برگزیده های پرشین تولز

کاهش عجیب بازدید سایت " لطفا پاسخ بدید "

حمید.

Registered User
لایک‌ها
17
معمولا گوگل با این آپدیت هاش میخواد اسپم ها رو شناسایی کنه اما چقدر موفق بوده نمیدونم نه تنها مدیران سایت های ایرانی بلکه خیلی از کشورها هم اعتراض دارن حتی سایت های منبع معروف مانند howtogeek.com اما در کل بعد از آپدیت ها بازدیدهای سایت هایی که به خوبی روی محتوا کار کردند معمولا دوباره به جایگاه قبل و بلکه در مواردی بهتر هم شدند اما در هر صورت افت بازدید جمعی سایت ها میتونه نشونه این باشه که سایت شما مشکلی نداره یعنی همه این افت رو دارن فقط باید طبق روال همیشگی پیش رفت تا اوضاع بهتر بشه

akisar

Registered User
لایک‌ها
440
معمولا گوگل با این آپدیت هاش میخواد اسپم ها رو شناسایی کنه اما چقدر موفق بوده نمیدونم نه تنها مدیران سایت های ایرانی بلکه خیلی از کشورها هم اعتراض دارن حتی سایت های منبع معروف مانند howtogeek.com اما در کل بعد از آپدیت ها بازدیدهای سایت هایی که به خوبی روی محتوا کار کردند معمولا دوباره به جایگاه قبل و بلکه در مواردی بهتر هم شدند اما در هر صورت افت بازدید جمعی سایت ها میتونه نشونه این باشه که سایت شما مشکلی نداره یعنی همه این افت رو دارن فقط باید طبق روال همیشگی پیش رفت تا اوضاع بهتر بشه
آخه میدونید مشکل اینه که اگر من میدیدم که مطالبی که کپی کردم و نیمه اختصاصی هست میرفت پایین یا اصلا نیست میشد من مشکلی نداشتم میگفتم کپی کردم پوکیدم دیگه اما زورم میگیره مطالبی که کلی روش زحمت کشیدم 4 تا 5 سال لینک یک گوگل بودم و جالبه طرفی که الان لینک یک گوگل هست مطلب رو دقیقا از من کپی کرده حتی عکس هاش با تگ سایت من . نه تنها اون بلکه سایر سایت ها هم این مطلب رو از من کپی کردند بعد من میرم عقب اونا میان جلو .
خب این چه عدالتیه ؟
حالا اینا به کنار بذارید یه مثال دیگه بزنم .
طرف اومده بیوگرافی تمام لینک های اول گوگل رو گرفته بعد میری بیوگرافی رو باز میکنی 10 خط نوشته در موردش و 10 تا هم عکس گذاشته بعد اسمش رو گذاشته بیوگرافی .
بعد یه سایتی میاد کلی زحمت میکشه یه بیوگرافی مینویسه 70 خط یعنی توش هر سوالی در مورد این یارو باشه پاسخش پیدا میکنی همشم منابع معتبر و دقیق . بعد اون یارو اوله و مطلبی که اینقدر پرمحتوا و درست و حسابی نوشته شده صفحه چندمه .
خب شما بگید این چطور میشه تحلیلش کرد ؟ یعنی گوگل اگر وقت بذاره رباتی بنویسه که مطالب پرمحتواتر مکان های بالاتری رو به دست بیارن قطعا همه میرن دنبال محتوای درست و حسابی اما وقتی که ما میبینیم یه سایت بیوگرافی زده با 10 خط و فقط توی توضیحات متاش اسم یارو رو 20 بار آورده که خوب دیده شه و بالا بیاد و میاد و گوگل میاردش بالا خب چه انتظاری از وبمستر کار درست دارید .

mazyar123

Registered User
لایک‌ها
898
از الکسا که نپرسید که فقط زجره با این آمار مسخرش . دیلی میل از نمناک طبق نظر الکسا کمتر بازدید داره . شما چه انتظاری از الکسا دارید . اما اگر معیارتون الکسا باشه 84 درصد ایران و بقیه خارج از ایران .
نسبت به چند روز قبل که پایین اومد یه مقدار بهتر شد اما هنوز متعادل نشده یه روز میره بالا یه روز میاد پایین . یه روز لینکامون تو گوگل بالان یه روز اصلا نیستن یه روز صفحه سومن .
کدوم الگوریتم منظورتونه اگر کلی منظورتونه که از زمان شروع این الگوریتم مسخرشون بازدید ما الان دیگه میشه گفت از نصف آمار قبل الگوریتم کمتر شده یعنی کمتر از یک دوم .
کاملا درسته الکسا برای برخی معیار ها انتخاب دقیقی نیست اما برای برخی انلیز ها می تونه موثر باشه ... اگر 84 درصد بعد از الگریتم باشه ینی شما حدود 16 درصد ترافیک خارجی گرفتید حالا اگر قبل از این الگریتم مثلا 90 درصد یا بیشتر بوده میتونه تاثیر این الگریتم برروی برخی پارامتر های سایت شما باشه چرا که تشخیص این الگریتم این بوده که ترافیک خارجی رو جایگزین ترافیک ارگانیک و اصلی شما کنه این خودش سرنخ لازم رو میده که بهتره رو برخی المان های سئوی داخلی کار کنید تا این نرخ رو به بالای 90 درصد برسونید

akisar

Registered User
لایک‌ها
440
کاملا درسته الکسا برای برخی معیار ها انتخاب دقیقی نیست اما برای برخی انلیز ها می تونه موثر باشه ... اگر 84 درصد بعد از الگریتم باشه ینی شما حدود 16 درصد ترافیک خارجی گرفتید حالا اگر قبل از این الگریتم مثلا 90 درصد یا بیشتر بوده میتونه تاثیر این الگریتم برروی برخی پارامتر های سایت شما باشه چرا که تشخیص این الگریتم این بوده که ترافیک خارجی رو جایگزین ترافیک ارگانیک و اصلی شما کنه این خودش سرنخ لازم رو میده که بهتره رو برخی المان های سئوی داخلی کار کنید تا این نرخ رو به بالای 90 درصد برسونید
آخه جالب اینه که بعد اجرای الگوریتم وقتی فیلترشکن وصل میکنم و ای پی عوض میشه کلا هموناییم که مکانای اول رو دارم رو هم از دست میدم و ناپدید میشم . انگار کلا سایت من با خارجیا مشکل داره .

sajad-tnt

Registered User
لایک‌ها
5,011
@akisar
همین الان حوصله داشتم و کلمات کلیدی رو بررسی کردم.
با کمال تعجب چندتا از کلمات کلیدی که دقیقا نتیجه اول گوگل بود و حداقل روزی 30درصد بازدیدها از این لینکها وارد میشد، کلا از صفحه گوگل حذف شده :eek:
خیلی از کلمات هم افت رتبه داشته:general208:
آخه چرا، دلیلش چیه؟...

akisar

Registered User
لایک‌ها
440
@akisar
همین الان حوصله داشتم و کلمات کلیدی رو بررسی کردم.
با کمال تعجب چندتا از کلمات کلیدی که دقیقا نتیجه اول گوگل بود و حداقل روزی 30درصد بازدیدها از این لینکها وارد میشد، کلا از صفحه گوگل حذف شده :eek:
خیلی از کلمات هم افت رتبه داشته:general208:
آخه چرا، دلیلش چیه؟...
والا ما خودمونم اندر اتفاقات گوگل هنوز موندیم .
منم خیلی از کلمات کلیدیم از دست دادم .
جالبه سابقه سایت ما به بیش از 6 سال برمیگرده و تازه کارم نیستیم که بگیم گوگل بخاطر کم سابقه بودن پرتمون کرده بیرون .
مطالب هم خودمون اختصاصی روش کار کردیم و جالب اینه که مدت زیادی لینک اول بودیم و یهو بعا آپدیت کلا پوکیدیم .
چی شد نفهمیدم آخرش

behnam_2000

Registered User
لایک‌ها
2,016
تو گوگل اینگلیسی سعی میشه همیشه آنچیزی که کاربر دنبالش هست اول نشان داده بشه، هدف گوگل این هست که مرتبط ترین نتایج رو نشون بده، در مورد گوگل فارسی این مثل تخم مرغ شانسی هست، در هر آپدیت نتایج غیر قابل پیش بینی نشون میده، حدس من این هست که گوگل فارسی فقط کیورد ها رو میخونه و معنی جمله رو نمی فهمه برای همین اسپمر ها خیلی راحت رنک میگیرن. راه حل این مشکل این هست که شما هم مثل همین اسپمر ها با روش های بلک هت خودتون رو بیارید بالا چون گوگل به جستجوی فارسی اهمیتی نمیده، یا کلا بی خیال زبان فارسی شوید و اینگلیسی کار کنید

amir7310

همکار بازنشسته بازارچه
لایک‌ها
17,660
دیروز دوباره از ساعت 10 صبح یک آپدیت روی وب فارسی استارت خورد
سنسور SEM هم بالا هست...

AminArjmand

Registered User
لایک‌ها
281
سلام دوستان
منم توی این آپدیتا سایتم افت کرده فقط یه چیزی رو که دارم هر روز میبینم و متوجه نمیشم اینه که قبل از افت توی سرچ کنسول Overview>>Performance یا گوگل analytics قسمت Acquisition>>Search Console :
قبل از افت اگر 43-45 هزار بوده در روز الان شده 38-40 هزار ، یعنی هر روز که نگاه میکنم نوشته مثلا 40 هزار کلیک کردن از اینقدر Impression در گوگل و این قبل از افت هم همینمقدار تعداد کلیک و نمایش رو نشون میده ، پس اگه در روز 40 هزار کلیک میکنن چرا قبلا 40 هزار تا آمار مینداخت google analytics ولی الان با همون وضعیت 10-15 هزار بیشتر آمار نمیندازه؟

asadira

Registered User
لایک‌ها
707
سلام دوستان
منم توی این آپدیتا سایتم افت کرده فقط یه چیزی رو که دارم هر روز میبینم و متوجه نمیشم اینه که قبل از افت توی سرچ کنسول Overview>>Performance یا گوگل analytics قسمت Acquisition>>Search Console :
قبل از افت اگر 43-45 هزار بوده در روز الان شده 38-40 هزار ، یعنی هر روز که نگاه میکنم نوشته مثلا 40 هزار کلیک کردن از اینقدر Impression در گوگل و این قبل از افت هم همینمقدار تعداد کلیک و نمایش رو نشون میده ، پس اگه در روز 40 هزار کلیک میکنن چرا قبلا 40 هزار تا آمار مینداخت google analytics ولی الان با همون وضعیت 10-15 هزار بیشتر آمار نمیندازه؟
سلام
اصولاً آمار کنسول سرچ با آمار analytics بین 20 الی 25 درصد اختلاف دارند (حداقل برای من اینطوره) و آمار کلیکی در کنسول سرچ ارائه میشه اصلاً آمار دقیقی درمورد بازدید کننده‌های سایت شما نیست.
من خودم از کنسول سرچ فقط برای چک کردن Impressions و Position استفاده می‌کنم.
اما این موردی که شما می‌گید خیلی عجیبه، ممکنه سایت شما دارای ایراد فنی باشه (مثلاً بلاک شدن یه سری از آی‌پی‌ها).

AminArjmand

Registered User
لایک‌ها
281
سلام
اصولاً آمار کنسول سرچ با آمار analytics بین 20 الی 25 درصد اختلاف دارند (حداقل برای من اینطوره) و آمار کلیکی در کنسول سرچ ارائه میشه اصلاً آمار دقیقی درمورد بازدید کننده‌های سایت شما نیست.
من خودم از کنسول سرچ فقط برای چک کردن Impressions و Position استفاده می‌کنم.
اما این موردی که شما می‌گید خیلی عجیبه، ممکنه سایت شما دارای ایراد فنی باشه (مثلاً بلاک شدن یه سری از آی‌پی‌ها).
آره اونکه فرق داره ، منم الان حدودا یه ماهه درگیر این موضوع شدم سایتی با +4 سال سابقه :general208: امروز بیشتر بررسی کردم دیدم که اینطوریه نسبت به قبل چیزی تغییر نکرده ولی آمارپایین اومده ، قبلا پهنای باند سایت با 40K ماهانه 1.5 ترا مصرف میکرد که گفتم به هاستینگ ، گفتن که از بات های semrush ، bing ، ahrefs درخواست زیاده که مسدودش کردن که البته تفاوت چندانی نکرد بازم ، ممنون که گفتین، فردا به هاستینگ میگم ببینم چی میگن ، سه سال رو سرور اختصاصی بودم ، هزینه سرور 250 تومنی شد 1 تومن:( زیاد شد مجبور شدم برم پارس پک ولی اگه اینطوری باشه به همون نتیجه میرسیم که هزینه بیشتر کنیم بهتره! تا اینکه اینطوری نابود بشه سایت ، گرچه اینجا هم 500 در میاد با سرور مجازی سایت

alireza1411

Registered User
لایک‌ها
260
سلام
دوستان یه آپدیت الگوریتم خیلی بزرگ دیگه اتفاق افتاده که فکر میکنم تو ۶ ماه اخیر که گوگل واقعاً تعداد آپدیت‌ها رو خیلی بیشتر کرده، این آپدیت میشه سومین مورد بزرگ یا نهایتش چهارمین.
چیزی که من تو بررسی سایتا متوجه شدم، اینه که گویا این آپدیت رو سایت‌هایی با مطالب نسبتاً جامع و طولانی اثر مثبت شدیدتری داشته. فعلاً در مورد عمر سایت و تعداد بک‌لینک این جور به نظر میاد که سایت‌هایی با بک‌لینک خیلی کم و عمر کم و مطالب کم‌تعداد متضرر شدند.
من در سایت اصلیم به صورت رندم تعدادی مطلب کوتاه و بلند رو مقایسه کردم رشدشون شدیداً متفاوت بود. مطالب طولانی رشد بیش از ۲۰۰ درصد داشتن در حالی که کوتاه‌ها زیر ۵۰ درصد.
البته نمیگم مطلب بلند خوبه! اصلا ... همه چی بسته به موضوع داره و اینکه بطلبه واقعا که مطلب طولانی بشه! بیهوده یه چیز کوتاه رو کش و قوس بدیم الان با این وضعیت هوش مصنوعی، متوجه میشه که جملات کلمات و مفاهیم تکراری دارن و کار رباتیک به نظر میاد و به نظرم رشد نمیکنه. از نظر کسب درآمد تبلیغاتی هم البته مطالب طولانی خیلی گزینه‌ی خوبی نیستند.

مقدار متریک SEM استرالیا از دیروز بعد از ظهر رفته بالا و ژاپن هم از دیشب رو ۹.۲ هست. فکر میکنم آپدیت رو سایت‌های ایرانی همون دیروز عصر شروع شده و تا اواخر شب ادامه داشته. احتمالاً امروز شرایط باثبات شده باشه و تغییری نبینیم تو بازدید سایت‌ها.
دوستان اگه نکته‌ای میبینن در رشد و سقوط سایت‌ها بگن که استفاده کنیم.

artablog

Registered User
لایک‌ها
145
سلام
دوستان یه آپدیت الگوریتم خیلی بزرگ دیگه اتفاق افتاده که فکر میکنم تو ۶ ماه اخیر که گوگل واقعاً تعداد آپدیت‌ها رو خیلی بیشتر کرده، این آپدیت میشه سومین مورد بزرگ یا نهایتش چهارمین.
چیزی که من تو بررسی سایتا متوجه شدم، اینه که گویا این آپدیت رو سایت‌هایی با مطالب نسبتاً جامع و طولانی اثر مثبت شدیدتری داشته. فعلاً در مورد عمر سایت و تعداد بک‌لینک این جور به نظر میاد که سایت‌هایی با بک‌لینک خیلی کم و عمر کم و مطالب کم‌تعداد متضرر شدند.
من در سایت اصلیم به صورت رندم تعدادی مطلب کوتاه و بلند رو مقایسه کردم رشدشون شدیداً متفاوت بود. مطالب طولانی رشد بیش از ۲۰۰ درصد داشتن در حالی که کوتاه‌ها زیر ۵۰ درصد.
البته نمیگم مطلب بلند خوبه! اصلا ... همه چی بسته به موضوع داره و اینکه بطلبه واقعا که مطلب طولانی بشه! بیهوده یه چیز کوتاه رو کش و قوس بدیم الان با این وضعیت هوش مصنوعی، متوجه میشه که جملات کلمات و مفاهیم تکراری دارن و کار رباتیک به نظر میاد و به نظرم رشد نمیکنه. از نظر کسب درآمد تبلیغاتی هم البته مطالب طولانی خیلی گزینه‌ی خوبی نیستند.

مقدار متریک SEM استرالیا از دیروز بعد از ظهر رفته بالا و ژاپن هم از دیشب رو ۹.۲ هست. فکر میکنم آپدیت رو سایت‌های ایرانی همون دیروز عصر شروع شده و تا اواخر شب ادامه داشته. احتمالاً امروز شرایط باثبات شده باشه و تغییری نبینیم تو بازدید سایت‌ها.
دوستان اگه نکته‌ای میبینن در رشد و سقوط سایت‌ها بگن که استفاده کنیم.
ممنون از اطلاع رسانی
دقیقا از دیروز افزایش 50 درصدی داشتیم و همچنان ادامه داره
بازدیدمون هم به نسبت خیلی بالا بود این افزایش یهویی خیلی نگرانم کرده :general505:
عمر سایت تقریبا 1سال میشه و تا الان خداروشکر حتی یک بک لینک هم خریداری نکردیم

alireza1411

Registered User
لایک‌ها
260
بک‌لینک این روزا ارزش سابق رو نداره به هیچ وجه. دیگه حتی Moz هم فرمول محاسباتش رو عوض کرده ... چه برسه به گوگل. ولی عمر دامنه رو نمیدونم واقعاً چقدر اثر میذاره.

arashdownload

Registered User
لایک‌ها
1,043
ممنون از اطلاع رسانی
دقیقا از دیروز افزایش 50 درصدی داشتیم و همچنان ادامه داره
بازدیدمون هم به نسبت خیلی بالا بود این افزایش یهویی خیلی نگرانم کرده :general505:
عمر سایت تقریبا 1سال میشه و تا الان خداروشکر حتی یک بک لینک هم خریداری نکردیم
چرا نگران بگو خدا رو شکر بچسب به کار :eek::D سایت خدماتی هست یا محتوایی؟

ali998

Registered User
لایک‌ها
774
13 تا 15 مارس آپدیت های شدیدی داده گوگل.
یه سایت ام رو به فنا داد.

Last edited:

ali998

Registered User
لایک‌ها
774
از 13 تا 15 مارس، از شروع تا اوج آپدیت.
y9qc_untitled.png

بالا