• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

پرینتر و اسکنر

actros

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
3,474
این دکمه هد کلینش برای چیه و چه موقع باید زد دوست عزیز actros شما گفتی اپسون برای چاپ کاور بهترینه حالا می گی hp ?در ضمن یارو می گفت با تانک میشه 250 تا زد ولی شما مگی 400 تا؟

اول بذار سوتفاهم پیش اومده رو روشن کنم:
دوست عزیز اشتباه نکن.
هنوزم برای چاپ کاور R270 رو توصیه میکنم. چون تانک های HP برای مدلهای زیر 500 تومن خیلی خوب جواب نمیده.
(خودم هم R270 دارم)
در شرایط عادی و برای استفاده معمولی HP خیلی بهتره.
اپسون فقط بخاطر تانک خور بودنش توصیه میشه. وگرنه در مقابل کنن و HP حرفی برای گفتن نداره.;)

حال میرسیم به سوالاتت:
هد کلین برای وقتی هست که خطهای متناوبی تو پرینت مشاهده بشه. یا اگه Nozzle Check رو مزنی رنگها کامل نباشه(مثل شکلی که نشون میده)
ولی حرف او یارو رو باور نکن من خودم با تانک پر 450 تا کاور (275*185) با کیفیت متوسط گرفتم.;)

majid p

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام به همه دوستان
actoros عزیز لطفا جواب من را بدهید ومرا در مورد استفاده از تانک راهنمایی کنید

actros

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
3,474
سلام بتمامی دوستان اقای actros من امروز یک تانک برای پرینترم گرفتم وخودم ان را نصب کردم وبا سورنگهایی که همراه ان بود مخزنهای جوهر را هواگیری کردم که باعث شد جوهر در لوله ها جریان کند میخواستم از شما که استاد هستید ایا من درست عمل کردم ودر ضمن 6عدد فیلتر پلاستیکی کوچک در داخل جعبه بود این فیلترها درکجا نصب میشوند واخر اینکه در بالای مخزنهایی که بر روی هد نصب میشوند جایی دارد که باید یکی از کاتریجهای اصلی اپسون بر روی ان نصب شود تا پرینتر بتواند کاتریجهای تانک را شناسایی کند ومن هم یکی از کاتریجها را در محل مورد نظر نصب کردم وپرینترم کاتریجهای تانک را شناخ می خواستم از شمه بپرسم که تانک پرینتر شما هم همین طور است ویک سوال دیگر ایا خود کاتریجهای تانک نباید که جوهر را از داخل مخازن بکشد ویا اینکه هر دفعه که جوهر داخل لوله ها تمام شد باید دوباره باسرنگ داخا مخازن هوا وارد کنیم لطفا من را راهنمایی کنید وکلا یک توضیح کامل دراین باره بدهید از لطف شما متشکرم

با سلام خدمت شما دوست عزیز.:D ای کاش سوالاتو تک تک شماره بندی میکردی تا جواباش مشخص تر باشه.
برای هواگیری نیازی به سرنگ نیست 3 -4 بار هد کلین کنی هواها گرفته میشه و درادامه کار و به شرطی که تانک رو جابه جا نکنی هوایی تو لوله ها نمی افته.
در هر صورت اگه هوایی دیدی هد کلین کن بر طرف میشه.(هر چند خود پرینتر تشخیص میده و این کار رو میکنه)
اون فیلترها هم باید بالای مخازن نصب کنی. الان جاشون 6 تا لاستیک قرمزه. اونها رو در بیار فیلترها رو جا بزن.

منظورت از قرار گرفتن یک کارتریج اصلی رو نمیفهمم.
6 تا کارتریج متصل به تانک رو در جای خودشون قرار میدی و دیگه کار تمومه. وجایی برای کارتریج اصلی نمیمونه:blink:

ود آرخر این خود پرینتر که جوهر رو از تانک میکشه;) و شما نباید این کار رو با سرنگ انجام بدی(پس میزنه و همه جا رو جوهری میکنه)

ZIA

Registered User
لایک‌ها
36
من می خوام دستگاه P3005 HP بگیرم نظرتون چی هست از لحاظ مواد مصرفی و ... OK هست یا نه

می خوام به کار بکشمش توانش رو داره

کسی با این دستگاه کار کرده قیمتش در حدود 460 هست

majid p

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام بر تمامی دوستان مخصوصا actoros عزیز من واقعا نمی دانم از شما دوست عزیز چگونه تشکر کنم واز بابت جوابهایتان بی نهایت تشکر می کنم تانکی که من خریدم بر روی کاتریجهایی که بر روی هد سوار میشود در بلای کاتریجها یک جایی دارد که حتما باید یکی از کاترجهای اورجینال بر روی ان نصب شود حالا فرق نمیکند که چه رنگی باشد وفقط از قسمت چیپ کاتریج جهت شناسایی کاتریجهای مخزن توسط پرینتر استفاده میشود واگر کاتریج نصب نشود پرینتر کاتریجهای تانک را نمی شناسد البته تانکها انواع واقسام مختلفی دارد وسیستم تانک من هم به این صورت میباشد شما اگر نظری در این باره دارید خوشحال می شوم که بگویید مخلص شما (مجید)

actros

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
3,474
من می خوام دستگاه P3005 HP بگیرم نظرتون چی هست از لحاظ مواد مصرفی و ... OK هست یا نه

