برگزیده های پرشین تولز

‫galaxy note II دو میلیون تومان هزینه معادل یه لپ تاپ برای یه آشغال بی مصرف و بی قواره ۵ اینچی

dashakol

Registered User
لایک‌ها
44
با در آوردن قلم در عرض 0.1 ثانیه پاپ آپ نوت باز شده و میتونید به راحتی یادداشت کنید!
دوست عزیز من همین الان دارم با نوت2 جواب شما رو میدم شما میتونی با se k750 جوابه منو اینجا بدی؟
... میشه با اسکایپ یا مسنجر تماس تصویری برقرار کنی؟
میتونی به راحتی تمام ایمیلاتو چک کنی؟
میشه با دست خط خودت هر چند صفحه که خواستی یادداشت برداری؟
و.......
دوست عزیز وقتی که گزینه پاپ آپ نوت رو فعال میکنی هر بار که قلم رو بیرون میکشی اگه نخوای چیزی یادداشت کنی مجبوری نوت مزاحم رو که باز شده ببندی. در واقع شما برای اینکه یه روزی بتونی سریع یه چیزی رو یادداشت کنی این پاپ آپ نوت مزاحم رو همیشه تحمل می‌کنی. این یکی از همون نمونه‌‌های بارزی هست که شما خودتون رو با طراحی محصول تطابق میدین نه اینکه محصول بر اساس نیاز واقعی شما طراحی شده باشه. در واقع محصول داره از شما سواری میگیره نه شما از محصول. من که این گزینه رو غیر فعال کردم چون واقعاً آزار دهنده بود.

خود شما هم میدونید که تایپ ۱۰ انگشتی به هیچ وجه قابل مقایسه با صفحه کلید مجازی و دونه دونه زدن حروف نیست. اگه تو خونه و جمع خانواده باشید که به نظر من این یه عیب به حساب میاد که فقط برای اثبات اینکه گوشی هوشمند شما بی‌مصرف نیست از جمع جدا بشید و مثلاً سرگرم خوندن و جواب دادن این تاپیک بشین در واقع این گوشی نقش یه مزاحم رو تو جمع خانوادگی بازی میکنه. اگر هم در محل کار باشید که قاعدتاً نباید وقت چنین کاری رو پیدا کنید. باز اگه تشخیص دست خط برای زبان فارسی مثل عربی تو این گوشی وجود داشت و می‌تونستید با قلم بنویسید یه چیزی هر چند که سامسونگ با وجود استفاده از بازار تشنه ۷۰ میلیونی ایران لزومی ندیده که در این زمینه به خودش زحمت بده.

معمولاً افراد دوست دارن که در دنیای مجازی هویت مجازی خودشون رو حفظ کنن و کسی دوست نداره با یه کارت شناسائی آویزون به گردنش از اینترنت استفاده کنه و از نظر من استفاده از گوشی که سیم کارت شما رو بصورت مرکزی در یک اوپراتور کشوری شناسائی میکنه مخصوصاً برای وصل شدن به اکانتهای مختلف اینترنتی مثل ایمیل دقیقاً حکم همچین چیزی رو داره. این مسأله در کشور ما پررنگتر هست و بخاطر همین من خیلی خوشم نمیاد که با گوشی از اینترنت استفاده کنم.

نوشتن یادداشتها با دستخط یعنی برگشت به عقب. و از نظر من یه ژست فانتزی بیشتر نیست. شما نمیتونید تو یادداشتهاتون جستجو کنید. یا حتی مثل یه متن تایپی ویرایششون کنید. نمی‌تونید در قالب متنی به گوشی دیگه یا کامپیوتر شخصی منتقلشون کنید. و عملاً محدود به استفاده از اونها روی همین گوشی هستید.

ولش کنین کسی که فقط با k750 کار کرده یهو نوت 2 میبینه مخش هنگ میکنه =)))))))
وقتی پست فن=طرفدار رو نوشتم فکر نمیکردم مواردش اینقدر زیاد باشه. اما با وجود زیاد بودن نمونه‌هاش باور کنید درجه خلوص این حماقت هیچ وقت تازگیش رو برای من از دست نمیده. اینکه ببینی یه نفر طرفدار سینه چاک یه محصول یا یه شرکت یا تیم یا هر چیز دیگه‌ای میشه. این میشه هویتش یه جورائی یه رابطه قوم و خویشی باهاش به هم میزنه. حس میکنه اگه کسی به اون محصول انتقاد کرد به خانواده و هویت اون انتقاد کرده. و اگه حس کنه چیزی یا کسی هویتش رو داره تهدید میکنه رفتار تهاجمی نشون میده که نمونه‌هاش رو تو این تاپیک زیاد میشه پیدا کرد. حتماً یه بار دیگه اون مطلب رو بخونن دوستان.

بد نیست این مقاله رو که با هوشمندی به تکنیکهای موزیانه سامسونگ برای قالب کردن یه محصول با حداقل کیفیت اما حداکثر بازاریابی و بزک به میلیونها نفر اشاره کرده بخونید.

behroozhe

Registered User
لایک‌ها
17

دوست عزیز وقتی که گزینه پاپ آپ نوت رو فعال میکنی هر بار که قلم رو بیرون میکشی اگه نخوای چیزی یادداشت کنی مجبوری نوت مزاحم رو که باز شده ببندی. در واقع شما برای اینکه یه روزی بتونی سریع یه چیزی رو یادداشت کنی این پاپ آپ نوت مزاحم رو همیشه تحمل می‌کنی. این یکی از همون نمونه‌‌های بارزی هست که شما خودتون رو با طراحی محصول تطابق میدین نه اینکه محصول بر اساس نیاز واقعی شما طراحی شده باشه. در واقع محصول داره از شما سواری میگیره نه شما از محصول. من که این گزینه رو غیر فعال کردم چون واقعاً آزار دهنده بود.

خود شما هم میدونید که تایپ ۱۰ انگشتی به هیچ وجه قابل مقایسه با صفحه کلید مجازی و دونه دونه زدن حروف نیست. اگه تو خونه و جمع خانواده باشید که به نظر من این یه عیب به حساب میاد که فقط برای اثبات اینکه گوشی هوشمند شما بی‌مصرف نیست از جمع جدا بشید و مثلاً سرگرم خوندن و جواب دادن این تاپیک بشین در واقع این گوشی نقش یه مزاحم رو تو جمع خانوادگی بازی میکنه. اگر هم در محل کار باشید که قاعدتاً نباید وقت چنین کاری رو پیدا کنید. باز اگه تشخیص دست خط برای زبان فارسی مثل عربی تو این گوشی وجود داشت و می‌تونستید با قلم بنویسید یه چیزی هر چند که سامسونگ با وجود استفاده از بازار تشنه ۷۰ میلیونی ایران لزومی ندیده که در این زمینه به خودش زحمت بده.

معمولاً افراد دوست دارن که در دنیای مجازی هویت مجازی خودشون رو حفظ کنن و کسی دوست نداره با یه کارت شناسائی آویزون به گردنش از اینترنت استفاده کنه و از نظر من استفاده از گوشی که سیم کارت شما رو بصورت مرکزی در یک اوپراتور کشوری شناسائی میکنه مخصوصاً برای وصل شدن به اکانتهای مختلف اینترنتی مثل ایمیل دقیقاً حکم همچین چیزی رو داره. این مسأله در کشور ما پررنگتر هست و بخاطر همین من خیلی خوشم نمیاد که با گوشی از اینترنت استفاده کنم.

نوشتن یادداشتها با دستخط یعنی برگشت به عقب. و از نظر من یه ژست فانتزی بیشتر نیست. شما نمیتونید تو یادداشتهاتون جستجو کنید. یا حتی مثل یه متن تایپی ویرایششون کنید. نمی‌تونید در قالب متنی به گوشی دیگه یا کامپیوتر شخصی منتقلشون کنید. و عملاً محدود به استفاده از اونها روی همین گوشی هستید.

وقتی پست فن=طرفدار رو نوشتم فکر نمیکردم مواردش اینقدر زیاد باشه. اما با وجود زیاد بودن نمونه‌هاش باور کنید درجه خلوص این حماقت هیچ وقت تازگیش رو برای من از دست نمیده. اینکه ببینی یه نفر طرفدار سینه چاک یه محصول یا یه شرکت یا تیم یا هر چیز دیگه‌ای میشه. این میشه هویتش یه جورائی یه رابطه قوم و خویشی باهاش به هم میزنه. حس میکنه اگه کسی به اون محصول انتقاد کرد به خانواده و هویت اون انتقاد کرده. و اگه حس کنه چیزی یا کسی هویتش رو داره تهدید میکنه رفتار تهاجمی نشون میده که نمونه‌هاش رو تو این تاپیک زیاد میشه پیدا کرد. حتماً یه بار دیگه اون مطلب رو بخونن دوستان.

بد نیست این مقاله رو که با هوشمندی به تکنیکهای موزیانه سامسونگ برای قالب کردن یه محصول با حداقل کیفیت اما حداکثر بازاریابی و بزک به میلیونها نفر اشاره کرده بخونید.

دوست عزیز اگر میخوای هر بار پاپ آپ نوت باز نشه گذینشو غیر فعال کنید و در زمان یاداشت برداری میتونین قلم رو در بیارین و با فشار دادن دکمه قلم دوبار روی صفحه ضرربه بزنید و پاپ آپ نوت باز شده و میتونین یاداشت بردارین 2 ثانیه ام بیشتر طول نمیکشه!
در مورد تایپ ده انگشتی ام باید بگم 99.99 در صد مردم با کیبورد مکانیکی هم دو انگشتی تایپ میکنن مگر اینکه مثل شما یا حرفه ای باشن یا تایپیست!
دوست عزیز شما بیشتر با استفاده از کلمه های قلنبه سلمبه بهانه های الکی میارین که واقعا عذر میخوام خیلی مسخره به نظر میان!
البته در مورد تعصب بعضی ها به یک برند کاملا باهاتون موافقم!

pindol

Registered User
لایک‌ها
57
سامسونگ کارش کپی برداریه،اولا از روی گوشی های موتورولا کپی میزد ،حالا اپل
apple-nokia-samsung.jpg

mori.54

همکار بازنشسته
لایک‌ها
4,675
بحث های جالبی اینجا مطرح شد، کلی چیز یاد گرفتیم!

مطالبی به ذهنم رسید که بد ندیدم ضمن احترام به دوستان دیگری که وقت زیادی گذاشتند و بحث فنی کردند، خدمت دوست عزیز استارتر تاپیک عرض کنم:

بخش هایی از صحبت شما را کاملا درست می دانم و بخش هایی هم نیاز به بحث دارند.

من خودم در حال حاضر یک HTC HD mini دارم و اگر چه از خیلی جهات راضی ام نکرده و به همین دلیل هم قصد عوض کردن آن را دارم، ولی دلیلی نمی بینم که فقط نقاط ضعفش را ببینم.

گوشی اسمارت در واقع قرار است بیشتر از گوشی معمولی که برای تلفن زدن کاربرد داشته به کار شما بیاید. اصطلاح PDA زمانی ابداع شد که دیدند می توان وسیله ای اختراع کرد که عملا کمک های خیلی بیشتری به انسان بکند و همیشه در کنارش باشد.

من اگر یک گوشی PDA خریداری می کنم در واقع هرگز به خاطر پز دادن و مسایل کم ارزشی مانند آن نیست، بلکه قصدم راحت شدن از یک سری امور است که در شرایط عادی زحمت زیادی برایم دارد.

همین الان من با همین گوشی فسقلی خودم که صفحه خیلی کوچکی در قیاس با غول های گوشی امروزه دارد، گاهی اوقات فایل های PDF و یا پاور پوینت مورد نیازم را باز می کنم و می خوانم. با همین گوشی که امکان عکاسی خیلی قابل توجهی ندارد، در زمان های مقتضی از برگه های اداری و برخی اسناد سریعا عکس می‌گیرم تا در مواقع ضروری بتوانم بهشان مراجعه کنم. دوبین عکاسی گوشی ها امروزه می تواند نقش یک اسکنر خیلی سریع را برای شما بازی کند! امکانی که اتفاقا خیلی برای من کاربردی بوده است.

اما شما اگر با یک گوشی ساده تر هم نیازهای اولیه ات برآورده می شود واقعا لزومی ندارد که یک گوشی با امکانات خیلی بالاتر که خیلی هایش فان هستند (بعضی هایش هم واقعا کاربردی هستند) تهیه کنی.

برای من برخی اپلیکیشن ها مثل تقویم فارسی و اوقات شرعی، دیکشنری آکسفورد، برنامه بکاپ گیری، برخی نرم افزارهای مذهبی، و ... کاربرد داشته و از آن استفاده کرده ام. اینها مجموعا به همراه سایر امکانات گوشی مثل ضبط صدا، موزیک پلیر خوب، امکان فیلم بر داری قابل قبول و ... مواردی هستند که تا حد زیادی شما را از به همراه داشتن وسایل اضافی دیگر بی نیاز می کنند.

حالا این گوشی نوت 2 یک امکان ویژه دیگر هم دارد که شاید از نظر شما بی ارزش یا فانتزی بیاید و آن امکان یادداشت برداری و حتی اتود زدن ایده های شماست که دست کم از نظر من خیلی کاربردی است.

به اینها یک سری اپلیکیشن های کاربردی دیگری که مخصوص اندروید هست را هم اضافه بکنید تا ببینید خریداری چنین گوشی ای انقدر ها هم احمقانه نیست.

حالا این یک بعد قضیه است که ما برای نیازهای واقعی و نه لزوما فانتزی خود سراغ یک وسیله بهتر می رویم.

اما روی صحیح تر صحبت دوست عزیز جناب داش آکل همان است که می گویند تکنولوژی امروز قرار است در خدمت انسان باشد ولی خیلی وقت ها این طور نیست و بعضی اوقات هم ویال گردن او شده است، الان کمپانی های سازنده وسایل دیجیتال دقیقا می دانند که دارند با من و شما چه می کنند آنها با یک سری بازی های تبلیغاتی صرفا ما را به سمت خود می کشند تا به سود تجاری بیشتری دست پیدا بکنند، به عنوان نمونه طراحی بازی های سنگین گرافیکی یکی از همین داستان هایی است که شما مصمم می شوید هر طور شده برای گوشی خود رم قوی تر و پردازشگر قوی تری پیش بینی کنید تا برای چنین بازی هایی کم نیاورید و این دقیقا یعنی بازی خوردن ما به عنوان مصرف کننده! ما اینجاها نباید انقدر اسیر آن سیاست بازان طراح وسایل دیجیتال بشویم، قدری هم باید صیور بود و به هر زرق و برق ظاهر فریبی پاسخ نداد.

وقتی قدری با دید باریک بینانه به این قضایا نگاه می کنیم می بینیم آنها دقیقا دارند با عرض معذرت از همه رفقای اینجا "گوسفند وار" با ما رفتار می کنند و هر کاری دوست دارند سرمان می آورند تا بیشتر بفروشند.

در نهایت من با گوشی اسمارت یا پی دی ای مخالف نیستم و کارکردهای درست آن را قبول دارم و الان هم قصد خرید یک گوشی اسمارت با کیفیت بهتر نسبت به گوشی فعلی ام دارم، ولی از طرفی انتظار ندارم عنوان اسمارت برای من شق القمر کند و انتظاراتم را در حد معقول نگه می دارم.

مرحمت زیاد ...

s27moto

Registered User
لایک‌ها
135
هیچی موتورولا نمیشه !
خداییش نوش جونش که پول بابت این ریزر مکس دادم

meelad73

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
17
من فقط یه کار تو اندروید دیدم که شاید از k750 بهتر و سریعتر عمل میکنه!
اونم این برنامه است:
Flashlight LED Genius
فقط دکمه هوم رو بزنین و بعدش گوشکوبتون رو بلرزونید!
گوشی من جزو کوچکترین گوشی هایی محسوب میشه که از اندروید 4.0.4 استفاده میکنه (Live With Walkman - WT19i)
و ازش رازیم چون تو یه صفحه نمایش 3.2 اینچی اندروید 4.0.4 رو جا دادن! ( کاستوم رام اندروید 4.1 هم واسش اومده ) و راحتم تو جیب جا میشه و راحت از جیب بیرون میاد!
(خودم چند سال k750 داشتم و همین الانم پدرم 7 ساله که داره از k750 استفاده می کنه و تا حالا آخ نگفته)
فکر نکنم بهترین گوشی گلکسی بیشتر از 5 سال عمر کنه

dashakol

Registered User
لایک‌ها
44
من فقط یه کار تو اندروید دیدم که شاید از k750 بهتر و سریعتر عمل میکنه!
اونم این برنامه است:
Flashlight LED Genius
فقط دکمه هوم رو بزنین و بعدش گوشکوبتون رو بلرزونید!
.... فکر نکنم بهترین گوشی گلکسی بیشتر از 5 سال عمر کنه

شما از کجا این اپلیکشن رو گرفتی؟ گوگل پلی که عملاً غیر ممکنه، تو بازار نیست سایت سامسونگ هم که با کمال پرروئی ایران رو از لیست کشورها حذف کرده میتونید اینجا ببنید. اما بیلبوردهاش تو تمام خیابونها پره. اگر کسی قصد خرید گوشی رو داره و این پست رو میخونه لطفاً برای خودش احترام قائل بشه و از این شرکت وقیح خرید نکنه.

... دوست عزیر ۵ سال برای این آشغالها خیلی زیاده. بعید میدونم کسی اعصاب اینو داشته باشه که بیشتر از یکسالاین گوشیها رو تحمل کنه. روزی نیست که تو یکی از کارهای روزمره از عکس گرفتن تا ضبط یادداشت صوتی حرصم از دست این گوشی درنیاد.

farzin787

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
متاسفم که بلد نیستی با گوشی کار بکنی بد میگی زمین کجه؟
برادر جان تو منو قسمت آموزش رو انتخاب کن تا کار کردن با گوشی روز رو یاد بگیری
هرکسی که نوت داشته باشه یا باهاش کار کرده باشه به حرفات میخنده تجربه بیسوادی تونو پتی برند نگزارید
Quick gla.. هم قرار نیست فشار بدی دستت رو از بالا به سمته پایین بدون تماس با تلفن کار میکنه بهتره امتحان کنی بد بگی ....

farzin787

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
جالب هرکسی ک از چیزی سر در نمیاره اون شی اشغاله.
جالبیش اینه گوشیه نسل چند سال پیش رو با اسمارت میسنجه
:) اصلا با عقل جور در میاد
شما اگه یک کلاس اموزش کار کردن با قابلیت های بشیار زیاد نوت2 برید بعد از فارق التحصیل شدن این گوشی رو تحسین کرده و اونوقت میتونید از قابلیت هاش استفاده کنید
:))

farzin787

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
دوست عزیز تو منو نحوه کار کردن کامل توضیح داده شده بعد از خواندن از این قابلیت لذت برده و اصلا کار سختی نیست
و اصلا جور خاص نیست بدون تماس دست و در فاصله 2 3 سانتی و ترجیحا از بالا به سمت پایین

farzin787

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
متاسفم جایی زندگی میکنم که مردم بی سواد ....
به جای نق بهتر نیست تحقیق کنیم؟
یاد بگیریم؟
دوستای عزیز اینترنت و سرچ که بلدین؟ یا اینترنت هم شیطان بزرگ و اشغال و ساخته اجنبی؟
کمی تامل بد نیست
کمی تحقیق و یادگیری لذت بخشه
اگه این دوستمون ایفون میخریدن 2.5 میلیون فکر کنم با دیدن سادگیش خطر سلامتی داشتن :))))))

farzin787

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
متاسفم که بلد نیستی با گوشی کار بکنی بد میگی زمین کجه؟
برادر جان تو منو قسمت آموزش رو انتخاب کن تا کار کردن با گوشی روز رو یاد بگیری
هرکسی که نوت داشته باشه یا باهاش کار کرده باشه به حرفات میخنده تجربه بیسوادی تونو پتی برند نگزارید
Quick gla.. هم قرار نیست فشار بدی دستت رو از بالا به سمته پایین بدون تماس با تلفن کار میکنه بهتره امتحان کنی بد بگی ....

IBraHiM.f

Registered User
لایک‌ها
699
خیلی گوشیه خوبیه.دوملیون دیگه شده پشم گوسفند پس همچین گرونم نیست.

scarface666

Registered User
لایک‌ها
56
داداش میرفتی هی وان ایکس پلاس 64 میگرفی با همین پول بعد تا چندین ماه کیفور میموندی...اخه سامسونگ خیلی اشغاله ولی چون تبلیغات زیاد میده ملت فک میکنن چی هست....گوشی اندرویدی فقط اچ تی سی با سنس خیره کنندش

manilarina

Registered User
لایک‌ها
1
آقاجان من فکر می کنم نوت دو برای آدمی که حال و حوصله نداره خوب نیست. اصلا گوشی های هوشمند برای آدمی که اعصاب پعصاب نداره خوب نیس داداش. گوشی های هوشمند نیومدن که معجزه از خودشون در کنن که. مثلا بخوابی توقع داشته باشی اون بشینه ازت مواظبت کنه. نوت دو یه سری قابلیت هایی داره که باید بدونی تو این قابلیت هاشو دوست داری یا نه. وگرنه منم الان نوت یک دارم. قبلش هم xperia x10 داشتم ولی هنوز دوست وفادارم یعنی k800 خودم رو هم دارم. اصلا وقتی بحث تماس و مسیج هست با همین k800 انجام میدم. ولی کارهای دیگه رو از جمله چک کردن ایمیل ها و مطالعه کتاب های pdf و دیدن کلیپ و گشت و گذار در وب سایت های خبری و ... رو با نوت. دلیل نمیشه هی حرص بخورم که...

Sasameki

Registered User
لایک‌ها
71
دیروز یه خبر رو اتفاقی میدیدم درباره شکایت خریداران محصولات اپل بود توی اسپانیا. ظاهرا اپل توی تبلیغاتش یه سری ویژگی ها و امتیازات واسه کالاهایی که خریدارن میخواستن بخرن اعلام کرده بود که بعدا سر خود و بی هوا همه رو کنسل کرده یا عوض کرده بود. یه سری هم که حال و حوصله داشتن رفته بودن وکیل گرفته بودن از اپل شکایت کرده بودن و اینکارش رو کلاهبرداری دونسته بودن. میخوام بگم نه سامسونگ، بلکه اپل و سونی و هر شرکت دیگه ای اگه بتونه و دستش برسه تا جایی که بتونه میچپونه به ملت.
این واقعیتیه که بدبختانه باید باهاش روبرو شد.
ولی خود من از این تاپیک یه چیز یاد گرفتم: اینکه براستی اگه یه کالایی چیز زیادی واسه عرضه به من نداره، پیش از خریدش یه خرده درنگ کنم.

darvish.m

Registered User
لایک‌ها
160
بهرحال این رو همیشه باید در نظر داشته باشید که یک کمپانی مثل اپل وقتی داره لپ تاپ تولید می کنه و تلفن همراه ایفون تولید می کنه به این نتیجه می رسه که مثلا ایپد هم تولید کنه یا مک بوک و از این قبیل اون کمپانی در واقع مشاوراش درسته برای بدست اوردن بازار این کار رو انجام می دن ولی یکجا هم به این نتیجه می رسند مثلا ایفون برای خیلی از کاربری های برخی کاربران کافی نیست و لپ تاپ هم پورتابل نیست براشون انتخاب ایپد می تونند داشته باشند تو دنیای امروز تکنولوژی با این قیمت های بالا مخصوا در ایران ما باید واقعا همانطور که فرمودید کالایی که پاسخگو نیازمون هست رو بخریم. این رو هم در نظر داشته باشید این محصولات در دنیا برای کاربران خریدشون به صورت اقساطی و از طریق شبکه های مخابراتی که سرویس می گیرند خیلی با هزینه های منطقی بدست میاد. اما در مجموع همیشه بهترین امکانات صرفا مناسب هر کاربر نیست

بالا