• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

پرینتر و اسکنر

دوسی

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام

جوادجان ممنون ازپاسخت.مبینم توی این قسمت خیلی زحمت می کشی .

اگه چیز بهتری برای چندکاره رنگی سراغ داری(ترجیحا لیزری ) بگی ممنون میشم.گارانتی هم

که دراولویت هست.من شیرازم واگه آدرس جای مطمئن هم بگی خیلی خوبه.

http://www.shopping.hp.com/store/product/product_detail/Q3948A%2523ABA
http://www.iranhp.ir/shp/item/detail.aspx?c=457&lang=Fa

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25
دوسي جان
اين دو مدلي كه گفتي، از بعضي نظرات چيزهاي توپي هستند ولي همونطور كه گفتم ليزري رنگي، كيفيت چاپ عكسش به حدي نيست كه بخواي اينقدر براش پول بدي و اون مدل جوهرافشان هم كه معرفي كردي، هم خيلي گرونه و هم مطمئن نيستم LCD رنگي داشته باشه.

من اگه ميخواستم واسه خودم بخرم، بين اين دو مدل انتخاب مي كردم (كليك كن تا مشخصات رو ببيني) :
1- اچ پي 6183
2- سامسونگ 4521 (سياه سفيد)

چون هم، نسبت به اون مدل هايي كه گفتي ارزونتر هستند، هم اوني كه رنگي هست،‌ نمايشگر رنگي داره، هر دو تا ADF و Flatbed دارند، سازگاري نرم افزاري، فكس حافظه دار، و خلاصه تمام امكانات يك چندكاره مناسب رو دارا هستند.

دوسی

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام

اقاجواد بازهم ممنون .این دومورد راکه راهنمایی کردی دیدم .به نظر شما اگه به دلایلی بخوام

چهارکاره رنگی لیزری بگیرم وتا500تومن هم مشکل نداشته باشم 2160سامسونگ چه طوره .

واگه بخوام اینترنتی بخرم وسفارش بدم آیامشکلی پیش نمیاد.مثلا یک دستگاه خراب ویامشکل داربهم بدهند.

ببخشید ازاین همه سوال.

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25
سلام

اقاجواد بازهم ممنون .این دومورد راکه راهنمایی کردی دیدم .به نظر شما اگه به دلایلی بخوام

چهارکاره رنگی لیزری بگیرم وتا500تومن هم مشکل نداشته باشم 2160سامسونگ چه طوره .

واگه بخوام اینترنتی بخرم وسفارش بدم آیامشکلی پیش نمیاد.مثلا یک دستگاه خراب ویامشکل داربهم بدهند.

ببخشید ازاین همه سوال.
2160 فكسش حافظه نداره. ADF هم نداره. LCD هم نداره. تازه، مدل هاي قديمي سامسونگ، با تكنولوژي WIA هم سازگار نيستند كه كار اسكن باهاشون سخت تر ميشه. اگه ميخواي حتماً چندكاره ليزري رنگي بگيري، توصيه مي كنم قيمت رو بالاي 600 تومن ببري.

ولي خوب، چه كاريه؟ چرا يه چندكاره سياه و سفيد با يه تك كاره رنگي نمي گيري كه اولي رو براي چاپ متن و كارهاي سنگين و دومي رو براي چاپ عكس يادگاري استفاده كني؟ خيلي ارزونتر هم در مياد. يا برعكس، يه چندكاره رنگي جوهرافشان با يه تك كاره ليزري تك رنگ.

ضمناً چاپگري كه ميخري، كارتريجش گارانتي نداره. به همين خاطر، توصيه مي كنم، موقع خريد، از فروشنده بخواي همونجا برات يه پرينت امتحاني بگيره كه مطمئن شي كارتريج سالم هست و كيفيت چاپ مشكلي نداره.

اگه ميخواي مدل سامسونگ رو از شيراز بگيري، خوب برو از نمايندگي بگير. چرا از اينترنت؟
سامسونگ توي شيراز 2 تا نمايندگي داره. كه البته يكيش فعال تر هست. رو به روي پاساژ ملاصدرا، كوچه پشت گلفروشي، انتهاي كوچه. ولي اگه از اينترنت هم خواستي بگيري، بايد حتماً فروشنده، به شما آدرس نمايندگي خدمات پس از فروش در شيراز رو بده و تضمين كنه كه اگر خراب شد، اون نمايندگي جوابگو هست.