می خوام به کار بکشمش توانش رو داره

کسی با این دستگاه کار کرده قیمتش در حدود 460 هست

مواد مصرفیش که تونر مشکیه و همه جا پیدا میشه.:cool:
طبق گفته خود HP ظرفیت ماهیانه اش 100000تاست یعنی روزی 3300 تا:lol: کافیه؟:D

سلام بر تمامی دوستان مخصوصا actoros عزیز من واقعا نمی دانم از شما دوست عزیز چگونه تشکر کنم واز بابت جوابهایتان بی نهایت تشکر می کنم تانکی که من خریدم بر روی کاتریجهایی که بر روی هد سوار میشود در بلای کاتریجها یک جایی دارد که حتما باید یکی از کاترجهای اورجینال بر روی ان نصب شود حالا فرق نمیکند که چه رنگی باشد وفقط از قسمت چیپ کاتریج جهت شناسایی کاتریجهای مخزن توسط پرینتر استفاده میشود واگر کاتریج نصب نشود پرینتر کاتریجهای تانک را نمی شناسد البته تانکها انواع واقسام مختلفی دارد وسیستم تانک من هم به این صورت میباشد شما اگر نظری در این باره دارید خوشحال می شوم که بگویید مخلص شما (مجید)

یه عکس از تانکت بذار ببینم چه شکلیه:blink:
خوب اگه باید یه کارتریج اصلی بذاری خوب بذار مشکل چیه:D (بهونه دستش نده):lol:

hasanh

Registered User
لایک‌ها
1
سلام

الان در بازار چه مارک اسکنری میشه پیدا کرد که بتونه قطع A3 را اسکن کنه ؟ من چند جا پرسیدم که فقط یک مدل ماستک داشتند. آیا مارک و مدل دیگری ( مخصوصا کانن ) برای این منظور پیدا میشه ؟
اگر دوستان جایی سراغ دارند لطفا آدرس یا تلفن آنرا به من اطلاع دهند. ( در تهران )

با تشکر

majid p

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام دوستان
actoros عزیز چگونه عکس را باید گذاشت من بلد نیستم

actros

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
3,474
سلام دوستان
actoros عزیز چگونه عکس را باید گذاشت من بلد نیستم

همونجایی که پستتو مینویسی یه علامت عین سنجاق می مونه( که به دفتر میزن)
رو اون کلیلک کن بعد عکستو از کامپیوتر انتخاب کن و Uploadرو بزن.
کمی صبر کن تا یه لینک بهت بده. بعد پنجره رو ببند و پستتو بفرست;)
عکس زیر 500 کیلو بذار که زودتر آپلود شه:D

majid p

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام actors جان من هر کاری میکنم عکس اپلود نمیشود وارور می دهد

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25
سلام
يه سوال در مورد اسكنرهاي اچ پي:

من با اسكنر كنن كه كار مي كنم، وقتي يه برگ كاغذ رو روي اسكنر بگذارم و دكمه Preview رو داخل برنامه اسكن بزنم، خود به خود محدوده كاغذ رو تشخيص ميده و ديگه نيازي به تنظيم محدوده به صورت دستي نيست. آيا اچ پي هم همينطوره يا نه؟ آخه ديدم بعضي اسكنرها، بايد محدوده كاغذ رو براش دستي تعريف كنيم.

متشكرم

actros

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
3,474
سلام
يه سوال در مورد اسكنرهاي اچ پي:

من با اسكنر كنن كه كار مي كنم، وقتي يه برگ كاغذ رو روي اسكنر بگذارم و دكمه Preview رو داخل برنامه اسكن بزنم، خود به خود محدوده كاغذ رو تشخيص ميده و ديگه نيازي به تنظيم محدوده به صورت دستي نيست. آيا اچ پي هم همينطوره يا نه؟ آخه ديدم بعضي اسكنرها، بايد محدوده كاغذ رو براش دستي تعريف كنيم.

متشكرم

عرض به خدمت جواد گلم که::D
بلی HP هم این امکان رو داره ولی در بعضی موارد که رنگ حاشیه به سفید نزدیکه دچار اشتباه میشه.(که تونم به راحتی حل میشه)
ولی بالای 90 درصد جواب میده;)
نیازی به دستی تعریف کردن نیست.

