برگزیده های پرشین تولز

Update كردن Bios و Firmware‌قطعات

rax

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,351
به نقل از s_i_n_a :
راكس عزيز من ميخوام با هيچ dvd خامي مشكل نداشته باشم و سرعت رايتم هم بالا بره خب اگه دولايه هم رايت كنه كه دمش گرمه ديگه . برنامه اي كه گفتي را هم دانلود كردم ولي هنوز نصبش نكردم . اصلآ ميخوام به همون ويژگيهايي كه رسيدي برسم بگو من پيچ گوشتي به دست آماده ام اين 49000 تومنو نفله كنم.

نه با هيچ دي وي دي مشگل پيدا نميكني...يعني اگه قبلا مشگل نداشته الان هم نداره...مثلا فرض كن ليتون812 روي ديتا نميزنه و بعد از تبديل هم احتمالا نميزنه...اين پچ تو مشخصاتش نوشته خيلي تو سرعت تاثير نداره ولي تو
كيفيت واقعا موثره....من خو.دم تست كردم..مثلا قبلا وقتي يه فيلم رايت ميشد وقتي روي هارد ميريختمش هم بيشتر طول ميكشيد و هم مكس درايو بيشتر بود ولي حالا كمتر شده...

در ضمن اين كار يه جور ريسكه ولي خوب به نظر من ارزش داره گرچه ممكنه ادم رو تو دردسر بندازه...اگه اهلشي بسم الله :D

rax

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,351
به نقل از s_i_n_a :
چون متخصصین وارد این بحث شدن من سو استفاده میکنم و یه سوال میپرسم.

من سه تا سی دی رایتر دارم teac - suzuky- yamaha- که هر کدوم بالای 800 تا رایت زدن وقتی با این رایترها سی دی به سی دی فیلم رایت میزنم از دقیقه 50 به بعد فیلم خرابه ولی اگه فیلمو بریزم رو هارد vcd بسازم مشکلی ندارن ولی خب وقتگیره آیا راهی برای حل این مشکل وجود داره یا این رایترها دیگه شبشون بخیر شده.

والا فكر نكنم بشه كاري براشون كرد چون احتمالا خيلي گرم ميشن و يا بافرشون هم مشگل پيدا كرده....
يه راه خوب اينه كه ردشون كني بره :D

rax

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,351
در مورد اون دوستي ميخواست TDK880 رو تبديل به دولايه كنه يه چيزايي يافتم...
اولا اين TDK880 در حقيقت همون NEC 2500A كه بصورت OEM توليد و در بازار موجوده...
خوب كلا محصولات NEC خيلي واسه اينجور كارا مناسب نيستند ولي ميشه با ريختن Firmware 2510A مشگل رو حل
كرد و درايو رو تبديل كرد به دولايه....مشگل اصلي اينجاست كه من هنوز پچ مناسبي براي اينكار گير نيوردم و اگه پيدا كنم رو ميكنم.....

االبته ميشه از Firmware اورژينال هم استفاده كرد ولي ريسكش خيلي بالاست.....در عوض اگه درايو به جاي مارك
TDK همون NEC حتي در صرت خراب شدنكار هم ميشد برد گارانتي چون به غيير كوچيكي مثل تبديل 2500 به 2510 اصلا توجه نميشه تو گارانتي ولي خوب اگه ببري گارانتي TDK قضيه لو ميره....

خلاصه بهتره زياد با عجله وارد نشيم تا مطمئن بشيم كه كارو رو داريم درست انجام ميديم...

rax

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,351
تحقيقات در مورد TDK 880N كامل شد...
اين درايو رو ميشه به TDK882N تبديل كرد تا دولايه بزنه ولي هيچكس تو هيج جاي دنيا هنوز جرات همچين كاري رو نداشته....

من لينك 882 و 2510 رو ميزارم ولي توصيه نمكنم به انجامش چون كسي هنوز اينكارو نكرده و تجربه اي در كارنيست(البته هيچ دليلي واسه درست كار نكردن درايو نيست و قاعدتا نبايد مشگلي باشه..)

اينم لينك Firmware هاي مناسب براي اپگريد 880
2510 A patched =
http://herrie.rpc1.org/downloads/2x00/2xx0v3-2.rar
882N
http://forum.rpc1.org/dl_file.php?site=tdb1&file=882N_236.ZIP فقط تحت داس كار ميكنه :D

منابع اصلي :
http://tdb.rpc1.org/#E616P3

و http://www.herrie.org/

ميتونيد توضيحات اين سايتها رو هم بخونيد ...

saeid_2001

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
tdk ديسك 100 گيگباتي blu-ray توليد ميكنه .4 تا لايه 25 گيگا بايتي .انگار اين تكنولوژي محدوديت نداره

hwt

کاربر قدیمی پرشین تولز*مدیر سخت افزار
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,415
نكته هايي كه من بين دو لايه و يك لايه پيدا كردم اينهاست.

طول گودالها در 2 لايه از يك لايه بيشتره - تعداد قطاعها در يك لايه از دو لايه بيشتره - طول موج و شكست رسانه ها در هردو يكسان هست . پس امكانش وجود داره .

ARH

Registered User
لایک‌ها
4
نتيجه آخرين تحقيقات
DVD+R دولايه در بازار ايران موجود نيست :) اما در بازار پايتخت موجود است !

xPlod

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
8
قیمتش رو هم بگو تا یه کم خاطر همه منبسط بشه! :D

ARH

Registered User
لایک‌ها
4
به نقل از xPlod :
قیمتش رو هم بگو تا یه کم خاطر همه منبسط بشه! :D

سلام
راستش من دفتم ايران دنبالش وقتي كه فهميدم فقط يك جا اونم توي پايتخت داره !!! بي خيالش شدم چون حتمي به قيمت گزافي مي فروشه ! اما براي اينكه نا اميدت نكنم +R دو طرفه يا Dual-Side بود 3000 تومان ماركش هم معروف نبود .

xPlod

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
8
به نقل از ARH :
سلام
راستش من دفتم ايران دنبالش وقتي كه فهميدم فقط يك جا اونم توي پايتخت داره !!! بي خيالش شدم چون حتمي به قيمت گزافي مي فروشه ! اما براي اينكه نا اميدت نكنم +R دو طرفه يا Dual-Side بود 3000 تومان ماركش هم معروف نبود .
و +R DL (دو لایه) چیزی نزدیک به 10 هزار تومن.

thomson762

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
11
وحید جان این قضیه که ناله خیلی وقت پیشه عزیز :D

ELESSAR

Registered User
لایک‌ها
0
Rax عزیز مرسی و ممنون. من با همون اولی آپدیت کردم.البته حالا درایو من تو دیوایس منیجر NEC ND-2510A شده امابدون مشکل و توپ کار می کنه.سرعت رایت الان کمی زیاد شده .یه چیز جالب دیگه هم اینه که تا حالا با اینکه دی وی دی رایتر من 8X بود اما وقتی از این دی وی دی خام های دیتالایف میزاشتم توش موقع رایت سرعت رو فقط تا 4X نشون می داد که حالا 6X و 8X هم قابل انتخابه! رو 8X حدود 8 دقیقه رایت می کنه.تو نرو هم چک کردم انگاری دوال هم برا + ساپورت میکنه.و کلا فعلا کاملا بدون مشکل و عالی کار میکنه . به هرحال خیلی خیلی ممنون Rax عزیزاز زحمتی که کشیدی.

rax

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,351
به نقل از ELESSAR :
Rax عزیز مرسی و ممنون. من با همون اولی آپدیت کردم.البته حالا درایو من تو دیوایس منیجر NEC ND-2510A شده امابدون مشکل و توپ کار می کنه.سرعت رایت الان کمی زیاد شده .یه چیز جالب دیگه هم اینه که تا حالا با اینکه دی وی دی رایتر من 8X بود اما وقتی از این دی وی دی خام های دیتالایف میزاشتم توش موقع رایت سرعت رو فقط تا 4X نشون می داد که حالا 6X و 8X هم قابل انتخابه! رو 8X حدود 8 دقیقه رایت می کنه.تو نرو هم چک کردم انگاری دوال هم برا + ساپورت میکنه.و کلا فعلا کاملا بدون مشکل و عالی کار میکنه . به هرحال خیلی خیلی ممنون Rax عزیزاز زحمتی که کشیدی.

اره برا منم دقيقا سرعت رايت روي ديتا از 2 رفته رو 8... :D

ايول به دل و جراتت....من خودم فكر ميكردم فريموير 882 رو ميريزي ولي خوب 2510 انتخاب بهتري بود...
راستي به خاطر اينكه 2510 دولايه رايت ميكنه خوب الان مال شما هم شده دوال لير :D

اسم درايو هم بايد عوض بشه چون داري از Firmware 2510 استفاده ميكني اين طبيعيه...

rax

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,351
به نقل از tsotodeh :
وحید جان این قضیه که ناله خیلی وقت پیشه عزیز :D

اره ستوده جان اون اولا كه دوال لير امده بود تب اينجور كارا بالا بود ولي خوب تو ايران هميشه ما دو سه سالي عقبيم :D

s_i_n_a

Registered User
لایک‌ها
69
از وقتی این تاپیک باز شد liteon 812s پیدا نمیشه امروز رفتم بازار رضا و ایران فقط یه جا داشت اون هم 53000 تومن کمتر نمیداد

rax

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,351
به نقل از s_i_n_a :
از وقتی این تاپیک باز شد liteon 812s پیدا نمیشه امروز رفتم بازار رضا و ایران فقط یه جا داشت اون هم 53000 تومن کمتر نمیداد

اره اونوني شما گفتي گرون فروشه...تو بازار علاالدين رايتايران و بهين پرداز هر دو دارند به قيمت 49.5 ميفروشن(يا شايد ميفروختن :D )

s_i_n_a

Registered User
لایک‌ها
69
اره اونوني شما گفتي گرون فروشه...تو بازار علاالدين رايتايران و بهين پرداز هر دو دارند به قيمت 49.5 ميفروشن(يا شايد ميفروختن )

ولي برا من يكي از رفقا از همين پاساژ ايران خريد 49000 تومن

gharin

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
10
سلام خدمت همگي . من مين بردم اينه : :wacko:
‌7300M -
INTEL 440ZX -
AGP AT -
SOCKET 370 -
USER'S MANUAL
(اينا رو روي دفترچه ي مين برد نوشته بود )
خوب حالا بايوس خودم رو چيجوري اپديت كنم . ؟ خواشها يكي بگه خيلي كارم گيره !‌
مچكرم .
نويد :)

amd>intel

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
17
به نقل از gharin :
سلام خدمت همگي . من مين بردم اينه : :wacko:
‌7300M -
INTEL 440ZX -
AGP AT -
SOCKET 370 -
USER'S MANUAL
(اينا رو روي دفترچه ي مين برد نوشته بود )
خوب حالا بايوس خودم رو چيجوري اپديت كنم . ؟ خواشها يكي بگه خيلي كارم گيره !‌
مچكرم .
نويد :)

برو توی سایت www.softpedia.com بعد توی قسمت دایور بایوسه مادربردتو پیداکن.بعد ببین بایوست ایوارده یا فونیکس یا امی بعد برنامه فلش بایوس اونو دانلود کن.

gharin

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
10
خيلي اقايي دستت درد نكنه :D

بالا