برگزیده های پرشین تولز

Nokia vs SonyEricsson, قسمت 23967!!

وضعیت
موضوع بسته شده است.

DariushAgah

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
به نقل از tintin :
من هر چی میگم بگین جز سیمبین چه حرفی برای گفتن دارین ؟
( هر چند که سیمبین از نظر خیلی ها آنچنان مزیتی بحساب نمیاد )

سیستم عامل چیز کمی نیست . ضمن اینکه اگر سیمبین رو کنار بگذاریم باز هم گوشیهایی بسیار بهتر و زیباتر از سونی اریکسون هستند ممثل سامسونگ فعلا که سونی اریکسون توی صف طویلی ایستاده

xPlod

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
8
قضیه ی این W1000 چیه که مدام بین صحبت هاتون می گین؟ اگه اطلاعاتی دارین خب بگین ما هم بدونیم دیگه.

Reza364

Registered User
لایک‌ها
9
به نقل از xPlod :
قضیه ی این W1000 چیه که مدام بین صحبت هاتون می گین؟ اگه اطلاعاتی دارین خب بگین ما هم بدونیم دیگه.
عزیز جان اینجا محل رو کم کنی هست بحث علمی لطفا در تاپیکهای مربوطه!

Mazi

* مدیر موبایل و اسمارت فون ها* مدیر پاتوق
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
10,460
به نقل از xPlod :

قضیه اینه: :blush:

w1000[1].jpg

It would be the first of a kind of ultra wide display mobile phones, with a 2.8 inch, “GVGA” 240x400 pixel, 16 million color screen. Still positioned under the Walkman brand, it would also offer a 4 megapixel camera and the internal memory wouldn’t be below the gigabyte.

Mazi

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
10,460
اینم یکی دیگه به نام K800i:

70748_fw_sonyericssonk800i_full[1].jpg

The K800i will supposedly up the ante with a 3.2 megapixel digital camera, a high resolution QVGA (240x320) LCD screen, the latest Bluetooth 2.0, EDGE/UMTS support and - the best part of them all - a gargantuan 466MB of internal memory

Mazi

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
10,460

xPlod

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
8
خب بهتره بود که این عکس از تاپیک "شنیده ها و شایعات" خارج نمی شد. طراحش به خاطر ایجاد Fake ی ترین گوشی ممکن یدونه W600 برنده شد، در حالیکه که خیلی چیزا رو فراموش کرده بود.

بگذریم، Wilma و Betty از SE و N80 از نوکیا گزینه های مناسب تری برای صحبت کردن اند.

Mazi

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
10,460
به نقل از xPlod :
خب بهتره بود که این عکس از تاپیک "شنیده ها و شایعات" خارج نمی شد. طراحش به خاطر ایجاد Fake ی ترین گوشی ممکن یدونه W600 برنده شد، در حالیکه که خیلی چیزا رو فراموش کرده بود.

بگذریم، Wilma و Betty از SE و N80 از نوکیا گزینه های مناسب تری برای صحبت کردن اند.

بله خب البته این wilma یا شاید k800i به نظر بهتر میاد

ولی خب منظورت از betty کدومه؟ w830i اره؟؟

xPlod

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
8

Dr.B.M

Registered User
لایک‌ها
3
به نقل از Sony Ericsson!! :
اینم یکی دیگه به نام K800i:

70748_fw_sonyericssonk800i_full[1].jpg

The K800i will supposedly up the ante with a 3.2 megapixel digital camera, a high resolution QVGA (240x320) LCD screen, the latest Bluetooth 2.0, EDGE/UMTS support and - the best part of them all - a gargantuan 466MB of internal memory
woooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooow
باید بگم محشره:cool:
تا اومدنش با کا750 حال می کنیم وبعد............................
:D :D :D :D

