برگزیده های پرشین تولز

کراوماگا (کارشناس متخصص lord viper )

reza_vc

Registered User
لایک‌ها
1,650
کاملا موافقم وایپر جان . اگه دوستان دقت کنن برای دستگیری اشرار از یگان ویژه ناجا استفاده میشه نه پرسنل معمولی . تازه معمولا با غافلگیری میریزن روشون و شوکر و اسپری و کلت و mp5 هم دارن تازه اونم چند نفری !!!!!
مشخصه یه شخص معمولی بدون سلاح و بدون اموزشات نظامی واقعا شانس خیلی کمی داره

patteerr

Registered User
لایک‌ها
3,141
سلاح کپو رو از کجا میشه گیر اورد ؟

reza_vc

Registered User
لایک‌ها
1,650
قسمت دوم :

حق مطلب : بخش رزمی سایت پرشین تولز
کپی فقط با ذکر منبع

شاید دیده باشید بعضی از اونایی که چاقو میگیرن دستشون اول با کله میان تو شکمتون بعد چاقو میزنن ! (البته این بیشتر مال ناشی هاست و خلافکارای حرفه ای هیچوقت اینجوری حمله نمیکنن)
یعنی دست مسلحشون عقبتر از کل بدنشون هست . تو این حالت میگن بهتره فاصله رو حفظ کنید و برای اینکار از ضربه فرانت کیک به بیضه استفاده میشه . تو کراوماگا درسته باید در مقابل چاقو چسبید به مهاجم ولی اون مال وقتیه که شما دست مهاجم رو گرفته باشید . اما قبل از دفاع کردن به هیچ وجه نباید بذارید مهاجم تا این حد بچسبه بهتون چون ممکنه تو اون فاصله اصلا ضرباتش رو نبینید و فرصت کافی واسه دفاع هم ندارید .

خب حالا میرسیم به دفاع اصلی کراو : ( که برای دفاع در مقابل ضربات slash attack و icepick attack و ... بکار میره )

از نظر کراوماگا ضرباتی که یه فرد چاقوکش میزنه تو محدوده 360 درجه هست

عکس رو ببینید (نقاشیم ضعیفه:D:D:D:D:p:p:p:p)

CaryBCorffBody.jpg

کراوماگا کارها قبل از اینکه دفاع چاقو رو اموزش ببینن تکنیکی رو اموزش میبینن به اسم دفاع 360 درجه

(outside 360 degree defense )

این تمرین اوایلش باید با دست خالی انجام بشه و دو نفر باید بدون نظم و هماهنگی ضرباتی رو تو اون محدوده به همدیگه وارد کنن

و وقتی مهارتشون بیشتر شد این تمرین با چاقو انجام میشه

KMW_012.jpg

خب حالا میرسیم به تفاوت هایی که کراوماگا با بقیه سبکهای رزمی داره

عقب نشینی :

تو کراوماگا به هیچ وجه نباید ابتکار عمل رو به مهاجم داد و معمولا عقب نشینی انجام نمیشه و در واقع این شما هستید که به فرد چاقوکش حمله میکنید

خارج شدن از مسیر ضربه :

خارج شدن از مسیر ضربه مثل هاپکیدو و ... وجود نداره ( به دلایلی که تو پست قبل گفتم )

ضربه زدن به مهاجم :

تو کراو همونطور که استاد وایپر گفتن برای دفاع چاقو از سبکهای فیلیپینی( F.M.A )

و سیلات خیلی تاثیر گرفته شده . ولی نمیشه گفت کراو اومده فقط کپی برداری کرده ! درواقع تکنیکا و بعضی از اصول این ورزشا رو با وینگ چون ترکیب کرده یعنی یه کراوماگا کار بجای اینکه اول دفاع کنه بعد ضربه بزنه دفاع و حمله رو باهم انجام میده و ضربات بعدی(که معمولا زانو ئه) به شکل موی تای هست
پس برای بوجود اومدن 1 تکنیک تو کراوماگا نقاط قوت 5-6 سبک مطرح تو دفاع شخصی کنار هم گذاشته شدن (بدون نقاط ضعفشون).

