برگزیده های پرشین تولز

کاهش عجیب بازدید سایت " لطفا پاسخ بدید "

alireza1411

Registered User
لایک‌ها
260
چک کنید محتوای سایتتون آیا مطابق با الگوهای گوگل تولید شده؟
سرعت بارگذاری صفحات؟ gtmetrix چی میگه؟ mobile friendly هست؟ SSL فعال هست؟

اینها ابتدایی ترین موارد برای افزایش ورودی از گوگل هست که باید رعایت بشه.

ببینید این مواردی که گفتید و کلاً سئوی On-Page شامل عنوان‌ها، هدینگ‌ها، ارتباط معنای متا دیسکریپشن با موضوع واقعی صفحه و نشانه‌گذاری Schema.org حتی برای بنرهای تبلیغاتی در سایت بنده کاملاً‌ رعایت شده. یعنی اون مواردی هم که امتیاز کامل نمیده به خاطرش، موارد مهمی نیست. مثلاً رندر بلاکینگ با تقسیم CSS اصلی به دو بخش کوچیک و بزرگ، امتیازش رو میده ولی خب فایده نداره چون کلاً سی اس اس سایت بنده ۱۰۰ کیلوبایته و اسکریپتش با اضافه شدن گوگل آنالیتیک همه در یک فایل ۸۵ کیلوبایتیه. از سرور گوگل حتی لود نمیشه که سرعت کمتر بشه.
از نگاه گوگل ۷۰ ۸۰ درصد قضیه محتوا هست و ۲۰ ۳۰ درصد سایر موارد و تو سایر موارد دو مورد اساسی عمر دامین و تعداد بک‌لینک هم هست متأسفانه. به خصوص تو این دو ماه که بیشتر سایت‌های زیر ۱۰۰ ایران که نگاه کنید میبینید رشد کردن از نظر رتبه جهانی در الکسا. خیلی هم سایت کپی‌کار و ربات‌گونه داریم و رشد کردن متأسفانه.
2018-10-04_10-37-17.png

به نظرم الگوریتم‌های گوگل باز هم عوض میشه و کم کم کار برای سایت‌هایی با محتوای ضعیف و کپی رو سخت‌تر میکنه اما چیزی که تو این دو ماه اتفاق افتاده، به نفع برخی سایت‌های بزرگ بوده نه سایت‌های نوپا. البته در مجموع میگم. داشتیم سایت قدیمی که تعداد محتواش خیلی بالا نبوده یا بک‌لینک متناسب با محتواش نداشته، خیلی کم یا خیلی زیاد داشته و ضرر کرده و یا سایت‌های کپی‌کار داریم که بازنویسی میکنن به جای کپی کردن محض و در عین حال گوگل بازدیدشون رو کم کرده. وضعیت آپدیت‌ها در کل میتونم بگم مثبت نبوده اما اتفاقات خوبی هم افتاده به هر حال و تو یه چیزایی پیشرفت میبینیم.

persian.sajjad

Registered User
لایک‌ها
65
چک کنید محتوای سایتتون آیا مطابق با الگوهای گوگل تولید شده؟
سرعت بارگذاری صفحات؟ gtmetrix چی میگه؟ mobile friendly هست؟ SSL فعال هست؟

اینها ابتدایی ترین موارد برای افزایش ورودی از گوگل هست که باید رعایت بشه.
]چرا سایتایی مثه ورزش 3 و بیتوته اینا رو رعایت نکردن ولی صدر هستن؟
تو ایران باید سایتی با موضوعات مختلف بزنی وگرنه اگه روی یک موضوع کار کنی بعد از یه مدت افت میکنی و کلی وقت و هزینه ای که کردی هدر میره.
امروز پی سی دانلود یه مطلب با موضوع رمان گذاشته که چند سال پیش تو 98 تیا منتشر شده بود، فقط به خاطر اینکه سرچ رمان تو گوگل زیاده یا این آهنگ های که بصورت هفتگی میذاره یکی نیست بگه آخه پی سی دانلود رو چه به دانلود آهنگ؟ و یه چیزی که خنده داره اینه که اگه پایین مطالبش قسمت کلمات کلیدی نگاه کنی نصف کلمات چرت و پرت هست، اینا سئو بلدن و گوگل رو شخم میزنن وگرنه نه اس اس ال دارن ونه سرعت بارگذاریشون خوبه و نه موبایل فرندی و ...

alireza1411

Registered User
لایک‌ها
260
]چرا سایتایی مثه ورزش 3 و بیتوته اینا رو رعایت نکردن ولی صدر هستن؟
تو ایران باید سایتی با موضوعات مختلف بزنی وگرنه اگه روی یک موضوع کار کنی بعد از یه مدت افت میکنی و کلی وقت و هزینه ای که کردی هدر میره.
امروز پی سی دانلود یه مطلب با موضوع رمان گذاشته که چند سال پیش تو 98 تیا منتشر شده بود، فقط به خاطر اینکه سرچ رمان تو گوگل زیاده یا این آهنگ های که بصورت هفتگی میذاره یکی نیست بگه آخه پی سی دانلود رو چه به دانلود آهنگ؟ و یه چیزی که خنده داره اینه که اگه پایین مطالبش قسمت کلمات کلیدی نگاه کنی نصف کلمات چرت و پرت هست، اینا سئو بلدن و گوگل رو شخم میزنن وگرنه نه اس اس ال دارن ونه سرعت بارگذاریشون خوبه و نه موبایل فرندی و ...

دقیقاً. این موارد فقط چند مورد از ۲۰۰ مورد رنکینگ گوگله و اصل قضیه خود محتوا و بک لینک و عمره.
والله من امروزم تایم گذاشتم Page Speed گوگل که دیدم اندکی موثره رو هم به ۱۰۰ رسوندم ... ولی این کارا فایده نداره. به نظرم امروز هم آپدیت الگوریتم داریم باز!!!! دیروز که متریک SEM Rush آلمان و استرالیا بالا بود نسبتاً. شک میکردم در حال آپدیت جدید باشه. نمیدونم بزرگه یا نه ولی بازدید من که از ۹ ۱۰ امروز صبح باز کمتر شده!
دیگه وقتشه کرکره رو بدیم پایین بریم!
2018-10-05_11-34-27.png

persian.sajjad

Registered User
لایک‌ها
65
دقیقاً. این موارد فقط چند مورد از ۲۰۰ مورد رنکینگ گوگله و اصل قضیه خود محتوا و بک لینک و عمره.
والله من امروزم تایم گذاشتم Page Speed گوگل که دیدم اندکی موثره رو هم به ۱۰۰ رسوندم ... ولی این کارا فایده نداره. به نظرم امروز هم آپدیت الگوریتم داریم باز!!!! دیروز که متریک SEM Rush آلمان و استرالیا بالا بود نسبتاً. شک میکردم در حال آپدیت جدید باشه. نمیدونم بزرگه یا نه ولی بازدید من که از ۹ ۱۰ امروز صبح باز کمتر شده!
مشاهده پیوست 1090498
درسته، از نظر من و با توجه به آپدیت جدید گوگل تقریبا 80 تا 90 درصد به محتوا، عمر دامنه و بک لینک مربوط هست و مابقی به چیزایی که گفتیم. چیزی که برای من جالبه رشد ورودی گوگل از کلمات کلیدی هست.
الان سایتی مثه بیتوته دقیقا روی اون 3 اصل مهم تکیه داره، حتی از یه وبلاگ که هیچ بازدیدکننده ای نداره مطلب میذاره و منبع فالو هم ذکر میکنه و هیچ ترسی نداره، چون اینقد بک لینکای قوی داره سریع میاد لینک 1 تا 3 گوگل حتی اگه تو اولین نفر و چند سال زود تر از اون گذاشته باشی، از طرفی بیتوته دامنه قوی هم داره و محتوایی که میذاره هرچند کپی هست ولی خوانا هست و همه نکات نگارشی رعایت کرده و کپی پیست نکرده، ادم 2 خط میخونه دلش میخواد تا آخر بخونه.
الان دیگه فقط سایتای بزرگ که یه گروه هستند پیشرفت میکنن و سایت جدید زدن و تکی کار کردن هیچی نمیشی و بهترین کار در حال حاضر اینه که زبانت رو خوب کنی و بزنی تو کار ترجمه و نویسندگی برای سایتای بزرگ ایرانی، دیگه نه استرسی داری نه ترس از آپدیت گوگل نه چیز دیگه. همه این موارد برمیگرده به پ پ پ پ پ پ پووووووووووووووووووووووووووول....

arashdownload

Registered User
لایک‌ها
1,043
مشاهده پیوست 1090498
یکشنبه و دوشنبه رو راحت بخوابیدا وبمسترا هر الگوریتمی شنبه اجرا بشه تا 3 شنبه همونه چون برو بچ گوگل این دور وز قراره برن ماهیگیری گفتم الکی حرص نخورید اون دو روز

alireza1411

Registered User
لایک‌ها
260
والله گوگل که رفته ماهیگیری آخر هفته‌ی اوناس بالاخره ولی متریک SEM Rush انگلستان و استرالیا که زبانشون مثل آمریکاست الان 6.2 و ۶.۸ هست. مال آمریکا هم ۴.۸ هست ... اصلاً معلوم نیست چه خبره این دو ماه گوگل همش داره نتایج رو بالا پایین میکنه و نمیدونم چرا آخرش سایتی مثل HowToGeek باید مدیرش بیاد همه جا کامنت بزاره که سایت‌هایی که ازش کپی کردن بالا رفتن و سایت اون پایین اومده. گوگل مچ سارقین رو محکم نمیگیره با این همه آپدیتی که ۲ ماه اخیر داشته.

alireza1411

Registered User
لایک‌ها
260
آپدیت نیمه بزرگ 4 اکتوبر هم تأیید شد:
https://www.seroundtable.com/google-algorithm-ranking-26474.html
برخی سایتای حوزه که در آپدیت Medic یعنی ۱ آگوست متضرر شده بودن وضعیتشون مثل قبل شده. امروز آمار برخی سایتا که ۲۷ سپتامیر سقوط کرده بود هم بهتر شده ولی موردی که کلا به وضعیت دو هفته پیش برگرده ندیدم.

akisar

Registered User
لایک‌ها
440
سلام
از 4 اکتوبر یه مقدار آمار من برگشته و داره به سمت صعود میره . اون سایتی که گفته بودم با تگ هاش بالا اومده بود رفت پایین تر از ما اما هنوز سایت تازه کاری هست که اومده بالا که هیچی رعایت نکرده و فکر کنم به زودی اینم بره کنار و لینکای اول رو ازش بگیریم .
کلا کار گوگل معلوم نیست یه روز میزنتت زمین یه روز میارتت بالا . شاید آپدیت بعدی باز ما رو بزنه زمین .

arashdownload

Registered User
لایک‌ها
1,043
در مورد گوگل افسانه سرایی ها که می کنیم اما یه پارادوکس هست اینجا که واقعا نمیشه نادیده گرفت و اون اینکه بزرگترین سایت های ایرانی کپی کننده ها هستن

alireza1411

Registered User
لایک‌ها
260
در مورد گوگل افسانه سرایی ها که می کنیم اما یه پارادوکس هست اینجا که واقعا نمیشه نادیده گرفت و اون اینکه بزرگترین سایت های ایرانی کپی کننده ها هستن

درسته خیلی از سایت‌های زیر ۱۰۰ ایران عملاً ارزش افزوده‌ای برای وب فارسی ندارن! و در عین حال وضعیتشون خوبه. در آپدیت‌های اخیر گوگل هم سایت‌های زیر ۱۰۰ ایران از نظر رتبه جهانی رشد کردن اغلب اما در رتبه ایرانشون تغییری ایجاد نشده و اینم نشون میده که همه‌ی ایرانی‌ها با هم دارن گوگل رو به نوعی دور میزنن.
اما یک بخشی که شما بهش توجه نمیکنید اینه که در کنار این سایت‌ها، ما صدها سایت کپی‌کار داریم که بالا نیومدن و نمیان هیچ وقت! ما در کنار این سایت‌های زیر ۱۰۰ ده‌ها سایت ربات داریم که زمانی زیر ۱۰۰ بودن و الان ۲۰۰ به بالا هستن. حالا اسمش رو میذارید افسانه‌سرایی یا پیشرفت گوگل یا هر چی، کاری ندارم اما حقیقت اینه که در مجموع اتفاقات مثبته.
اون چیزی که به نظرم هنوز مشکل اساسی داره اینه که اثر عمر و بک‌لینک نسبتاً زیاده و کپی کردن عین جملات بدون هیچ تغییری هنوز امتیاز منفی شدیدی نداره. این دو عامل رو اگر گوگل در سطح وب فارسی که مشالله ... یه ضریبی بده و یه طور دیگه با وب فارسی در واقع برخورد کنه، مشکلات خیلی از سایت‌های نوپا حل میشه.

