برگزیده های پرشین تولز

پیشنهاد تاسیس فروم جدید فعلا کنسل شد/راهکارهای جایگزین در داخل تاپیک

با ایجاد فروم جدید و انتقال به اونجا

• Total voters
    186
  • Poll closed .
وضعیت
موضوع بسته شده است.

mehdi6052

Registered User
لایک‌ها
413
به عنوان یک برنامه نویس حدس می زنم هیچ وقت شروعش نکردی اصلا که متوقفش کنی
شما زحمت بکش پیام ها رو چک کن
نمونه ای از خروجی ربات رو گذاشته بودم(بقول یکی از دوستان با نام های متغیر کمل کیس و حرفه ای)
شما اگر برنامه نویس بودی و خروجی json که گذاشته بودم رو دیده بودی، حرفی باقی نمیموند که بیام برای شما جواب بنویسم(البته اگر بدونید json و خروجی Api چی هست).

اگر مشتری هم باشه دیتابیس و ربات رو هم میتونم بفروشم
منظور این هست که حرف مفت نزنیم

Last edited:

mehdi6052

Registered User
لایک‌ها
413
واسه کاری که آخرشم نکردی تشویقت کردن یا واسه سرکار گزاشتن ملت ؟
شما اینکاره نبودی فقط حرف میزدی وگرنه همون هفته اول بیس کار رو راه مینداختی
این که گذشت اما امیدوارم بقیه امورات زندگیت مثل این قضیه فقط حرف نباشه
بخاطر سر کار گزاشتن اعضای اینجا باید از همه عذرخواهی کنی
به لطف دوستان ربات تقریبا تکمیل هست و کاری شده و گفتم مشتری باشه هم دیتابیس پر از اطلاعات میتونم ارائه کنم و هم خود ربات رو به زبان Php-Laravel
-------------------
دوست عزیز توی لینکدین بنده جزو باسابقه ها در برنامه نویسی وب هستم و مدارک هم موجوده
برای دو تا شرکت هم کار میکنم و قبلا گفتم
غیر از برنامه نویسی ساده تو کار تولید سایت های رمز ارز و ... هستم
منظور چیزی نیست که بخوام به شما ثابت کنم و من چند سال هست که بجز شرکت های آلمانی جایی رزومه نفرستادم و کارفرماها خودشون پیشنهاد کار میدن.

اتفاقا اگر با انصاف بودید هم خروجی ربات رو گذاشتم و هم سر 8 روزی که قول داده بودم، اومدم اطلاع رسانی کردم
یعنی هم کار رو انجام دادم و هم کار درست رو از نظر خودم انجام دادم و بخاطر pcpin و عدم تفرقه بین دوستان کنار کشیدم(به نظرم این سایت خوب راه افتاده و چیزی کم نداره).
و هم سر موقع و طبق قرار اگر هم کار رو بیرون ندادم، اطلاع رسانی کردم و عذر خواهی هم کردم

شما این دو هفته و نوع اطلاع رسانی من رو در نظر بگیر
اگر تو مملکت ما اینطوری عمل میشد و سروقت اطلاع رسانی میشد و سروقت عذرخواهی میشد وضعیت ما این نبود

کسی که متوجه باشه میتونه بفهمه که کار من چقدر دقیق و درست و حرفه ای بوده و پشت کارهایی که کردم و نکردم هم همیشه وایسادم

Last edited:

shak

Registered User
لایک‌ها
519
نمونه ای از خروجی ربات رو گذاشته بودم(بقول یکی از دوستان با نام های متغیر کمل کیس و حرفه ای)
شما اگر برنامه نویس بودی و خروجی json که گذاشته بودم رو دیده بودی، حرفی باقی نمیموند که بیام برای شما جواب بنویسم(البته اگر بدونید json و خروجی Api چی هست).

:ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:
واسه کاری که آخرشم نکردی تشویقت کردن یا واسه سرکار گزاشتن ملت ؟
شما اینکاره نبودی فقط حرف میزدی وگرنه همون هفته اول بیس کار رو راه مینداختی
این که گذشت اما امیدوارم بقیه امورات زندگیت مثل این قضیه فقط حرف نباشه
بخاطر سر کار گزاشتن اعضای اینجا باید از همه عذرخواهی کنی
دوست عزیز، ایشون که از کامنت‌هاش مشخصه یک فرد مبتدیه، کلا برنامه‌نویس با تجربه که هیچ، هر فردی که چند سالی حتی یک سایت وردپرسی هم داشته میدونه که کپی کردن قطعا به شکست می‌انجامه. اما اینها به کنار. چرا شما رو گذاشته سرکار؟ مگه از شما پولی گرفته یا قراردادی با شما بسته یا وظیفه‌ای داشته؟

mehdi6052

Registered User
لایک‌ها
413
:ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:

دوست عزیز، ایشون که از کامنت‌هاش مشخصه یک فرد مبتدیه، کلا برنامه‌نویس با تجربه که هیچ، هر فردی که چند سالی حتی یک سایت وردپرسی هم داشته میدونه که کپی کردن قطعا به شکست می‌انجامه. اما اینها به کنار. چرا شما رو گذاشته سرکار؟ مگه از شما پولی گرفته یا قراردادی با شما بسته یا وظیفه‌ای داشته؟
بله یک برنامه نویس 40 ساله ی مبتدی
--------------
من برای تعداد زیادی از کارفرماهام کار کپی یک سایت رو انجام دادم
تو ایران این کار خیلی معمول هست
گرفتن کراول از سایت ها و خوندن آیتم های اون اصلا یک چیز واجب تو ایران هست، مثل گرفتن قیمت از سایت های رمز ارزی که ایران رو تحریم کردن

شما از چه نظر میگی کپی کردن قطعا به شکست می انجامه؟ تجربه ی خودتون رو بگید استفاده ببریم

mehdi6052

Registered User
لایک‌ها
413
جالبه که دوستان خیلی خوب میتونن مسخره کنند و الکی طلبکار باشن و حرف مفد بزنن

ولی گفتم یک نفر خریدار بیاد دیتابیس پر اطلاعات بدم یا ربات رو بدم

دریغ از یک پیشنهاد ....
----------------
آدم اگر قرار باشه زمین بخوره بهتره جلوی شیرها زمین بخوره، که اگر گرسنه نبودند با وقار از کنارت رد میشن

جلوی سگ ها اگر زمین بخوری، اگر نتونن بخورنت، حتما گازت میگیرن!

MihanV

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
30,317
mariz.gif

Webmoney-XCH

کاربر برتر سال 1399
کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
12,559

بیا همون فروم رو راه بنداز bav3_154fs759111.gif. من دومین mostafaelahibemiri.com رو ثبت میکنم. پرایوسی پروتکت هم روش فعال میکنیم که مشکلی نباشه. یه سرور هم هست، فکر کنم در حد یه فروم کافی باشه. لایسنس زنفورو هم یه دونه میگیریم. بالای فروم هم می نویسیم لعنت خدا بر دل سیاه و چشم شور مصطفی که اتفاق بدی برامون نیفته:D

mohammad_rabiyi

Registered User
لایک‌ها
753

mehdi6052

داداش مهدی اصولا ایران یک محیط بسته هست و بیشتر افراد حسود هستند، یک عده هم که تازه به دوران رسیده هستند و از حرف هاشون مثل "از زیر پتو بیاید بیرون و غر نزنید و نق نزنید و ..." معلومه یک عده نوکیسه هستند که تا حالا اخبار واقعی و سالم به گوششون نخورده و هیچ چیزی از روابط اجتماعی و سیاسی و تاثیرشون در اقتصاد نمی فهمن.
بگزریم، شما زیاد جدیشون نگیر

کپی کردن مطالب از اول اشتباه بود
اینکه انجمن های پی سی پین اضافه شده خیلی خوبه و هر چی دست زیادتر بشه بهتره و انشالله کارش بگیره، به نظر من یک کمیسیون نیم درصدی (نیم درصد فروشنده و نیم درصد خریدار) رو کاربران سر هر ماه به صاحب وبسایت پرداخت کنند و صاحب وبسایت هم یک امتیاز مثبت براشون لحاظ کنه تا حساب کتاب های بعدی رو راحت تر بشه بررسی کرد.

به نظرم اگر یک اسکریپت خرید و فروش رو ایجاد می کردید تا با ایسام رقابت می کرد، به نفع فروشندگان persiantools می شد. چون بازار فروششون به شدت وسعت پیدا می کرد و محدود به کاربران اندک persiantools نمی شد.

