برگزیده های پرشین تولز

Update كردن Bios و Firmware‌قطعات

daftarekhaterat

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
58
1...مهمترين مزيت اينكار اينه كه درايو من Dual Layer رو الان رايت ميكنه
24.gif

عجيبا غريبا! مگه ميشه؟!
اگه اينطور بود كه خود شركتش ميتونست واسه اين قابليت خيلي مانور بده.

xPlod

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
8
سئوال؟
مگه نباید Firmware نسخه بالاتر مربوط به همون برند موجود باشه تا بشه اون رو ارتقا داد؟
نکنه منظورت دستکاری Firmware به صورت دستیه؟
چطوره که این کار رو میشه مستقل از نوع درایو انجام داد؟ هان؟ :confused: :eh:

kima

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
150
بعضي از شركت ها برند هاشون رو از لحاظ سخت افزاري يكي مي كنن و با نرم افزار امكاناتش رو محدود مي كنن و امكانات بالاتر رو روي برند بالاتر و با قيمت بالاتر ميدن

daftarekhaterat

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
58
به نقل از kima :
بعضي از شركت ها برند هاشون رو از لحاظ سخت افزاري يكي مي كنن و با نرم افزار امكاناتش رو محدود مي كنن و امكانات بالاتر رو روي برند بالاتر و با قيمت بالاتر ميدن
يعني در واقع به جاي پول سخت افزار جديدتر پول نرم افزار جديد تر رو ميگيرن! چه جالب!

ELESSAR

Registered User
لایک‌ها
0
ركس عزيز سلام. من هم يه مدل دي وي دي رايتر TDK مدل DVDRW-880N دارم . من هم ميتونم اينكارو بكنم؟ مي توني راهنمايين بكني؟ :p :p

ARH

Registered User
لایک‌ها
4
سلام

آقا ابتكار خيلي جالبي بود و من واقعا لذت بردم :D .
يك كم اگه بخوايم رو اين موضوع دقيق تر بشيم بايد اختلاف يك رايتر دو لايه رو با يك رايتر تك لايه مشخص كنيم ! :blush: به نظر شما يك رايتر دولايه از نظر سخت افزاري چه تفاوتي با يك رايتر تك لايه ميكنه :cool: ؟ خوب معلومه بايد هدش تفاوت داشته باشه يعني هد رايتر تك لايه فقط تو يك فاصله كانوني كار ميكنه اما هد رابتر دولايه در دو فاصله كانوني ميتوني تغيير وضعيت بده !
با توجه به اينكه رايتر شما يك رايتري هست كه داره از نظر قيمت با ساير رايتر ها رقابت ميكنه به نظر نمي آيد كه به خاطر اختلاف قيمت حتي ناچيز ار هد دو لايه روش استفاده كرده باشند . لذا با اين تئوري كه من قبل از اين در باره رايتر هاي دو لايه و تك لايه داشتم عملا رايتر شما نبايد بتونه DVD دو لايه رو رايت كنه . :eek:

اما وقتي كه به ابتكار شما اشراف پيدا كردم به اين نتيجه رسيدم تمام تصوراتم به دليل يك فرض اشتباه غلط بوده اند و اون فرض هم دقيقا جواب سوالي هست كه در ابتدا مطرح كردم . اصلا هد رايتر دو لايه با هد رايتر تك لايه هيچ تفاوتي نداره . همونطور كه هد رايتر دو لايه هنگام خواندن ميتونه در دو تا فاصله كانوني نوسان كنه در هنگام نوشتن (عمل مشابه خواندن با فركانس بالاتر و طول موج كوچكتر) نيز توانايي اش را داره اما دقتش پايين تره !!!
نظر شما دوستان در اين باره چيه ؟ موضوع حالبي هست و من حتمي از متخصصين فن در موردش سوال خواهم پرسيد .

فقط جاي يك سوال خالي مي مونه : تا حالا با رايتر تون DVD دو لايه رايت كرديد و از كيفيت رايتش راضي بوديد ؟
حاي اين سوال هم به شدت خاليه : اون بايوسي كه الان روي دستگاه هست ويژه چه رايتري ؟ مشخصات دقيقش چيه ؟ دقيقا شما همه اون مشخصات و امكانات رو داريد ؟

موفق باشيد :)

calligrapher

Guest
لایک‌ها
0
به نقل از rax :
اين تريد رو زدم تا از يك تجربه خوشايند خودم صحبت كنم...
من انواع و اقسام DVDRW و تا بحال ديدم و يا باهاشون كار كردم....
هر كدوم نقاط ضعف و قوتي داشتند...
مثلا پايونير 109 خيلي خر خونه ولي عوضش با ديسك هاي پلاس مشگل اساسي داره....
يا سوني و لايتون و پلكستور با ديسك ديتا مشگل داشتن...

