• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

کلوپ هواداران یوونتوس

FERI KHAN

Registered User
لایک‌ها
3,164
سلام و درود

از يوونتوسي بودن لذت مي برم

pirlo6.jpg

هافبكي تاثيرگذار و خلاق كه با تكنيك خاص خود تيم را در ميانه ميدان رهبري مي كند و براي تدارك حمله اي برق اسا نقشي تعيين كنده دارد. اندره ا پيرلو كه با پيراهن ميلان سال ها در سن سيرو به مصاف اينتر، رقيب همشهري مي رفت اين بار با پيراهني سياه و سفيد برابر رقيب ديرينه صف ارايي مي كند.

اندره ا پيرلو، حقيقت را بگو، يوونتوسي بودن چطور است ؟
زيبا. خيلي خوشحالم، خوشبخت، لذت مي برم.

دوباره جوان شدي؟
براي چي؟مگه پير بودم.... !

از انگيزه هاي تازه صحبت مي كنيم...
از ان نظر بله. نياز داشتم كه انگيزه هاي جديدي را پيدا كنم. انتخاب دقيق و درستي داشتم.

انگيزه هاي متفاوت؟از اين انگيزه ها بگويد.
پيروز شدن با پيراهني كه روسونري نباشد و در مكاني ديگر كه مدتي ست پيروزي به دست نياورده.

انگيزه هاي تان را در يووه پيدا كرديد ؟
كم و بيش اين طور است. خيلي زود خواسته پيروزي را يافتيم و حالا امكان برتري در هر ديدار وجود دارد. مي توانيم خيلي سريع به خواسته هاي مان برسيم. مربي نيز انگيزه هاي ما را دارد و جامعه بيانكونري نيز همين طور . تجربه هاي من براي برگشت انرژي و توانايي هاي اين تيم مفيد خواهد بود.

چه تفاوتي ميان يوونتوس و ميلان وجود دارد؟
برنامه هاي سازندگي و سطح تيمي تقريبا برابر است. هر دو تيم هاي مهم ايتاليا هستند و بسيار بزرگ در اروپا. اي كاش ميلانلو بود كمي بهتر اما وينوو مي تواند كامل تر باشد.

در اين سال ها انتقادات زيادي از يووه شنيده مي شد. چطور تصميم گرفتيد به يوونتوس بپيونديد؟
در شروع سال 2011 تيمي بود كه مانند هميشه خوب بازي مي كرد و خوب پيش مي رفت اما بعد از كريسمس همه چيز عوض شد و اوضاع نابسامان پيش رفت. اما مطمئنا زماني كه به بخش ديگري مي نگريد مي بينيد كه اين تيم هميشه بهترين بوده و تيمي ست كه تو مي تواني خود را با ان در روزهاي اوج ببيني و پيروز شوي.

اين حقيقت دارد كه الگري موجب شد تا از ميلان دور شوي؟
مطمئن نيستم. به اين دليل كه من شخصا اين تصميم را گرفتم. با مديران صحبت كردم. مي خواستم زندگي و تجربه جديدي را اغاز كنم و اين طور شد كه جدا شدم. شايد مي خواستم بمانم و يا مي ماندم اين طور مي شد.....

شايد بتوان از پشيماني صحبت كرد...
خير. به هيچ وجه. من مي خواستم از ميلان جدا شوم و اين تصميم را گرفتم. هرگز پشيمان نيستم و نخواهم شد. با ميلان روزهاي خوبي داشتم اما حالا مي خواهم با يوونتوس روزهاي بهتري داشته باشم.

آيا ميلان ها همچنان براي قهرماني شانس دارند؟
انها در كنار ناپولي. تيم هايي كه مي توانند خيز بلندي داشته باشند. شرايط ما كمي متفاوت است و بايد دقت كنيم بهتر است كه صحبت نكنيم.

اما تيم هاي زيادي پشت سر يووه حركت مي كنند.
مهم اين است كه روي پاهاي خود بياستيم و به راه خود ادامه دهيم. تمرين و تمرين و فوتبال بازي كردن در هر ديدار از برنامه هاي ماست.

JVD

همکار بازنشسته
لایک‌ها
6,500
پسر طلایی تورین ؛ تولدت مبارک

ALEX 0176.jpg

4846270701_f0fd383541.jpg

j_2006_n

کاربر فعال فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
4,543
سلام دوستان

منم تولد اسطوره یووه رو تبریک می گم امیدوارم در حق الکس ظلم نشه:happy:

Alessandro_Del_Piero.jpg

sasan s

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
3,123
سلام خدمت دوستان
ظاهرا تولد آلکس هست . همین روزا تولد علی کریمی هم بود ، تقارن مبارکی هست کلا :دی
تولد هر دو تاشون رو تبریک میگم.:) ولی خداییش درباره آلکس هنوز سخته باور رفتارهایی رو که دارن باهاش میکنن. :(
بعد از اینکه تیم به سری B رفت خیلی تیمهای بزرگ اروپایی میخواستنش ولی با یووه سقوط کرده موند و وفاداریش رو کاملا ثابت کرد. به احترام اون کارش هم که شده بود باید باهاش محترمانه تر برخورد میکردن. به نظرم ایتالیایی ها هم یه رگ ایرانی دارن و قدرشناسی بلد نیستن.

شاد و پیروز باشید

فایل های ضمیمه

• images.jpg
    images.jpg
    7.9 KB · نمایش ها: 12
Last edited:

RuDiger

کاربر فعال فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
5,069
عمیقا تبریک میگم :) به واقع که یک اسطوره هست.

FERI KHAN

Registered User
لایک‌ها
3,164
بیانه ی رسمی باشگاه یوونتوس
team1.jpg
ساعاتی پیش دادگاه ایتالیا حکم نهایی خود را در مورد لوچانو موجی و دیگر مدیران و داوران سری آ اعلام کرد و موجی به 5 سال و 4 ماه زندان محکوم شد و این ابهام به وجود امد که امید های یووه برای بازگرداندن اسکودتو به یاس تبدیل شده باشد.

باشگاه یوونتوس و در راس ان اندره ا انیلی مدیر ارشد تیم تورینی بعد از اعلام حکم دادگاه در بیانیه ای رسمی خطاب به هواداران نوشت:

"دادگاه فوق هیچ ارتباطی به باشگاه یوونتوس ندارد و تنها در مورد تخلفات لوچانو موجی برگزار شده است. حکم این دادگاه تغییری در بی عدالتی ورزشی که در ایتالیا صورت و به موجب ان به نا حق دو جام از یووه پس گرفته شد ایجاد نمی کند و یوونتوس به مسیر قانونی خود برای گرفتن حق خود و رسیدن به عدالت ادامه خواهد داد."

JVD

همکار بازنشسته
لایک‌ها
6,500
درود

خب دیشب موجی رو هم 5 سال و 4 ماه به حبس محکوم کردند .
بیانیه رو هم فرزاد جان زحمت کشیده و میبینیم.

خودم دیگه گیج شدم. کلا این دادگاه از نظر من خیلی همیشه یه طرفه رای میده. اون همه مدارک جعلی اینتری ها رو شده. مکالماتشون توی تلویزیون هم پخش شد ولی انگار دادگاه کلا بوقه!

در روز بسیار مبارک تولد اسطوره هستیم و یه اسمایلی رو افتتاح کنیم همه با هم :دی
از این به بعد برای خبرهای دل پیرو یی میریم تو کارش:
image.php

o.gif
r.gif
d.gif
n.gif
a.gif
s.gif
s.gif
e.gif
l.gif
a.gif

o.gif
r.gif
e.gif
i.gif
p.gif
l.gif
e.gif
d.gif

0.png
1.png

Yousef

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,952
سلام

خب من به عنوان یک منچستری اومدم تولد یک یووه ای رو تبریک بگم. از یووه زیاد خوشم نمیاد اما همیشه به خاطر اینکه رئال رو برده ازش خوشم میومده :دی
همیشه توی دهه های مختلف دوستدار یک ایتالیایی بودم
مثل باجو عزیز :ایکس و الان نوبت الکس هست

واقعا تولد این مرد تموم نشدنی رو تبریک میگم و بهتون حسودی میکنم که الکس دارید و ما نداریم
با اینکه یک بار سر الکس میخواست بیاردش منچستر اما به خاطر یووه نیومد

به مناسبت تولدش اول یک هدیه دارم برای بچه ها که میتونن تو این چند روز بزارن اواتارشون یا اینکه همیشگی بزارن. البته این هدیه خاص بود که من به جواد دادم :ایکس

Unti544tled.jpg

بعد هم یک چند تا عکس به مناسبت تولد کاپیتانتون

383306_2097939499537_1576861860_31701907_219246943_n.jpg

387702_1939912797861_1843663537_1377492_1214565925_n.jpg

299049_191946667551435_100002083091683_419580_70510891_n.jpg

اینم یک قدیمی

380900_314562571892614_100000166206332_1540841_489282794_n.jpg

JVD

همکار بازنشسته
لایک‌ها
6,500
مرسی یوسف خان عزیز.

دمت گرم حاجی/ ما که محبتت رو قدر دونستیم و از آواتار تاریخی برای دومین بار تغییر چهره دادیم.
برو بچ دیگه هم هر کی موافقه به آواتار هماهنگ بپیونده. ببینیم جواد خون آشامو مرخصی میده بهش؟ :دی

j_2006_n

کاربر فعال فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
4,543
سلام دوستان

به مناسبت تولدش اول یک هدیه دارم برای بچه ها که میتونن تو این چند روز بزارن اواتارشون یا اینکه همیشگی بزارن. البته این هدیه خاص بود که من به جواد دادم :ایکس

ممنون یوسف جان برای هدیه زیبایتان:happy:

Yousef

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,952
باور نمیکنم اواتارت رو عوض کرده باشی داش جواد
خدایا این خون آشام رو از روی سیستم جواد پاک کن که دیگه استفاده نکنه. آمین
شما همینجوری شبیه هم بودید :دی الان اواتارهاتون هم یکی شد واقعا تشخیصتون سخت شد

j_2006_n

کاربر فعال فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
4,543
باور نمیکنم اواتارت رو عوض کرده باشی داش جواد
خدایا این خون آشام رو از روی سیستم جواد پاک کن که دیگه استفاده نکنه. آمین
شما همینجوری شبیه هم بودید :دی الان اواتارهاتون هم یکی شد واقعا تشخیصتون سخت شد

داش یوسف منم خودم هنوز باورم نمی شه , شما که حق دارید :دی:D
:دی

RuDiger

کاربر فعال فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
5,069
یا عیسی بن مریم...:دی
دارم درست می بینم؟! جواد خودتی؟! بگو که همش یه رویای شیرینه و حقیقت نداره:D
///
@جوادینا
موجی تون هم 5 سال زندان بریدن براش! دیگه صداتون در نیاد که اسکودتومون فلان شد و بسار شد! خجالتن بکشین و صداتون هم در نیاد :D

FERI KHAN

Registered User
لایک‌ها
3,164
بازتاب تولد​
اله تولدش را با تیفوسی ها جشن گرفت

alexdp.jpg
پس از دو روز تعطیلی یوونتوسی ها به زمین تمرین وینوو امدند تا تمرینات خود را بدون حضور ملی پوشان از سر گیرند. در تمرینات امروز یووه تنها 12 بازیکن حضور داشتند و کونته تصمیم گرفت یک بازی میان تیمی با 12 بازیکن خود برگزار کند. اما مرد امروز تمرینات کسی نبود جز الساندرو دل پیرو که 37 سالگی خود را در شرایطی کاملا متفاوت نسبت به گذشته جشن می گرفت.

کاپیتان تولد خود را با گروهی از تیفوسی ها که برای تبریک به او به محل تمرین امده بودند برگزار کرد، پرچم ها و دست نوشته های مختلف همراه با عکس و تصاویر وی از دوره های متفاوتی که با یووه بازی کرده در این بخش کاملا دیده می شد.

در این میان پرچم های " اله یکی از ماست " و " هیچ کس مثل تو نیست " بیش از سایرین خود نمایی می کرد. الکس در بدو ورود به تمرینات زمانی که از اتومبیل خود خارج شد به سمت این گروه رفت و با اغوش باز از این تیفوسی ها که خواستار گرفتن عکس و امضا از او بودند استقبال کرد.