amir7310

همکار بازنشسته بازارچه
لایک‌ها
17,660
من از دیروز ساعت 12 ظهر دچار افت شدم.........

27 سپتامبر 60 درصد افت کردم و باز هم دارم افت میکنم

alireza1411

Registered User
لایک‌ها
260
خب بازدید الکسا مبتنی بر ورودی یکتا در ماه هست. ممکنه ورودی مستقیم شما زیاد شده ولی تکراریه خیلی از آی‌پی‌هاش. و این میشه که بازدید میره بالا و الکسا میره پایین گاهی!
از طرفی آپدیت‌های ۲ ماه اخیر گوگل کاملاً به نفع سایت‌های ایرانی که عمر و بک‌لینک زیادی دارن شده، اینه که رتبه‌ی سایت‌ها همه از نظر رتبه جهانی رشد کرده اما رتبه ایران ممکنه یه سایتی کمتر شده باشه چرا که سایت‌های دیگه افزایش بازدید بالاتری داشتن.
همه جوره کلاً ممکنه!

sajad-tnt

Registered User
لایک‌ها
5,011
@alireza1411
سلام.
ببخشید این قسمت برای چی هست و چرا توی تقریبا یکماه انقدر تعدادش زیاد شده؟
2018-10-10_0-30-29.jpg

alireza1411

Registered User
لایک‌ها
260
@alireza1411
سلام.
ببخشید این قسمت برای چی هست و چرا توی تقریبا یکماه انقدر تعدادش زیاد شده؟
مشاهده پیوست 1091277

مارک آپ اسکیما هست که احتمالا یا قالب یا افزونه نصب کردید و پیوند خرده ریز که مسیر صفحه تو ساختار درختی مطالبه و نشانه گذاری نام و لوگو و غیره سایت رو فعال کردید. البته مارکآپ کامل خیلی موارد زیادی داره.
برای اطلاع بیشتر تو سایتم سرچ کنید نشانه گذاری schema دو سه تا مطلب در موردش و اثرش رو سئو دارم.

دوستان امشب هم گوگل آپدیت نیمه بزرگ داشته. از ظهر در سایتای انگلیسی آمریکایی تغییرات مشهود بود. در سایتای ایرانی هم گویا از یکی دو ساعت پیش آمار تغییر کرده. احتمالا سایتای یکی دوساله با محتوا و بک‌لینک متعادل رشد کردن اغلبشون.

mozakhraf

Registered User
لایک‌ها
69
اکثر سایت ها وابسته به گوگل هستند.
حتی اگه 20 تا سایت هم داشته باشید باز هم اقتصاد تک محصولی به حساب می آیید!

چون شدیداً به گوگل وابسته اید و اگه گوگل باهاتون بد بشه، با یه ضربه همه ایده ها و آرزوهاتون رو نابود می کنه.
واقعاً‌ مسخره س.

mozakhraf

Registered User
لایک‌ها
69
من قبلا کارگاه تولیدی داشتم بعد از ورشکست شدن تصمیم گرفتم وبمستری رو امتحان کنم :rolleyes:
فروردین 96 سایتمو تغییر کاربری دادم و به سایت سلامت تبدیل کردم بعد از نه ماه فعالیت به بازدید 28000 هزار ای پی رسیدم .. در 20 اسفند سال قبل با تغییر الگوریتم های گوگل 14 کا از بازدید رو ازدست دادم !!! دیروز هم 6 کا بازدید از دست دادم!!!:rolleyes:البته الان بازدیدم کم شده ولی نمیدونم توی چ کلماتی عقب رفتم! فقط میدونم بازدیدم کم شده:rolleyes:
با پلتفرمهای مختلف کار کردم توی ایرانی ها کانگورو توی خارجی ها ادنو خیلی خوب بودن:rolleyes:
الان نه کانگورویی وجود داره نه ادنویی:rolleyes:خیلی ها پیام دادن برای تبلیغات اما درخواستشون رد شد مثلا 5040 ! پیشنهادشون برای یکماه خیلی پایین بود
دیگه تصمیم گرفتم بعد از 15 ماه دنبال علایق خودم برم ! هر چند سایتمو تا اخرین بازدید خواهم دوشید ولی خب دیگه نمیخوام وقتمو صرفش کنم:rolleyes:
تو این 16 ماه 5 پیام از فیلترینگ داشتم با میلیونها لینک اسپم که شاید دلیل افت سایت همین باشه:rolleyes:
یه وبلاگ هم زدم که پتانسیل رشد خوبی داره ولی حوصله ندارم !:rolleyes:
من در این مدت تمام درامد دلاری وریالی سایت رو سرمایه گذاری کردم و جلو کاهش ارزش پولمو گرفتم :rolleyes:
یادم میاد چند ماه پیش هر مطلبی در سایت قرار میدادم بعد یک هفته در صفحه یک گوگل بود ! مثلا خواص زردچوبه ! من با 1000 مطلب در موضاعات سلامت که قاعدتا پربازدیدم نیس به این امار رسیدم! و گرنه با یه مدیر سایت موزیک صحبت میکردم ایشون میگفت ما در کلمه حمید هیراد فقط 2 کا انلاینی داریم !حالامن کلمه مثلا خارشتر روزی 100 بازدیدم نداشت ! در بیش 5 هزار کلید واژه در صفحه یک گوگل بودم:rolleyes:مهمترین دلیل پیشرفت من دستیابی به ترفندی بود که واسه همیشه در قلبم میمونه! این ایده رو از نمناک برش داشتم:general703:
در کل تجربه خوبی بود :) واسه منی که نه سئو کار بودم نه برنامه نویس ن وبمستری حرفه ای:rolleyes:
مهمترین نکته ک سایت من داشت ورودی خوب و تازه نفسی بود که داشتم ! از کلماتی زیادی ورودی داشتم ک چرخش جالبی داشت! اینجوری بازدهی تبلیغات خیلی خوب بود:rolleyes:
با شرکت های پاپ اپ و کلیکی همکاری داشتم ! هیچ کدوم در واریز درامد مشکلی نداشتند! تنها سیستمی که باهاشون مشکل داشتم ادنگاه بود که با توجه به اینکه کلیک غیر قابل قبولشون شون زیاد بود بهشون گفتم کلاهبردار! اونا هم عصبی شدن و با هم مشاجره کردیم! اینایی ک میگن سیستم های کلیکی کلاهبردارن نه واقعا اینجور نیست فقط شمارشون خوب نیس:rolleyes:
یعنی دیگه قصد نداری سایت داشته باشی؟
خب پس اون ترفند پیشرفتت رو بگو حداقل ما استفاده کنیم!! :general703:

asresalamati

Registered User
لایک‌ها
206
یعنی دیگه قصد نداری سایت داشته باشی؟
خب پس اون ترفند پیشرفتت رو بگو حداقل ما استفاده کنیم!! :general703:

فعلا که قصد نیست و بیشتر از سر عادت اینجا سر میزنم
ترفند من بک لینک زیاد بود لینک سازی داخلی و خارجی ! ولی حواسم به سایتهای اسپمر نبود سایت افت کرد
سایتی که لینک زیاد و قوی داشته باشه خیلی راحت در نتایج گوگل رتبه میگیره مثلا سایت من از عدد 18 روزی چند ده تا ورودی داشت

persian.sajjad

Registered User
لایک‌ها
65
گوگل قبلا هر از گاهی یک بار آپدیت میکرد ولی اینبار به رگباررررررررررررررررررررر بسته :D

بالا