تو کراوماگا برای ضربه زدن به مهاجم باید پیش دستی کنید و قبل ازاینکه اون شما رو بزنه شما اونو بزنید ! این خیلی مهمه و قبل از خلع سلاح میگن اینقدر به گلو و بیضه و ... مهاجم ضربه بزنید تا از حال بره

و قبل از اینکه مهاجم درب و داغون نشده به هیچ وجه خلع سلاح نکنید

تو ویدیوها ممکنه ببینید فقط 2 ضربه زده میشه ولی این 2 ضربه درواقع یه جور مفهوم هست . منظور اینه تا وقتی بزنید که مهاجم کاملا هوش و حواسشو از دست بده

برای خلع سلاح هم کوبیدن ارنج مهاجم به زمین ( که درد وحشتناک تو قسمت ارنج رو بدنبال داره ) یا له کردن مچ دست مهاجم با کفش به شدت توصیه میشه

حتی یکی از اساتید میگفت تو گوش مهاجم " داد بزنید " جوری که پرده گوشش پاره بشه

میگفت از نظر روانشناسی وقتی اینکارو انجام بدین مهاجم به احتمال زیاد ناخوداگاه چاقو رو ول میکنه

چون تو اون لحظه کاملا غافلگیر شده( مخصوصا اگه تازه کار باشه) و فکر میکنه اگه چاقو رو ول کنه درد کشیدنش هم تموم میشه

تازه بعضی سازمانها کار با چاقو رو اموزش میدن که اگه تو موقعیت تجاوز دسته جمعی قرار گرفتید و تونستید یه نفر رو خلع سلاح کنید به سرعت با چاقو کار نفرات بعدی رو بسازید

و در نهایت به همه خوندن این مطلب رو پیشنهاد میدم که توسط یه کماندوی کره ای نوشته شده و این وبلاگ به فارسی ترجمه اش کرده

اگه دقت کنید شباهت هایی بین کراو ماگا و صحبت های این کماندو میبینید

http://fbp.blogfa.com/post/23

Lord Viper

Registered User
لایک‌ها
823
سلاح کپو رو از کجا میشه گیر اورد ؟

باید بدین یه نجار یا آهنگر بسازه .آسونه .نخش رو خودتون باید ببندین .خودتون هم با لوله پلیکا یه کارایی میتونین بکنین .این سلاح ها خیلی ابتدایی
هستن

Last edited:

Lord Viper

Registered User
لایک‌ها
823
هرچند کار با باتوم تلسکپی به صورت اختصاصی مربوط به این سبک نیست ولی چون بالاخره تو دفاع شخصی خیلی مهمه بعد از تموم شدن مطلب رضای عزیز آموزش کوتاهی از باتوم تلسکوپی رو میزارم .

واقعیتش تنها منبع من برای باتوم تلسکوپی ،تکنیک های چوب کوتاه در اسکریما بوده ،به دلیل شباه استیک اسکریما با باتوم تلسکپی در طول و سایز .یک آموزشی از جیم گرور هم بوده که ابتداییه ولی کار رو در سطح پلیسی عادی راه میندازه .ترجیح میدم از اسکریما چیزی نگم چون خیلی پیچیده تر و طولانیه و نیاز به مقدمه اساسی داره که از عهده بنده خارجه فعلا

چون کار کس دیگه ای رو که اختصاص به تلسکوپی داشته باشه ندیدم مقایسه نمیتونم بکنم ولی به نظر خودم کافیه .آگاه باشید که بهترین نیست و اصولا هیچوقت کورکورانه تکنیکی رو نپذیرید و حداقل در ذهنتون اون رو به چالش بکشید .فکر کنم در 3 مطلب جمع بشه قضیه.

Last edited:

reza_vc

Registered User
لایک‌ها
1,650
هرچند کار با باتوم تلسکپی به صورت اختصاصی مربوط به این سبک نیست ولی چون بالاخره تو دفاع شخصی خیلی مهمه بعد از تموم شدن مطلب رضای عزیز آموزش کوتاهی از باتوم تلسکوپی رو میزارم .