Persiastore

کاربر فعال تجارت آنلاین
کاربر فعال
لایک‌ها
212
دوستان من برای پرینتر 1460 جوهر از این 200 میل ها خریدم و تا حالا حدود 30 بار شارژ کردم و با هر بار شارژ 100 تا a5 میزنم و هر شیشه 200 میل رو 4500 میخرم میخواستم بدونم با توجه به این وضعیت آیا پرینتر لیزری بخرم ارزونتر درمیاد یا نه همین قیمت ها میشه هزینه شارژش
در ضمن من فقط سیاه و سفید پرینت میگریم

LordMMD

Registered User
لایک‌ها
52
دوستان من برای پرینتر 1460 جوهر از این 200 میل ها خریدم و تا حالا حدود 30 بار شارژ کردم و با هر بار شارژ 100 تا a5 میزنم و هر شیشه 200 میل رو 4500 میخرم میخواستم بدونم با توجه به این وضعیت آیا پرینتر لیزری بخرم ارزونتر درمیاد یا نه همین قیمت ها میشه هزینه شارژش
ميشه يک کم دقيق تر بگيد؟ کل هزينه پرينتر + شار‍ژش تا حالا چقدر شده؟

اين طور که شما گفتي يعني منظورت 30 * 4500 = 135000 تومن تا حالا هزينه کردي براي زدن 3000 تا a5 ؟؟
(منظورت همون A4 هست؟؟)
(توضيحات بيشتر رو موکول به پاسخ شما ميکنم)

Persiastore

کاربر فعال تجارت آنلاین
کاربر فعال
لایک‌ها
212
ميشه يک کم دقيق تر بگيد؟ کل هزينه پرينتر + شار‍ژش تا حالا چقدر شده؟

اين طور که شما گفتي يعني منظورت 30 * 4500 = 135000 تومن تا حالا هزينه کردي براي زدن 3000 تا a5 ؟؟
(منظورت همون A4 هست؟؟)
(توضيحات بيشتر رو موکول به پاسخ شما ميکنم)
اول از همه خودم تزریق میکنم و فقط هزینه جوهر رو شما باید حساب کنید
من قبلا کیت شارژ سیاه با 40 میل جوهر رو خریدم 6تومن
ولی این بار فقط 200 میل جوهر خریدم
هر بار با توجه به اینکه کارتریج 5 میلی هست 4-5 میل جوهر میریزم و با این مقدار حدود 100 عدد کاغد a5 که نصفه a4 هستش پرینت میگرم
دقیقا نمی دونم چند بار شارژ کردم ولی اینو میدونم بعضی روزها به دوبار هم رسیده - تقریبی بالای 20 بار
حالا میخوام بدونم با توجه به اینکه با 200 تا میتونم 40 بار شارژ کنم آیا لیزری بگیرم از این ارزونتر درمیاد ؟؟؟
ممنون

LordMMD

Registered User
لایک‌ها
52
والا شما آخرش هم یک دو دو تا چهار تای درست حسابی نکردی ما ببینیم بالاخره چند تومن خرجت میشه، از ابتدا تا حالا.

من که لیزری دارم، Canon LBP 2900 ، الا تقریبا 100 هزار تومن قیمت پرینتر لیزری سیاه سفید تو این مایه هاست.
من تقریبا 1500 تا زدم (A4) و کارتریج تمام شد و برای شارژ هم باید 10 هزار تومن بدی ، اگر خودت شارژ نکنی،
حالا شما خودت یک حساب بکن ببین چطوریه.

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25
اول از همه خودم تزریق میکنم و فقط هزینه جوهر رو شما باید حساب کنید
من قبلا کیت شارژ سیاه با 40 میل جوهر رو خریدم 6تومن
ولی این بار فقط 200 میل جوهر خریدم
هر بار با توجه به اینکه کارتریج 5 میلی هست 4-5 میل جوهر میریزم و با این مقدار حدود 100 عدد کاغد a5 که نصفه a4 هستش پرینت میگرم
دقیقا نمی دونم چند بار شارژ کردم ولی اینو میدونم بعضی روزها به دوبار هم رسیده - تقریبی بالای 20 بار
حالا میخوام بدونم با توجه به اینکه با 200 تا میتونم 40 بار شارژ کنم آیا لیزری بگیرم از این ارزونتر درمیاد ؟؟؟
ممنون
اينطور كه شما ميگيد (200 ميل 4500)، يعني تقريباً 1500 برگ A4 ميشه 4500. در حالي كه در ليزري 1500 برگ A4 ميشه 10 هزار تومن. اگه هزينه تعمير و نگهداري چاپگر و قطعات جانبي مال شما رو با ليزري مقايسه كنيم، مال شما اگه ارزونتر در نياد، گرونتر هم نميشه. فقط مزيت ليزري اينه كه اولاً با يك بار شارژ، 1500 تا مي زنه (به جاي 30 بار) و ثانياً توان انجام كارهاي سنگين رو داره.