الان بحث اصليم چيز ديگست...

من حدود دو هفته پيش يه LITEON 812S كه همون DVDRW معروف 50 هزار تومنيه كه خيلي روش تبليغ شده رو خريدم...

تا يكي دو روز ازاينكه سراغ يه مارك گرون و يا يه درايو دابل لير نرفتم پشيمون نبودم چون ارزش نداشت كه پول اضافي براي چيزي كه احتياج ندارم خرج كنم....
تا اينكه دو سه روز پيش يه نفر رو تو يه فروم خارجي ديدم كه تو امضاش زده بود LITEON 812S@832S ...
برام سوال شد كه نكنه Firmware جديد امده و من ندارم...يكم دقت كردم ديدم اين بابا ورداشته 812S رو با بايوس
832S كار انداخته درست مثل اوركلاك 9550 كه بايد بايوس 9600 روش بزاري...

كنجكاو شدم و رفتم منم اينكارو كردم(كرمه ديگه چه ميشه كرد.. :D )

حالا با اين كار كه البته يكم خطريه ببنيد به چه چيزاايي رسيدم...
1...مهمترين مزيت اينكار اينه كه درايو من Dual Layer رو الان رايت ميكنه :blink: :cool:
2....سرعت رايت 8 از 9 دقيقه شده 8 دقيقه :D ولي عوضش 4 سرعته رو 20 ثانيه كندتر ميزنه...
3....اونطوري كه من تو فرومهاي خارجي خوندم كيفيت رايت 30 درصد بهتر ميشه...
4.....سازگاري با ديسك خام رو قبل از پچ كردن درايو ميشد دستي تغيير داد بنابراين تمام ماركها رو الان مطلوب رايت
مكنم بدون مشگل(در حالي كه قبلا با ديتا مشگل داشتم..)
5....سرعت رايت روي همه نوع دي وي دي خام شده 8X ....فرقي هم نداره سرعت اصلي ديسك چقدر باشه ...
(البته قبلا روي ديسك پلاس 4 ميشد 6و 8 هم زد ولي حالا تمام مديا ها من الجمله نگتيو هم همين وضعيت رو پيدا كردن و مشگلي هم از نظر رايت و يا كيفيت تو سرعت رايت بالاتر ندارن...)
.
.
.

حالا عرضي كه دارم اينه كه اگه كسي دوست داره اينكارو با درايو خودش بكنه (مخصوصا درايوهاي سوني و ليتون)
يتونه تو همين تاپيك اعلام كنه تا قدم به قدم راهنمايش كنم...

در ضمن دوستاني كه درايوهاي جديد هم دارن ميتونن اينكارو بكنن تا مشگل سازگاري با ديسك خام و يا اونايي كه
دوست دارن سرعت رايت روي DVD-RW رو براي درايوشون زياد كنن و يا حتي اونايي كه ميخوان بتونن روي ديسك هاي
DVD-R9 (پلاس منظورم نيست ..خود نگاتيو 9) هم رايت كنن مثل درايوهاي 3520 و يا 716....

خوب ارشم بگم كه درسته اينكار تو خارج گارانتي رو باطل ميكنه ولي ايرانيا گيجن. :D :f34r:
در ضمن راههايي براي بازگشتن به حالت اوليه هم هست كه اگه خواستين براتون ميگم... :D

مثلا ميشه با اين كار 716 رو از 2 لايه به 3 لايه تبديل كرد :D ؟؟!!!!!!!!!!!!

calligrapher

Guest
لایک‌ها
0
راستی یه شایعه هست که تا یکی دو سال دیگه DVD جای خودش رو به تکنولوژیهای جدید مثل Blue Ray خواهد داد صحت داره ؟
واقعا چطوری میشه 60 گیگا بایت رو روی یه دیسک ذخیره کرد ؟! :wacko:

rax

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,351
به نقل از daftarekhaterat :
24.gif

عجيبا غريبا! مگه ميشه؟!
اگه اينطور بود كه خود شركتش ميتونست واسه اين قابليت خيلي مانور بده.

من خودم ديدم كه بنكيو اينكاروكرده...يعني يك لايه رو رو جعبه اش نوشتن با قابليت تبديل به دو لايه...

rax

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,351
به نقل از xPlod :
سئوال؟
مگه نباید Firmware نسخه بالاتر مربوط به همون برند موجود باشه تا بشه اون رو ارتقا داد؟
نکنه منظورت دستکاری Firmware به صورت دستیه؟
چطوره که این کار رو میشه مستقل از نوع درایو انجام داد؟ هان؟ :confused: :eh:

نه تقريبا هيچ محدودتي وجود نداره بجز حجم فيرموير كه اونم معمولا مساويه...
يعني شما ميتوني Firmware سوني سه سال پيش رو بريزي روي پايونير دو هفته توليد...
البته بعضي اوقات مجبوري يكم اون Firmware قبلي رو دست كاري كني....

