• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

کلوپ هواداران یوونتوس

j_2006_n

کاربر فعال فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
4,543
خداحافظ یوونتوس

timthumb.php

از فردا او دیگر یوونتوسی نیست ، اسطوره ای که ۱۹ سال با شادی ها ، غم ها ، تلخی ها ، قهرمانی ها و همه چیز یووه ساخت . پیراهن یووه را در جام های معتبر و حتی سری ب نیز تجربه کرد .

به جرات میتوان گفت ، وفادارای او در یوونتوس شاید تکرار ناپذیر باشد . اکنون او دیگر بازیکن یوونتوس محسوب نخواهد شد اما همیشه در قلب تیفوسی های یووه جای خواهد داشت .

الساندرو دل پیرو در نامه ای به هواداران خود در وبسایت شخصی اش به شرح ذیل نوشت :

” همه چیز تمام شد ، قراردادم با یوونتوس امروز به پایان رسید .

خبر قدیمی است اما تاثیر خود را به طور رسمی گذاشته است . این لحظه تلخی برای من نیست ، هیچ نوستالژی و پشیمانی ندارم . در این روز ها به همه ی آنچه که با یوونتوس و پیراهن سیاه و سفید در این سال ها رخ داده است به خوبی فکر میکنم . بازگشت به تاریخ حضورم در یووه و زنده کردن رویاهایی که با یوونتوس کسب کردم .

تمامی خاطرات ، لحظه های شیرین ، افتخارات کسب کرده برایم لذت بخش است حتی لحظات رنج آوری که با یووه سپری کردم . در این مدت تمامی تصاویر ها را از اشک های شما پس از خداحافظی در آخرین بازی در ۱۳ مه ی دیدم و واقعا افتخار میکنم مورد علاقه شما هستم شما شایسته بهترین ها هستید .

مدتی قبل ، وقتی که برای تعطیلات به وینوو رفتم تا وسایل اتاق خود را جمع کنم و کمپ را برای آخرین بار ترک کنم ، تمامی تصاویر را در گالری تصاویر وینوو دنبال کردم ، در برف ، باران ، گرما و سرما در کنار شما بودم و از شما نیز تشکر میکنم که در کنار من بودید . اکنون نوبت خداحافظی است ، از همه شما تشکر میکنم .

بازیکن های می آیند و میروند ، اما آنچه که باقی میماند یوونتوس است . همبازی هایم در این تیم هنوز هستند و بهترین ها را برای آنها آرزو میکنم. من همیشه طرفدار بزرگ یووه خواهم بود . یوونتوس و ما هواداران باقی میماند.

خوشحال میشوم که شماره ” ۱۰ ” را بعد از من کسی بپوشد . اسم من همیشه روی این پیراهن خواهد ماند ، شاید کسی بهتر از من نیز این پیراهن را بپوشد .

از فردا دیگر یوونتوسی نیستم ، اما یکی از هواداران یوونتوس خواهم بود .

اکنون زمان آغاز دوره ای جدید از زندگی من است و این تابستان نیز به مانند ۱۹ تابستان قبلی من خواهد بود .

خداحافظ ، از همه شما تشکر میکنم .

الساندرو ”

منبع

WISE

Registered User
لایک‌ها
6,739
نامه خداحافظی دل پیرو به هواداران یوونتوس : دیگر بازیکن یوونتوس نیستم ولی همواره یکی از شما خواهم بود./

قرارداد الساندرو دل پیرو امروز با یوونتوس به پایان رسید. او تاکنون تیم آینده خود را مشخص نکرده و در گفت‌وگوهای مختلفی اعلام کرده قصد دارد همچنان به دوران فوتبال خود ادامه دهد.

دل پیرو در نامه خود آورده: "همه چیز تمام شد. قرارداد من با یوونتوس امروز به پایان رسید. این یک خبر نیست ولی همچنان روی من تاثیر گذار است. این یک لحظه تلخ برای من نخواهد بود. پشیمان نمی‌شودم و حس دلتنگی به من دست نمی‌دهد. دیگر نه. من به اندازه کافی زمان داشته‌ام که در مورد رخدادهای فصل آخرم در بیانکونری فکر کنم. به عقب‌تر رفتم و در مورد تمام رویاهایی بزرگی که می‌توانستم ببینم، فکر کردم."

"تمام خاطره‌ها، خوشی‌ها و لحظه‌های تلخی که در طول حضور در یوونتوس داشته‌ام امروز جلوی چشمانم هستند. آخرین دیدارم برای یوونتوس خاطره‌ای است که بسیار عالی بود. این‌ها خاطره‌هایی هستند که می‌خواهم آنها را فشرده کرده و همواره با خودم داشته باشم. یکی از آنها "13 می" گذشته است که روی قلبم حک شده و به هیچ وجه پاک نخواهد شد."

13910410000490_PhotoL.jpg

قهرمانی دل پیرو با یوونتوس 2012

"مدتی پیش، قبل از آنکه به تعطیلات بروم، وسایل شخصی خودم را از کمدم برداشتم و از زمین تمرینی باشگاه بیرون آمدم. درست همان جایی ایستادم که شما همواره برای گرفتن عکس با من، امضا و یا یک سلام می‌ایستادید. زیر برف، یخ، باران و آفتاب سوزان. اما این بار من باید به شما احترام بگذارم و تشکر کنم، درست همان کاری که شما برای من انجام دادید."

13910410000488_PhotoL.jpg

شادی معروف پس از گل دل پیرو

"بازیکنان می‌روند ولی یوونتوس باقی می‌ماند. پیراهنی که دوست داشته‌ام و همواره دوست خواهم داشت. بدون هیچ کم و کاستی به آن احترام می‌گذارم. خوشحالم از اینکه می‌دانم پس از من بازیکنانی می‌توانند پیراهن شماره 10 را بپوشند، پیراهنی که سال‌ها نام من بر آن نوشته می‌شد."

"خوشحالم برای کسی که فصل آینده این پیراهن را به تن خواهد کرد. خوشحالم برای کسانی که در ایتالیا یا سراسر دنیا دوست دارند آن را بر تن کنند. افتخار خواهم کرد اگر کسی بخواهد راه مرا برود،‌ درست همان‌ طور که من دوست داشتم راه دیگر قهرمان‌ها و اسطوره‌ها را بروم."

13910410000499_PhotoL.jpg

خداحافظی دل پیرو

"از فردا دیگر بازیکن یوونتوس به شمار نمی‌آیم ولی همواره یکی از شما خواهم بود. اکنون چالش دیگری در زندگی من آغاز شده و من برای آن از تابستان 19 سال پیش آماده‌تر هستم."

خداحافظ، برای همه چیز ممنونم

الساندرو

navid69

کاربر فعال فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
4,633
خداحافظ یوونتوس

تمامی خاطرات ، لحظه های شیرین ، افتخارات کسب کرده برایم لذت بخش است حتی لحظات رنج آوری که با یووه سپری کردم . در این مدت تمامی تصاویر ها را از اشک های شما پس از خداحافظی در آخرین بازی در ۱۳ مه ی دیدم و واقعا افتخار میکنم مورد علاقه شما هستم شما شایسته بهترین ها هستید .
بازیکن های می آیند و میروند ، اما آنچه که باقی میماند یوونتوس است . همبازی هایم در این تیم هنوز هستند و بهترین ها را برای آنها آرزو میکنم. من همیشه طرفدار بزرگ یووه خواهم بود . یوونتوس و ما هواداران باقی میماند.

خوشحال میشوم که شماره ” ۱۰ ” را بعد از من کسی بپوشد . اسم من همیشه روی این پیراهن خواهد ماند ، شاید کسی بهتر از من نیز این پیراهن را بپوشد .

خداحافظ ، از همه شما تشکر میکنم .

منبع

فقط به عنوان یک هوادار میلان میتونم بگم باهاش بد کردن خیلی بد
ولی مطمئنن هیچ وقت از ذهن ایتالیایی نمیری
با ارزوی بهترین ها:happy:​

FERI KHAN

Registered User
لایک‌ها
3,164
درود

13411325182.jpeg

19 سال رفاقت/امید/عشق/وفاداری تا به کجا برسه؟؟!!که چی بشه؟؟!!شاید الکس از اول هم چین موقعیتی رو دیده بود..درسته اون برای رشیدن به کمال و آرامش تمام تلخی ها و شیرینی ها رو متحمل شد
نه کاپتان این تابستون برای ما خیلی فرق میکنه.تابستونی که بدون تو در تیممون آغز شده..نمی دونم می تونم نبودت رو توی پیراهن 10 بیانکونری تحمل کنم یا نه ولی پوانده شدن اون به تن دیگر بازیکنی رو نه.هر جا بری و برای هر تیمی بازی کنی یوونتوسی خواهی ماند و من هم به همین دلیل یوونتوسی باقی خواهم ماند..
توی زنئگی از تو سرمشق گرفتم و حتی هنگام فوتبال کردنم هم تصمیم های تو رو خواهم گرفت...
درسته اسم تو تا ابد روی شماره ی 10 خواهد ماند...

13411336082.jpg
13411336081.jpg

j_2006_n

کاربر فعال فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
4,543
سلام دوستان

اینم بلاخره از خبر خرید اساموا و ایسلا باید صبر کرد و دید ورودی بعدی کی هستش :happy:
------------------

اساموا و ایسلا رسما بازیکنان یووه هستند
asamoah-isla2.jpg

دقایقی پیش باشگاه یوونتوس رسما اعلام کرد که اساموا و ایسلا بازیکنان جدید یوونتوس هستند و از فصل اینده با پیراهن این تیم در میادین حاضر خواهند شد. این دو مهره سابق اودینزه مدتی پیش در تست های پزشکی بانوی پیر شرکت کردند و امروز سران یووه رسما خبر خرید این دو را اعلام و از حضورشان در فصول اینده خبر دادند.

اسامورا با قراردادی سه ساله به ارزش 18 میلیون یورو و ایسلا نیز با قراردادی 3 ساله با ارزش 18.8 میلیون یورو به یوونتوس پیوستند. همچنین کریستین پاسکوتو به ارزش 3 میلیون یورو در بخش جوانان یووه قراردادی امضا خواهند کرد.

اما نازارنو بلفاستی، مدافع تیم جوانان یووه به مودنا پیوست و تیموتی نوچی، سنگربان جوانان یووه نیز به طور قرضی راهی یووه استابیا شد.

گفتنی ست که مذاکرات عصر امروز لوسیو با سران یووه نیز همین طور که از پیش، پیش بینی شد به خوبی پیش رفت و باید منتظر اعلام رسمی پیوستن وی به یوونتوس باشیم.

j_2006_n

کاربر فعال فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
4,543
سلام دوستان

گویا چند خرید دیگر یووه هم تا چند روز دیگر یوونتوسی می شوند:happy:

اخباری از نقل و انتقالات
-----------------

توافق نهایی یووه و لوسیو
transfer5.jpg

همان طور که از پیش گفته شد لوسیو، مدافع سابق اینتر مذاکراتش با یوونتوس به خوبی پیش رفت و طبق گزارش اعلام شده با مسولین این باشگاه به توافق رسید و فردا برای شرکت در تست های پزشکی حاضر خواهد شد. گفته می شود وی با قراردادی دو ساله به ارزش دو و نیم میلیون یورو یوونتوسی می شود.

همچنین مدیر برنامه های ال کادوری نیز در خصوص احتمال پیوستن این بازیکن به یووه گفت " امسال یا فصل 2013 به این تیم خواهد پیوست.

اندره ا پیرلو نیز معتقد است که بالوتلی مهاجم و بازیکن شایسته و مفیدی ست که ایکاش به یووه بپیوندد.
گفتنی مذاکره بر سر خرید مازی که او را نستای اینده فوتبال ایتالیا می نامند نیز به خوبی پیش رفت و او را باید بیانکونری بدانیم.

لیالی رسما یوونتوسی شد
leali1.jpg

پس از رسمی شدن حضور اساموا و ایسلا نوبت به دروازه بان تازه خریداری بانوی پیر رسید تا رسما حضورش در یووه اعلام شود. نیکولا لیالی، سنگربان جوان که شانس تمرین در کنار جان لوئیجی بوفون را با پیوستن به یووه خواهد داشت نیز به طور رسمی بیانکونری شد.

وی پس از امضای قرارداد 3 ساله به ارزش 3.8 میلیون یورو گفت " رویایی که حقیقی شد، به یک باشگاه بسیار بزرگ امدم که برای پسری با سن و سال من انگیزه بسیار بالایی می اورد که رشد کنم. اینکه بخشی از این باشگاه هستم که قهرمانان بزرگی مانند بوفون در ان بازی می کند یک رضایت فوق العاده برای من به همراه می اورد. "

پوگبا را یوونتوسی بدانیم
pogba1.jpg

سرانجام پس از کش و قوس های بسیار زیاد پوگبا که سران یووه شدیدا به دنبال خرید وی بودند و در سوی دیگر مسولین منچستر به هیچ وجه حاضر به از دست دادنش نبودند به یوونتوس پیوست. طبق اخرین اخبار رسیده باید این مهره را یوونتوسی بدانیم .

mori.54

همکار بازنشسته
لایک‌ها
4,675
نامه خداحافظی دل پیرو به هواداران یوونتوس : دیگر بازیکن یوونتوس نیستم ولی همواره یکی از شما خواهم بود./

"بازیکنان می‌روند ولی یوونتوس باقی می‌ماند.

پیراهنی که دوست داشته‌ام و همواره دوست خواهم داشت. بدون هیچ کم و کاستی به آن احترام می‌گذارم.

خوشحالم از اینکه می‌دانم پس از من بازیکنانی می‌توانند پیراهن شماره 10 را بپوشند، پیراهنی که سال‌ها نام من بر آن نوشته می‌شد."

"خوشحالم برای کسی که فصل آینده این پیراهن را به تن خواهد کرد.

خوشحالم برای کسانی که در ایتالیا یا سراسر دنیا دوست دارند آن را بر تن کنند.

افتخار خواهم کرد اگر کسی بخواهد راه مرا برود،‌ درست همان‌ طور که من دوست داشتم راه دیگر قهرمان‌ها و اسطوره‌ها را بروم."

اگر قرار باشد واژه اسطوره جایی خرج شود یکی از درست ترین هایش الکس دلپیرو است.

بازیکنی که همه نوع سختی را با یووه تحمل کرده و در لذت ها و خوشی ها و ناخوشی های آن شریک بوده و به تمامی افتخارات ممکن با آن دست پیدا کرده ولی حالا که بعد از 19 سال بخش مهمی از تاریخ این باشگاه محسوب می شود بدون هر گونه چشمداشت و توقعی و با بی آلایش ترین جملات می گوید بازیکن ها می روند و این یوونتوس است که می ماند!

آیا در کشورمان و بین فوتبالیست های خودمان چنین روحیه ای را می توانیم سراغ داشته باشیم؟؟؟

فرق فوتبال ما با فوتبال کشورهای پیشرفته و صاحب فوتبال همین جاها معلوم می شود ...

پ.ن: دوستان یوونتوسی به تاپیک خوب تون مراجعه کردم فقط برای همین که بگویم الکس به تنهایی ارزشش را داشته که طرفدار یووه شوید و به احترام طرز فکر متعالی او هوادار یووه بودن را ادامه دهید!

lord-hamed

Registered User
لایک‌ها
408
جورجو کیلینی در فینال یورو مصدوم شد و پراندلی مجبور به تعویض وی شد

کیلینی که قبل از مسابقات در اخرین بازی یووه در سری آ هم مصدوم شده بود و فینال کوپا را از دست داده بود ادوباره با مصدومیت مواجه شده است

کادر پزشکی یووه بابت این مصدومیت های پیاپی وی بسیار نگران هستند

و اعلام کردند که وی فعلا به استراحت بپردازد تا وضعیت وی را برای شروع تمرینات بررسی کنند

lord-hamed

Registered User
لایک‌ها
408
دقایقی پیش خبری در رسانه های ایتالیا پخش شد که فدراسیون ایتالیا به شکایت یوونتوس رسیدگی کرده و ان را پذیرفته است

اگر این خبر به حقیقت بپیوندد فدراسیون ایتالیا باید به یوونتوس غنیمت مالی پرداخت کند که مطمئا با توجه به ثابت شدن حضور اینتر در کالچوپولی این تیم جریمه ملی خواهد شد

باید دید با این مشکلات مالی که موراتی با ان مواجه است چگونه به این خبر عکس العمل نشان می دهد

j_2006_n

کاربر فعال فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
4,543
سلام دوستان

اخبار حواشی یووه :دی
-----------------

رسمی: لوسیو به یوونتوس پیوست
lucio2.jpg

همان طور که از پیش گفته شد در پایان ساعت عصر امروز لوسیو که پیش از این با پیراهن نراتزوری برابر بیانکونری در میادین حاضر می شد پس از پشت سر گذاشتن مراحل تست پزشکی و رسیدن به نتیجه مثبت رسما یوونتوسی شد.

این مدافع برزیلی حضور در یووه را عاملی برای پیروزی خواند و تاکید کرد که با این تیم امده تا پیروز شود. قرارداد این برزیلی یک ساله و تا پایان ژوئن 2014 اعتبار دارد.

" به یوونتوس امدم تا پیروز شوم، خیلی خوشحالم که تجربه تازه ای خواهم داشت، یک زندگی تازه " اما وی در پاسخ به این سوال که اینتر چه می شود گفت " پیش رو را می بینیم و به گذشته فکر نمی کنم، هرگز به انچه من در گذشته پیروز شدم فکر نمی کنم، اینجا تنها پیروزی می خواهم، یوونتوس همیشه تیم قدرتمندی در ایتالیا بوده و در این کشور همیشه از یووه صحبت می شود.

با استادیوم جدیدی که دارند بیش از پیش هم این تیم قدرتمندتر شده، انگیزه و روحیه عالی این تیم را دیده ام و امیدوارم که بتوانم به هم تیمی هایم کمک کنم. "

اما مربیگری کونته " من یکی از کسانی هستم که ایجا به این دلیل حضور دارم که مربی از من خوشش امده، او مربی بزرگی ست و بسیار خوب کار کرد. "

و در پایان پیامی برای هواداران " من برای نمایشی بسیار قوی در این تیم با تجربه و تکنیک ام و مطرح کردن نام یووه در رده های نخست اماده ام. "

اعلام تاریخ رسمی دیدار سوپرکوپای ایتالیا
cavanijuve1.jpg

سرانجام پس از انتشار اخبار متفاوت در خصوص تاریخ برگزاری دیدار سوپرکوپای ایتالیا میان یوونتوس و ناپولی، تاریخ رسمی این بازی از سوی مسولین فدراسیون فوتبال این کشور اعلام شد.

به این ترتیب این دو تیم در تاریخ 11 اگوست ( شنبه 21 مرداد ) در پکن دیدار سوپرکوپای ایتالیا را برابر یکدیگر برگزار خواهند کرد.

فن پرسی: با ارسنال تمدید نمی کنم
vanpersie1.jpg

امروز رسانه های ایتالیا از تاکید مسولین بانوی پیر بر حضور نام فن پرسی و سوارز در لیست خرید خود خبر دادند. این در حالی ست که پس از اتمام رقابت های یورو 2012 اعلام شد که یوونتوسی ها پیشنهاد رسمی خود را برای جذب فن پرسی تقدیم مسولین ارسنال و مدیربرنامه های این مهره کردند.

عصر امروز خبر رسید که فن پرسی یک بار دیگر تاکید کرده که قصد تمدید قرارداد با ارسنال را ندارد. به این ترتیب بانوی پیر می تواند برای جذب این مهره امیدوارتر شود.
همچنین مارکو استوراری، سنگربان بیانکونری اخبار مربوط به احتمال ترک یووه را تکذیب و گفت " می خواهم در کنار یووه بمانم. "

------
پ.ن:
01. امیدوارم لوسیو برای یووه پیرلویی دیگه بشه :)
02.
03.با این که فن پرسی رو خیلی دوست دارم ولی فکر نکنم بیادش یووه , البته اگه من به جاش بودم یووه رو ول نمی کردم برم سیتی :دی

lord-hamed

Registered User
لایک‌ها
408
تیم آنتونیو کونته سه شنبه هفته آینده رسما تمرینات خود را در چاتیلون برای ۱۵ روز استارت خواهد زد و به این ترتیب رسما یوونتوس برای فصل جدید آمادگی خود را تقویت میبخشد .
نزدیک به ۴۰ روز دیگر به پایان فصل پراز شایعه نقل و انتقالات تابستانی فرصت باقی است . از گالیلو فراریس نام های زیادی هر روز بیرون می آید اما هنوز آن مهاجم تاپ مد نظر به یووه نپیوسته است .
از ابتدا نام های زیادی در کنار یووه شنیده شد ، از فان پرسی ، ایگواین ، سوارز ، کاوانی و …. گرفته و تا اکنون که نام داوید ویا مهاجم اسپانیایی مصدوم به میان می آید .
روزهای اخیر رسانه های ایتالیایی در این باره صحبت هایی کردند اما اکنون شایعات در اسپانیا شکل جدی به خود گرفته و بر طبق گزارشات رسیده از روزنامه های معتبر اسپانیایی داوید ویا به یوونتوس خواهد پیوست .این بازیکن ۳۰ ساله با قراردادی به ارزش ۲۵ میلیون یورو میتواند فصل بعد مهاجم تیم کونته در لیگ قهرمانان اروپا باشد .

و اما در مورد فان پرسی :
دو تیم شهر منچستر به شدت خواهان جذب رابین فان پرسی هستند اما طبق آخرین شنیده ها و به گزارش دیلی میرور شانس یوونتوس برای امضای قرارداد با او بسیار بالاست . همه چیز آماده است تا کاپیتان آرسنال به ایتالیا ترانسفر شود ، اما منچستر یونایتد دنبال این بازیکن افتاده است .به نظر میرسد شکی در راه است و رابین فان پرسی به زودی به تیم یوونتوس خواهد پیوست .قهرمان سری آ شرایط بهتری نسبت به دو تیم من سیتی و منچستر یونایتد دارد .
بانوی پیر حاضر است برای بازگشتی قدرتمند به اروپا این بازیکن را با دستمزد ۱۸۰ هزار پوندی در هفته یعنی چیزی حدود ۸ میلیون یورو در سال او را راهی ایتالیا کند .
فان پرسی اعلام کرده بود که به تیمی میخواهد برود که افتخاراتی را کسب کند .به نظر نمیرسد منظور او من سیتی باشد .
یک منبع آگاه و نزدیک به فان پرسی در این باره گفت :
” لیگ جزیره نهایت فوتبال نیست ، و برای یک بازیکن انگلیسی بهتر است . فان پرسی هلندی است ، و میتواند به مانند بازیکنان بزرگی مانند زلاتان در ایتالیا آینده خوبی داشته باشد . ”

در مورد کاوانی :

غول های تورین به شدت به دنبال امضای قرارداد با مهاجم اروگوئه ای تیم ناپولی برای فصل جدید هستند . این در حالی است که سران ناپولی تصمیمی به تمدید قرارداد او نگرفته اند .
بانوی پیر در فصل نقل و انتقالات ادینسون کاوانی را به عنوان جدی ترین گزینه خود در خط حمله مطرح کرده است . اما موانعی زیاد که در پیش روی یوونتوس وجود داشته مانع حضور این بازیکن در تیم قهرمان سری آ شده است .
با انتقال لاوتزی از تیم ناپولی به پاریس سن ژرمن کمی امید یوونتوسی ها برای راضی کردن آرلیو دی لوریانتس کمرنگ شد ، اما اکنون خبری از تمدید قرارداد باشگاه ناپولی با این بازیکن نیست .
دی لوریانتس در این فکر است که با دستمزد سالیانه ۳ میلیون یورویی با این بازیکن تا پایان فصل ۲۰۱۷ قراردادی جدید ثبت کند . اما اگر این اتفاق تا روز پنجشنبه و جمعه این هفته نیافتد ، کاوانی میتواند یوونتوسی شود .

کلودیو آنلوچی مدیر برنامه های کاوانی پیشنهادی با دستمزد ۵٫۵ میلیون یورویی در سال را از سوی یوونتوس تایید کرده است . البته حضور یوونتوس در چمپیونز لیگ نیز میتواند نظر کاوانی را تغییر دهد .

Benchmarker

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
31,848
زدنیک زمن مربی جنجالی و قدیمی سری آ باز هم یوونتوس رو مثل سالها قبل به باد انتقاد گرفت :

حمله زمن به یووه ! اسکودتو های یووه ؟ 28 تا هم زیادی است
حمله سرمربی رم به بیانکونری : " انها 30 اسکودتو میخواهند، اما 28 تا هم براشون زیاد است "

اینها تیترهای روزنامه های امروز بودن
مشاهده پیوست 169551

یه زمانی به عضله های پایه ویالی و راوانلی هم گیر میداد و اظهار تعجب میکرد;)
کلا یه مقدار شیرین میزنه

JVD

همکار بازنشسته
لایک‌ها
6,500
زدنیک زمن مربی جنجالی و قدیمی سری آ باز هم یوونتوس رو مثل سالها قبل به باد انتقاد گرفت :

حمله زمن به یووه ! اسکودتو های یووه ؟ 28 تا هم زیادی است
حمله سرمربی رم به بیانکونری : " انها 30 اسکودتو میخواهند، اما 28 تا هم براشون زیاد است "

اینها تیترهای روزنامه های امروز بودن

درود

زمان در زمان های مختلف نشون داده که طرز تفکرش مخصوص خودش هست و هر چی دلش میخواد میگه. کلا اینطوریه و خیلی هم جوابش داده نمیشه. یادم نمیاد هیچ وقت با تیمهاش مقام اورده باشه تو سری آ ولی مثل بعضی از مربیها یا پیشکسوتهای وطنی خودمون به همه چیز ورود میکنه و نظرات جنجالی میده.

یادمه اون زمان که الکس در اوج جوانی پدیده شده بود و حتی بعد از مصدومیت طولانی مدتش بارها به الکس تهمت دوپینگی بودن زد و وقتی هر بار حرفش رد میشد باز از حرفش عقب نشینی نمیکرد. اتفاقا فکر کنم پارسال بود که یه مصاحبه ای هم با الکس کرده بودند و توی اون از زمان و اون ادعاش هم پرسیده بودند که دلپیرو گفته بود اون مربوط به گذشته است و من در دل هیچ ناراحتی از زمان ندارم حتی ازش تعریف هم کرده بود .
حالا همه که درباره اسکودتو یووه میگن اینم بگه. اتفاقا وقتی زمان علیه یووه حرف بزنه کلی جنبه مثبت در حقیقت برای یووه بوجود میاد :دی

---
خبرهای فن پرسی همچنان مثل موج دریا کم و زیاد میشه و گاهی طغیان میکنه و گاهی فروکش. کلا اینکه یووه بتونه فن پرسی رو بخره کار بزرگی هست که باز من بعدی میدونم ماروتا از عهده اش بر بیاد. فن بازیکن خوبیه و کامل
گزینه های هوب دیگه ای هم هستند که اگر اونها رو اینطوری جدی بگیرند بهتر جواب میده. مثل همون سوارز که مدل بازیش هم به یووه میخوره یا حتی روبن و یا باز هم ژکو .
فکر میکنم دیگه امسال نباید دست دست کنند. دفاع ما برای لیگ قهرمانان نیاز به یارگیری بهتری داره. هرچند توی یورو جورو مصدوم بود ولی کلا عملکردشون بد نبود اما بازم نیاز به تقویت داره. خرید لوسیو من که نمیدونم بر چه اساسیه ولی برام سواله که مثلا اگر ما تو لیگ قهرمانان جلو بارسا و رئال و منچستر یا بقیه تیمهای سرعتی بخواهیم بازی کنیم لوسیو چقدر میتونه تو این سن توان مقابله داشته باشه. کاسرس رو به مراتب ترجیح میدم به لوسیو. تو یورو دفاع های خوبی دیدیم که بدرد ما میخوردند ولی خبری ازشون نمیشه.
تو خط حمله هم دقیقا ما باید دو تا خرید بزرگ داشته باشیم که با ماتری و فابیو بشن 4 تا. بقیه ول معطلن حتی ووچینیچ که خوب آماری داشت. امید دارم بوریلو رو رد کرده باشن تا حالا اینو خبر ندارم ازش.
با اومدن جوینکو میشه یه مقداری امیدوار بود که دیگه پدر پیرلو در نیاد اون وسط و جوینکو چه مهاجم بازی کنه و چه هافبک طراح کمک حال خواهد بود
بجای استوراری هم یه گلر بهتر میگرفتیم خوب بود.

وراتی بازیکن جوانی هست که یووه میخواد بگیره/ نوزده سالشه / پاریس هم میخوادش.
استیون جیوتیچ هم بازیکن فیورنتیناست که یووه براش دست بالا کرده. بعید میدونم فیورنتینا از دست بدش ولی بازیکن خوبیه. جلو خودمون هم خوب بازی کرد ولی اینکه تو یووه جواب بده مهمه خصوصا باز باید دقت کرد به این نکته که ما میخواهیم با این بازیکن ها بریم تو اروپا .

آخرین خبر هم در مورد فن پرسی اینه که بزوردی و یا امروز و فردا جلسه ای دارند با مدیران ارسنال که مجددا راههای حضورش رو بررسی کنند. ظاهرا فن پرسی میخواد بره ولی مدیران آرسنال امید دارند که بتونند اون رو به تیمی بدهند که خارج از شهر منچستر باشه. اگر تو این قضیه موفق بشند فن رو قانع کنند یکی از بزرگترین پول خرج کن ها که من سیتی باشه رو به عنوان رقیب نخواهیم داشت. این تیم پارسال هم اگرو رو از دست ما در آورد. اگر فن قبول نکنه که سال آخر قراردادش رو با ارسنال تموم کنه و بعد به سیتی و یونایتد هم نره خیلی شانس ما بالا تر میره البته به شرطی که دست به جیب مبارک برده شود :دی

آخرین مطلب هم اینکه ظاهرا ده رو دادن به جوینکو. خود دلپیرو هم گفته بود که حتی برای یکسال این شماره رو کنار نذارید. وقتی من این شماره رو پوشیدم همه میگفتند بهتر از شماره های قبلی مثل پلاتینی و باجو نخواهم شد ولی من دلپیرو شدم. منتظرم تا شماره دهی رو ببینم که از من بهتر برای یووه آفتخار آفرین بشه.

