برگزیده های پرشین تولز

کراوماگا (کارشناس متخصص lord viper )

reza_vc

Registered User
لایک‌ها
1,650
گرفتن مو

hair grab

hair.jpg
این مورد بیشتر واسه خانوما پیش میاد

بعضی وقتا شده متجاوزا موهای دختره رو میگیرن و کشون کشون رو زمین میبرنش

تو گرفتن مو هم مثل یقه دفاع با ضربه زدن انجام میشه . منتها تفاوتی که داره اینه که وقتی یه نفر موهاتون رو میکشه احتمالا سرتون رو به طرف پایین خم میکنه و با زانو میکوبه تو صورتتون !

پس انتظار زانو خوردن رو باید داشته باشید . تو کراو ماگا میگن وقتی یه نفر موهاتون رو گرفت باید ضربه احتمالی زانو رو دفاع کرد و با دست دیگه محکم کوبید به بیضه ( اگه هم زانو نزنه چه بهتر )

بعدش زانو و چنتا مشت چکشی و ارنج و .... تا نهایتا ولتون کنه

sifussh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
30
عالی بود . فقط اضافه کنم واسه دفاع خفه کردن بجز اون تکنیک یه تکنیک دیگه هم وجود داره که من بیشتر میپسندمش:)
چون تو حالت خوابیده هم قابل استفاده ست ;) به این شکل که با یه دست دست مهاجم رو به طرف خارج میکشید و با دست دیگه به گلو / صورت مهاجم ضربه میزنید و ....
خواهش میکنم دوست عزیز:)
خیلی لطف کردید
اگه زحمتی نیس یه مقاله جدا واسه بنیانگذار سبک ایمی لیختنفلد و زندگینامه ش بزاری و یا عکسی از ایشون داری هم اپ کنی اینجا ممنون میشم:general601:

silent killer

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
93
با به همه دوستان جدید و قدیم
و تشکر ویژه از رضای عزیز به خاطر مطالبش .یه چند وقتی مشغله ام زیادشده و فرصت برای همراهی کم.به نظر من درمورد کلیپ gun robbery krav maga حرکت مدافع در جهت دور کردن خط آتش (line of fire) درسته ولی زیادی ریلکس بازی در میاره و ضربه رو سریعا به مهاجم وارد نمی کنه که این اشتباه و ریسک رو می بره بالا شانس آورد کسی آُسیب ندید و در ضمن همون دور کردن خط آتش هم در فضایی مانند اتوبوس یا هواپیما کمی متفاوت.از sifussh عزیز به خاطر کلیپش تشکر می کنم اما اون تکنیک دفاع در برابرخفه کردن ریسک بالایی در اجرا داره و اونم این که ممکن مهاجم این حرکت رو تبدیل به arm triangle choke کنه و به نظر من چون ریسکش بالاست زیاد کارآمد نیست. ببخشید رضای عزیز سوالت از استاد وایپر عزیز بود و منم جواب دادم. با تشکر:):)

reza_vc

Registered User
لایک‌ها
1,650
خواهش میکنم دوست عزیز:)
خیلی لطف کردید
اگه زحمتی نیس یه مقاله جدا واسه بنیانگذار سبک ایمی لیختنفلد و زندگینامه ش بزاری و یا عکسی از ایشون داری هم اپ کنی اینجا ممنون میشم:general601:
راستش همون اول تو فکرش بودم ولی بخاطر یه سری حساسیت هایی که روی مبدا این سبک رزمی وجود داره متاسفانه نمیشه . همونجور که استاد وایپر عزیز هم گفتن بهتره از بقیه اساتید این سبک هم زیاد نام برده نشه ..