در هر صورت اگر سرتون شلوغ هست و موقعیت مناسب شغلی دارید بهتره روی کار خودتون تمرکز کنید.

sajad564

Registered User
لایک‌ها
189

بردار من آخه کمل کیس بودن چیه که اصلا بهش اشاره کنید و ربطی به حرفه ای بودن داشته باشه؟
حالا مثلا بگی event driven زدم
یا چه میدونم از کوبرنیتیز و داکر استفاده کردم
از onion architecture استفاده کردم
یه چیزی.
بعد اصلا نیاز نیست تو بوق و کرنا بکنید کارتون که تموم شد به اشتراک بزارید,این رو همه میدونیم که مردم از آدم مدعی خوششون نمیاد مخصوصا اگر ببینن کاری که مدعیش شده رو انجام نداده,اونوقته که میان بالا سرت و جز تمسخر چیزی در کار نخواهد بود
شما نیاز نیست از خودت تعریف و تمجید کنی و پیوسته مهارت های خودت رو که خب بچه ها نمیدونن داری یا نداری یادآور بشی که این کار در امرِ مورد تمسخر واقع شدن مثل بنزینِ روی آتیش میمونه و قضیه رو تشدید میکنه
در کل هر کاری مایلی انجام بدی انجام بده,اوکی که شد به اشتراک بزار
از اول هم اصلا نیاز نبود برای محصولی که ایجاد نکردید 100 تا پیام بزارید
همین پی سی پین رو ما یه روز از خواب بیدار شدیم دیدیم همچین انجمنی راه اندازی شده و رفتیم و داریم استفاده میکنیم
در کل هم رفتار بچه ها تو مسخره کردن درست نیست و هم رفتار شما از اول توی این قضیه درست نبود

mehdi6052

Registered User
لایک‌ها
413
بردار من آخه کمل کیس بودن چیه که اصلا بهش اشاره کنید و ربطی به حرفه ای بودن داشته باشه؟
حالا مثلا بگی event driven زدم
یا چه میدونم از کوبرنیتیز و داکر استفاده کردم
از onion architecture استفاده کردم
یه چیزی.
بعد اصلا نیاز نیست تو بوق و کرنا بکنید کارتون که تموم شد به اشتراک بزارید,این رو همه میدونیم که مردم از آدم مدعی خوششون نمیاد مخصوصا اگر ببینن کاری که مدعیش شده رو انجام نداده,اونوقته که میان بالا سرت و جز تمسخر چیزی در کار نخواهد بود
شما نیاز نیست از خودت تعریف و تمجید کنی و پیوسته مهارت های خودت رو که خب بچه ها نمیدونن داری یا نداری یادآور بشی که این کار در امرِ مورد تمسخر واقع شدن مثل بنزینِ روی آتیش میمونه و قضیه رو تشدید میکنه
در کل هر کاری مایلی انجام بدی انجام بده,اوکی که شد به اشتراک بزار
از اول هم اصلا نیاز نبود برای محصولی که ایجاد نکردید 100 تا پیام بزارید
همین پی سی پین رو ما یه روز از خواب بیدار شدیم دیدیم همچین انجمنی راه اندازی شده و رفتیم و داریم استفاده میکنیم
در کل هم رفتار بچه ها تو مسخره کردن درست نیست و هم رفتار شما از اول توی این قضیه درست نبود
یک سری اصول نرم تو ساخت نرم افزار هست که هر چقدر حرفه ای باشی بیشتر رعایت میکنی
که لزوما پیچیده هم نیستند مثل همین نام گذاری مناسب متغیرها و استفاده از توابع تک وظیفه ای

کار اصلی من برنامه نویس بکند هست و فول استک هم کار میکنم و داکر کار دواپس هست و من نیاز باشه استفاده میکنم و آماده سازی سرور کار من نیست که بیام از داکر یا کوبرنتز اسم ببرم

معماری پیازی هم گفتید، درست میشه استفاده کرد ولی بیس لاراول کارها MVC هست
منظور این اسامی رو گفتن نشان از حرفه ای بودن نیست و هر زیرساختی تکنولوژیهای مرتبط به خودش رو برای استفاده داره
و مثلا .Net کارها یک سری زیرساخت ها و معماری رو بیشتر استفاده میکنند و php , Laravel کارها یک سری دیگه
---------------------------
چرا نیاز هست که اصلا کاری که انجام میدم رو اعلام کنم؟

احتمال میدم که کار اصلی شما ساخت نرم افزار نباشه که این رو گفتید
چون ما مهندسان نرم افزار بصورت واضح و روشن و هر روزه، گزارش هایی رو به کارفرمامون میدیم و اعلام میکنیم که چکار داریم میکنیم
و برنامه ی خودمون رو برای هفته ها و ماه های آتی هم اعلام میکنیم(متدولوژی اسکرایم و اجایل).

