• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

پرینتر و اسکنر

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25
سلام.
من هم دقیقا میخوام چندکاره HP بدون فکس بخرم و راهنمایی میخوام. البته من رو خود سایت HP تو سری All-in-One Photosmart مدلهای C5280 و C6280 و C7280 را پیدا کردم که حالا میخوام یکیشو انتخاب کنم.

فاکتورهای مهمی که تو ذهنم هستن:
1. کیفیت خوب عکسهای چاپی
2. قابل شارز بودن
3. قیمت کم جوهر و شارز. به عبارتی هزینه بعد از خریدم نمیخوام بالا باشه. حتی اگه الان به این قیمت باشه که پرینتر با قیمت بالاتری بخرم.

اگه کسی پیشنهادی یا راهنمایی داره بگه ممنون میشم.

با تشکر.
به نظر من از مدل 5180 به بالا هر كدوم رو بگيري خوب هست. امكان شارژ هم داره ولي شارژش بگير نگير داره. خلاصه اگه جوهرافشان بگيري، دردسرهاي معمول جوهرافشان رو خواهي داشت ولي اچ پي، كم دردسرتر از بقيه است.

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25
سلام من يه اچ پي 1018 خريدم ميخوام كيفيتش رو كمتر كنم رو 50 يا 40 درصد لطفا راهنمايي كنيد از چه طريق ميتونم اين كار رو انجام بدم
رزلوشن رو فكر نمي كنم بشه پايين آورد ولي ميشه كمرنگ تر چاپ كرد. توي تنظيمات چاپگر گزينه Economode رو انتخاب كن كيفيت حدود 40% كم ميشه. اگر هم خواستي، مي توني در همون تنظيمات چاپ، قسمت Color Management ميزان كنتراست رو پايين بياري. ولي ديگه خيلي كمرنگ ميشه.

X-MAX

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلام،
من جدیداً یک پرینتر HP 3052 خریدم که دارای یک اسکنر با قابلیت ADF است . نکته ای که درمورد این دستگاه وجود دارد این است که اسکن مدارک فقط با نرم افزار همراه خود دستگاه امکان پذیر است و از نرم افزار دیگری مانند Photoshop یا ACDSee یا VueScan نمی توان به آن دسترسی داشت . آیا این مشکل را می توان به نحوی حل نمود؟

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25
با سلام،
من جدیداً یک پرینتر HP 3052 خریدم که دارای یک اسکنر با قابلیت ADF است . نکته ای که درمورد این دستگاه وجود دارد این است که اسکن مدارک فقط با نرم افزار همراه خود دستگاه امکان پذیر است و از نرم افزار دیگری مانند Photoshop یا ACDSee یا VueScan نمی توان به آن دسترسی داشت . آیا این مشکل را می توان به نحوی حل نمود؟
همه نرم افزارها، امكان استفاده خودكار از ADF رو ندارند. اما:
اولاً
شما متن هاي دلخواه رو كه روي ADF بگذاريد وقتي در هر نرم افزاري (مثلاً Photoshop) دكمه Scan رو بزنيد به طور خودكار از ADF كاغذ رو داخل مي كشه و اسكن مي كنه. ولي براي اسكن بعدي بايد دوباره دكمه Scan رو زد.

ثانياً:
نرم افزار Office Document Imaging امكان استفاده از ADF رو دارا هست. من خودم با چهاركاره سامسونگ امتحان كردم جواب داد.

ثالثاً:
شما سندهاي خودتون رو كه اسكن مي كنيد با چه فرمتي مي خوايد ذخيره كنيد؟ معمولاً با فرمت PDF ميخوايد ذخيره كنيد كه با هر نرم افزاري اسكن كنيد، ميشه به راحتي، اونها رو تبديل به PDF كرد. با خود Adobe Acrobat Pro هم مي تونيد اسكن كنيد كه كار نسبتاً راحتي هست. ADF رو ساپورت نمي كنه ولي مراحل اسكن، ساده هست.

gameron

Registered User
لایک‌ها
4
رزلوشن رو فكر نمي كنم بشه پايين آورد ولي ميشه كمرنگ تر چاپ كرد. توي تنظيمات چاپگر گزينه Economode رو انتخاب كن كيفيت حدود 40% كم ميشه. اگر هم خواستي، مي توني در همون تنظيمات چاپ، قسمت Color Management ميزان كنتراست رو پايين بياري. ولي ديگه خيلي كمرنگ ميشه.
من اين كار رو كه ميكنم در مصرف استفاده از رنگ خيلي صرفه جويي ميشه ؟؟
به صورت معمولي و بدون كمرنگ كردن چند برگه ميتونه اين چاپگر پرينت بگيره ...
و حالا كه به صورتي گذاشتم كه 40 درصد كيفيت پايين مياد تا چند برگ ميتونه چاپ كنه ؟؟