در ضمن من اولين پستي كه تو اين فروم زدم به همين مسئله تغيير دستي Firmware پرداختم كه سي جواب نداد
ولي حالا دارم تحقيق ميكنم ببينم راه درست و اصوليش چيه...

دوستان اگه كسي ميتونه كمك كنه تا شايدزودتر به نتيجه برسيم...

rax

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,351
به نقل از ELESSAR :
ركس عزيز سلام. من هم يه مدل دي وي دي رايتر TDK مدل DVDRW-880N دارم . من هم ميتونم اينكارو بكنم؟ مي توني راهنمايين بكني؟ :p :p

ميگردم براي شما هم پيدا ميكنم ولي 24 ساعت مهلت بايد بدي كه مطمئن بشم درايو شما مشگلي پيدا نميكنه...
البته يه ريويو كامل هم رجع به اينكار ميزارم كه راهنمايي براي همه دوستان باشه...

rax

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,351
به نقل از calligrapher :
راستی یه شایعه هست که تا یکی دو سال دیگه DVD جای خودش رو به تکنولوژیهای جدید مثل Blue Ray خواهد داد صحت داره ؟
واقعا چطوری میشه 60 گیگا بایت رو روی یه دیسک ذخیره کرد ؟! :wacko:

كالي جان تو بلوري فركانس نور ليزر بالاتره و در نتيجه قطر شيار ها تو ديسك كمتر و تو سطح كمتر تعداد بيشتري شيار جا ميشه و خوب بالطبع حجم ديتاي ذخيره شده هم زياد ميشه...

شايعه هم نيست و اين اتفاق قطعا خواهد افتاد حالا چه با بلوري و چه با HD-DVD .... :D

rax

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,351
به نقل از calligrapher :
مثلا ميشه با اين كار 716 رو از 2 لايه به 3 لايه تبديل كرد :D ؟؟!!!!!!!!!!!!
نه ولي فكر كنم بشه ساپورت DVD-R DL رو هم به درايو اضافه كرد ويا مثل مدل 716x سرعت رايت DVD-RW رو زياد تر از حد عادي كرد...

rax

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,351
به نقل از s_i_n_a :
اتفاقآ من همین امروز یه LITEON 812S خریدم بگو تا دل و رودش رو بریزم بیرون

سينا جان اگه قط ميخواي دولايه رايت كني و با ديسك هاي خام مشگلي نداري و نميخواي كه سازگاري درايو رو دستكاري كني كافيه از ادرس زير فايل 832S.CG5G رو دانلود كن و از زيپ در بيار و اوني كه توش سوني نداره رو
اجرا كن و بزار تا كارش تموم شه ريستارت كن و تمام....

البته وارد جزييات فني انتخاب فيرم وير نشدم كه زياد بكارت نمياد.. :D

اينمجايي كه فايلو بايد بگيري:

http://codeguys.rpc1.org/firmwares/832S.CG5G.patched-cf.rar

rax

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,351
اين يه ادرس براي كسايي كه ميخوان Firmware خودشونو هك كنن ويا اصلا ترس دارند و فقط ميخوان يه اپديت براي تغيير سرعت و سازگاري داشته باشن...

قسمتهاي ديگه سايت بجز اين صفحه اصلي رو هم بخونين كه كلي مفيده...

در ضمن اين سايت مال ليتون و سونيه و بقيه ماركارو هم بتدريج همينجا ميزارم كه ببينيد...
http://codeguys.rpc1.org/firmwares.html

rax

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,351
به نقل از ARH :
سلام

آقا ابتكار خيلي جالبي بود و من واقعا لذت بردم :D .
يك كم اگه بخوايم رو اين موضوع دقيق تر بشيم بايد اختلاف يك رايتر دو لايه رو با يك رايتر تك لايه مشخص كنيم ! :blush: به نظر شما يك رايتر دولايه از نظر سخت افزاري چه تفاوتي با يك رايتر تك لايه ميكنه :cool: ؟ خوب معلومه بايد هدش تفاوت داشته باشه يعني هد رايتر تك لايه فقط تو يك فاصله كانوني كار ميكنه اما هد رابتر دولايه در دو فاصله كانوني ميتوني تغيير وضعيت بده !
با توجه به اينكه رايتر شما يك رايتري هست كه داره از نظر قيمت با ساير رايتر ها رقابت ميكنه به نظر نمي آيد كه به خاطر اختلاف قيمت حتي ناچيز ار هد دو لايه روش استفاده كرده باشند . لذا با اين تئوري كه من قبل از اين در باره رايتر هاي دو لايه و تك لايه داشتم عملا رايتر شما نبايد بتونه DVD دو لايه رو رايت كنه . :eek:

اما وقتي كه به ابتكار شما اشراف پيدا كردم به اين نتيجه رسيدم تمام تصوراتم به دليل يك فرض اشتباه غلط بوده اند و اون فرض هم دقيقا جواب سوالي هست كه در ابتدا مطرح كردم . اصلا هد رايتر دو لايه با هد رايتر تك لايه هيچ تفاوتي نداره . همونطور كه هد رايتر دو لايه هنگام خواندن ميتونه در دو تا فاصله كانوني نوسان كنه در هنگام نوشتن (عمل مشابه خواندن با فركانس بالاتر و طول موج كوچكتر) نيز توانايي اش را داره اما دقتش پايين تره !!!
نظر شما دوستان در اين باره چيه ؟ موضوع حالبي هست و من حتمي از متخصصين فن در موردش سوال خواهم پرسيد .

فقط جاي يك سوال خالي مي مونه : تا حالا با رايتر تون DVD دو لايه رايت كرديد و از كيفيت رايتش راضي بوديد ؟
حاي اين سوال هم به شدت خاليه : اون بايوسي كه الان روي دستگاه هست ويژه چه رايتري ؟ مشخصات دقيقش چيه ؟ دقيقا شما همه اون مشخصات و امكانات رو داريد ؟

موفق باشيد :)

عليرضا جان توضيح جالبي بود منم تقزيبا يه همين نتايج رسيده بودم ولي شماحتما تحقيق كن شايد مطلب بيشتري پيدا بشه در اين مورد...

در ضمن هنوز فرصت نكردم باهاش دولايه بزنم ولي داخل فرومهاي خارجي همه متفق قول از رايت توام با موفقيت ديسك دولايه صحبت ميكردند و اين خودش يه جور اطمينانه...

من درايو اصليم بود LITE-ON 812S كه تبديلش كردم به LITE-ON 832S كه اضافه شدن رايت دولايه و تصحيح ارور
بهتر رو به دنبال داشته....

دوستاني هستند كه با اين روش مثلا سرعت رايت روي CD معمولي رو از 32 بردن رو 48 (براي پايونير 109) و تو همه
تستها هم جواب گرفتن....

خلاصه در كل كاراخلاقي به نظر نمياد ولي خيلي جالبه :D

s_i_n_a

Registered User
لایک‌ها
69
چون متخصصین وارد این بحث شدن من سو استفاده میکنم و یه سوال میپرسم.

من سه تا سی دی رایتر دارم teac - suzuky- yamaha- که هر کدوم بالای 800 تا رایت زدن وقتی با این رایترها سی دی به سی دی فیلم رایت میزنم از دقیقه 50 به بعد فیلم خرابه ولی اگه فیلمو بریزم رو هارد vcd بسازم مشکلی ندارن ولی خب وقتگیره آیا راهی برای حل این مشکل وجود داره یا این رایترها دیگه شبشون بخیر شده.

hwt

کاربر قدیمی پرشین تولز*مدیر سخت افزار
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,415
هر چي فكر ميكنم توضيح منطقي براي رايت دو لايه پيدا نميكنم بهتره برم يكم تحقيقات كنم .

s_i_n_a

Registered User
لایک‌ها
69
سينا جان اگه قط ميخواي دولايه رايت كني و با ديسك هاي خام مشگلي نداري و نميخواي كه سازگاري درايو رو دستكاري كني كافيه از ادرس زير فايل 832S.CG5G رو دانلود كن و از زيپ در بيار و اوني كه توش سوني نداره رو
اجرا كن و بزار تا كارش تموم شه ريستارت كن و تمام....

البته وارد جزييات فني انتخاب فيرم وير نشدم كه زياد بكارت نمياد..

اينمجايي كه فايلو بايد بگيري:

http://codeguys.rpc1.org/firmwares/....patched-cf.rar
راكس عزيز من ميخوام با هيچ dvd خامي مشكل نداشته باشم و سرعت رايتم هم بالا بره خب اگه دولايه هم رايت كنه كه دمش گرمه ديگه . برنامه اي كه گفتي را هم دانلود كردم ولي هنوز نصبش نكردم . اصلآ ميخوام به همون ويژگيهايي كه رسيدي برسم بگو من پيچ گوشتي به دست آماده ام اين 49000 تومنو نفله كنم.

بالا