Persiastore

کاربر فعال تجارت آنلاین
کاربر فعال
لایک‌ها
212
من برای شارژ کارتریج 1460 یه جوهر خریدم و خواستم شارژ کنم متاسفانه کارتریج قبلی سوخت
حالا این کارتریج دومی این بار که جوهرش تموم شد شارژش کردم و بدون مشکل 5ml داخلش ریختم
حالا یه سوال داشتم این کارتریجها تا چند بار قابل شارژ هستش و سوال دیگه در موقع شارژ سوزن سرنگ رو زیاد داخل نکردم اگر زیاد داخل کنم مشکل پیش میاد ؟؟؟
و سوال آخر اینکه هر چه سوزن رو کمتر داخل اسفنج کنم و دربیارم بهتره درسته ؟؟؟
ممنون
بای

actros

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
3,474
من برای شارژ کارتریج 1460 یه جوهر خریدم و خواستم شارژ کنم متاسفانه کارتریج قبلی سوخت
حالا این کارتریج دومی این بار که جوهرش تموم شد شارژش کردم و بدون مشکل 5ml داخلش ریختم
حالا یه سوال داشتم این کارتریجها تا چند بار قابل شارژ هستش و سوال دیگه در موقع شارژ سوزن سرنگ رو زیاد داخل نکردم اگر زیاد داخل کنم مشکل پیش میاد ؟؟؟
و سوال آخر اینکه هر چه سوزن رو کمتر داخل اسفنج کنم و دربیارم بهتره درسته ؟؟؟
ممنون
بای

علت اصلی سوختن کارتریجهای HP آسیب دیدن هد و مدارات ظریفی هست که رو بدنه کارتریج وجود داره.
البته با دستمالی و این جور کارها چیزیش نمیشه ولی اگه در حین هواگیری درست جانزنی کمی خطرناک میشه:wacko:
برای شارژ محدودتی وجود نداره. اما حتما باید کیت هواگیری بگیری و بعد از هر بار شارژ کارتریج بذاری روش و نیم میل جوهر بکشی بیرون تا هوای تو کارتریج خارج بشه .در غیر اینصورت ممکنه یه رنگت نزنه;)
سرنگ رو تا خرخره بکن تو هیچ مشکلی پیش نمیاد:lol:
در مورد سوال آخرت هم باید بگم سوزن هیچ مشکلی رو برای کارتریج پیش نمیاره. اون اسفنجم به گمونم برای جلوگیری از ریختن جوهر به بیرون (در حین حمل) گذاشتن.
فقط بزای هواگیری اول چند بار با اون کارتریج سوخته ات تمرین کن تا درست و رون جا یزنی.(کار بسیار راحتیه)

Majid_4553

کاربر برنزی تالار فوتبال - فروشنده معتبر
کاربر فعال
لایک‌ها
653
ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴
سلام
یکی از دوستانم میخواد یه پرینتر HP بخره. به نظر شما 1018 یا 1020

1018 : 115 هزار تومن
1020 : 130 هزار تومن (که ارزونتر در می اد این یکی البته)

من از یه جا که پرسیدم گفت 1020 قوی تر هست؟:blush:

majid p

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام این هم عکس تانک

فایل های ضمیمه

• PICT0078.jpg
    PICT0078.jpg
    2.8 KB · نمایش ها: 26

prsiangame

Registered User
لایک‌ها
24
1020 و 1018 به جز سرعت چاپ دیگه تو چیزی با هم اختلاف ندارن.قیمت های شما خیلی گرونه من 1020 رو یه ما پیش خریدم 104 تومن از پاساژ ایران.

teacher

Registered User
لایک‌ها
4
سلام:)
لطفا یک پرینتر رنگی خوب با قیمت حداکثر 150هزار تومان معرفی کنید!

Majid_4553

کاربر برنزی تالار فوتبال - فروشنده معتبر
کاربر فعال
لایک‌ها
653
ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴
1020 و 1018 به جز سرعت چاپ دیگه تو چیزی با هم اختلاف ندارن.قیمت های شما خیلی گرونه من 1020 رو یه ما پیش خریدم 104 تومن از پاساژ ایران.

یک ماه پیش شما میگید. الان یه مدت هست به خاطر مشکلاتی که گمرک ایجاد کرده قیمتها رفته بالا:f34r:

mhaf

کاربر فعال برق و الکترونیک
کاربر فعال
لایک‌ها
314
یک ماه پیش شما میگید. الان یه مدت هست به خاطر مشکلاتی که گمرک ایجاد کرده قیمتها رفته بالا:f34r:
صبر کن یه ماه دیگه قیمتها میکشه پایین
اگه نظر من رو بخوای 1020 بگیر بهتره
هم ظاهرش خوشگل تره هم کلاسش بالاتره
خیلی هم خرکاره

بالا