یعنی برنامه نویس حرفه ای چراغ خاموش کاری نمیکنه و دقیق اعلام میکنه که چکار میکنه و روی چی کار میکنه
این نقطه ضعف که نیست هیچ، بلکه برای کار ما ضروری هست و اصلا گفتن نداره، چون رده میدلول(متوسط) به بالای برنامه نویس ها همه این کار رو میکنند
--------------------------
100 تا پیام خیر ولی سه یا 4 تا گزارش دادم و بقیه جواب به حرف های بقیه بود
و اگر هم پیام دادم در جهت بازارگرمی و جذب مخاطب بوده که حتما برای موفقیت هر سایتی مورد نیاز هست
و به این کار بازاریابی و افزایش مخاطب هدف می گویند

یعنی کلا ایراداتی که گرفتید برعکس نشون میده که حرفه ای کاری رو شروع کرده بودم و گزارش داده بودم و بازاریابی میکردم و مخاطب جمع میکردم
این کارهای حرفه ای رو هم کسی بلده که قبلا چند تا پروژه ی شکست خورده داشته و میدونه چکار باید بکنه
و مشخص میکنه که در کار خودم یک چیزهایی رو بلد بودم
---------------------
بله حرکت pcpin خوب بود و سریع سایت رو دادند
که البته به خاطر استفاده از انجمن سازها هست
و البته که حتما تجربه داشته اند و خوب کار کرده اند و فقط انجمن ساز نمیتونه موفقیت کار رو تضمین کنه
-------------------
البته تحلیل شما محترم هست و من عادت دارم که جواب های کاملی رو به نقدهایی که میشه بدم و از دیدگاه شما احتمالا تحلیلتون صحیح هست

sajad564

Registered User
لایک‌ها
189
یک سری اصول نرم تو ساخت نرم افزار هست که هر چقدر حرفه ای باشی بیشتر رعایت میکنی
که لزوما پیچیده هم نیستند مثل همین نام گذاری مناسب متغیرها و استفاده از توابع تک وظیفه ای

کار اصلی من برنامه نویس بکند هست و فول استک هم کار میکنم و داکر کار دواپس هست و من نیاز باشه استفاده میکنم و آماده سازی سرور کار من نیست که بیام از داکر یا کوبرنتز اسم ببرم

معماری پیازی هم گفتید، درست میشه استفاده کرد ولی بیس لاراول کارها MVC هست
منظور این اسامی رو گفتن نشان از حرفه ای بودن نیست و هر زیرساختی تکنولوژیهای مرتبط به خودش رو برای استفاده داره
و مثلا .Net کارها یک سری زیرساخت ها و معماری رو بیشتر استفاده میکنند و php , Laravel کارها یک سری دیگه
---------------------------
چرا نیاز هست که اصلا کاری که انجام میدم رو اعلام کنم؟

احتمال میدم که کار اصلی شما ساخت نرم افزار نباشه که این رو گفتید
چون ما مهندسان نرم افزار بصورت واضح و روشن و هر روزه، گزارش هایی رو به کارفرمامون میدیم و اعلام میکنیم که چکار داریم میکنیم
و برنامه ی خودمون رو برای هفته ها و ماه های آتی هم اعلام میکنیم(متدولوژی اسکرایم و اجایل).

یعنی برنامه نویس حرفه ای چراغ خاموش کاری نمیکنه و دقیق اعلام میکنه که چکار میکنه و روی چی کار میکنه
این نقطه ضعف که نیست هیچ، بلکه برای کار ما ضروری هست و اصلا گفتن نداره، چون رده میدلول(متوسط) به بالای برنامه نویس ها همه این کار رو میکنند
--------------------------
100 تا پیام خیر ولی سه یا 4 تا گزارش دادم و بقیه جواب به حرف های بقیه بود
و اگر هم پیام دادم در جهت بازارگرمی و جذب مخاطب بوده که حتما برای موفقیت هر سایتی مورد نیاز هست
و به این کار بازاریابی و افزایش مخاطب هدف می گویند