با به همه دوستان جدید و قدیم
و تشکر ویژه از رضای عزیز به خاطر مطالبش .یه چند وقتی مشغله ام زیادشده و فرصت برای همراهی کم.به نظر من درمورد کلیپ gun robbery krav maga حرکت مدافع در جهت دور کردن خط آتش (line of fire) درسته ولی زیادی ریلکس بازی در میاره و ضربه رو سریعا به مهاجم وارد نمی کنه که این اشتباه و ریسک رو می بره بالا شانس آورد کسی آُسیب ندید و در ضمن همون دور کردن خط آتش هم در فضایی مانند اتوبوس یا هواپیما کمی متفاوت.از sifussh عزیز به خاطر کلیپش تشکر می کنم اما اون تکنیک دفاع در برابرخفه کردن ریسک بالایی در اجرا داره و اونم این که ممکن مهاجم این حرکت رو تبدیل به arm triangle choke کنه و به نظر من چون ریسکش بالاست زیاد کارآمد نیست. ببخشید رضای عزیز سوالت از استاد وایپر عزیز بود و منم جواب دادم. با تشکر:):)
خب البته باید در نظر گرفت که مهاجم دستاش میفته پایین و نمیتونه اون فن رو بزنه ولی در هر صورت حتی اگه موفق شه side choke یا همون Arm triangle بزنه بیضه اش کاملا در معرض ضربات زانو قرار میگیره و عملا کارش تمومه ! ولی بهرحال این دفاعی که تو ویدیو بود بیشتر مواقعی بکار میره که مهاجم علاوه بر خفه کردن داره شما رو هل میده به سمت عقب
اما همونجور که عرض کردم شخصا بین این چندتا دفاعی که تو کراوماگا رایج هست اونی رو انتخواب کردم که تو حالت خوابیده هم بکار میره

reza_vc

Registered User
لایک‌ها
1,650

kick defense against the knife

حق مطلب محفوظ

اول پست دفاع چاقو اگه یادتون باشه راجع به لگد زدن در مقابل فرد چاقوکش صحبت کردم . حالا میخوایم دقیق تر این موضوع رو بررسی کنیم !
کراوماگا میگه اینکه دو 2 نفر روبروی هم قرار بگیرن یکی چاقو بزنه و اون یکی دفاع کنه کاملا غیر واقعی و منسوخه ! معمولا یکی از دور وحشیانه با چاقو حمله میکنه یا اینکه میاد اول میچسبه به طرف و بعدش چاقو میزنه .

واسه همین تو کراوماگا ضربات فرانت کیک و ساید کیک برای تنظیم فاصله یا بهتر بگم تحمیل فاصله به حریف بکار میره . چون پا بلندتر از دست هست وقتی شما ساید کیک میزنید و حریف رو هل میدین عقب اون نمیتونه با چاقو بهتون ضربه بزنه .
این ضربات فرانت کیک و ساید کیک باید به شکم - بیضه یا زانو برخورد کنه
. شخصا طی تحقیقاتی که کردم متوجه شدم این روش از ساواته ( کیک بوکسینگ فرانسوی ) گرفته شده
در واقع اول باید با ضربات لگد فاصله رو حفظ کنین و وقتش که شد دفاع 360 درجه رو انجام داد .
البته برای اینکار مباحثی مثل فاصله ( distance ) و زمان بندی ( timing ) کاملا باید جا افتاده باشه . و واسه همینه که اول باید مبارزه با دست خالی رو یاد گرفته باشیم . مسلما کسی که نمیتونه در مقابل حریف غیر مسلح کاری انجام بده در مقابل حریف مسلح هم کاری از پیش نمیبره !

