• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

پرینتر و اسکنر

hamilton

Registered User
لایک‌ها
62
خودم به همون دليلي كه دريا تو پست 1820 گفته، فقط از ليزري استفاده مي كنم، اما بيش از 2 ساله كه تو اين تاپيك نظر بچه ها رو درباره جوهرافشان ها مي بينم. بدون شك ميگم كه اچ پي براي نياز شما، گزينه اول هست. كم كم دارم خودم هم وسوسه ميشم برم يه فتو اسمارت بگيرم. اگه بخوام براي خودم بگيرم، بين اينها انتخاب مي كنم:
5063
http://www.rayansaba.com/index.php?productID=1251

5163
http://www.rayansaba.com/index.php?productID=2192

اما شما كه بودجه بيشتري رو در نظر گرفتي ميتوني به اينها هم فكر كني:
5363
http://www.rayansaba.com/index.php?productID=2374

7163
http://www.rayansaba.com/index.php?productID=1410

همه شون كيفيت عالي دارند. قابل اتصال به انواع كارت حافظه، 6 كارتريج مجزا، چاپ روي DVD، سرعت مناسب، كيت شارژ (بايد جدا بخري) و.... .

البته اگه بگي كدوم رو ميخواي شايد بتونم دقيق تر نظر بدم.

سلام دوست عزيز و باز هم تشكر ميكنم به خاطر لطفي كه ميكنيد و پاسخهاي خوبي كه ارايه ميكنيد.
حقيقتش تصميم گرفتم هزينه خريد پرينتر را تا 300000 تومان درنظر بگيرم.ميدونم كيفيت دستگاه ميتونه زياد به قيمت وابسته نباشه ولي خوب ميخوام بعدا از خريدم پشيمون نشم.در مورد پرينتر هم نظرم با پيشنهاد يكي از دوستان عوض شد.ديگه در مورد ليزري رنگي يا جوهرافشان حساسيت خاصي ندارم.يكي از دوستان گفت سامسونگ CLP 300 بگير ولي يكي ديگه گفت به علت كيفيت 2400*600 اصلا بدرد چاپ عكس نميخوره.البته كار من عكاسي نيست.ميخوام اگر زماني خواستم عكس چاپ كنم كيفيت خيلي خوبي داشته باشه.كار خيلي زيادي هم با پرينتر ندارم كه مرتب بخوام پرينت بگيرم.هر از گاهي ممكنه بخوام از يك سري فايلها و مدارك پرينت بگيرم.ميخوام چيزي باشه كه در دراز مدت مقرون به صرفه باشه.اگر چند روزي يا چند هفته اي پرينت نگرفتم مثلا هدش خشك نشه(در مورد جوهر افشان).توي مقالات ميخوندم كه هزينه اوليه خريد پرينتر هاي ليزري رنگي بالاست ولي در بلندمدت خيلي مقرون به صرفه تر از پرينترهاي جوهرافشان است.با اين تفاسير ممنون ميشم در انتخاب بهتر راهنمايي بفرماييد.
باز از زحمات شما و وقتي كهبراي راهنمايي ميگذاريد تشكر ميكنم.

kpour2001

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام دوستان
من یه پرینتر رنگی میخواستم هم عکس چاپ کنه هم گاه به گاهی فاکتور برای خونه پرینتر رو میخوام یه فروشنده hp 5063 رو بهم پیشنهاد داد قیمتش هم 70 تومن حالا بنظرتون خوبه چون من حال خراب شدن دستگاه رو ندارم آیا گزینه بهتری نیز هست؟

hamilton

Registered User
لایک‌ها
62
سلام دوستان
من یه پرینتر رنگی میخواستم هم عکس چاپ کنه هم گاه به گاهی فاکتور برای خونه پرینتر رو میخوام یه فروشنده hp 5063 رو بهم پیشنهاد داد قیمتش هم 70 تومن حالا بنظرتون خوبه چون من حال خراب شدن دستگاه رو ندارم آیا گزینه بهتری نیز هست؟

خوبه به شما 70 تومان قيمت دادند.1-2 ساعت قبل به يكي از دوستان زنگ زدم قيمت همين مدل HP 5063 را 90 تومان گفت.توصيه هم كرد همين مدل را براي مصرف خونگي بگيرم و گفت اصلا سراغ ليزري رنگي نرو كه بدرد منزل نميخوره و خرجش هم خيلي گرونه.اصلا موندم كه چيكار كنم؟يكي از دوستانم ميگه جوهر افشان اون يكي ميگه ليزري.هر كدوم هر دلايل خاص خودشون را دارند.جواد جان به دادمون برس.هم به پرينتر نياز دارم هم نميدونم چيرو انتخاب كنم.