Dr.B.M

Registered User
لایک‌ها
3
به نقل از Sony Ericsson!! :
قضیه اینه: :blush:

w1000[1].jpg

It would be the first of a kind of ultra wide display mobile phones, with a 2.8 inch, “GVGA” 240x400 pixel, 16 million color screen. Still positioned under the Walkman brand, it would also offer a 4 megapixel camera and the internal memory wouldn’t be below the gigabyte.
فکر نمی کنم n80 نوکیا هم در مقابلش حرفی برای گفتن داشته باشه;)

saeid_2001

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
حالا بیام بررسی کنیم تا ببینیم اینده هر کدوم از کمپانی ها به کدوم سمت پیش میره اول از سونی اریکسون شروع میکنم و سعی میکنم با اینکه قرار من طرفدار نوکیا باشم ولی عادلانه قضاوت کنم خب وقتی یه سر به سایت سونی (سونی اریکسون) بزنید میتونید محصولات که با کلمه مشخصه coming soon متمایز شده اند رو ببینید چون در مورد high end یعنی امکانات جدید و چیزیهایی که تو چشم بیان قرار مقایسه انجام بدیم پس گوشیهای ارزون قیمت با امکانات معمولی رو بیخیال میشیم یعنی برای سونی شامل دو گوشی سری J اون یعنی j220 و j230 میشم و میریم سراغ دو گوشی w810i و البته p990

گوشی اول p990 هست .بدون شک سری p سونی بزرگترین نقطه قوت کمپانی سونی هست و یکی از پرطرفدار ترین سریهای گوشیهای سونی اریکسونه .
حالا ببینیم سونی اریکسون در مورد سری جدید p چه کار شگفت اوری کرده که تا بتونه بازار گوشی رو بخودش جذب بکنه.

اولین چیزی که بعد از دیدن این گوشی نظر شما رو به خودش جلب میکنه طراحی ظاهری نچندان خوب سونی برای این گوشی است و شاید طرفداران سری p سونی بعد دو سال انتظار تغییرات ظاهری خیلی بیشتری نسبت به p910 در p990 داشتند ولی سونی به تغییرات اساسی ظاهر کلیدها و تغییر در رنگ گوشی و استفاده از دو رنگ نقرهای براق و مات بسنده کرده .

17_l.jpg

ولی دقیقا اوج طراحی بد ظاهری در پشت گوشی مشخص میشه که واقعا جای یک علامت ؟ برای این طراحی ناقص باقیه . من اگه نمیدونستم پشت p990 و p910 چطوره بدون شک با دیدن پشت این گوشی فکر میکردم p910 از p990 جدیدتره

19_l.jpg

من طرفدار نوکیا هستم ولی واقعا برای همچین گوشی پرطرفدار و معروفی و با سطح قیمت زیاد انتظار طراحی خیلی بهتری از سونی داشتم و اونم بخاطر اینه که احتمالا مثل سری قبل که تولید سری جدید p حدود 2 سال طول کشیده برای این سری هم اگر 2 سال طول بکشه به نظر شما این طراحی تا دوسال دیگه میتونه بازار داشته باشه حتی ممکنه در زمان ورود طراحی بدی محسوب نشه و طرفدار هم پیدا کنه ولی برای مدت طولانی مثل 2 سال با وجود رقیب بزرگی مثل نوکیا که غولی در طراحی گوشی جدید محسوب میشه و هر روز مدل جدیدی وارد بازار میکنه بعید میدونم و این واقعا برای سری p نکته منفی بزرگی محسوب میشه .

ولی از ظاهر که بگزریم سونی مشابه سری قبل p سعی کرده تا بهترین امکانات موجود روز رو در گوشی سری جدید p قرار بده البته نه عالیترین امکانات ولی بهترین چون در سری n نوکیا که مورد بررسی قرار خواهیم داد مشخص میشه که نوکیا امکانات بروز تری رو گوشیهای جدیدش استفاده کرده نمونش دوربین 3 مگا پیکسلی و یا dvb h tv و یا استفاده از مونیتور 16m به جای 256 k که در جای خودش جای بحث زیادی داره ولی به اختصار بگم که شاید بزرگترین نقطه قوت سری p مخصوصا p990 استفاده از مونیتور بزرگ که در مونیتور p990 این مونیتور به اندازه 32 پیکسل در عرض نسبت به p910 بزرگتر شده و دیگر خصیصه این سری که از ابتدا همراه این سری بوده مونیتور touchscreen است در این مدل نسبت به مدل قبل میشه به wlan در گوشی اشاره کرد که البته نوکیا هم در این زمینه بیکار نشسته و شاید این امر بتونه ابزار Connectivity رو در موبایل متحول بکنه

