برگزیده های پرشین تولز

کاهش عجیب بازدید سایت " لطفا پاسخ بدید "

alireza1411

Registered User
لایک‌ها
260
سلام.
بنده در آگوست طی دو آپدیت ۴۰ درصد متضرر شدم! البته منظورم بازدید فقط مطالب قدیمی هست. مطالب جدید که تو سه ماه اول به هر حال تصاعدی رشد میکنن و بالا میرن تو گوگل.
در سپتامبر روزهای ۶ و ۱۱ و ۲۰ و ۲۴ سپتامبر الگوریتم‌های گوگل تغییرات زیادی داشته. مثل ۱ آگوست البته شدید نبوده ولی به هر حال من طی این سه چهار مورد تغییرات الگوریتم، ۱۵ درصد جبران شده برام و الان هنوز ۲۵ درصد کمتر از ۱ آگوست بازدید دارن مطالب قدیمی.
2018-09-25_20-05-55.png

در مورد سایت اصلیم البته این جور بوده. سایت یکی از دوستانم هست که آگوست رشد کرد سپتامبر کم شد و الان در کل مثل قبل هست حتی یکم منفی شده. البته فقط ۱ مورد این جوری هست. بقیه‌ی سایت‌هایی که دسترسی دارم همه منفی هستن. از ۲۵ درصد داریم الی ۵۰ درصد. برای شما خیلی شدیده عجیبه که اینجوری شده. یه مشکلی یا در روش گوگل هست یا در سایت شما. با یه کارشناس سئو مشورت کنید سایتتون رو بررسی کنه. اگر خودتون سررشته دارید که یه بررسی دقیقی بکنید ببینید چه مطالبی افت کردن ساختار صفحات چه مشکلاتی داره و غیره.

تعداد بک‌لینک به نظرم موثره ولی سایت شما قدیمیه باید بک‌لینک هم زیاد داشته باشید. عجیبه.

akisar

Registered User
لایک‌ها
440
برای من بازدید تفاوتی نکرده
گفتم تاسوعا عاشورا تموم میشه بازدید بر میگرده ولی فرقی نمرده
در کل این اپدیت گوگل انار سایت تا 70 درصد اورده پایین
مطالب هم کپی نیست
عمر سایت بیشتر از 7 سال
نمی دونم چرا اینطوری شده
بازدید برای شما درست شده؟
نه برای منم بازدید درست نشده .
گوگل به شدت ناامیدم کرد .

FARID2XF

Registered User
لایک‌ها
89
همونطور که دوستان گفتن این چند روز به علت بازگشایی مدارس و عاشورا و ... نوسان توی اکثر سایت ها(نه همه) طبیعی هستش مثل سال های گذشته و بنظرم اصلا ربطی به گوگل نداره این نوسانات.
بنظرم زیاد روی بازدید حساس نشید این چند وقت رو...

بهرحال، بازدید برای سایت بنده طی روز های گذشته بیش از 60 درصد کاهش داشت(تعطیلات هفته گذشته عاشورا) اما دقیقا از جمعه برگشته به قبل و این میزان جبران شده. البته به این معنی نیست که کاهش بازدید از بروزرسانی های الگوریتم گوگل جبران شده ! همچنان ما 30 درصد افتی که داشتیم پابرجاست (طی 2 اپدیت 1 آگوست و 16 آگوست بود فکر کنم تاریخش) چه بسا با این نوسانات اخیر میتونم بگم به حدود 40 درصد رسیده !

گوگل همچنان کلید کرده روی این داستان و چیزی هنوز عوض نشده متاسفانه.

sorushazi

Registered User
لایک‌ها
129
متاسفانه بازدید ما هم درست نشده
به روز های قبل عاشورا برگشته ولی مثل دوماه قبل نیست و یه افت تقریبا 30درصدی تو سپتامبر داشته

alireza1411

Registered User
لایک‌ها
260
دوستان یه تغییرات شدیدی در بازدید برخی سایت‌ها گویا داریم ولی چک کردم متریک SEM Rush مقدارش در حد بسیار بالا نیست امروز و روزهای قبلی.
2018-09-28_11-42-12.png

به یه مورد دیگری مشکوک شدم. آیا دوستانی که سایت‌هایی با محتوای اجتماعی و سلامت یا آشپزی دارن، افزایش بازدید نداشتن از دیروز؟
بنده در مورد یکی از سایت‌ها افزایش ۲۵ درصدی و در مورد یک سایت نوپا اما باکیفیت و با سئوی درست حسابی افزایش ۲۰۰ درصدی بازدید رو دیروز دیدم. امروز متعادل‌تره سایت دوم اما باز هم بالای ۲۰۰ درصد آمارش رشد نشون میده. با توجه به اینکه نوپا هست مهم نیست اما سایت اول بازدیدش بالاست و این مقدار افزایش خیلیه.
نکته اینجاست که مطالب اصلی و پر و پیمون اصطلاحاً رشدشون عالی بوده جوری که کاهش رشد مطالب سخیف رو کلاً جبران کردن حتی ۲۵ درصد هم افزایش کلی بازدید اتفاق افتاده!

نمیدونم اتفاقیه یا برای دوستان هم این موضوع رخ داده. اینه که به مشتریه خبر ندادم که بیهوده خوشحال نشه!

alireza1411

Registered User
لایک‌ها
260
دوستان آپدیت ۲۷ سپتامبر جزو آپدیت‌های بزرگ گوگل بوده. برخی سایت‌ها گفتن که بازدیدشون به حالت قبل از ۱ آگوست برگشته.
برخی گفتن که این چند وقته صفحاتی به جز صفحه‌ی مطلب بالاتر بوده مثل همون جریان تگ یا برچسب که دوستان مشکل پیدا کرده بودن و حدس می‌زدیم که گوگل یه اشتباهاتی داره میکنه چون قاعدتاً نباید تگ‌های اضافی و بسیار زیاد باعث رشد سایت بشه!!!! ولی شده بوده گویا یه مقداری!!! به هر حال این معضل برخی گفتن حل شده براشون.

در عین حال با توجه به اینکه سایت قدیمی من که کیفیت و سئو و آپدیت شدنش خیلی ضعیف‌تر از سایت اصلی و جدیدمه و در عین حال ۲۰ درصد رشد کرده!‌به نظرم آپدیت جدید رو فاکتورهای خاصی مثل عمر یا تعداد بک لینک مانور زیاده داده متأسفانه.

امیدوارم به هر حال کسانی که مشکلات عدیده پیدا کردن این چند وقته، حل شده باشه. برای بنده که درست نشده که هیچ! یه ۳۰ درصد دیگه هم افت بازدید دارم!!! کلاً با خاک یکسان داره میکنه گوگل.

یه خبر خوب یا بد دیگه اینکه در روز ۳۰ آگوست هم متریک SEMRush عددش رو ۷.۸ هست!!! دیگه نزدیک به ۸ که میشه مشخصه که در SERP یه اتفاقات شدیدی افتاده و خیلی لینکا بالا پایین شدن. به نظرم گوگل در حال یه بروزرسانی بزرگ دیگه باشه و امیدوارم این کاهش بازدید دو سه روز اخیر رو درست کنه چون دیگه واقعاً از حد گذرونده این آگوست و سپتامبر. تا به حال ندیده بودم در دو ماه پیاپی این قدر آپدیت الگوریتم‌های شدیدی اتفاق بیافته.

siavashx

کاربر فعال کسب درآمد از اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
6,661
و بازدیدی که همچنان در حال افت است
Capture.PNG

amir7310

همکار بازنشسته بازارچه
لایک‌ها
17,660

alireza1411

Registered User
لایک‌ها
260
گوگل تأیید کرده رسماً که آپدیت الگوریتم بزرگی داشتیم این هفته. در ضمن متریک SEM Rush که گفتم عددش بالاست برای آمریکا رو منظورم نبود، برای آلمان و ژاپن و بقیه کشورهای غیر انگلیسی زبان متریک امروز بسیار بالاست. آلمان که ۹.۲ هست!

این هم خبر تأیید گوگل:

https://www.searchenginejournal.com...ess.me&utm_campaign=Feed:+searchenginejournal

MOHAMMAD026_1

مدیر بخش ویژه وب مستر
مدیر انجمن
لایک‌ها
8,688
من طی آپدیت 1 آگوست و چند تا آپدیت قبلش، بشدت افت داشتم اما با آپدیت های بعد از 1 آگوست، وضعیت در حال بهتر شدن بود و بازدیدم تقریبا برگشت
ولی با آخرین آپدیت سپتامبر، وضعیت دوباره خراب شد و 20 درصد افت کردم و بنظر میاد بیشتر هم بشه :general602:

amir7310

همکار بازنشسته بازارچه
لایک‌ها
17,660
این آپدیت حسابی ترکوند سایت منو..
3700 ای پی داشتم
رسوند به 1600 ای پی

siavash-61

Registered User
لایک‌ها
444
تقریبا 3 روزه برا من 10 درصد اوکی شده
تو اول آگوست که تقریبا 70 درصد از دست دادم حالا باز یه 10 درصدش اوکی شد

persian.sajjad

Registered User
لایک‌ها
65
دوستان بررسی کردم این آپدیت آخریه بدجور روی سایتای موسیقی بزرگ تاثیر گذاشته مثه نکس وان موزیک، پاپ موزیک و... پاپ موزیک تو قسمت فوترش که آمارگیر های استت گذاشته بود همیشه بالا 1000 آنلاین داشت الان چند روزه افت شدید داشته تقریبا 30 تا 40 درصد و امروز دیدم آمارگیر های استت هم مخفی کرده، از الکساشون هم میشه فهمید .این نظر یه بررسی بود چون خودم شخصا خیلی به این 2 سایت سر میزنم و چیزی که حس کردم و به عینه دیدم رو گفتم قصد دیگه ای نداشتم .

Milad._.R

Registered User
لایک‌ها
1,203
دوستان بررسی کردم این آپدیت آخریه بدجور روی سایتای موسیقی بزرگ تاثیر گذاشته مثه نکس وان موزیک، پاپ موزیک و... پاپ موزیک تو قسمت فوترش که آمارگیر های استت گذاشته بود همیشه بالا 1000 آنلاین داشت الان چند روزه افت شدید داشته تقریبا 30 تا 40 درصد و امروز دیدم آمارگیر های استت هم مخفی کرده، از الکساشون هم میشه فهمید .این نظر یه بررسی بود چون خودم شخصا خیلی به این 2 سایت سر میزنم و چیزی که حس کردم و به عینه دیدم رو گفتم قصد دیگه ای نداشتم .

سایت های موزیک درست حسابی هم بجاش بالا نیومد
یه سری سایت که بیشتر شبیه وبلاگه و اصول اولیه طراحی هم رعایت نشده!
انگار یه نفر با سن کم برای سرگرمی و آشنایی با وردپرس یه سایت موزیک زده یهو دیده بازدیدش رفته بالا الکساش رسیده به ~300

sorushazi

Registered User
لایک‌ها
129
من چک کردم نمودار های گوگلو دیدم با وجود اینکه نمودار position تغییر خاصی نکرده ولی Impression و Click افت کرده.
کسی نظری داره؟

kia_martan

Registered User
لایک‌ها
4,057
سایت من ۸۰ درصد افت کرد
چیزی که من فهمیدم سایتایی که محتوای خیلی زیاد داشتن تخصصی کار نمیکردن و هرچی دم دستشون میومد میزدن بازدیدشون خوب شده
سایتای که رو یه موضوع مثل فیلم و موزیک کار میکردن افت کردن

svb93

Registered User
لایک‌ها
137
بله برای منم اینطور هست
سایت های قدیمی و اصولی چند صفحه نزول کردند و بجاش سایت های تازه تاسیس و پر از مشکل و ارور امدن شدن نتایج اول!
اپدیت 1 آگوست 60 درصد افت امار داشتم که در اپدیت های جدید تفاوتی نکرده و همون 60 درصد افت هست

iranexplorer.net

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,151
چک کنید محتوای سایتتون آیا مطابق با الگوهای گوگل تولید شده؟
سرعت بارگذاری صفحات؟ gtmetrix چی میگه؟ mobile friendly هست؟ SSL فعال هست؟

اینها ابتدایی ترین موارد برای افزایش ورودی از گوگل هست که باید رعایت بشه.

بالا