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25
دوستان عزيز
ديگه كم كم خودم هم دارم گيج ميشم. اما اينو مي دونم كه:
ليزري رنگي به دردتون نمي خوره. مدل هاي ارزونش خيلي كند هست و كيفيت چاپ عكس هم نداره.

قبل از هر چيز اين رو اصلاح كنم كه:
مدل هايي كه گفتم امكان چاپ روي DVD دارند با توجه به مشخصات سايت آمريكايي گفتم ول يتو ايران فقط 5363 اين امكان رو داره. كه البته با توجه به پاك شدن رنگهاي DVD در اثر برخورد انگشت خيس، اين امكان هم مهم نيست.

براي جناب kpour فكر مي كنم 5063 خوب باشه. ولي هميلتن كه ميخواد 300 بده، مي تونه يا بره 4 كاره 6183 بگيره كه همه كار بكنه و كارتريج مجزا و LCD رنگي و فكس حافظه دار و دو اسكنر تخت و ADF رو با هم داره يا چاپگر 5363 كه امكان چاپ مستقيم روي DVD و CD داره به علاوه اسكنر g3010 كه بتونه كپي و اسكن هم بكنه.

prsiangame

Registered User
لایک‌ها
24
سلام
این hp1020 من چند روزیه موقع پرینت تمام صفحه رو چاپ نمی کنه یعنی بعضی از قسمت ها صفحه چاپ نمی شه.مشکل از چیه ؟کاتریج تمام کرده؟

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25
سلام
این hp1020 من چند روزیه موقع پرینت تمام صفحه رو چاپ نمی کنه یعنی بعضی از قسمت ها صفحه چاپ نمی شه.مشکل از چیه ؟کاتریج تمام کرده؟
اگه منظورت اينه نوار سفيد روي صفحه ميفته، آره. كارتريج تموم كرده. ولي اگه حاشيه صفحه پرينت نميشه، شايد تنظيمات چاپ اشكال داره و حاشيه، از محدوده قابل چاپ بيرون افتاده.

vakil_vakil

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
با سلام خدمت تمامي دوستان
من براي خريد يك پرينتر ليزري سياه و سفيد راهنمايي ميخواستم.
1- ميخواستم ببينم hp 2014 نسبت به hp 1020 ان قدر مزيت دارد كه به 80 هزار تومان بيرزد ( 1020=110 ت و 2014=190)
2- آيا كسي از سايت www.iranhp.ir به صورت اينترنتي خريد كرده يا نسبت به گارانتيشون اطلاعاتي داره ؟
3- گدام گارانتي براي hp بهتره ؟ الماس يا كامپيوتر ريز يا غير اين ها ( فرم مربوط به گارانتي رو خوندم اما به نتيجه اي نريسيدم )
4- در رنج قيمت زير 200 تومان پيشنهاد ديگري داريد؟( hp يا غير آن)
خلاصه بگم يك چيزي ميخوام كه اذيتم نكنه بنا بر اين با اينكه كارم خونگي است اما ميخواهم يكم قويترشو بگيرم (نيمه حرفه اي ) تا هر 3 يا 4 ماه نخواد برم براي شارژ و اين حرفا

ولادت امام موسي كاظم (ع) و عيد نوروز رو پيشاپيش به همگي دوستان تبريك ميگم

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25
با سلام خدمت تمامي دوستان
من براي خريد يك پرينتر ليزري سياه و سفيد راهنمايي ميخواستم.
1- ميخواستم ببينم hp 2014 نسبت به hp 1020 ان قدر مزيت دارد كه به 80 هزار تومان بيرزد ( 1020=110 ت و 2014=190)
2- آيا كسي از سايت www.iranhp.ir به صورت اينترنتي خريد كرده يا نسبت به گارانتيشون اطلاعاتي داره ؟
3- گدام گارانتي براي hp بهتره ؟ الماس يا كامپيوتر ريز يا غير اين ها ( فرم مربوط به گارانتي رو خوندم اما به نتيجه اي نريسيدم )
4- در رنج قيمت زير 200 تومان پيشنهاد ديگري داريد؟( hp يا غير آن)
خلاصه بگم يك چيزي ميخوام كه اذيتم نكنه بنا بر اين با اينكه كارم خونگي است اما ميخواهم يكم قويترشو بگيرم (نيمه حرفه اي ) تا هر 3 يا 4 ماه نخواد برم براي شارژ و اين حرفا

ولادت امام موسي كاظم (ع) و عيد نوروز رو پيشاپيش به همگي دوستان تبريك ميگم
2014 رزلوشن و DutyCycle بالاتري داره و دكمه Cancel داره كه بتوني وسط كار با زدن اون، پرينت رو متوقف كني (در مدل 1020 براي كنسل كردن بايد كاغذ رو از توي سيني برداريم). اما شما هيچ وقت به رزلوشن بالاي 600 و DutyCycle بالاي 3000 براي كار خونگي نياز پيدا نمي كني. اچ پي 1020 با هر بار شارژ 1500 برگ مي زنه. كاربر خونگي بيشتر از ماهي 100 برگ (به طور متوسط) چاپ نمي كنه. يعني با هر بار شارژ بيشتر از 1 سال خيالت راحته. خود من هم كاربر خونگي حرفه اي هستم و 1020 دارم. گاهي لازم ميشه متن سنگيني رو پرينت كنم اما با اين وجود، سالي 1 بار هم شارژ نمي كنم.
خلاصه به نظرم 1020 بگير، فقط كارتريج اصل ژاپن باشه. از لحاظ گارانتي هم، هر شركتي كه آدرس دقيق نمايندگي بده، معتبره. هر چند كه معمولاً نيازي به گارانتي هم پيدا نميشه.

ضمناً با چاپگري كه مي گيري حتماً كابل USB2 بگير. كابل USB1 دردسر داره.

amani

Registered User
لایک‌ها
6
من یه پرینتر hp 920c دارم جوهرش تموم شده دستگاه خوبی هم نیست می خام عوضش کنم
رفتم یه مغازه گفت برای مصرف خونگی D2460 رو دارم 50 هزار تومن در ضمن گفت که به شرطی که جوهرش خشک نشه میشه کارتریج هاشو شارژ کرد. اونهم با قیمت کم ، بدون ابطال گارنتی و خراب شدن پرینتر
دلیل اینکه زیر جمله ی( به شرطی که جوهرش خشک نشه ) رو خط کشیدم این بود که ممکنه من در عرض 2 هفته 1 برگ هم نگیرم پس جوهرش خشک میشه و ....
راستش چون من اصلا با پرینتر تصویر چاپ نمیکنم (میدم عکسباران ) پس زیاد رنگی کاربرد برام نداره نظر خودم روی مدل اچ پی لیزری 1020 یا 1018 بود که با هر شارژ 3000 صفحه می زنه و ظاهرا دستگاه خویه
تونرش هم که خشک نمیشه :p

راستی این وسیله ای هست که چهار تا مخزن داره یه شیلنگ هم داره مثل شیلنگ سرم چی هست زیاد تو مغازه ها دیدم
آیا این دستگاه باعث میشه جوهر رو هد خشک نشه یا این دستگاه باعث خرابی پرینتر نمیشه یا هزینه چاپ رو کمتر می کنه ( یه توضیحی راجع به این وسیله بدید

دوستان لطف کنن راهنمائی کنن تا هفته بعد خواهم خرید
پس دو انتخاب دارم (1020 یا 1018) *** یا 2460 دی

darya_s

کاربر فعال دوربین دیجیتال
کاربر فعال
لایک‌ها
5

.NET Developer

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
کسی درایور ویستا برای HP 1018 سراغ نداره؟

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25
من پورتهای USB کامپیوترم USB 1 هست، چه دردسری داره؟ یعنی من با USB وصل نکنم؟
اگه پورتها، كلاً USB1 هست، دردسري نداره، ولي اگه پورتها USB2 باشه و كابل USB1 استفاده كني، نمي توني دو تا دستگاه USB رو همزمان استفاده كني. مثلاً روي سيستم خودم، وقتي پرينتر روشن هست، اسكنر از كار مي افته.

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25
سلام
کسی درایور ویستا برای HP 1018 سراغ نداره؟
دوست عزيز با يه سرچ كوچيك، راحت پيدا مي كردي.
درايور اچ پي 1018 (ويستا)
http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/softwareList?os=2093&lc=en&cc=us&dlc=en&product=1814094&lang=en

درايور اچ پي 1020 (ويستا)
http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/softwareList?os=2093&lc=en&cc=us&dlc=en&product=439320&lang=en

.NET Developer

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دوست عزيز با يه سرچ كوچيك، راحت پيدا مي كردي.
درايور اچ پي 1018 (ويستا)
http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/softwareList?os=2093&lc=en&cc=us&dlc=en&product=1814094&lang=en

درايور اچ پي 1020 (ويستا)
http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/softwareList?os=2093&lc=en&cc=us&dlc=en&product=439320&lang=en

چند روزه دارم یا این فایلها کلنجار میرم ولی نصب نمیشه. شما خودتون تونستید این کارو انجام بدید؟

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25
چند روزه دارم یا این فایلها کلنجار میرم ولی نصب نمیشه. شما خودتون تونستید این کارو انجام بدید؟
نه، من چاپگر 1020 دارم و با همون درايور قديمي، توي ويستا هم كار مي كنه. فقط، هميشه، اولين پرينت خود به خود كنسل ميشه و پرينت هاي بعدي، بدون مشكل انجام ميشه. دلم ميخواد درايور جديد رو هم نصب كنم، اما هنوز دانلود نكردم. اگه چيزي دستگيرم شد ميگم.

ضمناً چند تا نكته:
1- اگر ويندوز ويستاي 64 بيت استفاده مي كنيد، اين درايور، براتون مناسب نيست و بايد درايور 64 بيت رو دانلود كنيد.
2- توي راهنما، نوشته كه كابل USB چاپگر رو تا زماني كه به شما گفته نشده به سيستم وصل نكنيد.
3- قبل از نصب درايور جديد، درايورهاي قبلي را Uninstall كنيد.
4- آيا اين پرينتر شما توي ويندوزهاي ديگه بدون مشكل كار مي كنه و فقط توي ويستا مشكل داره؟

.NET Developer

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
نه، من چاپگر 1020 دارم و با همون درايور قديمي، توي ويستا هم كار مي كنه. فقط، هميشه، اولين پرينت خود به خود كنسل ميشه و پرينت هاي بعدي، بدون مشكل انجام ميشه. دلم ميخواد درايور جديد رو هم نصب كنم، اما هنوز دانلود نكردم. اگه چيزي دستگيرم شد ميگم.

ضمناً چند تا نكته:
1- اگر ويندوز ويستاي 64 بيت استفاده مي كنيد، اين درايور، براتون مناسب نيست و بايد درايور 64 بيت رو دانلود كنيد.
2- توي راهنما، نوشته كه كابل USB چاپگر رو تا زماني كه به شما گفته نشده به سيستم وصل نكنيد.
3- قبل از نصب درايور جديد، درايورهاي قبلي را Uninstall كنيد.
4- آيا اين پرينتر شما توي ويندوزهاي ديگه بدون مشكل كار مي كنه و فقط توي ويستا مشكل داره؟

1. ویندوزم 32 بیتی هست
2. این کارو انجام دادم ولی فایده نداشت حتی خاموش روشن هم کردم ولی بی نتیجه است
3. این کار هم انجام دادم.
4. بله در XP بدون مشکل کار میکنه البته USB 2.0 رو در تنظمیمات مادربرد غیر فعال کردم.

amani

Registered User
لایک‌ها
6
پست شماره 1830 خود را تکرار می کنم از آقا جواد هم می خواهم که موقع جواب به سوالات 2 صفحه آخر تاپیک رو ببینند
رفتم یه مغازه گفت برای مصرف خونگی D2460 رو دارم 50 هزار تومن در ضمن گفت که به شرطی که جوهرش خشک نشه میشه کارتریج هاشو شارژ کرد. اونهم با قیمت کم ، بدون ابطال گارنتی و خراب شدن پرینتر
دلیل اینکه زیر جمله ی( به شرطی که جوهرش خشک نشه ) رو خط کشیدم این بود که ممکنه من در عرض 2 هفته 1 برگ هم نگیرم پس جوهرش خشک میشه و ....
راستش چون من اصلا با پرینتر تصویر چاپ نمیکنم (میدم عکسباران ) پس زیاد رنگی کاربرد برام نداره نظر خودم روی مدل اچ پی لیزری 1020 یا 1018 بود که با هر شارژ 3000 صفحه می زنه و ظاهرا دستگاه خویه
تونرش هم که خشک نمیشه

راستی این وسیله ای هست که چهار تا مخزن داره یه شیلنگ هم داره مثل شیلنگ سرم چی هست زیاد تو مغازه ها دیدم
آیا این دستگاه باعث میشه جوهر رو هد خشک نشه یا این دستگاه باعث خرابی پرینتر نمیشه یا هزینه چاپ رو کمتر می کنه ( یه توضیحی راجع به این وسیله بدید

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25
تونرش هم که خشک نمیشه :p

سلام
ببخشيد، فكر مي كردم جواب اين پست رو دادم.
در مورد وسيله اي كه گفتيد شيلنگ داره نمي دونم.

اما در اين كه چاپگر 920c به درد نمي خوره شكي نيست. با اين حالتي كه گفتيد، بهترين گزينه براتون ليزري هست كه بين 1018 و 1020 هر كدوم رو بگيري عاليه. فقط با كارتريج اصل ژاپن!

با هر بار شارژ ليزري حدود 1500 برگ ميشه چاپ كرد مگر اين كه برگه هايي كه چاپ مي كنيم خيلي خلوت يا كمرنگ باشند. يا از گزينه EconoMode (صرفه جويي) استفاده كنيم.

ديگه چي؟

amani

Registered User
لایک‌ها
6
سلام
ببخشيد، فكر مي كردم جواب اين پست رو دادم.
در مورد وسيله اي كه گفتيد شيلنگ داره نمي دونم.

اما در اين كه چاپگر 920c به درد نمي خوره شكي نيست. با اين حالتي كه گفتيد، بهترين گزينه براتون ليزري هست كه بين 1018 و 1020 هر كدوم رو بگيري عاليه. فقط با كارتريج اصل ژاپن!

با هر بار شارژ ليزري حدود 1500 برگ ميشه چاپ كرد مگر اين كه برگه هايي كه چاپ مي كنيم خيلي خلوت يا كمرنگ باشند. يا از گزينه EconoMode (صرفه جويي) استفاده كنيم.

ديگه چي؟

فقط می مونه 3 تا سوال دیگه:
1- قیمت 1018 چنده؟
2- هر بار شارژ کارتربج 1018 چقدر هزینه داره .گارانتی رو باطل نمی کنه ؟ یا پرینتر رو خراب نمیکنه
3- گزینه صرفه جویی کیفیت رو کم می کنه؟

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25
فقط می مونه 3 تا سوال دیگه:
1- قیمت 1018 چنده؟
2- هر بار شارژ کارتربج 1018 چقدر هزینه داره .گارانتی رو باطل نمی کنه ؟ یا پرینتر رو خراب نمیکنه
3- گزینه صرفه جویی کیفیت رو کم می کنه؟
1- حدود 110 هزار
2- 10 هزار. نمي دونم از فروشنده بپرس اما كلاً كارتريج جزو گارانتي نيست. پرينتر رو خراب نمي كنه.
3- بله، كيفيت رو كاهش ميده.

بالا