گفتنی ست الکس تولد خود را با گروه هواداران در سراسر جهان در فیس بوک شخصی اش جشن گرفت.

+10=3+7 ! اسطوره ی من تولدت مبارک

3+7=10.jpg
شاید نه حتما تولد امسالش نسبت به 18 سال قبل فرق کرده، همه چیز نسبت به گذشته تفاوت کرده، همه چیز حتی رویاها. این بار جشن 37
سالگی خود را در حالی در کنار خانواده اش برگزار می کند که می داند شاید این آخرین جشن او در این شهر پس از 18 سال باشد. هر چند که هنوز هیچ چیز معلوم نیست اما با اعلام رسمی خواسته اش برای ادامه بازی می توان مطمئن بود که شهر تورینو مقصد او برای چند سال آینده و تا زمانی که به بازی کردن فکر کند نخواهد بود.

الساندرو دل پیرو، کاپیتان دوست داشتنی یوونتوسی ها امروز 37 سالگی خود را جشن می گیرد. 37 سالی که بیشتر آن در فوتبال و میدان و مسائل مربوط به فوتبال طی شد، نزدیک به 19 سال اش کاملا سیاه و سفید بود و حالا به آینده کوتاه چند سال آینده اش می اندیشد که به چه رنگ و باشگاهی تعلق خواهد داشت.

هر چند که او برای همیشه یک یوونتوسی و یک اسطوره تمام عیار بیانکونری ست، هم برای تیفوسی ها و هم برای تاریخ پرافتخار این باشگاه بزرگ.

الکس تولد 37 سالگی ات را تبریک می گوییم و برای انچه که به ما در تمام این دوران هدیه کردی ممنونیم و برایت آرزوی بهترین ها همراه با رسیدن به رویاها و آرزوهایت داریم.

FERI KHAN

Registered User
لایک‌ها
3,164
پیام تبریک فوتبالی ها برای کاپیتان اله​
محبوبیت آلکس​

basket.jpg
پینتوریکیو ستاره ای محبوب و قابل احترام در دنیای فوتبال که تنها در جامعه بیانکونری علاقه مند ندارد. کاپیتانی دوست داشتنی که در روز تولدش بسیاری از بازیکنان، هم تیمی ها، مربیان و مدیران فوتبال برای او پیام تبریک فرستادند و بیش از هر مسئله دیگر به انسانیت و خصوصیات رفتاری او اشاره کردند. ویژگی هایی که از او چنین الگویی استثنایی در دنیای فوتبال ساخت تا مورد احترام همه خانواده فوتبال دنیا قرار گیرد. در اینجا به بخشی از پیام های فوتبالی برای تولد 37 سالگی الکس اشاره می کنیم.

جنارو گاتوزو، هافبک میلان نیز تولد الکس را تبریک گفت و در خصوص شایعه انتقال وی به میلان در نقل و انتقالات زمستانی گفت: الکس، من او را یک پرچم دار واقعی برای یووه می بینم. خیلی خوب است که دوران بازیگری او با یووه تمام شود زیرا دل پیرو، یوونتوس است. هر سال بازیکنان از این تیم به آن تیم می روند اما دیدن دل پیرو و توتی با پیراهن تیمی دیگر واقعا آزاردهنده و ناراحت کننده است. تولدت مبارک اله

الساندرو متری
زمانی که تولودی وجود دارد باید تنها یک پیام تبریک بفرستی اما برای بازیکنی مثل الکس باید یک پیام ویژه بفرستی. تولدت مبارک الکس و امیدوارم که بتوانی تولد خوبی را پشت سر بگذاری.

کارلو ماتزونه ( مربی )
ارزوی بهترین ها را برای الساندرو دل پیرو دارم و به او تولدش را تبریک می گویم. با دل پیرو بارها به عنوان یک حریف واقعی روبرو شدم و همیشه روح بزرگ او را حس کردم. من امیدوارم که یوونتوس انچه که این قهرمان برای انان انجام داده را همیشه به یاد داشته باشید و امیدوارم که احترام زیادی برای او وجود داشته باشد.

فیلیپو اینزاگی ( میلان )
با اله زیاد تماس تلفنی داریم و اغلب با هم صحبت می کنیم. مطمئنا یک پیام تبریک برای او دارم و امیدوارم که تولد خوبی را ایجا داشته باشد .

اندره ا لاتزاری ( فیورنتینا )
بزرگ ترین و بهترین ارزوها و تبریک های من به یکی از بزرگ ترین های دنیای فوتبال مانند الساندرو دل پیرو. الکس همچنان نیز یک قهرمان بزرگ است و یک حرفه ای تمام عیار با تجربیات بسیار زیاد. کسی که فوتبالیست های زیادی باید او را الگو قرار دهند.

چیرو ایمموبیله ( پسکارا )
می خواهیم کیت تبریک ویژه برای یک فرد واقعا ویژه بفرستم. تولد مباره کاپیتان

جاکومو بوناونتورا ( اتالانتا)
تولدت مبارک دل پیرو، یک مرد و مرد واقعی خارج از زمین. الکس یک الگوی واقعی ست که باید جوانان ما از او الگو بگیرند.بهترین و هزاران تبریک من برای او.

جووانی کوبولی ( مدیر سابق یووه )
دل پیرو اگر جزیی از من نباشد اما من همیشه او را در قلبم خواهم داشت. قهرمانی با 37 سال سن. روزی که الکس و بونیپرتی با هم ملاقات کردند و حالا او یک پرچم دار واقعی ست، پرچم داران واقعی و استثنایی یوونتوس

لوکا ریچی ( چزنا )
وقتی بچه بودم طرفدار تورینو بودم اما همیشه عاشق تو بودم عاشق کلاس بازی و وفاداریت . امیدوارم که روزی مثل تو چنین مهاجمی باشم. تولدت مبارک قهرمان

مارک یولیانو ( هم تیمی قدیمی )
تولدت مبارک کاپیتان بزرگ الکس. یکی از بزرگترین بازیکنانی که پیراهن بیانکونری را بر تن کرد. دل پیرو استثنایی ست چون همیشه تیفوسی ها به او عشق می ورزند، مورد احترام تیفوسی های سایر تیم ها. فصلی را به یاد می اورم که در برنابئو برای او چه احترامی قائل بودند. هر بار رختکن را به یاد می اورم که الکس در ان چه رفتاری داشت و چقدر باشخصیت بود. امیدوارم که تا مدتهای طولانی به راهت ادامه دهی و در پایان فصل متوقف نشوی .

دینو زوف ( مربی سابق )
دل پیرو تمرین در تیم ملی را دوست داشت ما از بازیکن بزرگی صحبت می کنیم از یک قهرمان واقعی و یک فرد فوق العاده که در صحبت کردن هم هرگز مرتکب اشتباه نشد. هرگز از او کلام و یا رفتار اشتباهی ندیدم. ارزو دارم که همچنان به راهش ادامه دهد، ارزوی همه تیفوسی ها.

دیوید دی میکله ( لچه )
دل پیرو یک بازیکن بزرگ است اما بیشتر یک انسان بزرگ است. انچه که من از او می شناسم مرا مجذوب او می کند. رفتار او در زمین و در اردوی های ملی همیشه کامل و بی نقص بود. ذهنیت و روحیه غیرقابل باورش باید تبریک بزرگی برای او داشته باشم، صمیمی ترین تبریک قلبی من برای قهرمان بزرگ، تولدت مبارک اله

دامیانو تومازی ( مسول اتحادیه بازیکنان فوتبال ایتالیا )
تبریگ و ارزوی های من برای الساندرو دل پیرو. فکر می کنم که می تواند بهترین جشن را با هزاران هواداراش در جهان برگزار کند. کسی که به یک پیراهن وفادار ماند، متاسفم که باید روزی کنار رود. تولدت مبارک اله

ماتیا کاسانی ( فیورنتینا )
یک تبریک ویژه برای دل پیرو در روز ویژه ای برای او. خوش شانس بودم که شخصا او را شناختم یک انسان و یک بازیکن بزرگ که برای همه شناخته شده است. روح او در زمین و زمانی که برابر شایعات و انتقادات ظاهر می شود فوق العاده است.

الساندرو دیامانتی ( بولونیا )
تبریک زیاد برای کاپیتان بزرگ ، انسانی بزرگ و همیچنین برای کسی که مانند ده سال قبل بازی می کند زیرا یک قهرمان بزرگ و یک هدیه برای دنیای فوتبال است.

نیکولا لگروتالیه ( کاتانیا )
تبریک ها و ارزوهای من برای کاپیتان بزرگ و دوست داشتنی . از یک دوست به ویژه از کسی که ارزش زیادی برای شخصیت الساندرو قائل است. الکس امیدوارم که تولدت همیشه همراه با خوشبختی و جدیت برای ادامه راهت باشد.

استفانو کولانتونو ( مربی اتالانتا )
تبریک های من برای تولد الساندرو دل پیرو و خوشحالی و شکر من از خدا برای شناخت چنین انسانی. از نزدیک با اواشنا شدم و برای قهرمانی همانند او و کلاس شخصیتی اش احترام قائلم.

وینچنزو مونتلا ( مربی کاتانیا )
می خواهم به الکس تبریک بفرستم. تولدت مبارک اله

لوئیجی مایفردی ( مربی سابق و مدیر اجرایی برشا )
یک تبریک برای یکی از قهرمانان مان. می خواهم به الساندرو که یک الگوی واقعی ست و افسوس که مربی او نبودم.

استفانو فیوره ( ملی پوش سابق )
تبریک برای الکس و قهرمانی فوق العاده در دورانی بازیگری اش.امیدوارم که به راهش و به بازیگری اش ادامه دهد زیرا از نظر فیزیکی و روحی کاملا اماده و قبراق است. او تاریخ یوونتوس را بیان می کند و می تواند بهترین یوونتوسی اززمانی که به یووه امد باشد.

کلودیو پاسکوالین ( مدیر برنامه های سابق الکس و بسیاری از بازیکنان فعلی )
الساندرو دل پیرو افتخارات بسیار زیادی را به نام خود نوشت. از بازیکنی که نمایشی خارج از تصور نشان داد، بازیکنی خارق العاده در بیست سال اخیر ایتالیا. کسی که همیشه مورد توجه بود. خوش شانس بودم که با بازیکنی مانند او کار کردم. ناراحت کننده ترین لحظه سفر او به کولورادو برای جراحی زانوی پایش بود اما او روحیه عجیبی داشت یک فرد ویژه به نام الساندرو دل پیرو. یک بازیکن و انسانی واقعی و وفادار

Roby

کاربر فعال فوتبال<br> عضو تحریریه مجله فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
1,395
من هم تولد دل پيروي كبير رو به همه دوستداران يووه و ايتاليا تبريك مي گم بخصوص جواد عزيز
وقتي اسطوره اي كه مي پرستي به پايان راه مي رسه تا مدتها تلخي اش در ذهن آدم مي مونه از اينكه ديگه نميتونه بازيكن محبوبش را در مستطيل سبز ببينه
اين حس تلخ رو من چندين ساله كه با رفتن باجو تجربه كردم و مي كنم و فوتبال ديگه بدون او برام جذابيت سابق رو نداره اميدوارم به زودي شاهد بازگشتش به فوتبال در كسوت مربي باشم و اميدوارم كه الكس حداقل تا 40 سالگي ادامه بده

راستي الان متوجه شدم كه من و دل پيرو ظااهرا در يك سال بدنيا اومديم فقط من چند ماه زودتر :D

j_2006_n

کاربر فعال فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
4,543
سلام دوستان

یا عیسی بن مریم...:دی
دارم درست می بینم؟! جواد خودتی؟! بگو که همش یه رویای شیرینه و حقیقت نداره:D
///
@جوادینا
موجی تون هم 5 سال زندان بریدن براش! دیگه صداتون در نیاد که اسکودتومون فلان شد و بسار شد! خجالتن بکشین و صداتون هم در نیاد :D

امیر جان چی شده اتفاقی افتاده من که خودمم و یه رویای شیرین :دی:p

//

این راه تا پیروزی حق بر باطل ادامه خواهد داشت:cool:

RuDiger

کاربر فعال فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
5,069
@جواد
تو روحت...

بالا