله .
دوستان من فقط خواستم اینو بگم که خیلی مراقب باشید و گول قیمت ارزون رو نخورید البته در اینجا اساتیدی هستن که استاد ما هستن و کاملا از این مسائل واقفا

حرف شما تائید میشه.
یادمه یکی دو سال پیش داشتم از جلوی پاساژ ایران رد میشدم. یه نفر نزدیک 4 تا کارتریج مشکی لیزری تو بغل داشت از عرض ولیعصر رد میشد که یهو پاش گیر کرد خورد زمین.
از ظاهر کارتن ها و معلوم بود که همه به قول معروف Refresh شده اند.
کلی برای صاحبان آینده کارتریجها دلم سوخت.

در مورد جوهر افشانها هم همین مطلب به نحو دیگه ای صادقه.
بعضی از پرینترهای اپسون از چیپ AMD استفاده میکنند که حتی با کارتریجهای ارجینال تو کارتنرینتر هم مشکل داره.
کارتریجهای مادیران رو هم یه خط در میون میشناسه.
حالا تصور کن یکی (از جمله خودم) از سر بی اطلاعی از اینها میخره اونقته که تازه میفهمه چه بلایی سرش اومده.(البته من از همون اول تانک خریدم وکارتریج خودش رو بر ای گارانتی نگه داشتم.ولی یه روز خواستم امتحانشون کنم دیدم یه رنگشو نمیشناسه:wacko: )

Persiastore

کاربر فعال تجارت آنلاین
کاربر فعال
لایک‌ها
212
حرف شما تائید میشه.
یادمه یکی دو سال پیش داشتم از جلوی پاساژ ایران رد میشدم. یه نفر نزدیک 4 تا کارتریج مشکی لیزری تو بغل داشت از عرض ولیعصر رد میشد که یهو پاش گیر کرد خورد زمین.
از ظاهر کارتن ها و معلوم بود که همه به قول معروف Refresh شده اند.
کلی برای صاحبان آینده کارتریجها دلم سوخت.

در مورد جوهر افشانها هم همین مطلب به نحو دیگه ای صادقه.
بعضی از پرینترهای اپسون از چیپ AMD استفاده میکنند که حتی با کارتریجهای ارجینال تو کارتنرینتر هم مشکل داره.
کارتریجهای مادیران رو هم یه خط در میون میشناسه.
حالا تصور کن یکی (از جمله خودم) از سر بی اطلاعی از اینها میخره اونقته که تازه میفهمه چه بلایی سرش اومده.(البته من از همون اول تانک خریدم وکارتریج خودش رو بر ای گارانتی نگه داشتم.ولی یه روز خواستم امتحانشون کنم دیدم یه رنگشو نمیشناسه:wacko: )
خوب ما حالا از کجا بفهمیم که این پرینتری که میخریم کارتریجش اصله ؟؟؟

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25
تا حالا من هر چی لازم داشتم تو اینجا پیدا کرده بودم ولی در مورد آموزش شارژ پرینتر لیزری چیز بدرد بخوری ندیدم.
این شد که سری به سایتهای خارجی زدم و این رو پیدا کردم.یک آموزش کامل به همراه عکس.
در ضمن این آموزش برای hp مدلهای 1020/1018هست چون کارتریج هر دو شون یکیه (البته شاید برای بعضی دیگه هم باشه!)
حالا دیگه برید و حالشو ببرید.
hp1012
البته اینجا هم چند تایی آموزش برای پرینتر ها مختلف هست.
دستت درد نكنه. اميدوارم بتونم استفاده كنم. اگه كسي تونست خبر بده.