Last edited:

JVD

همکار بازنشسته
لایک‌ها
6,500

رویایی هستی
Juventus FC 2011-12 (22).jpg
کاپتان کوچولو
Juventus FC 2011-12 (21).jpg
مهندس
Juventus FC 2011-12 (35).jpg
پرچمدار
Juventus FC 2011-12 (18).jpg
تیم تیم شیرانه ...
Juventus FC 2011-12 (23).jpg
دست درد نکنه :دی
Juventus FC 2011-12 (6).jpg
30
Juventus FC 2011-12 (20).jpg
سه ستاره
Juventus FC 2011-12 (17).jpg
هی جورجو خندیدن بهت نمیاد :دی
Juventus FC 2011-12 (33).jpg
آره پسر ...
Juventus FC 2011-12 (7).jpg

j_2006_n

کاربر فعال فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
4,543
سلام دوستان

اینم ترجمه کتاب الکس عزیز سعی می کنم با اضافه شدن هر بخش اگر صفحه به جلوتر رفته بود دوباره تمام متن را بگذارم و اگر هم در همان صفحه بودیم پست را ادیت کنم :)

--------------
Giochiamo Ancora

attachment-165999-delpierogiochiamoancora.jpg

قسمت اول کتاب دل پیرو

کتاب الکس با نام Giochiamo Ancora یا به بازی ادامه بدهیم منتشر شده و در بخش اول به موضوع بزرگ شدن و شغل آینده پرداخته است. در ادامه ترجمه بخش اول کتاب را با هم می خوانیم

" در دورانی که در مقطع ابتدایی مشغول به تحصیل بودم، این فکر ذهن من را به خودش مشغول کرده بود، می خواستم فوتبالیست بشوم اما معلم به من گفت که فوتبال یک شغل نیست بلکه یک بازی هست. پدرم یک برق کار بود و این یک شغل محسوب می شد، من رشد کردم اما همچنان این جمله در ذهن من ماندگار شد، پدرم فقط شب ها را در خانه سپری می کرد اما گاهی وقت ها و در نیمه های شب زنگ تلفن خانه ی ما به صدا در می آمد و پدرم مجبور می شد خیلی سریع لباس کار را بپوشد زیرا دوستان و همکارانش بالای دکل های برق منتظر وی بودن ، همیشه به پدرم فکر می کردم."

"وی مجبور بود در یخبندان، طوفان و رعد و برق مشغول کار بود و از دکل ها بالا می رفت و من در اتاق برخورد قطره های باران با پنجره را تماشا می کردم ، پدرم نور را دوباره به شهر هدیه می کرد و من این را در ذهن خود تصور می کردم، برق کاری مهمترین شغل است ، پدرم قهرمان من بود ، گاهی می نوشتم که می خواهم مانند پدرم شوم و گاهی یک آشپز یا راننده ، بدلیل علاقه ای که به غذا دارم ، آشپزی را دوست دارم و رانندگی را بدلیل منظره های زیبا و زیبایی ماشین های سنگین دوست داشتم."

"هر چه که دوست داشتم را می نوشتم اما توانایی دست یابی به تمام این آرزوها را نداشتم، البته در آينده به چیزهای مهمی رسیدم و زندگی فوتبالی من مثل یک سفر طولانی بود و به من یاد داد که غذای سالم بخورم و برای جلوگیری از اضافه وزن از پرخوری پرهیز کنم؛ در تابستان روزهای بسیار زیبایی را سپری می کردیم؛ بعد از ناهار به خیابان می رفتم و تا تاریک شدن هوا به بازی فوتبال ادامه می دادم، خانه ها ، باغ ها و خیابان در تاریکی ناپدید می شدن، پدرم چهار چراغ را برای ما نصب کرده بود زیرا خیابان تاریک می شد ، آن خیابان برای من یک ورزشگاه بود و آن بازی برای من یک کاپ قهرمانی."

"دوستان یکی پس از دیگری با من خداحافظی می کردند و به خانه هایشان باز می گشتند، مادرم در انتظار من است ، هفت نفر ، پنج ، سه و حالا فقط من و یکی از دوستانم باقی مانده ایم، صدای قورباغه ها را می شنیدیم و شروع می کردیم به شوت به دروازه یا دریبل یک دیگر ، بوی عرق و خستگی در ما نمایان شده بود و در تاریکی فقط یک توپ گرد را می توانستیم ببینیم تا اینکه دوست من نیز به خانه می رفت و فقط من می ماندم و توپ ، دوست با وفای من ، بازی با حریف فرضی را ادامه می دادم ، این دوران کودکی من بود ، فقط به فوتبال فکر می کردم ؛ می خواستم یک بازیکن واقعی بشوم و یک قهرمان ، می خواستم قهرمان اسکودتو و جام جهانی بشوم و یک بازیکن محبوب و مشهور ، می خواستم ثابت کنم که کوچک ترین هم می تواند به بزرگترین و بهترین جایگاه برسد "

قسمت دوم کتاب دل پیرو

قسمت دوم کتاب الکس دل پیرو ستاره ی بی چون و چرای یوونتوس با نام Giochiamo Ancora به زندگی وی مربوط می شود. در ادامه می توانید ترجمه ی بخش دوم کتاب الکس را بخوانید:

نام من الساندرو دل پیرو است، من فوتبالیست هستم و رویاهای کودکی من به واقعیت تبدیل شد، من خوشحال و البته خوش شانس هستم زیرا هیجان و اشتیاقی که داشتم اکنون زندگی و شغل من است ، فکر نمی کنم که انسانی بیش از این خوش شانس باشد ، من پدر سه فرزند کوچک هستم."

"آرزوهای بزرگی برای آن ها می کنم و امیدوارم که روزی شور و اشتیاقی که دارند، زندگی ان ها شود و روزی من را به یاد بیاورند همانطور که من پدرم را به یاد می آورم، فقط در این صورت است که من مطمئن خواهم شد که مانند پدرم، پدری خوبی بودم، بعضی وقت ها می خواهم به آن ها بگویم که دوستشان دارم و این احساس با شدت زیادی در من پدید می آمد و بعضی وقت ها تنها سکوت کافی بود؛ من یک مهاجم هستم، وظیفه ی من گلزنی است نه نویسندگی؛ من نه معلم هستم و نه فیلسوف اما زندگی من با تجربه های زیادی همراه بود و دوست دارم که این تجربه ها را در اختیار دیگران قرار دهم ، ورزش یک درس بزرگ است ، شاید به آمادگی جسمانی خلاصه شود اما این ورزش بی پایان است و در این ورزش ارزش ها و باورهای زیادی وجود دارد و کسی که به آن ها ایمان نداشته باشد ، يک ورزشکار واقعی محسوب نمی شود."

"می خواهم که در این کتاب ده موردی که از ورزش آموختم قرار گیرد ، ده ! شماره ی پیراهن من ، ده موردی که من در میدان و بیرون از آن پیروی می کردم ؛ البته این کتاب برای نوشتن خاطرات یا زندگینامه منتشر نمی شود بلکه چنین کتابی موقعی منتشر می شود که زندگی ورزشی رو به پایان باشد البته من این روز را همچنان دور می بینم ؛ این کتاب من هستم، مردم من را می شناسند اما عده ی کمی از من شناخت کاملی دارند، از پندها بیزارم ، من اصول ، قواعد و ارزش ها را دوست دارم ؛ کدام ارزش ها ؟ اتحاد یک مجموعه ، پایداری و عدم خود پسندی ، این به نظر من این یک فرهنگ هست ، وفاداری ، فداکاری و هیجان را دوست دارم ، می خواهم برای رسیدن به چیزی که دوست دارم تمام توان خود را به کار گیرم ، دوستی ، همکاری و تصمیم گیری در وقت مناسب را دوست دارم ؛ من در زندگی این کار را کرده بودم و اخیرا در یوونتوس پس از بیست سال تصمیم خود را گرفتم ، بسیار دشوار اما ضروری بود ؛ پیروزی را دوست دارم."

"گاهی وقت ها حیرت زده می شوم که کدامیک بهتر است، عشق به پیروزی یا نفرت از باخت ، دوست دارم که پیشرفت کنم و تا خستگی کامل به این کار ادامه بدهم ، برای شخصی مثل من گزینه ی دومی وجود ندارد ؛ باید شنوا ، با هوش و آماده باشم ؛ با توجه به آرامشی که دارم من شخصی کنجکاو هستم و این به من کمک زیادی کرد ، من مدیون استعداد خود هستم ، از کودکی با آن زندگی کردم اما همچنان این برای من یک راز است ، تیزهوشی در فوتبال یک راز بزرگ است ، شاید آن یک هدیه است که خدا به من داده است و در آن به شایستگی ها توجهی نمی شود ، در دوران کودکی شب و روز را همراه با یک توپ پنبه ای سپری می کردم و سعی می کردم توپ را از بین پایه های صندلی عبور دهم، پایه های صندلی یک دروازه ی فرضی بود ، شاید این استعداد من باشم، با آن زندگی می کنم و از آن ممنون هستم ."

"همیشه تلاش می کردم که به بهترین بازیکن و بهترین انسان تبدیل شوم ، گاهی موفق می شدم و گاهی نه ، همه چیز به اراده ی من بستگی داشت ، من محبوب بودم و ورزشگاه نقش خانواده را برای من ایفا می کرد ؛ گاهی لحظات تاریکی را سپری می کردم و با درد جسمانی و روانی آشنا می شدم و رهایی از این وضعیت بدلیل عشقی بود که اطرافیان نسبت به من داشتند یا بدلیل اعتماد به نفس بود ؛ بهترین چیزی که دوست دارم مسافرت است و اینکه به همراه فرزندانم به یاد دوران کودکی بر روی چمن بخوابم و با نگاه به ماه به یاد گذشته بیفتم."

قسمت سوم کتاب دل پیرو

نمی دانم چه موقع الساندرو به یک دل پیرو تبدیل شد؛ شاید این یک واقعیت باشد که هر انسان روزی به رویاهای خود دست خواهد یافت البته برای این کار وظیفه شناس و خوش شانس بودن لازم است.

اگر همه چیز غیر طبیعی و اتوماتیک وار بود بدون شک فقط افرادی در دنیا زندگی می کردند که از قدرت درک بالایی برخوردار هستند متاسفانه چنین چیزی وجود ندارد، من ایمان دارم که استعداد یک راز بزرگ هست، استعداد را در اعماق وجود خود احساس می کنید بدون آنکه با آن آشنا باشید. من در گذشته گل های فراوانی را به ثمر می رساندم اما این هیچگاه برای من مهم نبوده است. من در کودکی با توپ تنیس نیز فوتبال بازی می کردم و این کار را در پارکینگ خانه در سن وینمیاندو انجام می دادم و توپ را به سمت تیر چراغ برق شوت می کردم.

پدرم خودروی 127 زرد رنگ خود را در خیابان قرار می داد تا من بتوانم به راحتی به بازی کردن ادامه بدهم. روزها یکی پس از دیگری می گذشتند و من می ماندم و توپ و تیر چراغ برق شاید من در آن روزها استعداد خود را پرورش و به آن فرصت خودنمایی می دادم، شاید هم نه ، زیرا بعضی ها می گویند که نمی توان استعداد را پرورش داد. شاید بزرگترین راز در نگه داری از آن باشد ، شاید با این کار استعداد در وجود شما منفجر شود. استعداد یعنی جست و جوی یک جادوی پر رمز و راز ؛ استعداد یعنی اعتماد به نفس و ایمان به هدف است ، مانند این است که شما هنگام خارج شدن از منزل به وجود جای مناسب برای پارک خودرو در مرکز شهر ایمان داشته باشید یا اینکه مطمئن باشید که در پایان به هدفی که دارید دست خواهید یافت.

پدر من فقط شب ها می توانست در خانه استراحت کند ، هنگامی که پدر من شب ها در خانه استراحت می کرد من فوتبال بازی می کردم ، توپ را به سمت پایه های صندلی شوت می کردم و پدرم نقش یک گزارشگر را ایفا می کرد ؛ پس از این من تصمیم گرفتم که توپ پنبه ای را کنار بگذارم و به جای آن از توپ تنیس استفاده کنم و این پدرم را ناراحت می کرد به همین دلیل من برای بازی به پارکینگ منتقل شدم. بازی با توپ تنیس در خانه ممنوع بود زیرا ترس از این بود که ممکن است چیزی شکسته شود. بهترین جا پارکینگ بود و در آن مکان بسیار کوچک من یاد گرفتم که در فضاهای تنگ و کوچک چگونه پا به توپ حرکت کنم و به سمت یک دروازه ی بسیار کوچک شوت بزنم. این به من کمک زیادی کرد تا در زمین واقعی فوتبال حرکت کنم ؛ استعداد من در کودکی به ماندن در کنار توپ خلاصه می شد ، به بسکتبال علاقه ی زیادی داشتم و همیشه سعی می کردم با ضربه ی سر توپ بسکتبال را وارد سبد کنم ؛

اکنون از خود سوال می کنم که آيا در آن موقع دل پیرو با استعداد بود ؟ هنوز به پاسخی نرسیده ام. اگر گذشته ی خود را مرور کنم به این نتیجه می رسم که کودکی من به گونه ای شروع شده بود که باید چنین آينده ای رقم می خورد ؛ آينده ی من باید چنین می شد چونکه این سرنوشت من بود ، بازیکنان زیادی را می شناسم اما چرا تعداد کمی از آن ها توانایی زیادی دارند؟ شاید من سریع ترین یا تکنیکی ترین مهاجم نباشم، شاید من باهوش ترین و آماده ترین مهاجم نباشم اما من اندکی از از این ویژگی ها را دارم و ترکیبی از این ویژگی ها باعث شد تا من به این جایگاه برسم شاید بتوان نام آن را استعداد گذاشت .

قسمت چهارم کتاب دل پیرو

گفته می شود که برای تبدیل شدن به یک قهرمان باید باهوش و البته ماجراجو باشید. اعتقاد دارم که من یک ورزشکار منظم هستم و به خوبی با معنای شغل و ورزش آشنا می باشم. من گل های زیبای فراوانی را به ثمر رسانده ام و این نشان می دهد که من بازیکن تیزهوشی هستم، بدون شک استعداد به تنهایی کافی نیست ، هنگامیکه در پادووا توپ می زدم همه از بازی و استعداد یک نوجوان شگفت زده شده بودند، صحبت از نوجوانی بود که در نزدیکی دریاچه ساکن بود، یک جزیره در نزدیکی ونیز ، همه عاشق این نوجوان بودند ، او یک قهرمان خواهد شد و کسی در مورد شک نداشت اما دوری از خانواده برای این نوجوان بسیار دشوار بود ، در سن سیزده سالگی از خانواده دور شدم تا به پادووا بپبوندم.

در ابتدا دوری از خانواده برای من مشکل نبود زیرا پیوستن به این تیم رویای من بود. اگر در فوتبال به موفقیت نمی رسیدم بدون شک راننده ی ماشین های سنگین می شدم. هدف من رفتن به پادووا ، شناخت و کشف استعداد خود بود، استعداد به شخص و ضعف هایش بستگی دارد، من در پادووا حتی برای یک روز هم دست از فوتبال نمی کشیدم اما با این حال من نوجوانی تنها و البته خجالتی بودم. در سن هشت سالگی در تیم مدرسه که از هفت بازیکن تشکیل شده بود راهی فینال شدیم اما در فینال از تیمی که نسبت به ما سن سال بیشتری داشتند شکست خوردیم. گروه خوبی داشتیم با لباس های زرد و آبی، هنوز عکس هایی از آن دیدار را در اختیار دارم. من در باشگاه نونهالان توپ می زدم و برای پیشرفت باید به سن ویندمیانو منتقل می شدم، در تیم نونهالان با لباس های سرخ و سفید، تیم خوبی بودیم و در بیشتر دیدارها پیروز می شدیم ، من همیشه از ابتدا به میدان می رفتم."

هنوز نخستین دیدار رسمی در یک ورزشگاه بزرگ را به یاد دارم ، رقابت های قهرمانی دانش آموزان بود. با دو گل من، میلان را شکست دادیم و من برای اولین بار بود که در میدان با خود سخن می گفتم " بسیار زیباست " ، استعداد پیشرفت و رشد می کند اما هرگز پیر نمی شود ؛ برای مثال مارادونا تا ابد این استعداد را خواهد داشت و اگر در سن هشتاد سالگی قصد داشته باشد که یک ضربه ی ایستگاهی بزند، بدون شک آن را گل خواهد کرد ؛ ما پیر می شویم و بدن های ما پیر می شوند اما درون ما هرگز، استعداد مانند یک جانور است، با فکر و اندیشه بیگانه است.استعداد این است که پیش از ضربه زدن به توپ، با تمام وجود گل شدن آن را احساس می کنید. از من می پرسند که چگونه گل های سرنوشت سازی را به ثمر می رسانم ؟ در واقع من نمی دانم ؛ شاید یک چیزی باعث می شود تا کارهای سرنوشت سازی را انجام دهم، بعد از مرگ پدرم به باری گل زدم و شروع کردم به فریاد زدن اما وقتی که برای نخستین بار این صحنه را از تلویزیون مشاهده کردم، شگفت زده شدم ، من فکر می کردم که یک گل کلاسیک به ثمر رسانده ام ، در واقع چنین چیزی نبود و کاری که انجام داده بودم خارق العاده بنظر می رسید.

با اینکه من بیش از سیصد گل زده بودم و در برابر دروازه های حریف یک مهاجم خطرناک بودم اما به نظر می رسید که تمام این گل ها باید وارد دروازه می شدند و این کار سرنوشت بود. یک ورزشکار به اندازه ی دست ها و پاها به اندیشه های خود نیز نیاز دارد. من همیشه می خواستم در بیرون از ورزشگاه هم شخص با استعدادی باشم اما گذر زمان نشان خواهد داد که آيا من در این کار موفق بوده ام یا خیر ، نمی توان استعداد را آموزش داد اما می توان به پیشرفت آن کمک کرد. اگر استعداد موجود در مارادونا پیشرفت می کرد ، آيا وی می توانست به تنهایی برنده ی سه جام شود ؟ شاید ، آيا مسی برتر از مارادونا خواهد شد ؟ شاید، استاد واقعی کسی نیست که از نظر فنی برترین انسان باشد بلکه استاد واقعی کسی است که چیزهایی می داند که تو آن ها را نمی دانی. استاد واقعی می تواند حقیقت را نمایان کند به همین دلیل من به کسانی که اطلاعات بیشتری نسبت به من دارند ، احترام می گذارم حتی اگر هدف من ابعاد بزرگتری داشته باشد."

قسمت پنجم کتاب دل پیرو

گاهی به خود می گویم " الکس این فقط یک بازی است "، گاهی وقت ها باید استراحت کرد، من برای این کار روی چمن می خوابم. یک احساس فوق العاده که گذشته ها را برای من تداعی می کند، بر روی چمن می خوابم و به دوران کودکی بازمی گردم .

من در شادی ها و ناراحتی ها به این احساس نیاز دارم ، این احساس از دوران کودکی با من همراه بوده است ، بر روی چمن می خوابم و در آرامش و سکوت به آسمان چشم می دوزم. لحظه ها از کلمات با ارزش تر هستند، هیچگاه این احساس را فراموش نخواهم کرد، من برای رسیدن به آرامش به این احساس نیاز دارم يا شاید برای بدست آوردن یک نیروی جدید. مانند این است که پس از دوش گرفتن تمام چرک ها را از بدنم دور میریزم.

در آن لحظه فقط من می مانم و کودکی الساندرو دل پیرو، با همدیگر دوستی بسیار زیبایی را تشکیل خواهیم داد، به یاد آوردن گذشته در رویارویی با آينده به من کمک می کند. زندگی پر شتاب و پر تنش به من یاد داد که نباید شتاب زده شد، در مورد فوتبال و میدان مسابقه صحبت نمی کنم زیرا در آن نباید توقف کرد، من در مورد زندگی روزمره صحبت می کنم، در زندگی برای رسیدن به موفقیت نباید شتاب زده شد.

بوی چمن را دوست دارم، نمی خواهم نوشته های من شاعرانه شود اما واقعیت این است که چمن بویی جادویی دارد. از جایگاه هواداران نمی توان این را احساس کرد شاید تنها در ورزشگاه های انگلستان بتوان آن را احساس کرد ، در آنجا می توان از فوتبال لذت برد بویژه وقتی که هواداران تیم بازنده را به شدت تشویق می کنند، فقط به این دلیل که تیم مورد علاقه ی آن ها تمام توان خود را بکار گرفته بود. من در جهان فوتبال با لذت و هیجان زندگی می کنم ،از خود می پرسم: الکس این کتاب را برای چه کسی می نویسی ؟ برای فرزندانم ، برای تمام افرادی که به این ایمان دارند که تجربه های دیگران می تواند به آن ها کمک کند و اینکه داستان دیگران گرچه مشهور نباشند به داستان های آنان نیز کمک کند.

همه با داستان فوتبالی من به خوبی آشنا هستند اما تعداد بسیار زیادی با شخصیت من آشنا نیستند، من در پادووا روزی شش ساعت تمرین می کردم ، پس از ناهار تمرین من شروع می شد و تا شب ادامه می یافت و شب با خوشحالی به خوابگاه دانش آموزی باز می گشتم و احساس می کردم که خوش شانس هستم با اینکه من تلفن همراه و بازی رایانه ای در اختیار نداشتم. پیش از اینکه بونیپرتی من را جذب کند، پوشیدن لباس یوونتوس برای من یک آرزوی بزرگ بود. می خواستم در خیابان مردم از من استقبال کنند و تا پایان به زندگی فوتبالی ادامه دهم.

نخستین روز دوری از خانواده را به خوبی به یاد دارم، اشک های مادرم و آغوش پدرم که نخستین بار من را به پادووا رساند. ترس نداشتم و احساس خاصی به من دست داده بود، مانند یک بازی پر ماجرا بود، هیچگاه احساس نگرانی نمی کردم البته کنجکاو بودم، بنظر من بهترین راه برای شناخت آموزش و پیشرفت ، کنجکاوی است. در هیجان باید به ناکامی های احتمالی نیز فکر کرد؛ فصل آخر من با یوونتوس بسیار پیچیده بود، نمی توانم این واقعیت را مخفی کنم ، بسیار دشوار است اینکه پس از بیست سال هم تیمی هایتان را از روی نیمکت تماشا کنید، برای رفتن به میدان ، بازیکنان آماده بر دیگر بازیکنان برتری دارند و این احساس به همه دست می دهد.

هیچ بازیکنی نیست که خود را مستحق نشستن بر روی نیمکت بداند ؛ همه ی ما به این ایمان داریم که می توانیم به میدان رویم، تجربه به من یاد داد که چگونه باید در این شرایط توازن را برقرار کنم. اینکه شخصی لجباز نباشم و پیش داوری نکنم ؛ اگر هم تیمی من گل میزند و در شرایط خوبی قرار دارد ، من نباید دست از تلاش بکشم ، باید برای باز پس گیری جایگاه در ترکیب اصلی سخت کوش باشم ؛ مانند این است که یک سگ به دنبال دم خود بچرخد. اگر روز یکشنبه به میدان نروید ، یک احساس فوق العاده را از دست داده اید ؛ اگر در شرایط مطلوبی نباشید سرمربی شما را به میدان نمی فرستد ، چگونه از این وضعیت باید رها شد ؟

با در نظر گرفتن نکته های مثبت، باید از درون قوی باشید و سخت تلاش کنید باید بیش از دیگران تمرین کرد؛ نباید فراموش کرد که هم تیمی هایتان هیچگاه حریف شما نخواهند بود، تنها یازده بازیکن باید در ترکیب قرار گیرند، یک کاپیتان نباید وظیفه های خود را فراموش کند، نباید فراموش کند که در چه باشگاهی توپ میزند. گاهی قرار گرفتن در ترکیب تنها برای پانزده دقیقه بسیار دشوار بوده است. من خشمگین نمی شدم بلکه تمام توان خود را بکار می گرفتم تا بازی بعد از ابتدا به میدان روم. در ورزش شما چه یک دقیقه و چه در تمام دیدار باید تمام تلاش خود را بکنید. دوران حرفه ای من با کمک خدا بسیار طول کشید و در اینجا به پایان نخواهد رسید.

گل زنی من به پایان نرسیده است تنها دوران من با سیاه و سپید به پایان رسید . در آنجا وقتی که گذراندم بسیار کوتاه به نظر می رسید اما چیزهای زیادی یاد گرفتم و خود را به خوبی شناختم. احترام به شخصیتی که داشتم من را در این جایگاه قرار داد و پیروی از یک برنامه ی مشخص، هنگامیکه بر روی نیمکت می نشینید، خطر از دست دادن اعتماد به نفس شما را تهدید می کند و شما این فکر را می کنید که به یک ورزشکار بی مصرف تبدیل شده اید، باید از خود مراقبت کنیم و از انتقاد سازنده استقبال، برای من مهم نیست که مدیر یا مربی چه برداشتی از من دارند ، من به خود ایمان دارم.

من می دانم که زمان مناسب برای خداحافظی چه موقع است ، این زمان فرا نرسیده است، من شخص مقدس نیستم اما به خوبی این را می دانم ، صحبت می کنم، خشمگین می شوم اما همچنان ادامه می دهم. من برای پیشرفت متولد شده ام. برای اینکه جهان را بشناسم، شاید موفق نشوم اما همیشه برای این هدف تلاش می کنم.

قسمت ششم کتاب دل پیرو

هميشه از شوت به سمت دروازه ی حریف لذت می بردم. اکنون از من می پرسند که آيا همچنان از این کار لذت می برید؟ بله بدون شک همین گونه است. من همان لذتی را می برم که در دوران کودکی از این کار می بردم. همه ی روزهایی را که در فوتبال سپری کردم زیبا و شیرین نبودند بلکه من طعم تلخ مصدومیت، شکست و گاهی بی اعتمادی را چشیدم، اگر در بیست دیدار بi عنوان بازیکن نیمکت نشین فقط برای چند دقیقه وارد میدان شوید یا در ده دیدار از روی نیمکت بازی را تماشا کنید، بسیار دشوار است که در این شرایط تمرکز خود را از دست ندهید.

من در این شرایط بر فشاری که به من وارد می شد غلبه کردم و زمان ثابت کرد که حق با من بوده است، گاهی به دیدار برابر رم در المپیکو فکر می کنم و آن پنالتی که از دست داده بودم، رانیری سرمربی تیم بود و من روزهای خوبی را سپری نمی کردم، در آن روزها من برای تمدید قرارداد با مدیران به توافق نرسیده بودم.

به آرامش نیاز داشتم، یک بازیکن برای اینکه تمام توان خود را بi کار گیرد باید از نظر ذهنی نیز آماده باشد البته شاید بتوان با ارائه ی یک نمایش خارق العاده تمام سختی ها را از بین برد یا شاید هم با زدن یک گل فوق العاده، من نمی دانم چنین چیزهایی چگونه رقم می خورند اما می توان گفت که چنین چیزی به سادگی صورت می گیرد و یک راز بزرگ را در ورزش تشکیل می دهد، به نظر من اگر ضربه ی پنالتی با اختلاف زیادی از بالای دروازه به بیرون رود نشان دهنده ی این است که مشکلی وجود دارد و باید آن را برطرف کرد.

بله من همچنان از فوتبال لذت می برم، چندین مورد وجود دارند که به من کمک زیادی می کنند. من یک مربی بدنساز اختصاصی با نام جیووانی پونوکوری دارم ،وی به همراه روبرتو بیگا به من کمک زیادی می کنند و تمام برنامه ها را بر اساس تکنولوژی تنظیم و پایه ریزی می کنند اما همه چیز به آمادگی فیزیکی بستگی ندارد بلکه باید اراده ، خشم ، هیجان ، حس پیروزی طلبی و البته شادابی را در وجود خود احساس کنید ، یک بازیکن ناراحت و افسرده همیشه در راه شکست گام برمی دارد.

این را باید در تمام زندگی لحاظ کرد زیرا خانواده و جامعه مهمترین چیز هستند؛ می توان گفت که همه چیز در هیجان خلاصه می شود ؛ سرنوشت ؟ به آن ایمان دارم ؛ در نخستین فصل حضور من در یوونتوس کار انتقال من بصورت قرضی به پارما تقریبا انجام شده بود و من با مدیران این باشگاه نیز دیدار کرده بودم ؛ ناگهان همه چیز متوقف شد و دینو باجو به پارما منتقل شد، لیپی می گفت که این بازیکن جوان می تواند یک نیمکت نشین خوبی باشد و اینگونه بود که داستان من آغاز شد ؛ اگر من به تیم دیگری منتقل می شدم آينده ی دیگری برای من رقم می خورد.

سرنوشت به صورت مختلف به سوی شما می آيد و گاهی سرنوشت بی رحم خواهد بود ، شاید این ضروری باشد و به سود شما باشد برای مثال : من مصدومیت وحشتناکی را در 18 نوامبر 1998 تجربه کردم اما پس از پنج فصل کاپیتان یوونتوس شدم ؛ جام های زیادی را بالای سر بردم البته روزهای بدی را نیز تجربه کردم مانند فینال هایی که در لیگ قهرمانان واگذار کردیم ، متهم کردن من به عنوان بازیکن دوپینگی و ناکامی در جام جهانی فرانسه.

آيا باید خداحافظی می کردم ؟ خیر بلکه به استراحت نیاز داشتم و شاید این مصدومیت به نوعی لازم بود؛ این مصدومیت دوران فوتبالی من را افزایش داد و از من یک انسان واقعی ساخت، در سختی ها به چیزهای مختلفی پی می برید ؛ از جمله اینکه به این نتیجه می رسید که در معرض خطر هستید ، بازیکنان چنین احساسی را تجربه می کنند سپس با آرامش و بررسی شرایط ، یاد خواهید گرفت که چگونه پیرو اندیشه های خود باشید ، احساس می کنید که دوباره متولد شده اید "

قسمت هفتم کتاب دل پیرو

دوست واقعی ارزش زیادی دارد، گاهی این دوستی ها را از کودکی در کنار خود احساس می کنیم و گاهی در بزرگسالی، شاید در دوران کودکی، دوست خوب به یک هم بازی خلاصه شود و هم بازی ما بهترین دوست ما باشد.

من نیز از این طرز فکر پیروی می کردم و پیرپائولو به همرا نلسو بهترین دوستان من در کودکی بودند، آن ها در رویاهای من شریک بودند و اکنون که این رویاها به واقعیت تبدیل شد در کنار من هستند. همیشه در کنار من هستند حتی در مراسم ازدواج من دوستان واقعی من هستند و برای درک من یک نگاه کافیست یا شاید هم یک کلمه با لهجه ی زیبای ونیز. ما هیچگاه با هم ایتالیایی صحبت نمی کردیم شاید این برای جوانان کار دشواری باد اما واقعیت این است که این گویش ها هستند که انسان ها را به یکدیگر نزدیکتر می کنند.

اصالت بسیار مهم است احساس می کنم که به یک منطقه وابسته هستم و این گویش جزئی از آن است، همانگونه که گویش پولسی یا توسکانی وجود دارند، گویش های با ارزشی که به آن ها اهمیت نمی دهیم ؛ دوستی ها در نزدیک بودن رقم می خورند و رشد می کنند بویژه در دوران کودکی ؛ از بازیگوشی لذت می بریم و لحظه های زیبایی را در کنار هم تجربه می کنیم ، اوج دوستی ها در سن 10 تا 18 سالگی را می توان تجربه کرد و پس از آن می توان گفت که به یک شریک در زندگی برای همدیگر تبدیل می شویم ، بدلیل فوتبال من در کودکی خانواده و دوستان خود را ترک کردم اما پس از بازگشت و با توجه به اینکه چند هفته صدای همدیگر را نشنیده بودیم اما مانند این بود که 5 دقیقه پیش با یکدیگر صحبت می کردیم ، همه چیز دوباره آغاز می شود و من اطمینان دارم که چیزی تغییر نکرده است.

زندگی ساده را دوست داشتیم ؛ در دوستی مانند یک تیم در جام جهانی با یکدیگر متحد هستیم حتی اگر در سال فقط پنج بار یکدیگر را از نزدیک ببینیم ، آن ها همیشه به فکر من هستند و من نیز آن ها را فراموش نمی کردم؛ دوستان دوران کودکی با ارزش ترین دوستان ما هستند اما دوستی در وجود آن ها خلاصه نمی شود ، زندگی به من یاد داد که همیشه در انتظار پاداش های غیر منتظره باشم ؛ گاهی در یک دوست به یک گنج دست می یابی ، بازیکنان نیز گاهی شرایط بدی را سپری می کنند ، از نظر شخصی با مشکل مواجه هستند ، بدلیل سپری نکردن مصدومیت ، کسب نکردن نتیجه هی مورد نظر یا بی اعتمادی سرمربی دچار افسردگی می شوند ؛ گاهی وقت ها زندگی خصوصی تمرکز شم را به هم میزند و من این احساس را تجربه کرده ام ، قبل از برگزاری دیدار تیم یوونتوس به هتل سیتیا منتقل می شود و در یکی از این شب ها من قصد داشتم تا برای استراحت وارد اتاق شوم که مونترو از من خواست تا به صحبت هایش گوش دهم ، مونترو برترین مدافع تاریخ است و من قصد ندارم از وی تعریف کنم چرا که همه وی را به خوبی می شناسند ؛

مونترو هیچگاه برای من یک دوست واقعی نبود و ما حتی با هم صحبت نمی کردیم ما فقط هم تیمی بودیم و رابطه ی ما در همین اندازه بود ؛ برای وی احترام زیادی قائل بودم اما رابطه ی ما فقط در زمین شکل گرفته بود ، مونترو به من گفت : الکس چکار می کنی ؟ به وی نگاه کردم اما نمی دانستم چه بگویم ؛ من شگفت زده شده بودم وی مثل اینکه می خواست توپ را از من بگیرد با هیجان خاصی به من گفت : در هر شرایطی که هستی ، آن را فراموش کن ، نمی بینی هم تیمی هایت گونه به تو نگاه می کنند ، آن ها چه انتظاری از یک قهرمان غمگین باید داشته باشند ، این اتفاق پس از مصدومیت من در فصل 1999 - 2000 رخ داد ، تلاش زیادی می کردم اما همه چیز بر خلاف خواسته ی من پیش می رفت ، من حضور در کنار دیگران را دوست داشتم اما با این حال در کودکی خجالتی بودم و این در بزرگسالی نمایان می شد و گاهی گوشه گیر می شدم.

در دوران حرفه ای خود دوستان فراوانی داشتم که به من کمک زیادی کردند ، هیچگاه فکر نمی کردم که مونترو برای خارج کردن من از این وضعیت چنین کاری انجام دهد، من به کمک نیاز داشتم و مونترو ثابت کرد که خیلی خوب من را زیر نظر گرفته بود در واقع وی تاریکی که من در آن حضور داشتم را لمس کرده بود ، عشق مانند دوستی است و نمی توان برای آن اندازه ای در نظر گرفت ، با کلمات نمی توان وصف کردبلکه باید آن را احساس کرد ، دوستی فقط نزدیک ماندن نیست بلکه کمک در وقت سختی هاست که ارزش زیلای دارد ؛ فردای آن روز در رختکن من منتظر نگاه مونترو بودم و وی نیز در انتظار نگاه من ، صحبت کردن سودی نداشت باید در برابر سختی ها قرار می گرفتم ، همه ی ما باید در برابر سختی ها ، خاطرات دشوار و رازها ایستادگی کنیم "

قسمت هشتم کتاب دل پیرو

من نمی دانم که توانایی رویارویی با مشکلات را دارم یا خیر اما همیشه سعی می کنم که لبخند و این مشکلات را کنار بزنم ، اگر با آرامش مشکلات را یکی پس از دیگری کنار بزنید بدون تردید به راه حل واقعی دست خواهید یافت ، راز این کار در تمرکز کردن است باید راه حل های موجود را بررسی کرد و دشواری ها را فراموش کرد.

برای این کار به دوستان واقعی نیاز دارید شاید در رویارویی با مشکلات گاهی از عکس العمل های خود پشیمان شوید ؛ دوست واقعی کسی است که باعث شود تا شما در وقت مناسب دگرگون شوید ، در آن شب مونترو با من صحبت کرد و باعث شد که من در اوج تاریکی یک نور را مشاهده کنم ؛ یک بازیکن ممکن هست که گوشه گیر و افسرده شود در این صورت عاقبت بسیار تلخی در انتظار وی خواهد بود ؛ هرگز اتفاقی که برای سنگربان آلمانی رخ داد و باعث شد که وی خودکشی کند را فراموش نخواهم کرد ؛ مردم بر این باور هستند که بازیکنان با مشکلات و دشواری ها بیگانه هستند اما اینگونه نیست ، فوتبال بسار زیبا و در عین حال می تواند وحشتناک باشد ، فوتبال مانند یک سیاره در کهکشان است.

در این سیاره ناهنجاری و بی منطقی وجود دارد و انسان های عجیبی در آن زندگی می کنند ؛ انسان هایی که بدون توجه به شخصیت بازیکن از وی به دلخواه خود استفاده می کنند و این باعث ایجاد تنش های زیادی می شود ، در این زمان به یک دوست خوب نیاز خواهید داشت ؛ می خواهم بعنوان الساندرو به دوست خود محبت کنم نه دل پیرو ، دوستی به تعداد نیست و اگر با صد نفر آشنا باشید ، نشان دهنده ی این نخواهد بود که شما دوستان فراوانی دارید ، دوستی در فروتنی نهفته است ، باید آماده ی گوش دادن به صحبت های دوست خود باشیم ، در آن شب مونترو با من مهربان بود و من هم تصمیم گرفتم که به صحبت های وی گوش دهم ؛ اگر من در را بر روی مشکلات خود بسته نگه میداشتم در آن صورت سوال هایی در ذهن من پدید می آمدند مانند ، او از من چه می خواهد ؟ يا آیا وی می تواند مشکلات خود را نیز حل کند ؟

این سوال ها شاید از پیشرفت من جلوگیری می کردند ؛ بسیاری دیگر نیز سعی می کردند به من کمک کنند اما من همیشه در کنار آنان نبودم ، من به شنیدن صحبت های دیگران و استفاده از آن ها ایمان دارم و کنجکاوی من نیز در این کار کمک فراوانی به من می کند ؛ مشکل این است که نباید درها را بر روی خود ببندیم و در قفس بمانیم ، من خود را ایده آلترین شخص در جهان نمی دانم اما زندگی به من یاد داد که پیشرفت ناخودآگاه صورت نمی گیرد ، زندگی به من یاد داد که در دشواری ها باید در بسیاری از چیزهای مهم تجدید نظر کرد ، در فوتبال همیشه این چنین است ؛ اگر به خوبی از شکست استفاده کنید ، از اشتباه خود درس بگیرید و اگر ناکامی خود را جبران کنید ، قطعا پیشرفت خواهید کرد ؛ مهم این است که اگر بهانه ای وجود نداشته باشد ، در شکست خوردن به دنبال بهانه نباشید و در پی جبران شکست به دنبال راهکار باشید ، باید شجاع بود و این جمله را گفت : من اشتباه کردم ؛

شاید بتوان با حضور دوست این اشتباه را جبران کرد اما درد نیز راهکار خوبی خواهد بود ، نمی خواهم مانند فیلسوف ها صحبت کنم اما تولد و مرگ دو نقطه ی عطف و قطب زندگی هستند ؛ برای من چنین اتفاقاتی رخ داده اند ، به هنگام مرگ پدرم و تولد فرزندانم ، شاید این اتفاق ها قله ی اورست را برای من ناچیز جلوه دهند و دشواری هایی که مانند کوه در خود داشتم را کوچکتر کنند ؛ در چنین زمانی شما می توانید با تمام وجود اشک بریزید ، این اشک ها یا ناشی از درد هستند یا خوشحالی.

حق با مونترو بود نباید در پشت نقاب مشکلات خود را پنهان کرد ، انسان ارزش زیادی دارد ، انسان توانایی هایی دارد که خود نیز تصور آن را نمی کند ، برای بدست آوردن دوست نباید شتاب زده شد ، این را گفته بودم که گذشت زمان به من یاد داد که چگونه باید آرام باشم ، شاید بهترین چیز برای من سفر به زادگاهم باشد و گاهی با خود صحبت می کنم ، اطراف خود را نگاه می کنم و احساس می کنم که بهترین چیز اندیشیدن است ، گردش در شهر بدون ترس و نگرانی بهترین لحظه را شکل می دهد ، در گذشته من شخصی شتاب زده بودم اما اکنون یاد گرفتم که آرام باشم "

قسمت نهم کتاب دل پیرو

"استراحت و آرامش یک نیاز است؛ گاهی وقت ها به دلیل نداشتن آرامش در به ثمر رساندن گل ناکام می شوید؛ در شرایط دشوار باید از کالبد خود خارج شوید و به خود نگاه کنید، مانند این است که با شخصی دیگر در حال رد و بدل کردن عکس هستید البته آن شخص باید شما باشید ؛ خارج شدن از کالبد خود اولین گام برای شکل گرفتن " ما " خواهد بود ؛ شاید این کار غیر ممکن باشد ، من از کالبد خود خارج می شوم تا الساندرو دل پیرو را درک و به وی کمک کنم ؛

آيا یک مجموعه متشکل از چندین دوست می تواند مجموعه ی موفقی باشد ؟ نمی دانم ؛ اگر بین بازیکنان یک تیم دوستی برقرار شود بدون شک در موفقیت تیم تاثیر گذار خواهد بود اما آيا این بازیکنان بدون اینکه چندین شب و هنگام شام در کنار یکدیگر باشند نیز می توانند به پیروزی دست یابند ؟ می گویند که در یوونتوس تراپاتونی جایی برای دوستی نبود اما با این حال این تیم بسیار قدرتمند بود ، در این تیم جایی برای اختلاف نظرها نبود البته بازیکنان رابطه ی خوبی با یکدیگر داشتند اما دوست نبودند چرا که دوستی یک واقعیت قابل لمس است ، برای حرکت کردن یک مجموعه یک سیستم بسیار پیچیده ای وجود دارد ، برای ایجاد توازن در یک مجموعه نیروی زیادی باید بکار گرفته شود ؛

روح مجموعه نتیجه ی فداکاری ، وفاداری و قدرت روانی ست ؛ البته تمامی این ویژگی ها نشانه ی دوستی و صمیمیت مجموعه نیست ، دوستی در مجموعه یعنی اینکه همه چیز به سادگی صورت گیرد و این ناخود آگاه بوجود نخواهد آمد ؛ چندین فصل را در یوونتوس سپری کردم و در هر فصل از من می پرسیدند که آيا می توانید تمام توان خود را بکار گیرید ، پاسخ مثبت بود ، بازیکن یوونتوس بوديم و طبیعی بود که باید برای قهرمانی به میدان می رفتيم ، شکل گیری و موفقیت یک مجموعه به عوامل زیادی بستگی دارد ، در این میان دوستی فقط یک احتمال است ، من سال های فراوانی را در فوتبال سپری کردم و در این مدت دوستان زیادی را بدست آوردم ، نمی خواهم بین دوستان خود تفاوت قائل شوم چرا که دوستی ارزش زیادی دارد ، يکی از دوستان من هوادار اینتر است و دیگری به فوتبال اهمیت نمی دهد شاید این مورد ایده آل نباشد اما اینگونه نیز می توان زندگی کرد.

از خود می پرسم که چگونه می توان دوست جدیدی بدست آورد ، در کودکی همه چیز ناخود آگاه صورت می گرفت و این کار آسان بود ؛ به نامه هایی که مردم برای من ارسال می کنند اهمیت می دهم و بیش از هر چیز به واکنش هایی که در عکس ها از خود نشان می دهند توجه می کنم ، بنظر من برای درک کردن دوست باید به چشمان وی نگریست ؛ شاید واقعیت ها مهم نباشند ، دوستی در تعارف ها و لبخند ها خلاصه نمی شوند ، دوستی به رفتار ما بستگی دارد و برای زندگی کردن بسیار مهم است ؛

فصل آخر من در یوونتوس برای من بسیار دشوار و البته پیچیده بود چرا که من را با شرایطی روبرو کرد که تا آن لحظه تجربه نکرده بودم ؛ من روزی در میدان پادشاه بودم اما در آن روزها بسیار کم به میدان می رفتم و باید میدان را از زندان کوچک خود تماشا می کردم ؛ من اعتقاد دارم که با اراده ی قوی می توان دشواری ها را کنار زد ، شاید دردها و نگرانی های بزرگتری نسبت به این باشد که از روی نیمکت هم تیمی هایتان را تماشا کنید و این ناراحتی ها هستند که ذهن شما را به خود مشغول می کنند.

نگرانی و استرس شاید قویتر از شما باشند و شما را وادار می کنند تا به ناراحتی ها تسلیم شوید ؛ از خود می پرسید من چه کسی هستم ؟ دشواری های خود را با دشواری های پدر مقایسه می کنید هنگامیکه برای فرزندان خود تلاش می کرد و به خانواده ی خود فکر می کنید ؛ محیطی که در آن پرورش یافتید اکنون به شما کمک می کند تا در هنگام تسلیم شدن یک گام بردارید و این نا امیدی را به امیدواری تبدیل کنید ؛ من در فوتبال وقت زیادی برای استراحت داشتم ، گاهی مصدوم می شدم و گاهی رو نیمکت می نشستم ، من اعتقاد دارم که من بدون دلیل بر روی نیمکت نمی نشینم ؛

شاید این صحیح نباشد اما من به آن اعتقاد دارم و همواره در این شرایط خود را تشویق می کنم ؛ شاید به میدان نرفتن از ابتدای دیدار بسیار آزار دهنده باشد اما من به خود شک و تردید راه نمی دهم چرا که در غیر این صورت اعتماد بع نفس خود را از بین خواهم برد ، فوتبالیست باید به خود افتخار کند و من نیز به خود افتخار می کنم "

lord-hamed

Registered User
لایک‌ها
408
یوونتوس اخیرا به شدت برای جذب ادینسون کاوانی اروگوئه ای ابراز علاقه کرده است . اما مهاجم سابق یوونتوس معتقد است سوارز برای باشگاه ایتالیایی مناسب تر است .
فونسکا در این باره به توتواسپرت گفت :

” سوارز قوی تر و کشنده تر است . اما کاوانی چالاک تر از اوست . هر دوی آنها نشان داده اند که یک تمام کننده در محوطه جریمه هستند ، اما معتقد هستم سوارز برای یوونتوس مفید تر واقع خواهد شد . هر دوی آنها برای سیستم کونته مناسب هستند و توانایی فوق العاده ای در گلزنی دارند . اما اختلاف ۲۰ میلیون یورویی میان آنها اصلا شایسته نیست ، هر دو ارزش یکسانی دارند اما ترجیح میدهم سوارز را در پیراهن یوونتوس ببینم . ”
سوارز ژانویه ۲۰۱۰ با ۲۲ میلیون پوند به لیورپول پیوست و تا پایان سال ۲۰۱۶ با این باشگاه قرارداد دارد .

j_2006_n

کاربر فعال فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
4,543
سلام دوستان

امروز گویا تولد موجی بوده تولدش رو تبریک می گویم :happy:
در مورد کاوانی هم من ترجیح می دهم یووه نیاد واقعا سوارز خیلی بهتر از کاوانی هستش و بهتر از اون هم فن پرسی و از همه این ها بهتر ماروتا :p

اما خبرهایی از باشگاه ( از طریق فیس کتاب ) می رسه که گویا یووتیچ خیلی به یووه نزدیک شده و گرفتنش دست ماروتا رو می بوسه :wacko:
و این هم یه خبر از همون منبع بالایی :دی
-----------------

پیام تکیناردی برای زدنیک زمن:
165974_462265390450658_341572700_n.jpg

قبل از اینکه بخواهی در مورد یوونتوس حرفهای ناپسند بزنی‌ ،اینو بدان که تاریخ یوونتوس پر از موفقیت و پیروزی‌های بزرگ است . ما زحمت بسیاری کشیدیم و در زمین جنگیدیم تا به پیروزی رسیدیم.جنگیدن و پیروزی رو یاد بگیر و برای یک بار به دست آور سپس در مورد تاریخ یوونتوس دهان باز کن !!

JVD

همکار بازنشسته
لایک‌ها
6,500
درود

جواد جان میخواستم تشکر کنم بابت این کتاب یادم رفت :دی دستت درست. وقتی میخونیمش واقعا میفهمیم که اون احساس هایی که تو برهه های مختلف داشتیم اصلا بیجا نبوده و اینها دقیقا همون چیزهایی بوده که تو ذهن دلپیرو هم بوده. خصوصا وقتی از رفتار این فصلی که گذشت باهاش صحبت میکنه.
راستی من کتابش رو در نسخه پی دی اف دانلود کردم که فرداشب میذارمش اینجا . البته ترجمه و خوندنش کار خیلی وقت گیریه خصوصا بخاطر زبونش. ولی خب داشتنش جالبه.

تاکیناردی هم بسی حال داده. ایول به خودم که هر ستاره ای بهش دل بستم آدم حسابی از کار دراومد :دی

پ.ن: من خیلی وقته فیس نرفتم ولی شنیدم رونمایی شده و اینها :دی شبطون نگفته بودی ها ولی امان از کلاغ ها. سر فرصت بیام حال گیری :دی

تولد موجی بوده انگار. مبارک باشه موجی

آهان یادم رفت بگم. یه سری امضای توپ یوونتوسی در دارم اماده میکنم بذارم اینجا که حالشو ببریم. فعلا یکیش رو خودم نصبیدم بسی حال میده. اینها رو هم فرداشب میذارم اینجا . هدیه ویژه باشه :دی

بالا