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25
تقريباً 1500 برگ به طور معمولي پرينت مي كنه. احتمالاً با كاهش 40 درصدي كيفيت، تعداد برگ، حدود 2100 خواهد بود.

gameron

Registered User
لایک‌ها
4
تقريباً 1500 برگ به طور معمولي پرينت مي كنه. احتمالاً با كاهش 40 درصدي كيفيت، تعداد برگ، حدود 2100 خواهد بود.
مممنون
يك سوال ديگه شارژ تونر از نظر شما كيفيت خوبي خواهد داشت ؟؟
اينا كه با 12 تومان تونر رو شارژ ميكنن ...
آيا اگه تونر بد شارژ بشه به پرينتر آسيب ميرسونه ؟؟

shahramcat

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
165
سلام

من یک پرینتر چندکاره جوهری مدل HP 1315 دارم که بدبختی یه روز دستم به لیوان آبی که جلوش بود خورد و ریخت توی پرینتر ! حالا میخوام بدونم ببرم برای تعمیر فکر میکنید هزینش چه قدره ؟
مرسی

E-Commerce

Registered User
لایک‌ها
1
بهترین پرینتر که در حال حاضر در بازار ایران وجود داره چیه ؟ قیمت لطفا اطلاعات کامل

موفق باشید

LordMMD

Registered User
لایک‌ها
52
دوستان فرق اين Hp جوهر افشان d1360 با d1460 چيه؟؟

مسئله اينه که :
من يک Canon Lbp 2900 دارم. اما کارتيجش تمام شده. طرف گفته drum اش خراب شده و تعمير و شارژش تقريبا 30 تومن ميشه. قبلا هم يکي 15 تومن گرفت اما 100 تا نزده دوباره يک خط سفيد مي انداخت رو کاغذ.
من گفتم همين رو يه کم روش ميذارم و يک جوهر افشان ارزون ميگيرم. هم دقتش از ليزري بيشتره هم اين که از اين به بعد خودم شارژ ميکنم . حالا دوستان لطف کنند بهم مدل پيشنهاد بدن. ميدونم که با اين مشخصات HP بهتره.

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25
مممنون
يك سوال ديگه شارژ تونر از نظر شما كيفيت خوبي خواهد داشت ؟؟
اينا كه با 12 تومان تونر رو شارژ ميكنن ...
آيا اگه تونر بد شارژ بشه به پرينتر آسيب ميرسونه ؟؟
مشكلي با كيفيت شارژ نخواهيد داشت. كيفيت خوبه. ولي بعد از 3 بار شارژ، لازم ميشه درام عوض كنيد.
اگه شارژ، بد باشه به كارتريج آسيب مي رسه ولي به پرينتر نه.

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25
بهترین پرینتر که در حال حاضر در بازار ایران وجود داره چیه ؟ قیمت لطفا اطلاعات کامل

موفق باشید
نميشه به اين راحتي قضاوت كرد. بستگي داره براي چه كاري بخواي. ليزري بخواي يا جوهر افشان، A4 بخواي يا بزرگتر و چقدر بخواي خرج كني؟ ولي كلاً چاپگرهايي با قيمت چندميليون تومان هم هست. دستگاه هاي چاپ بزرگ با قيمت چندصد ميليون هم هست. حالا شما بگو ميخواي چكار تا بگم چي بخري.

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25
دوستان فرق اين Hp جوهر افشان d1360 با d1460 چيه؟؟

مسئله اينه که :
من يک Canon Lbp 2900 دارم. اما کارتيجش تمام شده. طرف گفته drum اش خراب شده و تعمير و شارژش تقريبا 30 تومن ميشه. قبلا هم يکي 15 تومن گرفت اما 100 تا نزده دوباره يک خط سفيد مي انداخت رو کاغذ.
من گفتم همين رو يه کم روش ميذارم و يک جوهر افشان ارزون ميگيرم. هم دقتش از ليزري بيشتره هم اين که از اين به بعد خودم شارژ ميکنم . حالا دوستان لطف کنند بهم مدل پيشنهاد بدن. ميدونم که با اين مشخصات HP بهتره.

اوني كه 15 تومن گرفته، فقط شارژ كرده و مشكل خط سفيد، به خاطر خرابي درام هست. 30 تومن براي تعمير، گرونه. ولي من جاي شما بودم، هزينه تعمير رو ميدادم تعميرش مي كردم. چون ليزري قابل قياس با جوهرافشان نيست. البته بايد باهاش شرط بگذاري كه اگه درست نشد، پولتو پس بده.

اگر هم خواستي جوهرافشان بخري، مدل 5063 به بالا رو توصيه مي كنم. مدل هايي كه كارتريج 5 ml دارند خيلي زود جوهر تموم مي كنند (مثل 1360 و 1460).

Hamid512

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
يك سوال من مي خوام يك پرينتر رنگي ليزري بگيرم اما اكثرا توصيه مي كنن براي چاپ عكس جوهرافشان بگيريم حالا يك سوال دارم آيا تفاوت كيفيتي داره يا نه و اگه داره زياد است يا خير دوم اينكه كدوم يك از اين ها بهتره 1600 2600N and 3600 و قيمت كاتريج هاشون چطوره؟ و اينكه درايورهاي ويستا را دارن يا نه؟

LordMMD

Registered User
لایک‌ها
52
متشکر از جوابتون،
خوب قيمت درام چند هست؟
يعني تعويض درام + اون قسمتي که جوهر رو از روي درام جمع ميکنه + شارژ چقدر ميشه؟

باز هم ممنون.

دوسی

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام

دوستان من سعی کردم قبل ازاینکه پست بزنم مطالب راتااونجا که تونستم مطالعه کنم .

ازکسانی که تجاربشون رادراختیار ما می گذارند تشکر می کنم .عرضم به حضورشما من دنبال

یک چندکاره رنگی برای مصارف خونگی (کارهای متوسط)هستم .باتوصیه های دوستان مارک hp را

انتخاب کردم .یکی مدل 7680ودیگری 2820.البته دومی قیمتش بالاست .حالا لطف کنید دراین مورد

من راهنمایی کنید که اگه بخوام جوهرافشان بخرم نسبت به لیزری باچه مشکلاتی مواجه خواهم

شد وکلا نظرتون رانسبت به این انتخاب ومطالبی راکه لازم می دونید بگید
.​

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25
يك سوال من مي خوام يك پرينتر رنگي ليزري بگيرم اما اكثرا توصيه مي كنن براي چاپ عكس جوهرافشان بگيريم حالا يك سوال دارم آيا تفاوت كيفيتي داره يا نه و اگه داره زياد است يا خير دوم اينكه كدوم يك از اين ها بهتره 1600 2600N and 3600 و قيمت كاتريج هاشون چطوره؟ و اينكه درايورهاي ويستا را دارن يا نه؟

من شنيدم كه كيفيت ليزري رنگي براي عكس يادگاري خوب نيست. فقط براي متن و نمودار خوبه. تازه، هزينه چاپ با ليزري رنگي، خيلي هم كمتر از جوهرافشان رنگي نيست،

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25
متشکر از جوابتون،
خوب قيمت درام چند هست؟
يعني تعويض درام + اون قسمتي که جوهر رو از روي درام جمع ميکنه + شارژ چقدر ميشه؟

باز هم ممنون.
نمي دونم منظور از «اون قسمتي كه جوهر رو جمع مي كنه» چيه؟ ولي هزينه شارژ تقريباً 10 تومن و قيمت درام هم تقريباً 15 تومنه.

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25
سلام

دوستان من سعی کردم قبل ازاینکه پست بزنم مطالب راتااونجا که تونستم مطالعه کنم .

ازکسانی که تجاربشون رادراختیار ما می گذارند تشکر می کنم .عرضم به حضورشما من دنبال

یک چندکاره رنگی برای مصارف خونگی (کارهای متوسط)هستم .باتوصیه های دوستان مارک hp را

انتخاب کردم .یکی مدل 7680ودیگری 2820.البته دومی قیمتش بالاست .حالا لطف کنید دراین مورد

من راهنمایی کنید که اگه بخوام جوهرافشان بخرم نسبت به لیزری باچه مشکلاتی مواجه خواهم

شد وکلا نظرتون رانسبت به این انتخاب ومطالبی راکه لازم می دونید بگید
.​
لينك مشخصاتشون رو بده تا بگم خوب هستند يا نه.
در كل، جوهرافشان 2 تا عيب نسبت به ليزري داره:
1- خشك شدن جوهر در صورت چند ماه بيكار ماندن دستگاه
2- بعضي وقت ها، كارتريج ها بعد از شارژ، خراب ميشن و مجبور ميشيم كارتريج نو بخريم

ولي عيب ليزري نسبت به جوهر افشان اينه كه سياه سفيده.
در كل، من خريد چندكاره رو توصيه مي كنم ولي فقط چندكاره خوب. اين دو مدلي كه گفتي، خوب هستند ولي اگه اظهار نظر دقيق تر خواستي، لينك مشخصاتشون رو بگذار تا بگم.

LordMMD

Registered User
لایک‌ها
52
منظور از اون قسمت که جوهر رو جمع ميکنه فکر کنم گوشتي باشه ! درست ميگم ؟

بالا