یعنی کلا ایراداتی که گرفتید برعکس نشون میده که حرفه ای کاری رو شروع کرده بودم و گزارش داده بودم و بازاریابی میکردم و مخاطب جمع میکردم
این کارهای حرفه ای رو هم کسی بلده که قبلا چند تا پروژه ی شکست خورده داشته و میدونه چکار باید بکنه
و مشخص میکنه که در کار خودم یک چیزهایی رو بلد بودم
---------------------
بله حرکت pcpin خوب بود و سریع سایت رو دادند
که البته به خاطر استفاده از انجمن سازها هست
و البته که حتما تجربه داشته اند و خوب کار کرده اند و فقط انجمن ساز نمیتونه موفقیت کار رو تضمین کنه
-------------------
البته تحلیل شما محترم هست و من عادت دارم که جواب های کاملی رو به نقدهایی که میشه بدم و از دیدگاه شما احتمالا تحلیلتون صحیح هست
والا نقد به گفته هاتون که بله زیاده و راحت میتونم هزار تا ایراد ازش بگیرم ولی آخر شبی حوصله تایپ متن طولانی ندارم
البته mvc ربطی به onion نداره
لاراول و تمام متعلقاتش فقط presentation رو تشکل میدن که جزیی از infrastructure هستش

sajad564

Registered User
لایک‌ها
189

mehdi6052

Registered User
لایک‌ها
413
والا نقد به گفته هاتون که بله زیاده و راحت میتونم هزار تا ایراد ازش بگیرم ولی آخر شبی حوصله تایپ متن طولانی ندارم
البته mvc ربطی به onion نداره
لاراول و تمام متعلقاتش فقط presentation رو تشکل میدن که جزیی از infrastructure هستش
خود لاراول مثال خوبی از یک معماری نرم افزار چند لایه هست و توی لاراول دیزاین پترن های مختلفی بصورت واضح استفاده شده
  • Builder pattern.
  • Factory pattern.
  • Strategy pattern.
  • Provider pattern.
  • Repository pattern.
  • Facade pattern.

ولی بصورت واضح استفاده کنندگان سی شارپ بصورت گسترده ای از لایه های پیازی استفاده میکنند که میتونه خوب باشه و میتونه تولید نرم افزار رو خیلی پیچیده کنه

منظور این بحث های فنی جاش این جا نیست و میشه روش بحث کرد
------------------------
اینجا نفراتی داریم که به یک برنامه نویس حرفه ای 40 ساله، بدون هیچ دلیلی تازه کار و مبتدی میگن و حتی به خودشون زحمت ندادند خروجی جیسون ربات رو یک بررسی کنند

همون یک عکسی که از خروجی ربات داده بودم برای استخراج عنوان، شخص ایجاد کننده پست، تعداد بازدید، تعداد پاسخ و زمان ایجاد و ... پستها کافی بوده و میتونه از هزاران صفحه ی پرشین تولز استخراج اطلاعات انجام بده و بصورت کلی خلاصه ای از تمام پست های منتشر شده در پرشین تولز رو خروجی بده

یعنی بصورت ساده بگم
ربات در همون مرحله میتونست کل صفحات پرشین تولز رو بگرده و خلاصه ی کاملی از پست ها و کاربران رو خروجی بده
---------------------
حالا با چنین مدرک قطعی که ارائه داده بودم و فقط کار 3 روز من بود، اشخاصی ادعای ناشی بودن رو به من نسبت داده بودند
که اگر یک چیزی بارشون بود و چیزی سردرمیاوردن هیچ وقت به یک انبار پر، نسبت خالی بودن نمیدادند

برای همین اینجا مکان مناسبی برای بحث های فنی نیست
و البته فریم ورکهایی مثل لاراول که در کل دنیا هزاران برنامه نویس و طرفدار دارن، امتحان خودشون رو پس دادند
و فقط در آلمان همین الان بگردید، 20 هزار آگهی شغلی در لینکدین برای استخدام برنامه نویسی هست که با لاراول یا سیمفونی آشنایی داره
--------------------
من امروز یک قسمت از کار ربات رو تموم کردم

تو این مرحله ربات به یک صفحه از بازارچه نگاه کرده و اطلاعات کلی پست ها مثل عنوان و نوع فروش یا مزایده ای و کاربر ثبت کننده و لینک پست و تعداد بازدید و ... رو استخراج کرده
از نظر فنی حدود 30 درصد از کار ربات رو تموم کردم
هدف این ربات استخراج اطلاعات یک بازارچه بطور کامل هست

در قدم بعدی ربات به داخل پست رفته و اطلاعات پست و کامنت های کاربران رو ذخیره خواهد کرد

در قدم سوم اطلاعات کاربران و آمار امتیازات کاربران رو خواهد گرفت

%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%AA-1-png.1325746

Last edited:

Hamid2day

مدیر ارشد
مدیر انجمن
مدیر ارشد
لایک‌ها
20,103
پرشین تولز به فعالیت خودش ادامه میده و فقط قسمتی از بازارچه دسترسیش محدود خواهد شد.
این احتمال هم هست یک بخش عمومی برای فروشندگان محترم برای امور تجاری فعال شه بصورت کاملا محدود.

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا