• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

✅ بحث و گفتگو بین وبمسترها

ap3

کاربر فعال کسب درآمد از اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,936
برنامه جایگزین..هنوز مشخص نیست...
یادمه 2 سال پیش اومدم تلگرام..فقط سه تا از کانتکت هام تلگرام داشتن:general707:

پی نوشت:

این دیتاسنتر افرانت خودشو چی فرض کرده؟
نکنه فکر میکنه دیتاسنتر سافت لایر یا لیزوب هلنده که این همه گرون میده :|

-----
  • سیستم عامل ویندوز/لینوکس
  • پردازنده 2xCore
  • مقدار حافظه 4 گیگابایت
  • میزان فضای سیستم عامل 40 گیگابایت
  • میزان فضای ذخیره سازی اطلاعات 50 گیگابایت
  • میزان ترافیک 1000 گیگابایت در ماه
  • تعداد IP آدرس 1 عدد
----
همینو لیزوب با 80 گیگ ssd و 8 ترابایت پهنای باند و پورت 1 گیگ و 4 گیگ رم..میده 18 یورو :|:general705:
سرور مجازی مدیریت شده با سی پنل و.... و کانفیگ حرفه ای و پشتبانی حرفه ای جایی سراغ داری؟

ap3

کاربر فعال
لایک‌ها
2,936
دوستانی که اطلاع دارند فرق وب سرور nginx با لایت اسپید و apache چی هست و بیشتر به درد چه سایتهایی میخوره؟

R_e_z_a

Registered User
لایک‌ها
1,803
مشاهده پیوست 954840
فشفشه 50 گیگ هر گیگ 600 میفته
پس هرجوری حساب کنیم مخابرات خیلی ارزون تره
الان 8 گیگ حجم با سرعت 8 مگابیت بر ثانیه (البته تا 10 مگابیت برای من بازه) + دانلود شبانه 1 صبح تا 7 صبح میده 20000 تومن بدون مالیات (با مالیات 21800 تومن)
تو اون ساعت رایگان مونده به سرعت سایت و عوامل دیگه متوسط 18 گیگ رو دانلود میکنم بعضا تا 21 گیگ هم دانلود دارم.
ولی مشکلم با مخابرات اینکه مثلا 18 گیگ دانلود کردم 700 مگابایت هم آپلود زده :| در صورتی که فقط برای دانلود از یه مودم قدیمی استفاده میکنم که فقط به یه سیستم وصله و فقط شب ها روشن میشه و با دوتا فایروال که تو تنظیمات فقط چهارتا تا نرم افزار میتونه به اینترنت دسترسی داشته باشه ، یکی مرورگر یکی هم IDM و همین دوتا فایروال ، میدونم یه مقداری باید تبادل اطلاعات بشه که آپلود هم شامل میشه ولی این مقدار عادی هست ؟
Firefox_Screenshot_2016-08-14T12-55-48.397Z.png

mohebali

Registered User
لایک‌ها
6,494
دوستانی که اطلاع دارند فرق وب سرور nginx با لایت اسپید و apache چی هست و بیشتر به درد چه سایتهایی میخوره؟
nginx یک وب سرور عالی است.
لایت اسپید همینطور .. فقط لایت اسپید برای هاست اشتراکی مناسب است
nginx برای سرور های اختصاصی ، آپاچی هم برای سایت های کم بازدید مناسبه.
یه جورایی ترتیب بخوام بگم:
Nginx »Litespedd » Apache

ap3

کاربر فعال
لایک‌ها
2,936
پس هرجوری حساب کنیم مخابرات خیلی ارزون تره
الان 8 گیگ حجم با سرعت 8 مگابیت بر ثانیه (البته تا 10 مگابیت برای من بازه) + دانلود شبانه 1 صبح تا 7 صبح میده 20000 تومن بدون مالیات (با مالیات 21800 تومن)
تو اون ساعت رایگان مونده به سرعت سایت و عوامل دیگه متوسط 18 گیگ رو دانلود میکنم بعضا تا 21 گیگ هم دانلود دارم.
ولی مشکلم با مخابرات اینکه مثلا 18 گیگ دانلود کردم 700 مگابایت هم آپلود زده :| در صورتی که فقط برای دانلود از یه مودم قدیمی استفاده میکنم که فقط به یه سیستم وصله و فقط شب ها روشن میشه و با دوتا فایروال که تو تنظیمات فقط چهارتا تا نرم افزار میتونه به اینترنت دسترسی داشته باشه ، یکی مرورگر یکی هم IDM و همین دوتا فایروال ، میدونم یه مقداری باید تبادل اطلاعات بشه که آپلود هم شامل میشه ولی این مقدار عادی هست ؟
مشاهده پیوست 954841
مخابرات ارزونتره اما کیفیتش خوب نیست.

vbd

Registered User
لایک‌ها
948
nginx یک وب سرور عالی است.
لایت اسپید همینطور .. فقط لایت اسپید برای هاست اشتراکی مناسب است
nginx برای سرور های اختصاصی ، آپاچی هم برای سایت های کم بازدید مناسبه.
یه جورایی ترتیب بخوام بگم:
Nginx »Litespedd » Apache
خود الکسا هم وب سروش nginx هست :)

herkool2000

Registered User
لایک‌ها
393
شاتل برای من بهتره سرویس نامحدود 1 art حدود 25 گیگ هر ماه می تونی استفاده کنی 30 هزاتومن. سرعت دانلودش هم 150 کیلوبایته

javadth

کاربر فعال پرشین تولز، همکار بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
15,990
برای سایت فروش بک لینک خواستم نماد بگیرم

گفتن فروش بک لینک ممنوعه چون تقلب توی سئو هستش

R_e_z_a

Registered User
لایک‌ها
1,803
مخابرات ارزونتره اما کیفیتش خوب نیست.
تعریف شما از کیفیت چیه ؟ قطع و وصل شدن ؟ پشتیبانی ؟ سرعت دانلود ؟ پینگ مناسب؟
من تا حالا مشکلی با مخابرات تو موارد بالا نداشتم و الان سه تا خط اینترنت دارم یکی 8 مگ برای دانلود یکی هم 1 مگ برای وبگردی لپتاپ یکی هم 512 برای موبایل که همشون دانلود رایگان رو دارن
ولی سر حجم باهاش مشکل دارم ؛ از طرفی هم isp دیگه هم نمیتوم با این مبلغ و کیفیت پیدا کنم
در کل ماهی 40 تومن هزینه برای این سه خط اینترنت میدم .

ap3

کاربر فعال
لایک‌ها
2,936
تعریف شما از کیفیت چیه ؟ قطع و وصل شدن ؟ پشتیبانی ؟ سرعت دانلود ؟ پینگ مناسب؟
من تا حالا مشکلی با مخابرات تو موارد بالا نداشتم و الان سه تا خط اینترنت دارم یکی 8 مگ برای دانلود یکی هم 1 مگ برای وبگردی لپتاپ یکی هم 512 برای موبایل که همشون دانلود رایگان رو دارن
ولی سر حجم باهاش مشکل دارم ؛ از طرفی هم isp دیگه هم نمیتوم با این مبلغ و کیفیت پیدا کنم
در کل ماهی 40 تومن هزینه برای این سه خط اینترنت میدم .
قطع و وصلی زیاد و سرعت پایین.

R_e_z_a

Registered User
لایک‌ها
1,803
برای سایت فروش بک لینک خواستم نماد بگیرم

گفتن فروش بک لینک ممنوعه چون تقلب توی سئو هستش
من همین چند روز پیش برای فروشگاه فایل درخواست تمدید نماد دادم فقط فایل آموزش کسب در آمد هم داشت
برای درگاه یادمه (اوایل ای نماد نمیخواست) با توجه به تجربه بقیه یه سی دی مداحی برای فروش گذاشته بودم .
اینجا یه موضوع میتونید انتخاب کنید
http://reg.enamad.ir/ApprovedList.aspx

قطع و وصلی زیاد و سرعت پایین.
پس منطقه شما مشکل داره من از سال 90 از مخابرات اینترنت دارم اوایل سال 92 به مشکل بر خوردم ( موقع انتخابات) بعد اون مشکلی نداشتم