واقعیتش تنها منبع من برای باتوم تلسکوپی ،تکنیک های چوب کوتاه در اسکریما بوده ،به دلیل شباه استیک اسکریما با باتوم تلسکپی در طول و سایز .یک آموزشی از جیم گرور هم بوده که ابتداییه ولی کار رو در سطح پلیسی عادی راه میندازه .ترجیح میدم از اسکریما چیزی نگم چون خیلی پیچیده تر و طولانیه و نیاز به مقدمه اساسی داره که از عهده بنده خارجه فعلا

چون کار کس دیگه ای رو که اختصاص به تلسکوپی داشته باشه ندیدم مقایسه نمیتونم بکنم ولی به نظر خودم کافیه .آگاه باشید که بهترین نیست و اصولا هیچوقت کورکورانه تکنیکی رو نپذیرید و حداقل در ذهنتون اون رو به چالش بکشید .فکر کنم در 3 مطلب جمع بشه قضیه.
به شدت منتظر باتوم تلسکوپی هستم;):)

patteerr

Registered User
لایک‌ها
3,141
باید بدین یه نجار یا آهنگر بسازه .آسونه .نخش رو خودتون باید ببندین .خودتون هم با لوله پلیکا یه کارایی میتونین بکنین .این سلاح ها خیلی ابتدایی هستن
خیلی ممنونم از پاسخی که میدین . واقعا همه مطالبتون رو می خونم . می تونم اولین کسی هستید که واقع بینانه می نویسید . و حرکات و دفاع و ... رو با دعوای واقعی مقایسه می کنید و ... . واقعا لذت می برم از مطالب شما .

سوال دیگم اینه که در تصویری که از انواع کپو گذاشتید اگر از بالا به پائین شماره گذاری کنیم به نظرتون کدوم یکی بهتره تا بدم اونو واسم بسازن ؟ ( ببخشید که هی زحمت میدم )

silent killer

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
93
با تشکر فراوان از رضای عزیز و lord viper بخاطر مطالب خوبشون. منم ویدئوی جیم گرور رو دیدم .به نظر واقعا استاد خوبی و آموزشهاش اکثرا مفید و کاربردین.البته توی سری combative بیشتر در مورد باتوم تلسکپی تو ضیح می ده.:):)

Lord Viper

Registered User
لایک‌ها
823
خیلی ممنونم از پاسخی که میدین . واقعا همه مطالبتون رو می خونم . می تونم اولین کسی هستید که واقع بینانه می نویسید . و حرکات و دفاع و ... رو با دعوای واقعی مقایسه می کنید و ... . واقعا لذت می برم از مطالب شما .

سوال دیگم اینه که در تصویری که از انواع کپو گذاشتید اگر از بالا به پائین شماره گذاری کنیم به نظرتون کدوم یکی بهتره تا بدم اونو واسم بسازن ؟ ( ببخشید که هی زحمت میدم )

نظر لطف شماست .من از شما ممنونم که میخونید :)

من فکر کردم منظورتون کوپو هست فقط
کوپو رو خودم توصیه نمیکنم .اون بند هرچند فایده های زیادی داره ولی احتمال اینکه بر علیه خودتون استفاده بشه و انگشتتون بشکنه هم زیاده

توی اون عکسا من دو تای اولی از بالا رو نمیپسندم
3 تای وسطی خوبه .پیشنهادم همچنان خودکار یک تکه فلزی با بدنه زبر هست .اگر اون نشد یه استوانه فلزی یا چوبی که بدنش حتما شیار داده بشه برای اصطکاک دست و تهش هم جای کلید داشته باشه عالیه .میتونید یه سوراخ اریب یک گوشش درست کنید .مثل اینی که تو موبایلها هست .حتما دور دو طرفش رو سمباده بکشید که باعث ایجاد خونریزی و بریدگی نشه

بعد اینکه سعی کنید به عنوان جا کلیدی استفاده کنید .اینطوری هم کلیدتون گم نمیشه و هم همیشه دم دستتون خواهد بود .

به زودی خواهم گفت که باتوم تلسکوپی های نازک و کوچک هم کوباتان محسوب میشن و در عین حال باتوم هم هستن .منتها زیر 40 سانت نباید باشه وقتی باز میشه .چون دیگه استفاده باتومیش رو از دست میده

فقط مواظب باشید نوکش تیز در نیاد از کار مثل سومی از بالا .اونوقت تبدیل به سلاح کشنده میشه و گیر میدن .میتونین لوله پلیکا یا فلزی که خم نشه رو هم ببرید و دو طرفش رو سمباده بکشید که تیز نباشه .اگر حتما کوپو میخواین 2 تا سوراخ درست کنید و بند هم ببندید .

در آخر توصیه میکنم اسم انگلیسیش رو تو سرچ تصویری گوگل بزنید .چیزهای خوبی پیدا خواهید کرد

reza_vc

Registered User
لایک‌ها
1,650
تمرین کراو ماگا توسط افراد مشهور !

jennifer lopez

فکر نمیکنم نیازی به معرفی داشته باشه ! مدل / بازیگر / خواننده مشهور امریکایی

Enough_ending_sequence.jpg

-------------------------------------------------------------
brendan fraser

بازیگر کانادایی / امریکایی هالیوود

Mummy_Ad_2_email.jpg
--------------------------------------------------------------------------
shannon elizabeth

مدل و بازیگر امریکایی

km_women_book_cover.png
-------------------------------------------------------------------
amanda seyfried

این خانوم هم بازیگر / خواننده و مدل امریکایی هالیوود هست که تو یه برنامه تلویزیونی مهارتش رو توی کراو ماگا به نمایش میذاره

xIYSEN3fZMFl.jpg

1175043_614446961933290_630862359_n.png

reza_vc

Registered User
لایک‌ها
1,650
یه مطلبی رو اینجا خوندم به نظرم جالب اومد !
http://www.entekhab.ir/fa/news/141399
بابا اینا دیگه زدن رو دست نظامیا ( از لحاظ سرعت تو اموزش )!! دفاع شخصی تو 30 جلسه ؟؟؟؟ یعنی حدود 2 ماه !:p
واسه هر جلسه هم 30 هزار تومن میگیرن . یعنی حدودا یه میلیون واسه هر نفر ! :general208:
ولی از اونجا خوشم اومد که " ال صادق " گفت : اگه مثلا من 400 تا فن هم بلد باشم ولی تو خیابون جلوی یه مشت نتونم وایسم این فنون به چه دردم میخورن !؟:D:D:):)

reza_vc

Registered User
لایک‌ها
1,650
حق مطلب محفوظ

کراو ماگا هم مثل خیلی از سبکها کار با سلاح داره . منتها تفاوت اساسی بین سلاح های رایج تو کراو و بقیه سبکها هست . مثلا سلاح هایی مثل سای و نانچاکو و تبرزین و ... که مربوط به عصر یخبندان هستن وجود نداره . بجز چاقو که اموزش داده میشه سلاح های مورد استفاده تو کراوماگا improvised weapons هستن .

improvised weapons

به اشیایی گفته میشه که در حالت عادی سلاح نیستن ولی میشه ازشون بعنوان سلاح استفاده کرد

ازاونجایی که هدف ما دفاع از خود و عزیزانمون در برابر اشرار جامعه ست و شهروندان معمولی هم با خودشون سلاح حمل نمیکنن این اشیا تو دفاع شخصی خیلی مهم هستن
استفاده از این سلاح ها نیاز به اموزش نداره و مهم همون نگرش هست که بدونیم از هر چیزی بعنوان سلاح میشه استفاده کرد

درادامه برای اشنایی چند نمونه رو معرفی میکنم

کتاب/جزوه : برای اختلال تو دید حریف یا اگه جلد محکمی داشته باشه برای ضربه زدن
خودکار : ضربه زدن به چشم و گلو ...

کیف / ساک : اختلال تو دید حریف یا بازم اگه محکم باشه برای ضربه زدن میشه استفاده کرد مخصوصا واسه خانوما

کلید :گذاشتن کلید بین انگشتا و ضربه زدن مثل پنجه بوکس ( البته خطر شکستن انگشت هست ) یا گرفتن به شکل معمولی و ضربه زدن به چشم و گلو یا پرت کردن تو چشم حریف و از بین بردن دید

خاک : از بین بردن دید حریف

چای / قهوه : مثلا دارید چای میخورید یه نفر بهتون حمله میکنه اینجا میشه هم چای رو ریخت تو چشمش و هم با خود لیوان بهش ضربه زد

شارژر / گردنبند : برای خفه کردن

دمبل / وزنه :برای ضربه زدن

بطری دلستر/نوشابه :هم میشه با خودش ضربه زد هم میشه شکوندش و مثل تیزی ازش استفاده کرد

کلاه : اختلال تو دید حریف
فلفل / نمک : از بین بردن دید حریف
مثلا برای دفاع شخصی تو فست فود و اینجورجاها
در/دیوار : اگه موقعیتش پیش بیاد میشه بجای مشت زدن سر حریف رو کوبید به اینجاها
شیشه ماشین / اینه / تلویزیون و... : اینا هم مثل همون دیوار میشه سر مهاجم رو کوبید بهش
سنگ / اجر : هم میشه پرتاب کرد هم میشه گرفت تو دست و مثل پنجه بوکس ازش استفاده کرد
بعضی اساتید میگن گوشی 1100 و لنگ و کیسه هم میتونن سلاح باشن ( شوخی کردم :D)
ممکنه تو ورزشای رزمی استفاده از این سلاح هارو ناجوانمردی بدونن ولی تو کراوماگا نه تنها از اینکار نهی نمیشه بلکه توصیه میشه تا جایی که امکان داره از اینجور چیزا استفاده کنین

همونطور که گفتم استفاده از این سلاح ها نیاز به اموزش نداره و غریزی هست و تو کراو میگن بهتره وقتی چایی رو میریزین تو چشم حریف همزمان یه لگد هم به بیضه بزنین

Last edited:

reza_vc

Registered User
لایک‌ها
1,650
اعتراف میکنم وقتی تازه میخواستم کراوماگا رو شروع کنم فکر میکردم حتما خیلی سبک خفن و پیچیده ای هست چون سالیان سال به نیروهای ویژه اموزش داده شده

ولی وقتی کم کم شروع به تمرین کردم مجذوب سادگیش شدم

خیلی از مسائلی که تو سبکهای دیگه هست مثل نوع لباس یا درست بستن کمربند یا ... تو این سبک وجود نداره

تاکتیک های پیچیده مبارزاتی وجود نداره چون تو موقعیت های دفاع شخصی وقتی واسه اینکارا نیست و درگیری تو چند ثانیه تموم میشه
یا مثلا در مورد اسم حرکات . حتما دیدین سبکهای چینی و کره ای و ... اسم ضربات رو بر اساس زبون خودشون انتخواب میکنن و اساتید هم هنرجوهارو مجبور میکنن اون اسامی رو حفظ کنن ولی توکراوماگا همه اسامی انگلیسی هست
راجع به استنس هم استاد وایپر کامل توضیح دادن ولی با اجازه من هم مواردی رو عرض میکنم

استنس معمولی کراوماگا اینه : پاها به اندازه یک قدم باز و پای چپ جلو ( برای راست دست ها ) دست ها هم بصورت باز یا مشت جلوی سر و صورت

ولی این استنس برای تمرین معمولی هست و تاکیدی نمیشه که تو واقعیت حتما اینجوری گارد بگیریم

ممکنه شرایطی پیش بیاد که پاها رو بیشتر یا کمتر از یک قدم باز کنیم ...... ممکنه پای راست رو جلو بذاریم....

ممکنه دستا رو جلوی صورت نگیریم

و......
کلا اگه یه فرد معمولی مبارزه یه کراوماگا کار واقعی رو ببینه شاید اصلا فکر نکنه که طرف ورزشکاره

چون نه استنس خاصی وجود داره نه تکنیک زیبایی

یادمه تاپیک اصلی رو که میخوندم یه جا اساتید راجع به سبک های مختلف و دیدی که راجع به مبارزه دارن بحث میکردن

مثلا میگفتن تو شوتوکان شما مثل یه مار هستید که باید حریف رو بدون گلاویزی سریع از پا دربیارید

یا تو جودو حریف مثل کوهی هست که باید تکونش بدیم

یا مثلا شخصی که سیستما کار کرده مثل کسی هست که به حریفش از " بالا " به " پایین " نگاه میکنه

در مورد کراوماگا نظر شخصیم اینه : کراوماگا کار ( کراویست ) مثل یه حیوون درنده ست که به قصد تکه تکه کردن رو سر طعمش خراب میشه !
راستی دوستان اگه سوالی راجع به krav maga دارن خوشحال میشم بپرسن و تا اونجایی که اطلاعات ناقصم قد بده ج میدم

articles-20120702-defenses-agains-hot-weapons.jpg

کپی با ذکر منبع

Last edited:

reza_vc

Registered User
لایک‌ها
1,650
معمولا دموهایی که واسه فنون کراوماگا میذارن از نظر عموم مردم زیاد جالب به نظر نمیاد . ( احتمالا به دلیل خشونت زیاد و نبودن تکنیک های چرخشی و زیبا )
ولی این یکی به نظرم خیلی خوب کار شده ( گرچه این ویدیو هم بازدیدش خیلی کم بوده ! )
اما واسه افرادی که میخوان نگرشی از روش مبارزه در کراوماگا داشته باشن عالیه

reza_vc

Registered User
لایک‌ها
1,650
تو پست های بعدی مطالبی در مورد فواصل مبارزه ای کراوماگا و دفاع در برابر قفل فرمون و ..... میذارم :general703::general703::general703:

reza_vc

Registered User
لایک‌ها
1,650
فواصل مبارزه در کراوماگا

حق مطلب محفوظ

معمولا بحث فاصله ( distance ) تو ورزشهای رزمی و دفاع شخصی خیلی مورد بی توجهی قرار میگیره !

همونطور که میدونید بطور کلی 3 فاصله مبارزاتی وجود داره

close - medium - long

سبکهای مختلف استراتژی های خاصی برای فواصل مبارزاتی دارن مثلا تو تکواندو بیشتر سعی میشه فاصله رو حفظ کنن و به حریف نچسبن

یا اینجور که من فهمیدم تو وینگ چون کونگفو تلاش برای بستن فاصله ست

تو درگیری واقعی ممکنه مبارزه از فاصله دور شروع بشه یا متوسط یا از نزدیک .

شما نمیتونید به کسی که شیشه مصرف کرده و میخواد به نامزدتون تعرض کنه بگید برو عقب تا از فاصله دور مبارزه رو شروع کنیم !

واسه همین تو کراوماگا روی هر 3 فاصله کار میشه

البته هدف ها همونه منتها نوع ضرباتی که به این هدف ها میخوره متفاوته

دلیلش هم مشخصه

مثلا اگه شما تو فاصله long range

باشید ارنج میزنین ؟ مسلما نه . و بجاش از ضربات پا استفاده میکنین

یا مثلا اگه تو حالت گلاویزی باشید های کیک میزنید ؟ بازم نه . و بجاش از زانو و ارنج و ... استفاده میکنین

بطور کلی تو هر فاصله ای باشید باید اهدافی که تو کراوماگا مهم هستن رو بزنین

تو سمینارهای اساتید کراو ماگا بطور مثال این 3 تا کامبینیشن رو دیدم که برای فواصل مختلف اجرا میشد

البته حتما میدونین کمبوهارو مستقیم تو درگیری استفاده نمیکنن و هدفشون اینه که اون شخص تو مبارزه واقعی بدون فکر بره سراغ ضربات بعدی

فاصله دور : فرانت کیک (به بیضه) - چپ راست (به گلو) - زانو زانو (به بیضه)

متوسط : چپ راست (به صورت) هوک ارنج (به گیجگاه) - زانو(به بیضه)

نزدیک : هدبات (ضربه با سر) - زانو زانو (به بیضه) -ارنج ارنج (به ستون فقرات و گیجگاه)