15_l.jpg

saeid_2001

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
خب دومین گوشی w810i رو بررسی میکنیم از حرف w میشه این برداشت رو کرد که این گوشی میتونی جزو خانواده والکمن سونی باشه و شاید اگه یکمی دقیقتر بشیم میبینیم که چون از اضافه شدن یه 10i به w800 اسم این گوشی شکل گرفته پس در نگاه اول این فکر مد نظر میاد که این گوشی هم حتما مثل گوشی p900 و p910 یک نسخه پیشرفته تر از w800 باشد ایا واقعا همینطوره؟ کمی که به عکس گوشی دقت بشه میشه اینو ازش فهمید که این گوشی هم کاملا در سری والکمن سونی جا داره از جمله امکانات اضافه شده میشه به اضافه کردن دمکه های play و move اهنگ بر روی گوشی اشاره کرد با دکمهای گرد مانند که جدیدا سونی اریکسون به سمت این نوع دکمها برای دکمهای اصلی گوشهای جدیدش کشیده شده و در مورد p990 هم به همین صورت از دکمهای بزرگ با گوشهای گرد استفاده کرده و کمی باعث بهبود ظاهر گوشی نسبت به قالبهای سری قبلی یعنی k750 و w800 شده حالا کمی دقیتر میشیم تا ببینیم سونی چه تغیراتی رو نسبت به w800 روی w810 داده یا شاید بهتر باشه بگیم برای ماهای اینده سونی چه چیز جالبی و جدیدی در محصول جدیدش برای رقابت با نوکیا گذاشته .

m78g3m.jpg

پس از اینکه کمی در مشخصات گوشیها ریز میشم میبینیم سونی بغییر از امکانات ظاهری بزرگترین برتری w800 رو که باعث میشد یه والکمن تمام بشه رو در w810 قرار نداره و اونم امکان گوش دادن به اهنگ در حالت خاموش برای 30 ساعت و بقیه جزئیات تقریبا یکیه شاید سونی قصد داشته یک مدل ارزونتر نسبت به w800 از خانواده والکمن تولید کنه شایدم فقط به تغییرات ظاهری بسنده کرده و یک گوشی که بیشتر از اونکه بشه اونو شبیه به w800 دونست شبیه به k750 تولید کرده البته از برچسب والکمن روی گوشی هم نمیشه گذشت.
در مورد دوم میبینیم که سونی بیشتر از اونکه به افزایش یا تغییر امکانات برای گوشی اینده در این نوع فکر کنه سعی کرده ظاهر رو مورد تغییر قرار بده اونم فقط با عوض کردنه 3 دکمه اصلی گوشی .ایا فقط همین کار برای جذب مشتری بیشتر کافیه.

saeid_2001

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
به نقل از babak_k750i :
بهتره اون چیزهایی که خوده کمپانی ها بصورت رسمی به نمایش گذاشتن رو روشون بحث کنیم

xPlod

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
8
به نقل از babak_k750i :
دوست عزیز، این تصویر واقعی نیست.

xPlod

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
8
به نقل از saeid_2001 :
بدون شک سری p سونی بزرگترین نقطه قوت کمپانی سونی هست و یکی از پرطرفدار ترین سریهای گوشیهای سونی اریکسونه .
سری P همواره کامل ترین گوشی های
se.gif
از نظر تکنولوژی بوده، اما لزومن نقطه ی قوت کمپانی نیست. به نظر من نقطه ی قوت کمپانی ساختن گوشی های Best Seller ـه که نشون میده می تونه بدون اینکه تعداد گوشی هایی که در هر سال معرفی می کنه بالاتر از 10 بره، با یک یا دو مدل این عنوان رو کسب کنه. سال 2003 که T610 تونست عنوان Best Seller رو به دست بیاره. سال بعد K700 عنوان دوم رو کسب کرد و در سال 2005 رتبه ی اول به K750 اختصاص داشت. برای کمپانی ای که از لحاظ حجم تولید و نیروی انسانی در بهترین شرایط به ¼ نوکیا هم نمی رسه این بزرگترین نقطه ی قوت محسوب میشه.

اولین چیزی که بعد از دیدن این گوشی نظر شما رو به خودش جلب میکنه طراحی ظاهری نچندان خوب سونی برای این گوشی است و شاید طرفداران سری p سونی بعد دو سال انتظار تغییرات ظاهری خیلی بیشتری نسبت به p910 در p990 داشتند ولی سونی به تغییرات اساسی ظاهر کلیدها و تغییر در رنگ گوشی و استفاده از دو رنگ نقرهای براق و مات بسنده کرده .
P900 اواخر 2003 معرفی و از اوایل 2004 وارد بازار شد. P910 هم اواسط 2004 معرفی و از اواخر 2004/اوایل 2005 وارد بازار شد. قرار بود که همین منوال برای P990 هم ادامه داشته باشه که متاسفانه به خاطر مشکلات فنی نسخه ی سوم uiq ، یه وقفه ی 3 ماهه به وجود اومد. وگرنه این گوشی شب ژانویه در بازار موجود می بود. این ها رو به خاطر این گفتم که مشخص بشه فاصله ی زمانی بین P910 و P990 چندان هم زیاد نبوده. اما همه ی این ها باعث نمی شه که در مورد ظاهر نه چندان دلچسب P990 با شما هم عقیده نباشم. انتظار من به شخصه از
se.gif
خیلی بیشتر از این حرفا بود.

من طرفدار نوکیا هستم ولی واقعا برای همچین گوشی پرطرفدار و معروفی و با سطح قیمت زیاد انتظار طراحی خیلی بهتری از سونی داشتم و اونم بخاطر اینه که احتمالا مثل سری قبل که تولید سری جدید p حدود 2 سال طول کشیده برای این سری هم اگر 2 سال طول بکشه به نظر شما این طراحی تا دوسال دیگه میتونه بازار داشته باشه حتی ممکنه در زمان ورود طراحی بدی محسوب نشه و طرفدار هم پیدا کنه ولی برای مدت طولانی مثل 2 سال با وجود رقیب بزرگی مثل نوکیا که غولی در طراحی گوشی جدید محسوب میشه و هر روز مدل جدیدی وارد بازار میکنه بعید میدونم و این واقعا برای سری p نکته منفی بزرگی محسوب میشه .
خب 2 سال که گفتم چندان درست نیست. دو تا نکته ی دیگه اینجا وجود داره.
اول اینکه بر خلاف روال قبلی،
se.gif
تصمیم گرفته ی تا چند ماه دیگه گوشی دیگه ای از سری P رو با امکاناتی در حد P990 و کمی پایین تر و ظاهری متفاوت عرضه بکنه. P970/P980 دقیقن وظیفه اش پر کردن فاصله ی بین P990 و P910 و همچین ارضای سلیقه ی بخش دیگه ای از کاربرهای highEnd ـه.
نکته دوم هم اینه که گوشی جایگزین P990 اواسط سال آینده معرفی میشه تا این قاعده ی فاصله ی یک سال بین دو نسل اسمارت فون باز هم حفظ بشه.