• Like
Reactions: ap3

starshop

Registered User
لایک‌ها
595
nginx بیشتر برای سرورهائی بکار میبرند که تک سایتی هستن چون هم پایدار تر هم درخواست ها رو بهتر بررسی میکنه در سرورهای دانلود هم پاسخگوی هاست اشتراکی هست
لایت تجاریه و تقریبا کانفیگ شده میباشد و بیشتر بدرد سرورهای اشتراکی که سایتهای زیادی رو میزبانی میکنن میخوره
آپاچی هم اگر درست کانفیگ بشه مزایایی داره که نمیشه از اون چشم پوشید بعضا انجین رو کنار آپاچی برای رورز پر.وکسی هم استفاده میکنند برای پاسخ به درخواستهای استاتیک
اما در کل:
از نظر سرعت :
* Nginx بصورت مستقل (standalone)
* apache+nginx reverse proxy
* litespeed
* apache
از نظر امنیت :
* apache بدلیل انواع مازول امنیتی
* nginx بدلیل داشتن قابلیت های امنیتی و متن باز بودن
* apache+nginx بدلیل ترکیب بودن دو وب سرور و دخالت apache در پردازش اطلاعات
* litespeed
از نظر راحتی کار و سادگی:
* litespeed بدلیل پنل تحت وب و تنظیمات آماده
* apache بدلیل سازگاری با پنل های مختلف
* apache+nginx بدلیل سازگاری خوب و وجود پلاگین های آماده جهت نصب و کانفیگ
* nginx بدلیل دستی بودن و مشکل تر بودن تنضیمات و کانفیگ
از نظر مقرون به صرفه و اقتصادی بودن:
* apache بدلیل رایگان بودن و دسترسی آسان و منابع زیاد برای مدیریت این وب سرور
* nginx بدلیل متن باز و رایگان بودن
* apache+nginx بدلیل وجود پلاگین و قیمت ارزان و کم لایسنس های پلاگین
* لایت اسپید بدلیل تجاری بودن و گران بودن هزینه های لایسنس

amir7310

همکار بازنشسته بازارچه
لایک‌ها
17,669
سرور مجازی مدیریت شده با سی پنل و.... و کانفیگ حرفه ای و پشتبانی حرفه ای جایی سراغ داری؟
من از نگاه روشن پارس سرور مدیریت شده داشتم..اما وب سرورم آپاچی بود..تازه کانفیگ درست حسابی هم نشده بود..مارو ب خاک سیاه نشوند :(
تصمیم داشتم یک سرور مستقیم از دیتا سنتر لیزوب تهیه کنم..بعد بدمش یه آدم حرفه ای کانفیگش کنه.با وب سرور انجین ایکس...اما دیدم دردسرش به هاست اشتراکی نمی ارزه..
پردیس هاستینگ فکر کنم داشت مدیریت شده سی پنل
اینطور که تحقیق کردم...
انجین ایکس و لایت اسپید بدرد سایت های پربازدید میخوره
لایت اسپید پولیه
انجین ایکس رایگان

• Like

ap3

کاربر فعال
لایک‌ها
2,936
من از نگاه روشن پارس سرور مدیریت شده داشتم..اما وب سرورم آپاچی بود..تازه کانفیگ درست حسابی هم نشده بود..مارو ب خاک سیاه نشوند :(
تصمیم داشتم یک سرور مستقیم از دیتا سنتر لیزوب تهیه کنم..بعد بدمش یه آدم حرفه ای کانفیگش کنه.با وب سرور انجین ایکس...اما دیدم دردسرش به هاست اشتراکی نمی ارزه..
پردیس هاستینگ فکر کنم داشت مدیریت شده سی پنل
دقیقا مهمترین نکته همون کانفیگ هست که اگه بد باشه سایتو به خاک سیاه میشونه و اگه خوب باشه سایتو بالا میاره.
شما یه دونه سایت داری و میتونی از هاست پربازدید استفاده کنی اما من چون چندتا دارم برام به صرفه نیست برای هر سایت برم یه هاست پربازدید بگیرم.
میخوام یه سرور مجازی مدیریت شده و با رم و سی پی یو بالا بگیرم همه رو یه جا جمع کنم.

ap3

کاربر فعال
لایک‌ها
2,936
دوستان اگه هاستینگ معتبر با پشتیبانی قوی در زمینه فروش سرور مجازی مدیریت شده میشناسن معرفی کنند خیلی ممنون میشم.

amir7310

همکار بازنشسته بازارچه
لایک‌ها
17,669
دقیقا مهمترین نکته همون کانفیگ هست که اگه بد باشه سایتو به خاک سیاه میشونه و اگه خوب باشه سایتو بالا میاره.
شما یه دونه سایت داری و میتونی از هاست پربازدید استفاده کنی اما من چون چندتا دارم برام به صرفه نیست برای هر سایت برم یه هاست پربازدید بگیرم.
میخوام یه سرور مجازی مدیریت شده و با رم و سی پی یو بالا بگیرم همه رو یه جا جمع کنم.

خب یه پیشنهاد بهت میدم..من خودم میخواستم این کارو عملی کنم..فقط یکم هزینه اولیه اش زیاد :)..شاید ماه های دیگه انجامش دادم

از دیتاسنتر لیزوب که یکی از معتبر ترین و گرون ترین دیتایسنتر های اروپا هست و پینگ خیلی خوبی نسبت به ایران داره..مستقیم سرور بگیر..از چند تا هاستینگ پرسیدم..گفتن لیزوب عالیه و OVH فرانسه مناسب)
پلن آخری سرور مجازیش رو ببین..30 یورو هست که به پول ایران میشه 120 ت
https://www.leaseweb.com/cloud/public/virtual-server

8 هسته سی پی یو
8 گیگ رم
160 گیگ هارد ssd
10 ترابایت ترافیک و پورت 1 گیگابایت
-----
سی پانل هم 11 یورو هست که میتونی از خود دیتاسنتر سفارش بدی..
----
بعد میمونه مدیریت و کانفیگ...
---- اینو میتونی به یکی از افراد وارد در این زمینه بدی کانفیگ کنن...چیزی در حدود 150 ت میشه... ماهی هم یه پولی بهشون میدی سرور رو برات مدیریت میکنن
--یه هاست بک آپ هم میخری و از تنطیمات کاری میکنن بک آپ خودکار گرفته بشه و فرستاده بشه روی هاست پشتیبان

-------------------
البته این پیشنهاد من خیلی ریسکش بالا هست و دردسر زیاد داره... اما خوبیش اینه که کیفیت سخت افزاری سایتت 90% هستش
-----------------ولی من خودم اینو عملیش میکنم--------
البته بگردید سایت های معتبر سرور مدیریت شده میدن که اصلا هیچ دردسری نداره و خیالت راحت هستش

• Like

ap3

کاربر فعال
لایک‌ها
2,936
خب یه پیشنهاد بهت میدم..من خودم میخواستم این کارو عملی کنم..فقط یکم هزینه اولیه اش زیاد :)..شاید ماه های دیگه انجامش دادم

از دیتاسنتر لیزوب که یکی از معتبر ترین و گرون ترین دیتایسنتر های اروپا هست و پینگ خیلی خوبی نسبت به ایران داره..مستقیم سرور بگیر..از چند تا هاستینگ پرسیدم..گفتن لیزوب عالیه و OVH فرانسه مناسب)
پلن آخری سرور مجازیش رو ببین..30 یورو هست که به پول ایران میشه 120 ت
https://www.leaseweb.com/cloud/public/virtual-server

8 هسته سی پی یو
8 گیگ رم
160 گیگ هارد ssd
10 ترابایت ترافیک و پورت 1 گیگابایت
-----
سی پانل هم 11 یورو هست که میتونی از خود دیتاسنتر سفارش بدی..
----
بعد میمونه مدیریت و کانفیگ...
---- اینو میتونی به یکی از افراد وارد در این زمینه بدی کانفیگ کنن...چیزی در حدود 150 ت میشه... ماهی هم یه پولی بهشون میدی سرور رو برات مدیریت میکنن
--یه هاست بک آپ هم میخری و از تنطیمات کاری میکنن بک آپ خودکار گرفته بشه و فرستاده بشه روی هاست پشتیبان

-------------------
البته این پیشنهاد من خیلی ریسکش بالا هست و دردسر زیاد داره... اما خوبیش اینه که کیفیت سخت افزاری سایتت 90% هستش
-----------------ولی من خودم اینو عملیش میکنم--------
البته بگردید سایت های معتبر سرور مدیریت شده میدن که اصلا هیچ دردسری نداره و خیالت راحت هستش
نه این دردسرش زیاده میخوام اولا از استکبار جهانی و اجنبی! نباشه و از یه هاستینگ ایرانی بخرم و دوما طرف همه کارهارو انجام داده باشه و فقط آماده استفاده باشه.
اگه ایرانی چیزی میشناسی معرفی کن اگه خوب بود میگم تو هم بیای!

amir7310

همکار بازنشسته بازارچه
لایک‌ها
17,669
نه این دردسرش زیاده میخوام اولا از استکبار جهانی و اجنبی! نباشه و از یه هاستینگ ایرانی بخرم و دوما طرف همه کارهارو انجام داده باشه و فقط آماده استفاده باشه.
اگه ایرانی چیزی میشناسی معرفی کن اگه خوب بود میگم تو هم بیای!
به هاستینگ های معتبر تیکت بدید ببینید این کارو رو انجام میدن..مدیریت و...
نت افراز که گفت فقط هاست میفروشیم

• Like

mohammad_r03

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
215
دوستان این چرا چیلتره ؟؟
serverpars . com

signul

Registered User
لایک‌ها