ولی بطور کلی فنون کراوماگا جوری هستن که تمایل به بستن فاصله و وارد شدن به

close range

دارن . چه وقتی مهاجم دست خالیه چه وقتی که بطری و قفل فرمون و چماق و ... داره

reza_vc

Registered User
لایک‌ها
1,650
مشت چکشی ( hammerfist )

تو این مطلب نمیخوایم در مورد نحوه زدن

hammerfist

بحث کنیم فقط درباره ویژگی ها و مزایای این نوع مشت زدن صحبت میشه

کراوماگا 6 نوع مشت رایج داره

جب - کراس - هوک - اپرکات - مشت عمودی وینگ چون ( البته این نوع مشت برای دفاع 360 درجه زده میشه )
و مشت چکشی
مشت چکشی مزایای زیادی نسبت به بقیه مشت ها داره مثلا :
1-برای فاصله نزدیک و تو حالت گلاویزی خیلی مناسب هست

2-با این نوع مشت میشه همزمان که با نفر جلویی درگیر هستیم به اطراف هم ضربه زد .مثلا درحالی که گلوی نفر جلویی رو گرفتیم 2 ضربه به بینی نفر بغلی بزنیم ( برای مبارزه با چند نفر خیلی مناسبه )

3- تخریب بسیار زیادی داره . اگه شما با مشت معمولی ضربه بزنید برامدگی های مشت درد میگیرن ولی وقتی مشت چکشی بزنید دردی تو اون قسمت حس نمیکنین

4- با این نوع مشت میشه ضربات پی در پی و قدرتمند زد . اگه شما بخواین 4 تا کراس پشت سر هم بزنید ممکنه این ضربات به اندازه کافی سریع نباشن یا قدرت زیادی نداشته باشن ولی وقتی مشت چکشی میزنید میشه تو کوتاهترین زمان ممکن چند ضربه خیلی قوی زد

حق مطلب محفوظ

krav maga.jpg

sifussh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
30
سلام خدمت دوستان عزیز
من تازه عضو شدم
یکی از مشکلاتی که ما یرانیا داریم اینه که میخوایم خودمونو به زور یک ادم فهمیده و استاد جلوه بدیم و به همین راحتی در مورد رشته های رزمی که قدمت دارن و براش زحمت کشیدن نظر میدن و ایراد میگیرن اخه برادر من کسانی که سبکی ابداع میکنن به همین راحتی نیس که یه نفر تا یه مشت و لگد جالبی از خودش در اورد اسمشو بزار سبک یا روش و به همه معرفی کنه.تمام سبکای رزمی که ابداع شده چه چینی و چه ژاپنی همه بر روی ان سبک کار شده و بارها از تکنیکها امتحان میکنن.در ضمن او کسانی که در مورد کراو ماگا نظر میدن واقعا خندم میگیره.چون تنها سبکیه که تو ایران نیس و کسی تو ایران اینو کار نکرده و به همیتن راحتی نظر میدن.اول کار بکن و تمرین بکن این سبکو یه کم صبر بده بعد نظر بده اخه.اون دوست عزیزی که گفته بود که نمیدونم دفاع شخصی و غیره برا خیابون تاثیری نداره و فلان فلان این دیگه مشکل دفاع شخصی یا هنر رزمی نیس مشکل خودته و از بی عرضگی خودته که از پس یه قلدر خیابونی بر نمیای در ضمن کراو ماگا از پیشرفته ترین دفاع شخصی و حملات و اوناع ضربات مشت و لگد پیشرفته استفاده میکنن و که دفاع در برابرش کار دشواریه.و یکی از نکته های مهم که میخواستم بگم اینه که دفاع چاقوشون که کار میکنن فوق العاده موثر و کارامده .چون در موقع دفاع چاقو مسیر خود را تغییر داده و به داخل حریف بدن حمله میکننو و همزمان دفاع و عکس العل.پس بیاید حداقل از هنر ایراد نگیریم از خودمون ایراد بگیریم تا ببینم خودمون چه ایرادی داریم.بچه ها با حرفم موافقین!؟ :)

sifussh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
30
دوستان عزیز جهت مشاهده کلیپهای باحال سبک کراو ماگا به اپارات و به ادرس زیر سربزنید ممنون
www.aparat.com/isds

بالا