به نظرم، اگه فعلاً حجم كارهات زياد نيست، با همين كار كن، هر وقت حجم كارهات زياد شد يا از شارژ مكرر خسته شدي، برو ليزري بگير.

Blu-Ray

Registered User
لایک‌ها
20
سلام

میخام یه چند کاره مدل Epson CX4900 بگیرم برای کارای خونگی نظرتون رو به من بگید از جهت کارایی و کارتریجاش کلا چه طوره ؟

اینم لینکش :

http://www.maadiran.com/Persian/Products/Printer/PrinterDetails.asp?Height=900&ID=126#

قابل استفاده به صورت دستگاه كپي رنگي بدون نياز به كامپيوتر
چاپ با وضوح 5760x1440 dpi و دقت اسكن 1200X2400
داراي 4 كارتريج جوهر مجزا براي بهينه كردن مصرف جوهر
چاپ تا حداكثر سايز A4 (قابليت چاپ بدون حاشيه)
سرعت چاپ 27 صفحه در دقيقه متن مشكي و 26 صفحه در دقيقه متن رنگي
سرعت كپي 27 صفحه در دقيقه مشكي و 26 صفحه در دقيقه رنگي
داراي پورت USB 2.0
قابليت چاپ تصوير از روي كارت حافظه بدون نياز به كامپيوتر و امكان ذخيره سازي در كارت حافظه
چاپ مستقيم از دوربين ديجيتال

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25
سلام

میخام یه چند کاره مدل Epson CX4900 بگیرم برای کارای خونگی نظرتون رو به من بگید از جهت کارایی و کارتریجاش کلا چه طوره ؟

اینم لینکش :

http://www.maadiran.com/Persian/Products/Printer/PrinterDetails.asp?Height=900&ID=126#

قابل استفاده به صورت دستگاه كپي رنگي بدون نياز به كامپيوتر
چاپ با وضوح 5760x1440 dpi و دقت اسكن 1200X2400
داراي 4 كارتريج جوهر مجزا براي بهينه كردن مصرف جوهر
چاپ تا حداكثر سايز A4 (قابليت چاپ بدون حاشيه)
سرعت چاپ 27 صفحه در دقيقه متن مشكي و 26 صفحه در دقيقه متن رنگي
سرعت كپي 27 صفحه در دقيقه مشكي و 26 صفحه در دقيقه رنگي
داراي پورت USB 2.0
قابليت چاپ تصوير از روي كارت حافظه بدون نياز به كامپيوتر و امكان ذخيره سازي در كارت حافظه
چاپ مستقيم از دوربين ديجيتال
بلوري عزيز
ما فعلاً اچ پي رو توصيه مي كنيم. مگر در موارد خاص. به نظر من خريد چندكاره، اون هم جوهر افشان، اون هم اپسون يعني ريسك اندر ريسك. نمي صرفه.

darya_s

کاربر فعال دوربین دیجیتال
کاربر فعال
لایک‌ها
5
چقدر وارد شدن اینجا با ضد فیل سخته، به سختی اومدم.

من یک پرینتر canon s400 دارم که سال 81 خریدمش. یکبار هم هدش رو عوض کردم. الان هم جوهراش تقریبا تموم شده.
برای بیشتر چاپ و خوندن مقالات و اینها پرینتر لازم دارم که دیگه عکسها هم الکی جوهر زیاد مصرف نکنند و سرعت رو کم نکنند، حالا با این حساب میخوام یک پرینتر لیزری بگیرم چی بگیرم؟ هنوز 1020 بهترینه؟ خوب البته توی این قیمت، میخوام بصرفه باشه و کیفیت خوب و شارژ آسان کارتریج.
اون s400 رو چیکارش کنم؟ میخرنش؟ جام رو تنگ میکنه!!!
ممنون

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25
چقدر وارد شدن اینجا با ضد فیل سخته، به سختی اومدم.

من یک پرینتر canon s400 دارم که سال 81 خریدمش. یکبار هم هدش رو عوض کردم. الان هم جوهراش تقریبا تموم شده.
برای بیشتر چاپ و خوندن مقالات و اینها پرینتر لازم دارم که دیگه عکسها هم الکی جوهر زیاد مصرف نکنند و سرعت رو کم نکنند، حالا با این حساب میخوام یک پرینتر لیزری بگیرم چی بگیرم؟ هنوز 1020 بهترینه؟ خوب البته توی این قیمت، میخوام بصرفه باشه و کیفیت خوب و شارژ آسان کارتریج.
اون s400 رو چیکارش کنم؟ میخرنش؟ جام رو تنگ میکنه!!!
ممنون
آره، خيلي جاها سايت رو فيل كردند. ولي بعضي جاها هم نكردند.
به نظر من همون 1020 بگير. هنوز چيزي با قيمت مشابه رو دستش نيومده. فقط دقت كن كارتريج ژاپني باشه. ميگن كارتريج تقلبي اومده. بعد از اچ پي، اول سامسونگ بعد هم كنن رو توصيه مي كنم.

hamilton

Registered User
لایک‌ها
62
با سلام.
قصد خريد يك پرينتر (براي چاپ رنگي)دارم.قيمتش ميخوام در حدود 150000 تومان باشه.براي مصرف منزل ميخوام.با توجه به مضرات و عوارض ريوي پرينترهاي ليزري بنظرم پرينترهاي جوهرافشان مناسب تر باشند.از طرف ديگه پرينتري ميخوام كه كارايي خوبي داشته باشه و امتحانش رو پس داده باشه و گارانتي معتبري داشته باشه.از نظر شارژ كارتريج هم ارزون و بي دردسر باشه.(اگر اطلاعاتي در خصوص عمر كارتريج ها و اينكه بعد از چاپ چند صفحه كاغذ بايد مجدد شارژ بشن بديد ممنون ميشم).
ممنون ميشم دوستان در اين خصوص راهنمايي لازم را بفرمايند چون اطلاع زيادي در خصوص پرينتر ندارم.
با تشكر.

darya_s

کاربر فعال
لایک‌ها
5
آره، خيلي جاها سايت رو فيل كردند. ولي بعضي جاها هم نكردند.
به نظر من همون 1020 بگير. هنوز چيزي با قيمت مشابه رو دستش نيومده. فقط دقت كن كارتريج ژاپني باشه. ميگن كارتريج تقلبي اومده. بعد از اچ پي، اول سامسونگ بعد هم كنن رو توصيه مي كنم.

ممنون. در مورد تقلبی من هم از فروشنده ها شنیدم که کارتریج رو برمیدارن و جدا میفروشن. ولی نمیدونم از کجا بفهمم که اصله!!! راهی داره؟

اون canon قدیمی رو هم نمیدونم چیکارش کنم!!

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25
با سلام.
قصد خريد يك پرينتر (براي چاپ رنگي)دارم.قيمتش ميخوام در حدود 150000 تومان باشه.براي مصرف منزل ميخوام.با توجه به مضرات و عوارض ريوي پرينترهاي ليزري بنظرم پرينترهاي جوهرافشان مناسب تر باشند.از طرف ديگه پرينتري ميخوام كه كارايي خوبي داشته باشه و امتحانش رو پس داده باشه و گارانتي معتبري داشته باشه.از نظر شارژ كارتريج هم ارزون و بي دردسر باشه.(اگر اطلاعاتي در خصوص عمر كارتريج ها و اينكه بعد از چاپ چند صفحه كاغذ بايد مجدد شارژ بشن بديد ممنون ميشم).
ممنون ميشم دوستان در اين خصوص راهنمايي لازم را بفرمايند چون اطلاع زيادي در خصوص پرينتر ندارم.
با تشكر.
به نظرم بهتره يكي از مدل هاي جديد سري فوتواسمارت HP رو برداري. روي سايت Rayansaba.com يا hpiran.ir مي توني انتخاب كني. دقت كن كه 6 كارتريج داشته باشه و امكان چاپ روي CD و DVD هم داشته باشه. درباره تعداد برگ قابل چاپ، بستگي به ظرفيت كارتريج داره. نوع كارتريج و ظرفيت اون رو مي توني روي سايت hp.com ببيني. هر كارتريج تقريباً به ازاي هر ميلي ليتر، 10 برگ متن معمولي چاپ مي كنه. ضمناً كارتريج هاي اچ پي قابل شارژ هست. هر چند شارژشون گاهي باعث سوختن كارتريج ميشه ولي روي هم رفته مقرون به صرفه هست.

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25
ممنون. در مورد تقلبی من هم از فروشنده ها شنیدم که کارتریج رو برمیدارن و جدا میفروشن. ولی نمیدونم از کجا بفهمم که اصله!!! راهی داره؟

اون canon قدیمی رو هم نمیدونم چیکارش کنم!!
بايد روي كارتريج، حك شده باشه:
Made in Japan

مدل قديمي رو نمي دونم بگم چكار كن. اگه از دستش خسته شدي يا بنداز دور يا به يه قيمت ارزون بفروش خلاص شو. ولي مگه چه مشكلي باهاش داري؟ چرا ميخواي عوضش كني؟

hamilton

Registered User
لایک‌ها
62
به نظرم بهتره يكي از مدل هاي جديد سري فوتواسمارت HP رو برداري. روي سايت Rayansaba.com يا hpiran.ir مي توني انتخاب كني. دقت كن كه 6 كارتريج داشته باشه و امكان چاپ روي CD و DVD هم داشته باشه. درباره تعداد برگ قابل چاپ، بستگي به ظرفيت كارتريج داره. نوع كارتريج و ظرفيت اون رو مي توني روي سايت hp.com ببيني. هر كارتريج تقريباً به ازاي هر ميلي ليتر، 10 برگ متن معمولي چاپ مي كنه. ضمناً كارتريج هاي اچ پي قابل شارژ هست. هر چند شارژشون گاهي باعث سوختن كارتريج ميشه ولي روي هم رفته مقرون به صرفه هست.

ممنون از راهنمايي و توضيحات خوب شما.
آيا شما مدل خاصي كه امتحان خودش رو پس داده باشه و كارايي خوبي در زمينه هايي كه شما به آنها اشاره كرديد داشته باشه سراغ داريد؟ممنون ميشم اگر تجربه يا تخصصي در اين زمينه داريد بفرماييد.چون ميخوام يك انتخاب خوب داشته باشم كه بعدا بخاطر 20-30 هزار تومان اينور اونور پشيمون نشم.
آيا شما نظرتون روي HP هست يا ماركها و برندهاي ديگه هم كه كارايي خوبي در اين زمينه داشته باشند را شناخت داريد؟
با تشكر.

darya_s

کاربر فعال
لایک‌ها
5
بايد روي كارتريج، حك شده باشه:
Made in Japan

مدل قديمي رو نمي دونم بگم چكار كن. اگه از دستش خسته شدي يا بنداز دور يا به يه قيمت ارزون بفروش خلاص شو. ولي مگه چه مشكلي باهاش داري؟ چرا ميخواي عوضش كني؟

خیلی ممنون.
قدیمیه جا میگیره، اصلا جا ندارم. ارزون بخوام بفروشم یعنی حدود چقدر؟ میخوام ببینم هزینه بازار بردنش در میاد؟

مشکلی که باهاش دارم اینه که جوهر افشانه و برای پرینتهای زیاد (مثلا مقالات زیاد و یا حتی کتاب و اینها) نمیصرفه و کند هم هست. منهم که فقط سیاه و سفید میگیرم. مشکل دیگه هم اینکه، توی مقالات و اینها اگه عکس داشته باشه، بیچاره میشه آدم، کلی جوهر مصرف میکنه و سرعت روی میاره پایین.

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25
ممنون از راهنمايي و توضيحات خوب شما.
آيا شما مدل خاصي كه امتحان خودش رو پس داده باشه و كارايي خوبي در زمينه هايي كه شما به آنها اشاره كرديد داشته باشه سراغ داريد؟ممنون ميشم اگر تجربه يا تخصصي در اين زمينه داريد بفرماييد.چون ميخوام يك انتخاب خوب داشته باشم كه بعدا بخاطر 20-30 هزار تومان اينور اونور پشيمون نشم.
آيا شما نظرتون روي HP هست يا ماركها و برندهاي ديگه هم كه كارايي خوبي در اين زمينه داشته باشند را شناخت داريد؟
با تشكر.
خودم به همون دليلي كه دريا تو پست 1820 گفته، فقط از ليزري استفاده مي كنم، اما بيش از 2 ساله كه تو اين تاپيك نظر بچه ها رو درباره جوهرافشان ها مي بينم. بدون شك ميگم كه اچ پي براي نياز شما، گزينه اول هست. كم كم دارم خودم هم وسوسه ميشم برم يه فتو اسمارت بگيرم. اگه بخوام براي خودم بگيرم، بين اينها انتخاب مي كنم:
5063
http://www.rayansaba.com/index.php?productID=1251

5163
http://www.rayansaba.com/index.php?productID=2192

اما شما كه بودجه بيشتري رو در نظر گرفتي ميتوني به اينها هم فكر كني:
5363
http://www.rayansaba.com/index.php?productID=2374

7163
http://www.rayansaba.com/index.php?productID=1410

همه شون كيفيت عالي دارند. قابل اتصال به انواع كارت حافظه، 6 كارتريج مجزا، چاپ روي DVD، سرعت مناسب، كيت شارژ (بايد جدا بخري) و.... .

البته اگه بگي كدوم رو ميخواي شايد بتونم دقيق تر نظر بدم.

بالا