Lord Viper

Registered User
لایک‌ها
823
سلام .شرمنده من یه مدت سر نزدم .اون لینک یوتوب زدم error 404 داد .ولی اگر تشخیص شما اینه که کراوماگا بوده حتما تشخیصتون درسته :)

reza_vc

Registered User
لایک‌ها
1,650
سلام .شرمنده من یه مدت سر نزدم .اون لینک یوتوب زدم error 404 داد .ولی اگر تشخیص شما اینه که کراوماگا بوده حتما تشخیصتون درسته :)
اختیار دارید . اگه باز نشد تو یوتیوب سرچ کنید gun robbery krav maga

miladninja

همکاربازنشسته ورزش های رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,022

reza_vc

Registered User
لایک‌ها
1,650

reza_vc

Registered User
لایک‌ها
1,650
حق مطلب محفوظ

defense against punches

دفاع در برابر ضربات مشت

دفاع در برابر ضربات مشت تقریبا تو همه سبکهای رزمی وجود داره . تو کراوماگا هم هست ولی تو این سبک نگرش باید کاملا هجومی

باشه و دفاع در برابر ضربات مشت بیشتر مواقعی بکار میره که حریف سلاحی مثل پنجه بوکس داره و مجبوریم که سلاح رو از دستش در بیاریم
برای مشت های مستقیم تو کراوماگا دفاعی وجود داره به اسم
inside defense
به این صورت که سر و صورت رو به عقب یا جناحین متمایل میکنیم و همزمان با یه دفاع سریع ضربه مشت رو بلاک میکنیم

برای ضربات از جناحین ( مثلا هوک ) هم outside defense بکار میره و یه دفاع دیگه به این شکل که ساعد رو به بازو میچسبونیم و ضربه رو دفاع میکنیم
این نوع دفاع ها تو سبکهای کیک بوکسینگ - موی تای - ام ام ای هم وجود داره

reza_vc

Registered User
لایک‌ها
1,650
خب دوستان این همه از نقاط قوت کراو ماگا گفتیم حالا میرسیم به نقطه ضعف این سبک !

نقطه ضعف کراوماگا و اکثر سبکهای نظامی تو بیش از حد خطرناک بودنشون هست ! چون نمیتونن این فنون رو خوب تمرین کنن ( Sparring ) بخاطر اینکه خطر ناقص شدن یا حتی مرگ هست
در نتیجه کسی که داره کراوماگا یا combative کار میکنه ممکنه همه فنون رو به درستی یاد گرفته باشه ولی نتونه تو موقعیت واقعی ازش استفاده کنه !
از یه طرف دیگه اگه بیان واسش مسابقه درست کنن بطور طبیعی تفکر به سمت برنده شدن تو مسابقه میره !
این مشکل تو کتاب جنگ تن به تن نیرو زمینی امریکا ( MACP=modern army combative program ) هم اومده ...

حالا واسه این مشکل چیکار کردن ؟
اومدن مبارزاتی رو ترتیب دادن که هنرجوها بتونن مهارت های خودشون رو تست کنن . قوانینش تقریبا به MMA شبیهه ولی میگن باید حتما این تفکر رو در خودتون ایجاد کنین که تو سبکهای نظامی هدف " برد " نیست بلکه هدف " جا افتادن فنون " هست

reza_vc

Registered User
لایک‌ها
1,650
ضربات ارنج و زانو کراو ماگا

تو کراو ماگا تکنیکهای زانو و ارنج اهمیت خیلی زیادی دارن چون موقعیت های دفاع شخصی تو دنیای واقعی همش تو فاصله نزدیک و گلاویز شدن هست
کراو 7 نوع ضربه ارنج داره که اینجا همشون رو معرفی خواهم کرد
1- 6to12 : این ضربه از پایین به بالا زده میشه . درواقع منظور از " 6به12 " این هست که اگه یه ساعت رو فرض کنیم این ضربه مثل اینه که از ساعت 6 مستقیم به 12 بریم
2- 12to6 : اینم مثل قبلیه منتها از بالا به پایین
3- ضربه ارنج از جناحین
4- ضربه ارنج به بغل : این ضربه مال وقتیه که داریم با نفر جلویی مبارزه میکنیم و میخوایم به یه نفر دیگه هم ضربه بزنیم
3 ضربه بعدی هم به پشت سر زده میشه و واسه وقتایی هست که مهاجم از پشت میخواد خفتون کنه یا بلندتون کنه و بزنه زمین

2 جور ضربه زانو هم داریم . یکی از روبرو و یکی از بغل که بسته به شرایط هر کدوم از اینا استفاده میشه

krav maga - level 4.jpg

eyal knee.jpg

sifussh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
30

تو کراو ماگا تکنیکهای زانو و ارنج اهمیت خیلی زیادی دارن چون موقعیت های دفاع شخصی تو دنیای واقعی همش تو فاصله نزدیک و گلاویز شدن هست
1- 6to12 : این ضربه از پایین به بالا زده میشه . درواقع منظور از " 6به12 " این هست که اگه یه ساعت رو فرض کنیم این ضربه مثل اینه که از ساعت 6 مستقیم به 12 بریم
3- ضربه ارنج از جناحین
4- ضربه ارنج به بغل : این ضربه مال وقتیه که داریم با نفر جلویی مبارزه میکنیم و میخوایم به یه نفر دیگه هم ضربه بزنیم
3 ضربه بعدی هم به پشت سر زده میشه و واسه وقتایی هست که مهاجم از پشت میخواد خفتون کنه یا بلندتون کنه و بزنه زمین

2 جور ضربه زانو هم داریم . یکی از روبرو و یکی از بغل که بسته به شرایط هر کدوم از اینا استفاده میشه

مشاهده پیوست 609705

مشاهده پیوست 609704
...........................

.........................
داش رضا ی عزیز
کراو ماگا کلا ترکیبی از چند سبکه رزمیه؟
جایی شنیدم که از تکنیک های وینگ چون هم استفاده میشه درسته؟

3- ضربه ارنج از جناحین

مشاهده پیوست 609705

مشاهده پیوست 609704

sifussh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
30
داش رضا ی عزیز

reza_vc

Registered User
لایک‌ها
1,650
داش رضا ی عزیز
سلام دوست عزیز
اول باید تفاوت اصول ( principles ) و فنون ( techniques ) رو بدونیم . اصول هر سبک قواعد کلی هست که استراتژی مبارزه ای اون سبک رو نشون میده و فنون هم نوع ضرباتی هست که میزنن
فنون کراوماگا بیشتر از موی تای گرفته شده . ضرباتی مثل low kick یا هوک و اپرکات و ساید کیک و ضربات ارنج و .....
و اصول این سبک بیشتر بر پایه وینگ چون هست . اصل هایی مثل دفاع و حمله همزمان یا ضربه زدن به سنترلاین حریف یا مثلا پرهیز از ضربات پرشی و نمایشی و ....
ولی بطور کلی علاوه بر وینگ چون و موی تای تکنیکای کیک بوکسینگ و ساواته - جودو - جوجیتسو - ایکیدو - کالی / اسکریما هم دیده میشه
یه سری فنونش هم به هیچ سبک خاصی شبیه نیست و تجربه جنگ واقعی هست

reza_vc

Registered User
لایک‌ها
1,650
بدنسازی مورد نیاز کراو ماگا

برخلاف خیلی از سیستم های دفاع شخصی که به شما میگن لازم نیست قدرت بدنی زیادی داشته باشید کراو ماگا معتقده باید تا جایی که میتونین امادگی بدنی و تناسب اندام رو حفظ کنین . البته به این معنی نیست که این سبک فقط مختص افراد عضلانی باشه . چون از اول جوری طراحی شده که واسه دخترها و زن ها هم کاربردی باشه
ولی مسلما هر چی بدن ورزیده تر باشه شانس موفقیت تو یه درگیری واقعی بیشتر هست . جدا از همه این ها بنیانگذار این سبک مربی فیتنس هم بوده ...
sede fitness.jpg

از اونجایی که تو کراو ماگا کل بدن درگیر میشه پیشنهاد میکنم کسایی که میخوان کراو کار کنن تمرینات بدنسازیشون بهتره مثل MMA کارها باشه یعنی کل بدن رو قوی کنن
از کول و سرشونه گرفته تا پشت بازو و شکم و ساق و ...

بالا