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25
بچه ها از ایران اچ پی پرینتر چند کاره خریدم.1 هفته میشه.الان کارتریج سیاه تموم شده.140 ماله سیاه و 141 ماله رنگی.تو خود سایتوشون از این کارتریج ندارن.من شهرستان هستم.سایتی رو نمیشناسید که بفروشه؟قیمتاشون چنده؟ نامردا فکر کنم کارتریج کارکرده گذاشته بودن توش

مي توني به سايت Rayansaba يا Goldiran رجوع كني احتمالاً بايد داشته باشند. ولي نگفتي چه مدلي خريدي كه اينقدر زود تموم شده. مگه چند برگ باهاش پرينت كردي؟

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25
با سلام به همه دوستان

همين چند صفحه پيش بود كه يكي مي گفت كارتريج نو اچ پي 1018 بد چاپ مي كنه. پس علت اينه؟

حالا ما چكار كنيم پس؟ از كجا ميشه فهميد؟

ZIA

Registered User
لایک‌ها
36
سلام

من در روز حدود 300 تا پرینت پی در پی دارم در یک زمان

دستگاه HP LaserJet P3005 رو مد نظر دارم چطوره انتخابم درست هست؟

Edited**

Registered User
لایک‌ها
0
G3010 هست زیر 100 تومنه:
کیفیتش حرف نداره.:lol:

c204.jpg

حرف جواد بسیار درست هست.
لیزری زیر 250 نداره. تازه به در شما هم نمیخوره.(رو کاغذ عکس چاپ نیمکنه)
باید بری سراغ جوهر افشان
5063 خیلی خوبه قیمتش هم 80 تومنه.;)
همه پرینترهای جوهر افشان می تونند در اندازه 15*10 یا کوچکتر چاپ کنند.:p

بسیار ممنونم.

اما موقع قطعی شدن خرید باز هم قبلش میام چندتا سوال میپرسم:blush:

mhaf

کاربر فعال برق و الکترونیک
کاربر فعال
لایک‌ها
314
دستت درد نكنه. اميدوارم بتونم استفاده كنم. اگه كسي تونست خبر بده.
به جان خودم اونهمه کار 7 تومان میرزه
بابا همه جا هفت تومان میگیرن شارژ میکنن تازه پودر هم با خودشونه
به نظر شما چی؟ نمی ارزه؟

mhaf

کاربر فعال
لایک‌ها
314
سلام

من در روز حدود 300 تا پرینت پی در پی دارم در یک زمان

دستگاه HP LaserJet P3005 رو مد نظر دارم چطوره انتخابم درست هست؟
نظر من رو میخوای هر 100 تا پرینتی که گرفتی بزار 10 دقیقه دستگاه خنک بشه

mhaf

کاربر فعال
لایک‌ها
314
همين چند صفحه پيش بود كه يكي مي گفت كارتريج نو اچ پي 1018 بد چاپ مي كنه. پس علت اينه؟

عزیزان پرینتر میخرین جلوی طرف بازش کنین و نگاه کنین ببینین کارتریجش ژاپنی هست یا نه؟
شرکت اچ پی تونر ها رو خودش ژاپنی میزاره
اگه غیر از ژاپنی بود مطمئن باشین فروشنده قبلا بازش کرده
یه چیز دیگه اگه امکانش هست همونجا برین تو سایت اچ پی و چک کنین ببینین شماره سریالش دارای گارانتی هست یا نه
من این کار رو نکردم رفتم خونه دیدم گارانتی نداره
بعد هم مغازه دار قبول نکرد من هم ازش شکایت کردم و بعد معلوم شد جنس قاچاقی بوده
اسم فروشگاه هم میگم که همتون بدونید چه دزدهایی هستند
فروشگاه ری پرداز

majid p

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام دوستان من دوهفته پیش یک پرینتر ار270 اپسون خریدم که یعنی با ان عکس چاپ کنم تا زمانی که از کاترجهای فابریک خودش استفاده می کردم بد چاپ نمیکرد ولی وقتی که کاتریجهاش تمام شد ومن یک ست کامل از کاتریجهای مادیران را گرفتم و30000تومان بی زبان را برای خرید انها پرداخت کردم تازه مصیبت شروع شد وقتی کاتریجها را نصب کردم پرینتر یکی از رنگها را نمی شناخت وقتی به مغازهای که کاتریجها را از ان خریده بودم زنگ زدم گفت شما چند بار کاتریج را در بیاور ودوباره جا بزن من هم همین کار را کردم ولی درست نشد به فروشنده که خود نماینده اپسون بود گفت پرینتر را بیار در مغازه من هم همین کار را کردم وفروشنده بعد از کلی کشتی گرفتن با پرینتر گفت که ان کاتریج خراب است وباید عوض کنم وبعد از تعویض کاتریج پرینتر کاتریجهارا شناخت ومن هم به خانه امدم وبعد از وصل کردن پرینتر دوباره چراغ قرمز پرینتر روشن شد ودوباره الارم جوهر میداد البته این دفعه یک کاتریج دیگر را نمی شناخت ومن دوباره به نمایندگی تماس گرفتم واین بار اقای نماینده تفاده کرده اید وحالا میگویید که پرینتر کاتریج را نمی شناسد خلاصه دوستان سرتان را درد نیاورم من 30000تومان پول دادم ولی حتی یک پرینت هم نگرفتم این هم از گارانتی وجوهرهای واقعا مزخرف مادیران وحالا هم یک تانک برای ان گرفتم وجانم راحت شد من دوسال پیش یک پرینتر hp 1360 گرفتم وهنوز هم دارد کار می کند وتا به الان 20دفعه کاتریجهای ان را خودم شارژ کردم وبدون هیچ مشکلی دارد بای من کار می کند دوستان پرینتر اپسون به هیچ دردی نمی خورد وهرکی ان را به خرد در واقع پول خود را هدر داده پرینتر فقط hp

ZIA

Registered User
لایک‌ها
36
کسی می تونه برایم یک دستگاه فتکوپی شارپ 1118j جور کنه عوامل خردیش کجا هستند که با قیمت خوب بخرم

Palomino

Registered User
لایک‌ها
2

عزیزان پرینتر میخرین جلوی طرف بازش کنین و نگاه کنین ببینین کارتریجش ژاپنی هست یا نه؟
شرکت اچ پی تونر ها رو خودش ژاپنی میزاره
اگه غیر از ژاپنی بود مطمئن باشین فروشنده قبلا بازش کرده
یه چیز دیگه اگه امکانش هست همونجا برین تو سایت اچ پی و چک کنین ببینین شماره سریالش دارای گارانتی هست یا نه
من این کار رو نکردم رفتم خونه دیدم گارانتی نداره
بعد هم مغازه دار قبول نکرد من هم ازش شکایت کردم و بعد معلوم شد جنس قاچاقی بوده
اسم فروشگاه هم میگم که همتون بدونید چه دزدهایی هستند
فروشگاه ری پرداز

منم مشكل داشتم ولي خوشبختانه فروشگاهي كه ازش پرينتر رو خريده بودم كارتريج رو بعد از تست عوض كرد :) البته بد شانسي من كارتريجي كه عوض كرد هم مشكل داشت :( :wacko:
با اينكه اونرو تستش كرده بود ولي جالبه كه تو چاپ يك عكس تيره هيچ خرابي اي نشون نداد ولي وقتي خونه با يك عكس روشنتر تستش كردم اشكالاتش معلوم شد.
به دوستان توصيه مي كنم براي تست پرينتر از تصوير هاي تيره استفاده نكنين چون اشكالات رو نشون نميده. فكر كنم يك تصوير خاكستري يكدست خوب باشه. بهتره روي كول ديسك يا CD با خودتون ببرين و از فروشنده بخواين همونو چاپ كنه.

خوشبختانه براي بار دوم هم كه رفتم كارتريج رو بعد از تست عوض كرد. (احتمالا خودشون مي دونن كه چه جنسي به ملت مي دن :lol:)

ساخت ژاپن بودن كارتريج هم ملاك نيست. اولين كارتريجي كه عوض كرد با اينكه جلوي من از جعبه در آورد و بازش كرد و روش MADE IN JAPAN هم نوشته بود ولي وضعش از اولي خيلي خرابتر بود. فكر كنم شارژ شده بود چون تكونش كه مي دادي از لابلاش يكم تونر مي ريخت بيرون. كارتريج دوم هم روش MADE IN JAPAN نوشته و خوشبختانه تا حالا مشكلي نداشته. :)

خلاصه فكر كنم تنها كاري كه ميشه كرد اينه كه قبل از خريد حتما از فروشنده بخواين تست كنه. (با يك تصوير مناسب كه اشكالات رو بخوبي نشون بده)

دوستان ميشه بگين كجا ميشه شماره سريال رو چك كرد؟

ممنون

.

bas

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام دوستان و اساتید محترم.
من یک پرینتر چند کاره اپسون 5200 دارم.مدتی است که لامپ اسکنرش سوخته:(.بردمش مادیران میگه کل یونیت که اسکنر و دگمه ها روشه باید تعویض بشه و ما فقط لامپو تعویض نمی کنیم.قیمت تعویض یونیت هم به اندازه ی یک پرینتر نو چند مدل بالا تره یعنی حدود 90 تومان:eek: که اصلا به صرفه نیست.به چند تا از تعمیرگاه های متفرقه هم سر زدم اما اونام کاری جز گذاشتن هزینه رفت و آمد ،برام کاری نکردن.به یکی هم زنگ زدم گفت من لامپشو داشتم ماله پرینتر های دیگه بوده اماالان ندارم.لطفا منو راهنمایی کنید که از کجا میتونم لامپشو تهیه کنم.یا اگه ماله بقیه پرینترها بش میخوره مارکو مدلش چیه.کلی مرسی

prsiangame

Registered User
لایک‌ها
24
من دیروز از میر کامپیوتر یه r270 خریدم به قیمت 250 تومن البته با تانک حالا یه سوال دارم کاتریجش کجاست چون تو پرینتر یه فضای زیادی خالیه !نکنه کاتریجش رو به من ندادن.حالا اگه لازمه عکس بذارم.چون من یه 1020 hp دارم کاترجش به راحتی جداد میشه ولی این هرچی گشتم چیزی پیدا نکردم.

actros

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
3,474

سلام دوستان من دوهفته پیش یک پرینتر ار270 اپسون خریدم که یعنی با ان عکس چاپ کنم تا زمانی که از کاترجهای فابریک خودش استفاده می کردم بد چاپ نمیکرد ولی وقتی که کاتریجهاش تمام شد ومن یک ست کامل از کاتریجهای مادیران را گرفتم و30000تومان بی زبان را برای خرید انها پرداخت کردم تازه مصیبت شروع شد وقتی کاتریجها را نصب کردم پرینتر یکی از رنگها را نمی شناخت وقتی به مغازهای که کاتریجها را از ان خریده بودم زنگ زدم گفت شما چند بار کاتریج را در بیاور ودوباره جا بزن من هم همین کار را کردم ولی درست نشد به فروشنده که خود نماینده اپسون بود گفت پرینتر را بیار در مغازه من هم همین کار را کردم وفروشنده بعد از کلی کشتی گرفتن با پرینتر گفت که ان کاتریج خراب است وباید عوض کنم وبعد از تعویض کاتریج پرینتر کاتریجهارا شناخت ومن هم به خانه امدم وبعد از وصل کردن پرینتر دوباره چراغ قرمز پرینتر روشن شد ودوباره الارم جوهر میداد البته این دفعه یک کاتریج دیگر را نمی شناخت ومن دوباره به نمایندگی تماس گرفتم واین بار اقای نماینده تفاده کرده اید وحالا میگویید که پرینتر کاتریج را نمی شناسد

دلیل نشناختن فقط و فقط استفاده از چیپ AMD در پرینتر شماست. این مطلب رو نمایندگی هم میدونه;)

خلاصه دوستان سرتان را درد نیاورم من 30000تومان پول دادم ولی حتی یک پرینت هم نگرفتم این هم از گارانتی وجوهرهای واقعا مزخرف مادیران

حالا جالبیش اینجاست که میگن کارتریجهای مادیران ارزونه.
6 تا کارتریج ایرانی که آدم حالش از کیفیتش بهم میخوره رو 30 با ید بخری. در حالیکه یک ست کارتریج ارجینال HP ساخت سوئیس رو (با اون گرونی کارگر و هزینه شیپینگ) 33 تومن میخری.:lol:
تازهHP شارژ میشه و با کارتریجهای خودش حداقل 4 برایر کنن و اپسون پرینت میگیره. ماشاا.. اپسون یه هد کلینش
نصف جوهر رو قورت میده:wacko: (برای من که تانک دارم کاملا مشخصه)

وحالا هم یک تانک برای ان گرفتم وجانم راحت شد من دوسال پیش یک پرینتر hp 1360 گرفتم وهنوز هم دارد کار می کند وتا به الان 20دفعه کاتریجهای ان را خودم شارژ کردم وبدون هیچ مشکلی دارد بای من کار می کند دوستان پرینتر اپسون به هیچ دردی نمی خورد وهرکی ان را به خرد در واقع پول خود را هدر داده پرینتر فقط hp

این تجربه من هم هست بعد از 7 سال سر کله زدن با انواع و اقسام پرینترها.:D

سلام دوستان و اساتید محترم.
من یک پرینتر چند کاره اپسون 5200 دارم.مدتی است که لامپ اسکنرش سوخته:(.بردمش مادیران میگه کل یونیت که اسکنر و دگمه ها روشه باید تعویض بشه و ما فقط لامپو تعویض نمی کنیم.قیمت تعویض یونیت هم به اندازه ی یک پرینتر نو چند مدل بالا تره یعنی حدود 90 تومان:eek: که اصلا به صرفه نیست.به چند تا از تعمیرگاه های متفرقه هم سر زدم اما اونام کاری جز گذاشتن هزینه رفت و آمد ،برام کاری نکردن.به یکی هم زنگ زدم گفت من لامپشو داشتم ماله پرینتر های دیگه بوده اماالان ندارم.لطفا منو راهنمایی کنید که از کجا میتونم لامپشو تهیه کنم.یا اگه ماله بقیه پرینترها بش میخوره مارکو مدلش چیه.کلی مرسی

ماشا.. اپسون کیفیت رو به اوج رسونده.:lol:
داره جای جینیوس رو میگیره.

majid p

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام بتمامی دوستان اقای actros من امروز یک تانک برای پرینترم گرفتم وخودم ان را نصب کردم وبا سورنگهایی که همراه ان بود مخزنهای جوهر را هواگیری کردم که باعث شد جوهر در لوله ها جریان کند میخواستم از شما که استاد هستید ایا من درست عمل کردم ودر ضمن 6عدد فیلتر پلاستیکی کوچک در داخل جعبه بود این فیلترها درکجا نصب میشوند واخر اینکه در بالای مخزنهایی که بر روی هد نصب میشوند جایی دارد که باید یکی از کاتریجهای اصلی اپسون بر روی ان نصب شود تا پرینتر بتواند کاتریجهای تانک را شناسایی کند ومن هم یکی از کاتریجها را در محل مورد نظر نصب کردم وپرینترم کاتریجهای تانک را شناخ می خواستم از شمه بپرسم که تانک پرینتر شما هم همین طور است ویک سوال دیگر ایا خود کاتریجهای تانک نباید که جوهر را از داخل مخازن بکشد ویا اینکه هر دفعه که جوهر داخل لوله ها تمام شد باید دوباره باسرنگ داخا مخازن هوا وارد کنیم لطفا من را راهنمایی کنید وکلا یک توضیح کامل دراین باره بدهید از لطف شما متشکرم

prsiangame

Registered User
لایک‌ها
24
این دکمه هد کلینش برای چیه و چه موقع باید زد دوست عزیز actros شما گفتی اپسون برای چاپ کاور بهترینه حالا می گی hp ?در ضمن یارو می گفت با تانک میشه 250 تا زد ولی شما مگی 400 تا؟

بالا