ولی از ظاهر که بگزریم سونی مشابه سری قبل p سعی کرده تا بهترین امکانات موجود روز رو در گوشی سری جدید p قرار بده البته نه عالیترین امکانات ولی بهترین چون در سری n نوکیا که مورد بررسی قرار خواهیم داد مشخص میشه که نوکیا امکانات بروز تری رو گوشیهای جدیدش استفاده کرده نمونش دوربین 3 مگا پیکسلی و یا dvb h tv و یا استفاده از مونیتور 16m به جای 256 k که در جای خودش جای بحث زیادی داره ولی به اختصار بگم که شاید بزرگترین نقطه قوت سری p مخصوصا p990 استفاده از مونیتور بزرگ که در مونیتور p990 این مونیتور به اندازه 32 پیکسل در عرض نسبت به p910 بزرگتر شده و دیگر خصیصه این سری که از ابتدا همراه این سری بوده مونیتور touchscreen است در این مدل نسبت به مدل قبل میشه به wlan در گوشی اشاره کرد که البته نوکیا هم در این زمینه بیکار نشسته و شاید این امر بتونه ابزار Connectivity رو در موبایل متحول بکنه
شما وقتی توان تولیدت محدود باشه هیچ وقت نمیای بر اساس ایده آل هات محصولی رو تولید بکنی، بلکه بر اساس نیاز بازار و سیاست های رقبات این کار رو انجام میدی، اون هم به طرزی سخت گیرانه. هیچ کس فکر نمی کرد که K700 با 40 مگ حافظه و بدون اسلات اضافی بتونه در برابر 6230 حرفی برای گفتن داشته باشه، اما دیدیم که نه تنها در فروش تونست 6230 رو کنار بزنه، بلکه دوره ی عمرش هم از 6230 طولانی تر شده.
این یکی از مشخصات بارز محصولات SE ـه که محصولاتش به طور معمول متوسط دوره عمر طولانی تری نسبت به رقبا دارند. امکاناتی که در P990 تعبیه شده شاید در نگاه اول خیلی به نظر انقلابی نیاد و در بعضی موارد نیز کمتر از سایرین باشه، اما باید دید که آیا ما یه گوشی رو با یه گوشی می خوایم مقایسه کنیم و یا با مجموع نقاط قوت گوشی های دیگه. اگر با با دید اول به موضوع نگاه کنیم می بینیم که P990 در زمان عرضه عملن هیچ رقیبی در گوشی های Symbian نداره. از اون جهت که uiq و به دنبالش صفحه ی نمایش لمسی مزیتی رو ایجاد می کنه که کاملن برای کاربرهای highEnd خوشایندتر از برخی امکانات جانبی مثل صفحه ی نمایش 16M رنگ و یا امکان DVB-H ـه. از این رو می بینیم که این محصول می تونه در مجموع محصول موفقی ارزیابی بشه، اما نه به چشمگیری P900 چرا که P900 در زمان عرضه و تا مدت ها پس از معرفی ش هیچ رقیبی نداشت( و دیدیم که چگونه ظرف مدت 6 ماه هیچ افت قیمتی نداشت) اما P990رقبای سرسختی داره که فاصله ی بسیار کمی با اون دارند و پتانسیل غلبه رو هم خواهند داشت.
تمام این صحبت هام رو در این جمله خلاصه می کنم که P990 نه تنها یک شکست برای SE محسوب نمیشه، بلکه می تونه موفقیت خوبی هم برای
se.gif
به حساب بیاد. باید صبر کرد و دید.

Reza364

Registered User
لایک‌ها
9
ایول رئیس!
20.gif

بسی استفاده بردیم
104.gif

tintin

Registered User
لایک‌ها
0
ممنون از رییس
خیلی خوب بود . راستی من یک نظری هم درباره ی این DVB-H رو N92 دارم و اون اینه که اگر کسی مصصم به دیدن
TV روی موبایل باشه می تونه با سرویس هایی مثل GPRS یا اصلا همین شبکه ی نسل سوم ( که من نمی دونم چرا
ازش هیچ یادی نشده ) به سایتهایی رفت که تلویزیون پخش می کنند .
بعدشم شما فکر کردی میشینی پای موبایل TV نگاه کنی ؟ شاید روزی 10 دقیقه .
ضمن اینکه مثلا N92 نسبت به N90 چه چیزه شاهکاری داره ؟
همونه فقط یک قابلیت DVB-H اضافه شده و صفحشم شده 16میلیون رنگ . طراحیش همونه . دوربین همونه . OS همونه
اما تغییرات 990 به 910 از سیستم عامل خیلی قویتر و دوربین 2 مگاپیکسل بگیر تا چیزهای کوچکی مثل رادیو
از نظر من در طراحی 990 کمی سهل انگاری شده ولی ابدا من این محصول رو زشت نمی بینم .
بگذریم . جز تایید صد باره ی حرف های xPlod خان جان ! کار دیگه ای نمی بینم که انجام بدم

tintin

Registered User
لایک‌ها
0
جناب saeid_2001
بنظر شما سیل تغییراتی که نمونش رو می تونید در قسمت مقایسه ی سایت GSMArena ببینید هیچی نیست ؟
و یک گوشی برای تغییر حتما باید دوربینش 3mpx باشه و DVB-H داشته باشه و 16 میلیون هم رنگ صفحه ؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا